1 (ATES GRATIS' 5 Ichitterend zomerweer debet lan geslaagd huttenbouwfeest 35e Kastelentocht zondag in Doorn Ik koos niet voor Bloemheuvel, maar voor wonen aan Rumpler' Dorpshuis heeft plannen voor internetcafé KPN Telecom wil gsm-mast in Soesterberg-Noord September Fortenmaand in de provincie Utrecht De aanbiedingen van deze week: (geldig van donderdag 17 augustus t/m woensdag 23 augustus 2000) WOENSDAG 16 AUGUSTUS 2000 Taxi Roose PARTTIME [CHAUFFEUR M/V |Tel. 0346 - 35 22 >Gkjc Eenmansatelier aan Memakerstraat Kerkdiensten Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Medische dienst 'De Drie Eiken' Bingo Drie Eiken 'De Stichtse Aanspanning' jubileert De kracht van de reclame ligt in de herhaling Opnieuw TNO-Loop snijbloemen KAMERPLANTEN TUINPLANTEN m 26 augustus 2000 zijn afhaalprijzen MOSSELEN gratis kruiden ren en wijn voor 3 mosselen Redactie-adres: Joyce S.chreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 zoekt ±1,5 uur 's morgens en 's middags voor het vervoer van schoolkinderen. foon: 601 84 fris en energiek. •pen rsfilet 5filet a jr '5 vooróm I 0 bewoonster van de Rademaker- aat wil een kamer van haar woning richten als naaiatelier. De vrouw heeft m eenmansbedrijf aan huis en verzorgt tikwerkzaamheden voor de meubel- jranche. Omdat haar woning in het be- [temmingplan Steenberghe I valt, en al- ;en gebruikt mag worden voor bewo- is een ontheffing nodig in het ka ler van artikel 19 op de Wet ruimtelij- ordening. B en W willen deze proce- re wel opstarten, zolang het slechts in kamer van de woning op nummer iO betreft. Er wordt een stikmachine ge wikt en af en toe worden de spullen lie nodig zijn voor het bedrijf via de jtoep aan- en afgeleverd. Als omwo- lenden geen bezwaar aantekenen, krijgt ie aanvraagster haar vergunning. Het College van B. en W. onder zoekt of er een gsm-zendmast op het industrieterrein in Soesterberg- Noord kan worden geplaatst. Door het telefoonbedrijf KPN Telecom is daarvoor een verzoek ingediend bij de gemeente. Volgens het college is het terrein van Van Es Recycling aan de Sterrenbergweg daarvoor ge schikt. Een woordvoerder van dit bedrijf zegt nog geen verzoek te hebben gekregen. APT-Nederland, een bedrijf dat zich bezig houdt met de oprichting van gsm- masten voor KPN Telecom, heeft een verzoek ingediend bij het college om een zendmast te mogen plaatsen op het industrieterrein. Telecom streeft naar een zo groot mogelijke dekking voor het mobiele telefoonverkeer in Soesterberg en omgeving. De mast die KPN op het oog heeft, moet een hoogte krijgen van maximaal 40 meter. De mast kan door meerdere mobiele aanbieders worden gebruikt zoals bijvoorbeeld Libertel en Dutchtone. Het college geeft er de voorkeur aan dat de mast vanaf de straat niet direct zicht baar is. Ook mogen er geen woonhui zen in de directe omgeving zijn, om de discussies over straling en de eventuele gevolgen voor de volksgezondheid te voorkomen. Een plek achter een aantal gebouwen is het meest gewenst, vindt het college. De mast zal van een afstand wel een herkenningspunt zijn, maar niet het straatbeeld bepalen. Volgens burgemeester en wethouders is het terrein van Van Es Recycling het meest geschikt. De aanvrager moet ech ter eerst met de eigenaar tot een over eenstemming zien te komen. Er zit ech ter wel een maar aan vast. Ook al zou het recyclingbedrijf toestemming geven tot het plaatsen van de gsm-mast, het parkeren van containers in openbaar gebied mag niet toenemen. Een woordvoerder van het bedrijf meldt dat er wel degelijk woningen in de di recte omgeving liggen. Zo'n stuk of tien. Bovendien is het de vraag of de mast wel veilig staat op een terrein waar de containerwagens af en aan rijden. Om plaatsing van een mast mogelijk te maken is vrijstelling in het kader van de artikel 19 procedure nodig. B en W wil len daaraan wel medewerking verlenen als Van Es Recycling toestemming geeft. organisatie van het Hutten- ouwdorp is tevreden. Met 115 en- lousiaste kinderen en schitterend lomerweer kon het niet stuk gaan. 