r\ Rabobank weer op oude/nieuwe plek JAN van ZAL Het gapend gat van de VW Elke vib aruóhocK Pianist Rian de Waal in Royal Pare Soestduinen Slachtofferhulp Eemland zoekt nog vijf nieuwe medewerkers Informatieavond Molendael voor zwangeren en partners Cora Canne-Meijer zaterdag in concert 'Proefkelder' Verbouwii] voorlopig i De aar WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT PAGINA Gigantische verhuisoperatie met succes verlopen Openluchtconcert voor goede doelen lii OCGtlitêHëyi l Bij van ZAL zit je oké! AUTOSCHADESPECIALIST a. Fiets-vogelexcursie rondom Eemmeer Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Talencursussen 'Ghost Dog: the Way of the Samurai' 'Ark van Noach' bij Leger des Heils Baarn Assertiviteit en Financiën-cursus Afsluiting zomercursus Collecte voor de Kankerbestrijding Nog steeds nodig! Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Jan Postema maakt een fietstocht langs de Mississippi de vader der wateren. Daarvan doet hij wekelijks verslag. (6) Daniël Muziel 'Sri. Sinds maandag kunnen de klanten van de Rabobank terecht in het nieuwe gebouw op de oude plek aan het Kerkplein. De gigantische ver huisoperatie, die met name in het weekeinde plaatsvond, is met suc ces verlopen. "We mogen helemaal niet mopperen," aldus directeur Jan Porte in een terug blik op de hectische weken die hij en zijn medewerkers achter de rug hebben. Er kwam nogal wat kijken bij de ople vering en de inrichting van de nieuw bouw en aanvankelijk werkte de koelin stallatie nog niet optimaal, maar ook dat is inmiddels hersteld. Eerder al waren de geldautomaten, het computernetwerk en de telefooncentra le - "goed voor tussen de 500 en 1000 telefoontjes per dag", aldus Porte - met succes geïnstalleerd. Zaterdag vond, met hulp van de verhuizers van de fir ma Van 't Net, de overbrenging plaats van de kantoorinventaris. Het noodkan- toor aan de Lange Brinkweg is nu weer De Royal Pare Business Club orga niseert op zaterdag 2 september een openluchtconcert met de bekende pianist Rian de Waal. Dat gebeurt bij het Royal Pare Holiday Inn-hotel in Soestduinen, waar de business club "kind aan huis" is. Bij goed weer vindt het soloconcen van De Waal plaats op het hotelterras, met uitzicht op de golfcourse en midden tus sen de bossen. Het gaat om een eenma lig exclusief concert, waarvan een sub stantieel deel van de opbrengst bestemd is voor twee goede doelen: "Give Kids the World" en "Cliniclowns". De Royal Pare Business Club bestaat uit zaken mensen uit Soest en wijde omgeving, die elkaar eenmaal per maand voor "fun function" ontmoeten in het hotel in Soestduinen: Ze organiseren o.a. lezin gen, proeverijen en een jaarlijkse golf- dag. Kaarten voor dit evenement - inclusief aperitief, deelname aan het buffet en koffie - kosten f 125,00 per persoon. Wie echter alleen het concert wil bijwo nen (incl. koffie na afloop) betaalt 50,00. Men kan zich aanmelden per inschrijfformulier, aan te vragen bij het secretariaat van de Royal Pare Business Club: Plein Vogelzang 17, 3722 AV Bilthoven, tel. (030) 2283977, fax (030) 2282749. De deelnemers aan het uitge breide programma zijn vanaf 16.30 uur welkom in het hotel. Het concert begint on 20.00 uur en vermeldt o.a. werken van Bach, Schubert, Schumann en Chopin. Buro Slachtofferhulp, actief in de gemeenten Amersfoort, Leusden, Woudenberg, Baarn, Bunschoten, Eemnes en Soest, zoekt vrijwillige medewerkers die slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen praktisch, emotioneel en juridisch willen bijstaan. Vrijwillig medewerker(ster) bij Slachtof ferhulp is een veelzijdige en afwisselen de functie. Na een selectieprocedure en voordat medewerkers met hun werk kunnen beginnen is er een basistraining