-m Rustig in de rij voor Youp... CsüJsï m gor dijnen C-drie biedt nieuwe theatercursussen voor jong en oud Met 'Mollie' thuis een workshop volgen K3 Multiculturele kunst in Eemland aruOKOCK I WOENSDAG 13 SEPTEMBER 200Ö~ SOESTER COURANT PAGINA 27 ie grootste COLLECTIE S Cursus westerse cultuurgeschiedenis 1 TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursusprogramma Nieuwe cursussen in De Bereklauw Auto's vernield Toneelspelers opgelet Stijldansen 'Mensen hebben meer creativiteit dan ze denken' Bemoei je d'r mee-prijs Nieuwe kooksessies bij de 'Kook-in' Engels voor beginners bij ROC Hopman Masselman Groep op zoek naar voormalige leden Filmhuis: Being John Malkovich' Nieuw seizoen serie klassieke muziek Klassiek concert met duo Raike/Brackman Vrijwilligerswerk in het onderwijs ''ï-ffl: D,- k.k. s /lakte 3.530m= •sa ma landen laan I,- k.k. over plantsoen van onderhoud en badkamer npweg r I,- k.k. net garage 'kt m2 *Hj ken ele woningaanbod! k.k. woonlaag 3r -- tden e keuken kelaars.nl est ra at 300,-p.j. t bovenwoning edezichtlocatie S5 rn" in te huur 1IJ WASIEl STEITNER VASIU STEITNER 'UPSIU 0 li O T APUT L A H O E i «3X1 «ïtto.REMU-TeL 035-6019600 Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Westerse cultuurgeschiedenis zet alles op een rij, legt onderlinge ver banden, verschaft inzicht in het ver leden en verklaart vanuit het heden waarvoor men geen speciale onder grond nodig heeft. Deze cursus van cultureel centrum C-drie start op maandag 25 september van 15.30- 17.30 uur. Tijdens de 25 lessen worden de tijdper ken prehistorie, klassieke oudheid, mid deleeuwen, renaissance, barok, verlich ting en romantiek uitvoerig doorgelicht. Niet op een saaie manier maar juist on derhoudend en met veel humor. Kunst historische thema's worden in verband gebracht met filosofie, religie, technische ontwikkeling, historische feiten, politiek, literatuur, kortom alles wat belangrijk is voor een cultuur zodat men vat krijgt op de beschaving van de afzonderlijke cul tuurperioden. Elke avond staat in het teken van een motto dat representatief is voor het tijdperk. De lessen worden opgeluisterd met muziekfragmenten, videobeelden, dia's, voordracht uit au thentieke bronnen, discussie, af en toe een demonstratie en eventueel aange vuld met een excursie. Terug naar school? Geenszins. Huis werk en repetities zijn taboe. Flarden van de geschiedenis - en/of literatuur lessen uit uw middelbare schooltijd wor den opgediept uit uw herkenning en aangevuld met nieuwe feiten. Zo wisse len herkenning enverbazing elkaar af. Een beproefd concept dat niet voorbij gaat aan humor, de actualiteit betrekt bij de geschiedenis en aanvullingen van de cursisten. Tijdens het bezoeken van een oude stad, op vakantie in het buiten land, bij het lezen van een klassieker of het bezoeken van een drama in het theater of op tv, doet men zijn voordeel met de kennis uit de cursus. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEI TEGELTAPIJT. tegel-tapijt nü ook in hoogpolig en zuiver scheerwol. Kom naar onze Sl'ï V 600 m] tegel tapijt- toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100.000 tapijttegels in voorraad. NIEUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm Pi Lassostraat 65', tel. 6022195 De Open Dag van de Volksuniversiteit op zaterdag 2 september is door erg veel pensen bezocht. Zeer velen hebben zich ingeschreven voor één of meer cursus sen. Een aantal cursussen is dan ook volgeboekt. Maar bij veel cursussen is het nog mogelijk in te schrijven, boven dien zijn er wat nieuwe cursussen in het programma opgenomen omdat de be langstelling ervoor erg groot was. Het cursusseizoen start op dinsdag 19 september van 19.00-21.30 met een in formatieve avond over De aankoop van een computer. Kosten: 25,-. Op