£1 r L BUITENVERF VOORDEEL 15% ISIV4MIISKVIA Lange Brink zeer verontrust over 'gelegaliseerde' massagesalon Logiesverstrekkers Soest eisen echt beleid voor toeristenbelasting o/?erf dag erf Inbraken en geweld nemen weer toe 'Meester Gerrit' neemt vanavond afscheid van de Da Costaschool leid van de ?mKunst ACTUEEL f Ml i öWtMJJ wij bestaan 5 jaar! 10 lessen cursus brons: FL Eén secretariaat voor heel katholiek Soest ikkeris WOENSDAG 30 AUGUSTUS 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 Commissie akkoord met voorbereidingsbesluit SUBARU Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair Ondernemers willen stichting oprichten ïïlïïï vrijdag 1 september zaterdag 9 september feest u met ons mee? rvr% darts erf voor /edere /eefpyd erf /eder rt/veauf bel voor informatie: 035-6017954 Service bij JSchoemaker Halfjaarcijfers politie Eemland noord: Na 23 jaar benoemd in Oud-Loosdrecht Soester onder invloed in auto Zijdebtoeme NU de leukste keukendecoraties Anti-mugkaarsje oorzaak van brand Centraal adres voor de vier parochies korting BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT rd die een groot publiek mrWPfl nannn j v|» moeten geven in de''öniZS" natuur en landschaD nT roblematiek, die het eevofi wikkelingen. Kasteel Groe/"®' ïsen zodanig raken dat Jn n natuur bewust beleven J °(1' Dat betekent dat me™,. °0N f mensen delijk als emotioneel'Sok? bij de tentoonstelling, moeten worden aan s daarom zo belangrijk" mKunst 2000 staan bloemen n tenttaai. Bloemen alsuS? 'mding tussen cultuur en nat.? Ie kunst is veel belangrijker l'.,an„±^eUnS- Kasg, :veld verandert niet meer i: naar in een museum in het voor de -an bloemen. Wie de exposé ekijken stapt met in iedere Z oeket in. Nee, men wordt m d op steeds weer andere kunst Groeneveld nodigt beeldhou- 'hilders, cmeasten, landschansar :n, modeontwerpers, fotografen i en bloemisten uit om de ver' de ruimten van het kasteel in ,e En niet alleen binnen, maar ook n het park en in de bloementuin it ui Kasteel Groeneveld immers uur en landschap. rs Cunst 2000 duurt van 9 t/m 17 ber. Entree: f 12,50 pp; raü- irkaart: f. 7,50 pp; kinderen 41/ i ar f 7,50 pp; kinderen t/m 3 jaar Openingstijden: 10.00 - 17.00 ïobielbedrijf van der Pouw Kraan bv TEVENS UW ADRES VOOR GOEDE GEBRUIKTE OCCASIONS vïkstraat 4042, Soest, Tet 035-6014289 rdeling Communicatie renhaag berk en 2x taxus Tevergeefs hebben bewoners van de Lange Brinkweg en de Korte Mid- delwijkstraat vorige week gepro beerd de politiek van Soest te weer houden van al te vlotte medewer- king aan de legalisering van de be staande "seksinrichting" daar: een massagesalon (annex escortservi- j ce?). De raadscommissie R.O. ging akkoord met het door B. en W. voorgestelde voorbereidingsbesluit. jf Zo'n besluit is volgens het gemeentebe- 'i' stuur onontkoombaar en onmisbaar om Jt straks beleid te kunnen voeren en het aantal "bordelen" tot één te kunnen 1 beperken, als in het najaar de wetswij ziging van kracht wordt en seksinrichtin- gen als een gewoon bedrijf worden be schouwd. Het voordeel is dat er dan ook controle mogelijk is, omdat de bedrijven zich nauwkeurig aan de vergunnings voorwaarden moeten houden. Inmiddels is gebleken dat de ogen schijnlijke rust waarin de massagesalon altijd heeft kunnen functioneren zeer betrekkelijk is. Met de eigenaar hadden de omwonenden aanvankelijk wel een redelijke verstandhouding en problemen werden onderling wel opgelost, maar de overlast is de laatste tijd wel degelijk toegenomen en van de komende lega lisering vrezen de buurbeworiers het ergste. Eén van de omwonenden, de heer Smiet, stak tijdens de inspraakron de een volgens sommige raadsleden (te) "emotioneel" betoog af tegen de ge meentelijke medewerking. Smiet vroeg