PARKET moeders móecers ^■r^deon op zoek naar ex-majorettes Mariënburg sluit de Lustrumweek af met daverend tuinfeest Trucks in het gelid voor bruidspaar [Provincie Utrecht zet natuur en [cultuur in de schijnwerpers Galerij der kampioenen 50 50 Qjjj Open dag Volksuniversiteit Tentoonstellingsprogramma Centrum Beeldende Kunst W-makelaar der zorgen. Speel-o-theek Stap voor Stap stelt zich voor IJJJ^oor show- en twirlteam LAMINAAT PLANKENVLOEREN KURK MARMOFLOOR BAMBOEPARKET Zaterdag 2 september, Orlando-gebouw _^§|NA~i|/OENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT PAGINA 13 De kracht van de reclame ligt in de herhaling Nog steeds nodig! Zonnehemel te huur boester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. iEvenementen in Natuur-Cultuur 2000-week Het Parket Atelier 24 uur per dag bereikbaar X voor snstnaat - k.k. ling met garage efruimte zoeken! slaans.nl nvm SCHUREN EN RENOVEREN BESTAANDE VLOEREN Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamerlaminaat op de slaapetage voor f 15,00 P er m2 vraag naar de exacte voorwaarden Oel"Kfyonbe(tant(e['mg óm superieure ofwerkloag op uw parketvloer die het onderhoud tot eert minimum beperkt, waardoor u nog meer woonplezier beleeft aan uw vloer. De op uw vloer.„ Een uniek product van Het Porket Atelier Soest, Birkstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 Zaterdag 2 september a.s., de dag van de Seizoensmarkt, houdt de Volksuniversiteit Soest/Soester- berg tussen 11.00 en 14.00 uur haar jaarlijkse Open Dag in gebouw Or- lando, Di Lassostraat 65. Tijdens deze Open Dag zullen zoveel mogelijk docenten informatie geven over het zeer uiteenlopende aanbod aan cursussen. Allereerst de talencursussen Frans, Engels, Spaans, Italiaans en Por tugees. Van cursussen voor de echte beginners, niveau I, tot en met conver satiecursussen voor mensen met een grondige basiskennis van de grammati ca en de vocabulaire. Daarnaast is er dit jaar voor Engels nog een cursus Busi ness English. Hierin komen diverse as pecten van communicatie aan bod zo als die zich op het werk voordoen: te lefoneren, vergaderen, schriftelijke com municatie. Voor deze cursus is kennis van het Engels op ongeveer Havo-ni veau noodzakelijk. Voor liefhebbers van de Spaanse taal is er aanvullend op de gebruikelijke cur sussen een Leeskring Spaans en een cursus Spaanse literatuurgeschiedenis. Zeker voor diegenen die zich willen in schrijven voor een talencursus hoger dan niveau I is het belangrijk de Open Dag te bezoeken om samen met een docent te bepalen of men op de juiste moeilijkheidsgraad start. Naast de talencursussen zijn er cursus sen op het gebied van algemene ontwik keling en cultuur bijvoorbeeld Antiek van Nederlandse bodem, Modern Chi na, Boeddhisme, Persoonlijke presenta tie, Binnenhuisarchitectuur. Op het ge bied van creativiteit is er Tekenen voor beginners, Kalligrafie, Boekbinden, Ambachtelijk kaarsen maken. Op ge bied van gezondheid onder andere Bachbloesemremedie, Eerste hulp met homeopathie en Tai Chi Quan. Diverse cursussen op computergebied, bridge en tuinonderhoud ontbreken ui teraard niet op het programma van de Volksuniversiteit. En op culinair gebied kan men terecht voor een Schotse whis- kyproefavond tot een workshop Thaise keuken. Ook staan er enkele lezingen en excursies op het cursusprogramma. Le zingen over bijvoorbeeld Oosters porse lein, Feng shui of Opties en de bezich tiging van het hoofdkantoor van de ING-bank in Amsterdam-Zuidoost en een maritieme wandeling in Amster dam. Details over deze en nog veel meer cur sussen, workshops en lezingen staan in het cursusprogramma dat klaarligt in het kantoor van de Volksuniversiteit, het gemeentehuis, diverse medische centra, boekhandels en supermarkten en de VW-kantoren en bibliotheken van Soest, Soesterberg en Baarn. Het kantoor van de Volksuniversiteit is gevestigd in gebouw Orlando, Di Las sostraat 65. Het