OT|A|K) Bi I Vi§ser Maaltijdvoorziening SWOS levert straks ook 'vriesvers' aan huis :/iVnn»| RBIJ?! actueel Vele honderden ouderen kijken al Wereldwinkel vraagt bedrijfsleven steun bij nieuwbouw uit naar ouderencontactmiddag ÏAND Witgoed specialis Rechter beslecht conflict rondom manege Birkstraat IRAJVD Dronken Soester veroorzaakt overlast Voor service moet u bij ons zijn Nieuwe chauffeurs: altijd zeer welkom! fWhdy wmvLfletCft' frv. frn&t siwille franken PAGINA 3 Nu kan het nog i de Vlijt kV. MAKELAARS MET KENNIS VAN ZAKEN PAGINA 2 ncentrum Uitbreiding aanbod voor ouderen en zieken Je conclusie ieuwe) baan? /erker lux Uitspraak van tien kantjes Maandag 28 augustus, Gildetent im 37 3763 U Soest KERM/V veel vrijheid oor iemand akmanschap ndig te kun- tund fulltime ds- en aan- WOENSDAG 16 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT Diefstal autowielen Tijdelijk onderkomen op parkeerplaats naast postkantoor Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Nog meer m2, nog meer keuze... Ga daar maar eens bij zitten VteaELDMvxa Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 -60136 82 Ronald Moray. Het vervoer Er zullen verschillende bussen rijden door de gemeente Soest, die u naar de feesttent brengen. Bus 1 vertrekt om 13.00 uur vanaf De Drie Eiken te Soesterberg, en rijdt via De Heyberg rechtstreeks naar de feest tent. Bus 2 vertrekt om 13.10 uur vanaf Honsbergen en zal via de Vijverhof (13.20 uur) naar de feesttent rijden. Bus 3 vertrekt om 13.15 uur vanaf Ma- riënburg en rijdt via Braamhage, Groot Engendaal en Molenschot (13.30 uur) naar de feesttent. Na afloop van de middag wordt ieder weer netjes thuisgebracht. Ook voor rolstoelvervoer kan worden gezorgd. Hiervoor moet men zich ech ter apart aanmelden bij het gilde (tele foon 6020573 en uiterlijk vrijdagmor gen 25 augustus); dan wordt gezorgd dat ieder op tijd van huis door een rol stoeltaxi wordt afgehaald. Plein van Zuid 32/34-So Tel. 035-6013109 Vorige week donderdagavond rond half, acht werd de politie verzocht te komen naar de Van Weedestraat. Bij aankomst trof zij daar een Soester aan, die duide lijk te veel alcohol had genuttigd. De 40-jarige man werd verzocht naar huis te gaan. Later op de avond werd de po litie opnieuw over deze man gealar meerd. Omstanders maakten zich zor gen omdat hij vermoedelijk in coma lag. Inmiddels was de GGD ook ter plaat se. Omdat er geen aanleiding was hem, mee te nemen in de ambulance werd de man meegenomen naar het politiebu reau. Na onderzoek door een arts bleek hem niets te mankeren. Het alcoholge bruik was hem teveel geworden. Hij mocht na het uitslapen van zijn roes in het bureau met een proces-verbaal naar huis. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035-602 93 60 Vanaf 1 oktober kunnen oudere, gehandicapte of langdurig zieke in woners van Soest, die een beroep doen op de warme-maaltijdvoorzie- ning van de SWOS (Stichting Wel zijn Ouderen Soest), kiezen tussen de traditionele maaltijden uit de keuken van Molenschot en de vries- vers-maaltijden die vanaf die datum aan het aanbod worden toegevoegd. Een hele aanwinst, niet alleen om dat de variatie sterk toeneemt, maar ook omdat de afnemers niet meer per dag maar voor een langere pe riode worden bediend. De nieuwe eet-mogelijkheid is een aan vulling van het bestaande aanbod en komt dus niet "in-de-plaats-van", bena drukt bestuurslid Hans van den Berg van de SWOS-werkgroep maaltijdvoor ziening, die