0 9 j® I0e Ronde van Nederland (met Tik Dekker) schampt Soest r dj i'i'r'j v* .\W ervice 899,- Hockeyclub tobt met onzekerheden Werk aan de weg i VARIA r uivenberichten fr Pianist Rian de Waal gast bij Royal Pare Business Club Kindervoorstelling De Mier in Cabrio-theater f2,50 korting VOENSDAG 16 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 Iiltseweg in route van woensdag 23 augustus jndelt 40,e elc. Overhees in Soest Installatiebedrijf j. cornelisse bv. ByJgJ Loodgieterswerk TRIATHLON VOETBAL Jeugd van VVZ'49 aat weer trainen Magische come back voor Jack Belt TRIATHLON Chris van Trigt snel in Veenendaal VISSEN Maikl de Ruiter winnaar Snoekbaars Bromfietser gewond bij aanrijding De 2e bekerwedstrijd s.v. WZ'49 - Hoogland Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet 'Gemeente komt afspraken telkens niet na' Onderhoud overwegen Plateaus 30-km- Bus uitgebrand Snelheids/ gordelcontrole Rioolvernieuwing 't Hart Snelheidscontroles Pistool niet echt SUBARU Openluchtconcert op zaterdag 2 september Donderdag 17 augustus SOESTERÜCOURANT 'abrio VOORDEELBON: 'De Mier' op donderdag 17 augustus (14.30 uur) de jevestigd enoteerde e ontwikkeling, edekking. Zij is toon- 'ondom haar producten, h op het midden en utiekanalen hun weg e marktpositie verder wordt gevestigd in de merken die de marketing, met kandidaten m/v •uwbare contactpersoon 5 het vertrouwen geeft 5 afwikkeling van hun ór 26 augustus a.s. uw itgebreide c.v. onder ref.nr. 141.01745So naar .V. i 25 igen. 5mercuriurvaJ.nl matie over de functie in, tel. 050-522 11 00. nercuri-urval.com est is voor een miniem deel opge- nen in de 40e Ronde van Neder- pd, het wieler-evenement dat van 1 tot en met 26 augustus plaats- ndt. De wielrenners passeren tij- ns de tweede etappe, op woens- jag 23 augustus, net een stukje pester gemeentegrond als ze via de iltseweg van Utrecht naar Baarn jetsen. De etappe eindigt na dik f5 kilometer in Hoorn. feevoudig etappewinnaar van de Tour France, Erik Dekker, is een van de boriete deelnemers. Hij won eerder al ronde van 1997, toen hij in Dene- np Jan Ullrich - dat jaar winnaar van J Tour - versloeg in een rechtstreeks nel. De Tourwinnaars Riis (1996) en nstrong (1999 en 2000) deden ook eens mee. De 40e ronde telt in totaal 12 deelnemers, verdeeld over 14 ploe- fen van 8 renners, waaronder veel be- Inde namen. Studio Sport geeft dage- Jcs verslag. 23 augustus worden de renners, die - Woensdag 23 augu: SsjwöTW 2e ETAPPE ÉTAPE 18S.6 km laUTRECHT-HOORN ^.'Aevan cmmo Michael Boogerd en Mare Wouters op kop in de Ronde van 1999. *%fxcda"i, pLEVOLANU middag (12.07 uur volgens het officiële tijdschema) aan de grens van Soest ver wacht. Vijf minuten later nemen ze de bocht bij het paleis, om via de Amster damsestraatweg en de Soestdij kerstraat- weg richting Hilversum te gaan. Op de Amsterdamsestraatweg wordt een tus- sensprint georganiseerd voor het zgn. Zwitserleven-klassement, waarmee de renners een premie kunnen verdienen. Na Hilversum gaat de route via Weesp, Amsterdam Purmerend en Alkmaar naar Hoorn, waar de finish van deze tweeede etappe is. Op het kaartje is de route van de twee de etappe duidelijk aangegeven. om 11.30 uur uit Utrecht vertrekken en via Groenekan en langs Bilthoven over de N234 naar Baarn rijden, even na de Telefoon (035) - 601 30 14 jeugdafdeling van voetbalvereniging ™"49 start in de week van maandag augustus weer met trainingen. Af- tnkelijk van de elftalindeling wordt er jsn of twee keer in de week getraind op [et complex aan de Eemweg. Uiteraard nieuwe sportievelingen van harte jelkom. Zij kunnen vrijblijvend een :ertje meetrainen op de woensdagmid- vanaf 13.45 uur. edvhicht: Etampes; Afstand: 469 Wind: noord-oost. Netto inhoud koelen *Na aftrek energiepremie sj DE ZWALUW K de Jong 1; L. Vogel 2; P. Kanters 3; R.W. rrift 4; E. v.d. Brakel Zn. 5; Gebr. de iruin 6; Comb. Van Egdom 7; C. Kamp- lorst 9; Weldink/v. Hengstum 12; H. Vonk 16; R. van Hornsveld 26; Patrick Ingrid |7; A. Teunissen 31; H. Wolfsen 33. roep A: E. v.d. Brakel Zn 1; Gebr. de Iruin 2; Comb. Van Egdom 3. 