Kooy Makelaars in Soesterberg: betrouwbaar NVM-zaken doen 'Als ik ergens last van heb, dan doe ik de gordijnen dicht' BOOM ÏHADE BOX- PRING >ckjc „9.75 2.25 lamekrant Inzet luchtmacht-helikopters bij natuurbranden Opnamen Tussen Kunst en Kitsch in luchtvaartmuseum PAGINA 1< EMOOISTE COLLECTIE 1ANDEL voor32.50 4.50 4.50 3.75 ivoor WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 iwen waard! H tv- R 8 T Taxi Roose PARTTIME CHAUFFEUR M/V Tel. 0346 - 35 22 03 Rommelmarkt Odeon DE FLEVO SCHOONMAAKSTERS/ ECHTPAAR Dierenbescherming zoekt vrijwilliger Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening EHBO- en reanimatie- cursus Soesterberg Open lesavonden bij Ivanica Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 lezers i Dc aanbiedingen van deze weekl (geldig van donderdag 31 augustus t/m woensdag 6 september 2000) I SNIJBLOEMEN KAMERPLANTEN TUINPLANTEN WASIEL STEITNER iSlEL STEITNER AAP. 9TUOfo ■f AP Ut LAKSE. IN KWB Q 3B .to.REMU-TeL 035-6019600 oon: 601 84 02 prijzen ■WEEK zalm voor 0 voor 12.50 et filet 5voor MOSSELEN gratis kruiden 3n en wijn voor mosselen MEER |en, 1'eig 39.95O,- st.bekr 14.950,- 11.950,- -drs 12.950,- 11.950.- is. Edition 20.950,- el. ramen 8.950,- s kenteken 15.950,- el ramen, etc 19.950,- 16.950,- 18.950,- 29.950.- w glos14.950,- 'ofroil 29.950,- er, E.C.C., BTW.... .77.500,- :US. >on: 033-4650450 035 - 602 11 02 Helikopters van de Koninklijke Luchtmacht staan voortaan stand- by om de civiele brandweer bijstand te verlenen bij de bestrijding van bos- en heidebranden. Dat is het re sultaat tussen een overleg van het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Koninklijke Luchtmacht. De beslissing is genomen naar aanlei ding van een project van de Europese Unie dat gericht is op natuurbrandbe- strijding. Dit project startte vier jaar ge leden en Nederland zette de brandweer van de gemeente Apeldoorn in. Als voorbereiding van een mogelijke inzet wordt nu een proefproject uitgevoerd waaraan de brandweer uit de Regio Ste dendriehoek, tussen Apeldoorn, Deven ter en Zutphen, meedoet. Het project is gericht op de Veluwe. Als dit project slaagt, dan is inzet voor heel Nederland mogelijk. De helikopters zijn gestatio neerd op de vliegbasis Soesterberg. Volgens de luchtmacht worden de Chi nook CH-47D en de Cougar AS 532U2 daarvoor gebruikt. Beide helikopters kunnen namelijk worden uitgerust met een zogeheten fire-bucket. Dit zijn flexi bele watercontainers die onder de heli kopter worden gehangen. Een Chinook is in staat om in een keer tienduizend liter water in een brandhaard te storten. Ook kan een watergordijn worden ge legd om te voorkomen dat de vuurhaard overslaat op bepaalde objecten. De brandweer zelf ziet de inzet van de luchtmacht ais een welkome aanvulling op de eigen middelen. In situaties waar bij extra slagkracht nodig is, zal de hulp van de luchtmacht worden ingeroepen. Grootschalige branden zoals bijvoor beeld die bij Kootwijk vijfjaar geleden, hadden wellicht voorkomen kunnen worden. De helikopters staan zeven da gen paraat en vliegen tot twee uur voor zonsondergang. Inwoners van Soest en Soesterberg die willen weten of dat schilderijtje dat ze ooit voor een paar tientjes op een rommelmarkt kochten wat waard is, kunnen dat op maandag 11 september laten taxeren bij een van de experts van het populaire AVRO-programma 'Tussen Kunst en Kitsch'. Het opnameteam is dan neergestreken in het Militair Lucht vaart Museum in Soesterberg. Je ziet ze wel eens in beeld. De familie die voor de gelegenheid al het glaswerk uit de kast heeft gehaald of het jonge stel dat met veel gevoel voor schoonheid dat ene stoeltje voor de wielen van de juist passerende vuilniswagen vandaan rukte. Soms blijkt zo'n stukje glas een paar honderd jaar oud en de stoel een typisch