oest pakt broodnodige punten in thuisduel Agressief WZ'49 legt Jonathan op pijnbank Dames MHC Soest tonen veerkracht SEC moet buigen in slotfase Feest 'Hezianen' fataal Justin Wuring pakt clubtitel Sportraad en clubs geven iu zelf informatieblad uit als u wilt. 'OENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 19 .euwkomer Christiaan Brons (20) match winner in duel dat pas na rust loskomt OETBAL zondag I sn, topkwaliteit in 6 leving voorjarenla HESTRAAT 335-6010344 Groenwitten poetsen zwakke competitiestart bij Valleivogels voorbeeldig weg: 7-1 Jonge ploeg verslaat HBS uit Haarlem: 2-1 HOCKEY Soesters geven achterin ruimte weg: 3-2 VOETBAL zondag Goede prestaties 'Gemshoorners' op NK JEU DE BOULES Trainer Daselaar: "Het is niet collegiaal" VOETBAL zaterdag Zonder subsidie van gemeente ATLETIEK Van den Broek behaalt tweede plaats in Ried Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet fOETBAL zaterdag ijdeglans, op waterbasis. bedienen, gèèn seis, wél doordacht >r verwende lijk bij- maker 5LUFSEN goed is, komt snel. Alleen had pas twintigjarige Christaan ins het niet verwacht dat het zo zou gaan. De middenvelder, ;ekomen van tweedeklasser es, miste de voorbereiding, 1de slechts anderhalve wed- in het tweede en een helft in loofdmacht, maar was wel de ierde man aan de Bosstraat- it. Met een puntgave kopbal be- jde hij SO Soest de broodnodige iten in het duel met Nieuwen- 1-0. MIk had me voorgenomen om in het jtjeede te gaan voetballen, in de hoop KSittertijd een kans voor de hoofdmacht M'-Öirijgen. Dit had ik niet verwacht", sff gigeerde Brons die de overstap van M èimnes naar Soest schijnbaar moeite loos doorstond. Het talent speelde een puike wedstrijd als centrale middenvel der. Bions acteerde zondagmiddag als ver- il3«stnk tussen middenveld en aanval 'ouchine Loukili te ondersteunen. BÜBIkleine aanvaller mocht het in de lits proberen doordat zijn neef Ali vanwege disciplinaire redenen \ens rode kaart bij Elinkwijk-red.) sn de ploeg was gelaten. "Als je het ibelang schaadt, moet je op de bla- zitten. Dat is heel simpel", aldus ter Henk van de Pol die in de eer ste helft wel een hardwerkend Soest zag, i|&t echter zeker niet kon overtuigen, Wieuwenhoorn trouwens ook niet. Bei de ploegen probeerden combinaties op te zetten en het doel van de opponent op te zoeken, maar de beslissende pass Liflntbrak. Daardoor speelde het duel zich voor rust voornamelijk op het midden veld af. Overvol bleek het in die linie. )fJiemand had echter het overzicht om uit deze drukte te ontkomen. *De mogelijkheden waren nihil. De ploeg fcmt Hellevoetssluis had aanvallend heie niets in te brengen. René de Bree eelde voor het verdedigingstrio Jaap Haaf, Mare van der Lee en Jelle inga om de pas van de gevaarlijke John Lopes Cruz af te snijden. De Bree slaagde in de opzet en haalde de angel uit het spel bij de Zuid-Hollanders. In ae twintigste minuut kregen de blauwhemden een kansje, maar ook niet meer dan dat. Een combinatie tussen Martijn Stalenhoef en Jeroen van Veen- endaal eindigde bij Mouchine Loukili die hard maar onzuiver inschoot. Vlak voor rust viel dan toch de onverwachte openingstreffer. Paul Hilhorst deponeer de vanaf de linkerzijde het leer precies op het hoofd van Brons. De technisch moeilijke kopbal verdween langs de kansloze keeper Tobias Duifhuysen: 1-0. Ruimte De thee had de elftallen blijkbaar goed gesmaakt, want de tweede helft was een stuk leuker om naar te kijken. Nieuwen- hoorn moest komen en Soest ging naar stig op zoek naar een tweede doelpunt. Het spel werd energieker en er ontstond meer ruimte op met name het midden veld. De thuisploeg bleek het gevaar lijkst en had het duel in een vroegtijdig stadium kunnen en moeten beslissen. Paul Dreef omspeelde kort na rust zijn directe tegenstander Peter de Vries en bracht Brons in stelling. Ditmaal was de middenvelder onzuiver in de afronding. Nauwelijks twee minuten later moest doelman Robert