'anaf woensdag is er volop getim- lerd. Het leverde de jury een paar loeilijke momenten op bij hun Leuze voor de mooiste hut. Éigen waren ze allemaal even mooi, indingrijk of met vol enthousiasme elkaar gezet. •pvallend was dit jaar het grote aantal zevenjarigen. Hun aantal bedroeg :eker de helft van de kinderen, wat voor de organisatie een goed teken is. "Het is een leuke groep kinderen. Ze zijn al tijd zo intensief in de weer, ze gunden zichzelf bijna geen tijd om te eten." Hadden zich van tevoren honderd kin deren ingeschreven, op het laatste nip pertje kwamen er nog vijftien bij. "Er was er een die zich op donderdagmid dag om twee uur nog kwam aanmelden. Die was net terug van vakantie. We had den tegen hem gezegd dat hij nog mee mocht doen als hij een groepje kon vin den waarbij hij zich kon aansluiten. Dat lukte, hij sprong op de fiets om geld te halen en stond even later mee te timme ren. Voor de vrijwilligers was het de laatste dag van het huttenbouwfeest, niet meteen afgelopen. De opruimwerk- zaamheden namen maandag nog de hele dag in beslag. Alles werd opge ruimd, de hutten weer afgebroken, de containers met hout weer afgevoerd en alle geleende spullen werden bij Abro- na afgeleverd. De vrijwilligers laten hun gedachten over volgend jaar alweer gaan. Wellicht dat er meer activiteiten op het menu staan zoals bijvoorbeeld een opening van het feest door een parachutist. Zaterdag 19 augustus en zondag 20 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakenstraat 75 Zaterdag 19.00 zr. Marie-Anne; canto- res Zondag 10.30 zr. Marie-Anne; ge mengd koor HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. YVinkelmansfraat 101 09.30 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. M. Kolkman; H.A. WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Pror Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts T"-"no en P.B.E. Ton«no-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Op 23 augustus is er weer een bingo in dienstencentrum De Drie Eiken. De bingo begint om acht uur 's avonds en deelname kost zeven gulden, inclusief een kop koffie. Er zijn mooie prijzen te winnen. De zaal is open vanaf zeven uur. Op zondag 20 augustus organiseert de vereniging 'De Stichtse Aan spanning-Doorn' voor de 35e maal de Kastelentocht voor klassieke en authentieke rijtuigen in de omge ving van Doorn. De ruim 130 koet sen en rijtuigen van meest uiteenlo pende soorten rijden de tocht en strijden om de titel 'Schoonste Ge heel 2000'. Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt door de vereniging aan de koetsier van het rijtuig met de mooiste presentatie. De rijtuigen worden beoordeeld op onder meer authenticiteit, originaliteit en schoonheid. Vorig jaar trok dit evene ment tienduizenden toeschouwers. De ruim 130 deelnemende rijtuigen en koetsen vertegenwoordigen diverse stij len uit de periode dat paard en wagen nog het belangrijkste vervoermiddel was. De koetsiers en meerijdende gas- zijn gekleed in het kostuum uit de tijd waaruit het rijtuig stamt. Met de presentatie van de koetsen en paarden wordt een stukje historie werkelijkheid. Het rijtuig met bijbehorende presenta tie, die het meest authentiek en origineel is, mag zich 'Schoonste Geheel 2000' noemen. Uiteraard zijn er ook nog an dere prijzen te verdienen. Historisch decor De Kastelentocht dankt zijn naam aan het historische decor van de kastelen en landhuizen in de