maandag 25 september, om 11.00, uur start een cursus Yoga. De cursus bestaat uit tien lessen van een uur en kost 140,-. De dag erna, om 14.00 uur, wordt ge start met een cursus Bridge I die ook geschikt is voor mensen die nog nooit gekaart hebben. Woensdag 26 septem ber, om 14.00 uur, start de eerste les van de cursus Bridge III. Deelnemers aan deze cursus moeten uiteraard wat erva ring hebben met bridgen. Beide cursus sen bestaan uit 12 lessen van twee uur en een kwartier. De cursuskosten zijn 185,- (exclusief lesmateriaal). Op woensdag 27 september, om 19.00 uur, is vanwege de grote belangstelling een tweede cursus Tai Chi Quan in het programma opgenomen. Tai Chi Quan is een eeuwenoude Chinese bewegings leer, met als voornaamste doel een goe de gezondheid. Deze cursus bestaat uit acht lessen van anderhalf uur, de cursus- kosten zijn 135,-. Communicatiekracht is de titel en het trefwoord van de cursus over Neuro Linguistisch Programmeren, kortweg NLP. NLP gaat over handelen en ge drag, over ons denken en spreken; je leert te zien, te horen en aan te voelen hoe je zo goed mogelijk kunt afstemmen op jezelf en de ander. Deze cursus start donderdag 28 september om 19.00 uur en bestaat uit zes lessen van drie uur. De cursuskosten zijn 140,-. Ook op donderdag 28 september van 19.30-21.30 uur is de eerst lesavond van Kalligrafie, ofwel schoonschrijven, fraaie letters rangschikken tot een har monieus geheel. Deze cursus bestaat uit 10 lessen van twee uur, de cursusprijs is 190,- (exclusief lesmateriaal). Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195, e-mail: vu-soes 1 @csnet.nl Openingstijden: maandag van 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00- 13.00 uur. In De Bereklauw begint een nieuw cur susseizoen. Nieuw dit jaar is o.a. de cur sus schilderen met Grada van Wessel, die onder haar artiestennaam Archi-art op 27 september, 4 oktober en 8 no vember (09.30-16.00 uur) een work shop geeft met als thema "Italië". De kosten zijn 150,00 per dag, inclusief een Italiaanse maaltijd. Het nieuwe programma vermeldt verder tal van cursussen en workshops over uiteenlopende onderwerpen. Het is ver krijgbaar bij De Bereklauw, Steenhoff- straat 63, tel. 6019176. In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee auto's vernield in een parkeerha ven bij de Kastanjelaan en de Foeken- laan. De auto's werden zondagochtend aangetroffen met lekke banden, een auto was ook bekrast. De politie stelt een onderzoek in. Al eerder ergens gespeeld en u wilt het spelen weer oppakken of nog niet eerder gespeeld en het altijd al eens willen proberen? De cursus oriëntatie toneel biedt gelegenheid op een ontspannen manier kennis te maken met twee werkwijzen uit het theater. Tijdens de eerste zes lessen staat het fysiek spel centraal. De lessen zijn gericht op samenspel en korte situaties waarin de verstandhou ding tussen de verschillende personages het uitgangspunt is. De docente, Chaya Aschkenasy, is opgeleid aan de theater school in Kampen en het Ecole interna tional du Theatre in Brussel. De docente Maartje Dijkstra geeft de tweede serie van 6 lessen elementair toneel. De cur sist werkt aan de basisvaardigheden van acteren. De docente is opgeleid aan de theaterschool in Zwolle en heeft nog een vervolgjaar gestudeerd aan de Film academie. Sinds die tijd is zij actief als dramadocente en regisseuse. De lessen vullen elkaar aan. Men kan in januari doorstromen in een vervolgserie van 12 lessen. De cursus start op maandag 25 september van 18.45-20.45 uur en kost f 195,-. Een andere mogelijkheid is de cursus acteren op woensdagavond van 20.45- 22.45 uur. Plezier en het trainen van uw instrument (stem en lichaam) is het be langrijkste om te leren acteren. Het zijn actieve lessen. De deelnemers kunnen hun