IJ Verhuur □TAK O.g. 1 PRIKBORDr Papershields in love' Soest 50 jaar geleden ^oglerom PAGINA~uLoENSDAG 16 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT De lopers van de week Byzantijns Kleinkoor hervat repetities PAGINA 15 Maatschappelijk werk I Muziek in Utrecht Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Informatierubriek voor ouderen 'Burgerlijke stand' ip^pH/lNKEL Even wennen Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nieuwe cursussen Logos Cantat zoekt hoge sopraan en diepe bas Kerkdiensten Dierenlief Dierenleed de beste, de lekkerste Medische dienst IAAT ;atie in "Oranje ie woonlaag aan zicht - gelegen viceapparte- in de onderbouw.' I, garderobe, toi- tkamer van circa i met inbouwap- tr van circa 16 m2 adkamer met lig- )ele wastafel en en zijn inclusief ;oon f 1.350,- per ling in overleg, tpsom/ 210.000, .AAN plek in het cen- ekamerappar- teede en tevens ig met balkon en en parkeerplaats, icomplex is voor lang, woonkamer uken, slaapkamer, uche, wastafel en i gas c.v. en opti- Aanvaarding in om f 285.000,- k.k. ER tAT 3 locatie in Soest nkels gelegen -in onderhoud verke- erappartement berging in de on- jarderobekast, hal, eetkamer (voor- moderne keuken -atuur, twee slaap- 3kosten 300,- per som f 345.000,- k.k. TRAAT ikelijke locatie en midden drlve-in n fraai aangelegde n. tal, inpandige gara- Verdieping 1woon- ken met inbouwap- I voorzien van pla- t bergkast. Verdie- drie slaapkamers, igbad, wastafel en ran gas c.v. en ge- Dsom f 485.000,- k.k STRAAT oven de nieuwbouw 3rij Verkley onder ar- iwen luxe maison- rras van circa 20 m2. e opgang, entree, ne woonkamer met erdieping: overloop, pkamers, badkamer, t is voorzien van gas geïsoleerd. Aanvaar- som f 585.000,- v.o.n. tAT den halfvrijstaand begin 20e eeuw met 8.60) en een zeer |de tuin -25 meter sten. hal, woonkamer van parketvloer en open keuken met appara- ilder, luxe badkamer lirlpool), douche en eping: overloop, drie 'liering. Voorzien van eg. opsom f 595.000,- k.k. NKWEG gelegen nagenoeg oonhuis met souter- m2 en een vrije beslo- hitterend uitzicht over en een goede zonlig- eniree, hal, toilet, toe- wain, ruime woonka- turstenen vloer met ing en een schuifpui s, open luxe inbouw- lerlei apparatuur. Ver- >op, ouderslaapkamer emers, badkamer met waskamer en zolder, leerd. Aanvaarding in lopsom f 945.000,- k.k. omgeving als u een huis - TEL. 035 - 603 25 Dat mag in de krant," hoor je de lansen wel eens zeggen als iemand n mooie prestatie heeft geleverd. |[)at vinden wij ook en daarom ILaaien we hier graag lof toe aan Me lopers van de week". Dat zijn de Tangens en meisjes die de krant litodbrengen en daarbij een tijd lang twee maanden - geen enkele [dacht hebben gekregen. Ze krijgen n extraatje (voor het goede voor meld) én een eervolle vermelding. e week zijn het: |»Tim en Suzan van Stralen RiJudith Verhoeks RlJeroen Spaargaren |i Robin Blokpoel Het zomerreces is weer voorbij voor het Soester Byzantijns Kleinkoor en op donderdag 24 augustus beginnen de re petities weer. Had het nieuw geformeer de kleinkoor al een drukke periode in het voorjaar, de activiteiten voor het komende najaar liegen er ook niet om. Het uit negen personen bestaande en semble zal in vijf kerkdiensten mede werking gaan verlenen, o.a. in Soest op zondag 29 oktober in de parochiekerk van de H. Familie, en in december ze ker drie kerstconcerten in samenwer king met het Amsterdams Slavisch Koor. Eén daarvan staat onder auspici ën van de culturele vereniging "Artis- hock" te Soest in de Oude Kerk. Ook voor het voorjaar 2001 is het ensemble al voor verschillende optredens geboekt. Het uit het door dirigent Frans Wer- twijn op 2 december 1992 opgerichte Soester Byzantijns Koor overgebleven Kleinkoor bestaat nu uit ervaren ama teur-vocalisten, die allen zangles heb ben. Dat is ook de voorwaarde waarop men wordt toegelaten. Het ensemble beschikt over een aantal "oproepvoca- listen" voor momenten dat versterking nodig is, maar het streven is naar een vaste kern van circa twaalf