jaarlijks 70.000 warme maaltijden in Soest en Soesterberg dis tribueert. "Er is alleen wat meer tech niek bij nodig. Zo heb je thuis een vrie zer nodig en een magnetron, om de vriesvers-maaltijden op temperatuur te brengen. Heb je die niet - geen nood; dan verhuurt de SWOS er ook een han dig apparaatje bij (Au Bain Marie), waarmee de maaltijd in drie kwartier klaar is. Een kind kan de was doen, bij wijze van spreken." De SWOS gaat per 1 oktober over tot de nieuwe voorzie ning nadat vorige maand een proef- maaltijd - waaraan ca. 30 mensen deel namen - als een succes werd beoor deeld. Niet duurder en enorme keus Een belangrijk punt is dat de nieuwe vriesvers-maaltijden gegarandeerd niet duurder worden dan de - overigens voortreffelijke en zeer gewaardeerde - "gewone" warme maaltijden. Het gro te voordeel is natuurlijk dat de chauf feurs van de werkgroep, die nu meestal elke dag de maaltijden rondbrengen, voortaan kunnen volstaan met een of twee bezorgingen per week. Voor de afnemers is het voornaamste waar schijnlijk dat ze kunnen kiezen uit een enorm aanbod en dus elke dag zélf kun nen bepalen wat ze willen eten. De ca talogus van de "Apetito"-maaltijden vermeldt wel 80 verschillende gerech tencombinaties, veelal aardappelen groenten-vlees, maar ook nasi, bami, pastagerechten als macaroni en spaghet ti en zelfs pannenkoeken in verschillen de variaties! "Wil je elke dag boerenkool met worst wil eten, dan kan dat natuur lijk ook," aldus Hans van den Berg, die zelf al een jaar of tien werkzaam is als vrijwillig maaltijdbezorger. Het stan daardpakket omvat soep, een hoofdge recht en een toetje. Er zijn alleen al acht verschillende soepen en twaalf verschil lende desserts. Fruit zit er niet bij, en ook geen sla, omdat dat niet goed inge vroren kan worden. Alleen het hoofd- Voorlopig is de SWOS-werkgroep warme-maaltijdvoorziening nog druk met de distributie van de gewone maaltijden. Dat gebeurt zeven dagen per week en wordt verricht door een legertje vrijwillige chauffeurs, meest al zelf ook van gevorderde leeftijd. Er is altijd verloop en dus kan de werkgroep nog wel versterking ge bruiken. Met name wordt een chauf feur gezocht voor de bezorging van maaltijden op dinsdag in Soest-Zuid. Ook zoekt men nog naar vrijwilligers die de maaltijden in de Vijverhof wil len verspreiden. Wie belangstelling heeft kan zich melden bij Hans van den Berg, tel. 6016047, of rooster- coördinator Gerra Husmann, tel. 6018010. UV l/l CIPCNfrTTV?'-6 l/jjNNOl VE-C-L M00UZ ZIJN PAH U DE.Nl/.T. Reparatie en onderhoud van uw tuinmachines (motormaaiers) en elektrisch gereedschap. Open: maandag t/m vrijdag van 7.30 -17.30 uur. Speciaal weekendtarief van vrijdag 16.00 uur tot de volgende maandag 9.00 uur. Deskundig advies en goed bereikbaar (Ind.terrein Nieuwegracht). VERHUUR-REPARATIES-KEURINGEN Nieuwegracht 1A, 3763 LP Soest Postbus 462,3760 AL Soest Telefoon 035-601 55 66, Fax 035-602 68 94 jporganisatie j ctie "medewerker f IX Groningen. f Verhuur van professioneel gereed schap voor bedrijf en particulier. Onder het motto "Heel de Heuvelrug" zet de Stichting Het Utrechts Land schap zich in voor versterking van na tuur en landschap van de Heuvelrug. Een onderdeel hiervan is het bosgebied van Birkhoven in Amersfoort, tegen de grens van Soest. Dit bos is te kenschet sen als een gevarieerd bos met een goed ontwikkelde bosstructuur. Het is een mengeling van bomen van verschillende leeftijden, waarbij de inheemse