omgeving van Doorn, ook wel genoemd de Stichtse Lustwa rande. De bijzondere koetsen en rijtui gen rijden over lanen die normaal voor het publiek gesloten zijn. De rijtuigen maken zich vanaf 9.00 uur gereed voor vertrek op de Achterwei van Huis Doorn. Om 10.00 uur vertrekt de stoet van de Achterwei via het park door de Hoofdpoort van Huis Doorn voor een tocht in de omgeving. Omstreeks 12.15 uur arriveert de stoet voor de lunchpau ze op de Achterwei en zijn de rijtuigen van dichtbij te bezichtigen door het pu bliek. Om 14.00 uur wordt nogmaals een korte rit gemaakt door de omgeving van Doorn. Omstreeks 15.45 uur komt de stoet opnieuw aan op de Achterwei en worden de prijzen uitgereikt. Het uit gebreide programmaboekje is op de Achterwei langs de route te koop en voor die tijd bij de VW-kantoren in Doorn, Driebergen, Leersum en Zeist. Info: VW Doom, tel 0343-412015. De toegang tot de Achterwei is gratis. 'ens in de veertien dagen houdt de Soes- rbergse Courant een straatinterview, 'e bewoners vertellen over het wonen in un straat, hun wensen en over de ma- ier waarop ze met elkaar omgaan. Deze >eek Rumpler. ipad, de Brik, Farman, Morane, wiatik, en Rumpler. De bordjes iet de niet alledaagse namen staan ngs de Vliegtuiglaan, de Kamer ling Onneslaan en de Oude Tempel- i. Ze verwijzen naar hofjes waar Ie rijtjeshuizen een beetje speels en taaks ten opzichte van elkaar zijn [ebouwd. In de buitenste ring is het logelijk om de auto op de eigen prit te parkeren, de rest van de be woners maakt gebruik van collectie- e parkeerplaatsen. Het vele groen tussen de woningen staat garant 'oor privacy. Inkijk is tot het mini- lum beperkt. Woor Louis Linger, oud-adjudant van de luchtmacht, is wonen aan Rumpler ge lijk aan wonen in een Eldorado. Linger geboren en getogen in de Amster damse Pijp en verhuisde als jonge be roepsmilitair naar Soesterberg. Hij zou poor geen goud meer terug willen naar pe hoofdstad. "In Amsterdam is het ries, de junks liggen daar op de stoep. Elke keer als ik op familiebezoek ga, proef ik de smaak van de uitlaatgassen. Vis kind kon ik in de Pijp nog op straat 1 pelen. Voor de kinderen nu is dat on mogelijk." jVoor Linger in 1976 naar Rumpler Ti, woonde hij twintig jaar in Ons Belang. "Dat huis werd mij door het pamizoensbureau toegewezen omdat ik pe inboedel van de vorige bewoner die paar Indonesië vertrok, wel wilde over- pemen. Dan had je een streepje voor. s Belang werd echter halverwege de :n zeventig afgebroken vanwege la waaioverlast van vliegtuigen. Omdat ik ha twintig jaar wel wat andere gezichten fc/Ude zien, ben ik niet naar Bloemheu- pel verhuisd. Ik koos voor Rumpler. Achteraf gezien had hij een woning boeten kopen, vindt de Soesterberger. "t durfde dat echter niet aan. Trou wens: de huurprijzen vond ik toen ook al hoog. In Ons Belang was ik gewend 110 gulden per maand te betalen, op Rumpler was de huur ineens 410 gul den. Als je die huren van toen vergelijkt met die van nu, ik betaal nu 1075 gul den per maand, dan was het natuurlijk een schijntje." Linger kon op 55-jari- ge leeftijd vervroegd uittreden uit de Luchtmacht. Thuiszitten was echter niets voor hem. Daarom is hij als tech nisch medewerker aan het Kontakt der Kontinenten verbonden. Zijn baan en hobby's zoals zingen in een militair koor en sporten, helpen hem een beetje over zijn persoonlijk verlies heen. Een van zijn vijf kinderen overleed onlangs en zijn vrouw werd opgenomen in een zorginstelling. "Oud worden, ik ben nu 69, had ook anders gekund," zegt hij gelaten. In dat opzicht is hij blij dat een dochter vanuit Houten naar Soesterberg is verhuisd. "Je hebt hier toch meer dat dorpsgevoel, gezelligheid. Houten is net een slaapstad zei ze." Dorothy