OP 'T nvjUvi i Lange Brii 'gelegalise Logiesv< beleid v< Soest 50 jaar geleden 1 'Bloemkunst, afscheid van de zomer' wordt 'BIoemKunst' cursu! WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 30 AUGl Meningen van lezers Huiselijk geweld Sluiting scholen Uit de Soester Courant van Dinsdag 29 Augustus 1950 kringloopcentrum SPULLENHULP Gevraagd VASTE BEZORGERS soesterScoürawt Commissie akkoo SUBARU WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DEGEMEENTE SOEST Ondernemers li i V Wl] feest dettts Je hoeft je alleen maar af te vragen wie er gebaat was/is/blijft bij het houden in de taboesfeer van huiselijk geweld. Voor alle duidelijkheid: we praten wel over strafbare feiten, lichamelijk, emotioneel en verbaal geweld tegen vrouwen en kinderen. Een wetgeving die t.o.v. hen tekortschiet en een politiemacht die de wetten die er zijn, onmogelijk kan uit voeren. En dat op een plek, waar je veilig en beschermd moet zijn: je thuis. Last but not least een ontkennende samenleving in al haar geledingen. Recent onderzoek heeft aangetoond dat in veertig procent van de gezinsverban den in Nederland huiselijk geweld plaatsvindt. Soest/Soesterberg heeft rond de 44.000 inwoners. Reken maar uit. Elke dag opnieuw gebeurt het om ons heen. De hand die je slaat is ook de hand die je streelt en die wil je niet kwijt. Er zijn vrouwen en kinderen die de strelende hand niet kennen of verafschuwen, om dat dit incest betekent of daarna geweld. En het heeft niets met liefde te maken, alleen met macht. En wat jij als slacht offer denkt dat jouw liefde is, is omge ven door angst. Dus vrouwen en kinde ren van Soest/Soesterberg: gooi de drank, de slaaptabletten, de anti-depres- siva, de kalmeringsmiddelen de deur uit. Ik roep jullie op massaal aanklachten in te dienen bij districtschef Schutzmann van de politie, die vindt dat het wel meevalt. Hoezo taboesfeer, hoezo ontkenning? Huiselijk geweld van dit moment, van gisteren, van langgeleden. De verjaring stermijn is, dacht ik, tien jaar. En o ja, zorgt de politiek dan wel voor adequa te opvang van de slachtoffers? Mocht u zich afvragen hoe, dan kunt u een voorbeeld nemen aan de wijze' waarop geweld op straat is aangepakt de laatste jaren. Mogen alle slachtoffers van dit geweld even incasseren? Stille toch ten, bloemen op de plek des onheils, compensatie, aandacht in de media! Graag direct maatregelen vanuit de po litiek met de landelijke campagne in aantocht, subsidiepotjes genoeg. Mijn advies voor de besteding daarvan: vraag aan de slachtoffers wat ze nodig hebben. En natuurlijk daadwerkelijke steun van de overige inwoners die het geluk heb ben dat ze traumatische schendingen niet hoeven mee te maken. En voor de daders: kom op, wees een kerel, ga de deur uit en haal even een verwijsbriefje bij de huisarts. Als troost. U bent niet de enige. Mijn motto voor Soest/Soesterberg is: geweld de deur uit. Naam en adres bij redactie bekend Naschrift redactie: Bij wijze van hoge uitzondering is de naam van de brief schrijver niet vermeld. De gemeente Soest wil drie openbare scholen sluiten! Volstrekt onbegrijpelijk! Scholen moeten kinderen voorbereiden op een multiculturele samenleving geba seerd op een gelijke behandeling voor iedereen. Het besluit om leerlingen van openbare scholen onder te brengen op rooms-katholieke of christelijke scholen getuigt niet van respect voor anderE le vensbeschouwingen. Het onderbrengen van leerlingen op katholieke/christelijke scholen betekent dat het bestaan van kinderen met een humanistische, hindoe-, boeddhistische of islamitische achtergrond ontkend wordt. Deze