1*11 iffii Danscentrum Gerla Visser nt AAN >RGERS 3RBIJ?! Vage intentieverklaring Verplicht' bijzonder onderwijs nauwelijks Wegwijzer viert 25-jarig bestaan <*r JD 15 JN WIJ R JOU }oor ogen Verwarring over scholensluiting BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Vraagtekens achter lijst met vragen aan burgers Harry (Kiekeboe) Witte en het hooi op zijn vork Waterschap let op doodspuiten groen langs sloten PAGINA 2Ï WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 lienen? Dt de conclusie (nieuwe) baan? uhedrbew - k onthaal zei %n uw keuze. 5 jaar koning. Christelijk en katholiek onderwijs tekenen niet 'P Lu uitje? HeP bi in 'eP blijft gen iepen! Voor service moet u bij ons zijn Van Den Brink Wethouder al bijna 'bekende Nederlander' -r SOEST BEL VOOR EEN GRATIS PROEFLES Komkommertijd ïr Courant, ir direct een ca. 15 uur. iisferen op de i/vrouw met binnen het jben en wilt u in, tijdens kan' -461 92 10. nog enkele t in Soest, orger. informatie. fficesegment. Het iet universitair niveau iële, commerciële en als om tijdelijke banen. of kom langs. We zijn i 67. nl) est acnsoest@hetnet.nl Het gemeentebestuur wil de bijzon dere schoolbesturen zo ver krijgen dat deze - na de "voorgenomen" sluiting van de drie openbare scho len zullen meewerken aan het nieuwe "30/70" spreidingsbeleid voor allochtone leerlingen. Achter gesloten deuren is daarover de afge lopen maanden overleg gevoerd. Twee van de drie schoolbesturen houden de boot echter af. Dat de bijzondere scholen (katholiek, protestants-christelijk en bijzonder-neu- traal) niet staan te springen om allocht one leerlingen op te nemen is bekend. De "toelating" vond tot dusver mond jesmaat plaats en dat is mede oorzaak van de - algemeen betreurde - "ver- zwarting" van het openbaar onderwijs in Soest. De gemeente zegt deze "segre gatie" nu te willen tegengaan door de "zwarte" scholen te sluiten, mede om dat twee van de drie scholen inmiddels ook onder de opheffingsnorm terecht zijn gekomen of dreigen te komen door dat "witte" ouders hun kinderen liever naar een van de andere scholen sturen. "Uw school vinden ze gewoon beter, stelde (plaatsvervangend) onderwijs wethouder Neks Blommers (WD) in het "open" overleg dat ze op 29 augus tus met de delegatie van de drie school besturen voerde. Uit het verslag van deze bijeenkomst blijkt dat de drie delegaties met grote terughoudendheid op de wensen van het College hebben gereageerd. Gecon stateerd werd o.m. dat de gemeente vooral een financieel probleem heeft en dat nu op het bordje van het bijzonder onderwijs lijkt te willen deponeren. Blommers heeft daarop duidelijk ge maakt dat de gemeente de ouders nu eenmaal niet kan dwingen tot een be paalde schoolkeuze en dat het "stimu leringsbeleid", dat driejaar geleden nog met veel tamtam werd ingezet, heeft gefaald. De medewerking van de bijzon dere scholen is gevraagd omdat de ge meente geen nieuwe school wil bouwen en ook zo weinig mogelijk wil vertim meren aan bestaande scholen. "Wij wil len niet meer puur in stenen investeren maar in kinderen." Rug tegen de muur Blommers gaf in de bespreking openlijk toe dat de gemeente niet kan zeggen dat er geen geld is ("wij gaan niet zo gauw failliet"), maar alle "openbare" kinde ren naar de (straks als enige resterende) Prins Willem Alexanderschool is - mede daarom - geen haalbare kaart. De gemeente ziet de allochtone leerlingen (zo'n 260 op dit moment) straks dan ook uitwaaieren naar het bijzonder on derwijs, dat zich - zo valt uit het verslag op te maken - wel voor een voldongen feit geplaatst voelt. "Met de rug tegen de muur", zo werd de positie van de bijzondere schoolbesturen door één van de delegaties omschreven. Niettemin kreeg Blommers de "toezeg ging" dat de schoolbesturen wel willen meewerken aan de integratie. Uit de tekst van het overleg (na enige minuten schorsing voor overleg met de achter bannen): "Ik zie geen sombere gezich- t> Vervolg van pagina 1 stelde voortvarend vast dat de "bijzon dere" schoolbesturen (christelijk, katho liek en bijzonder-neutraal) zich al had den