DIT AKI OP'T HOOGT' VOORDEEL myiiMDSiviA Gildefeesten Soest 2000 maandag van start met sportieve activiteiten De Gouden Snaar gaat verder, maar zonder Jacques en Thea Meeder ACTUEEL T Concert Rowwen Hèze wordt openingsklapper gildefeest Tempo Toer fietstochten, tijdens de Gildefeesten Soest betaalt tien mille mee aan brandmeldinstallatie yi 2 WOENSDAG 16 AUGUSTUS 2000 PAGINA 4 SOESTER COURANT PAGINA 5 ov.qntre en kleine irvinken Kilometers lang zitplaatsen... Donderdag 24 augustus Service bij ^Schoemaker Per 1 september einde van een tijdperk' - LAMINAAT PLANKBNVWEREN KURK MARMOFWOR BAMBOEPARKET In museum Oud Soest Jan Postema maakt een S P fietstocht langs de Mississippi if Si de vader der ip Ti wateren. Daarvan doet hij wekelijks verslag. (5) nU korting BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT Communicatie Birkstraat 101 Soest Telefoon 035 - 6013403 )rnemens zijn het college hogere grenswaarden ex »ebniik van hotelservice- ïummer 333 in het plan bevoegd binnen een ter- 3 eventuele bedenkingen diezelfde termijn, in het ouwen (balie bouwzaken; INFOrmatiecentrum (ge- :ek in Soest, voor een ie- DENK1NGEN inbrengen edachtewisseling. U kunt C.P. Haagen van de afde- >ornemens zijn het college n hogere grenswaarden ex behoeve van 3 woningen herziening 2000. ;r bevoegd binnen een ter- 30 eventuele bedenkingen 3 diezelfde termijn, in het bouwen (balie bouwzaken; INFOrmatiecentrum (ge leek in Soest, voor een ie- 2DENKINGEN inbrengen gedachtewisseling. U kunt [.C.P. Haagen van de afde- x hulst as, 4 kastanjes en 9 eiken eventuele vergunning kun- aking kenbaar maken bij de 60 CA Soest, telefoonnum- 1 prunus, 1 berk en 2 eiken )opulieren uk berk ;n 6 weken na verzending van ;emeester en wethouders van Wanneer na verschillende dagen werken aan de opbouw op het gilde- terrein De Blaak, de tentaccommo datie op donderdag 24 augustus be drijfsklaar is, wordt de eerste avond direct een klapper. Een concert van de Limburgse formatie Rowwen Hèze, zal voor vele honderden be langstellenden een grandioze avond gaan worden. Ruim 15 jaar geleden gestart kwamen zij als vanzelf op het pad van de dialect pop, voorafgegaan doör Normaal en gevolgd door groepen als Skik en de Kast. Hun mengeling van pop, rock, polka, folk en fanfare sloeg vanuit hun geboortestreek op de rand van Limburg en Brabant al snel over naar de rest van het land. De echte doorbraak kwam in 1992 op Pinkpop, waar ook zijzelf ver rast werden door het enthousiasme van het publiek, dat het dialect van "Los Limbos" allerminst een reden vond om niet massaal mee te zingen. Hoewel zij vooral bekend zijn door hun aansteke lijke uptempo-feestmuziek, hebben meer ingetogen ballads ook altijd op hun repertoire gestaan. Deze zijde van de groep heeft gedurende de afgelopen theatertoernee uitgebreid in de schijn werpers gestaan. Inmiddels zijn zij echter weer volop ac tief in het feest- en festivalcircuit en staan zij op donderdagavond 24 augus tus waarschijnlijk te spelen voor een uitverkochte zaal. Reeds nu zijn de meeste toegangskaarten verkocht en zijn er nog slechts een paar honderd be schikbaar. Na concerten van Van Dik Hout en twee jaar geleden door Golden Earring hebben de Soester popliefheb bers hun weg naar het gildeterrein ge vonden. Toegangskaarten In de voorverkoop zijn nog toegangs kaarten a 25,00 per stuk verkrijgbaar bij de VW Soest, Primera Zuid (Hartje Zuid), Primera De Beer (Overhees) en Tabak/Gemakswinkel A.J. Bon (Laan straat 39). Zover het er thans uitziet zullen aan de tent geen kaarten meer beschikbaar zijn, omdat alle toegangs kaarten al in de voorverkoop