DANSCI Soest 50 jaar geleden Waterfej Matchpc WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 23 A Meningen .^^^^vaiHezery Droevig (2) Droevig (3) Brand Olijkeweg 1 (Het Groote Loo) VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Uit de Soester Courant van 25 Augustus 1950 MetE. DA|\| 8(9 PAE.k£LR.PLAA"pLNl OOtZ. DL PEUR. (PENl4l VEL AANl PE PAR.lAEER.A>CJ-IUF). BELVOOF WOENSDAG 23 AUGUSTUS 2000 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DE GEMEENTE SOEST Droevig? Zeg maar rustig triest! (n.a.v. Soester Courant van 9 augustus). Met kippenvel op mijn armen las ik het stukje over het Rouwcentrum Van Ha ren. Ook wij hebben als familie zoveel inzet en liefde van de familie Van Ha ren ontvangen. Niks was te veel! Altijd stonden ze voor ons klaar, al was het midden in de nacht. De begeleiding die je daar ontving, daar kan een grote ver zekeringsmaatschappij niet aan tippen. Waarom kan voor deze lieve mensen hun wens, een woonhuis bij het rouw centrum, niet in vervulling gaan ge meente Soest? Lian Herder Met spoed gevraagd! Woonvergunning voor uitvaartverzorging Van Haren! Lees dit verhaal verder dus! De heer en mevrouw van Haren zetten zich voor hun werk voor de volle 100% in. Dat houdt dus in, dag en nacht be reikbaar willen zijn. Zoals ik zelf heb meegemaakt met het overlijden van mijn man: alle goede be geleiding eromheen en nu nog steeds is er wat te vragen of steun te vragen. Het is juist zo fijn als je onverwachts even kan langsgaan! Al is het midden in de nacht! Daarom dan steeds weer diezelfde vraag. Waarom mag de familie van Ha ren er niet wonen? Wie doen ze er kwaad mee? Het is juist alleen maar een vooruitgang. Niet alleen voor henzelf, maar juist ook voor de mensen die in de naarste tijd van hun leven zitten! Vaak hoor en weet je nog wel van men sen die illegaal in Soest wonen, maar daar doet de gemeente Soest weinig of geen moeite voor, om die mensen te la ten verhuizen! Geef graag uw mening over dit stukje! Uw post kunt u sturen naar mevrouw van Vulpen, p.a. Kostverlorenweg 4, 3762 EM Soest. Helaas is op zaterdagmiddag 29 juli j.1. de boerderij van André van 't Klooster door blikseminslag in vlammen opge gaan. Behalve de antieke schouw, een spiegel, kapstok en een tafel is helaas alles verloren gegaan. Wij willen de brandweer en alle andere hulpverleners bij dezen van harte bedanken voor hun inzet. Met name willen wij Caroline van Dorrresteijn noemen die zich tijdens de brand over André ontfermd heeft en verder Gerard en André van Dorreste- ijn voor hun inzet en hulp na de brand. Namens de familie: Johan en Bep van 't Klooster Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg KABOUTERTJE FLOEP. Zaterdagmiddag wordt een grote Kindershow gepresenteerd door Piet Ekel, in het openluchttheater en het Tovercabaret van Kaboutertje Floep. Deze groots opgezette show is geschre ven en samengesteld door Tom van Maaren en wordt door volwassenen ge speeld. Behalve de figuur van Kaboutertje Floep, zullen de Soester kinderen ken nismaken met de reus Wijsneus, met een sprekende pop en met de avontu ren van het betoverde horloge. De goo chelende clowns Glim en Pieper, de wandelende toverdoos, het wonder- avontuur van Sprankeitje en de vele andere nummers zullen in non-stop tempo de jeugd 3 uur lang bezig hou den. Deze paedagogisch verantwoorde voor stelling zal de kinderen niet alleen een boeiend kijkspel geven, doch ook de jeugd actief in deze show betrekken. Zo wordt o.m. hersengymnastiek voor de deelnemers georganiseerd. BEETZLAAN. De vacantie zit er al weer op en het is goed er een poosje uit te zijn geweest. Je bekijkt de dingen en zaken, voorlo pig althans, met een beetje meer