!-drie opent theaterseizoen met feroen van Merwijk en Bavo Galama NIERDIALYSE. fSCHAP aruóhoch alender 2001 Oud Soest laat verleden herleven Nieuwbouw Verkley/Van Homoet Hobbyhoeken voor de kerst bij 't Handwerkhuis Spakenburg -0^!NAlC<VVOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 11 fDe omgekeerde wereld': 28 september ILIEUBERICHi VASTE BEZORGERS Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Pannenbier en kaploon bij hoogste punt Idelman Um :h estraat 35a, 5 - 602 93 60 jER^pH/lNKEL Een bosje bloemen Afhaalvestiging voor spareribs Expo Thea van Asch in Soester Duinen SOESTERBERG 'De Drie Eiken' Pavlov speelt tablemusic 'André Hazes: Zij gelooft in mij' 'Shower' Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Informatieavond diabetestherapie SPULLENHULP HET LAAT JE NOOIT LOS NIERSTICHTING Die bril staat uit de kunst En kijkt uit de kunst ii lultureel centrum C-drie opent het leaterseizoen op donderdag 28 ptember met Jeroen van Merwijk en Bavo Galama. De voorstelling 'De omgekeerde wereld' begint om 20.15 uur. oen van Merwijk en Bavo Galama jonnen hun samenwerking in 1956 de KRO-radio, hetgeen een uiterst rkwaardig radioprogramma oplever- getiteld Radio Magnolia. Deze per- ige op de ongeëvenaarde truttigheid Radio 2 mocht zich verheugen in groeiende schare fans onder de luis- aars en een afnemend enthousiasme de leiding van deze gezellige familie- nder. Deze samenwerking beviel de ide heren dermate goed dat deze rdt uitgebreid tot in de vaderlandse aterzalen. In "De omgekeerde wereld" gaan Van Merwijk en Galama op zoek naar dar tele gedachten, de onverwachte logica van de omkering en naar de bron van iressieve aandoeningen in het alge- :en en die van Van Merwijk in het jzonder. Na 7 jaar "Ook dat nog!" :rt Bavo Galama terug naar zijn oude liefde: het theater. De als chagrijnige cynicus bekend staande Jeroen van Merwijk staat hem daar op te wachten. Liederen, lezingen en scènes over een onbegrijpelijke wereld door een onlogi sche combinatie van twee cabaretiers. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is f 25,-/f 22,50 (CJP/Pas65). Jeroen van Merwijk (r.) en Bavo Ga lama. Foto: Vincent van Merwijk. Waterschap Vallei Ee/J Fokkerstraat 16 postbus 330 3830 AJ Leusden g van B.V. v/h Fa. H. van Asch, t.b.l jffstraat 42 te Soest. Het grond den van 21 september tot en met jsden: elke werkdag uitsluitend na ilke werkdag van 08.30 tot ioest: tijdens de openingsuren. ien en vloerbedekking zijn •epalend voor de sfeer in elke imte. Op de totaal vernieuwde] g Woningtextiel vindt u bij man Wonen een uitgebreide! e tapijten en gordijnen, t vakkundig advies, eventueel is,door onze interieur-adviseurs ast heeft Middelman ervaren ders voor een snelle en perfecte Liefhebbers van "oud Soest" kun nen hun hart ophalen aan de nieu- ve "Kalender 2001 Oud Soest", die nmiddels verschenen is bij boek- andel Van de Ven (Zuidpromena- de.) De kalender bevat voor elke naand (en op het schutblad) een fraaie foto uit het Soester verleden. Gevraagd in Soest voor de I Aanmelden: tel. 601 41 52 Voorop is het oude gemeentehuis (mét torentje) aan de Steenhoffstraat afge beeld. De maandbladen geven achter eenvolgens een kijkje op het station Soest (rond 1920), de Binckhorst (1936), de Soesterbergsestraat (jaren '30), de Kerkebuurt (1905), de Wind hond (afgebroken in 1930), de Gallen- kamp Pelsweg (1925), de kruising To renstraat/Kerkstraat (1921), hotel 't Zwaantje in Soesterberg (1937), de La- zarusberg (1910), de Ossendamweg (1938) en een "Beukenlaan" ook in Soesterberg (1939). De herkomst van de foto's wordt overigens niet vermeld. De kalender is fraai uitgevoerd, op ste vig karton, en is vanaf heden exclusief te koop bij Van de Ven voor 24,95. ng. Jdelman-collectie staat borg /valiteit, allure en exclusiviteit. vordert geheel volgens schema iij Middelman en sfeervol bij uH 'NINGTEXTIEL WTA 3000 :rsysteem Reverserende