vastgelegd op de door het College gewenste 30/70-spreiding van allocht one/autochtone leerlingen over alle scholen van Soest, maar Witte zelf maakte teleurgesteld duidelijk dat alleen van het Van der Hucht-schoolbestuur die middag een getekende intentiever klaring was ontvangen. Brede school Rolf-Jan Sielcken (D66) en Ans Mann (Groenlinks) lieten over hun standpunt geen twijfel bestaan. Voor het College voorstel hadden ze nauwelijks een goed woord over en ze hekelden o.a. het ge brek aan openheid, het veelvuldig ope reren achter gesloten deuren en de vage terminOlögie waarvan B. èn W. zich - al dan niet bewust - bedienden. Sielcken zag ook nog kans, het D66-stokpaardje van een "klankbordgroep" in de discus sie te betrekken en bepleitte vurig om in het onderzoek ook het alternatief van de "brede school" een reële kans te ge ven. Huberts moest daarin per interrup tie meegaan: "We schieten niet alles meteen af..." Ans Mann - als oud-directeur van een der scholen en als voorzitter van de ver eniging openbaar onderwijs uiteraard zeer goed op de hoogte van alle achter gronden - liet onomwonden weten dat ze "verbijsterd en boos" was over de manier waarop de gemeente tot nu toe met de openbare school was omge sprongen en over de cryptische om schrijvingen in het Collegevoorstel. "Ons vertrouwen is behoorlijk be schaamd." De "botte bijl" die het Col lege nu lijkt te hanteren, ook met de gedachte om de bijzondere scholen ein delijk zo ver te krijgen dat ze ook al lochtone leerlingen ruimhartig zullen opnemen, noemde ze "haast chantage". Ook zij pleitte vurig voor het alternatief van de "brede school" en verlangde naar "bevlogen bestuurders". Pikant was de bijdrage van José Bijman (GGS), die moest laten zien af de frac tie nu wel of niet aan de leiband van haar politiek leider - de wethouder - zou lopen. Dat viel mee: ze had "grote moeite" met het voorstel en pleitte er voor in elk geval de Buut (Overhees) nog een kans te geven, mede door de verwachte groei van leerlingen uit de Boerenstreek. Ook zij bleek vele te voe len voor de "brede school". In elk ge val wilde ze met definitieve besluiten wachten tot het onderzoek is voltooid. 'Vreemde avond' Witte verbaasde vervolgens vriend en vijand door - terwijl iedereen nu juist zéér benieuwd was naar zijn eerste reac tie - de discussie onverhoeds te stop- pen, hoewel het door hem gekoesterde reglement van orde voorschrijft dat de discussie in twee ronden wordt gevoerd, dat de wethouder na de eerste termijn het Collegestandpunt verdedigt en eventuele vragen beantwoordt, en dat ook de insprekers nog een tweede rond je krijgen. "Het is een beetje 'n vreem de avond geworden," excuseerde hij zich. Hij liet verder deemoedig weten dat hij niet in staat was op dit moment alle vragen te beantwoorden en dat hij zich eerst met het College wilde bera den op de ontstane situatie. Die heeft in elk geval niet aan duidelijk heid gewonnen. Integendeel: de verwar ring is alleen nog maar groter geworden en wanneer de discussie wordt voortge zet bleef vorige week ook volstrekt duis ter. Woensdag (vandaag) komt in elk geval de rest van de agenda van de com missie aan de orde, maar daar staat het punt "onderwijs" niet bij. Bar-Grill en Restaurant 't Luykje in Soest is al vele jaren een begrip in de regio Gooi en Eemland en ver daarbuiten. Gevestigd in een historisch pand, waarin al vanaf begin negen tienhonderd het horeca-vak wordt uitgeoe fend. De gemoedelijke en informele sfeer zijn ken merkend voor 't Luykje, evenals de alom bekende Luykje gerechten: de spies van een meter, de spare-ribs, oma's stoofpotje, de mosselpan, de Bourgondische lamsschouder, de satéschotels en diverse visgerechten. Verder kunt u een keuze maken uit de ge rechten van onze steeds wisselende speciali- teitenkaart en informeert u ook eens naar onze fondue- en gourmetavonden. Trefwoorden passend bij 't Luykje zijn: een gezellige bar, mooi terras, ruime parkeerge legenheid, afhaalmogelijkheden en dagelijks Tegenheid, afhaalmogelijkheden e geopend. ten. Mag ik daaruit concluderen dat wij met elkaar dit traject ingaan? Ik zie dat deze conclusie juist is. Ik zou dit graag willen vastleggen in een intentieverkla ring. Ik denk aan een simpele brief met daarin opgenomen de bezorgdheid rond de segregatie en het gezamenlijk willen oplossen van het probleem." 