BLUEBERRIES Van Bi bied *euke tte] len V koo istgoed p aan /Kamerbewoners De Bongerd ontevreden damesmode Snel duidelijkheid gewenst over voormalig terrein In de Ruimte ot meer komst tO% 0?eedt-6o>itc*ty, Huisbezoekproject onder 75+ bijna getorpedeerd WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 5 (ie^r°hte Hoge huur voor kleine ruimte, regels worden niet nageleefd indeling est 8 ij kas? an leiding helpen BRASSERIE KEUZEMENU Boekweitland en Krekel: straatfeesten voor kleding met een aparte, eigen stijl onze merken; oa. Mark, the Parn, Olsen Solo, Sandwich, Angels Steenhoffstraat 13, Soest 035-6669816 n van honden Auto brandt uit Jubileum-aanbieding Meningen van lezers Hebt u dat nu ook? (3) Service bij Schoemaker voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën 44i Gemeentebestuur koestert 'privacy' A I ge bomen in Soest et aat uit een lus doo n.) en een lus doo 1 km.). is 5 km., zodat u vooi op 34 km. moet reke oen en milieu wil nte teer dan alleen de re- :st en omstreken var .elijk wil zij ook de ka le waarde van bomer :nte accentueren, omenroute gemeentr :end verkrijgbaar bij dr teenhoffstraat 9a. Dr Brink" is de titel van ïvoerd gidsje met e 'andelroute langs de ïs van Soest, te laat u op een plezie- inieuw?) kennismaken g over is van landschap an het flank-esdorp in de hand wordt u al a stuk wijzer over ont- en bodemgebruik van ong agrarische neder- Het gidsje is een uitga- lilieu en is uitsluitend bij de VW Soest, ït 9a. Kosten f 2,50 )rziening op om meer en aan te leggen." eraan dat de gemeente ït bezig is met het voor- het plan Mateloos Mo- leel van het Duurzaam- /ellicht kunnen we vol- eriaal dat we in het ka- ebben laten maken, ge- de autovrije zondag om ema te koppelen." ouwt dit jaar "als een r de gemeente om in te rol." De goede wil van is er in ieder geval: er afspraken gemaakt met ger van de organisatie, m volgend jaar weer er. mee te doen. kamerbewoners in jongeren- oonwijk De Bongerd zijn ontevre- over hun kamers. De bewoners de 3- en 4-kamerwoningen zijn jwel tevreden. Dat blijkt uit het woonkwaliteitenonderzoek dat de Vrouwen Advies Commissie (VAC) Soest begin dit jaar heeft verricht. Ruim tweederde van de bewoners van de 'starterswoningen' in De Bongerd heeft aan dit onderzoek meegewerkt. Uit het rapport van het onderzoek blijkt, dat de kamerbewoners hun woonruimte veel te klein vinden (13 vierkante meter) in verhouding tot de huur (400 tot 500 gulden). Ze wonen met zijn vieren in een woning. In de ge zamenlijke keuken is nauwelijks moge lijkheid tot ventilatie en weinig daglicht wegens gebrek aan een raam in de keu ken. Er is geen tuin (wel een klein bal kon) en geen aparte woonkamer voor de huurders. Ze hebben zelf bepaalde regels opgesteld voor het schoonmaken van de badkamer en de keuken. Die worden alleen niet door iedereen nage leefd, wat niet bevorderlijk is voor de sfeer in huis. belastingaanslag slechts »eite kunt betalen, is het ik om kwijtschelding te tschelding kan worden de afvalstoffen-heffing, de onroerend-zaakbe- ng kan worden aange- ie maanden na de dag- de aanslag. recht op kwijtschelding er vermogen beschikt, bijvoorbeeld: een auto vaarde heeft van meer een bank/girosaldo of oed boven een bepaald srwaarde eigen woning. ïr weten? ölder 'kwijtschelding van s belastingen' bij het IN- ntrum (hal gemeente- nog vragen. Bel dan de nciën Belastingen, te ler 035-60 93 675. U mer ook bellen indien u eeft met het invullen van 2n. De 23-jarige drukker Marcel Roels huurt vanaf november vorig jaar een kamer in De Bongerd. "Ik betaal 520 gulden 'all in' voor deze kamer inclu sief water, verwarming, huur