is buiten de schoolva kanties altijd geopend op maandag van 13.00 tot 16.00 uur, op dinsdag, woens dag en donderdag van 10.00 totl3.00 uur; tel. 035 6022195, e-mail: VU- Soesl@csnet.nl Naast de normale openingstijden zijn er extra mogelijkheden voor informatie en inschrijving op de Open Dag zaterdag 2 september van 11.00 - 14.00 uur en op zaterdag 9 september van 10.00 - 13.00 uur en dinsdagavond 12 september van 19.00-21.00 uur. In het Centrum Beeldende Kunst van de Provincie Utrecht, gevestigd aan de Breestraat 1 in Amersfoort, worden diverse tentoonstellingen georganiseerd. Het programma voor het najaar 2000 telt er drie. 'Nieuwe Beelden' (tot 24 september) (Kunstopdrachten in de provincie Utrecht 1995-2000). Eén van de be langrijkste taken van het Centrum Beel dende Kunst van de provincie Utrecht is het geven van informatie en advies aan overheden, kunstenaars en niet- commerciële instellingen over beelden de kunst. Bijvoorbeeld over beleidsplan nen, manifestaties, subsidie- en fond senwerving, maar ook over kunstop drachten. Aan dit laatste aspect is de zomertentoonstelling van het CBK ge wijd: de 25 kunstopdrachten in de openbare ruimte die met adviezen van het CBK in de periode 1995-2000 tot stand zijn gekomen. De tentoonstelling bestaat uit twee de len. Het eerste gedeelte is een selectie van schetsen en modellen die de kunste naars maakten om hun opdrachtgevers duidelijk te maken wat hun ideeën zijn over de opdracht. Hiervoor zijn resulta ten van schetsopdrachten geselecteerd die te beschouwen zijn als op zichzelf staande kunstwerken. Met elkaar geven deze schetsontwerpen een goed beeld van de diversiteit aan opdrachten, kun stenaars én opdrachtgevers. Het tweede deel van de tentoonstelling is gewijd aan het proces dat leidt tot het kunstwerk in de openbare ruimte. Via de website van het CBK en door mid del van teksten in de tentoonstelling worden de achtergronden van de kunst opdrachten duidelijk gemaakt. Ook kan door middel van foto's een indruk wor den verkregen van het gerealiseerde werk op de locatie waarvoor het is ge maakt. Er is in de tentoonstellingsruimte van het CBK werk te zien van: Wijnand Zijlmans, Erik Buijs, Godelieve Smul ders, Joseph Semah, Hans Kuyper, Hans van Lunteren, Joost van Santen, Michel Huisman, Jerome Symons, Gijs Frieling, Tine van de Weyer en Jeroen Hoogstraten. Er worden verder beel dende kunstplannen getoond van Joost van Hezewijk, Marjolijn Boterenbrood, Jeroen Bosch, Bram Breedveld en W.A. de Bruyn. 'BandBreedte' (7 oktober-12 november) (Jubileumtentoonstelling Provinciale Kunstuitleen Utrecht). In verband met het tienjarig bestaan van de Provinciale Kunstuitleen Utrecht vindt er in de ruimte van het CBK een jubileumten toonstelling plaats. Publicist en kunstad viseur Wim van der Beek heeft de ten toonstelling samengesteld. Hij is al vele jaren actief als tentoonstellingsmaker en lid van de hoofdredactie van het tijd schrift Kunstbeeld. Uit de totale provin ciale kunstcollectie - verspreid over tien kunstuitleencentra in de provincie - heeft hij dertig werken uitgekozen. Bij de expositie verschijnt een catalogus met afbeeldingen van de werken en een tekst van Wim van der Beek. Daarnaast zijn er enkele interviews opgenomen met kunstleners. De expositie toont dertig highlights uit de totale provinciale collectie en laat zien hoe afwisselend en uitdagend de hedendaagse beeldende kunst is. Uit de keuze van de tentoonstellingsmaker blijkt een grote diversiteit in stijl en techniek. Er is werk te zien van onder andere Rob Birza, Elspeth Diederix, Nicolas Dings, Paul Klemann en Itie Langeland. In de catalogus maakt Wim van der Beek een denkbeeldige tocht langs de diverse werken. Hij tracht be tekenissen te achterhalen en de drijfve ren van de kunstenaars bloot te leggen. Opvallend is de belangrijke rol die Van der Beek de kijker annex kunstlener toebedeelt: 'Kunstenaars plaatsen