leerlingen krijgen zo geen erkenning voor eigenheid, cultuur, ge loof en identiteit maar moeten zich aan passen. Het ontkennen van het bestaan van andersdenkenden is geen maat schappelijke integratie, integendeel as similatie. Een werkelijke ontmoeting kan alleen plaatsvinden in een school waar iedereen gelijkwaardig is. Ik pleit daarom voor levensbeschouwe lijk pluriforme scholen, scholen waar ruimte is voor alle geestelijke stromin gen, waar zowel de pastoor als de im- man, dominee, humanist enz. op objec tieve wijze kennis en vorming op levens beschouwelijk gebied verzorgen. Een school waar iedereen zich thuis voelt en tot zijn recht komt, wat ook de levens beschouwelijke, culturele en sociaal- economische achtergrond van de leerlin gen is. Dit kan alleen op een school waar iedereen tegelijkertijd zowel zijn/ haar eigenheid kaïj beleven als op voet van gelijkwaardigheid met anderen kan omgaan. B.E. de Bree KOPEREN JUBILEUM "DE ZWALUW". De Postduivenvereniging "De Zwaluw" bestond dezer dagen 12 V2 jaar en ter ge legenheid van dit jubileum werd Zater dagavond in café "Zonneheuvel" een feestelijke bijeenkomst gehouden. De heer E. Daatselaar heette, als voorzitter van het feestcomité, de aanwezigen wel kom. Een bijzonder woord wijdde spr. aan de vier leden, die de vereniging in dertijd hebben opgericht, t.w. de heren Teeken, Sukel, Nieuwenhuis en Mul ders. Onder applaus van de vergadering dankte spr. dit viertal voor het vele werk in die jaren verricht, speciaal de heer Teeken, die het voorzitterschap van de vereniging heeft. De heer R. Koster ontving hierna de zil veren beker, als eerste prijs van de ju bileum-vlucht. Bij deze prijsuitreiking werd aan alle leden, ook aan hen, die niet hadden meegedaan aan de wed vluchten 'n geschenk aangeboden, ter herinnering aan dit koperen jubileum. Na de prijsuitreiking werd de familie Stalenhoef dank gebracht voor alles wat zij in het belang van de vereniging had gedaan, door beschikbaarstelling van de ruimte, welke de vereniging gedurende twaalf en een half jaar benutte om de duiven in te korven, klokken af te slaan en andere zaken. De voorzitter, de heer Teeken, dankte hierna de feestcommissie en sloot met een opwekkend woord tot de leden deze feestelijke vergadering, waarna een ge zellig samenzijn volgde. KABOUTER FLOEP VEROVERDE SOEST. Kabouter Floep en zijn tovercabaret hebben Zaterdagmorgen met paard en wagen een tocht door Soest gemaakt met als resultaat een door de Soester jeugd, al of niet begeleid door vader of moeder, goed bezet openluchttheater. Daar hebben de Nederlandse Revue- artisten Zaterdagmiddag een moderne kindershow gebracht, waarvan Soest de openlucht-primeur had, daar deze kindershow tot op heden uitsluitend in besloten kring is vertoond in de grotere plaatsen van ons land. In non-stop tempo kwamen op de to verspreuk van het auditorium: "Ananas, Ramenas, Kalabas, snoep....!" de ver schillende figuren vanuit de tovertuin ten tonele, waarbij Kabouter Floep al les aaneenrijmde op een vlotte wijze. MILITAIRE SLEEP GAF ONGELUK. Gistermorgen reed een van de vele mi litaire voertuigen-slepen over de Bur- gem. Grothestraat. Achter een militai re vrachtauto waren 5 auto's gebonden en de laatste maakte plotseling, wegens onoplettendheid van de bestuurder, een slingerende beweging naar rechts. Daar stond echter aan de kant een personen wagen geparkeerd, welke door de mili taire auto tegen een boom werd ge- De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Winkelopeningstijden: dinsdag t/m vrijdag van 13.00-17.30 uur zaterdag van 09.00-15.00 uur. Spullen brengen: dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00-18.00 uur zaterdag van 09.00-15.