voorbeeld van Jugendstil. Het is meer uitzondering dan dagelijk se kost. Toch is het wel eens gebeurd dat uit een vergeten verzamelmap die jaren lang in een hoek van de zolder heeft gelegen, ineens een klein schetsje van Reihbrandt opdook. Geschatte waarde: veertigduizend gulden. Het verrassings element maakt het programma populair. Tussen Kunst en Kitsch draagt bij aan een uurtje ontspannen pannetjes en pot jes kijken. Je steekt er wat van op en ziet, zoals in dit geval, nog eens wat be kenden langs komen. Volgens de programmaleiding is ieder een welkom om antiek privé-bezit of oude kunst voor te leggen aan een van de doorgewinterde experts. 'Want wat is er nou leuker dan uw kostbaarheden te laten taxeren in een omgeving die ge schiedenis en nostalgie uitstraalt? Een museum dat zijn eigen verhaal vertelt van de boeiende wereld van de lucht vaart?' Volgens de leiding is het vele duizenden mensen overkomen dat hun antieke voorwerpen of schilderijen een aanzien lijke waarde bleken te hebben, in geld uitgedrukt of in kunstzinnig opzicht. Presentator Cees van Drongelen: "Veel mensen weten niet goed wat zij in huis hebben, waardeloos of waardevol. Ze vinden de drempel van een antiquair of kunsthandelaar te hoog om voor advies naar binnen te stappen. Daaraan komt Tussen Kunst en Kitsch tegemoet, onze twaalf experts kunnen over alles geraad pleegd worden." Belangstellenden kunnen op de opna medag niet alleen van andermans kunst genieten, maar ook van de boeiende ambiance in en rondom het museum. Van Drongelen: "We rekenen op mooi zomerweer en dan wordt het een fees telijke dag, ook al zou je het complex niet als miljonair verlaten." Kaarten voor de opname in het Militair Luchtvaart Museum op 11 september kosten 10 gulden, inclusief koffie, thee of frisdrank. Ze kunnen telefonisch wor den gereserveerd via de AVRO Service lijn (kantooruren) onder nummer 0900- 1330. zoekt 1,5 uur's morgens en 's middags voor het vervoer van schoolkinderen. Op zaterdag 9 september houdt Mu ziekvereniging Odeon uit Soesterberg haar jaarlijkse rommelmarkt in en om het verenigingsgebouw aan de Radema- kerstraat tegenover de Caroluskerk. Vanaf maandag 4 september tot en met donderdag 7 september gaan de leden van Odeon elke avond huis aan huis door Soesterberg op pad om alle door u niet meer gebruikte spullen voor deze markt te verzamelen. Een schema van het ophalen zal daarvoor huis aan huis worden verspreid, zodat men de goede ren tijdig kan klaarzetten. Heeft u veel spullen, of bent u die avond niet thuis, dan kunt u op één van deze avonden tussen 19.00 uur en 21.00 uur telefonisch contact opnemen met medewerkers in het Odeongebouw (tel. 0346-353995). Op afspraak worden de spullen dan bij u opgehaald. Voor Odeon klinkt uw "rommel" als muziek in de oren! SCHOONMAAKBEDRIJF vraagt in Soesterberg voor 5 avonden per week. Tel. 035 - 601 11 30 Het Steunpunt Dierenbescherming Soesterberg is op zoek naar een vrijwil liger die zich wil bezig houden met een aantal taken van de dierenbescherming in Soesterberg. Eén van de taken betreft het aannemen van meldingen van ver miste of gevonden dieren, en het onder houden van contacten met dierenartsen en dierenambulance. Ook het regelen en coördineren van de jaarlijkse collecte in oktober hoort bij de taken. Belangstel lenden voor het werk bij de dierenbe scherming kunnen contact opnemen met Adrea van den Broek, tel. 0346- 351268. Doel van deze berichtgeving is alle geïnteresseerden op de hoogte te brengen van een noviteit onder dienstverlenende bedrijven in Soesterberg: betrouwbaar NVM- zaken doen met Kooy Makelaars. Bij voorbaat dank voor uw vertrou wen! Een prettige omgeving Zoals bekend is de Rademakerstraat in hartje Soesterberg onlangs stijlvol geres taureerd en heringericht. Het straatmeu- bilair