'roep B: L. Vogel 1; P. Kanters 2; R.W. rift 3; Weldink/v. Hengstum 4. roep C: J. de Jong 1 3 4 5; C. Kamphorst 2. DE VRIENDSCHAP lomb. Zijtveld/Krol 1; W. Hoffmann 2; iltenaar/Reijerse 3; B.G. Schimmel 6; Hol- lijk en dochter 7. edvJucht: Minderhout; Afstand: 4 km; Wind: variabel. DE ZWALUW 'omb. de Bes-de Bree 1; R. v.'t Net 2; L. 'ogel 3; R.W. Grift 4; G.M. Schimmel 7; H. 'onk 10; J. van Dijk 23; J. v.d. Brakel Zn. 14; Comb. van Egdom 25; E. v.d. Brakel 28; H. Wolfsen 30; W. van Dorrestein 2; V. Es Rijksen 34; R. Eimers 41; Gebr. Ie Bruin 42; H. Toonen Zn. 54; R. van Tornsveld 59; G. Rijksen 76; H. de Bree 82; Teunissen 106; H. Huisman 135; De Iruin V. Arnhem 149; H. Vos 153; J. de 'ong 155; P. Kanters 191; Patrick Ingrid 183; J. Benschop 297; A. Hooijer 307; Th. "igtman 333; V. Ginkel Kanters 386. roep A: Comb. de Bes-de Bree 1; R. v.'t let 2; H. Vonk 3. roep B: L. Vogel 1 3; R.W. Grift 2 4; H. 'olfsen 5. Iroep C: G.M. Schimmel 1 2 3 4 5. DE VRIENDSCHAP AJtenaar/Reijerse 1; J. Beijer 2; Comb. Zijt veld/Krol 3; B.G. Schimmel 9; A.B. Grift 111; Vaessen/Veenendaal 12; J. Kortland Zn. 27; J.C. Wijnands 28; W.H. van Drie 34; A. Dijkstra 36; W. Hoffmann 38; G. Riet- veld 48; T. Kok 66; Comb. Westerveld 71; R. v. Groenestein/Zn. 97; J. v. Groningen 116. Nu de datum 2 september, dag van de hele triathlon in Almere, nadert blijft Jack Belt in goede vorm. Alle wedstrij den waaraan Belt deelnam was het voor hem mogelijk zich in de strijd om het podium te mengen. Zo ook afgelopen zaterdag tijdens de triathlon over de olympische afstand in Veenendaal. Met een sterk deelnemersveld aan de start en mooi zomerweer beloofde het een harde wedstrijd te worden. Belt kon als 8s,e uit de surfvijver van Veenendaal klimmen om aan het fietsen te beginnen. Ondanks de lange duur- trainingen voor Almere bleek Belt wei nig snelheid ingeleverd te hebben op het fietsen. Na het gat met de kop te heb ben gedicht probeerde Belt ook nog weg te rijden van deze groep. Na 40 km fiet sen met een gemiddelde van dik boven de 40 km/uur begon Belt als eerste aan de afsluitende 10 km lopen. De strijd aan de kop vaii de wedstrijd was zo scherp dat er zeven atleten bin nen 1 minuut van elkaar liepen. Na 4 km lopen werd Belt ingehaald door de latere winnaar Bert Flier. Voor de twee resterende podiumplaatsen kwamen nog zes atleten in aanmerking. Binnen een minuut van de winnaar finishten alle zes. Belt greep met een tijd van 1 uur 57 minuten naast het podium, maar eindig de toch uitermate tevreden op een vijf de plaats. Na de snelste tijd op het fiet sen en een mooie strijd tijdens het lo pen is de weg naar Almere voor Belt nog steeds boven verwachting. Het eni ge waar hij een vraagteken bij zet is wanneer de magie van het jaar 2000 voor hem ophoudt, want zo'n "come back" bestond zelfs niet in zijn stoutste dromen. Twee leden van triathlonvereniging De Schieter stonden afgelopen zondag aan de start van de kwart triathlon van Veenendaal. Chris van Trigt wist op de Olympische afstand (1,5 km zwemmen i.p.v. 1 km) een supersnelle 2 uur en 18 seconden op de klokken te zetten. Ger- rit Willigenburg zette op de recreatieve afstand eveneens een knappe 2 uur en 18 minuten neer. Zaterdag j.1 werd de achtste wedstrijd gevist in de zomercompetitie. Er werd gevist in de Eem bij SoestEen strak ke blauwe hemel, dus goed weer om een visje te vangen. Nadat de Eem de laat ste tijd wat minder opleverde ging het deze morgen beter; er