geschoolde amateur-vocalisten. Er is nog plaats voor één hoge sopraan, één alt, twee tenoren en een basbariton. De repetities vinden wekelijks plaats op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Kapel van het St. Jozef Con vent aan de Barchman Wuytierslaan 55 te Amersfoort, tegenover het Dieren park. Nadere informatie: tel. 6021598. tot eind september is in de Bere- Jlauw aan de Steenhoffstraat in hst een expositie te zien van de lunstenaar Élly van Maanen De ^toonstelling is getiteld: "Bapers- fields in love" erk van Elly van Maanen valt op de veelzeggende harmonie van ichtheid en hardheid. De door haar gebruikte materialen voor het maken 'papershields' zijn zijde, katoen en ien stoffen, gedragen en vergaan ir de tijd en een toevoeging van iphne'. Hierdoor straalt het werk le ven, schoonheid en fragiliteit uit. Elly van Maanen wordt als een van be langrijkste papiermakers van Nederland gezien. Met lagen transparant papier schept zij "een kunst die 'dichterlijk' van sfeer is en door een Oosterse finesse wordt gekenmerkt," aldus een criticus. Elly van Maanen woont en werkt in Hilversum en is al jaren bekend om haar zeer unieke manier van het gebruik van papier in de beeldende kunst. Haar ex posities in de Verenigde staten en Canada hebben haar naam intussen eveneens gevestigd aan de overkant van de Oceaan. Wie het werk van Elly van Maanen wil bekijken, kan van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur en zaterdags van 10.00 uur tot 17.00 uur terecht bij de Bereklauw aan de Steenhoffstraat in Soest. Uit de Soester Courant van 15 Augustus 1950 V.V.V. De drie grote letters, welke hierboven staan, willen de lezer niet wijzen op het Vlug, Veilig en Voordelig van de Neder- Spoorwegen, een slogan, waar over de meningen nogal verdeeld zijn. onze Soester gemeenschap duiden deze letters woorden aan, welke na ver bonden zijn met de welvaart van onze gemeente. Het zijn de afkortingen van de woorden: Vereniging Voor Vreemde- erkeer, voor welke vereniging we gaarne aandacht vragen. Het is deze vereniging toch, die de vreemdeling naar Soest trekt, die hem wijst op onze grote recreatiemogelijk heid, op ons natuurschoon, onze geo- te ligging. Het is deze V.V.V., die het klimaat schept, waarin de vreemde- gaame wil toeven, een organisatie, die aan het hotel- en pensionwezen de cliënten bezorgt, doch niet aan deze loepen alleen. ïmdeling immers, die hier te gast igt zijn geld via hotelier of pen sionhouder in de Soester gemeenschap, want voor dit geld moet eten en drinken voor de gast worden gekocht, moeten meubilair en gebruiksvoorwerpen wor- aangeschaft en onderhouden enz. legast brengt ook geld in de la van de aragehouder of fietsenmaker, hij koopt ier zijn versnaperingen en brengt be doek aan café's, hij verteert geld in het natuurbad en in het openluchttheater en bijbetaalt daarmede ook zijn tol aan de vermakelijkheidsbelasting, welke in de 8®eentekas vloeit. Als men een en toder goed nagaat, is niet alleen de ge hele middenstand betrokken bij de geld- van de gast, doch de gehele Soes je Gemeenschap. Men zou kunnen aanvoeren, dat we leen V.V.V. en geen vreemdelingenver- Wr nodig hebben, maar dan wordt het *htijd, dat men er goed van overtuigd ^ördt, dat we ons hier de luxe niet meer rviDnen permiteren een bestaansbron 'Ooibij te laten gaan, afgezien van het dat onze gemeente 'n dusdanig na- ^rschoon en recreatie-mogelijkheid dat het vreemdelingverkeer toch --zou hebben. !roe&«t hebben wij het gepresteerd in- dSKbiea/te wijzen en ons zelf wijs te ^".dat Soest een dorp moest blij- 'eD voor gepensioneerden, renteniers, aDa[oria en rusthuizen. Dit bracht dat de geldcirculatie zeer beperkt de middenstand in de verdrukking Vam en een groot gemis bestaat aan ^^mogelijkheid voor de arbeidende ^'olking. Verder was één van de gevol- ^een geringe belasting-opbrengtst en |Cnnge inkomsten op meerder gebied de gemeente. 