Rietman heeft bewust gekozen voor wonen op Rumpler. De van huis uit Oostenrijkse trok met haar Neder landse man en dochter zes jaar geleden in het rijtjeshuis. "Hiervoor hebben we op de Vliegtuiglaan gewoond. We kozen voor Soesterberg omdat er veel piloten woonden. Men was met die Amerika nen wel wat buitenlanders gewend. En het ligt centraal." Omdat haar man niet vloeiend Duits sprak en zij geen Neder landse, is de voertaal in het gezin En gels. Dorothy heeft als kind veel door Euro pa gezworven. "Mijn vader was journa list en ik was verhuizen gewend. Ooit heb ik gekozen om in een oud huis met een trapgevel te wonen in Friesland, Gewoon om te ervaren hoe dat was." Wonen aan Rumpler is met name voor haar man plezierig, constateert Dorothy. "Met de buren drinkt hij gezamenlijk biertjesin de tuin. Ze discussiëren over politiek-en voetbal. De onderlinge vrienden lopen rustig bij elkaar naar binnen. Dat gaat prima omdat we elkaar ook met rust kunnen laten." Maar wonen aan Rumpler betekent ook geconfronteerd worden met bewoners die over minder sociale vaardigheden beschikken. Details vindt ze niet belang rijk. "De buurt kan er redelijk mee le- ven. Afgezien van wat persoonlijke dra ma's en burenoverlast houdt het nie mand echt bezig." Als buitenlandse leerde ze veel van een ex-buurvrouw op de Vliegtuiglaan. "Zij vindt dat aan een goed buurmanschap hard moet worden gewerkt. En dat is ook zo. Het is een houding waar je zelf voor kiest." De Soesterbergse heeft wel een gulden re gel: "Mijn leven wordt niet bepaald door de buren." De kleinschaligheid van het rijtjeshuis bevalt haar. Alles is makkelijk schoon te houden. "We woonden ooit in Huis ter Heide. In zo'n grote villa. Ik gun nie mand het werk dat je daarin hebt. Je bent alleen al druk om drie terrassen van meubels te voorzien. Misschien zijn we niet zo representatief voor de wijk. We trokken hier in met het idee dat we geen huishoudelijke hulp nodig hebben en geen zakendiners meer hoeven te geven," aldus mevrouw Rietman. FotoAldo Allessie "Ik ben hier helemaal gelukkig," zegt meneer Kappers in de deuropening op nummer 14. Vanaf 1975, toen de wo ningen werden opgeleverd, is het zijn domicilie. Hij ergert zich alleen aan oude stilstaande auto's op de parkeer plaatsen. "De politie doet er niets aan en een wijkagent zie je hier nooit. Ik heb me er al bij neergelegd dat de gemeen te de stoepen en straat niet schoon houdt." Positief vindt Kappers de verjonging. "Er is een tijdje een verloop geweest. Nu komen er weer jonge gezinnen met kinderen. Ik woon prima en blijf hier mooi zitten. Tot ze me eruit dragen." In samenwerking met AV Pijnenburg houdt TNO Technische Menskunde zijn jaarlijkse TNO-Loop op zaterdag 2 sep tember. Het parcours van 10 kilometer lengte slingert zich door de bossen van Zeist en Austerlitz. De eerste kilometer is er ruim baan, daarna gaat het over in verharde fietspaden. Om een beetje wakker te blijven is er wat variatie in het parcours opgenomen. Hier en daar is het licht glooiend, soms onverhard, het laatste deel is breed waarin het moge lijk is om alle reserves aan te spreken. Meedoen kost tien gulden, voor dat geld krijgen de deelnemers een mooi t-shirt. Er is voldoende kleedgelegenheid aan wezig, douchen is echter niet mogelijk. Vanaf 13 uur inschrijven bij de TNO- afdeling Technische Menskunde, Kamp weg 5, Soesterberg. De loop begint om 14 uur. Het bestuur van het dorpshuis Burgstede heeft een plan voor het openen van een Internetcafé. Als het plan doorgaat dan kunnen Soes- terbergers vanuit het dorpshuis sur fen op internet of e-mailen (een elektronische boodschap sturen). Volgens secretaris J.C. Keiler is het de bedoeling om een aantal computers in het dorpshuis