werden door 18 vissers 160 vissen uit het water ge schept. In de eerste divisie werd Willem Huntelerslag eerste met 5.06 meter, tweede werd John Hibbel met 3.86 me ter, derde werd Maarten Mosk met 3.85 meter. In de tweede divisie werd Maikl de Ruiter eerste met 7.65 meter, twee de werd zijn maatje Kees Bruining met 3.28 meter, derde werd Sjouke Rijksen met 2.74 meter. Vorige week dinsdagochtend rond half tien is een 27-jarige bromfietser uit Soest gewond geraakt bij een aanrijding met een personenwagen op de Eemweg in Baarn. De bestuurder van de auto, een 48-jarige inwoner van Apeldoorn, gaf de bromfietser geen voorrang bij het uitrijden van een uitrit. De Soester kon de auto niet meer ontwijken, viel van zijn bromfiets en belandde vervolgens op het wegdek. Het slachtoffer werd met nek- en rugletsel naar het UMC in Utrecht overgebracht. A.s. dinsdag aan de Eemweg AANVANG 19.30 UUR. Wedstrijdbal wordt aangeboden door: WASIEL STEITNER Hoofdsponsor: Procar Subsponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bosman Loodgieters Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: - ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Boni Supermarkt Soest - Boutique des Fleurs - Bouwbedrijf Van den Hengel B.V. - Comel Amusement en Horeca - Deelen B.V. Makelaars - Harrie Toonen Assurantie Hooyer Bouw en Techniek Linden Bedrijfskleding B.V. Printkado Promotie/Relatiegeschenken Van Hengstum Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen Van de Munt Automaterialen B.V. Van 't Net B.V. Verhuixingen Wasiel Steitner Wilhelm Hop en partners maandag woensdag Lamsfilet met gekookte aard appelen en rode kool. donderdag Mini kip-rollade met aardap pelschijfjes en worteltjes, weekend Warme fricandeau met stro- ganoff-saus, patat en sla. Tropische kip met aardappel- schijfjes en sla Rosbiefschijf met aardappel puree en broccoli. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Het bestuur van de hockeyclub MHC treedt het nieuwe seizoen, ondanks alle uitdagingen en onze kerheden, "met vertrouwen" tege moet. Niettemin is er forse kritiek op de gemeente Soest, die de hock eyers lelijk in de steek laat. Op hun oude velden mogen ze niet spelen; op de nieuwe kunnen ze - nog lang niet terecht. De kritiek op de gemeente wordt in de laatste editie van het clubblad Dictator verwoord door bestuurslid Philip de Ridder. Hij schrijft aan de leden dat het bestuur blij en gelukkig is met het nieu we clubhuis, dat er nu aan zit te komen (vooijaar 2001). "De pijn zit hem alleen in de omstandigheden, planning en con dities. De hockeyclub heeft in elk geval een aantal zekerheden, stelt De Ridder bijna dankbaar vast. Hij noemt naast het In de nacht van zaterdag 12 op zondag gebieden Oude Utrechtseweg Het toevoegen van plateaus start op de Oude Utrechtseweg. Dit plateau komt te liggen op een aansluiting van de Duinweg op de Oude Utrechtseweg. Op de plaats van het werk is geen verkeer mogelijk. De wijk Soest-Zuid blijft be reikbaar via de aansluitingen van de Dennenweg en Heideweg op de Soes- terbergsestraat en van de Kastanjelaan (alleen voor rechtsaf de wijk uit) en van de Schoutenkampweg op de Ossendam- weg. De aannemer denkt dit plateau in de week van maandag 28 augustus tot en met vrijdag 1 september aan te leg gen. De daarna volgende plateaus en de ge plande data van aanleg in de maand september; Eikenlaan: nabij de Birkstraat: woensdag 6 t/m maandag 11 septem ber; Schoutenkampweg, tussen de Ossen- damweg en de Buntweg: dinsdag 12 t/ m donderdag 14 september; Pimpelmees, op de aansluiting van het Egeltjespad: vrijdag 16 t/m dinsdag 19 september; Albert Cuyplaan, op de aansluiting van de Haagwinde: woensdag 20 t/m vrijdag 22 september; Insp. Schreuderlaan, nabij de roton de: maandag 251/m