zich o.a. af of het gemeen tebestuur wel eens had gedacht aan een andere locatie voor de massagesalon (het industrieterrein bijvoorbeeld, maar ook het Zonneglorenterrein leek hem wel wat) en stelde de bekende vraag wat de politici eigenlijk zouden doen als ze zo'n inrichting naast de deur hadden... Ook vroeg hij hoe zij hun kinderen zou den uitleggen wat een massagesalon is "en waarom die mensen altijd verkeerd parkeren". Hij had trouwens regelmatig mooie auto's met kinderzitjes waar genomen. Schade "Waarom moeten wij opdraaien voor de massages van anderen?" aldus Smiet, die gehoord had dat 98 van de be zoekers van buiten Soest komt. Hij vond dat hij en zijn naaste familie geen per soonlijke, financiële of psychologische schade mochten lijden zonder dat de rest zich daarom bekommert en ons daarvoor schadeloos stelt". Ook over de veiligheid maakte hij zich, na alarmeren de berichten in de regionale pers, grote zorgen. De commissie hoorde het pleidooi van Smiet welwillend aan en sommige raadsleden - Wiebe Meilof (GPV) voorop - lieten nog eens uitvoerig we ten dat ze zelf ook buitengewoon onge lukkig waren met de door Den Haag "opgelegde" legalisering. "Maar we kunnen er niet onderuit. Jammer dat de buurt nooit klaagde toen we nog kon den optreden; nu zijn we machteloos," aldus Meilof, die verder vooral beducht was tegen reclame-"uitwassen" bij de massagesalon. Zijn collega Henk Ko ning (CDA) liet niet na erop te wijzen dat Soest de legalisering vanwege het Paarse kabinet door zijn strot krijgt ge duwd en sprak van "mensonterende en mensonwaardige" toestanden. 'Aanpakken' Harry Witte (Gemeentebelangen) oogstte volop verbazing bij zijn collega- raadsleden door nu - in tegenstelling tot zijn fractiegenoot Hans van Wuijck- huijse bij een eerdere gelegenheid - af te zien van een "pragmatische benade- De massagesalon aan de Lange Brinkweg blijkt minder onomstreden dan het leek. ring" en te pleiten voor het (alsnog) "aanpakken" van de inrichting. "We hebben er nog 's over nagedacht," aldus Witte, "nadat we snapten dat de buurt wél overlast ondervindt." De andere commissieleden - Herman Posthuma (D66) en Nel Koster (GroenLinks) - meenden dat er weinig anders opzat dan in te stemmen met het voorstel. "De emoties moeten we buiten de discussie houden," aldus Posthuma. "En overlast heb je ook van een kroeg of een bio scoop," meende Koster. CDA-wethouder Bart Krol vond het "ideaal-plaatje", namelijk helemaal géén seksinrichting in Soest, wel nastre venswaardig maar niet realistisch. Hij sprak in navolging van zijn politieke vrienden over "losgeslagen regelge ving", maar zag toch ook geen moge lijkheden om de wet naast zich neer te leggen en de ontwikkelingen tegen te houden. Hij beloofde wel dat het Col lege nog eens goed gaat kijken naar de mogelijkheid om de algemene politie verordening aan te scherpen. Dat laat ste was vooral bedoeld om Meilof gerust te stellen, die erg beducht was voor de "reclame" die dan wel niet aan de ge vel van de salon mag worden aange bracht, maar die misschien wel - en zichtbaar door de ramen heen! - "bin nen" gemaakt kan worden. Telefoon (035) - 601 30 14 ;n eventuele vergunning kun- ?!ï%kenbaar maken bij de 760 CA Soest, telefoonnum- I Eigenlijk voelen ze er helemaal niks voor, maar als het moet... De re creatieondernemers van Soest "logiesverstrekkers", noemen ze zich lijken zich bij voorbaat neer te leggen bij de invoering van een toeristenbelasting in onze gemeen te. Maar ze willen dat daar dan wel een echt "beleid" tegenover komt te staan. Volgens de twaalf verblijfsaccommoda- tiebedrijven die Soest nu nog rijk is ("vijftig jaar restrictief beleid heeft zijn sporen achtergelaten") is de toeristen belasting niet veel meer dan een "melk koe". Met de belasting als zodanig heb ben ze niet zo veel moeite (meer), nu een aanzienlijk deel van de gemeente raad wel voor de invoering ervan schijnt te voelen en het College van B. en W. inmiddels ook een voorstel daartoe heeft ingediend (geschatte opbrengst: 75 mille). De ondernemers hebben ech ter de indruk dat Soest dat alleen maar wil omdat een aantal buurgemeenten inmiddels óók toeristenbelasting heft. In Soest ontbreekt het echter aan een echt recreatiebeleid, zo is te lezen uit de brief die ze onlangs aan de gemeenteraad hebben gestuurd. De twaalf ondernemers willen volgens woordvoerder S. de Koning (van King's Home) het gemeentebestuur construc tief tegemoet treden. Met wethouder Blommers is al een paar keer overlegd, en die zou volgens ingewijden niet af wijzend staan tegenover het model dat in de Zeeuwse Borsele is toegepast: een convenant tussen de gemeente en de bedrijven, dat moet leiden tot de oprich ting van een stichting (waarin ook de gemeente op bestuursniveau deelneemt) en waarin het hele Soester recreatiebe leid - of wat daarvoor moet doorgaan - wordt besproken. "Op die manier kan het toeristisch beleid in onze gemeente inhoud krijgen," aldus De Koning. Vrijwillige bijdrage Als de gemeenteraad akkoord gaat komt de stichting er al gauw, maar lie ver niet voor 1 januari 2002, omdat de tarieven voor 2001 inmiddels al zijn vastgesteld en verspreid. De achterban heeft vrijwillig al zo'n 55.000 a 60.000 gulden per jaar toegezegd om het beleid te ondersteunen. In de tussentijd willen de ondernemers, om hun positieve hou ding te tonen en om het belang van en kele voorzieningen (voor Soesters en niet-Soesters) te onderstrepen volgend jaar wel alvast in de buidel tasten: f 5000 voor het museum Oud Soest en eveneens 5000 als bijdrage in de nieuwbouw van het VW-kantoor. ifeer 6 weken na verzending van neester en wethouders van ris bedoeld in artikel 17 «ren en 2 weken ter visie T £een zienswijzen worden prnnrng en de vrijstelling |aar verlenen. het verzoek van het SLAS begrotingsbehandeling r raadscommissie finan- ïn aan fitnesscentrum Fy- s voor het maken van tij open huis. van 19:00 uur tot 23:00 uur van 14:00 uur tot IS:OQ uur Weegbreestraat 205-207 3765 XE Soest WWW.SEPP.NL )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! gapet' Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon; 035 - 601 03 44 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Uit de deze week gepubliceerde halfjaarcijfers van het politiedistrict Eemland-Noord (waaronder Soest ressorteert) blijkt dat het aantal wo ninginbraken in de eerste helft van dit jaar licht is gestegen. 1999 wordt dan ook als een succesjaar gezien. Ten opzichte van 1998 blijft er bij de woninginbraken echter sprake van een duidelijke daling. Het pro ject 'Samen werken aan veilig wo nen' is met 440 adviezen en zo'n 300 certificaten afgerond. De inspanning op het gebied van ge weldsmisdrijven, met name bij tasjes roof, is lonend geweest. Door de aan houding van een jeugdige dadergroep werden alle tasjesroven in Baarn opge lost. In het kader van de verkeershand having zijn in het eerste half jaar ruim 7.500 bekeuringen uitgedeeld. Het aan tal gepleegde woninginbraken is het af gelopen jaar gestegen in vergelijking tot dezelfde periode in 1999. Ten opzich te van 1998 is dit echter nog beduidend beter (van 312 naar 264). Twaalf wo ninginbraken zijn opgelost. In de eerste helft van 1999 waren dat er veertien. Zowel op het gebied van de voorlichting als dat van de opsporing worden alle mogelijke maatgelen genomen. Buurt onderzoek, inzet technische recherche en het vaststellen van oplossingsindica ties naast verscherpt toezicht tijdens noodhulp en wijksurveillance zullen lei den