voorkeur uitspreken over de te spe len rol en de gekozen situatie waarin de scène plaatsvindt. De 12 lessen kosten f 195,-. Kleuters Spiksplinternieuw is de cursus kleuter- toneel. De kleuters leren aan de hand van een thema zoals sprookjes, clowns, heksen of de natuur, zich te uiten in beweging, stem en gevoel. Door het spelen wordt het lichaamsbesef vergroot zoals de zintuigen voelen, horen en zien. De docente, Chaya Aschkenasy, maakt gebruik van kleine attributen. De cursus is voor 5- en 6-jarigen, duurt 25 lessen en start op maandag 25 september van 15.15-16.00 uur. De lessen kosten f 135,-. Theater Zin in spelen en in de andere zaken die bij een optreden horen? Zoals het ma ken van je eigen decor, licht, muziek en kleding? En je bent 11, 12, 13 en 14 jaar? Kom dan naar de cursus op maan dag van 16.15-18.15 uur die 25 lessen duurt en f 295,- kost. Je maakt decors tukken naar aanleiding van de bedach te scènes of juist andersom. En, hoe speel je als jij zelf decor bent? De do centen, Chaya Aschenasy (theater) en Judith Dekker (beeldend) wisselen el kaar af in blokken van 3 lessen. Je werk van het ene blok is inspiratie voor het andere blok. Aan het eind van de cur sus is een presentatie van de gemaakte scènes in het eigen decor. Uitgebreide informatie is te lezen het cursusprogramma, af te halen bij de re ceptie van C-drie, in de bibliotheek, bij de VW, het gemeentehuis en de Haze laar. Sommige Soesters offeren graag hun nachtrust op voor een kaartje voor Youp van 't Hek, die op 3 oktober in C-drie op treedt. Zaterdag was het speciale kaartjesuur (tussen 11 en 12 uur) aan de Willaertstraat, en sommigen installeerden zich vrij dagavond voor tien uur al op de brug voor de ingang. Ze brachten daar de nacht door. Zaterdagmorgen vanaf half ne gen voegden de meesten zich in de rij die langzaam aangroei de. Het bleef rustig en in totaal gingen er 126 kaartjes van de hand. Uiteraard moesten sommigen teleurgesteld worden, maar alles verliep in goede orde, aldus theaterprogrammeur Idelettede Nooij van C-drie. "Vorig jaar was het nieuw, toen verliep het allemaal wat hectischer. De Schoof, tel. 60125 27 De Engh, tel. 60219 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Op maandag 23 oktober start in buurt huis De Praatpaal een nieuwe serie dansavonden. De cursussen worden ge geven voor mensen die de danspassen verleerd zijn en ze onder deskundige begeleiding weer willen leren. Daarnaast zijn de lessen ook bedoeld als gezellige ontmoetingsmogelijkheid. De kosten per avond zijn f 5,00 per persoon, waar bij het eerste kopje koffie of thee gra tis is. Opgeven kan via het telefoon nummer 601946. De dansavonden star ten bij meer dan 12 deelnemers. Het begon allemaal bij Thea van Arkel die vanaf haar vierde van af- valmateriaal de mooiste dingen maakte. Daar is ze altijd mee blijven doorgaan, al zijn er naast het afval- materiaal ook professionele materi alen bij gekomen. Nadat Thea meerdere malen de vraag kreeg of zij andere mensen ook niet kon leren om creatief bezig te zijn, en zij al langer iets wilde gaan doen met kinde ren ontstond het idee knutselfeestjes te organiseren voor partijtjes van kinderen vanaf 6 jaar. Zij gaat dan 2 uur lang knutselen met de (ongeveer 10) kinde ren, om voor ieder kind een werkstuk te maken. Dat gebeurde eerst altijd by Thea thuis, maar al gauw werden het er te veel en ontstond het idee om samen met Sacha Hilhorst bij mensen thuis workshops onder de naam 'Mollie' te gaan verzor gen. De workshops zijn voor minimaal zes personen en een goede werkruimte is vereist. De rest verzorgt 'Mollie'. Alle workshops zijn goed te volgen en wor den stap voor stap uitgelegd. 