'Bewegingen' In het vervolg van het gesprek werd van de zijde van de drie schoolbesturen nog benadrukt dat zij geen "oude gebou wen" willen overnemen en dus extra lokalen bij de bestaande scholen eisen. In elk geval zullen de "bewegingen" - leerlingen die tussentijds overstappen naar een andere school - net als vroe ger alleen bij uitzondering worden toe gestaan, afhankelijk vari het oordeel van de directeur van de betreffende school, maar wel wordt de belangstelling "gere gistreerd". De concept-tekst van de intentieverkla ring die de gemeente na afloop van het gesprek aan de drie schoolbesturen heeft voorgelegd luidt als volgt: "De schoolbesturen van het protestants- christelijk onderwijs, het rooms-katho- liek onderwijs, het neutraal-bijzonder onderwijs en het openbaar onderwijs (dat is dus de gemeente zelf, red.) heb ben naar aanleiding van het voorstel aan de gemeenteraad voor de vergadering van 21 september'2000 tot sluiting van locaties van het openbaar onderwijs, de intentie uitgesproken om over de oplos sing van de segregatieproblematiek tot concrete afspraken te komen. Dit houdt in dat in een gezamenlijk traject de in houdelijke voorbereiding ter hand wordt genomen." Grote aarzelingen In feite staat er weinig meer dan dat de schoolbesturen bereid zijn een beetje hun best te doen, maar van concrete af spraken is niets te vinden dan het "ge zamenlijk traject". De besturen worden nauwelijks tot concrete stappen ver plicht, en bovendien heeft, zoals wet houder Harry Witte vorige week tot zijn teleurstelling moest vaststellen, alleen het bestuur van het bijzonder-neutraal onderwijs (de drie Van der Huchtscho- len) de verklaring getekend (en binnen de afgesproken termijn) teruggestuurd. In elk geval lijkt het erop dat de bestu ren van de christelijke en de katholieke scholen nog grote aarzelingen hebben en het vorige week met de formulering - hoe vaag ook - nog niet eens konden zijn. Of de vlag er inmiddels anders bij- hangt is niet bekend. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 - - Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 Sommige fracties hebben vraagte kens geplaatst achter de vragenlijst die het College naar een paar hon derd Soesters wil sturen. Om inzicht te krijgen in de wensen van de bur gers heeft Intomart in opdracht van de gemeente 70 (meerkeuze)vragen opgesteld. Veel daarvan hebben be trekking op de woonomgeving, cri minaliteit en het functioneren van de politie. De vraagstelling roept niet bij alle leden van de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting enthousiasme op. Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) vroeg zich af op welke manier de antwoorden geïnterpreteerd moeten worden. Als er in een straat veel verlichting is, zal de één daarover zijn tevredenheid uitspre ken, omdat hij zich er veilig voelt. Maar iemand die erg is begaan met het milieu, zal aangeven dat hij ontevreden is over zoveel (overbodig) energieverbruik. Het College wil de uitkomst van het onderzoek betrekken bij het gemeente lijk beleid. Maar volgens de meeste frac ties ontbreekt het daarvoor aan vragen die specifiek betrekking hebben op het huidige beleid van Soest, terwijl er daar entegen te veel vragen zijn opgenomen die te maken hebben met de politie of te algemeen van aard ziin. Liever *ien de raadsfracties dat de burgers wordt gevraagd naar hun mening over bijvoor beeld het functioneren van de klank bordgroepen. Wethouder Bart Krol verdedigde de enquête met onder meer de opmerking, dat dezelfde vragenlijst in andere ge meente wordt gebruikt. Daarom kan Soest de uitkomst vergelijken met die van deze plaatsen. De commissie bleef evenwel aandringen op aanpassing van de lijst. Wil Stekelenburg (PvdA) vond zelfs dat Krol maar naar een ander bu reau moest stappen