woensdag 27 sep tember; Noorderweg, nabij de Vredehofstraat; donderdag 28 september t/m maandag 1 oktober. De genoemde data zijn sterk afhanke lijk van het weer. Juist voor bestratings- werk mag het niet te veel regenen. clubhuis o.a. ook de twee gloednieuwe kunstgrasvelden en het grasveld dat op zaterdag (ook) voor hockey wordt ge bruikt. Ook is zeker dat de oude velden aan de Koningsweg door de hockey- bond zijn afgekeurd. Daar mag geen competitie op gespeeld worden. Onzekerheden zijn er echter ook volop. Zo is het uiterst dubieus geworden dat de gemeente haar planning haalt om ui terlijk begin oktober de nieuwe kunst grasvelden gereed te hebben om te be spelen. Op 7 augustus had met de aan leg gestart moeten worden, maar er is aan de Bosstraat nog geen enkel teken van bedrijvigheid waargenomen. Onze ker is ook of de gemeente wel een pas send tijdelijk clubhuis kan realiseren en hoe de MHC de periode gaat "invullen" vanaf de start van de competitie tot aan de oplevering van de kunstgrasvelden aan het le Heeserlaantje. "Het idee om in die periode alleen maar uit te spelen is verre van ideaal en komt het cluble ven niet ten goede." Meer support Het bestuur zal blijven vechten voor de belangen van de club, aldus De Ridder. En via het overlegmodel, en als het no- 13 augustus is aan de spoorlijn Amers- foort-Baarn gewerkt. In de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 oktober vindt opnieuw een afsluiting van overwegen plaats als aan het andere spoor wordt gewerkt. In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 augustus pleegt men onderhoud aan de overwegen Peter van den Breemer- weg, Spiekerweg en Eemweg. In de nacht van zaterdag 23 op zondag 24 september werkt men aan de overwegen Weideweg en Grote Melmweg. Deze afsluitingen duren van zaterdagavond 23.00 uur tot zondagmorgen 6.30 uur. In de bossen Voor de werkzaamheden sluit men op de plaats van het werk 's nachts overwe gen af. Het afsluiten vindt plaats van 23.00 uur 's avonds tot en met 7.45 uur 's morgens. De overwegen Berkenlaan tje en het ruiterpad zijn afgesloten op dinsdag 29 augustus om 23.00 tot en met woensdag 30 augustus 7.45 uur. De overwegen fietspad en Foekenlaan zijn afgesloten op woensdag 30 augustus om 23.00 uur tot en met donderdag 31 au gustus 7.45 uur en ook in de nacht van woensdag 30 op donderdag 31 augus tus. Den Dolder-Baarn Van zondag 27 augustus t/m woensdag 30 augustus rijden de laatste treinen om 23.00 uur door Soest. Vanaf 23.10 rij den er geen treinen tussen Den Dolder en Baarn. NS zet bussen in. Voor aan sluitend vervoer per trein en bus vanaf Baarn en Den Dolder wordt gezorgd. Houdt u rekening met een extra reistijd van ongeveer een kwartier. Extra opletten Begin juli startte de grootschalige ver nieuwing van de spoorlijn Den Dolder naar Soest. Vanaf de aftakking bij Den Dolder is het ballastbed, waar de spoor rails op liggen, vernieuwd. Eind deze maand'worden de bielzen en de rails vervangen. Het spoor vanuit Den Dol der naar Soest krijgt betonnen in plaats van houten bielzen. In plaats van ge schroefde lassen in de rails zal het spoor uit zogenaamd voegloos spoor bestaan. Het bekende ke-deng-geluid zal ver dwijnen. Voor de reizigers verbetert het comfort en de treinen maken veel min der geluid. Bij onbewaakte overwegen moet men daarom extra goed kijken of er een trein aankomt. Volgend jaar veiliger In een opvolgend project wordt de be veiliging van zowel het spoor als van overwegen flink verbeterd. Het spoor door Soest is één van de weinige trajec ten zonder Automatische Treinbeïnvloe ding (ATB). Dit systeem controleert of de machinist de signalen van de seinen opvolgt. De ATB controleert ook de voorgeschreven maximumsnelheid. Na invoering van de ATB gaan op het tra