soorten overheersen. De bodemvegetatie met o.a. bosbes en stekelvarkens toont aan dat het hier om een oude bosgroeiplaats gaat. Het staat allemaal uitvoerig te le zen in een rapport "Birkhoven Bok- keduinen" van de heren Molenaar en Jonkers, gemaakt in opdracht van de gemeente Amersfoort zelf. Tussen Birkhoven en nabijgelegen na tuurgebieden als de Vlasakkers, en onze eigen Lange Duinen is nog steeds een vrije uitwisseling van dieren moge lijk. Gebieden die behoren tot de zoge naamde Ecologische Hoofdstructuur (EHS). "Dat moet zo blijven", vindt ing. H.K.M. Lugtmeijer, directeur-rent meester van Het Utrechts Landschap. Begin 1992 hield hij een lezing in de raadzaal van Soest over ons landelijk gebied, tweederde deel van onze ge meente, waarvoor toen eèn bestem mingsplan in voorbereiding was. Hij vindt dat belangrijke delen van ons bui tengebied door de EHS onlosmakelijk verbonden zijn met de Heuvelrug. Deze zomer prees hij voor Radio Soest nog de actie "Zonnegloren terug-naar- de-natuur" als een "successtory". Nu maakt hij zich druk om het Amersfoort* se ontwerpbestemmingsplan Birkhoven Noord, waarin voorzien zijn de bouw (tot 20 meter hoog) van een golfcen trum, een karting- en bowlingcentrum, een skatingcentrum, een klimhal en beautycentrum en de uitbreiding van 125 parkeerplaatsen. "Deze ontwikkeling gaat ten koste van de betekenis van het gebied voor na tuur, landschap en natuurgerichte re creatie", schreef Lugtmeijer in zijn be zwaarschrift tegen het ontwerpbestem mingsplan, "en past niet in de functie landelijk gebied, die in het provinciale streekplan aan het gebied is toegekend, maar hoort thuis in stedelijk gebied." Lugtmeijer noemt de voorgenomen bouwconstructies "afschuwelijke din gen", die niet passen in de stadsrand, die om een heel andere houding vraagt. "Er is ook nog iets anders dan bouwen." De keistad heeft last van haar groei en imago waarbij het geld overheerst, en dreigt steeds meer uit te dijen richting Eemvallei en Heuvelrug. Informeert u eens bij onze VW naar de brochure "Utrechtse Heuvelrug en Eemland" (31 pagina's). Voor wande lingen en fietstochtjes langs de Eeni, de enige rivier die in Nederland begint en in Nederland eindigt. En voor beziens waardigheden en uitstapjes van Hilver sum tot aan de Stichtse Lustwarande. Nu kan het nog, zolang Lugtmeijer het Utrechtse Landschap in de gaten houdt. Wat mijn column van de vorige week betreft nog even de feiten. Dat mevrouw Van Ee de publiciteit verzorgde voor het International Music Festival wist ik. Dat mijnheer Van Ee belangeloos twee concerten organiseerde in zijn proefkel- derwist ik niet. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL: 035-6016824 INTERNET; WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL: DEVLIJT (^MAKELAARDIJ ïisch beantwoorden van en commerciële aanpak je op after sales. Voor het latiseerde systemen met 'erlenen. gelse taal en n en het wijzigen van i invoeren van weekstaten ten. Tenslotte ben jij ixibiliteit en initiatief ints, verantwoordelijk voor t de kwaliteit van het -\ nodig bied je ook i. het plannen van j van de Nederlandse en D-activiteit, accuratesse en opleidingen en zeer goede secretariële rrespondentie, houd je je verantwoordelijk voor het i contacten moet g dat je de Nederlandse en je inschrijven voor een met: smerken vinden via tgeoriënteerd. <r voor de Benelux. 