inventaris, gebruik gemeenschappelijke ruimtes- red.). Omdat je alleen een kamer huurt, moet je verder alles met je kamergeno ten delen. Dat leidt soms tot een rot zooitje en schoonmaakregels zijn dan ook noodzakelijk. Aan de andere kant weet je van tevoren wat je kan verwach ten van de kamer en is het wel heel han dig dat je een afwasmachine en derge lijke van de woningcorporatie kunt hu ren. Je moet er alleen niet te veel bij stil staan dat je als je met zijn tweeën een driekamerwoning huurt, je maar 350 gulden de man kwijt bent en veel meer ruimte hebt." Studenten Geke Hulsbergen, voorzitter van de VAC: "De huurkamers waren in de eer ste instantie bedoeld voor studenten. Uiteindelijk wonen er alleen werkende jongeren. De tolerantie onder deze jon geren is vaak minder groot dan onder studenten. De jongeren vinden dat ze te weinig ruimte hebben om bezoek te ontvangen en dat er onderling te weinig wordt afgesproken over schoonmaken enzovoorts. In een eventueel volgend project, wat overigens nog niet aan de orde is wegens gebrek aan ruimte, zul len er waarschijnlijk geen kamers meer worden verhuurd. De 3- en 4-kamerwo ningen zijn wel een succes geworden. Daar ben ik heel blij om. Dit soort pro jecten zijn noodzakelijk omdat veel jon geren anders niet in Soest kunnen blij ven, waardoor de bevolking van Soest nog meer zou vergrijzen." De 32 eengezinswoningen en de 12 huurkamers zijn specifiek gebouwd voor jongeren, zowel starters als doorstro mers in de leeftijdcategorie van 23 tot 35 jaar. De Bongerd is de eerste jonge ren wijk die in de gemeente Soest is ge bouwd, de bewoners zijn allemaal 30 jaar of jonger. De aanleiding van het on derzoek door de VAC was de kleine beukmaat (breedtemaat) van de wonin gen. De bewoners van de 3- en 4-kamerwo ningen zijn bijna allemaal redelijk tevre den tot zeer tevreden over hun woning. Saskia Richter (28 jaar) woont nu 2 jaar in De Bongerd samen met haar vriend Arjan de Ruiter. "Ik was heel blij dat ik geselecteerd was voor deze 3-kamerwo- ning" aldus Saskia. Er hadden 200 mensen zich opgegeven voor een wo ning in deze wijk, dus ik schatte mijn kans om geplaatst te worden klein in. De woonkamer is wel wat smal, maar verder ruim genoeg (30,5 vierkante meter-red.) en het is heerlijk om een tuintje bij je huis te hebben." 'Heel gezellig' "Er wonen hier alleen maar jongeren, ik ben zo ongeveer de oudste. Dat is wel heel gezellig, want je hebt veel contact met elkaar en problemen, zoals geluids overlast, worden makkelijk opgelost. Het enige nadeel van dit huis is dat er geen trap, maar een luik naar de zolder is. Toen ik uiteindelijk zelf een zolder trap had gekocht, bleek de vloer van de zolder niet afgewerkt te zijn. Alle leidin gen zag je gewoon liggen! En het raam in de slaapkamer is zo laag, dat je er niet door naar buiten kan kijken, maar je wel van buiten naar binnen kan kijken! Verder ben ik heel blij met de lage huur (500 tot 600 gulden kaal-red.) en de grote ruimte die je daarvoor hebt." Wethouder Bart Krol van volkhuisves ting is blij dat het project in verschillen- Marcel Roels is één van de kamerbe woners in de Bongerd dat enkele jaren geleden werd gebouwd op de plek waar voorheen onder meer basisschool de Schakel stond Foto: Aldo Allessie de opzichten goed gelukt is. "Dit was een moeizaam en duur project. Soest mag namelijk niet meer buiten haar ge meentegrenzen bouwen en de grond binnen die grenzen is duur. De bouw van de wijk heeft de gemeente veel geld gekost. De huren van de huizen moch ten daarbij niet te hoog zijn, omdat veel jongeren zich dat niet kunnen veroorlo ven. Natuurlijk maak je altijd fouten, maar