'Mollie' verzorgt alle basismaterialen en extra materialen. De meeste workshops kosten f 20,- per persoon.rHet motto is: 'Zeg nooit 'ik De deelneemsters aan een van de crea tieve workshops van "Mollie". Foto: Aldo Allessie kan niet', maar 'ik zal het proberen', dan sta je versteld hoeveel een mens kan le ren.' Er worden workshops gegeven in fimoklei, betonbeelden beschilderen en decoreren met servetten op diverse ma terialen, antieke boeken maken, sei- zoenskransen en deco-taarten. Er zijn al echte knutselclubjes ontstaan van vriendinnen die het leuk vinden elkaar regelmatig te zien en dan iets leuks te maken. Befrvoor vragen 6025474. Aandacht voor de kunst uit verschil lende culturen is een middel om communicatie tussen culturen en wederzijds respect te bevorderen. Als onderdeel van de uitreiking van de "Eemlandse Bemoei je d'r mee "-prijs door de gezamenlijke huma nistische organisaties in Eemland wordt op 23 september door de Amersfoortse wethouder mevrouw E. Geluk-Hennink een tentoonstel ling geopend van drie kunstenaars uit verschillende landen. De opening vindt plaats om 14.00 uur in de aula van de scholengemeenschap "De Amersfoortse Berg" aan de Hugo de Grootlaan 25 in Amersfoort. Het gaat om werk van de Kosovaarse kun- Er zijn nieuwe kooksessies bij de 'Kook- in' aan de Valeriaanstraat 145. Er wor den kinderfeesten, kookclubs voor man nen en vrijgezellenfeestjes georganiseerd door gastvrouw en kok Marianne Huis man Joosse. Zij heeft jarenlange erva ring in het geven van kookworkshops met grote en kleine groepen en schrijft receptuur voor diverse tijdschriften. De kooksessies zijn eenmalige bijeenkom sten van kookenthousiasten waar de gastvrouw aan de gasten nieuwe kook- technieken en professionele kneepjes van elke keuken leert. Tijdens- de kooksessies worden er met ongeveer zes tot acht personen gerech ten van het kook-idee van een dag be reid. Er zijn vijf verschillende kook- ideeën. Inschrijven voor een kook-idee van een dag kan individueel of met een groep van zes tot acht personen en kost f 95,- per kooksessie (exclusief de drankjes). Op woensdag 13 september is er van 11.00 tot 16.00 uur een sessie met het kookidee 'Nazomeren'. Het kookidee van dinsdag 3 oktober is 'luxe verwen nerij' en 8 november is het 'Winters menu in Italiaanse sfeer'. Op vrijdag 8 december is er een kooksessie met het kook-idee 'Feestelijk etentje zonder blikken of blozen'. Op deze dag wordt geleerd hoe je een feestelijk (kerst)menu, zonder stress tijdens de maaltijd, kan voorbereiden. Donderdag 18 januari is er een kooksessie met het kook-idee 'pasta en meer!'. Groepen kunnen zich inschrijven op een dag die ze zelf uitkiezen, zij kunnen ook zelf een kook-idee kiezen. Verder kun nen kinderen er op maandag tot en met vrijdag van 15.30 en 18.30 uur kinder- kookfeesten houden. De kinderen ko ken hun eigen 'sprookjes'- of 'griezel menu'. De prijs is 40 gulden per kind en er kunnen acht tot tien kinderen mee doen. Bel voor meer informatie 5)69827. j stenaar Xhemajl Ramadani, de Irakese kunstenaar Sadik K. Alfraji en de Indi sche kunstenares Marga Adama. De werken worden aansluitend op vijf plaatsen in Eemland getoond. Dat ge beurt in Amersfoort bij Marga Adama Art Education aan de Weverssingel 28, in de periode 24 september tot 8 oktober (op vrijdag, zaterdag en zon dag), en vervolgens in Museum Oud Soest, Steenhoffstraat, op zaterdag 21 oktober, zondag 22 oktober, zaterdag 28 oktober en zondag 29 oktober, telkens van 13.30 tot 17.00 uur. Daarna is de expositie nog te zien in Nijkerk, Leus den en Baarn. Dit jaar nog Engels leren? Dat kan bij ROC De Amerlanden-Soest. Op don derdagmiddag 14 september, 13.00- 15.30 uur, start er een beginnerscursus Engels. Deze cursus is bedoeld voor mensen die weinig of geen kennis heb ben van de Engelse taal. De cursus duurt maximaal 3 jaar. Kosten f 75,- per jaar, excl. lesmateri