Gemeentebestuur wil recht van initiatief voor burgers isr, 1,h College en raad willen naar nieuwe vormen van contact Beeldenfietsroute (1) UUR soesa RONDJE RAADHUIS Programma discussie-avond bestuurlijke vernieuwing Met inwoners en organisaties zszwsnssBfe De rubriek 'op 't Hoogt Actueel', de officiële bekendmaking van de gemeente Soestis opgenomen in de Soe iizigingen voor ,emeentegids 20011 tijdig doorgeven Laatste woensdag in september spreekuur college in De Vijverhof 1 Van het Raadhuis ^1 Mijn vraag... T—1 r Hl joemeentegids Soest 2001 wordt Jrend jaar februari huis-aan-huis in sst en Soesterberg bezorgd. Mede- I akers van de uitgever van deze E> Wegener Suurland Falkplan Als het aaI1 de „„j^ep Bestuurlijke Vernieuwing ligt, krijgen de inwoners Sfo benaderen op dit moment tele-1 van Soest het recht yan |n|tiatief. Hierover wordt een discussie-avond gehou Het is de bedoeling om onder leiding van een externe vooratter interactief den op dinsdag 26 september, 's avonds van acht uurinhet gemevntehuis aan Iaenopainsaagiosepicuiuci, 3«t«iiuo- o het Raadhuisplein. Het onderwerp wordt toegelicht door Elly van1E1 ,„-v„-,n„ hsoft met bestuurlijke vernieuwing in Amersfoort, specifiek met he I 'jid staan nog juist zijn. ervaring heeft met bestuurlijke vernieuwing in recht van initiatief. ilaas blijkt vaak dat de telefoon- jnmers en adressen niet meer 3ppen. iieer Wegener Suurland Falkplan ,V. deze verenigingen/instellingen bedrijven niet meer kan bereiken I ook geen adreswijziging heeft ont ogen, wordt het adres niet meer I meld in de gemeentegids Soest [li. atuele wijzigngen en aanvullingen i de gemeentegids Soest 2001 men vóór 6 oktober ■sturen naar: jjoer/Suurland Falkplan BV ïïng Redactie Soest te 9510 HM Eindhoven «ld naam, adres, postcode, se- os en de rubriek waarin u ge it wenst te worden. De werkgroep waarin onder anderen burgemeester drs. J. Janssen, secre taris drs. W. de Kam en de (waarne mend) voorzitters van de fracties in de gemeenteraad zitting hebben, werd in maart van dit jaar ingesteld. Haar taak is vooral 'aanjager' te zijn van allerlei processen die met be stuurlijke vernieuwing te maken heb ben. Het betreft naast de interne re laties binnen het gemeentebestuur - tussen gemeenteraad en college van burgemeester en wethouders- voor al de externe relatie tussen het ge meentebestuur en de burger Dit laatste punt is inmiddels uitvoerig besproken met als resultaat twee concrete voorstellen: 1. het recht van initiatief voor bur gers om bepaalde onderwerpen *|Dpeningstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu- 6 bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 16.30 uur. Het in formatiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. i Bij de afdeling Publiekszaken kimt u onder andere terecht voor. de Gemeentelijke Basis Administra tie personen; de burgerlijke stand; rijbewij zenidentiteitskaarten uittreksels uit geboorteregister; woonruimteverdeling; huursubsi die; voorzieningen voor gehandi capten; vergunningen voor markt en standplaatsen, en zaken me betrekking tot de winkelsluitings 0p' donderdagavond zijn het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geopend van IV.UU tot 20.00 uur. U kunt dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt dan klaar terwijl u wacht'. Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (U 60 93 411. Inwoners van Soester berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld het ge meentehuis, moeten altijd eersi 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdebng Publiekszaken in het Dorpshuis Burgstede te Soesterberg ts voor het pubüek geopend iedere don derdag van 9.30 tot 12.30 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis Burg- stede aan het Dorpsplein zitting elke woensdag van 11.00 tot 12. Def dependance is telefonisch be- reikbaar onder nummer (034o) 1412. 60 93 459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven of het niet nako men van toezeggingen. 60 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. 0800 7662000, gratis nummer voor diegenen die grof vuil aan bieden of klachten hebben over de vuilinzameling. Bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 en deze eventueel in de betrok ken raadscommissie toelichten; 2. het instellen van een beleidseva- luatiecommissie. Deze beleidsevaluatiecommissie zal zich met name richten op een bepaald onderwerp; bijvoorbeeld door het bekijken van de historie ervan: hoe is het ontstaan en hoe is de besluitvor ming tot stand gekomen. Het eerste voorstel, het recht van ini tiatief, staat ter discussie op dinsdag 26 september, 's avonds van 20.00 uur (zaal open om 19.30 uur) tot 22.