is stijlvol uitgevoerd, de straatver lichting onderging een facelift, er wer den nieuwe bomen aangeplant, het weg dek van rijweg en fietspad werd grondig verbeterd en nieuwe parkeerhavens ge schapen. Voor de ondernemers in de hoofdstraat van het vliegdorp een op steker van jewelste. Een prettige omge ving nodigt immers uit tot prettig shop pen. Geschiedenis Het gevarieerde aanbod van onderne mers aan de Rademakerstraat is deze zomer uitgebreid met de vestiging van een gerenommeerd dienstverlener: Kooy Makelaars. Het is het tweede kan toor van de onderneming die 29 sep tember a.s. reeds 25 jaar cliënten met raad en vooral daad terzijde staat bij aan- en verkoop van huizen, kantoren, hypotheken en assurantiën. Hanne Kooy senior startte destijds een make laarskantoor in Huis ter Heide. Zijn vi sie: een makelaarskantoor behoort voor iedereen toegankelijk te zijn. Ongeacht prijsklasse en status van koper of verko per. Een terechte constatering want de vestiging in Huis ter Heide bleek al snel te klein. Reden om te verhuizen naar de Dolderseweg 81/83 in Den Dolder. Men heeft het pand vlakbij de spoor wegovergang aldaar vast wel eens ge zien. Waarom Soesterberg? De tweede generatie Kooy (ook junior heet trouwens Hanne) heeft met zijn team medewerkers nu ook voor Soester berg (gemeente Soest) en omgeving als verzorgingsgebied voor zijn specifieke bemiddeling gekozen. Waarom? Maar liefst vier goede redenen: Soesterberg herbergt geen erkend beëdigd NVM- makelaar; er is tot in de wijde omgeving van het dorp sprake van een groeimarkt; Kooy heeft in Soesterberg reeds een groeiende klantenkring en bovendien <H>KOOY makelaars hypotheken makelaars hypotheken deed zich de gelegenheid voor een stijl vol (hoek)pand te kunnen betrekken: Rademakerstraat 71, het kantoor met de rode natuurstenen fagade. Gratis adviezen De kantoorhouder van Soesterberg, beëdigd NVM-makelaar/taxateur H. (Henny) J. van Niekerk, een man met meer dan 25 jaar ervaring in het make laarsvak, heeft met zijn medewerkers een werkomgeving waar ook de bezoe ker zich direct thuis voelt. De klant wordt ontvangen in een modern inge richt kantoor met overwegend schaker ende tinten blauw. Naast de uitgebreide fotoreportage natuurlijk veel automati sering: de NVM-website, de fotopresen tatie online, het gezamenlijke netwerk Kooy Makelaars, Rademakerstraat 71, Soesterberg. van alle NVM-makelaars en de eigen internetsite met aanbod, nuttige tips en adviezen is ook al zo goed als voltooid. Voor de gedachtenbepaling: alle advie zen (fiscaal, wel of géén bouwtechnische keuring, hypotheektechnische vragen, taxaties, courtage of géén courtage, ju ridisch, aan- en verkoop, verzekering) worden gratis en uiteraard vrijblijvend verstrekt! Loop eens nieuwsgierig naar binnen of bel 0346-330054 voor een afspraak. Betrouwbaar adviseren (üw succes is óns succes), service en gastvrij heid is bij Kooy Makelaars vanzelfspre kend. Al 25 jaar! Eens in de veertien dagen houdt de Soesterbergse Courant een straatin terview. De bewoners vertellen over hun straat, hun wensen en over de manier waarop ze met elkaar om gaan. Deze week: de Moerbessen- berg. Wie vanaf de Kampweg de Moerbes- senberg inrijdt, wordt niet bepaald ge troffen door een warme uitstraling. Zo op het oog biedt de straat weinig ver strooiing en heeft zij blijkbaar alleen tot doel om het binnenkomende verkeer zo snel mogelijk het dorp in te loodsen. Rechts staan duplexwoningen. Links, j achter de brede grasstrook, eengezins woningen. Beide woontypen worden verhuurd door de woningcorporatie I Achtgoed Wonen. De groen geverfde en afgesloten hal deuren bieden toegang tot de du- plexwoningen. De bewoners van de bo- venetages, over het algemeen jongeren, zijn zaterdagmorgen nog in diepe rust of afwezig. Bellen heeft geen enkel effect. Alleen een hond laat vanuit een venster- bank luid blaffend van zich horen, i Beneden wordt wel opengedaan. De gelijkvloerse woningen worden voorna- melijk bewoond door ouderen. Een I aantal zit al aan de koffie, anderen wachten tot hun bezoek is gearriveerd. 