welwil lendheid dan je het vóór je vacantie deed. Twee jaar geleden was ik op de zelfde plaats waar ik nu mijn verlof doorbracht en dit geeft mij gelegenheid een vergelijking met onze gemeente te maken. Als ik dit doe, komt Soest er best af. Twee jaar geleden, leest U de Soester Courant van die tijd er maar op na wan neer U daar zin in heeft, schreef ik op deze plaats ook al over dit vacantieoord en vertelde ik U al, dat het ook daar niet alles goud was wat er blonk en dat de indruk, die door de entree via een mooie autoweg werd gewekt, een volko men valse was, omdat geen zijpad was te berijden. Ik troostte toen de bewoners fofogTBftC' van de Beetzlaan en nog een paar lanen in onze gemeente en vertelde hen, dat zij niet alleen in de misère zaten. Nu, na twee jaar, is men bezig van de Beetzlaan een prachtige weg te maken en andere wegen zijn verbeterd, maar in dat veel gerenommeerde vacantieoord breek je nog je nek over de kuilen en zitten minder handige wielrijders meer op hun stuur dan op hun zadel. Langs de weg liggen nog de hopen steenslag, die er twee jaar geleden ook reeds la gen, waarmee de schijn wordt gewekt, dat het de bedoeling is, dat er iets aan die wegen gaat gebeuren. Maar verder kwamen zij daar niet. Met mijn gastheer, een der notabelen en chef-spuitgast van de brandweer, had ik het over de weinige vooruitgang voor wat de wegen betreft. Hij was in dit op zicht wel erg pessimistisch gestemd en rekende er op, dat de wegen bij hen wel nooit verbeterd zouden worden. In het voorjaar n.1. dachten de Gemeentenaren de kans van hun leven te krijgen, toen een bezoek werd aangekondigd van een gewestelijk autoriteit. Die zouden zij nu eens op hun manier aan het verstand brengen, dat wegenverbetering geen luxe is, zoals Minister Lieftinck kort ge leden beweerde. Na de entree op de mooie en enige goe de weg werd, de wagen van de autori teit met een behoorlijke snelheid listig lijk op de beroerdste zijweg en het moet een voldoening gevend gezicht zijn ge weest voor de omstanders om de half was-excellentie nagenoeg met zijn hoofd door de kap van de auto te zien vliegen. Maar achteraf zijn ze nu bang dat het resultaat omgekeerd evenredig is aan de hevigheid der kopstoten in de auto, want sedert die "botsende dag" krijgen zij in de gemeenteraad nog maar alleen erge "kortaf' briefjes. H. OEKMAN. ERNSTIG ONGEVAL. Woensdag heeft zich een ernstig onge val voorgedaan op de Beetzlaan. Nabij de Mariaschool wordt een begin ge maakt met het leggen van de moeder leiding der toekomstige riolering en naast een diepe hiervoor gegraven geul liggen de grote rioleringsbuizen klaar om in de geul te worden neergelaten. Enkele jongelieden waren nabij deze geul aan het stoeien en toen de 19-jari- ge G. K. op een zeker moment in de geul dreigde te vallen, greep hij zich vast aan een der grote rioleringsbuizen. De gevolgen waren zeer ernstig, want de 320 k.g. wegende buis rolde achter de jongen aan in de geul. K. kreeg deze buis op zijn lichaam en liep een bekken- fractuur op. Per ziekenauto werd hij naar zijn woning vervoerd. 30-JARIG JUBILEUM. Dezer dagen was het 30 jaar geleden, dat de heer W. Groart zijn rijwielhandel en reparatie-inrichting opende aan de Van Weedestraat. Op bescheiden voet aangevangen in de vroegere werkplaats van de heer De Zoeten, is de jubile rende firma in de loop der jaren uitge groeid tot het thans bestaande perceel, mede door aankoop van de belendende woning. De groei van de zaak en van het rijwiel- vak kan niet beter worden gedemon streerd dan door de twee rijwielen, wel ke in de etalage een plaats vonden, n.I. de hypermoderne 1950-er met 4 ver snellingen, ingebouwde dynamo en in gebouwd voorvorkslot