20 medewerkers men wij graag in BO-niveau, bij iring in een admini- Jienstfunctie. imerciële activiteiten, in Windows Office i ervaring met isering. jaar. Tien bladzijden had de Utrechtse kort-geding-rechter donderdag no dig om uitspraak te doen in de rechtszaak tussen de Stichting Be houd Ruitersport in de HoJland- sche Manege en de familie Stoet man. Sinds november vorig jaar verhuurt de familie Stoetman een deel van haar grond aan de Birkstraat via de Stichting Behoud Ruitersport in de Hollandse Manege aan de familie Dros. Die hou den paarden op het door hen gehuurde deel. Eén van de activiteiten die zij ont plooien, zijn kinderkampen in de zomer. De familie Stoetman woont op het res terende deel van het perceel. Hoewel de partijen in eerste instantie hadden afge sproken dat zij samen gebruik zouden maken van sommige voorzieningen en stukken grond, bleken de verhoudingen tussen hen al snel danig verstoord. Dros vroeg de rechter tijdens de zitting om uitspraak te doen over elf conflict- punten. Donderdag bleek dat de eiser op de meeste vlakken in het gelijk werd gesteld. Zo mogen de honden van Stoetman alleen nog op de verhuurde grond komen als zij aangelijnd op weg zijn naar hun uitlaatplek. Stoetman had overigens verklaard dat de dieren nooit anders op de door Dros gehuurde grond komen, wat Dros op zijn beurt betwistte. Ook vond de rech ter dat Stoetman een andere weg moet nemen als hij naar de parkeerplaats rijdt. Hij mag niet meer langs het terras van Dros. Daarnaast moet Stoetman onder meer Dros de beschikking geven over vol doende zadelkasten en mag hij slechts op beperkte tijden gebruik maken van de buitenbak. De rechter vond echter niet dat Stoetman verplicht is om een schutting te zetten op het terrein. De rechter had de partijen tijdens de zitting al gewaarschuwd dat zij alleen uitspraak kon doen op de losse onder delen van de dagvaaiding. Zij zei te vre zen dat de partijen vervolgens op weer andere punten ruzie zouden krijgen. Unieke middag De ouderenbonden betalen een bijdra ge per lid, het gilde verzorgt de accom modatie en het programma. Daarnaast zijn er twee firma's die een bijzondere bijdrage leveren aan het welslagen van deze middag. Dat zijn Slagerij van Asch, die in de loop van de middag zorgt voor een hapje, en Taxi Klomp, die belange loos zorgt voor het vervoer per rolstoel- taxi. Met een dergelijke samenwerking is het mogelijk de entree te handhaven op 3,50 per persoon. Vertegenwoor digers van de ouderenbonden en het gilde staan dan ook op maandagmiddag 28 augustus a.s. weer klaar om hun gas ten te ontvangen. Gezien het program ma worden weer vele honderden be langstellenden verwacht. Zij zullen aan het begin van de middag worden ver welkomd door de burgemeester van Soest en door de voorzitter van de COSBO, het samenwerkingsverband van de ouderenbonden in Soest en Soesterberg. Het programma Dit jaar is de ouderencontactmiddag opgebouwd rondom muziek en enter tainment. Pierre Kartner, alias Vader Abraham zal tweemaal een optreden verzorgen, waarin hij de door hemzelf geschreven nummers ten gehore zal brengen. Na de pauze wordt hij daarbij ondersteund door leden van de jazz- groep van de Springbokken. Ronald Moray zal zorgen voor de presentatie, maar ook voor table-magic (goochel trucs). Hij is een oud-wereldkampioen en heeft ook in 1987 al eens zijn kun sten getoond tijdens het Landjuweel Soest 1987. Niemand zal zich hoeven te vervelen tijdens deze middag, die rond 14.00 uur begint en even na half vijf zal zijn afgelopen. Toegangskaarten De