verkocht zullen zijn. Nadere informatie over kaartverkoop: VW Soest, tel. (035) 6012075). )Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect?wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar? ewpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 ACTUEEL US 2000 verlenen aan een vrijstelling irtikel 19 lid 1 WRO voor de :en GSM-mast met een maxi- in 40 meter op de aangegeven Stemerdingweg, indien de aan- reenstemming komt met de iet terrein, de mast voldoet ie zijn genoemd in de notitie planschade-overeenkomst is met het voornemen van de naast de warme maaltijdver- ok vriesvers-maaltijden te rgen: subsidie verstrekken voor de nistratiekosten, omdat deze "schuiving van de warme maal- vriesvers gehaald moeten wor- i verlaging van administratie- vfolenschot; )W, eventueel gezamenlijk OS, in overleg treden met de i Molenschot over verminde- in rekening gebrachte admi- :n of administratie overbren- WOS; kennis brengen van de com- VM. I i BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend, dat bij be sluit van 15 augustus 2000 is besloten over te gaan tot het verlenen van de ver gunningen ingevolge de Wet milieubeheer van: - Vortex Balanceertechniek (Industrieweg 21) Het betreft een revisievergunning voor een inrichting bestemd voor een construc tiewerkplaats annex reparatiebedrijf voor mechanische aandrijvingen. - J. Kers (Dorresteinweg 86) Het betreft een oprichtingsvergunning voor een motorenrevisiewerkplaats. Aan de desbetreffende vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescher ming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter in zage van 16 augustus 2000 tot en met 27 september 2000. - in het gemeentehuis, kamer 2.31 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur; Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de vergunninghouder; i b. de betrokken adviseurs; c. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. j Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOOR LOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. Voor het instellen van beroep/verzoek om voorlopige voorziening zijn griffierechten ver schuldigd. De vergunning treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035-6093643. Maandag 21 augustus wordt een start gemaakt met sportieve activi teiten in de aanloop van de Gilde- feesten Soest 2000. Zoals gebruike lijk zijn de eerste dagen van de jaar lijkse gildefeesten gereserveerd voor fietsen, wandelen en atletiek. Daarbij is de Schaapskooi van de fami lie V.d. Grift aan de Ferdinand Huyck- laan (schuin tegenover de ingang van het gildeterrein De Blaak) de centrale ontmoetingsplaats voor inschrijving, start en afmelden etc. Vanaf donderdag 24 augustus verplaatsen de activiteiten zich naar het gildeterrein De Blaak. Voor de organisatie van de sportieve activiteiten staan drie Soester verenigin gen garant. Maandag Op maandagavond 21 augustus verzorgt Tempo Toer een Recreatieve Fietstocht door de omgeving van Soest. Tussen 18.15 en 19.30 uur kan tegen betaling van 3,50 gestart worden vanaf de Schaapskooi (tegenover de ingang van het gildeterrein De Blaak aan de Ferdi nand Huycklaan te Soest). De route (tussen de 25 en 30 kilometer) is van een uitvoerige bewegwijzering voorzien en voert door de bossen, heide, duinen en weidegebieden. Gezien de ervarin gen voorgaande jaren worden weer meer dan 200 fietsers verwacht die een prachtige avond kunnen verwachten in dien ook het weer nog een beetje mee zit. Dinsdag Dinsdagavond 22 augustus organiseert het Wandelcomité Jacob van Gaesbeek een Avondwandeling. Ook dit jaar wordt er weer een parcours uitgezet