daar kunnen we alleen maar van leren voor een eventueel volgend pro ject." 39,50/€17,92 SALADE met mozzarella en olijfoliedressing (10,50) GEBONDEN KREEÏTENSOEP (9,50) PORTSALUT in filodeeg (10,50) VERSE MOSSELEN in de pan (27,50) GEBRAISSEERDE PARELHOENDER met geglaceerde sjalotjes (27,50) GESAUTEERDE POON met olijven tapenade (27,50) CHOCOLADE CREATIE met sinaasappelijs (10,50) BESSENTAART met yoghurtijs (9,50) KOFFIE OF THEE met bonbon De Soester Duinen Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035-603 6010 In verband met een straatfeest heeft het gemeentebestuur van Soest voor ko mende zaterdag (16 september) toe stemming gegeven om een deel van de parkeerplaats aan het eind van het doodlopende woonerf bij Boekweitland 80 af te sluiten voor alle verkeer. De afsluiting geldt van 's morgens 06.00 uur tot 's avonds 24.00 uur. Op zondag 24 september (Nationale Straatspeel dag) geldt hetzelfde voor de Krekel (vanaf nummer 3) in het tijdvak van 's middags 13.00 uur tot 's avonds 19.00 uur. i spelregels van kracht iten van honden. Er zijn gemeente speciale uit- aangewezen. Op de /an moet de hond aan- Treinen mogen de hon- jn. van de regels wordt ge loor de politiesurveillan ten hun hond buiten de ten zijn behoefte laten n zij een bekeuring. erboden gebieden voor ewezen, b.v. winkelcen- rreinen. idenuitlaatterreinen ais gebieden' zijn met spe- langeduid. 1 weten over de ligging tien, de spelregels, enz. ie van het gemeentehuis plattegrond opjialen. Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Op de Grote Melmweg is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto uit gebrand. De brandweer bluste de vlam men. Daarna werd het voertuig, dat niet was voorzien van kentekenplaten, afge voerd door een takelbedrijf. De oorzaak van de brand is niet bekend. Het voormalige terrein van In de Ruimte aan de Insingerstraat wordt nog eens onder de loep genomen door het College om te bekijken wat er nu precies wel en niet mogelijk is. Het gaat dan om het bebouwde ge deelte, want voor de rest ligt de be stemming vast: weilanden met een landschappelijke waarde. Dat be paalde de gemeenteraad in het be stemmingsplan Hees dat in 1998 werd vastgesteld. De provincie ging hiermee akkoord, maar onthield haar goedkeuring aan het bebouwde gedeelte, dat inclusief de kerk 2500 van de 30.000 vierkante me ters beslaat. Officieel heet het dat op dat gedeelte het laatst bekende gebruik is toegestaan. Wat dat nu precies inhoudt en betekent voor de toekomst, is de raadsfracties niet helemaal duidelijk. Vandaar dat de commissie ruimtelijke ordening wethouder Bart Krol de op dracht gaf een korte notitie op te stel len, waarin een en ander duidelijk wordt op alle Kerstpakketten die u naar eigen wens samenstelt RE1> Steenhoffstraat 58 - Soest Tel. 035-602 28 71 Fax 035-602 81 59 WWW.TROMSLAGER.NLINFO@TROMSLAGER.NL gemaakt. De commissie kan dan daar over gaan praten. "Ik wil een snelle ontwikkeling van de nieuwe invulling, waarvan wij denken dat de provincie akkoord gaat en dat dichtbij ons ideaal ligt. Daar heeft de eigenaar ook recht op. Er moet helder heid komen, maar niet in de sfeer dat iedereen maar roept wat hij aardig of acceptabel vindt", zei Wiebe Meilof van GPV/RPF/SGP vorige week. Hij is niet de enige die er zo over denkt. Eigenaar van het terrein is projectont wikkelaar Jan Smeeing die nu namens het CDA nog raadslid is. Smeeing heeft zijn zetel ter beschikking gesteld, maar blijft tot de raadsvergadering van okto ber officieel volksvertegenwoordiger. Uit teleurstelling in de politiek en we gens meningsverschillen met zijn fractie woonde hij de laatste