Hagen aan de andere kant optreden. Lopes Cruz vond de vuisten van Hagen. Soest acteerde in deze fase zeer behoor lijk en ging nog beter spelen toen Ali Loukili en Peter Wolfsen in het veld kwamen voor respectievelijk Dreef en Stalenhoef. Van Veenendaal verhuisde naar de rechterkant, terwijl Mouchine Loukili rechtsback Maurice Schaap zijn pad doorkruiste. Een counter van Soest had de 2-0 op moeten leveren. Van Veenendaal nam een bal prachtig in de loop mee, maar schoot via Duifhuysen naast. De enige grote kans voor de bezoekers viel in de daaropvolgende aanval te noteren. Een Mouchine Loukile komt hier niet voorbij doelman Tobias Duifhuysen van Nieuwenhoorn, die wel het antwoord schuldig bleef op een kopbal van Chris tiaan Brons. Foto: Aldo Allessie lage voorzet werd door iedereen gemist, Chris van Bergen reageerde alert en tik te in. Hagen maakte de inzet op mira culeuze wijze onschadelijk. De laatste kansen waren voor de fami lie Loukili. Eerst miste Ali Loukili vrij voor Duifhuysen, vervolgens schoot Mouchine Loukili slap in. "Deze zege is goed voor het zelfvertrou wen. Soest verzuimde om weg te lopen, om het zichzelf makkelijk te maken. Dit is een goed resultaat, maar één zwaluw maakt nog geen zomer. Zondag wacht Omniworld en dat zal zeer lastig wor den", aldus Van de Pol die met name tevreden was over de verdediging die bijna geen kansen weggaf. De dames van MHC Soest zijn de competitie in de tweede klasse goed begonnen. Ondanks een mindere voorbereiding, wegens blessures, ziektes en mutaties, versloegen de hockeysters HBS uit Haarlem met 2-1. "Deze zege bezorgt ons een hoop ver trouwen", meende coach Peter Weis- scher die in de aanloop naar het nieu we seizoen een aantal aanpassingen bin nen zijn ploeg moest aanbrengen. Zo liet een aantal speelsters de stick in de schuur staan en moest Weisscher op zoek naar geschikte vervangers. Die vond de Soester binnen de eigen vere niging in de jeugd, waardoor de oudste speelster van de ploeg slechts 24 lentes telt. MHC had het voor eigen publiek zeker niet makkelijk, maar kwam wel op voor sprong door een doelpunt van Judy Corsmit. In deze fase lag het initiatief bij de Soesters die veelvuldig in balbezit waren en een aantal kansen kregen. Na rust waren de rollen lange tijd om gedraaid en HBS scoorde de gelijkma ker. MHC bleek niet uit het 'kunstgras veld' geslagen, integendeel zelfs. De jonge ploeg toonde veerkracht en be haalde toch nog drie punten door we derom een goal van Corsmit. Heren Het herenteam van MHC Soest heeft zich niet laten verrassen door de onbe kende opponent Meppel. In de hecti sche slotfase leek het erop dat de forma tie van Matthias Slagt kopje onder zou gaan, maar in plaats van een 'verdrin kingsdood' duldden de Soesters de ploeg uit Overijssel niet naast zich: 3-2. De hoofdrollen aan sportpark Konings weg, waar dit seizoen voor het laatst wordt gespeeld, werden opgeëist door de gebroeders Jeroen en Tim van Tol die de gehele Soester productie voor hun rekening namen. Niettemin zorgde Tim van Tol ook voor een negatieve klank door de gele kaart te krijgen. "MHC moet nog leren in bepaalde si tuaties de mond te houden richting de scheidsrechter. Op zulke momenten is de ploeg nog niet volwassen genoeg", becommentarieerde coach Slagt het ge mekker van zijn spelers. De withemden namen ai vroeg in het spannende duel de leiding door een goal van Jeroen van Tol die alert was na een strafcorner. Terwijl de thuisploeg dacht te gaan rusten met een minieme voor sprong, voerde Meppel met succes een counter uit: 1-1. De Soesters verschenen energiek aan de tweede helft en opnieuw viel vroeg een treffer. Wederom was het Jeroen van Tol die een rebound uit een strafcorner be nutte. Toen broer Tim van Tol uit een rechtstreekse corner de marge op twee doelpunten bracht, leek het kostje ge kocht. De gele kaart voor dezelfde spe ler luidde een slotoffensief van Meppel in. De wedstrijd lag na de 3-2 weer