ject Den Dolder - Baarn andere maxi mumsnelheden gelden. Nu is de snel heid in het bos tussen Den Dolder en Soest-Zuid 80 kilometer per uur. Dat wordt na de verbetering van het spoor en de beveiliging 110 kilometer per uur. In de bebouwde kom van Soest wordt de maximumsnelheid voor treinen ver laagd van nu 60 kilometer naar 40 ki lometer per uur. Gelijktijdig met de verbetering van de beveiliging krijgen ook drie overwegen een betere beveiliging. Het gaat om de overwegen Wieksloterweg door het aan brengen van een zogenaamde fietsers AHOB. Een beveiliging met halve over wegbomen afgestemd op een fietspad. De overweg Foekenlaan krijgt overweg bomen in plaats van de huidige knipper lichten. Op de overweg Talmalaan wordt een scheiding van het rijdend ver keer en de voetgangers aangebracht. De werkzaamheden aan de beveiliging en de overwegen zullen niet dit jaar wor den uitgevoerd, maar zo mogelijk begin volgend jaar. Vorige week woensdagochtend om half zes kreeg de politie een waarschuwing over een bus die in brand zou staan aan de Parallelweg in Soest. Toen de politie ter plaatse kwam was de brandweer aanwezig en de bus al volledig uitge brand. Een takelbedrijf heeft de bus opgeruimd. De oorzaak van de brand is onbekend. De politie hield vorige week donderdag ochtend een verkeerscontrole op de Kerkstraat en de Koningsweg. Zestien automobilisten werden bekeurd voor overtreding van de maximum snelheid en het niet dragen van de autogordel. Op maandag 14 augustus start het pro ject om het rioolstelsel in de wijk 't Hart te vernieuwen en te verbeteren. Men brengt eerst de infiltratieboxen aan. Dit zijn een soort kratten omwikkeld met een speciaal doek dat wel water maar geen grond doorlaat. Bij regen stromen de infiltratieboxen vol en staan het wa ter vervolgens weer af aan de omringen de grond. Door zoveel mogelijk van deze boxen aan te leggen voorkomt men dat het riool heel erg veel moet worden vergroot en worden aanzienlijke kosten bespaard. Het vergroten van de riolen is nodig omdat ook in woonwijken steeds meer grond - ook in tuinen - wordt verhard met tegels en klinkers. Het water dat vroeger in de grond trok, moet via het riool worden afgevoerd. Nu voorkomt men dit door de infiltratieboxen toe te passen. Dit past ook in het milieubeleid om verdroging - het dalen van de grondwaterstand - te voorkomen. Het ingraven van de infiltratieboxen vindt plaats bij de aansluiting van de Hartweg op de Nieuwstraat, de aanslui ting van de Hartweg op de Koninginnel- aan en bij de aansluiting van de Konin- ginnelaan op de Beckeringhstraat. Voor lopig hindert het werk het verkeer nog niet, omdat de infiltratieboxen buiten de rijbanen van wegen worden aange bracht. Bereikbaarheid Tijdens de werkzaamheden worden de winkels, bedrijven en woningen aan af gesloten weggedeelten zo veel mogelijk bereikbaar gehouden. Ais de huisvuilau- to's vanwege werkzaamheden niet langs de woningen kunnen rijden, zorgt het personeel van het aannemersbedrijf voor het verplaatsen van de containers naar een verzamelplaats. Voorwaarde is wel dat de afvalcontainers 's morgens op het trottoir van de woning of daar direct bij staan. Ook moet het juiste huisnum mer nog duidelijk leesbaar zijn om in het bezit te blijven van de eigen contai ner. dig is ook "hogerop". Het moet hem wel van het hart dat de gemeente de gemaakte afspraken op velerlei fronten telkens niet nakomt. Hij mist "daadwer kelijke betrokkenheid" en "gevoel voor urgentie" en verwacht "meer support" van de gemeente voor een club die veel jeugd sportieve ontspanning biedt. Hij rekent er wel op dat de MHC het lus trumseizoen 2000/2001 uiteindelijk onder goede omstandigheden - nieuw clubhuis en nieuwe velden - zal kunnen vieren. Op de Bartolottilaan is vorige