trommel rde bediening 9997^ Onze prijs pe gezamenlijke nieuwbouw van anketbakkerij Verkley en rijwiel- andel Van Homoet, die aan de ran Weedestraat verrijst, verloopt jeheel volgens het schema. Als dat in de resterende periode ook zo porspoedig gaat is het pand in no- ember klaar. ui United Reidil Nederland. Van toepassing zijn de Algemene menisrcchibank ie Den Haag onder nr 144/1996 ler inzage ten. Afbeeldingen c voonaad strekt. *Na aftrek energiepremie 'oor Verkley betekent dat dan het wel- [ome einde van het bestaan in de nood- inkel - nu vlak bij de rotonde Braamhage" - en de intrek in een impleet nieuwe banketbakkerswinkel (mét tearoom), en nog ruim voor de feestdagen! Voor Van Homoet begint het dan eigenlijk pas, want die verhuist eerst naar het nieuwe pand voordat het oudé tegen de vlakte gaat. Vorige week dinsdagmiddag bereikten de mannen van aannemer Van Breuke- len, die het bouwplan van architect Van Zeeland uitvoert, het hoogste punt. Met grote zorgvuldigheid werd de laatste dakspant op z'n plek gelegd, wat aan leiding vormde voor het traditionele feestje met pannenbier en kaploon, en dat allemaal op drie hoog boven de Van Weedestraat. yStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In India, Tibet of Japan kijkt men hele maal niet raar op als iemand een pakje wierookstokjes meebrengt in plaats van een bosje bloemen. Oorspronkelijk kwam wierook uit het Midden-Oosten, maar nu bijna altijd uit bovengenoem de landen. Wierookstokjes zijn dunne gespleten bamboestokjes die met de hand omrolt worden met een mengsel van houtskool, allerlei soorten poeder, etherische oliën, balsems en gemalen bast van een "gom boom". Het smeulende wierookstokje kan om verschillende redenen gebruikt worden: om de lucht en de atmosfeer te zuive ren, tegen sigarettenrook en onplezieri- geluchtjes, als ontspanning en om de bijzondere werking (per soort verschil lend). De bloemen wierook is speciaal ontwik keld voor gebruik in onze huizen. In de Wereldwinkel kan men een uitgebreide collectie (ook geschenk- en probeerver- pakking) vinden. Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur en dinsdag t/m zaterdag 09.30- 17.00 uur; tel. 6017536. In de voormalige 'Kingh's Hair Fashi- on', aan de Burgemeester Grothestraat 34, komt mogelijk een afhaalvestiging voor spareribs. B&W hebben medewer king verleend aan de vestiging van deze winkel die volgens een nieuwe franchi- seformule werkt. Het pand valt binnen het bestemmingsplan "Soestdijk Noord" en heeft daarin de bestemming 'Gemengde bebouwing'. In februari heeft het college aan de voormalige ei genaar van 'Kingh's Hair Fashion' vrij stelling gegeven voor detailhandel. Omdat er geen horecabedrijf mag wor den gevestigd, alleen detailhandel, mag er op geen enkele manier consumptie van drank of eten plaatsvinden. Thea van Asch, geboren in 1942 te Soest, exposeert van 2 oktober tot eind december werk van haar hand in restau rant De Soester Duinen, Soesterberg sestraat 188. In 1963 vertrok zij naar Vlaardiiigen. Aan de vrije academie volgde zij verschillende cursussen, o.a. olieverf, portret, houtskool, pentekenen en aquarelleren. De laatste techniek heeft haar voorkeur. Vervolgens kreeg ze les van de bekende Vlaardingse kun stenaar Dick Kats. Haar werk bestaat uit oude gevels, oude auto's, hoeden en antieke schoenen. Tijdens haar reizen naar verschillende landen verzamelde zij haar materiaal. De aquarellen worden realistisch geschilderd. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Mosselen eten Op dinsdagmiddag 26 september om 12.30 uur kunnen liefhebbers van mos selen weer gezellig 'mosselen eten' in De Drie Eiken. Het menu is als volgt: voorgerecht, mosselen, stokbrood, sla en diverse sausjes, een glaasje witte wijn en een nagerecht. De maaltijd kost 12,50 gulden. Opgeven kan nog tot 25 sep tember 12 uur, 's morgens of via tele foonnummer 0346-351402. Bingo Vrijdagavond 29 september is er weer een bingo in het dienstencentrum. De zaal is open vanaf 19 uur. Kaarten kos ten 7 gulden, inclusief een kop koffie. Bridgecursus Met ingang van vrijdag 3 november start in het dienstencentrum weer een bridge cursus. Deze bestaat uit twaalf lessen en het lesgeld bedraagt 90 gulden. Het maximale aantal deelnemers is 24, het minimale aantal twaalf. Opgeven kan dagelijks tussen 9 en 12 uur onder te lefoonnummer 0346-351402. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zondag 24 september De gedragswetenschapper Pavlov, die bekend werd door zijn proeven met be trekking tot conditionering, is het "boegbeeld" van dit ensemble, dat zich los van bestaande stijlen opstelt. In de kunst en zeker in de muziek is conditio nering, ofwel het feest der herkenning, een belangrijk element: de muziek die men bijvoorbeeld vaak beluisterde tij dens de eerste verliefdheid zal bij de meeste mensen gedurende de rest van hun leven een 'Pavlovreactie' veroorza ken. We ervaren dan als het ware weer die gemoedstoestand. Het project Tablemusic ontstond vanuit de behoefte aan nieuwe muziek die ge schikt is tijdens het koken en bij het di ner, maar die niet als achtergrondmu ziek (muzak) wordt ervaren. Het is een onderzoek naar de hedendaagse equiva lent van een wijze van componeren die door de eeuwen heen gebruikelijk was (Erik Satie en de grote klassieke mees ters beoefenden dat genre al). Wellui dende maar originele muziek van nu, met een ongebruikelijke bezetting die qua klank tegen kamermuziek aanhangt en elementen van jazz, popmuziek en klassieke muziek in zich draagt. Het ensemble Pavlov bestaat uit Albert van Veenendaal - piano; Hans Hasebos - vibrafoon, marimba, sopraansax; Oene van Geel - viool, altviool, cajon; specia le gast: Paul Weiling - sopraan/altsax, basklarinet. Aanvang 15.00 uur. Entree 7,50. Re serveren dagelijks 09.00-13.00 uur, tel. 6019577. Zaterdag 23 september Ruim twintig jaar na zijn eerste hit "Eenzame Kerst" is André Hazes nog steeds de grootste vertolker van het va derlandse levenslied. Om publiek zit de mollige held zelden verlegen en thuis beslaan zijn gouden en platina platen een volledige wand. Zijn teksten zijn "triestigheid waar andere mensen een stukje levensvreugde uit plukken". Ci neast John Appel maakte een impres sionistisch portret van Hazes, nadat hij de ster zo'n tien maanden voor en ach ter de schermen mocht filmen. Zo zien we Hazes bij kleine optredens voor jo lige studenten, tijdens zijn jaarlijkse gro te concert in Ahoy en voor en tijdens zijn inmiddels beruchte optreden in Be- nidorm. De persoonlijke noot wordt niet geschuwd: echtgenote, kinderen en an dere familieleden komen in beeld en Hazes toont ons op deze wijze de direc te inspiratiebronnen voor zijn schrijnend realistische teksten. We leren de zanger kennen als een bevlogen perfectionist, getergd door faalangst en achtervolgd door persoonlijke misère. Het speelfilmdebuut van regisseur John Appel ('58) is in Nederland zeer en thousiast ontvangen. Appel, die op de Filmacademie documentaire-regie en camera studeerde is geen beginneling. Zijn korte en langere documentaires werden zowel op tv als in de filmhuizen vertoond. Het leven als smartlap. Twee voorstel lingen: aanvang 18.45 en 21.15 uur. Entree 9,00; CJP/65+7,00. Reser veren: maandag t/m vrijdag 09.00- 13.00 uur, tel. 6019577. Maandag 25 september Op een plein midden in Peking staat een zakenman voor iets wat op een openbaar toilet lijkt. Hij stapt binnen en kleedt zich uit. Dan lijkt hij opeens in een wasstraat te zijn beland. Hij wordt ingezeept, geborsteld, gewassen en ge droogd. Een paar minuten later loopt hij, keurig schoongeboend, het plein weer op. Hoe anders is het badhuis van de oude Liu. Een vervallen ruimte in hetzelfde Peking, waar oude mannen hun dagen slijten met theedrinken, schaken en kre kelgevechten. Af en toe laten ze zich