aal. Inschrijfgeld is f 40,-. Aanmelden en inschrijven tijdens kantooruren op maandag t/m donderdag bij gebouw Orlando, di Lassostraat 65, tel. 035- 6025771. Op zaterdag 30 september opent de Hopiban Masselman Groep (HMG) niet alleen haar nieuwe clubhuis, maar probeert zij tegelij kertijd zoveel mogelijk oud-leden en —medewerkers bij elkaar te bren gen. Ongetwijfeld zijn er nog oud-HMG'ers die in de buurt van Soest wonen en het leuk vinden om weer eens een kijkje te nemen op het scoutingterrein aan de Sparrenlaan en niet te vergeten het nieuwe clubhuis. Het programma op 30 september begint om 14.00 uur met de ontvangst en om 15.00 uur is de officiële opening. Aan sluitend is er een open huis met een ten toonstelling van allerlei zaken uit het archief van de HMG. De dag wordt af gesloten met een feest dat om negen uur 's avonds losbarst. Geïnteresseerden voor deze reünie wordt verzocht contact op te nemen met het bestuur van de HMG door een e- mail te sturen naar info@hmg-soest.nl of door te bellen naar Robert Voute, tel. 6027161. v Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 18 september Met John Malkovich, John Cusack, Ca- meron Diaz, Catherine Keener e.a. (USA 1999, 112 min.). "Being John Malkovich" speelt in op de huidige voyeuristische cultuur waarin de meest intieme gevoelens gemeengoed worden. In deze bizarre liefdesgeschie denis, waarin het brein van John Mal kovich de speeltuin wordt van een aan tal verwarde minnaars, is persoonlijke identiteit maar een zeer relatief begrip. Succesvol ondernemen, les 1: Craig is een poppenspeler die een baantje aan neemt als kantoorklerk. Hij is getrouwd met Lotte, maar hun huwelijk is een sleur geworden. Zijn nieuwe baan bete kent in twee opzichten een keerpunt in zijn leven: hij ontmoet de mooie Maxi- ne en hij ontdekt achter een archiefkast een donkere gang die toegang biedt tot het brein van John Malkovich, de ge vierde acteur. Samen met Maxine zet hij een bedrijfje op dat - tegen een tarief van 200 dollar voor vijftien minuten - Newyorkse sensatiezoekers de wereld laat zien door de ogen van Malkovich. Ook Lotte laat zich verleiden en raakt prompt verslaafd aan de bijzondere er varing. Verwarrender wordt het als Lot te via de verschillende lagen van Malko vich' onderbewuste Maxine probeert te verleiden, hetgeen leidt tot een nogal onorthodoxe liefdesrelatie en alle pro blemen van dien. Hoe krankzinnig ook, het verhaal van "Being John Malkovich" behoudt zijn eigen ijzeren logica. De stijl is realistisch en eenvoudig, zonder fantastische effec ten, en wordt ondersteund door een prachtige soundtrack van Carter Bur- well. Met dit geestige en originele de buut won Spike Jonze dit jaar de Oscar voor de beste film. Aanvang 20.30 uur. Toegang 9,00; CJP/65+7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9.00-13.00 uur, tel. 035- 6019577. Voor de mensen die van klassieke mu ziek houden of er graag op een pretti ge manier mee zouden willen kennisma ken heeft Artishock het nieuwe seizoen veel moois te bieden. In de lichte expo sitiezaal, die uitstekend klinkt, is elke maand op zondagmiddag om 15.00 uur kamermuziek van kwaliteit te horen. Dit is het tweede seizoen dat deze concer ten georganiseerd worden. Het afgelo pen seizoen heeft een publiek van en thousiastelingen de weg naar Artishock al weten te vinden. De sfeer is infor meel, de concentratie van musici en luisteraars optimaal! Voor de serie klassieke concerten wor den professionele musici aangetrokken. De toegangsprijs is bovendien zeer vriendelijk: voor f 12,50 kunnen bezoe kers gaan genieten; Artishock-leden betalen slechts f 10,00. Verwacht: 17 september: Duo Ruud Raike, Jaap Brackman, saxofoon piano; 19e" en 20c-eeuws repertoire. 15 oktober: Ensemble Toermalijn, kla rinet-kwintet; Chalumeau met vier strij kers, barok. 