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Voor deze discus sie-avond zijn alle organisaties in Soest uitgenodigd. Daarnaast zijn alle geïnteresseerde burgers welkom. Het gemeentebestuur zal aan de bijeen komst dan ook ,Soest-breed' be kendheid geven, juist ook om bij de burgers belangstelling voor het on derwerp te wekken. Om de drempel tussen het gemeente bestuur en de inwoners zo laag moge lijk te houden, is destijds gekozen voor wijkbijeenkomsten onder het motto Praten met burgemeester en wethouders die enkele keren per jaar in een andere wijk van Soest en eenmaal per jaar in Soesterberg relatie burger-gemeentebestuur ver anderd en/of verbeterd kan worden en hierover ideeën op tafel te leggen. Er komen in ieder geval twee vragen aan de orde. De ene aan de burgers: wat zou ik doen als ik raadslid was, de andere aan de raadsleden: wat zou ik doen als ik burger was. Het programma van de bijeenkomst is hierbij in kader opgenomen. Het programma van de discussie-avond over b^murUjke vernieuwmg op dinsdag 26 september in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein ziet er als volgt uit: 19.30 uur zaal open; ontvangst belangstellenden met koffie of thee Amersfoort, specifiek over het recht van initiatief 20.30 uur interview door de (externe) voorzitter van de burgemeester en de fractievoorzitters 20.40 uur commentaar door de heer Jan Visser 20.45 uur pauze met koffie of thee 21.00 uur plenaire discussie onder aandachtspunten; 1. recht van initiatief 2. wat zou ik (raadslid) doen als ik burger was 3. wat zou ik (burger) doen als ik raadslid was 21.45 uur afsluiting met commentaar door de heer JanVisser 22.00 uur einde discussiebijeenkomst "Ze doen maar wat." "Ze hebben mooie praatjes maar luisteren kunnen ze niet." Herkent u zich in deze uit spraken? Ze gaan over ons ge meentebestuur. Kent u één van hen? Kunt u een naam opnoemen van een gemeen teraadslid? Van een wethouder? Op wie heeft u gestemd bij de ver kiezingen en waarom? Het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad vrillen graag de contacten en rela ties met de inwoners van en orga nisaties in Soest verbeteren; bewo ners meer ruimte geven om hun vragen te stellen en ideeën te leve ren aan de politiek. Raadsleden willen beter luisteren. Het gemeentebestuur wil hierover graag praten met de inwoners en met vertegenwoordigers van allerlei organisaties. Het nodigt u hiervoor dan ook graag uit. Op dinsdag 26 september is er in het gemeente huis een discussie-avond over -zo als dat heet- 'Bestuurlijke Vernieu wing.' De koffie staat klaar om half acht, de bijeenkomst zelf begint om acht uur. Wij hopen dat u met ons wilt pra ten over nieuwe vormen van con tact tussen gemeenteraad, college van burgemeester en wethouders en de inwoners van Soest. Drs. J.J.L.M. Janssen, burgemeester van Soest. uur. 60 93 666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol- 6093 643 Klachtentelefoon mi lieu Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54 87 411 (politie). JLT F.rkvnd Schadcbttirij!' Behandeling begroting 2001 in raadscommissies: maandag 18 september, 09.00 uur, commissie algemene bestuurs zaken c.a.; maandag 18 september, 13.30 uur, commissie sport, onderwijs, wel- ziinszakcn en milieu c.a., dinsdag 19 september, 09.00 uur, commissie ruimtelijke ordening dinsdag 19 september, 13.30 uur, commissie financiën c.a. donderdag 21 september, raads- vergadering maandag 2 oktober, commissie al gemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 3 oktober, commissie ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, openbare werken en recrea- woensdag 4 oktober, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu. donderdag 5 oktober, commissie financien, economische zaken, so ciale zaken en cultuur maandag 16 oktober, aanvang 19.00 uur, behandeling begroting 9001 woensdag 18 oktober, aanvang I T4.00uur, behandeling begroting gemeenteraadsvergadering, even- fueel voort te zetten op donderdag 19 oktober, aanvang 19.30 uur 1 Alle vergaderingen worden gehou- in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19 