waarin men kennis maakt met het gehe le werkveld. Werkbegeleiding, trainin gen en themabijeenkomsten behoren daarna tot het standaardpakket voor medewerkers. De basistraining, die vier weken lang een hele dag en één avond per week duurt, start op 25 september en is op donderdag 19 oktober ten ein de. Slachtofferhulp Eemland zoekt mensen die opgeleid willen worden tot hulpver lener. Mensen die slachtoffers van een misdrijf of een verkeersongeval de eer ste opvang en een kortdurende onder steuning kunnen geven. Geen gemakke lijke opgave. Daarom krijgt iedereen eerst een uitgebreid trainingsprogramma van de organisatie aangeboden. Slachtofferhulp verwacht van de mede werkers dat zij beschikken over levens ervaring. Dat zij kunnen luisteren, stressbestendig zijn en kunnen werken in teamverband. Om dit werk goed te kunnen doen moeten zij 10 a 12 uur per week (ook overdag) beschikbaar kun nen zijn. Informatieavond Op donderdagavond 31 augustus is er een informatiebijeenkomst in het poli tiebureau in Amersfoort Centrum,Van Asch van Wijckstraat 45, 3811 LP Amersfoort. Aanvang 19.30 uur. De bijeenkomst duurt tot circa 21.30 uur. Graag tevoren aanmelden. Mocht men belangstelling voor dit werk hebben maar op 31 augustus verhinderd zijn, dan maakt Slachtofferhulp graag een nieuwe afspraak. Informatie (op werkdagen): Buro Slachtofferhulp Eem land, tel. (033) 4610805 (vragen naar Marja Schaaff of Regine Verbeek). Mijn naam is Tinus Autogas*. Lak is bepalend voor de uitstraling en bescherming van de auto. Ik weet dat bij Van ZAL de spuitcabine en de autolakken regelmatig worden gecontroleerd en zijn goedgekeurd door de autofabrikanten zelf. Ik kan u zeggen: '0m privacy redenen zijn de namen van onze klanten gempgd in anekdotes Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 GARANTIEBEDRIJF Foto: Aldo AUessie gesloten en ontruimd. In de komende weken zullen hier en daar nog werk zaamheden worden afgerond en het puntje op de i gezet. Op 22 september vindt de officiële opening plaats. Vogelwacht Utrecht, afdeling Amers foort, organiseert op zondag 27 augus tus een fiets-excursie rondom het Eem meer. In de nazomer valt er ook genoeg te beleven in de regio. Veel vogels ver zamelen zich alweer voor de trek, zoals zwarte sterns, visdieven, ruiende grut to's steltlopers en watersnippen. Op het meer zelf zijn natuurlijk genoeg eenden en andere watervogels te vinden. De deelnemers fietsen via de Stichtse brug bij Huizen en de brug bij Nijkerk rond om het Eemmeer. Het belooft dus een actieve en interessante ochtendexcursie te worden. Vertrek om 8.00 uur uit Amersfoort. Opgave en verdere inlichtingen (o.a. plaats van vertrek) bij André van Ke ken, tel 033-4722861 (s.v.p. tussen 18.00 en 19.00 uur bellen). Di Lassostraat 65', tel. 6022195 Het kantoor van de Volksuniversiteit is weer geopend. Heeft u zich op vakan tie voorgenomen de taal van uw favo riete vakantieland te verbeteren? Aar zelt u een vakantieland te kiezen omdat u de taal niet spreekt? De Volksuniver siteit kan u daarbij helpen. Er worden taalcursussen aangeboden in Frans, En gels, Spaans, Italiaans en Portugees. Voor alle talen wordt op verschillende niveaus - ook voor beginners - lesgege ven. Bij Frans worden twee beginnerscursus sen aangeboden. Frans I voor de echte beginners en Frans Opfris I voor diege nen die vroeger wel Frans hebben ge had, maar die hun kennis echt moeten opfrissen. Alle hierboven genoemde cursussen bestaan uit 25 lessen van 1,5 uur. De cursusprijs bedraagt 240,- exclusief lesmateriaal. Daarnaast is het mogelijk in alle eerder genoemde talen, behalve Portugees, conversatiecursussen te volgen. Deze zijn bedoeld voor mensen met een gron dige basiskennis van de grammatica en