1 "Het is jammer dat ik geen tijd heb," p zegt mevrouw Mariens op de vraag hoe ze het wonen in haar straat vindt. "De kinderen komen terug van vakantie," legt ze uit, ze zouden langskomen. Ik verwacht ze elk ogenblik." In de deur- l opening wil ze wel wat kwijt over haar l woonervaring in de duplex-benedenwo- ning. "Het is hier prettig wonen. Voor 1 een weduwe zoals ik zijn de woningen r tenminste nog te betalen." Aan de bui- misschien niet zo spannend uitzien, bin nen zijn ze comfortabel, hebben mini maal twee slaapkamers en een redelijk grote tuin achter het huis. Doordat de entrees zijn afgesloten, blijven ze schoon en kan ongewenst bezoek niet binnen komen. Mevrouw Van Ee woont al 45 jaar in de Moerbessenberg en dat bevalt haar best. "In deze woning woon ik 33 jaar, daar voor samen met mijn moeder elders in de straat." Ze doet haar dagelijkse boodschappen in de Rademakerstraat en vindt dat een voordeel. „Ik ben blij dat ik tenminste niet achteraf woon. Verder heb ik aardige buren, er zijn nooit problemen." Het enige waar de Soesterbergse niet over tevreden is, is het ontbreken van verlichting in het paadje achter de tuinen. Daar zouden woningbouwvereniging of gemeente iets aan moeten doen. "Ze zeggen wel: dat kun je zelf ook doen. Maar de meeste ouderen komen daar niet aan toe. Het is er echt aardedonker. Aan het eind van het blok op de hoek tegenover de Generaal Winkelmanstraat woont de familie Steenmeijer. Hun wo ning staat in het verlengde van de Win kelmanstraat. De kruising met de Moer bessenberg is druk en 's avonds schijnen de koplampen van auto's die vanuit de Winkelmanstraat komen recht hun woonkamer in. "Toch heb ik er geen last van hoor," zegt de vrouw des huizes als ze gevraagd wordt of ze daar last van heeft. "Ik zit eigenlijk nooit de straat in te loeren en als ik ergens hinder van zou hebben, dan trek ik gewoon de gordij nen dicht." De familie Steenmeijer ver wacht bezoek want de heer des huizes is vandaag jarig. "Maar komt u gerust binnen hoor, de anderen wachten wel," zegt de jarige Job lachend. Het echtpaar beseft ten volle dat zij op hun oude dag gen. 42 jaar geleden trokken ze naar de Moerbessenberg. Sinds 36 jaar wonen ze in deze, van oorsprong 4-kamerwo- ning, op de hoek. "We hoeven hiernaast alleen maar het steegje door en dan zijn we bij de winkels," zegt mevrouw Steenmeijer. Met de Super, warme bak ker en slager op 3 minuten afstand, heeft ze het goed voor elkaar vindt ze. De woning is gelijkvloers, heeft twee slaapkamers, een ruime hal en een gro te tuin. Kortom: een ideale senioren wo ning. Ook van haar bovenburen heeft ze geen problemen te duchten. "Boven wonen twee jongemannen. Het zijn geen discogangers en houden geen wil de feesten. Natuurlijk is het zo dat je mekaar wel eens hoort. Het gaat prima zo." In de 36 jaar dat ze er woont, heeft het echtpaar heel wat verbeteringen aange bracht. De oudere ijzeren stortbak met trekker heeft plaats gemaakt voor een eigentijds toilet en de lavet is vervangen door een douche met kleurige wandte- gels. "Het enige nadeel is dat we alles Foto: Aldo Allessie weer in de oude staat moeten terugbren gen als we verhuizen," vertelt meneer Steenmeijer. "Zelfs het tuingereedschap mogen we niet achterlaten." Voorlopig is hij niet van plan om te verhuizen. "We zitten op fluweel. Ik heb alle tijd om de tuin bij te houden. Nee, ik wil hier niet weg." Aan de overkant van de duplexwonin gen wonen voor het merendeel gezinnen met kinderen. H. Reinsma is vader van twee