ge heel open. MHC was de kluts kwijt en er ontstonden chaotische taferelen voor de doelmond van de Soesters. Toch hielden de heren het hoofd boven wa ter. "Het was te hectisch aan onze kant. Bovendien werden de afspraken ver waarloosd", meende Slagt die als uitleg aangaf dat het mede te maken had met jeugdig enthousiasme. Volgens de coach is de'techniek wel in orde, maar om in de bovenste regionen van de derde klas se te kunnen eindigen, is het ook zaak om.op tactisch gebied een sprong voor waarts te nemen. Foto: Aldo Allessie Het damesteam van MHC Soest toon de zondagmiddag veerkracht en klopte het bezoekende HBS. SEC heeft geen goed vervolg aan de thuisoverwinning op Laren'99 kun nen geven. De formatie van Balthus Burgman moest een slappe eerste helft bij Kamerik uiteindelijk in blessuretijd bekopen. De vijfdeklas- ser maakte op knappe wijze nog wel een 2-0-achterstand ongedaan, maar ging toch met lege handen naar huis: 3-2. "Dit had niet gehoeven", luidde het oordeel van trainer Burgman die voor al in het eerste bedrijf wat had aan te merken op het spel van zijn elftal. De groenwitten acteerden matig en ongeïn spireerd. Na de verplichte onderbreking drukte SEC de tegenstander op eigen helft en trok halverwege de zaken recht. Eerst was het Mike van de Broek die doeltreffend uithaalde, vervolgens pro duceerde Jeffrey van de Hoed de 2-2 via een uitstekende vrije trap. De Soes ters gingen voor de winnende treffer, maar lieten in de defensie teveel ruim te achter. "Ik voelde het eigenlijk aan komen. SEC leed in de slotfase veel balverlies en kwam in de achterhoede in de problemen", aldus de Baarnaar die zijn voorgevoel waarheid zag worden toen Kamerik in de slotminuut door de Soester defensie sneed en de 3-2 liet noteren. Zondag ontmoet SEC aan de Bosstraat- West het nog ongeslagen Faja Lobi uit Utrecht. "Een ploeg die voor de eigen zestien gaat liggen en gokt op de coun- teCJ/" Oppassen dus. Justin Wuring heeft beslag weten te leggen op de 'Master'-titel tAte-'- tAte bij jeu de boulesvereniging 'De Gemshoorn'. Wuring liet in een spannende finale Wim Cornelisse en Bastiaan Velthuijsen achter zich. De Soester kreeg de wisselbeker overhandigd door de kampioen van vorig jaar, Wim van de Beek. Dit jaar werd gestart met drie poules, waarin iedere deelnemer zeven wedstrij den diende af te werken. Alleen de pou lewinnaar mocht zich gaan mengen om de drie ereplaatsen. Wuring won in zijn klasse alle wedstrijden. In poule B ont wikkelde zich een hevige strijd tussen Albert Wuring en Cornelisse. Beiden hadden vijf partijen gewonnen. Laatst genoemde plaatste zich voor de finale. Velthuijsen werd de derde finalist on danks 3/43/»n verloren duel in poule C. In de eindstrijd toonde Justin Wuring zich de sterkste door beide wedstrijden op zijn naam te schrijven. Nationale Kampioenschappen Afgelopen zondag mengden Albert Wuring, Justin Wuring en Bastiaan Vel thuijsen zich in het strijdgewoel in het kader van de NK tAte-'-tAte in Hoorn. Er waren 144 deelnemers aanwezig en de wedstrijden werden afgewerkt vol gens het systeem van directe eliminatie. Albert Wuring ging al in de tweede ron de met 5-13 onderuit. Velthuijsen slaag de er in om twee partijen winnend af te sluiten, maar moest een extra duel spe len om bij de laatste 32 te komen. Vel thuijsen verloor met 1-13. Justin Wuring hield als langste stand, maar moest zich in de strijd om een plaats bij de laatste zestien 'boulers' uiteindelijk gewonnen geven: 3-13. Ron Daselaar windt er geen doek jes om. De trainer is de openheid en eerlijkheid zelve, zowel in negatieve als in positieve zin. Of Hees nou goed of slecht speelt, de ploeg krijgt het van de Soester trainer te horen. Na de 4-0-nederlaag bij Stroe moest er intern het één en ander rechtge zet worden, want een aantal spelers had de vrijdagavond een vrijgezel lenfeest gehad. En juist deze 'Hezi- anen' schaadden zaterdagmiddag het teambelang. "Ik vind dat je