de vocabulaire. Cursusduur en prijs van de conversatiecursussen zijn verschil lend. Hierover kunt u op het kantoor informatie krijgen. Naast deze standaard talencursussen worden dit jaar ook aangeboden Spaan se literatuurgeschiedenis, "Business English", "Dutch for foreigners". Voor mensen met een basiskennis van de Spaanse taal is de cursus Spaanse li teratuurgeschiedenis bedoeld. Verschil lende bekende literaire werken uit de Middeleeuwen, de Gouden Eeuw en de 18e en 19e eeuw zullen worden behan deld. Van deelnemers aan "Business English" wordt verwacht dat hun kennis van de Engelse taal ongeveer op havo-niveau ligt. Aan bod komen diverse aspecten van communicatie zoals die zich op het werk voordoen, zoals telefoneren, schriftelijke communicatie, vergaderen. De cursus bestaat uit 10 lessen van 1,5 uur. De cursusprijs is 110,-, (excl. les materiaal). De cursus "Dutch for foreigners" is be stemd voor mensen met weinig kennis van de Nederlandse taal die in hun ei gen land een opleiding hebben gevolgd vergelijkbaar met Mavo. Alle aspecten van de Nederlandse taal komen aan bod: verstaan, spreken, lezen en schrij ven. Hebt u interesse gekregen in het volgen van een talencursus, maar weet u niet op welk niveau u het beste kunt starten, dan raden we u aan de Open Dag te bezoeken. Op zaterdag 28 augustus van 11.00-14.00 uur zijn de meeste docen ten aanwezig om u te helpen een zo goed mogelijke keuze te maken. Voor informatie, inschrijving en voor het aanvragen van het cursusprogram ma kan men terecht bij de Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035 6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maan dag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 28 augustus Na de western "Dead man" heeft Jim Jarmusch opnieuw een film gemaakt die lonkt naar klassieke filmgenres. "Ghost Dog: the Way of the Samurai" is een eerbetoon aan de Japanse yakuza-film en een parodie op Italiaanse gangster films. Ghost Dog draagt witte handschoentjes als hij op pad gaat. Met chirurgische precisie steelt hij een auto of maakt hij zijn wapen schoon. Iedere beweging is gecontroleerd; zonder een aarzeling ver moordt hij zijn slachtoffers. Zijn enige vrienden zijn de duiven met wie hij op het dak van een huis woont. Zijn op drachtgevers kunnen slechts contact met hem krijgen door de berichten te beant woorden die hij per postduif verstuurt. Forest Whitaker, die de rol van Ghost Dog speelt, heeft goed gekeken naar Alain Delon in "Le samurai". Maar nog sterker doet hij denken aan een van de supercoole yakuza's uit "Branded to kill", "Tokyo drifter" of een van de an dere, even poëtische als absurde gang sterfilm van Seijun Suzuki. Eén moord aanslag is zelfs rechtstreeks ontleend aan diens Branded to kill" (1967). Net als Jo Shishido schiet Ghost Dog een van zijn tegenstanders dood door het afvoer- putje van een wasbak. Regisseur Jim Jarmusch steekt zijn bewondering voor Suzuki niet onder stoelen of banken, maar dweept in zijn nieuwste film iets te nadrukkelijk met zijn liefde voor Japan se film en cultuur. Ghost Dog heeft het handboek voor de samoerai tot zijn bij bel gemaakt, en Jarmusch strooit de leefregels voor de samoerai vervolgens wel erg kwistig door de film. Ook wilde Jarmusch in zijn film nog een hommage brengen aan Kurosawa, zodat hij de verhalenbundel "Rashomon" (de basis van Kurosawa's gelijknamige film klassieker) door de film slingert zonder dat die referentie steek houdt. De mo menten dat Whitaker op het dak wie rookvaatjes aansteekt en met een groot samoeraizwaard oefeningen doet, ko men onbedoeld lachwekkend over. Behalve de vele verwijzingen naar de Japanse film en cultuur, is "Ghost Dog" ook een parodie op de maffiafilms waar in hij