langs vele mooie plekjes in Soest. Tus sen 18.00 en 19.00 uur kan wederom vanuit de Schaapskooi worden gestart voor een tocht over 5 of 10 kilometer. De inschrijfkosten bedragen f3,— per persoon. Na terugkomst ontvangen de deelnemers een lustrumvaan, onderweg is er een appeltje voor de dorst. Woensdag Woensdagavond 23 augustus staat AV Pijnenburg garant voor de organisatie van de Gildeloop, ook dit jaar weer door de bewoonde wereld van Soest- Zuid met een parcours met een lengte van 1700 meter. De Gildeloop zelfheeft een lengte van ruim 10.000 meter (of wel 6 rondjes). Het staat natuurlijk ie der vrij te bepalen hoeveel rondjes er worden gelopen, voor de prijzen moe ten er wel 5 rondjes worden afgelegd. De jeugd zal in een aparte wedstrijd 1700 meter dienen af te leggen. Vanaf 18.00 uur kan worden ingeschreven in de Schaapskooi. De kosten bedragen 7,50 voor een volwassene en 4,— voor de jeugd. De start is nabij de in gang van het gildeterrein. De route gaat dit jaar via de Ferdinand Huycklaan over de Van Lenneplaan, tot aan de aansluiting bij de Betje Wolflaan, waar gedraaid wordt en de loopsters en lo pers weer teruggaan richting het gilde terrein De Blaak. Iedere deelnemer ont vangt na afloop een herinnering en een flesje sportdrank. Vanaf donderdag 26 augustus vinden de overige activiteiten in het kader van de Gildefeesten Soest 2000 plaats op het gildeterrein De Blaak te Soest. Ook dit jaar is er weer een grote variëteit aan activiteiten bestemd voor jong en oud. Op donderdagavond 24 augustus wordt gestart met een concert van de beken de formatie Rowwen Hèze. Toegangs kaarten a 25,— per stuk zijn nog te koop bij de VVV Soest, en de bekende voorverkoopadressen als Primera Zuid, Primera De Beer (Overhees) en Tabak speciaalzaak R. Bon. Op maandagavond 21 augustus is er eerst de zo langzamerhand traditio nele fietstocht voor het hele gezin over een afstand van 25 kilometer. Voor slechts f 3,50 p.p. kan men een geheel uitgepijlde route fietsen. Tussen 18.15 en 19.30 uur is het vertrek vanaf het terrein van De Schaapskooi, gelegen aan de Ferdinand Huycklaan. De route is geheel uitgepijld, en bij gevaarlijke oversteken is er hulp aanwezig, dus wat houdt u tegen om dit jaar ook eens, of weer eens mee te fietsen? Voor zaterdag 26 augustus kan men aan de bak voor het wat pittiger fietswerk, met afstanden van 40, 80, 120 of voor de echte fietscracks zelfs 150 km. In schrijfgeld voor de twee kortste tochten bedraagt f 5,- voor de twee langste toch ten is dat f 6,- N.T.F.U. leden betalen uiteraard f 2,- minder. Kinderen t/m 12 jaar zijn f 1,- goedkoper uit. Omgere kend per kilometer betalen ze dus bijna niets, om een dag lekker te fietsen over een schitterend parcours. Vertrektijden: 40 km. tussen 10 en 12 uur; 80 km. tussen 9 en 11 uur. 120 km. tussen 9 en 10 uur; 150 km. tussen 8 en 9 uur. Deze vier tochten vertrekken vanuit de feesttent op de Ferdinand Huycklaan. "Het einde van een tijdperk". Zo mag het afscheid van Jacques en Thea Meeder van De Gouden Snaar, de in meer dan één opzicht "toonaangevende" muziek/audio/ video-winkel aan de Steenhoff- straat, best genoemd worden. Per 1 september dragen zij, na ruim 45 jaar de leiding van de zaak over aan hun opvolger: Michael Sajet uit Amsterdam. De Meeders houden niet van poespas en voelen dus niets voor een of ander "opgetuigd" afscheid. Bovendien: Jac ques Meeder (64) is helemaal geen man om stil te gaan zitten en dus staat er nog helemaal geen streep onder zijn actieve bemoeienis met "beeld en geluid", want hij gaat door als zelfstandig adviseur voor kleinschalige projecten op