12 november: Duo Lucas Bunge, Caro line Kuijpers, cello piano; romantisch repertoire. 10 december: Soester Byzantijns koor, Grote Kerk; kerstconcert. 21 januari: Ensemble SHE, 2 fluiten, cello en piano; romantisch repertoire Zondag 17 september De serie klassieke concerten opent dit seizoen met een fris duo: Ruud Raike, saxofoon, en Jaap Brackman, piano. Het is een hecht, muzikaal duo met een uitgebreid en fantasievol repertoire. In dit programma spelen ze stukken van D'Indy, Ravel en (iets minder bekend misschien) Jacques Charpentier en Pier- re Lantier, allen twintigste-eeuwse com ponisten. Een uitschieter naar de barok is de bewerking van de sonate BWV 1035 van Bach, speciaal vanwege het Bachjaar door Ruud Raike voor het duo bewerkt. Het duo is ontstaan in septem ber 1997 en treedt op in diverse bezet tingen en met verschillende gastspelers. Ruud Raike werd in 1964 in Maastricht geboren. Hij studeerde aanvankelijk bij Karei Bruin aan het Hilversums Conser vatorium. Hierna vervolgde hij zijn stu die bij André Hemmers aan het Utrechts Conservatorium, waar hij in 1994 als uitvoerend musicus afstudeer de. Tijdens zijn studie nam hij deel aan diverse masterclasses, onder meer bij Iwan Roth (Zwitserland) en Francois Daneels (België). In 1994 en in 1997 maakte hij studio-opnamen voor de Concertzender, resp. met de pianiste Flor Verhey en met het Rodin Trio, sa men met Daniël Rowland (viool) en Hans-Erik Dijkstra (piano). Mede dankzij beurzen van het Prins Bernhard Fonds en het Fonds voor de Podium kunsten, volgt hij sinds 1995 regelmatig lessen bij Claude Delangle en Jean-Yves Fourmeau in Parijs. Naast het uitvoeren van kamermuziek in diverse bezettin gen, geeft hij ook les. Jaap Brackman kreeg zijn eerste piano lessen van zijn moeder Frieda Brack- man-Hoogerwerf. Later volgde hij les sen bij Berend Brackman, Naum Gru- ber en Hakon Austbo, bij wie hij in 1992 afstudeerde. Hij nam deel aan masterclasses bij Claude Helffer en Edith Picht-Axenfeld. Jaap Brackman treedt regelmatig op als solist. In kamer- muziekverband geeft hij concerten met, o.a. celliste Isabella Lediakova, violist Mare Hartogs en de fluitiste Karin Leu- tscher en Josine Pijnacker. Verder werkt hij in binnen- en buitenland met ver schillende zangers. Met The Beau Hunks Sextette maakte hij een cd-opna- me met werk van Raymond Scott. Aanvang 15.00 uur. Toegang: f 12,50, leden f 10,00. In het onderwijs wordt van oudsher een groot beroep op vrijwilligers gedaan, veelal ouders van leerlingen. Men gaat van het wederzijdse principe geven en nemen uit. De laatste tijd lijkt het erop dat ouders en kinderen zich steeds min der kunnen vinden bij extra activiteiten van de school. Met een doordacht vrij- willigersbeleid kunnen scholen het no dige vrijwilligerswerk wèl aantrekkelij ker maken. Van de ouders wordt namelijk te van zelfsprekend verwacht dat ze een actieve bijdrage leveren aan de organisatie, zich niet alleen als passieve klant opstellen. Feit is dat velen dat juist wèl doen, om dat ze gewoon niet precies wéten wat er van hen verwacht wordt. Het is \olstrekt onduidelijk wanneer je voldoende hebt Potentiële vrijwilligers verwachten dat een school hun inzet vraagt, zorgt dat deze inzet effect heeft en dat er rekening wordt gehouden met hun wensen. Bij voorbeeld, dat men langer van tevoren vraagt om kinderen ergens heen te rij den in privé-auto's (dus een dagdeel vrij te zijn) dan een paar dagen voordat het zover is Of duidelijk vragen om een bepaald aantal mensen om op zaterdag middag te helpen in de tuin of bij een pannenkoekenfeest - om zo te voorkó men dat er te weinig materiaal is. Ver spillen van de tijd van vrijwilligers is doodzondewant daarna komen ze niet meer!

Soester Courant | 2000 | | pagina 27