kinderen en heeft wel wat op zijn lever. "De woningen zelf zijn prima, de contacten met de buren goed. Vooral voor kinderen is het hier prettig wonen. Alleen wordt de straat soms als race baan gebruikt." Het zijn juist de gezin nen met kleine kinderen die zich daar druk over maken. Ook de parkeerfaci- liteit voldoet niet helemaal. "Mijn vrouw heeft drie weken geleden de gemeente gebeld en gevraagd of ze hier insteek- havens willen maken. Of dat resultaat heeft? Ik heb geen idee, ze heeft nog geen bericht terug gekregen. Zelfs geen bevestiging." "Toen wij hier 22 jaar geleden kwamen wonen, waren we het eerste gezin met kinderen," vertelt mevrouw Zijlstra een paar deuren verder. "Hier woonden veel ouderen. Ik was blij dat mijn buurman een hok vol kippen en een haan had. In het begin had ik steeds de neiging om politieagentje te spelen." Sinds er meer jonge gezinnen zijn komen wonen in dit deel van de straat, komt de bestemming van de eengezinswoningen meer over een met de doelgroep waarvoor ze wer den gebouwd. "We hebben hier ge woond met vijf kinderen en ik zou niet willen ruilen met bijvoorbeeld het Van Maarenplein. De tuin ligt op het zuiden, de skeelerbaan is hier vlakbij. Als de kinderen daar aan het schaatsen of skeeleren zijn, kunnen ze altijd even naar huis om te drinken." Ook mevrouw Zijlstra ervaart dat een aantal automobilisten soms wel erg hard langs scheurt. "Vooral die ene drempel is niet echt hoog. Kinderen gebruiken die ook wel eens om al skeelerend van stoep naar stoep over te steken. Als be stuurder heb je dat niet altijd in de ga ten. Het gaat vaak ongemerkt." Het enige wat de bewoonster van Moerbes senberg een beetje mist, is een speel- hoekje voor heel kleine kinderen. "En ja, die verlichting in het paadje hierach ter. Als je weg bent geweest en je komt in het donker terug, dan is het toch min der prettig." Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 2 september en zondag 3 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 aalm. Duivenvoorde; cantores Zondag 10.30 aalm. Duivenvoorde; ge mengd koor (vrijdag 14.30 P. de Bruyn, De Hey- bergh) HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. VVinkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 J. v.d. Steen WORLD OUTREACH CHURCH Sterrenbergweg 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: H. Folmer, Bakkeneslaan 25, tel. 242599. P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeiyweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Een EHBO-diplöma geeft een heel vei lig gevoel, niet alleen voor uzelf maar ook voor anderen. Wilt u het leren, dan is daar in Soesterberg binnenkort de gelegenheid voor. De EHBO afdeling Soesterberg start op 25 september met een basiscursus die opleidt voor het di ploma "Eerste Hulp Bij Ongelukken". Tot de cursus behoren ook de onderde len verbandleer en reanimatie. Tot 9 september kunt u zich aanmelden. Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw R. Boender, tel. 0346- 354049. Binnenkort houdt volksdansgroep Ivan ica weer open lesavonden. Wil je graag kennismaken met (internationaal) volksdansen en de sfeer in onze groep, dan ben je van harte welkom op de don derdagen 31 augustus en 7 september van 20.00 tot 22.30 uur. We dansen in de gymzaal aan de Graaf Lodewijk 5a te Zeist (Kerkebosch). Graag dans- of gymschoenen meenemen. Voor nadere informatie kun je terecht bij Jeroen Tomsen, tel. 030-2894988 of bij Astrid Zwaneveld, 030-2205732. Eustomia (Lysianthus) 80 cm lang, 5 bloemen per tak 10 tak per bos Tradescantia (vaderplantje) in 12 cm pot. Een hangplant, die in de zon of schaduw Calluna (heide) in 11 cm pot, plantdoorsnee 20 cm vol met knop en bloem x /O-- ÜÜP Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG A L

Soester Courant | 2000 | | pagina 15