'Keen oorlog aan ons voorbij gegaan, oorlog, die, naast leed en ellende, zich bracht, dat veel, wat oud is °rdt gesloopt of om vernieuwing ^gt. Het gemis aan industrie hebben 'goed gevoeld, de mogelijkheid om dustrie naar Soest te trekken is mi- geworden en bovendien is door 'schillende instanties vastgesteld, dat geen industrieplaats zal worden, belangrijk bestaansmiddel is dus %sneden en daarom moeten de ande- bestaansmiddelen, als landbouw, han- en vreemdelingenverkeer, dit indus- ne-vacuum aanvullen. We staan daar om voor het feit, dat we het vreemde- "ngenverkeer als middel van bestaan moeten activeren en stimuleren, een taak, welke de V.V.V. dagelijks vol brengt. Op het kleine ongezellige kantoortje van V.V.V. aan de Van Weedestraat wordt gewerkt en hard gewerkt om het Vreemdelingenverkeer te vermeerderen en te verbeteren. Daar vinden de pro gramma's van het openluchttheater hun oorsprong, daar worden inlichtingen verstrekt aan nationale en internationale vreemdelingen, daar wordt de reclame ontworpen en uitgegeven om Soest in de belangstelling van de vacantieganger te brengen, daar wordt getracht op cul tureel- en ontspanningsgebied coördine rend en stimulerend op te treden. Om U een beeld te geven hoeveel werk aan een en ander is verbonden, laten we enige cijfers volgen, waardoor de ar- beids- en organisatiezin van de V.V.V. wel enigszins wordt uitgedrukt. De ho tel- en pensiongids werd verzonden in een oplage van 2500 stuks. De grote gids van Soest werd gedrukt in een op lage van 3500 exemplaren. Er werden fraai geïllustreerde folders gedrukt en uitgegeven, zoals "Duinen in het hart van Holland", "Zomerse Kunst in 1950", "Bent U al lid van V.V.V. Soest- Vooruit" en "Ballet in het Openlucht theater" in een gezamenlijke oplage van 10.000 exemplaren. Er is een kaart van de Gemeente Soest in druk, waarvan er 5000 worden gemaakt. Aan het ver strekken van inlichtingen werd meer dan 4500 maal voldaan. Er werd 25.000 vel papier gestencild en meer dan 15.000 brieven en drukwerken werden er ver zonden. Als gevolg van een en ander zou men gevoegelijk kunnen verwachten, dat zeer velen hun sympathie en steun aan de V.V.V. geven, maar hierin wordt men danig teleurgesteld. Er zijn slechts 650 mensen in Soest te vinden, die lid van de V.V.V. zijn en dan nog tegen een zeer lage contributie. Dit brengt mede, dat aan de werkzaamheden van de V.V.V. grenzen worden gesteld en vaak gelden ontbreken voor nodige dingen. Een ac tie om het ledental op te voeren is dan ook te verwachten en we hopen van harte, dat deze actie een groot succes zal hebben. SLANGEN! Er zijn weer "slangen" gesignaleerd in onze woonplaats en dit is een feit, dat velen onrust baart. Alles wat slang heet heeft een slechte reputatie, doch dit is onverdiend in vele gevallen. De slangen die hier voorkomen zijn de volkomen onschuldige ringslangen en ook wellicht de gladde slang, die leven van kikkers en hagedissen, althans in hoofdzaak. Deze slangetjes, vooral de ringslang, zoeken water en, zoals iedere zomer, plegen zij bij warm, droog weer naar de huizen toe te komen, waarschijnlijk op zoek naar water. Het is voorgekomen, dat deze slangetjes in een klein vijver tje werden aangetroffen, of op de voch tige grond bij een pomp enz. Al mogen deze dieren Uw sympathie misschien niet hebben, zij hebben hun nut en het is volkomen ongemotiveerd om er direct "de klomp op te zetten". Belt U, wan neer U uw vrees niet kunt overwinnen, dan liever even de inspecteur der Die renbescherming, de heer A. Tavenier, tel. 2501, Dorresteinweg 33. Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6036800, fax 6036888. Spreekuren: Thuiszorg: Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800. Maatschappelijk werk: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800. Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) kerkelijk centrum, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 0346- 352606. - Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 uur, tel. 6013750, Gezondheidscen trum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan men, voor uit sluitend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 6245555. Zo nodig kan de THD één van de maatschappelijk werkers bereiken. - Christelijk maatschappelijk werk: donderdagmiddag 14.00-15.