maanden de ver gaderingen niet meer bij. Vorige week was hij wel in de raadzaal om als bur ger gebruik te maken van het spreek recht. Smeeing kocht het terrein in 1999 en kreeg sindsdien wel twintig belangstel lenden over de vloer. Dit leidde tot der tien serieuze aanvragen, waarvan Smeeing er zelf vier bij voorbaat afwees. De negen andere werden door het Col lege in behandeling afgewezen of niet eens in behandeling genomen, omdat de plannen in strijd waren met de bestem ming van het terrein. Smeeing denkt dat de gemeente in een aantal gevallen veel te angstig is geweest voor mogelijke be langenverstrengeling, omdat hij raadslid was/is. Hij vroeg de commissie nu drin gend mee te willen werken aan een op lossing, want het feit dat hij het terrein niet kan verkopen of verhuren, heeft hem al veel geld gekost. Klooster De laatste aanvraag werd vorige week van tafel geveegd door de commissie ruimtelijke ordening. Deze kwam van de Sterkenburgersgroep, een spirituele leef gemeenschap voor ouderen die op het terrein een 'klooster-nieuwe-stijl' wil realiseren. Maar de commissie was wat dit betreft unaniem: ondanks sympathie voor het doel van de groep wordt wo nen niet toegestaan. De commissie wil nu wel snel duidelijk heid over wat er wel mogelijk is. Eerder kunnen nieuwe aanvragen niet worden getoetst. Ook de provincie wil weten wat Soest met het bebouwde gedeelte voor heeft. Wethouder Bart Krol be loofde dat hij in overleg met het Colle ge de mogelijkheden op papier zal zet ten. Spectaculaire veranderingen in het bestemmingsplan zijn er niet te ver wachten. Volgens Krol maken alleen in stellingen een kans, die een maatschap pelijk of religieus doel nastreven, net als In de Ruimte. Automobielbedrijf Gebr, v.tL Pouw Kraan b.v. Middelwijkstraat 4042 Telefoon: 035-6014289 3764 CG SOEST Fax: 035-60234 31 Hebt u dat nu ook, dat gevoel van: Oh, nee hè, daar begint het toch niet alweer, dat gekissebis tussen die partijen in die gemeenteraad? Na die oproep van meester De Widt is de klas even rustig geweest en hij heeft zijn hielen nog niet gelicht (en er staat een andere meester voor de klas) of verdikkeme nog aan toe, het gaat weer dezelfde kant op! Nu zijn er geen belangenverstrengelingen, nee, nu is Wil weer kwaad omdat ze even niet opgelet heeft en Harry plots klaps wethouder geworden is... En dan maar denken, dat U, de kiezers, het niet allang dóór hebben: Kijk, als ik Pieter zou zijn geweest, dan zou ik bedacht hebben, dat als ik bij een bedrijf werkte, dat ik dan niet zomaar ineens kon zeggen dat ik er mee op hield, omdat ik geen zin meer had of omdat ik zo'n pijn 'ammehierzo' had, want dan vraagt die baas toch echt of ik het nog even wil proberen vol te hou den, zodat hij althans een poging kan doen iemand anders te vinden. En hij zegt zeker niet: "Blijf er maar lekker bij zitten, dan kun je die grapjas, die deze snertklus (want dat is hetwèl wil pro beren op te knappen, nog eens lekker bekritiseren." Er zijn enkele mogelijkheden: a. Pieter heeft iets te schielijk bedankt als wethouder zonder de partij tijdig te waarschuwen, zodat ze daar geen maat regelen meer konden treffen. b. Wil heeft het wel tijdig geweten, heeft gedacht dat ze van de coalitiegenoten in ieder geval royaal de tijd zou krijgen om op haar gemak de "eigen" zetel in het College weer te bezetten. c. Er zijn, wat zo mooi heet 'interne problemen' in de fractie ontstaan, zodat niemand daar iets deed! d. Ze hadden niemand, die zo graag wilde, dat hij zij het risico nam om volledig af te gaan. We zullen het helaas nooit weten, maar het lijkt me wel heel onwaarschijnlijk, dat wanneer er tijdig, en dan