dit niet kan maken. Het is niet colle giaal", aldus het commentaar van Daselaar. "Wees dan grote jongens en geef toe dat het laat is geworden en dat er teveel is gedronken. Nu moest ik er zelf achtv komen. Ik vind dat onvolwassen gt drag", zei Daselaar die hoopt dat de spelers van dit negatieve randgebeuren leren. "Want aanstaande vrijdag is de bruiloft." Het achttal dat tegen Stroe wel bij de les was, kon het ruime verlies evenwel niet voorkomen. Na ruim tien minuten keek Hees al tegen een schier hopeloze 3-0- achterstand aan. Na een afgekeurde goal van de Soesters ontstond uit een corner de 1-0 voor Stroe. Door twee blunders in de rechterzone van de roodwitten, kwamen er nog eens twee treffers bij. Nog voor rust zette de thuisploeg de eindstand op het scorebord, 4-0. Kort daarop moest Hees met tien man verder doordat Rolf van de Kort met rood naar de kant moest. De linksback trok aan de noodrem. In het tweede bedrijf herstelden de Soesters zich, maar verzuimden drie opgelegde kansen te benutten. Spits Danny Brandenburg werd tot driemaal toe vrij voor de Stroe-doelman gezet, maar faalde in de afronding. 4 Atleet Dick van den Broek van AV Pijnenburg is bij de 9,8 kilometer van Ried in Oostenrijk als tweede geAindigd achter Gunther Weidlin- ger die momenteel tiende staat op de wereldranglijst steeple chase. De Soester liep de wedstrijd ter afslui ting van zijn twee weken durende trainingskamp. De tijd voor Van den Broek was 28 mi nuten en 57 seconden en bleek daarmee ruim 3/43An minuut sneller dan vorig jaar. Weidlinger, die zich richt op de Olympische Spelen in Sydney, deed er twintig seconden minder over. Voor Van den Broek betekende deze goede prestatie een duidelijk signaal dat zijn snelheidstrainingen van de afgelopen weken vruchten afwerpen. twaalfde minuut wel raak. Daar ging een opmerkelijke combinatie aan voor af. Gert van de Munt wilde de bal naar voren schieten, maar raakte Ronald de Rboij vol in het gelaat. Terwijl de spe lers van Jonathan wachtten op een uit- bal profiteerde Schaap van de onoplet tendheid: 1-0. Nauwelijks drie minuten later lag de bal weer in het net. Jansen dolde Richard Somer en vond Hidde Reitsma. Vooral de aanname van de middenvelder was van een grootse schoonheid: 2-0. Nog voor de pauze prikte Jansen nummer drie binnen. Weer oogde het centrum van Jonathan niet fris en dook de aanvaller vanuit de rug van Somer op: 3-0. Voor het tweede bedrijf viel Ritchie Tommassauw, afkomstig van ESA, in voor de aangeslagen Joep Akkerman. WZ'49 drukte door en kreeg twee kansen via Schaap. Ditmaal bleek de Soester nonchalant in de afwerking. Zijn kompaan Jansen deed het aanzienlijk beter na een voorzet van Alendar Kurt. Bij de tweede poging verschalkte hij doelman Pieter Koster. Jonathan deed nog wat terug via Virgil Berrevoet, maar het slotakkoord was volledig voor de thuisploeg. Een schitterende solo van Schaap resulteerde in de 5-1. De aanval ler liet drie verdedigers de hielen zien en bood Tommassauw een niet te missen kans. In de 76s,e minuut en in de 78"° minuut schoot Schaap zijn tweede en derde doelpunt van de middag achter Koster. "Ik had niet verwacht dat het zo mak kelijk zou gaan. Bij Jonathan liepen bijna dezelfde spelers rond die twee sei zoenen geleden nog met ons streden om het kampioenschap. De combinaties lie pen goed en iedereen werkte voor el kaar", aldus Schaap. Van de Ooster kamp was vooral verguld met de spelers die normaal gesproken op de bank plaats moeten nemen wanneer iedereen fit blijkt. "Ze hebben zich bewezen en dat betekent concurrentie. Dat is goed voor de collectieve scherpte." Foto: Aldo Allessie Met onder meer drie treffers was een hoofdrol weggelegd voor Gijs Schaap die tot 'man of the match' werd uitgeroepen. Op het voorblad is naast het logo van de VSS ook maar het logo van de gemeen te gedrukt. Het blad wordt verspreid op alle basis scholen in Soest en Soesterberg en is verder verkrijgbaar