bejaarde, schor sprekende Italia nen afschildert als seniele fossielen, die alleen maar naar tekenfilms op televisie kijken. "Ghost Dog" is een geslaagde gangsterparodie, waarin Jarmusch ele menten uit de Japanse cinema op origi nele en geestige wijze naar zijn hand zet. Zo is het bijvoorbeeld al een fraai staal tje van cultuurvermenging dat deze would-be samoerai gespeeld wordt door de massieve zwarte acteur Forest Whi taker. "Ghost Dog: the way of the samurai" bevat ook nog een aantal typische Jar- musch-personages, zoals een Haïtiaan- se ijsverkoper en een nieuwsgierig ne germeisje dat met Ghost Dog over lite ratuur praat. Het zijn de kleurrijke bij figuren die de film de anekdotische sig natuur geeft die kenmerkend is voor veel van Jarmusch' eerdere werk. Toch blijft "Ghost Dog" een bijzonder strak vertelde film en ademt hij dezelfde be heersing die de leefregels uit 'The way of the samurai' voorschrijven. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan het charismatische spel van acteur Forest Whitaker. Hij dwingt alleen al enorm respect af door op de lome beats van hiphopband RZA eenzaam door de straat te sjokken. "Ghost Dog: the Way of the Samurai," Verenigde Staten, 1999. Regie en scena rio: Jim Jarmusch, met Forest Whitaker, John Tormey, Cliff Gorman en Henry Silva. Kleur, 111 minuten. Aanvang 20.30 uur. Entree: f 9,00 (CJP/65+ en Artishockleden f 7,00). Reserveren: tel (035) 6019577. Woensdag 6 september is het weer feest bij het Leger des Heils. Alle kinderen in de basisschoolleeftijd worden van harte uitgenodigd om mee te reizen met Noach in zijn ark. De boot "vaart af' om 13.45 uur aan de Acacialaan 6 en zal om circa 15.15 uur weer terug zijn. Onderdelen van het programma zijn: zingen, verhaal van Noach, knutselen en spelletjes spelen. Natuurlijk wordt er ook gezorgd voor een hapje en een drankje. Het Maatschappelijk Werk van de Stichting Thuiszorg Eemland verzorgt in september onder andere de volgende (nieuwe) cursus: Assertiviteit en finan ciën voor vrouwen. Deze cursus wordt gegeven in samenwerking met het Meldpunt Voorkoming Schuldproble men en is bestemd voor vrouwen die (langdurig) moeten rondkomen van een klein inkomen rond bijstandsniveau. In de groep wordt gewerkt met een aantal thema's waaronder: opkomen voor je zelf bij instanties; hoe knoop je de eind jes aan elkaar; voorkomen van valkui len bij kopen en geld lenen; financiële stress. Start van de cursus is op 28 september, 9.30-11.30 uur. Er zijn tien bijeenkom sten die begeleid worden door Els Speelman van Meldpunt Voorkoming Schuldproblemen en Agaat van Dijk van Maatschappelijk Werk en plaatsvin den bij het Maatschappelijk Werk, Be- kensteinselaan 18 in Amersfoort. Kos-, ten f 30,- per persoon incl. koffie/thee en materiaal. Voor een aanmeldingsformulier en/of meer informatie kan men contact opne men met Meldpunt Voorkoming Schuldproblemen Els Speelman, 033- 4694545, of Maatschappelijk Werk Agaat van Dijk, 033-4633924. Voor informatie en/of aanmelding voor andere groepen kan men contact opne men met het Maatschappelijk Werk in Soest, tel. 035-6036800. Op dinsdag 12 september organi seert het verloskundige team van de kraamafdeling van Medisch Cen trum Molendael een informatie avond voor zwangere vrouwen en hun partners. Deze avond wordt ge organiseerd voor vrouwen die meer dan 16 weken zwanger zijn. Het doel van de bijeenkomst is informa tie te geven over bevallen in Me disch Centrum Molendael en voor degenen die thuis willen bevallen. Tijdens de informatiebijeenkomst ko men een gynaecoloog, een verloskundi ge en een verpleegkundige aan het woord. De verloskundige gaat in op de normale zwangerschap en bevalling, waarbij ook aandacht wordt besteed aan het