bijvoor beeld scholen en andere instellingen. "Een soort afvloeiingsregeling, die ik voor mezelf heb bedacht," aldus Jac ques Meeder. Dat gebeurt overigens in nauwe samenwerking met zijn opvolger. Bij de Gouden Snaar zelf verandert er weinig. "Eigenlijk niets," legt Meeder uit, "behalve dan dat wij er niet meer zijn. Maar voor de rest blijft alles bij het oude." Hij is zeer ingenomen met de overname van de winkel door Michael Sajet, die in de hoofdstad eigenaar is van een soortgelijke zaak met nagenoeg "hetzelfde merkenpakket. "We hebben de laatste jaren wel vaker uitgekeken naar een geschikte opvolger, maar zo makkelijk bleek die toch niet te vinden. In Michael hebben we alle vertrouwen. De overgang zal probleemloos verlopen, daar twijfelen we niet aan." Erg wennen Zonder hartzeer gaat het natuurlijk niet. "Het laat ons zeker niet onverschillig. We hebben al die jaren een uitstekende verstandhouding met de klantenkring opgebouwd, met sommigen al vanaf het begin. Het zal wel erg moeten wennen, denken we. Dat De Snaar straks, bij wijze van spreken van de ene dag op de andere, onze zaak niet meer is - het valt moeilijk voor te stellen. Maar het is een goede gedachte dat de winkel verder gaat." De Gouden Snaar ging in oktober 1954 van start in een pand aan de F.C. Kui perstraat. Jacques Meeder gaf daar mu ziekles en verhuurde en verkocht er o.a. muziekinstrumenten op afbetaling Jacques en Thea Meeder: "Het zal wel erg moeten wennen. Foto: Aldo Allessie ("guitaar 1,- per week, accordeon 2,50 per week"); en als de mensen niet elke week kwamen betalen, zoals de bedoeling was, moest hij er zelf op de fiets achteraan. Vier jaar later trouwde hij met Thea, die vanaf dat moment een belangrijke rol in de zaak - zij het meestal achter de schermen - ging spe len, uiteraard gecombineerd met de zorg voor het gezin. In 1960 volgde de ver huizing naar het pand aan de Steenhoff- straat, waar eerder de fourniturenwinkel van Niehoff Werning gevestigd was. De gitaren, banjo's en'mandolines kregen er uiteraard ook een plekje, maar de na druk kwam langzamerhand toch veel meer te liggen op de apparatuur en de platen. Audio-man Voor de audio - die altijd zijn voorlief de heeft gehouden - was er destijds een soort huiskamer ingericht. Compleet met een bank en twee fauteuils, waar de klanten de apparatuur op hun gemak konden "uitproberen". Van televisie moest hij, als doorgewinterd audio-man, aanvankelijk niet veel hebben, maar uit eindelijk kwam het er toch van en bij de verbouwing in 1984 werd ook de in drukwekkende tv/video-wand in ge bruik genomen. "In audio zit veel meer emotie. Een hardrock-Iiefhebber koopt andere luidsprekers dan iemand die klassiek wil." De Gouden Snaar ontwikkelde zich in de loop der jaren tot dé muziekwinkel van Soest. Wat de apparatuur betreft lieten veel Soesters zich graag adviseren door iemand met zoveel kennis-van-za ken op audio-gebied als Jacques Mee der. En wat de platen - later de cd's - betreft: niemand in Soest kon tippen aan de encyclopedische kennis van Henk Wegewijs, die al bijna 25 jaar de scepter zwaait over de platenafdeling van De Gouden Snaar. (Een geruststel lende mededeling voor de klanten: Henk - een ware "goeroe" op muziek gebied - blijft!). Een naam die evenmin ongenoemd mag blijven is die van Nan Ettekoven, al 24 jaar de administratie ve medewerkster van de Snaar, voor velen "de vriendelijke stem aan de tele foon". Warme-bakkersgevoel Zelfstandigheid en verantwoordelijk heid zijn twee begrippen die voor de Meeders altijd het uitgangspunt zijn ge weest bij De Gouden Snaar. "Zelfstan digheid, omdat we