bedoel ik meteen aan die andere jongens verteld zou zijn, dat de partij met de lange naam wel even zou zorgen, dat de op eens bestaande wethoudersvacature bin nen zeer afzienbare tijd weer door één van hun beste vertegenwoordigers (sters) bezet zou gaan worden, dat er dan een "dolletje" op de gang met Har ry gemaakt zou zijn zonder erbij te zeg gen 'geintje, bedankt'. Hoezo eigenlijk die verontwaardiging? Lieve mensen, hoe lang en hoe vaak la ten we nog de kachel met ons aanma ken (om in de stijl van onze volksverte genwoordigers te spreken)? Was na de laatste verkiezingen 'ons Harry' niet met een vrij groot aantal zetels in de raad gekozen en had hij niet braaf zijn hand tekening onder het 'regeerakkoord' ge zet (tenslotte wilde hij toen óók al graag wethouder worden, daarvoor hadden al die Soesters toch op hem gestemd) en hebben de andere drie grote (nou ja gro te...) partijen hem er toen niet handig buiten weten te houden? Zonder dat dit problemen ging opleveren, die het ver melden waard waren. En ging het niet pas mis, toen Harry en zijn geestver wanten over die zó onwaarschijnlijke belangenverstrengeling begonnen, (nou, eerlijk gezegd vonden velen van ons het niet zó onwaarschijnlijk). Enfin, toen de gewone mensen lieten merken, dat ze dat vrijworstelen van al die raadsleden (waarvoor ze niet inge huurd waren!) heel voorzichtig uitge drukt 'niet erg waardeerden' en burge meester De Widt ingreep, toen verstom de de herrie, waarna de raad, zonder de twee eminente niet-verstrengelde leden, weer normaal voor ons aan het werk ging. Jammer, dat het niet-lieve leventje nu weer van voren af aan gaat beginnen! Leuke taak voor de nieuwe meester voor de klas om dit meteen de kop in te drukken. Ikzelf heb weinig zin om nog een "Hebt U dat nu óók... nr 4" naar mijn lijfblad De Soester Courant te sturen. Nou ja, misschien ga ik dan wel 'landelijk', kunnen ze verderop ook nog eens lachen! J.E. Verstegen )AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 3UIJChl DEL I UUB. YOJOirUtVXCt., li 00\C. DL PCRfCCjC' N/DL^LllDL DtxC, iLEVlCL" M^LLIJK 23% V^WDLUCLkl fotografie Plein van Zuid 32/34 - Soest Tel. 035-6013109 Gevraagde koopsom 539.000,- kosten koper Gevraagde koopsom ƒ659.000,- kosten koper Vondellaan SOEST-ZUID Aan doorgaande weg gelegen zeer royale middenvilla met berging en diepe achtertuin (ca. 277 m2). Ind.: hal, toilet, ruime woonkamer (ca. 42 m2), mod. keuken, bijkeu ken en extra hobbykamer. Etage: overloop, 4 grote slaapkamers en ruime douchecel. Zolder: vaste trap naar 5e slaapkamer. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en heeft maar liefst een inhoud van ca. 490 m3 exclusief berging. Groen van Prinstererstraat SOEST In een gezellige kindvriendelijke buurt gelegen, ruime en onver wacht ingedeelde middenvilla met inpandige garage, besloten tuin en vrij uitzicht. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vormige woonkamer (ca. 55 m2) met vide, mod. keuken met inb.app. en ruime inpandige gara ge. Etage: vide, ruime overloop, ap. toilet, luxe badkamer met lig bad en douche, 3 ruime sl.km. en wasruimte. Zolder met vaste trap en mog. voor 4e sl.km. Alg.: deze wo ning is gebouwd in 1994 en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Dillenburglaan SOEST Modern en aantrekkelijk tweeka merappartement, op de eerste ver dieping gelegen, in het centrum van Soest met c.v.-gas, berging, lift, fietsenberging en gereserveer de parkeerplaats. Letterlijk boven op de winkels en op loopafstand van openbaar vervoer. Vrijwel ge heel belegd met plavuizen. Dit ap partement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en wordt met diverse extra's op- Gevraagde koopsom geleverd. Ind.: woonkm., balkonnetje, keuken, sl.km. met kastenwand, mod. badkm. met ligbad en toilet, 292.500,- c.v.