weg wijzers, geven signalen af, leiden de kij ker in een bepaalde richting, zetten aan tot associëren, tot filosoferen, dromen of mijmeren, maar ze kunnen nooit dicte ren, want tussen de visie van de kunste naar en de autonomie van het kunst werk ligt de vrijheid van de kijker.' Er is de laatste jaren veel vooruit gang geboekt, op allerlei gebied, ook in de medische wereld. Wat niet veranderd is en ook nog niet snel zal veranderen is dat de grondstof voor medicijnen die vruchtbaarheids problemen kunnen oplossen, uit de urine van zwangere vrouwen moet komen. Ondanks alle technologische en medi sche verbeteringen moet een beroep worden gedaan op deze vrouwen. De moeilijkheid is om vrouwen te vinden die nog maar kort zwanger zijn en hier aan willen meedoen. Het is toch niet over je hart te verkrijgen om zomaar kostbare stoffen door het toilet te spoe len. Helemaal niet als je beseft wat het is als je kinderwens niet vervuld wordt. Een dringend beroep op pril zwangere vrouwen: Ben je nog geen elf weken zwanger, meld je dan of vraag informatie. Vanaf één week 'over tijd', dus vijf weken, tot en met elf weken na de laatste menstru atie ben je heel welkom. Alle beetjes helpen en er wordt alleen urine van thuis gevraagd. Dus ook bui tenshuis werkende vrouwen kunnen meedoen. Je hoeft ook niet thuis te zijn als de flessen omgeruild worden. Bel voor informatie of deelname naar de informatrice van Moeders voor Moe ders, voor Baarn, Soest en Eemnes G. van Benthem, tel: 5415802 of naar het gratis landelijk nummer: 0800- 0228070. Dit telefoonnummer is op werkdagen te bereiken tot 22.00 uur. :euken Soest is een steeds groeiende ge meente. Aan de vele gezinnen met jonge kinderen en de mensen die pas naar Soest verhuisd zijn, wil speel-o-theek Stap voor Stap zich graag voorstellen. Speel-o-theek Stap voor Stap is uniek in Soest. Het is een soort bibliotheek voor het lenen van speelgoed. Er is speelgoed te leen voor kinderen van 0 tot 8 jaar. Waarom is er een speel-o-theek? Om dat speelgoed aanschaffen vaak duur is en het niet altijd vaststaat dat het speel goed aan zijn doel beantwoordt. Of omdat het kind voortdurend ander ont wikkelingsmateriaal nodig heeft en daar kan de speel-o-theek op inspelen. Ten slotte kan de speel-o-theek advies geven over spelen en speelgoed. dan zijn de kosten f 15,- voor het twee de en f 7,50 voor het derde abonne ment. Per abonnement mag men twee stuks speelgoed plus een puzzel of een spel voor drie weken lenen. Er zijn ook videobanden te leen voor drie weken; deze kosten f 2,50. Nadere informatie en het uitleenregle ment zijn verkrijgbaar in de speel-o- theek. Bewoners en medewerkers van Ma riënburg het "woonzorgcentrum" aan het Nieuwerhoekplein, kijken terug op een zeer geslaagde feest- week. Maandag hebben de bewo ners met hun familieleden genoten van een afwisselend programma, dat werd afgesloten met een warm buffet. Ook het Wiener Café kon zich verheu gen op meer dan 130 belangstellenden. Maar het slotfeest spande de kroon, met Dick de Witte als middelpunt, afgewis seld met accordeonmuziek en volksdans van de dansgroep Papoetsie. Deze veel zijdige artiest, die zowel muzikaal als vocaal begaafd is, wist de mensen te boeien met zijn clowneske acts. Ook de kraampjes rondom, die de inwendige aftrek. Enigszins vermoeid van alle feestelijk heden, maar zeer voldaan hebben de bewoners - a la meneer Dröge - die avond wat vroeger hun bed opgezocht. Een belangrijke spil in deze feestweek vormden de medewerkers en vrijwilli gers, die met hun inzet deze week tot een succes hebben gemaakt. In de speel-o-theek zijn uitsluitend vrij willigers werkzaam, die met elkaar zorg dragen voor een leuk speelgoedaanbod. (Tussen twee haakjes: de speel-o-theek kan altijd meer mensen gebruiken, dus heeft dit uw belangstelling gewekt, neem dan contact met ons op). De speel-o-theek is gevestigd in het In ternationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg. De openingstijden zijn met ingang van 21 augustus: maandag- en dinsdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur, woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en vrijdagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur. Het telefoonnummer is 035- 6035615. Een jaarabonnement voor de speel-o- theek kost f 30,-. Zijn er meer kinderen in het gezin die een abonnement willen, jawoord gaven. Erwin is één van de chauffers van Ben Becker en de collega 's begroetten het jonge paar met een oorverdovend geloei van de claxons. Het bruidspaar, dat aan de Beetzlaan woont, kon het feestelijk lawaai wel waarderen. Moeders voor Moeders □ouwapparatuur .v. laminaatvloer cnaat /an dubbel jande weg Het Show- en Twirlteam van Odeon gekt nieuwe leden. "Het maakt t uit hoe oud ze zijn," zegt twirl- ocente Woutéra Susebeek uit eenendaal. "Ik ben 31 en doe ook pg mee." woutéra Susebeek, Yvonne Janssen en Bgrid Stomp zitten om de tafel in het pdeongebouw aan het eind van de (ademakerstraat. Ingrid laat wat foto's waaronder een van een groepje Jidere meisjes. "Dit team zouden we j willen uitbreiden met minimaal fes leden. Het liefst hebben we er tien pij, maar dat zal waarschijnlijk niet 1 uk- ren." bdeon heeft een aantal jaren geleden de bakens verzet van fanfare naar harmo nie, inclusief een jeugdorkest. Zo'n vier laar geleden marcheerde de drumband nog door de straten. Maar deze folklo- is uit het straatbeeld verdwenen, het s nu een zittend orkest. Het niveau van Ddeon is goed, de leden repeteren we kelijks en doen mee aan concoursen. Volgens Ingrid telt de muziekvereniging 1 zo'n honderd leden. "Die is wel ge broeid omdat we ook de jeugdopleidin- erbij hebben," vult Yvonne aan. daar met de show- en twirlafdeling gaat t qua ledental minder goed. En dat ;ft te maken, zo vermoedt Woutéra, net het idee dat velen hebben over najorettes. "Als ze wat ouder worden denken ze dat je niet meer met zo'n bakje aan op straat kunt lopen. Het show- en twirlteam marcheert echter niet op straat. Dat doen alleen de mini's. De ouderen doen alleen mee aan festi vals en concoursen." Voor de groep tus sen de zes en twaalf jaar zijn altijd wel voldoende leden te vinden. Daarboven wordt het echter moeilijker. "Een tus sengroep is er niet meer," verduidelijkt Woutéra. "Boven de twaalf lopen ze al bij de ouderengroep mee. Een aantal van hen is nu net begin twintig. Velen hebben het idee dat het ophoudt als ze ouder worden. Maar ik ben zelf 31 en doe nog steeds mee." Volgens de Veenendaalse twirldocente is leeftijd niet het criterium om mee te doen met een show- en twirlteam. Be langrijker is dat de leden al wat ervaring hebben. "We zijn eigenlijk op zoek naar oud-majorettes." Ingrid vult aan: "Een aantal muziekverenigingen in Zeist of in Soest (PVO), heeft de majorette-afde ling opgeheven. Misschien dat een aan tal van hen belangstelling heeft voor ons show- en twirlteam. We hebben ons wel eens afgevraagd waar ze allemaal zijn gebleven." De zes leden van het huidige showteam doen gemiddeld aan vijf concoursen mee per jaar. "Het kunnen er meer zijn, maar we hebben daarnaast onze voor jaarsshow. Daarvoor moeten we ook trainen. Omdat het aantal van zes leden te weinig is om aan groepsconcoursen mee te doen, kunnen we net meedoen aan de solistenwedstrijden. Daarvoor moet je minimaal zes leden voor heb ben. Als er iemand uitvalt, dan doe ik mee." Woutéra is zelf een aantal malen Neder lands kampioene geweest en behaalde daarna de vereiste diploma's om les te kunnen geven. Ze koos voor twirl om dat ze dansen alleen saai vond. "Bij twirl ben je ook met sport bezig en daar naast is je uitstraling erg belangrijk voor het showelement. Je moet een strak tempo kunnen aanhouden. Ook bij de trainingen." Voor de nieuwe leden is het van belang dat ze ook groepsmens zijn. "Het niveau is hoog. Je moet tegen