toegangsprijs is ook dit jaar door een financiële bijdrage van alle leden van de ouderenbonden laaggehouden, nl. f 3,50 per persoon. Dit hoeft voor nie mand een drempel te betekenen om naar de feesttent toe te komen, want ook voor gratis vervoer naar de feesttent wordt gezorgd. De toegangskaarten zijn vanaf 1 augus tus te koop bij de volgende adressen: mevr. J. van der Bijl-de Jong, Buntweg 13, 3768 AV Soest, tel. 6010845; mevr. G.J. Meijerink-Huisman, Chr. Huygenslaan 108, 3769 XZ Soester berg, tel. 0346-352041; mevr. J.P. Nieuwdorp, Spinet 10, 3766 ZD Soest, tel. 6019587; mevr. G.E. Trippaers, Valeriaanstraat 125, 3765 EL Soest, tel. 6032577; dhr. A.H.M. Bosboom, van Hamel- straat 14, 3762 JD Soest, tel. 6015350; 5-6016776 AUTOBEDRIJF compleet SUZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SUZUKI in Soest? Verkerk! Een 30-jarige man uit Soest deed vori ge week aangifte van de diefstal van de vier wielen van zijn auto. Hij had zijn auto dinsdagavond rond tien uur gepar keerd op de Johannes Poststraat. De volgende ochtend trof hij de wagen zon der wielen op twee schraarkrikjes aan. Het ging de daders vermoedelijk alleen om de wielen. De bouten en moeren hadden ze onder de auto achtergelaten. De Wereldwinkel krijgt binnenkort, samen met de VW, een nieuwe be huizing aan de Steenhoffstraat. Het oude gebouw wordt gesloopt en de winkel heeft tijdelijk onderdak ge vonden in een "noodgebouw" op het parkeerterrein naast het post kantoor, zo'n 25 meter achter de huidige vestiging. In een circulaire aan het Soester be drijfsleven wijst het bestuur van de We reldwinkel, na een korte schets van de achtergronden en de voorgeschiedenis, op de grotere ruimte die in het nieuwe pand - in de vorm van een soort "mu ziektent" - gevonden zal worden en die "broodnodig" is. De oplevering is ech ter casco en daarom zal de Wereldwin kel het nieuwe pand uit eigen middelen en via gelden uit fondswerving en spon soring moeten aankleden. Het bestuur zoekt daartoe de publiciteit langs alle mogelijke kanalen en gaat ook gericht sponsors zoeken. Daarvoor heeft men o.a, de Stichting Rommelmarkt Soest op het oog, maar ook de Stichting Doen, het Juliana Welzijn Fonds, het Prins Bernhard Cultuur Fonds en nog een rijtje andere potentiële geldverstrek- kers, van wie tenslotte ook het Soester bedrijfsleven en de inwoners worden genoemd. Het Schutterskoninklijk paar, vorig jaar op bezoek bij de ouderen van Soest. dhr. F. van Brussel, Waldeck Pyrmont- laan 14, 3762 CM Soest, tel. 6018126; dhr. G. Dusschooten, Gen. Winkelman straat 41, 3769 EB Soesterberg, tel. 0346-353338. Daarnaast beschikken ook de recepties van de verzorgingscentra Braamhage, Groot Engendaal, de Heyberg, Mariën- burg, Molenschot, het dienstencentrum 'De Drie Eiken' in Soesterberg en de VW Soest over toegangskaartjes voor de ouderencontactmiddag. Ook aan de deur van de feesttent worden nog toe gangskaarten verkocht Achter op het parkeerterrein staat het tijdelijk onderkomen van de Wereldwin- Foto: Aldo Allessie kei "Wij zijn een ideële organisatie, die met louter vrijwilligers werkt om het doel te bereiken: de producenten uit de Derde Wereldlanden te garanderen dat zij een eerlijke prijs krijgen voor hun produc ten. Wij vinden het daarom gerechtvaar digd ook u een financiële bijdrage te vragen en hopen van harte dat u ons steunt," aldus voorzitter Ans Holleman en secretaris Saskia ten Hove in de brief aan de Soester bedrijven, die vorige