om een geheel nieu we vragenlijst op te stellen. Zover wil de de wethouder niet gaan. Wel kwam Krol de commissie een beetje tegemoet door te beloven, dat hij Intomart op dracht zal geven enkele 'specifieke Soes- ter vragen' op de lijst toe te voegen. "Daar zullen andere vragen voor moe ten wijken", aldus Krol, alsof de ge meente Intomart per vraag betaalt. Soest heeft 25.000 gulden beschikbaar voor het onderzoek. Het is de bedoeling dat in totaal 1200 huishoudens, ver deeld over de zes woonwijken, de vra genlijst (en een aanbevelingsbrief van burgemeester Koos Janssen) krijgen toegestuurd. Ze worden willekeurig ge selecteerd uit het bevolkingsregister. Wie meewerkt aan de enquête kan de lijst anoniem retourneren. Basisschool De Wegwijzer aan de Willaertstraat viert deze week haar 25-jarig jubileum. Maandagoch tend werd de feestweek geopend door acht leerlingen die verkleed als clowns 25 duiven loslieten. Hierna zongen de 200 leerlingen van de school met de leraren en ouders het 'Wegwijzerlied'. De feestweek staat in het thema van het De Wegwijzer startte in 1975 als katho lieke basisschool in de nieuwe wijk Overhees in de Albert Cuyplaan. In eerste instantie kwam de school met drie andere scholen samen in een ge bouw. Nu zit De Wegwijzer in een eigen gebouw aan de Willaertstraat dat vast zit aan het gebouw van de openbare basis school De Buut. In het onderwijs op de school wordt de nadruk gelegd op differentiatie en adap tief onderwijs. Dat houdt in dat er in het onderwijs rekening wordt gehouden met de ontwikkeling van ieder kind. Veel ouders zijn op verschillende manieren betrokken bij de school. Tijdens de feestweek helpen vijftien ouders met de organisatie. Het team en de ouders hebben voor deze week een echt feestprogramma opgezet. Maandag waren er spelletjes voor groep een en twee, groep 'Jip en Janneke'. 's Avonds aten zij met z'n allen patat waarna de kinderen een cir cusvoorstelling voor de ouders opvoer den. Dinsdagochtend konden de kinde ren op school ontbijten en dinsdagavond was er voor de groepen drie, vier en vijf Ouders, opa's en oma's kwamen maandagmorgen naar de Wegwijzer om getuige te zijn van één van de feestelijke activiteiten. Foto: Aldo Allessie feest. Na een speurtocht door de wijk overnachtten zij in tenten in de binnen tuin van de school. Vanochtend was er ontbijt voor de jonge kampeerders en vanavond blijven de groepen zes, zeven en acht in de schooltuin slapen. Vrijdag, op het eindfeest, zal circus Kristal met de kinderen van alle groepen circusacts gaan oefenen. Om 13.45 uur kunnen de ouders naar hun voorstelling komen kij ken. Harry Witte, de pas aangetreden Soester wethouder van Onder wijs en Ander Ongerief, zal zich vorige week nog wel eens achter zijn beringde oor hebben ge krabd over de gretigheid waar mee hij zich op zijn nieuwe baan heeft gestort. De geestelijk leider van Gemeentebelangen Groen Soest oogde vorige week woens dag, tijdens de vergadering van de raadscommissie, niet erg ok selfris meer. Witte zag zich geconfronteerd met een niet al te welwillend publiek, liet de discussie behoorlijk uit de hand lopen en bakte er zelf weinig van, reden waarom hij - mede op influis tering van gemeentesecretaris Wim de Kam - het bijltje er op een uiterst ongebruikelijk tijdstip bij neergooide: precies voordat hij eindelijk zélf aan het woord moest komen om het Col legestandpunt te verdedigen, of op z'n minst te verduidelijken. Witte liet de hamer vallen en hield het verder voor gezien. Kiekeboe...! Hij had zich, dat moet gezegd, bij voorbaat al verontschuldigd voor zijn gebrek aan "detailkennis" (hoewel een weekje wethouderschap toch ei genlijk genoeg zou moeten zijn om het dossier van de openbare school op z'n minst een keer door te ne men) en kreeg daarvoor van de com missie - waarin ook nauwelijks erva ren politici zitten - niet eens op zijn politieke falie! Het zegt wel iets over de statuur van de zittende politici; in de tijd van Arend Bolhuis - om maar een CDA-naam uit het verle den te noemen - zou zoiets onge twijfeld niet hebben kunnen