tot betere resultaten, verwacht de politie. In het eerste half jaar werden 440 pre ventie-adviezen gegeven en werden 284 certificaten uitgereikt. In het eerste half jaar vonden geen inbraken plaats in ge certificeerde woningen. In de gemeen ten Soest en Baarn vond van 15 decem ber tot en met 31 januari 2000 een narooi-actie plaats als afronding van de projectperiode 'Samen werken aan vei lig wonen'. In totaal leverde dat 213 adviezen op. Geweld Ten aanzien van geweldsmisdrijven is het aantal delicten over het eerste half jaar in vergelijking met 1999 gestegen van 87 naar 124. Ten opzichte van 1998 is er nog steeds sprake van een daling van de geweldsmisdrijven. Bijna de helft werd ook in de eerste helft van dit jaar opgelost (47%). Door het opzetten van een frequente analyse wordt getracht zicht te krijgen op de ontwikkelingen. De slachtofferkans blijft t.o.v. de ande re districten in de regio bijzonder laag voor de vier Eemlandnoordse gemeen ten. Het aantal tasjesroven is in Eemland- noord regionaal gezien niet erg hoog. Het betrof 7 delicten in de gemeente Baarn. De slachtoffers waren voorna melijk vrouwen van middelbare of oudere leeftijd. Door het analyseren van de straat en de veel voorkomende cri minaliteit, door posten en het samen stellen van een dadergroepsprofiel kon een jeugdbende worden opgerold. Het ging hier om vier verdachten in de leef tijd tussen de 14 en 17 jaar. Alle 7 de licten werden hiermee opgelost. Net als in de regio neemt het aantal veel voorkomende delicten in het district toe. Een sterke stijging vond plaats van diefstallen van/uit auto's in met name de gemeenten Soest (289) en Baarn Vanavond (woensdag 30 augustus) is er tussen 19.00 en 20.30 uur op de Da Costaschool aan de Prins Bernhardlaan/Stationsweg een feestje. Het is de afscheidsreceptie voor meester Gerrit van Vembde, de adjunct-directeur, die na drieën twintig (en een half) jaar de school vaarwel zegt. Hij begint op 4 sep tember als directeur van de Catama ran, een basisschool in Oud-Loosd- recht. De Catamaran is een "bijzondere" school, zij het niet in de traditionele betekenis van dat woord. Ze ligt niet alleen - zoals de naam al een beetje doet vermoeden - midden in het water sportdorp, maar springt er ook om an^' dere redenen een beetje uit. Het is een samenwerkingsschool, dat wil zeggen: een combinatie van ecu openbare en een protestants-christelijke school, en dat al sinds een paar jaar. "Meester Gerrit" wordt daar dus directeur maar zal zo ongeveer de helft van z'n tijd ook aan lesgeven besteden. Aan de combi natiegroep 7/8, Want de Catamaran is een kleine en betrekkelijk overzichtelij ke school. Het wordt zijn taak om zowel het open bare als het christelijke karakter van de school "recht te doen". Dat wordt best een stevige klus, denkt hij, "omdat er natuurlijk altijd wel een beetje sprake is van een soort spanningsveld tussen de 'richtingen'." In de praktijk betekent het dat de "christelijke" kinderen bijbelse les krijgen als de "openbare" kinderen over "levensbeschouwing" worden on derwezen. "Het belangrijkste is: respect voor elkaar en voor ieders achter grond." Voor iemand die met hart en ziel het protestants-christelijk onderwijs heeft gediend wordt het best een om schakeling, geeft hij toe. Maar ook een uitdaging. Sterke reputatie Met plezier kijkt hij terug op de bijna kwart-eeuw die hij aan de Da Costa school heeft doorgebracht. "Ik begon daar op 1 januari 1977, net toen ik uit dienst kwam. Dat het Soest werd was een kwestie van toeval. Ik woonde in Hilversum en het leek me wel wat. De banen lagen in die tijd ook niet bepaald voor het opscheppen." Het beviel hem goed op "de school van Henk Boor", over wie hij nog altijd met respect spreekt, evenals