week werd rondgestuurd. De jaarlijkse gildefeesten zijn niet meer te organiseren zonder daarbij een aparte plaats in te ruimen voor de ouderen van Soest. Bij de viering van het 950-jarig bestaan van Soest in 1979 is voor de eerste maal dit onderdeel opgenomen in het pro gramma. Was het toen nog een ge zellige middag met wat kaarten, een film en onder begeleiding van een pianist bekende liedjes zingen, met de samenwerking met de ouderen bonden in Soest en Soesterberg heeft deze middag een extra impuls gekregen. Het jaar 1993, uitgeroepen tot het Eu ropees Jaar van de Ouderen, was een goede aanleiding om voorzichtig deze samenwerking in gang te zetten. Het gilde, een vereniging met een rooms- katholieke identiteit, stond nadrukkelijk open voor het verzorgen van een gezel lige middag voor alle ouderen in Soest. Vader Abraham/Pierre Kartner. Dit jaar is het - op maandag 28 augus tus - dus de achtste keer dat deze mid dag wordt georganiseerd vanuit deze samenwerking. De organisaties zijn in middels goed op elkaar ingespeeld en weten wat ze van elkaar kunnen ver wachten. Op deze middag wordt ge zorgd voor een attractief programma met veel entertainment, een goede ver zorging (voldoende koffie/thee en een drankje en een hapje, evenals een be legd broodje aan het eind van de mid dag) en de zorg voor het vervoer naar de feesttent, zowel per bus als per rol stoeltaxi voor degenen die niet meer zo I mobiel zijn. gerecht bestellen kan trouwens ook. Een ander voordeel is dat de maaltijd op elk gewenst moment gegeten kan worden. "De gewone warme maaltijd wordt tussen de middag bezorgd in een speciale warmhoud-verpakking, maar na een poosje koelt het eten natuurlijk wel af. Met vriesvers hoef je daar geen rekening mee te houden; als je wilt kun je de maaltijd 's avonds gebruiken en als je plotseling bezoek hebt kun je de gast ook een maaltijd aanbieden." Sociaal contact Een nadeel is er helaas ook. "Met de gewone bezorging komt er elke dag ie mand aan de deur; dan heb je wat meer sociaal contact. Dat kan heel nuttig en zinvol zijn, en de meeste mensen stellen dat ook op prijs. Dat wordt natuurlijk minder als er nog maar een of twee keer per week iemand langs komt," aldus Hans van den Berg. "Als je graag iede re dag iemand spreekt kun je dit mis schien beter niet doen... Maar een mengvorm - gewone warme maaltijden en vriesvers in één pakket - is ook mo gelijk." Het aanbod omvat ook dieet- maaltijden, bijvoorbeeld vet-arm en zout-arm. De "Apetito"-maaltijden zijn afkomstig van een Duits bedrijf, maar de maaltij den zijn volop "Nederlands" van sa menstelling. "Buitengewoon lekker," aldus Hans van den Berg, die zelf al heeft mogen proeven. In diverse ande re Nederlandse plaatsen (o.a. Bilthoven) zijn met de vriesvers-verstrekking ook uitstekende ervaringen opgedaan. De maaltijden zijn minimaal negen maan den houdbaar, wat veel langer is dan de gebruikelijke houdbaarheid van de diep vriesmaaltijden die in de supermarkt te koop zijn. Het risico van bederf is dus heel klein. De SWOS-werkgroep houdt er rekening mee dat de deelnemers nog even aan het idee moeten wennen. Hans van den Berg: "We schatten dat we in oktober beginnen met dertig, veertig of vijftig afnemers voor vriesvers, maar dat aan tal zal op den duur wel groeien. De er varingen elders leren dat ongeveer de helft na verloop van tijd overstapt op vriesvers. Birkstraat 101 Soest Telefoon 035 - 6013403

Soester Courant | 2000 | | pagina 3