in het gemeentehuis. In het blad presenteren meer dan 25 sportclubs zich aan de jeugd. Kinderen kunnen iets te weten komen over de club, de tak van sport en gegevens le zen over de locatie en het tijdstip van de trainingen en eventuele wedstrijden. Ook wordt gemeld wat de kosten van het lidmaatschap zijn. Kortom, op be knopte wijze wordt de lezer geïnfor meerd over de belangrijkste wetens waardigheden. Het informatieblad is daarom een handig instrument voor kin deren die in georganiseerd verband wil len gaan soorten. woensdag Muiderslotje met pommes parisiennes en bietjes donderdag Pasta met gehakt en spinazie weekend Mosselen met patat en sla Let op f 25,00 maandag Kalfsragout met rijst en sla dinsdag Lamskoteletjes met aardap pelkroketten en rode kool Birkstraat 7 Tel 601 D O 2 U essiviteit en inzet waren de porden die trainer Steef van de psterkamp in de aanloop naar de lstrijd tegen Jonathan veelvuldig jbruikte. De onderwijzer trainde er op en wilde deze middelen graag ugzien binnen de gelederen van HgfZ'49 om de opgelopen klap (4- 0) tegen Valleivogels weg te poet sen. De groenwitten toonden zich voor eigen publiek snelle leerlingen én verwezen Zeisters keihard naar het tweede plan: 7-1. "Het is een feit dat WZ'49 bulkt van |gè individuele kwaliteiten, maar collec- scherpte staat voorop. De ploeg ft getraind op basis van felheid en jet op voetbalkwaliteiten", zei Van de sterkamp die de uitglijder bij Vallei- E venals twee jaar geleden is een in formatieblad uitgegeven over sport clubs in Soest en Soesterberg. Toen verscheen het met behulp van subsi- j die in het kader van het sportstimu- leringsbeleid. Ditmaal hebben de Vereniging Sportraad Soest (VSS) en de sportverenigingen het zelf ge financierd. Voor dit soort projecten houdt de ge meente de hand op de knip, totdat meer duidelijkheid ontstaat over de organisa tiestructuur van de sport in Soest. Dat proces heeft vertraging opgelopen en omdat het volgens de VSS en de clubs toch wenselijk is, dat het informatieblad verschijnt, zijn ze zelf tot actie overge gaan^! hebbel ze geld bijeen gelegd. langrijk aandeel in de eerste punten. Nog beter verging het Gijs Schaap die terecht als 'man-of-the-match' werd uit gekozen. De technische aanvaller had daar geen moment rekening mee gehou den. "Ik was wat grieperig en had er ei genlijk een hard hoofd in. Maar ik had de dag van mijn leven", zei Schaap na de vruchtbare wedstrijd. De Soester dreef het centrale verdedigingsduo Leon Zuur en Hans van Veldhuysen tot wan hoop met zijn goede acties. Bovendien bleek het centrum op basis van snelheid uiterst kwetsbaar en daar profiteerde de groenwitten handig van. Hoewel Jona than voetballend gezien aardig kon mee komen, presteerde de ploeg uit Zeist vooral in defensief opzicht als beginne lingen. Opmerkelijk De Soesters velden al zeer snel en effec tief het vonnis over de arme opponent. Nadat Schaap en Jansen in de beginfa se nog de kansen misten, was het in de vogels betitelde als "collectief falen". Zaterdagmiddag aan de Eemweg was juist het tegenovergestelde te bespeuren. De gehele ploeg liet een zeer hoog ge halte aan scherpte en werklust zien, zelfs zoveel dat Jonathan er met name in de tweede helft dubbel van zag. De ellen de van de ploeg uit Zeist nam groteske vormen aan en voor de tweede maal moest het zeven doelpunten incasseren. Een week eerder verloor ze met dezelf de cijfers van Zuidvogels. De prestatie van WZ'49 werd neerge zet door een veredeld B-elftal. Van de Oosterkamp miste in principe vijf basis spelers. Gerard Becker, Barry van de Berg, Jordie Brouwer, Marcel van Essen en Richard Rademaker moesten vanwe ge blessures of ziektes aan de kant blij ven. Daardoor speelden Raymond Brouwer en André Jansen vanaf het begin mee. Vooral Jansen bleek een voortdurende plaag voor de verdediging van Jonathan. De linkeraanvaller had met twee treffers en een assist een be-

Soester Courant | 2000 | | pagina 19