week woensdagmiddag van vier tot kwart voor vijf een snelheidscontrole gehou den. 70 voertuigen passeerden de appa ratuur; twee automobilisten reden har der dan de toegestane snelheid van 50 km/u. De hoogst gemeten snelheid was 65 km/u. Vervolgens verplaatste de auto met ra- darapparatuur zich naar de Dorrestein- weg. Daar werd van vijf tot kwart voor zes gecontroleerd. Van de 65 passeren de voertuigen reden er 17 harder dan 50 km/u. De hoogste snelheid werd geme ten op 86 km/u. Achteraf bleek het nogal mee te vallen. Het pistool dat de politie vorige week maandag in beslag nam nadat drie jochies er in een zandbak bij de Weeg breestraat mee aan het spelen waren, was nep, al zag het er in eerste instan tie kennelijk tamelijk echt uit. Eventuele ongerustheid bij omwonenden is dus niet nodig, zoals de politie laat weten. Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS M'iddelwjkstraat 40-42, Soest, Tel: 035 - 6014289 De Royal Pare Business Club orga niseert op zaterdag 2 september een openluchtconcert met de bekende pianist Rian de Waal. Dat gebeurt bij het Holiday Inn-hotel in Soest- duinen, waar de business club "kind aan huis" is. Bij goed weer vindt het soloconcert van De Waal plaats op het hotelterras, met uitzicht op de golfcourse en midden tus sen de bossen. Het gaat om een eenma lig exclusief concert, waarvan een sub stantieel deel van de opbrengst bestemd is voor twee goede doelen: "Give Kids the World" en "Cliniclowns". Kaarten voor dit evenement - inclusief aperitief, deelname aan het buffet en koffie - kos ten f 125,- per persoon. Men kan zich aanmelden per inschrijfformulier, aan te vragen bij het secretariaat van de Royal Pare Business Club: Plein Vogelzang 17, 3722 AV Bilthoven, tel. (030) 2283977, fax (030) 2282749. De deelnemers zijn vanaf 16.30 uur welkom in het hotel. Het concertpro gramma begint om 20.00 uur en ver meldt o.a. werken van Bach, Schubert, Schumann en Chopin. De Royal Pare Business Club bestaat uit zakenmensen uit Soest en wijde omge ving, die elkaar eenmaal per maand voor "fun function" ontmoeten in het hotel in Soestduinen. Ze organiseren o.a. lezingen, proeverijen en een jaarlijk se golfdag. Op donderdagmiddag 17 augustus vindt de laatste kindervoorstelling van het zomerseizoen 2000 plaats in het Cabrio-openluchttheater aan de Soesterbergsestraat 140. Het is een extra leuke voorstelling van "De Mier", waarom veel gelachen kan worden. De mier is niet tevreden. Het mierenle ven is werken, werken en nog eens wer ken. Hij droomt over een nieuw leven, vol spanning en lol. Plotseling lijkt zijn droom uit te komen; hij gaat op avon tuur in de mensenwereld. Daarin wordt hij bijgestaan door een meisje met een heel andere kijk op mieren dan de mier zelf. Zij leert hem allerlei hoogsteigen- aardige menselijke dingen. Dingen als: verstoppertje spelen, insecten bestrijden en... vriendschap sluiten. Samen met het meisje maakt de mier tenslotte een ver rassende keuze voor zijn toekomst. "De Mier" is een grappige voorstelling voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 8 jaar, waarin grote mensen en kleine mieren op een originele manier met el kaar worden vergeleken. Aanvang: 14.30 uur. Entree: 7,50 (kinderen met de voordeelbon uit de Soester Courant 5,00). De voorstelling duurt 45 minu ten zonder pauze. Het Cabriotheater ligt aan de Soester bergsestraat 140 en is bereikbaar op tel. (035) 6015999. Parkeergelegenheid is er aan de overzijde op het terrein van het voormalige ziekenhuis Zonnegloren. (OPENLUCHTTHEATER (alleen voor kinderen t/m 12 jaar) op de toegangsprijs voor de familievoorstelling Deze bon is geldig voor één kind Inleveren bij de kassa van het Cabrio-openluchttheater, Soesterbergsestraat 140

Soester Courant | 2000 | | pagina 9