kraambed. Daarna vertelt een ver pleegkundige over de praktische aspec ten van een (poli)klinische bevalling. In de pauze bestaat de mogelijkheid een kijkje te nemen in de verloskamers, ten zij deze bezet zijn. Na de pauze houdt de heer dr. G.J.J.M. Muijsers, gynaeco loog van het ziekenhuis, een verhaal over de bevallingen onder begeleiding van de gynaecoloog. Ook gaat hij die per in op de verschillende kunstverlos singen die er zijn, zoals tang-, vacuüm- verlossing en keizersnede. Aan het ein de van de bijeenkomst is er gelegenheid vragen te stellen aan de sprekers. Informatie De bijeenkomst begint dinsdag 12 sep tember om 20.00 uur in de fysiothera- piezaal van het ziekenhuis en duurt on geveer twee uur. Er is plaats voor 80 mensen, dus meldt u zich op tijd aan om teleurstellingen te voorkomen. Voor aanmelden en voor meer informatie kunt u contact opnemen met de kraam afdeling van Medisch Centrum Molen dael, (035) 548 25 11. Aan de bijeen komst zijn geen kosten verbonden. De eerstvolgende informatieavond is 12 december. De zeer bekende oud-operazange res Cora Canne-Meijer werkt ko mende zaterdagavond (26 augus tus) mee aan een concert in de Proefkelder aan de Stemerdingweg in Soesterberg. Ze sluit daarmee de zomercursus af die ze deze week in het Soesterbergse "concertzaaltje" heeft gegeven. Cora Canne-Meijer is al jaren werkzaam als hoofdvakdocente aan het Amster damse conservatorium. Elk jaar geeft ze een zomercursus, waarvoor ze ditmaal de keus op de Proefkelder had laten vallen. Het slotconcert van zaterdaga vond wordt verzorgd door een aantal van de deelnemende leerlingen. Ook de Britse docente Nellie Ben-or, lerares aan de Londense School of Music (de zgn. Guild Hall), verleent haar medewer king. Zij nam tijdens de cursusweek de speciale ademhalings- en houdingsoefe ningen volgens de zgn. Alexander-tech- niek met de leerlingen door. Belangstellenden zijn zaterdagavond van harte welkom in de Proefkelder. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is f 10,00. Ook in Soest gaan dit jaar tussen 4 en 9 september weer collectanten op pad voor de jaarlijkse collecte van de Neder landse Kankerbestrijding/Koningin Wil- helmina Fonds (KWF). Iedere collec tant kan zich legitimeren. Wilt u meer weten over de besteding? Lees dan de folder "'We gaan weer sco ren tegen kanker", die aan huis is be zorgd. Uw geld gaat naar onderzoek, opleiding, patiëntenbegeleiding en voor lichting. Al dat werk gebeurt uitsluitend met giften van de bevolking. De Neder landse Kankerbestrijding/Koningin Wil- helmina Fonds (KWF) rekent daarom ook dit jaar weer op uw steun. Mocht u de collectant missen, steun het KWF dan door een gift over te maken. Het gironummer staat in de folder of de ac ceptgiro die de collectant bij u heeft achtergelaten. Wie vragen heeft over kanker en kan kerbestrijding kan bellen met de Hulp en Informatielijn van het KWF (gratis): 0800 0226622 of 0800-KWFKAN- KER (ma.-vr. 10.00 -12.30 en 13.30- 16.00 uur). Of surf naar de KWF-site: www.kankerbestrijding.nl. Onder "Ser vice" kunt u kosteloos brochures en an dere informatie bestellen. kringloopcentrum l SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Winkelopeningstijden: dinsdag t/m vrijdag van 13.00-17.30 uur zaterdag van 09.00-15.00 uur. Spullen brengen: dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00-18.00 uur zaterdag van 09.00-15.