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. - Spreekuur maatschappelijk werk: - Werkdagen 8.30-10.00 uur, gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toestel 56. Zaterdag 19 augustus, Domkerk: con cert "Rondom Johann Sebastian Bach" met o.a. Bachs Toccata en Fuga in E dur, "Vater unser im Himmelreich" van Buxtehude, de Fantasia opra "Freu dich Sehr, om meine Seele" van Ludwig Krebs en de "Passaglia quasi toccata na tema Bach" van Milos Sokola, door Gerrit de Gier, orgel. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg Eemland, tel. (033) 4600046. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 030- 6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Aanvragen thuisbezorging: SWOS, tel. 6023681; mutaties doorgeven aan Molenschot, tel. 6099666. B. Restaurant voorziening in Bej aardencentra Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van tevoren opgeven bij desbetreffende bejaardencentrum. Project Vereenzaming Ouderen Informatie bij de SWOS, tel. 6023681 (vragen naar Margöt Bultink). Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681. Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351940 of 351616/352658. Sociaal-culturele activiteiten: In de dienstencentra, en andere loca ties, bijv. bejaardengymnastiek, zwem men, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen en schil deren, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: SWOS, Dalplein 6, 3762 BP Soest, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 6023139; De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soes terberg, tel. 0346-351402. Cliëntenraad Medezeggenschapsorgaan voor cliën ten van de SWOS. Voorzitter mevr. A. Nagtegaal, tel. 035-6013202; secreta ris mevr. A. Slob, tel. 0346-351789. Vereniging Groepswonen Ouderen Soest (GOS) Secr.: A. Borgers-Schuring, Koperwiek 56, 3766 AK Soest. Seniorenvoorlichting Voor 55+-ers met een beperkt inko men, die vragen hebben op het gebied van de sociale voorzieningen, subsi dies, kwijtscheldingsregelingen, of een gesprek willen. Alle werkdagen 9.00-12.00 uur, tel. 6027997. Secretariaten Ouderenbonden ANBO-Soest: dh«\ J. Schreuders, Veenbesstraat 630, 3765 BT, tel. 6016528. ANBO-Soesterberg: dhr. G. Dusscho- ten, Gen. Winkelmanstraat 41, Soester berg, tel. 0346-353338. KBO Soest-Soesterberg: dhr. H. Hen ken, Valeriaanstraat 75, tel. 035- 6017938. PCOB-Soest: A. de Vries, Klaarwater- weg 22, 3762 XW, tel. 6019592. PCOB-Soesterberg: mw. G. Meyerink, Chr. Huygenslaan 108, Soesterberg, tel. 0346-352041. Senioren-nieuws Secr. SWOS, tel. 6023681. Klusjesdienst Klusjesdienst voor ouderen, tel. 6023681. Centraal Meldpunt Vrijwilligers- hulp Hulpvragen: elke werkdag 9.30-11.00 uur, tel. 6031119. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie PersonenJ Periode 8 augustus t/m 10 augustus GEBOREN: Pieter Joris, zoon van T.J. Zonneveld. - Beau Koos, zoon van J.H. de Jong en I.L.E. Bosson. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Peter Martin Weij en Nicole Monique Luijben. - Harke Rutger de Graaf en Miranda Huver. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Edwin Mare Ingmar Castricum en Ma ria Johanna van Wegen. - Jerry Koning en Francisca Titia Ingrid Broer. OVERLEDEN: Ruurdericus Johannes van Lierop, wed. van C.M. Vos. - Marijtje Grietje van Dijk, echtgen. van H.J. Rijnfrank. - Gijsbertus Bernardus van Ginkel. - Jan Elles Kok, echtgen. van H.K. de Groot. - Timotheus Burgman. - Derkje Antje Sioots. De volgende gegevens zijn ons verstrekt door de gemeente Baarn. GEBOREN: Nina Mennie, dochter van T. Vedder en A.B. Bouricius. - Aart Lubbert, zoon van E.W. Bos en K. ter Haar. - Job Marius, zoon van C.H. Engelen en F.L. den Duik. - Jesse Ernst, zoon van N.E.N.S Uiterwijk en E. Luijk. - Esmee, dochter van L. Houkes en J.W.M. Rodermond. - Viktor Korneel, zoon van J.M. Schotborgh