passe ren- Witte loopt al een tijdje mee en kent het klappen van de zweep heus wel, maar hij moet blijkbaar nog wennen aan zijn nieuwe rol, en de politiek ook. Tijdens de discussie verloor de veelbelovende maar eigenlijk nog kersverse bestuurder zich voorname lijk in terechtwijzingen aan het adres van het publiek en de voortdurende, steeds wanhopiger getoonzette her haling van de mededeling dat een "voornemen tot een besluit" nog lang geen "besluit" is, maar dat over tuigde weinigen. Toen hij eindelijk zelf wat inhoudelijks moest laten horen liet Witte het afweten. Jam- Beetje moe? Het zou kunnen dat hij woensdag avond, na alle opwinding van over dag - toen hij op zowat alle nationale radio- en televisiezenders te zien of te horen was geweest en al bijna kon worden uitgeroepen tot "bekende Nederlander" - een beetje moe was. Ook Witte is natuurlijk maar een mens, al blijft het merkwaardig dat hij voor de landelijke pers zo onge veer de hele dag beschikbaar was maar er eenmaal "thuis" halverwege naar gewoon mee ophield. En zo erg laat - half elf - was het toch ook nog niet; er is in de Soester politiek wel vaker laat vergaderd, zelfs tot diep in de nacht. Misschien was hij het ge woon zat, al dat gepraat, al voorspelt dat dan weinig goeds voor de ko mende behandeling van de andere probleem-pakketten in zijn porte feuille. Er ligt nogal wat hooi op zijn vork. Opmerkelijk was ook de verschijning van gemeentevoorlichter Walter Sans, die zijn gezicht normaliter nooit laat zien bij zoiets simpels als een commissievergadering (net als zijn voorganger trouwens) maar nu - om 's anderendaags de landelijke media te kunnen bedienen - ook een keertje van de partij was. Zoveel egards heeft de plaatselijke pers tot nu toe niet mogen ondervinden, maar ja - dat is natuurlijk ook heel wat anders... A.P. De waterschapsinspecteurs van Wa terschap Vallei Eem gaan de ko mende maanden en volgend voor jaar streng controleren op het doodspuiten van het groen langs sloten. Agrariërs die de sloten langs hun land per ongeluk of met opzet met bestrijdingsmiddelen bespui ten zullen daarvoor een boete krij- gen. De Officier van Justitie bepaalt de hoogte van de boete. Die is afhankelijk van de ernst van de overtreding. Bij een kleine misstap kan de boer er met een officiële waarschuwing vanaf komen. Het waterschap past het zogeheten "lik- op-stuk-beleid" toe. Dat wil zeggen dat de overtreder een schikking krijgt aan geboden van de Officier van Justitie en dat daarmee de kous af is. Agrariërs bespuiten tijdens werkzaam heden op het land soms de sloottaluds, waardoor de kwaliteit van het water in de sloot achteruit gaat. Bovendien gaat het ten koste van de stevigheid van de oever. Een kale oever zal veel gemak kelijker instorten. Bestrijdingsmiddelen die in het water terechtkomen vormen ook een bedreiging voor de planten en dieren in de sloot. De normen voor de waterkwaliteit worden bij bespuiting van de slootkanten bijna altijd overschreden. Soms is het 'meebespuiten' van de slootkant slordigheid van de boer, maar vaak gebeurt het moedwillig om het onkruid (met name kweekgras) te be strijden. In beide gevallen is er sprake van een overtreding van de Wet veront reiniging oppervlaktewateren en/of de Bestrijdingsmiddelenwet en krijgt de overtreder een boete. Het waterschap is belast met de zorg voor schoon opper vlaktewater in sloten, beken en plassen. Daarnaast zorgt Waterschap Vallei Eem voor de juiste waterstanden en voor veilige dijken. Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd 25 lessen: 245,- per persoon Country (beginners) 5 lessen: 40,- per persoon Street Dance 10 lessen: 85,- per persoon INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035 - 602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur, t/m maandag 25 september in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Geen moment kan ik weg uit Soest. Ik heb nog niet mijn hielen gelicht voor een zonovergoten vakantie in de Dordogne of in mijn geliefde dorp breekt de pleuris uit. Van tevoren had ik vijf "komkommers" geschreven voor mijn lijfblad. Bij thuiskomst lagen er vijf zure bommen op mijn deurmat. Alle maal gemist. 