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak maandag gesloten drukt. Deze auto werd aan voor- en achterzijde flink beschadigd en inge deukt, terwijl het drukke verkeer ernsti ge stagnatie ondervond. AUTOBUS MET TWEE MOTOREN. Een Duitse fabriek van autobussen is te voorschijn gekomen met een autobus, die voorzien is van twee motoren. Deze zijn ieder aan één kant van de motorkap ingebouwd en gemakkelijk bereikbaar, doordat men de hoekstukken van de carrosserie als deuren kan openklappen. Het voordeel van dit systeem is, dat men twee lichte motoren gemakkelijker bedient dan één zware en dat bij storing van één der motoren de bus altijd op de andere naar de garage kan terugkeren. Men voorkomt daardoor, dat autobus sen onderweg blijven stranden. EEN PAAR CIJFERS UIT DEVAKBEWEGING. Uit een telling van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat sinds 1930 het percentage georganiseerde arbeids krachten in het Nederlandse bedrijfsle ven gestegen is van 31 pet in het ge noemde jaar tot 43 pet op 1 Jan. 1949. Als men er ook het huishoudelijke per soneel in betrekt, dan wordt dit percen tage nog iets lager, nl. 28 pet voor 1930 en 40 pet voor 1948. Dit komt, doordat het huishoudelijk personeel, dat bijna 190.000 personen omvat vrijwel niet georganiseerd is. De hoogste percentages georganiseer- den vindt men bij de volgende groepen: spoor- en tramwegpersoneel 95 pet, grafische vakken 91 pet, politie 87 pet, diamantbewerkers 78 pet en bouwnij verheid 75 pet. Daarna daalt het per centage bij de verschillende beroepen vrij sterk. In het algemeen blijkt, dat een veel geringer deel van de werknemers georganiseerd is, dan men bij opper vlakkige waarneming zou menen. In de metaalnijverheid bijv. maar 47 pet, in de landbouw 34 pet, in de chemische in dustrie 35 pet en bij textiel, kleding en reiniging zelfs niet meer dan 27 pet. Op 1 Januari 1948 was van een totaal aan tal werknemers van 2.451.500 een aan tal van 1.052.600 georganiseerd, als men de huishoudelijke diensten niet meetelt. Sindsdien is het aantal georga- niseerden zowel in aantal als in procen ten toegenomen. Van 9 tot en met 17 september is in Kasteel Groeneveld te Baarn de jaarlijkse tentoonstelling Bloem kunst te zien. In de eerste zomer van de 21e eeuw, een nieuw millen nium, is Bloemkunst veranderd. Het accent ligt dit jaar meer op Kunst. Wel blijven bloemen als rode draad door de tentoonstelling cen traal staan. Al heel lang organiseert Kasteel Groe neveld in de maand september de ten toonstelling Bloemkunst. Ooit begon nen als Lathyrus tentoonstelling ontwik kelde Bloemkunst zich in de jaren ne gentig tot een grote manifestatie. De ondertitel Afscheid van de Zomer gaf aan dat daarbij het accent lag op de laatste kleurige uitbarsting van bloemen en vruchten, voordat de herfst aan dit alles een einde zou maken. Groot was de manifestatie in het gebruik van bloe men, groot ook in de transformatie van het kasteel tot een bloemenpaleis en groot tenslotte in het aantal bezoekers dat de manifestatie bezocht. Bloemkunst, Afscheid van de Zomer blijkt een succesformule te zijn. En toch gaat Groeneveld dit jaar de manifesta tie anders opzetten. Waarom? Groene veld wil Bloemkunst meer in overeen stemming brengen met de kern van Kas teel Groeneveld als Nationaal Centrum voor Bos, Natuur en Landschap. In dat centrum worden tentoonstellingen geor- in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 ganiseerd die een groot publiek inzicht moeten geven