30 uur, tenzij anders aangege- Inmiddels is gekozen voor een nieu we opzet. De gemeente is afgestapt van de zaaldiscussie-per-microfoon tussen bezoekers enerzijds en le den) van het college van burgemees ter en wethouders anderzijds. In deze opzet krijgen inwoners van de wijken die het college bezoekt de ge legenheid afzonderlijk met een lid van het college te praten. Het college heeft voor deze opzet gekozen omdat gebleken is dat mensen met klachten of vragen die huiverig zijn voor een groot gezelschap wegbleven en zo dus niet alle inwoners bediend wer den. Op woensdag 27 september a.s. is iedereen uit de wijken Overhees/ Hees/Boerenstreek/Klein Engendaal welkom die iets te vragen of op te merken heeft. I De bijeenkomst wordt van 20.00 tot 22.00 uur gehouden in De Vijverhof, I Klarinet 39. Tijdens deze uren zijn minstens twee leden van het college paraat om vra gen te beantwoorden. Mocht dat met lukken, dan wordt eventueel een af spraak gemaakt voor een vervolgge sprek of een schriftelijk antwoord SPREEK UREN COLLEGE B EN W. Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische ar- spraak. Een afspraak met Burgemeester J J.L.M. Janssen of de wethouders A. Blommers-Biezeno, K.w- Krol en H.L. Witte kan men re- gelenvia M wnd. secretaresse mw. W.B.w Daselaar, telefoon (035) 60 9 443 Belangrijke telefoonnummers zijn. 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). Elke wijk komt met het spreekuur aan de beurt, maar ook inwoners uit andere delen van Soest zijn woens dagavond 27 september welkom. De gemeente zal zoveel mogelijk proberen wachttijden te voorkomen, dan wel zo kort mogeüjk te houden. Wie op het spreekuur komt maar op zijn beurt moet wachten, kan zich la ten voorlichten over nieuwe mogelijk heden van gemeentelijke informatie op Internet en Teletekst. Het radioprogramma van de ge meente wordt via de lokale zender Radio Soest rechtstreeks uitgezonden elke woensdagochtend tussen 11.00 en 12.00 uur. Omstreeks 11.10 uur spreekt burge meester Janssen zijn wekelijkse co lumn 'Mijn Soest-gevoel' uit. Op de zondag daaropvolgend wordt het pro- gramma herhaald tussen 11.00 en 12.00 uur. Kabel FM 107.9 en via de ether FM 105.9 hand van een duidelijke routebeschrijving, die voor vijf gulden te koop is bij de VVV. Het is de bedoeling voortaan regelmatig in Op 7 Hoogt aandacht te besteden aan de kunstwerken die in de route zijn opgenomen. We houden daarbij d*™p™™*™ngHer kunJtwerk uit 1993, vervaardigd door CorryAmmer- Geen Smeeing meer in de gemeente raad, wel een WITTE Burcht. Spinnenexpositie met computerani matie in Kwekerij: een webweb dus. Gelezen: Wij zitten al jaren op deze 'school en er is niets gebeurt tot nu toe.' - En ook niets geleert dus Caféhouder na de 'doop' van agent zelf op water (en brood). Kop: Witte wordt meteen in het die- pe gegooid. - Zeker op de Koninginnelaan ge weest. De Windhond incasseert dubbelop. - Zeker een tik van de molen gehad. SWOS-maaltijden duurder. - Da 's even slikken. Kop: Regen krijgt kinderen niet klein. - Natuurlijk, in mei groeien ze er zelfs van, zeggen ze. Anti-mug kaarsje veroorzaakt brandje. - Door een steek-vlam? I Kop in Handelspost: Geen treinen tussen Baarn en Den Dolder. Betere beveiliging op Soester overwegen. - Ja, veiliger kan het gewoon niet. Huisbezoek van seniorenvoorlichting en VOS. - Kunnen ze meteen de meterstanden opnemen. Obbe Prangen "Op klinkerweggetjes voel je het kontje bewegen." - Zal wel; toch was zo'n korenveldje vroeger ook niet verkeerd. Halfjaarcijfers politie: 'Het aantal gepleegde woninginbraken in het af- gelopen jaar is gestegen in vergelij king tot dezelfde periode in 1999'. - Twee vragen: Over welk afgelopen jaar gaat het dan? Hoe zit het met de niet-gepleegde woninginbraken? Het eerste beeld dat men .-0----- laan, staat voor het moderne gebouw van Remu aan de Lange Urineweg. man/vrouw Naam: Adres: Telefoon: Ik zou het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Met Witte groen voor rood. - Kleurrijk college Kerkebuurt: Stompzinnig slot. Politiek wil dam opwerpen tegen seksshoj). - V/as in dit geval een walletje niet beter geweest? Winkeliers voeren winkelverbod in. - En mag mijn vrouw dan pilot-pro- jectzijn? Evangeliegemeente koopt Juliana- kerk voor bijna twee miljoen. - Da 's geen geschenk uit de hemel.

Soester Courant | 2000 | | pagina 33