altijd onze eigen keuzes wilden kunnen maken, en ver antwoordelijkheid, omdat we tegenover de klanten altijd geprobeerd hebben dat 'warme-bakkersgevoel' vast te houden. Mensen hechten aan een goed adres, waar ze persoonlijke aandacht krijgen en waar rekening wordt gehouden met hun omstandigheden." Te midden van de "eenheidsworst" van de ketenbedrij- ven is De Gouden Snaar dan ook als een rots in de branding blijven staan. Jacques Meeder gelóóft in die "warme- bakkers"-benadering. "Je ziet ook om je heen dat het weer terugkomt. Echte muziekliefhebbers - altijd onze doel groep - schaffen niet zomaar allerlei spullen aan, maar zoeken eerst een goed advies. Daarom hebben we ook altijd hoge eisen gesteld aan de know-how van onze medewerkers." Achter de piano In de komende tijd gaan de Meeders het ("eindelijk") wat rustiger aan doen. Dat is overigens geen kwestie van gezond heid. Jacques Meeder:"Welnee zeg. Als ik moe ben neem ik wel een neutje... Maar ik ga wel wat meer tijd steken in m'n hobby's. Golf bijvoorbeeld, al moet je niet denken dat ik straks elke dag op de golfbaan rondloop. En ik heb al een tijd nauwelijks meer achter de piano gezeten. Misschien neem ik wel weer les, want ik heb het veel te onregelma tig bijgehouden. Mijn eigen voorkeur? Die varieert, van klassiek tot oudere jazz, zeg maar van Mozart tot Oscar Peterson, maar niet op hoog niveau. Ik zit ook wel eens een avond alleen maar te jojo-en. Modernere jazz zegt me wei nig; ik hou niet zo van hier een piep en daar een scheur..." De Meeders gaan in elk geval niet weg uit Soest. "Natuurlijk niet. Ik ben hier achter aan het Kerkpad opgegroeid, Thea is geboren aan de Stadhouders laan. We hebben allebei nooit meer dan een kilometer hiervandaan gewoond, en oude bomen moet je niet verplanten. Maar we gaan de verhalen met de klan ten wel vreselijk missen. Het is vaak al de derde generatie die je kent, en vaak weten ze nóg wat ze veertig jaar geleden bij ons kochten..." <i' V i -i|fL L V Jj 'a Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamerlaminaat op de slaapetage voor f 1S}00 per m2 vraag naar de exacte voorwaarden lOe'Kt'pcmMtcmtómg I superieure ofwerkloog op uw parketvloer die hel I onderhoud tot een minimum beperkt, waardoor u j I nog meer woonplezier beleeft aon uw vloer. Ar op uw vloer... Een uniek product von I Het Parket Atelier I Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 Het Parket Atelier 24 uur per dag bereikbaar Het College van B. en W. staat niet afwijzend tegenover het verzoek van Museum Oud Soest om 10.000 gul den mee te betalen aan een brand meldinstallatie in het St. Jozefge bouw aan de Steenhoffstraat. Een definitieve beslissing wordt overge laten aan de gemeenteraad. De financiële bijdrage van de gemeen te heeft een eenmalig karakter en geldt als "aanvullende financiering". Of de kosten van de installatie zelf veel hoger zijn blijkt niet uit de gemeentelijke stuk ken. Het College zal de aanvraag "on der de aandacht" van de raad brengen, die er in het kader van de komende be grotingsbehandeling voor het jaar 2001 maar over moet praten en dé uitgave afwegen tegenover andere beleidsvoor nemens. Het museum staat trouwens de komen de jaren voor nog meer kosten. Zo moet er ook geld gevonden worden voor een lift ten behoeve van mindervalide be zoekers. De aanleg daarvan heeft een hoge prioriteit. Eind van dit jaar wordt er een actie gehouden om het geld bij elkaar te krijgen. Het museum gaat daarvoor "langs de deur" bij het be drijfsleven, maar ook bij verschillende fondsen, de provincie en de gemeente. Verder moet er nog een oplossing ko