en het historische rijwiel van voorheen. Een toevalligheid was het, dat op de dag van het jubileum de zoon van de heer Groart zijn vakdiploma behaalde en de firma thans met recht de naam draagt van W. Groart en Zoon. Beginne VOi 25 Country 51 Street D 10 INSCHRIJVING-INFO dagelijks (behalve op z< Telefoon HOOGT Uitgave: Gemeente Soest/Af deling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035-609 3455 Internet: www.soest.nl E-mail: info@soest.nl BEKENDMAKING De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunning te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het verbouwen/uitbreiden van een woning, Koninginnelaan 73; (artikel 7, lid 4 sub b voorschriften bestemmingsplan Soestdijk 1997) 2. het gebruik van een deel van de woning voor bedrijfsmatige activiteiten; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 24 augustus tot en met woensdag 20 septem ber 2000 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BEKENDMAKING De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunning te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het vernieuwen/veranderen van een woning, Ferdinand Huycklaan 6; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het verbouwen/uitbreiden van een woning en het bouwen van een bijgebouw, Kamerlingh Onneslaan 41; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het bouwen van een garage/berging, Klaarwaterweg 35; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. het bouwen van een berging/stallingsruimte, Klaarwaterweg 37; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 5. het verbouwen en uitbreiden van een woning, Klaarwaterweg 41; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 6. het vergroten van een balkon, Speenkruidstraat 55-57; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 24 augustus tot en met woensdag 20 septem ber 2000 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BESCHIKKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest maken bekend, dat bij besluit van 15 augustus 2000 is besloten over te gaan tot het verlenen van de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: - Hoka Snacks BV (Ferd. Huycklaan 22 te Soest) Het betreft een revisievergunning voor een inrichting bestemd voor een groothandel in food- en non food artikelen. - Heuvel Zeefdruk, Nieuwegracht 10 te Soest Het betreft hier een revisievergunning voor een zeefdrukkerij. Daarnaast is er op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewater (Wvo) een vergunning verleend door het Waterschap Vallei en Eem voor het lozen van afvalwater via het rioolstel sel op de rioolwaterzuiveringsinstallatie Baarn/Soest. Aan de desbetreffende vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunningen en de andere daarop betrekking hebbende stukken üggen ter inzage van 23 augustus 2000 tot en met 4 oktober 2000 - in het gemeentehuis, kamer 2.31 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur; - Waterschap Vallei en Eem, Fokkerstraat 16 te Leusden tijdens openingstijden (Heuvel Zeefdrukkerij) Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de vergunninghouder; b. de betrokken adviseurs; c. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij bet nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. Voor het instellen van beroep/ver- zoek om voorlopige voorziening zijn griffierechten verschuldigd. De vergunning treedt in werking na afloop van de beroépstermijn, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035-6093643. j VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN De volgende kapvergunningen zijn verleend: AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN 2000 Perceel: Koninginnelaan 101 De Genestetlaan 20 Eikenlaan 21 Claroenstekerpad 22 Stadhouderslaan 138 Wilhelminalaan 31 Gentiaanlaan 13 J.H. Isingerf 20 A. van Leeuwenhoeklaan 25 Hazepad 16 Gentiaanlaan 7 Heideweg 37 Vosseveldlaan 56 Koninginnelaan 11 Minstreelpad 30 Den Blieklaan 67 De Beaufortlaan 6 Betreft: 1 berk en 1 wilg 3 bomen 1 ceder, 1 den en 1 beuk 1 conifeer 2 sparren een aantal dennenbomen 10 sparren 1 loofboom 1 den 1 larix 1 den 2 coniferen 1 acacia 1 berk 2 berken 1 eik 1 spar Periode: 11 augustus 20001/m 17 augustus De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Wieksloterweg oz 83 Nassaulaan 5 Varenstraat 61 Ereprijsstraat 213 Willem de Zwijgerlaan 11 Valeriaanstraat 27 Choristenpad 59 Koperwiek 1 Di Lassostraat (Orlandogebouw) Nassauplantsoen 7 Betreft: 1 kastanje, 1 eik, 4 bomen 1 acacia 1 berk 1 conifeer 3 dennen 1 conifeer, 1 prunus 1 esdoorn 3 sparren 1 berk 1 berk, 2 acacia's, 1 perenboom en 3 meidooms 2 berken, en 1 den Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: Vijverhof 3 eiken en 3 elzen Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. VERGUNNING APV Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat in het kader van de Algemene Plaat selijke Verordening vergunning is verleend aan: - UZO voor het houden van een oriënteringsloop op 26 augustus 2000 van 13.00 tot 15.00 uur in het gebied de Lange Duinen. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND Door de gemeente Soest aangevraagde kapvergunning Tennispark grenzend aan Waldeck Pyrmontlaan 46 1 esdoorn T.O. Lange Brinkweg 109 1 es Bij Joh. Poststraat 232 1 esdoorn Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093643. BESLUITEN B. W. d.d. 15 AUGUSTUS 2000 ONDERWERP Prijsverhoging warme maaltijden In het programma van Matchpoint, die vrijwel ie Soest wel een keer heeft zi is ook een waterweek opj Woensdag 16 augustus w groot waterfestijn in de streek, met als klap op di een bezoek van de brand weergoden waren Matchp stig gestemd. De hele mi het weliswaar niet onbewc wel prachtig weer voor een tijn. De brandweer had het zwem met water en de aanwezig< mochten om beurten bran spelen. Grote hilariteit ontstc brandweer de kinderen aans medewerkers van Matchpo spuiten met de brandweers] zelfmeegebrachte supersoakc stond een watergevecht tuss deren, buurtbewoners en d pointers". De één na de ar slang werd door de buurtbe voorschijn gehaald om het sp te luisteren. Het door de brandweer gevi bad werd met veel plezier d< deren in bezit genomen. N waren ze eruit te krijgen om dere waterspelletjes te doen. restafette, waarbij water al lend en hoepelend van hel naar een emmer verplaatst j den leverde vrolijke taferelei om het was een spetterend f De afgelopen week heeft c voor het laatst om 13.00 uur de week van 21 augustus meeste scholen weer van sta de sportbus pas om half vi gehaald worden. Van half i uur zal de bus dan op d< plaatsen staan: Maandag: dan splitsen de m van Matchpoint zich op en zowel in Soesterberg als in streek sport- en spelactivitei aangeboden. Dinsdag: de Engh (Saenr< soen/ v.d. Veldeplantsoen). BESLISSING - Instemmen met verhogen van de prijs van de warme maaltijden voor 35 cent voor de eerste -m /r twee inkomensgroepen voor het jaar 2001; lm/I Q j*l 011 hllTj - na een jaar evalueren hoe het verloop van de afname van de warme vriesversmaaltijden is geweest om daarna definitief vast te stellen of de nu vastgestelde tarieven voor de gebruikers gehandhaafd kunnen blijven of moeten worden aangepast; - stukken ter kennis brengen van de commissie SOWM Biltseweg 35a Gemini 88 Koninginnelaan 73 Larixlaan 5 Regentesselaan 14 Weegbreestraat 46 000616 uitbreiden van een tankstation 8-8-2000 000615 uitbreiden van een woning