in de ontwikkel», gen in natuur en landschap en in jt keuzeproblematiek, die het gevolg is die ontwikkelingen. Kasteel Groeneveld wil mensen zodanig raken dat zij land- schap en natuur bewust beleven en ont dekken. Dat betekent dat mensen 2o»t| verstandelijk als emotioneel betrokken worden bij de tentoonstellingen. Hanen hoofd moeten worden aangesproken. Kunst is daarom zo belangrijk. In BIoemKunst 2000 staan bloemen nog steeds centraal. Bloemen ais uiting van de verbinding tussen cultuur en natuur Maar de kunst is veel belangrijker ge worden. En de afwisseling. Kasteel Groeneveld verandert niet meer in een bloemenpaleis, een Aalsmeer in het klein, maar in een museum voor de kunst van bloemen. Wie de expositie komt bekijken stapt niet in iedere zaal een "boeket" in. Nee, men wordt nu onthaald op steeds weer andere kunst. Kasteel Groeneveld nodigt beeldhou wers, schilders, cineasten, landschapsar chitecten, modeontwerpers, fotografen, stilisten en bloemisten uit om de ver schillende ruimten van het kasteel in te richten. En niet alleen binnen, maar ook buiten in het park en in de bloementuin. Het gaat in Kasteel Groeneveld immers om natuur en landschap. BIoemKunst 2000 duurt van 9 t/m 17 september. Entree: f 12,50 pp; mu- seumjaarkaart: f. 7,50 pp; kinderen 41/ m 12 jaar f 7,50 pp; kinderen t/m 3 jaar gratis. Openingstijden: 10.00 - 17.00 uur. Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS Mkklelwjkstraat 40-42, Soest, Tel: 035-6014289 RDOPT Uitgave: Gemeente Soest/Afdeling Communicatie Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035-609 34 55 Internet: www.soest.nl E-mail: info@soest.nl BOUWZAKEN/VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het vervangen van de garage, A. van Leeuwenhoeklaan 29; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het verbouwen/uitbreiden van een woning, Eigendomweg 32; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het bouwen van een tuinhuisje, Willem Speelmanhof 3; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van vier weken, derhalve van donderdag 31 augustus tot en met woensdag £7 septem ber 2000 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunning te verlenen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: het bouwen van een noodschool met 2 lokalen voor een periode van 3 jaar, Steenhoffstraat 26; (artikel 17 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van twee weken, derhalve van donderdag 31 augustus tot en met woensdag 13 september 2000 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dage lijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouw zaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND Maandag 4 september commissie algemene bestuurszaken c.a. Agenda.: 1. 2. 3. 4. 5. (6) 6. (5) 7. 8. 9. veranderen van winkelruimte met 2 18-8-2000 appartementen vernieuwen/veranderen dakkapel 16 uitbreiden van woonhuis met dakopbouw 18- bouwen van een kweekkas 16 uitbreiden van woonhuis 18- bouwen van paardenstal 14 bouwen van garage 16 bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw 15 bouwen van berging en kelder 18 bouwen van een dakkapel en een entree (rectificatie publicatie 23-8-2000) 01 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. yÈRLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Burgemeester Grothestraat 19 000629 Dr. Schoonenbeeklaan 4 000627 Ereprijsstraat 64 000630 Julianalaan 77 000625 Kastanjelaan 27 000475 Koninginnelaan 112 000621 Soesterbergsestraat 11a 000626 Weteringpad ongenummerd 000622 Willem de Zwijgerlaan 24 000302 Libel 21+23 000604 10. 11. 