te plaatsen. "We hebben alleen een probleem. We hebben onvol doende mensen om de zaak in de gaten te houden en eventueel onervaren ge bruikers te begeleiden. In het Dorpshuis is natuurlijk wel een team beheerders aanwezig, maar die hebben geen tijd om constant een oogje op de apparatuur te houden." Volgens Keiler is er voldoen de belangstelling voor een internetcafé. Hoewel je nooit kunt voorspellen hoe zo'n project loopt. "Je weet niet wie erop af komt, en wat ze verwachten. Dat moeten we allemaal nog onderzoeken." Het plan om vier computers neer te zet ten, heeft wel een overlevingskans ver moedt de secretaris. "Ook is de moge lijkheid overwogen om samen te werken met de bibliotheek, waar ook twee com puters staan. In het voorjaar zijn we al wezen kijken om te zien hoe het loopt in de bibliotheek. Het zou mooi zijn als tijdens de tijden dat zij gesloten zijn, de mensen bij ons terechtkunnen en an dersom." Keiler denkt dat het Dorpshuis geschikt is voor een internetcafé. "Daarnaast is het mogelijk dat dorpsbewoners ook een bezoekje afleggen aan onze websi te www.burgstede.nl. bijvoorbeeld om aankondigingen te plaatsen van buurt- of straatfeest. Of om zomaar nieuwtjes uit te wisselen." In de provincie Utrecht liggen vele forten verweven in het landschap. Tijdens de Fortenmaand in septem ber gaan de poorten van deze (ver der veelal ontoegankelijke) forten open. Iedereen is dan welkom en kan bovendien deelnemen aan di verse activiteiten, die speciaal in deze maand worden georganiseerd. Wie één fort heeft gezien, heeft ze ze ker niet allemaal gezien. Ze zijn stuk voor stuk uniek, door hun verschillen de gebouwen en bijgebouwen en hun bijzondere strategische ligging in het landschap. Tijdens de Fortenmaand kunnen 17 van deze unieke Utrechtse forten bezocht worden. Ze maken allen deel uit van de in de 19c eeuw aangeleg de Nieuwe Hollandse Waterlinie. Bo vendien doen vijf forten mee die horen bij andere verdedigingslinies, gelegen buiten de provincie Utrecht. Diverse activiteiten De activiteiten op en rond de forten zijn divers. Zo kan de bezoeker mee met één van de vele historische-, theater- en muzikale rondleidingen. Ook kan geno ten worden van geëxposeerde kunst en kunstenaars aan het werk. Of wat te denken van het écht herbeleven van de geschiedenis van een fort? Men kan o.a. overnachten in een fort en er een voed zame soldatenmaaltijd nuttigen. Tijdens "Herleef de forten", Vechten en Rijnau- wen, vindt een Living History Spekta kel plaats. Soldaten leven weer op het fort als in vroeger in tijden. Ook bijzon dere wandelingen en fietstochten langs allerlei forten en over de Grebbelinie behoren tot de mogelijkheden. Bijgevoegd vindt u de September For tenmaand-brochure. Hierin staan alle activiteiten en een algemene beschrij ving van de deelnemende forten. Ook is een kaart van de Nieuwe Hollandse Waterlinie opgenomen en een foto-im pressie van de forten toen en nu. Deze full-colour brochure is vanaf half augus tus gratis verkrijgbaar bij o.a. alle grote VW's in het land, alle bibliotheken en WV's in de provincie Utrecht en bij de deelnemende forten. De Fortenmaand- brochure is ook telefonisch op te vragen bij VW Utrecht tegen betaling van por tokosten, tel. 0900-4141414 (50 cent per minuut). Tros Roos Sun City (geel van kleur) j 60 cm lang, 5 stelen per bos I 4/5 knoppen per tak/steel van fl. 5,75 voor Alocasia Polly in 19 cm potmaat 65 hoog van fl. 12,75 voor Chrysant in 23 cm schaal, vol met knop en bloem van fl. 7,75 voor Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt en zijn alleen geldig voor zomewstanten, 0P=0P. Allen artikelen met oranje sticker, het laagst geprijsde model is gratis.

Soester Courant | 2000 | | pagina 13