over de huidige direc teur, Trudy Gorter. In die dik 23 jaar heeft hij - afgezien van de kleuters en groep 8 - alle "klassen" gehad. "Ik heb ze leren lezen, schrijven en rekenen..." De Da Costaschool heeft wat hem be treft een sterke reputatie op te houden: "Het is een altijd een school geweest met veel aandacht voor de leerlingen, maar ook voor hun ouders. Er wordt geluisterd en meegedacht, en iedereen wordt serieus genomen." De promotie naar een directeursbaan is een logische stap. "Als directeur draag je verantwoordelijkheid voor het héle schoolgebeuren, uiteraard altijd in sa menwerking met anderen. Je houdt ook voortdurend feeling met allerlei instan ties om je heen." De overstap naar Loosdrecht staat los van de studie on derwijskunde, die hij onlangs is gestart aan de Utrechtse universiteit, met als specialisatie ICT (informatie-communi catie-technologie), Vooral in zijn nieu we functie - hij omschrijft die als "meer een spin in het web" - verwacht hij daar veel aan te hebben, als hij over twee jaar klaar is. "De overheid wil dat de com puter in het basisonderwijs een belang rijke rol gaat spelen, maar dan moet je dat wel goed opzetten en goeie pro gramma's hebben. Die zijn er nog niet veel." Muziek op school Op de Da Costaschool zullen ze Gerl van Vembde zeker missen. Vooral om dat hij - zelf een begenadigd organist/ dirigent - het "muziekleven" op school altijd sterk hèeft gestimuleerd en o.a. een centrale rol speelde bij de "school Gerrit van Vembde. kerk"-diensten die regelmatig in de Julianakerk plaatsvonden. "Iedereen die wat spelen kon deed mee." Gelukkig is zijn opvolger evenmin gespeend van muzikale gaven, naar verluidt, zodat de school daarmee best in haar nopjes mag zijn. En dan natuurlijk het belangrijkste: de kinderen van de Da Costaschool zélf. Na dik 23 jaar kent hij er nog een hele boel, en hij heeft er honderden zien ko men en gaan. "Ze zijn toch een stuk van je leven geworden, al heb ik m'n werk en m'n privéleven altijd goed kunnen scheiden. Ik vind dat je je werk ook wel eens van je af moet kunnen zetten. De kinderen zien je gauw als voorbeeld, en dan moet je toch oppassen. Zo durfde ik op de Van Weedestraat nooit over te steken als het voetgangerslicht op rood stond, want dat kreeg ik de volgende dag gegarandeerd op m'n brood..." Vanavond komen er ongetwijfeld heel wat (oud-)ouders en (oud-)leerlingen om hem uit te wuiven. Met de kinderen van de school viert hij 's morgens het afscheidsfeest. (198), Eemnes (56) en Bunschoten (64). De aanhouding van in totaal 11 verdachten, behorende tot een dader groep in Baarn, heeft geresulteerd in de oplossing van (de eerder genoemde) 7 tasjesroven, 1 woninginbraak, 3 bedrijf- sinbraken, 29 autoinbraken, 2 vernielin gen en 1 diefstal van een bromfiets. Naar nieuwe dader(s) en dadergroepen wordt onderzoek ingesteld. Met betrek king tot de diefstallen uit auto's loopt in de gemeente Baarn het pilotproject 'Niets erin, niets eruit'. Bij positief re sultaat wordt overwogen dit project in het hele district te laten draaien. Ongevallen In het eerste halfjaar zijn 7.627 bekeu ringen uitgeschreven, waarvan 2.866 met staandehouding. Dat is een lichte stijging t.o.v. 1999. In 34% van de ge vallen werd bekeurd op de "beleidsthe ma's" gordel, roodlicht, snelheid en helm. Het aantal letselongevallen is in het eerste halfjaar (118) nagenoeg gelijk aan 1999 (116). De ongevallen doen zich voornamelijk voor in de gemeenten Soest en Baarn. In Soest betreft het voornamelijk kop/staart-aanrijdingen bij het afslaan op de Birkstraat, de Ko ningsweg en de Amersfoortsestraat in Soesterberg. In Baarn is geen specifie ke probleemlocatie aan te wijzen. Op de Amsterdamsestraatweg is het aantal let- selgevallen