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak maandag gesloten Moeders voor Moeders Er is de laatste jaren veel vooruit gang geboekt, op allerlei gebied, ook in de medische wereld. Wat niet veranderd is en ook nog niet snel zal veranderen is dat de grondstof voor medicijnen die vruchtbaarheids problemen kunnen oplossen, uit de urine van zwangere vrouwen moet komen. Ondanks alle technologische en medi sche verbeteringen moet een beroep worden gedaan op deze vrouwen. De moeilijkheid is om vrouwen te vinden die nog maar kort zwanger zijn en hier aan willen meedoen. Het is toch niet over je hart te verkrijgen om zomaar kostbare stoffen door het toilet te spoe len. Helemaal niet als je beseft wat het is als je kinderwens niet vervuld wordt. Een dringend beroep op pril zwangere vrouwen: Ben je nog geen elf weken zwanger, meld je dan of vraag informatie. Vanaf één week 'over tijd', dus vijf weken, tot en met elf weken na de laatste menstru atie ben je heel welkom. Alle beetjes helpen en er wordt alleen urine van thuis gevraagd. Dus ook bui tenshuis werkende vrouwen kunnen meedoen. Je hoeft ook niet thuis te zijn als de flessen omgeruild worden. Bel voor informatie of deelname naar de informatrice van Moeders voor Moe ders, voor Baarn, Soest en Eemnes G. van Benthem, tel: 5415802 of naar het gratis landelijk nummer: 0800- 0228070. Dit telefoonnummer is op werkdagen te bereiken tot 22.00 uur. Of ik niet nog een dag langer kon blij. ven om de herdenking van Elvis' sterf dag (met kaarsen) mee te maken, vroe gen bewonderaars mij in Graceland. Ik had 's middags de tentoonstelling over zijn privéleven bezocht. Een koffer, kos tuums, politiebadges, speelgoed, foto's achter ramen in een ruimte waar je na dertig stappen al weer uit was. Ik noem u twee interessante levensfeiten. De geboorte van zijn dochtertje was "de gelukkigste gebeurtenis in zijn leven", Hij wilde een goede vader zijn en schonk haar op d'r tweede verjaardag een diamanten ring en een nertsmantel tje. Weer buiten, na eerst door een El- vis Gift Shop te zijn geloodst, had ik geen behoefte om ook het grote speel goed (auto's, vliegtuigen) van deze ge kuifde knaap te zien. Hij zwom als een Dagobert Duck in zijn geld, dat hem niet gelukkig maakte, maar wel zielig. Dat vinden zijn volgelingen met Elvis- kapsel en dito bakkebaarden niet. Er liep ook een El vis-vrouw rond: rode broek, rood glimmend shirt met hoge opstaande kraag, witte schoentjes, ge- glitter aan de polsen en de kuif. De grafzerken van Elvis en zijn familie lig gen gerangschikt in een waaier, afgeslo ten door een hekje. Daaromheen een zuilengalerij met treden en een muur met glas-in-lood-ramen. De vrouw in het rood wilde gezien worden en leun de tegen de zuil voor Elvis' graf, maar de blikken van de bedevaartgangers gin gen naar een andere verschijning "on the scene": een magere vrouw wier neus, oren, mond, kin en oogleden door vuur waren verteerd. Een hoofd met openingen, handen verbrand tot stomp jes. Ook zij ging bij die zuil staan. Ge wilde en pijnlijke aandacht door Elvis bijeengebracht. Na Memphis ben ik naar Arkansas ge fietst. Het is de 48sle staat die ik bezoek en dat geeft al aan dat ik er niets te zoe ken heb. Ik wil er gewoon geweest zijn. Na de Mississippi-brug had ik een co laatje kunnen drinken en rechtsomkeert maken, maar dat leek me niks. Dus naar Little Rock, waar Bill Clinton eens een kleinere scepter zwaaide. Niet hij, maar een voorganger zette de stad op de we reldkaart: Orval Faubus. Blank en zwart gingen gescheiden naar school. In 1957 meldden zich negen leerlingen aan bij de blanke highschooi in het centrum Faubus negeerde de Hoge Raad en zette eigen troepen in om de eerste stap naar integratie te dwarsbomen. Die moest hij weer terugtrekken, maar de poppen ble ven dansen. President Eisenhower was het zat en stuurde federale troepen. Blank Arkansas droeg zijn gouverneur op handen: hij werd na zijn tweede ter mijn 4x herkozen. Een record. Als je Little Rock vertaalt blijft er een lullige naam over voor een stad van 176.000 inwoners. Meer