met een 7-8-2000 dakopbouw (verbouwen zolder tot kamer) 000424 verbouwen/uitbreiden van een woning 10-8-2000 000613 verbouwen en uitbreiden van een woning 7-8-2000 (wijziging bouwplan no 98151) bouwen van een schuur 7-8-2000 000614 000620 vergroten van een balkon 11-8-2000 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Schetsplan van de familie Stalen hoef voor de oprichting van een woning op het perceel hoek Hil- debrandlaan en de hoek van de Soesterbergsestraat (reg. nr 582) Financieel jaarverslag 1999 RMA Muziek- en Dansschool, voor Amersfoort, Soest en Hoe velaken Bartolottilaan 41a 099954 Draailier 111 000504 Generaal Winkelmanstraat 65 000430 Hooiweg 2 000610 Korte Ossendam 45 000597 Weteringpad 90 000581 Wieksloterweg O.Z. 83 000225 uitbreiden van een woning 7-8-2000 uitbreiden van een woning 9-8-2000 verbouwen/uitbreiden van een woning 9-8-2000 het wijzigen van gevelopeningen en het 11-8-2000 plaatsen van dakkapellen uitbreiden van een woning 7-8-2000 het aanbrengen van een verdiepingsvloer 9-8-2000 bouwen van een woning 8-8-2000 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben een sloopvergunning verleend voor; Het slopen van gebouw 3 op het perceel Amersfoortsestraat 47-49 te Soesterberg (verzenddatum: 15 augustus 2000) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de sloopvergun ning worden ingediend. t r Bestemming perceel Soester bergsestraat 14 Ritoverschrijding Centrale Post Ambulance voorziening Principe-verzoek videotheek Nieuwe weg 14 Mickey's Kinderdagverblijven uit breiding vergunning in het kader van de verordening kinderopvang Tekort in Jaarrekening Kinderpa radijs De Vrije Teugel 1. Geen medewerking met toepassing van de vrij stellingsprocedure als bedoeld in artikel 19 lid 2 WRO; 2. het besluit gedurende tien dagen ter inzage leg gen voor de cie. RVO - Exploitatie-subsidie aan Stichting Scholen in de Kunst definitief vaststellen op een bedrag van 882.691,00; - op basis hiervan 68.540,00 uitbetalen, zijnde een correctie op de loonkosten; De kosten van uitvoering van de regeling stu diekosten definitief vaststellen op een bedrag 17.786,00 het verschil ad 1.286,00 uitbeta len; ontbrekende dekking mee te nemen bij het eerstvolgende tussentijdse bericht; - jaarverslag v.k.a.; - advies ter inzage voor raadscie. financiën ca. De gemeenteraad niet voorstellen om te komen tot de gevraagde aanpassing van het bestemmingsplan "Soest-Zuid 1995" voor het perceel Soesterberg sestraat 14. Ter inzage leggen voor de raadscie. RVO. Kennis nemen van de notitie notitie ter inzage leggen voor commissie ABZ. - Geen medewerking verlenen; verzoek ter inzake leggen voor raadscie. R.O. verzoek berichten conform concept-brief Mickey's Kinderdagverblijven aangepaste ver gunning verlenen voor het houden van een Kin derdagverblijf van 71 kindplaatsen aan de Di Lassostraat 65 te Soest; - advies ter inzage leggen voor de raadscommis sie financiën ca. N.a.v. de prioritering door de fracties van de voor gelegde wensen voor nieuw beleid heeft het colle ge beslist ggen voorstel aan de raad te doen tot honorering van deze wens. Er is geen aanleiding om op deze beslissing terug *e tornen. Het is aan de gemeenteraad om bij de definitieve afweging van de wensen bij de beleids begroting een besluit te nemen. i Brief onder aandacht brengen van jde raad. v Woonzorgcentrum M viert in de week van 19 tot tus zijn 20-jarig bestaan lustrumviering zijn er fee den voor bewoners van h gingshuis, huurders van d< woningen en andere belar den. De feestweek werd geopen eucharistieviering op zaterda] tus. Maandagmiddag waren optredens voor bewoners, v familie van bewoners was ui

Soester Courant | 2000 | | pagina 4