en TJ. de Weerd. - Rutger, zoon van A. Hopman en A.H. Severijnse. - Albert, zoon van A. Swier en T.M. Koelewijn. - Emma Anna Maria, dochter van J.F.G. Ligt- hart en J.M.M.E. Geerlings. - Catarina Mirella, dochter van J.H. Veltmeijer en C.M. Meirelles. - Maxime Frederique, dochter van M. Hartog en S.C.E.M. van Olphen. - Jurriaan Rudolf Louis en Frédérique Inge Johanna, zoon en doch ter van M.O. Janknegt en M.J.A. Co- sijn. 80 PARKEERPLAATSEN! voor topkwaliteit kleurenfoto's i 1 1 uur fotoservice I de beste kwaliteit foto/dia/nes. op CD-rom J kwaliteitsprints van digitale I bestanden (ook via E-mail) fotoretouche en bewerkingen j (b.v. storende delen wegwerken) NU: Plein van Zuid 32/34-Soest Tel.035-6013109 Fax035-6027269 1 www.willemvanoosten.nl i 80 PARKEERPLAATSEN! Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 De Wereldwinkel Soest heeft tijdelijk een andere plaats gekregen. Voortaan, tot de nieuwbouw gereed is, kan men in de noodbehuizing terecht op het par keerterrein achter het voormalige ge bouw. Met een beetje geluk kan aan het eind van het jaar het nieuwe pand ge reed zijn. Aan gelukbrengende elementen ont breekt het in de winkel niet, dus daar zal het niet aan liggen. De Wereldwinkel hoopt dat velen regelmatig een kijkje komen nemen in de verrassend ruime tijdelijke ruimte. Misschien ook om de gelukbrengende artikelen of sieraden te bekijken of te kopen. Om er een paar te noemen: sieraden met de gelukssymbo- len uit Nepal, Handje van Fatima, Wor- ry-DolIs, de Dolfijn, het lievelingsdier van de geluksgodin Fortuna, een El Ekeko, de Peruaanse geluksbrenger en nog vele andere artikelen waar geluk een rol bij speelt. Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur en dinsdag t/m zaterdag 9.30-17.30 uur. Tel. 6017536. CO Verkoop - Verhuur - Reparatie van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b Tel. 6019589 Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Binnenhuisarchitectuur Voor al diegenen die al een poos rond lopen met het plan iets in huis te ver bouwen of te veranderen maar nog niet weten hoe, is dit een geschikte cursus. De basiselementen voor het inrichten van ruimten worden behandeld, zoals het begrip ruimte, maten en verhoudin gen, programma van wensen en eisen, kleuren, verlichting, materialen en uiter aard het kostenplaatje. Daarnaast wordt per cursist een interieurprobleem be handeld, waarbij de andere cursisten meedenken. Zo kan in de loop van de cursus een groot aantal onderwerpen worden behandeld. De cursus bestaat uit acht lessen. Aanvang: dinsdag 26 september, 19.00-22.00 uur, de vervolg- lessen 19.30-22.00 uur. Cursusprijs: 180,-. Tekenen voor beginners In tien lessen van twee uur kan men kennis maken met de grondbeginselen van het tekenen. Beeldaspecten als lijn, vorm, ruimte en vlakverdeling worden door middel van eenvoudige opdrach ten verkend. Tijdens de eerste lessen worden eenvoudige onderwerpen gete kend, bijvoorbeeld een stoel of een plant. Daarna kunnen de opgedane ken nis en vaardigheden worden gebruikt voor het tekenen van diverse stillevens. Tijdens de cursus wordt de cursist ge leerd te werken met verschillende teken materialen en basistechnieken. Aan vang: dinsdag 26 september, 20.00- 22.00 uur. Cursusprijs:/ 155,-. De Volksuniversiteit is in verband met de zomervakantie gesloten van donder dagmiddag 29 juni 13.00 uur tot maan dag 21 augustus 13.00 uur. Wie zich wil opgeven voor een cursus kan een inge vuld en ondertekend aanmeldingsfor mulier uit het cursusprogramma instu ren. Deze programma's zijn o.a. af te halen bij de VVV en de bibliotheek, bij het gemeentehuis, diverse gezondheids centra, supermarkten en boekhandels. Vanaf 21 augustus kan men voor infor matie en inschrijving en voor het aan vragen van het cursusprogramma weer terecht bij de Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65,3766 EB Soest, tel. 035- 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Kamerkoor 'Logos Cantat' start op donderdag 24 augustus weer haar repe