kri tiek kunnen want de dames kunnen el kaar stevig corrigeren. En je conditie is ook belangrijk." Volgens Woutéra is het mogelijk om aan wedstrijden voor solis ten mee te doen. "Je kunt in feite klim men zonder de groep. Dat betekent zelf muziek maken, verschillende tempo's instuderen, je eigen showonderdelen maken... Een aantal van onze meisjes, zoals Sandra van de Heuvel, Linda Jon- gerius en Rosanna de Jong zijn zelfs tot de voorrondes van de Nederlandse kampioenschappen doorgedrongen. De trainingen voor de nieuwe shows zijn inmiddels weer begonnen. Elke dinsdagavond tussen 18.00 en 19.00 uur trainen de mini's, de ouderen stappen daarna het Odeongebouw binnen. "Be langstellenden voor het twirlen kunnen rustig een keer komen kijken," zegt In grid. "Wel van tevoren even aanmelden onder nummer 0346-351413." metgezichtsbruiner 3 Weken f 195,- 6 weken f325,- (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 Bij de Vriendschap zijn zaterdag weer verschillende leden gehuldigd. Dit ge beurde nadat het klassement van de ver re afstandsvluchten (fond en oude dui ven) was opgemaakt. In de fondklasse werd de combinatie Altenaar-Reijerse winnaar in de A-groep. De eerste plaats O Veertien trucks (zonder oplegger) van het bekende Soester transportbedrijf Ben Becker stonden zaterdagmiddag keurig in het gelid rondom het Raadhuisplein. Daar wachtte de complete "carfleet" op het bruidspaar Erwin Pietersen (uit Soest) en A nneke Folkeringa (uit het Groningse Spijk), die elkaar het Op de website www.natuurcultuur2000.nl is onder meer de evenementenkalender van Natuur-Cultuur 2000 te vinden. De komende weken zal een heus Na- tuur-Cultuurteam verschillende grote publieksevenementen in de provincie Utrecht aandoen, zoals de Keistadfees ten in Amersfoort en U-Dance te Utrecht. Operazangeres Aria Bella Diva van Kopstem tot Castagnette, dirigent Sonato van Beethoven bis Mahler en boswachter Midas van den Korenwolff van de Utrechtse Theatergroep Oja Unk zullen daar hun opwachting maken. Natuur Skatetochten Op zondag 3 september kunnen skate en natuurliefhebbers hun hart ophalen. De Utrechtse natuur- en milieuorgani saties zetten drie skatetochten uit van resp. 5, 15 en 35 km. De tochten wor den uitgezet in het natuurgebied rond om Utrecht, waaronder Amelisweerd. Onderweg worden de skaters verrast door muziekoptredens en theateracts en kunnen ze bijkomen in één van de 'Iazy zones'. Starten is mogelijk tussen 11.30 uur en 14.30 uur vanaf De Uithof, Tou- louselaan. Het dragen van een helm is verplicht. Kinderen kunnen zich verma ken in een kinderhoek met verhalenver tellers en schmink, terwijl de rest van de familie een van de routes kan skaten. in de B-groep was voor G. Rietveld en in de C-groep voor C.J. Voerman. Altenaar-Reijerse won ook het klasse ment bij de oude duiven.. H.H. van de Veen werd winnaar in de B-groep en in de C-groep ging de winst naar A. Dijks tra. Tijdens de Natuur-Cultuur 2000- week, van zondag 3 tot en met zater dag 9 september, bieden twee grote publieksevenementen de kans ac- tief stil te staan bij het natuurschoon en de culturele rijkdom in de pro vincie Utrecht. Op zondag 3 sep tember zetten Utrechtse natuur- en nilieuorganisaties drie Natuur Ska tetochten uit en op zaterdag 9 sep tember organiseert het Utrecht Bu- [reau voor Toerisme met Staatsbos beheer en Stichting Werken aan de Linie het fortenevenement "Herleef ^e forten Vechten en Rijnauwen". vlet haar rijke natuur, culturele erfgoed i de vele cultuuruitingen is er voor ng en oud altijd wel iets te beleven in de provincie Utrecht. Het provinciebe stuur wil daarbij stilstaan aan het begin pan deze nieuwe eeuw en heeft daarom Jiet project Natuur-Cultuur 2000 in het Jjeven geroepen. Het hoogtepunt van het r omvat twee grote publieksmanifes taties tijdens de Natuur-Cultuur 2000- keek in de eerste week van september.

Soester Courant | 2000 | | pagina 13