traag in het water glijden of masseren. Vader Liu wordt geholpen door zijn zoon Er Ming. Zijn andere zoon, Da Ming, leidt een heel ander leven, in een verre, moderne stad. Op een dag komt Da Ming eindelijk eens op bezoek. Daarmee begint een confrontatie tussen een nieuwe wereld en de verloren ra kende oude waarden. Regisseur Zhang Yang, met zijn 34 jaar zelf van een nieuwe generatie, laat oud en nieuw behoedzaam de dialoog aan gaan. Hij kiest niet voor één van beide en zet zijn karakters niet zwart-wit te genover elkaar. Toch moet ook Zhang erkennen dat het China van weleer aan Pavlov. Foto: Monique Besten. het verdwijnen is. Dat is geen ramp, zo houdt hij ons voor, als dat dan maar beperkt blijft tot de uiterlijke verschij ningsvormen. Want eeuwige waarden als de familiebanden, respect en verant woordelijkheid zijn ook in het nieuwe China nodig. Het thema oud versus nieuw zou regisseurs van minder kaliber al snel tot clichés verleiden. Zo niet bij Zhang: juist door de relativerende, hu moristische toon is "Shower" een on derhoudende film, die ook tot nadenken aanzet. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00; CJP/65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur, tel. 6019577. Op maandag 25 september organiseert de afdeling Eemland van de diabetes vereniging Nederland een speciale infor matieavond over een moderne, doeltref fende therapie voor mensen met diabe tes type twee. Een medisch deskundige vertelt hoe deze therapie, met behulp van een nieuw ontwikkelde insuline- soort, de suikerziekte makkelijker in de hand houdt. Bovendien verbetert dë therapie de kwaliteit van het leven van diabetespatiënten beduidend. Deze bij eenkomst wordt gehouden in Woon zorgcentrum 'Puntenburg' aan de Pun tenburgerlaan 100 (Soesterkwartier) in Amersfoort en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, inclusief een kopje koffie of thee bij binnenkomst. Bel voor informatie tel. 035-6019697. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Winkelopeningstijden: dinsdag t/m vrijdag van 13.00-17.30 uur zaterdag van. 09.00-15.00 uur. Spullen brengen: dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00-18.00 uur zaterdag van 09.00-15.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak maandag gesloten Kerstfeest is bij uitstek het feest om het huis in een gezellige sfeer te brengen. Ook worden rond de kerst tijd de meeste zelfgemaakte wens kaarten verstuurd. In de demonstra tie die plaatsvindt in 't Handwerk-, huis te Spakenburg op zaterdag 23 september van 11.00 tot 16.00 uur kun je kennismaken met de veelzij digheid van stofjes. Zo leer je alles over het zelf maken van kerstballen, tafelkleden, menukaarten, passepartoutkaarten en de spikssplinter- nieuwe klapkaart! Fans van Diny Spra- kel, Annie Fransen en Mery Cozijnsen kunnen hun hart ophalen aan de vele nieuwe ideeën. In de demonstratie kan iedereen aan de hand van een door Diny en Mery opgeleide deskundige demonstratrice leren hoe je met behulp van eenvoudige technieken in een hand omdraai je huis tot gezellig kersthuis omtovert! Met de vele ideeën voor prachtige kerstkaarten die Mery in haar boekjes beschrijft, maak je voor je hele vriendenkring een heel persoonlijke kerstgroet. 't Handwerkhuis staat aan de Broerswe tering 5 in Spakenburg, tel. 033- 2982437. De demonstratie is op zater dag 23 september van 11.00 tot 16.00 uur. Boekjes en bijbehorende materia len zijn die dag tevens te koop! Dialyse, je zit er altijd aan vast. Want ook de dagen dat je niet aan het dialyseapparaat vastzit, ben je er toch mee bezig. Je leven is er volledig op ingericht, alles moet er voor wijken. De Nierstichting wil nierpatiënten zoveel mogelijk helpen en bijstaan. Dat kost geld, veel geld. Bel voor meer informatie 0800-222 40 07 of stort uw bijdrage op giro 88.000. Hartelijk dank. ALS HET JE OVERKOMT, ZIJN WE ER.

Soester Courant | 2000 | | pagina 11