12. Dinsdag 5 september Agenda o.a.: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 10. 11. Opening. Spreekrecht tribune. Verslag vergadering cie ABZ 21-8-2000. N.a.v. verslag 21-8-2000 en (evt.) mededelingen. Raadsvoorstel: verslag klachtenbehandeling (RV 00 - 95). Raadsvoorstel: gemeentelijk prostitutiebeleid (RV 00 - 96). Toekomstvisie GGD Eemland (ter inzage gelegd stuk nr. 8). Mededelingen inzake de stand van zaken betreffende de veilig heid in Soest Externe organen: Gewest(raad); (Reg.)Brandweer (Eemland); Politie (regio/district); Bestuurscommissie GGD Eemland. Overige: Voortgang planningskalender. Ter inzage gelegde stukken. Rondvraag. Sluiting. commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken Opening. Mededelingen. Spreekrecht tribune. Verslag van de commissie RVO d.d. 22 augustus 2000. Wateroverlast Nieuweweg ten gevolge van de agrarische gronden op De Eng. Onderzoek naar de wensen van burgers. Verzoek vestigen van een "klooster-nieuwe stijl" op het terrein Insingerstraat 39-53. Voortgang planningskalender. Rapportage van de vertegenwoordigers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen. Lijst met ter inzage gelegde stukken. Rondvraag. Periode: 18 augustus 2000 t/m 24 augustus 2000 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Foekenlaan 9 Pr. Bernhardlaan 36 Apollo 230 Ir. Menkolaan 11 Merelweg hoek Nieuwstraat Ereprijsstraat 53 Schoutenkampweg 109 Van Burenlaan 1 Van Lijndenlaan 17 Wieksloterweg 9-11 wz Betreft: diverse bomen 1 berk en een coniferenhaag 1 spar 2 coniferen 2 appelbomen 2 bomen 1 berk 1 den 1 den en 1 beuk 4 elzen, 2 dennen, 1 berk en 2x taxus Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093643. fp sgs m n *s« sut aaginnnri™*1*" w VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN 8-2000 8-2000 8-2000 8-2000 8-2000 8-2000 ■8-2000 8-2000 8-2000 Woensdag 6 september commissie sport, onderwijs, welzijnszaken, milieu c.a. Agenda: 1. Apollo 104 Evenaar 4 Meidoorn weg 7-9 Nachtegaalweg 8 Noorderweg 4 Schrikslaan 7 Stadhouderslaan 28 Tensenhof 1 Veenpad 15 000479 000580 000612 000493 000543 000334 000286 000606 000275 14-8-2000 14-8-2000 18-8-2000 bouwen van een tuinhuisje bouwen van een blokhut bouwen van een berging verbouwen/uitbreiden van woonhuis en 14-8-ZU0U ptaafsenvan een dakkapel (voorzijde) 18-8-2000 en het vergroten van een dakkapel (achterzijde) verbouwen/uitbreiden van een 15-8-2000 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. 11. 12. Opening; Mededelingen; Spreekrecht publiek; Vaststelling besluitenlijst van de vergadering van 23 augustus 2000; Sluiting lokaties openbaar onderwijs, aanpak voorkoming verdere segregatie in samenstelling schoolbevolking; Schoolzwemmen; Toekomstvisie zwem- en sportaccommodatie aan de Dalweg; Voortgangsrapportage gemeentelijk duurzaamheidsplan 1999- 2002; Eventuele bespreking van ter inzage gelegde stukken; Rapportage van de vertegenwoordigers in gemeenschappelijke organen en externe instellingen; Stand planningskalender; Rondvraag en sluiting. Periode: 18 augustus 2000 t/m 24 augustus 2000 Datum verzending: 25 augustus 2000 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Jeneverbesweg 14 T. Brandsmastraat 26 Van Beuningenlaan 16 Hartweg 52 Claroenstekerpad 15 Dr. De Voslaan 12 Hommel 22 Leeuwerikweg 22 Betreft: 1 boom 1 hazelaar 1 den 1 boom 4 coniferen 1 berk 1 naaldboom en 1 conifeer 1 wilde kers Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: Achter Bloemheuvel 67 Orlandogebouw 1 eik 1 lijsterbes Tevergeefs hebben bewoners Lange Brinkweg en de Kort* delwijkstraat vorige week beerd de politiek van