een naam voor een indiaantje: Hoe Kleine Rots de bi zon bedwong. Toch vestigde zich in de 19c eeuw een Fransman aan de Arkan- sas-rivier bij een kleine rots en niet bij die grote! Er kwam een handelspost en de rots begon te groeien. Al Gore en Bush 'dubbel joe' roeren weer de trom voor de waarden van het gezin. Dat geroffel klinkt al jaren en de aantallen alleenstaande moeders en tie nerzwangerschappen blijven hoog. Twee plaatsen die ik na Little Rock passeer de nemen zichzelf serieus. Zij zorgen ervoor dat het nu eens afgelopen is met het eeuwige gekissebis tussen ouders en kinderen over "hoe laat moeten ze thuis zijn". Er geldt een avondklok voor jeug digen tot 17 jaar. Doordeweeks van 23.00 tot 05.00 uur, in het weekend wat later. In Pine Bluff is ook een "overdag- klok": de politie houdt tijdens school uren jongelui op straat aan. Ouders van nu, bestorm uw gemeenteraad voor meer gezag en rust! Jan Postema. Lake Village, Arkansas 20 augustus 2000. soi Voor het eerst worden Muziekdagen in het C< Soesterberg gehouden. 1 matige klooster heeft een verbouwing ondergaan name voor het houden va classes een geschikte voor zowel publiek als de Bezoekers vinden hun wc sober ingerichte gange muisstil een masterclass ten thee te drinken in e smaakvol ingerichte zith< het klooster. Altviolist Shimon van het E tet gebaart streng naar de Litouwen. Ook zij neemt c Daniël Muziekdagen 200C weg," zegt hij in het Engels Met zijn arm slaat hij de ma di, meer expressie graag!" oogt vermoeid, haar muziek het uiterste en ze weet dat p enige is waarnaar hij streeft. In het lokaal waar vier jon musici een stuk instuderen, i veel beter. Blootsvoets zwo< de muziek die expressie m< zoals vermoedelijk de com; ogen stond. "Jullie maken e geluid, maar ik hoor je niel de docent tegen de violiste, giechelen opgelucht als onv< flarden Mozart binnendrin het lokaal ernaast, waar oudere belangstellenden ziel rondom het kwartet heeft ge genieten zichtbaar van de i klanken dat dit kwartet, met te onderbreking van hun bieden heeft. De meisjes zijr hebben meer ervaring en ui vermogen. Maar ook hier i uiterst spaarzaam met con Hij wil elke vibratie die de vi De verbouwing van het centrum De Drie Eiken 1 op zich wachten dan ge[ den is de aanzienlijke h ging als de verbouwing voerd zoals de Stichtin Ouderen Soest (SWOS) c te. Bij de eigenaar van he de Stichting De drie Eik verzoek ingediend voor ei tief plan. Het dienstencentrum aan plein is hard aan vernieuwi ruimte binnen het centrum ingedeeld, het voldoet na meer aan de eisen. Voor de dit reden om aan veranderin ken. Bij de eigenaar van het i Stichting De Drie Eiken, is vraagd om het dienstencent passen. In het voorjaar hac daarvoor een verlanglijstje 'egd. Daar stonden onder m bouwing van de hal op, een van de keuken, de aansch nieuwe toiletgroep en de vei bet biljart naar achteren. Penningmeester R. van Kou SWOS bevestigt dat dit p SWOS te duur was. "De hui zou aanzienlijk zijn. Dat kun betalen. Vandaar dat we gevraagd hebben om met ee plan te komen. Ik heb zelfs 26 aan nieuwbouw denken. Hellianthus (zc 85 cm lang, bloemd 5 tak per bos van fl. 7,75 voor Aan de Steenhoffstraat is vorige week het vertrouwde VVV- gebouw, waarin ook de Wereldwinkel gehuisvest was, onder de sloophamer gevallen. Beide instellingen hebben, in afwachting van de nieuwbouw, voorlopig een noodbehuizing op het ach tergelegen parkeerterrein. Wat restte was een gapend gat, waar- r i i ,"in^onJhet nieuwe onderkomen zal verrijzen- uat krijgt, zoals bekend, de vorm van een "muziektent", mar- Zltr.annre'ing mrdt lewndgehouden aan de echte ma- Ziekten, die daar ooit in het "Rosarium heeft gestaan. T Foto-.Aido Allessie

Soester Courant | 2000 | | pagina 14