-ruimte en entree. Servicekosten 253,- p.m. kosten koper Nog 2 maisonnettes te koop Gevraagde koopsommen vanaf 549.000,- V.O.N. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject ge realiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnet tes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sa nitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl f I VBO "Wij zoeken u op!" Zo heet het am bitieuze huisbezoekproject dat de VOS (Vereenzaming Ouderen Soest) en de werkgroep Senioren- voorlichting van de SWOS geza menlijk op touw hebben gezet on der - in principe - alle 75-plussers van Soest. Het project is bedoeld om zicht te krijgen op de specifieke problemen van de oudere bevol kingsgroep. Bijna was er geen sprake geweest van "opzoeken", want toen vorige week dinsdag het startsein gegeven zou wor den tijdens een bijeenkomst met de vrij willigers die de huisbezoeken in de ko mende tijd gaan uitvoeren, leek het pro ject voortijdig te sneuvelen door gebrek aan medewerking van het College van B. en W. Reden: het gemeentebestuur wenst angstvallig vast te houden aan de "privacy" van de ouderen en geeft on der geen beding adresgegevens prijs. Margöt Bultink (VOS) en Gerard ten Hulscher (Seniorenvoorlichting) konden weinig anders doen dan de bijeenkomst afblazen en de vrijwilligers naar huis sturen. Dat gebeurde pas nadat ze - nog maar eens - met het gemeentehuis had den gebeld me.t de vraag of de gegevens nu gebruikt konden worden of niet. Daarover was in de voorafgaande perio de al het nodige met het College geste ggeld. Het antwoord was nu: nee. De bedoeling was dat alle 75-plussers van Soest een brief zouden krijgen waarin hun medewerking aan het pro ject wordt gevraagd. Met een speciale antwoordkaart zouden ze "nee" kunnen zeggen en de vrijwilligers/huisbezoekers zouden vervolgens op de resterende adressen kunnen afgaan met hu^i vra genlijst, o.a. over hun sociaal welbevin den en hun kennis in de wirwar van (fi nanciële) regels en voorschriften. Al leen: die adressen zouden dan wel van de gemeente moeten komen."Zo ge beurt het overal," aldus Margöt Bultink, "en andere gemeenten maken daar ken nelijk niet zo'n punt van." Soest wel. Eind juni had wethouder Ten Hove al het groene licht voor het pro ject gegeven, inclusief de aanpak met de speciale antwoordkaart. Van de zijde van de afdeling Burgerzaken kwamen naderhand echter toch bezwaren, want daar wilde men de gevraagde gegevens niet ter beschikking stellen. "Terwijl er toch echt geen sprake is van enig com mercieel gebruik of zoiets, en je de SWOS toch ook als een stukje semi- overheid zou kunnen zien," aldus Mar göt Bultink. Soort compromis Met het gemeentebestuur is nu een soort compromis afgesproken, waarbij alle 75-plussers een brief van de ge meente krijgen (inclusief een aanbeve ling van de burgemeester), maar nu met een antwoordkaart waarop ze zelf moe ten aangeven of ze inderdaad huisbe zoek willen hebben of niet. De vrijwil ligers kunnen dus niet "automatisch" op hun adresjes af. Het is allemaal wat omslachtiger en Margót Bultink vreest dat de respons nu ook wel te wensen zal overlaten. De vrijwilligers, die inmiddels al naar huis waren gestuurd, hebben intussen allemaal bericht gekregen dat het pro ject wél doorgaat. Ze volgen overigens op 12 en 13 september eerst allemaal een (verplichte) stoomcursus in Draken- burgh (Baarn), om zo beslagen mogelijk ten ijs te komen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 5