tities. In november a.s. staan enkele Bach-concerten op het programma, welk repertoire wordt gelardeerd met enkele werken van Schütz, Homilius en Joh. Michaël Bach. Medewerking wordt deze keer verleend door de Soester or ganist Gert Muts, welbekend, die wer ken van Bach zal spelen. Ook Berna Kousemaker hoopt van de partij te zijn. Bij de sopranen is een hoge sopraan en bij de bassen nog een echte diepe welkom. Wie enige affectie heeft met deze muziek en mee wil doen, is van harte uitgenodigd. Nadere informatie bij de dirigent, tel. 035-6023767, of bij de secretaresse, tel. 035-6011923. Repeti ties op donderdagavond in de kerk van de NPB, ingang Pieter de Hooghlaan. Kilometers lang keuze Birkstraat 101 Soest Telefoon h banken Zaterdagl9 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 pr. H. v.d. Schepop, eucharistieviering; samenzang Zondag 20 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09.30 pr. W. Veldhuis, eucharistieviering; mannenkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11.00 pr. J. Kodden, woord/communieviering; parochiekoor H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11.00 pr. W. Veldhuis, eucharistieviering; cantores Joanneskerk, Willaertstraat 51 09.30 pr. H. v.d. Schepop, eucharistieviering; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. P. van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.R. van Heil Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. J.H. van Daalen 17.00 ds. J.C. de Groot CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 leesdienst 16.00 ds. P.D.J. Buys, Veenendaal GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. A.P. van Dijk, Tiel 17.00 ds. A.O. Reitsema, Bunschoten GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 en 15.00 A.A, Brugge VRIJZ. GELOOFSGEMEENSCHAP NPB afd. SOEST Rembrandtlaan 20 10.15 mevr. C.A. v.d. Kuil EVANGELIEGEMEENTE Julianakerk, Julianalaan 19 15.30 E. ter Velde CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Louis Boer; H.A. LEVEND-GELOOFGEMEENTE 'DE HONINGRAAT' EHBO-gebouw, Parallelweg 7A geen opgave JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Baar» DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. F.Ph. Groeneveld (in NPB- kerk, Kampstraat) NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. M. Janssens; H.A. M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 pr. R. Welters LEGER DES HEILS Acacialaan 6 10.00 lts. Steging Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.30 goddelijke liturgie NIEUW APOSTOLISCHE KERK Utrechtseweg 73-1 Zondag 10.00 uur; woensdag 20.00 uur Amivedi Telefoon 60134 87, bgg 06-5196 38 73 VERMIST: Rode kater, mooie pluimstaart als eek hoorn, witte ringen in staart, klein zwart stipje op onderlip, jong, Toienlaan (Baarn). Donker-rode kater, net gecast, nog wat paars t.h.v. balletjes, kan iets mank lo pen door pin in linkerpoot, Schaepman- laan (Baarn). Rode kater, witte buik, korte staart, ziet slecht, 16 jr. Den Blieklaan (Soest). Grijze kater, witte bef, laarsjes, hoog op de poten, witte halsband met zwarte noppen, 2 belletjes koker, jong, Pijper pad (Soest). Zwarte poes, rank, zwart vlooienband- je, van balkon gevallen/gesprongen, Weegbreestraat (Soest). Licht cyperse poes, witte kin doorlo pend naar borst, 4x witte voetjes, mooie tekening, klein, jong, Patrijzenhof (Eemnes). Cyperse poes, bruine neus, stukje wit boven ogen, rug zwart met wit-cypers, staart cypers, buik wit tot de knietjes, rest v/d poten cypers, rank, opv. grote groene ogen, Stadhouderslaan (Soest). GEVONDEN: Reu, kruising Fox Terrier, zwart-wit, zwarte kop, boven ogen witte plek, klein, iets mank, oud, Buys Ballotlaan (S'berg). Teef, wit, lang stijl haar, lijkt op Soft coated Terrier, lange oren en staart, goed verzorgd, jong, bos Birkstraat (Soest). Rood-witte kater, Amersfoortsestraat t.h.v. nieuwe rotonde (S'berg). Witte kat, zwarte rug en kop, witte neus, bles, roodachtige staart met opv. witte punt, Prof. Drionlaan (Baarn). Muisgrijze kat, stoffen halsb. bel. Jong volwassen Montgomeryweg (S'berg). Zwart-witte poes, groot, Bestevaerweg t.h.v. tuindorp (Baarn). Zwarte poes, getat., Biltseweg N234 (Soest). Zwarte poes, géén wit, P. de Hooghlaan (Baarn). Postduif, 2 ringen (Soest). Ook te beluisteren op Radio Soest elke maandag tussen 12.00-13.00 uur. BANKETBAKKERIJ Soesterbergsesfraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Zaterdag 19 augustus en zondag 20 augustus HUISARTS (groep A) Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veenstraat 129, tel. 6015631. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kra nenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. HUISARTS (groep B) Zaterdag 08.00 - zondag 08.00 uur: P. Westbroek, Lange Brinkweg 63A, tel. 6090424. Zondag 08.00 - maandag 08.00 uur: E.J. Oudshoorn, Lange Brinkweg 63A, tel. 6090423. Groep B: Von Bartheld, V.d. Geest/Verber- ne/Weusten ('De Linde'), Huitema, Ouds- hoora, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, tel. 6012497. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: W.S. Roorda, Ereprijsstraat 57, tel. 6010162. DIERENARTS (Gezelschapsdieren) Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: A. Teunissen (Baarn), Ferd. Huycklaan 16, tel. 5412535. DIERENAMBULANCE Dierenambulance Amersfoort e.o., 24 uur per dag bereikbaar, 06-54337407. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, 6092911, maandag-donderdag 08.00- 17.00 uur, vrijdag 08.00-16.30 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen Kinderafdeling doorlopend bezoek voor familie; overig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende Hulp zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, 5482511. PatiëntenService Bureau voor algemene informatie over o.a. ziek ten; geopend: maandag t/m donderdag 09.30-13.00 en 13.00-16.30 uur; vrij dag 09.00-12.30 uur. Tijdens schoolva kanties is het PSB alleen 's morgens geopend. ZIEKENHUIS EEMLAND Postadres: Postbus 1502, 3800 BM Amersfoort. Algemeen telefoonnum mer: 033-4222345. Afsprakenbureau (poliklinieken): 033-4214444, Bezoekadres locatie St. Elisabeth*: Ringweg Randenbroek 110, Amers foort; Bezoekadres locatie De Lichtenberg*: Utrechtseweg 160, Amersfoort; Ziekenhuis Eemland heeft de meeste medische specialismen geconcentreerd op één van de beide locaties. Verzeker u ervan dat u naar de juiste locatie gaat! Spoedeisende Hulp De afdeling Spoedeisende Hulp is ge vestigd op locatie De Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Heeft men eerste hulp nodig, dan gaat men niet meer naar locatie St. Elisabeth, maar - bij voorkeur via de huisarts - naar locatie De Lichtenberg. Daar staat een team van artsen en verpleegkundi gen 24 uur per dag klaar. Patiëntenservicebureau Op beide locaties van het ziekenhuis is een patiëntenservicebureau, dagelijks geopend van 09.00 tot 16.30 uur. Men kan hier terecht met vragen en opmer kingen. De medewerkers geven infor matie en voorlichting over ziekten en aandoeningen en alle andere vragen over het ziekenhuis. Voor suggesties ter verbetering van de zorgverlening en be middeling bij klachten kan men terecht bij het patiëntenservicebureau. Bezoektijden: Algemene afdelingen dagelijks 13.30-14.00 en 18.30-19.30 uur; extra op zondag: 11.00-11.30 uur. Afwijkende bezoektijden gelden voor de afdelingen Geriatrie, Hartbewaking/ Cardiologie, Intensive Care (IC), Kraamafdeling, Pediatrie en Psychiatrie (PAAZ). Informatie Voor informatie over bezoektijden of de afdeling/locatie waar een patiënt zich bevindt, kan men de receptie van het ziekenhuis of het algemene telefoon nummer bellen: (033) 4222345. THUISZORG Stichting Thuiszorg Eemland: dienstdoende verpleegkundige 24 uur per dag bereikbaar via (033) 4600046. RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Midden-Nederland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, 6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Schrikslaan 15,3762 TA Soest, 6013957. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: 6022029.

Soester Courant | 2000 | | pagina 15