men voor de gewenste verruiming van de openstelling en de samenwerking met de Historische Vereniging. Voor zover het bij de aanpassing van het museum gaat om aspecten die samen hangen met de ontwikkeling van het plan "Spoordal" moeten die volgens B. en W. ten laste van de exploitatie daar van worden gebracht. Alle voorzienin gen moeten in elk geval zoveel mogelijk "in samenhang" worden uitgevoerd, al dus B. en W. Mlnnca polis ~S-/ I\ s 1 In een stadje aan de Mississippi gooide de politie omstreeks 1845 een zwerver in de cel. TWee jongens hadden mede lijden met hem en wierpen twee bran dende lucifers naar binnen, hopend dat de man er nu wel uitgehaald zou wor den. Dat gebeurde, maar hij was dood. Goede bedoelingen, fatale gevolgen. Dat stadje was Hannibal en een van de jongens heette Samuel Clemens, later bekend als Mark Twain. Hoewel hij er maar zo'n tien jaar woonde heeft Han nibal haar zoon stevig aan de boezem gedrukt. Er is een Mark Twain-mu- seum, -laan, -hotel, -restaurant, -schip en -spelonk. Twain woonde op 100 meter van de rivier en heeft vele sche pen zien aanleggen. In het jaar 1847 waren het er 1020. Nu varen de schepen vooral voorbij. Na Hannibal ben ik in vijf dagen met een grote boog om St. Louis heen ge fietst om weer bij de Mississippi uit te komen bij Cape Girardeau. Het waren afwisselende dagen met hoogtepunten: onweer, 35 graden Celsius, twee lekke banden, hellingen waar ik tegenop moest sjokken en kwaaie honden. Ik stak de rivier weer over omdat ik het zuidelijkste puntje van Illinois wilde zien, waar de Ohio en de Mississippi sa menvloeien, Ik zette mijn fiets daar te gen een picknickbank en liep naar het uiterste puntje. Ik wilde mijn voeten als een ritueel in het water steken, maar zag daarvan af toen ik een dooie vis zag dobberen. Weer terug in de staat Missouri kon ik me in Holland wanen. Een lange weg over een dijk. De Cunera-toren van Rhenen of de spoorbrug bij Culemborg kwamen niet in zicht. De weg boog van de dijk af en mij wachtten 35 km vlak ke maïs- en soyavelden. Na 17 km door Kentucky kwam ik in Tennessee, het land met de zingende bomen (krekels) en katoen. Op weg naar Brownsville schoten telkens twee sproeivliegtuigjes boven de bomen uit. Ze draaiden en doken weer naar een katoen veld. Plotseling zag ik een sproei- vliegtuig recht op me af komen. Hij zou mij, onbeschermd schaap op een fiets, toch wel zien?! Het veld langs de weg was ik nog maar voor de helft voorbij. Het toestel scheerde langs me en zette de sproeiers open. Een scherpe, bittere lucht en prikkeling in mijn ogen. Ik stopte en keek om. Gaat die katoendui ker me dat nog een keer flikken? Hij draaide en daalde. Kennelijk zag hij me, trok op en boog af. Hij zal me in zijn cockpitje wel vervloekt hebben, maar ik vind dat de stand vliegtuig-fiets 1-1 was. Ik ben nu in Memphis. Aan de overkant van mijn hotel is het graf van Eivis Pre- sley. Het Presley-park Graceland ligt hier zowat naast. Het is nu de week van Elvis, die eindigt op zijn sterfdag: 16 augustus (1977). Zijn graf is een soort bedevaartsoord geworden waar ik een buslading Nederlanders hoorde met een zachte g. Ik ben geen fan van deze man met zijn slappe bekkie, maar de bedoe ning die na zijn dood om hem heen is gegroeid is erg Amerikaans. Dat ga ik eens goed bekijken. Ben benieuwd of ik ergens naast zijn vliegtuig, auto's en glit- terpakken een gedachte van hem vind. Een citaat om in je agenda te zetten. Ik houd u op de hoogte. Jan Postema Memphis, Tennessee 14 augustus 2000 SUPER Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND

Soester Courant | 2000 | | pagina 5