1. Ten Hove en Smeeing weg. 2. Leo van de Berg in de gevangenis. 3. Drie scholen bedreigd met opheffing. Kosten van het extern bureau dat het licht uit en de deur op slot moet doen: 60.000 gulden. 4. Een gat in de sport van achteneenhal- ve ton. 5. Harry Witte wethouder. Op de LTS zat hij (altijd te laat) bij mij in de klas vóóraan, maar hij is toch nog goed te recht gekomen. Het wethouderschap is zijn eerste, betaalde baan. Succes, Har ry- Nooit natrappen naar een wethouder die om gezondheidsredenen moet te rugtreden, maar als de goede man zich gewoon eerst ziek had gemeld en de partij een paar weken in de gelegenheid had gesteld een ander voor te dragen was dit drama voor de PvdA niet zo groot geweest. In 1998 zei CDA-voor- man Bart Krol: "GGS in het college is geen goed plan. Als je zo makkelijk van je principes afstapt, dan hoef ik niet met je in één college. Aan de andere kant: laat Harry vier jaar wethouder zijn en we zien hem nooit meer terug." De viezerikken (de uitdrukking is van Teun Middelkoop) van GGS trappen er in, Harry krijgt de moeilijkste porte feuille en CDA/WD lachen in hun vuistje. Briljant politiek spel, maar volstrekt ongeloofwaardig. Wie durft er nog iets te zeggen over de kloof dichten tussen burgers en politiek? En dat alles dank zij de judaskus van de CDA-vrome Henk Koning ("op persoonlijke titel heb ik wat met Witte gebabbeld") en dankzij het liberale elastiek van Bert Krijger, het WD-korenwolfje in schaapskleren ("je moet nooit op de verschillen letten, maar op de overeen komsten"). Zo werd het bedisseld bij grootmoeder Blommers thuis aan de koffietafel. De WD/CDA/PvdA-coalitie heeft er een puinhoop van gemaakt. Een gat van achteneenhalve ton om de sporters te vriend te houden. Soest is het "Drieber gen" van Eemland. Maar Soest weiger de 300 gulden BTW te betalen voor het speelobject van 1900 gulden, dat de Buut zou krijgen van de gemeente als cadeau voor het 25-jarig bestaan van de school. "Dan zoek ik wel een sponsor voor die BTW," had Marijke Kemp ge zegd. Het geld is nog steeds niet binnen en niemand van het raadhuis was aan wezig bij de festiviteiten om de cheque aan te bieden. Soest staat landelijk weer op de kaart. Donderdagavond ben ik even wezen kij ken in de bomvolle zaal (ik heb vijf bit terkoekjes gepikt) van het raadhuis. De bode weigerde, hoorde ik, om voor de insprekers kopietjes te maken: "Ik ben alleen voor de koffie". Het was een chaos. In deze commissievergadering SOW was aan de orde raadsvoorstel 00- 98 over de sluiting van drie openbare scholen. Zelden zo'n slecht geschreven tekst gelezen van iemand die blijkbaar een zwarte school niet heeft afgemaakt. Half april werd er al achter gesloten deuren over de sluiting gekonkelefoe- zeld en geen raadslid kwam op het idee de gewettigde procedure te volgen. "De sluiting gebeurt niet in 2001 maar in 2002. We hebben ons vergist," loog de burgemeester vorige week. Bij de Sei- zoenmarkt kwam hij binnen door de achterdeur om de honderden demon stranten bij de voordeur van C-drie te ontlopen. Het is ook veel leuker om met vader Abraham te dansen op de Gilde- feesten of prominent in het Journaal te verschijnen on de Open Monumenten dag. Waarom stuurde de PvdA naar deze zeer belangrijke commissievergadering op 6 september niet een zwaargewicht raadslid zoals mevrouw Stekelenburg of mijnheer Naseri (wie is dat?), maar een dom blondje in een rood jasje, die van toeten noch blazen wist? De aanwezigen in de raadzaal waren verbijsterd over haar optreden. Politiek is de macht van de onmacht politiek is ijle lucht bungeejumpen op brandnetels woelen in een stofnest tongzoenen met een hagedis paalzitten op ijdelheden het hoogste woord aan lager wal politiek is stikken, likken, wikken, pikken in andermans veren politiek is dol, dwaas, dwars doorkneed en doordrongen politiek beheerst je leven je lijf, je lompen, je lot en je lariekoek. Jan Smeeing had gelijk.

Soester Courant | 2000 | | pagina 3