teruggelopen van 5 naar 1. In de komende maanden zal door mid del van analyse van de aanrijdingen over driejaar worden bekeken of er eventue le echte "blackspots" zijn. Het aantal Halt/Stop-cliënten is over het eerste half jaar (101) beduidend hoger dan in de eerste helft van 1999 (89). Het district richt zich serieus op het afdoen van Halt/Stop waar dit mo gelijk is. De doelstelling van 150 cliën ten is daardoor zeker niet onrealistisch, aldus de politie. Als het gaat om de beschikbaarheid en de bereikbaarheid is de politie in de eer ste helft van 2000 in 97,9 van de geval len bij een "prio-1 melding" binnen 10 minuten ter plaatse. Dat is ruim boven de doelstelling van 97,5%. Vierhonderd gulden moet een 22-jarige Soester betalen, omdat hij onder invloed van alcohol was gaan autorijden. De boete werd hem vorige week donderdag uitgereikt, nadat hij wegens opvallend rijgedrag was aangehouden op de Zand heuvellaan in Baarn. Hij moest de ademanalysetest afleggen en daaruit kwam vast te staan, dat hij 0,65 promille alcohol in zijn bloed had. Toegestaan is maximaal 0,5 promille. De man kreeg ook een rijverbod van een uur. Welkom in Soest aan de Beukenlaan 15a. Telefoon: 035-602 7108 De brandweer rukte gistermorgen rond kwart voor vijf uit naar de Di Lasso straat, waar een binnenbrand was ge meld. Het vuur werd aangetroffen in een benedenslaapkamer, waar de zoon des huizes sliep. Op het kastje naast zijn bed stond een anti-mugkaarsje. Hoe de brand ontstond is niet duidelijk, maar het kastje en een deel van het bed wer den beschadigd. De jongen werd gillend wakker, waarna de vader een bak met water op de vuurhaard gooide. De brandweer had de zaak snel onder con trole. Vader en zoon bleken verder niets te mankeren. De materiële schade be draagt ongeveer 20.000 gulden. Sinds de oprichting van de "Perso nele Unie" (één parochiebestuur voor heel katholiek Soest), in okto ber 1998, hebben het bestuur en het pastoresteam uitgekeken naar een centraal parochiesecretariaat. Bij de oprichting van een centraal se cretariaat hebben volgens pastor José Kodden verschillende motie ven een rol gespeeld: verbetering van de bereikbaarheid; ontlasting van pastores, bestuur en werkgroe pen; verwerkelijking van de gedach te om samen kerk te zijn. Namens het pastoresteam zegt zij ver heugd en opgelucht te zijn met de aan stelling van een secretariële medewer ker. Vanaf 1 augustus heeft Theo Schalkx, "zoon van Jan Schalkx, de po litieagent", deze taak op zich genomen; hij is vanaf die datum benoemd met goedkeuring van het bisdom. "Wij hopen dat veel mensen de ,weg naar het secretariaat zullen weten te vin den. En er ook gebruik van willen ma ken. Als centraal adres van de vier Soes ter parochies kan het secretariaat een functie vervullen op het gebied van in formatie en communicatie, coördinatie, administratie en documentatie", zegt Frans Ossewold, vice-voorzitter van het parochiebestuur Soest. Samen met mevrouw Stolwijk, die ook veel tijd besteedt aan het parochiesecre tariaat, zal Theo Schalkx alle berichten, boodschappen en brieven voor pastores, parochiebestuur en werkgroepen, snel en vertrouwelijk doorgeven aan de juiste persoon. Het secretariaat is van maandag t/m vrijdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Telefonisch is het ook 's middags be reikbaar van 13.00-16.30 uur. Adres: St. Willibrordusstraat 19, 3768 CP Soest; telefoon/fax: 6011320. ijubbol' ■EPS HS Snelwerkende vochtregulerende Sikkens Rubbol EPS of Sigma Schakelverf. Met deze één-pot-systemen hoeft u geen grondverf te gebruiken. De verf is van uitstekende kwaliteit en verkrijgbaar in iedere kleur die u maar wenst Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND

Soester Courant | 2000 | | pagina 5