Soest ti houden van al te vlotte me king aan de legalisering van staande "seksinrichting" da massagesalon (annex escoi ce?). De raadscommissie R. akkoord met het door B. voorgestelde voorbereidings Zo'n besluit is volgens het gem stuur onontkoombaar en onmis straks beleid te kunnen voere aantal "bordelen" tot één te beperken, als in het najaar de zigjng van kracht wordt en seks gen als een gewoon bedrijf wc schouwd. Het voordeel is dat e: controle mogelijk is, omdat de zich nauwkeurig aan de verj voorwaarden moeten houden Inmiddels is gebleken dat schijnlijke rust waarin de mas altijd heeft kunnen function betrekkelijk is. Met de eigena de omwonenden aanvankelij redelijke verstandhouding en werden onderling wel opgelos overlast is de laatste tijd w< toegenomen en van de kom lisering vrezen de buurbev ergste. Eén van de omwon heer Smiet, stak tijdens de in de een volgens sommige raac "emotioneel" betoog af tej meentelijke medewerking. Smiet vroeg zich o.a. af of h tebestuur wel eens had geda andere locatie voor de m; (het industrieterrein bijvoor! ook het Zonneglorenterreii wel wat) en stelde de bekend de politici eigenlijk zouden Eigenlijk voelen ze er he voor, maar als het mo creatieondernemers va "logiesverstrekkers", i zich - lijken zich bij vo te leggen bij de invoer toeristenbelasting in or te. Maar ze willen dat c een echt "beleid" tegen staan. eengezmswonmg uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een blokhut bouwen van een dakkapel 18-8-2000 18-8-2000 14-8-2000 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be- zwaarschrift indienen. D._, Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift morden gencht aa - gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. DE EERDER GEPLANDE VERGADERING VAN DE COMMISSIE FINANCIËN CA OP DONDERDAG 7 SEPTEMBER GAAT NIET DOOR WEGENS GEBREK AAN VOL DOENDE AGENDAPUNTEN Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum (hal gemeentehuis) PUBLIEK KAN MEEPRATEN Vanaf een kwartier voor en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secretaris melden voor het stellen van vragen of het ge ven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gele genheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 mi- N.EL: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp zal behandeld worden in een van bovengenoemde commissies, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. 035 - 60 93 728). ONDERWERP Bouwaanvraag voor twee noodlokalen t.b.v. de Montessorischool aan de Steen- hoffstraat 26 te Soest (reg.nr.552) St. Literaire Activiteiten Soest. Verzoek om verhoging van de subsidie Reclame door middel van posters voor open dag Volgens de twaalf verblijf tiebedrijven die Soest n ("vijftig jaar restrictief b< sporen achtergelaten") ii belasting niet veel meer c koe". Met de belasting al ben ze niet zo veel moe een aanzienlijk deel van raad wel voor de invoerii te voelen en het Colleg» Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. BESLUITEN B. W. d.d. 22 AUGUSTUS 2000 BESLISSING Vrijstellingsprocedure als bedoeld in artikel 17 WRO opstarten (publiceren en 2 weken ter visie leggen) en in het geval er geen zienswijzen worden ingediend de bouwvergunning en de vrijstelling voor een periode van 3 jaar verlenen. 1. De raad voorstellen het verzoek van het SLAS mee te nemen bij de begrotingsbehandeling 2001; - ter inzage leggen voor de raadscommissie finan ciën ca. Geen vergunning verlenen aan fitnesscentrum Fy- sio Fitness Promotions voor het maken van tij delijke reclame t.b.v. een open huis. Weegbi

Soester Courant | 2000 | | pagina 4