r n »KAMER Taakgerichtheid Soest geeft doorslag Wederom hoge score van WZ'49 Zwaar verlies voor Shot SEC en Faja Lobi delen de punten Eemvogels haalt beoogde niveau niet Messen geslepen bij Hees 'OENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 13 lTLETIEK Goede prestatie Van den Broek in Dam-tot-Dam loop ZWEMMEN i Van Nimwegen mag laeelnemen aan NK VOETBAL zaterdag ster Courant Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties /v en woonwaren Dagschotels Toontje verzorgt ook entering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Blauwhemden verslaan FC Omniworld: 0-1 VOETBAL zondag Lamlendig SEC simpel verslagen door DOS: 3-1 Groenwitten spelen Hoevelaken in eerste helft van de mat: 2-6 VOETBAL zaterdag HOCKEY Heren MHC Soest blijven in tweede duel ongeslagen Tafeltennissers bieden hevige weerstand TAFELTENNIS Soesters blijken kwetsbaar in balbezit VOETBAL zondag Sportuitslagen Verkregen voorsprong knullig uit handen gegeven SportuitslagenJ KORFBAL Scherpte levert eerste punten op VOETBAL zaterdag s.v. VVZ'49 - DESTO Procar Co-sponsor: f'.'K j'i'ïsü* mijn woning. r dezelfde m/v Atleet Dick van den Broek heeft in S prestigieuze Dam-tot-Dam loop een goede prestatie neergezet door ^6 vijfde Nederlander over de meet s gaan. Zijn eindtijd was één uur, nf minuten en zestien seconden, ^chts een halve minuut boven zijn >oonIijke toptijd. Slgens Van den Broek had er meer tezeten. "We hebben teveel seconden fen liggen om nog onder de 1.05 te idigen", reageerde de atleet van AV nenburg die vrijwel zeker start op de [rathon van Eindhoven. Jk vijf leden van triathlonvereniging Cg Schieter waren in Amsterdam aan- rig. Zij liepen de tien Engelse mijlen sstien kilometer). Frank de Groot fi- pte als snelste in één uur, drie minu- 1 en dertig seconden. De overige tij den; Ronald Vergouwen 1.07.58, Ingrid Sukel 1.14.18, Iwan van Toren 1.19.00 ^ffiAlda van der Veen in 1.32.20. Bij de Sluizenloop van Nieuwegein over jen afstand van achttien kilometer fi- hte Ed van Renswouw in één uur, jtien minuten en 29 seconden. Hij ]ef daarmee De Groot voor die kort i over de meet kwam. [dens de tien kilometer van Vreeswijk B|het kader van het GURC-circuit eft Mart van Hal de eerste plaats be- idd in een tijd van 44.52. Zij bleef r directe concurrente Annie van Dijk mschoots voor. Atleet Bart Damen 1 De Schieter finishte bij de heren als irtigste. h ;sen de Olympische gouden plakken Inge de Bruijn en Pieter van den igeband door heeft de Soester Jur- gen van Nimwegen zich geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen :mmen. In december mag hij in jjNieuwegein uitkomen op de 100 meter vrije slag. In de eerste wedstrijd van het :uwe seizoen dook hij met 55.45 on der de limiet die de zwembond had ge steld. Bovendien verbeterde de Soester in 'Amersfoortse dienst' zijn persoonlij ke record op de 100 meter wisselslag, hetgeen aangeeft dat hij is hersteld van de enkelblessure die hem vorig seizoen parten speelde. korting op alle badkamerkranen Telefoon (035) - 601 30 14 Alle aanbiedingen zijn geldig t/m 31 oktober j 4 GR Baarn T 035 548 61 an 09.00 tot 18.00 uur /an 09.00 tot 21.00 uur Cafetaria en Eefhuis woensdag Zomerzuurkool. donderdag Vleesspies met patat en doperwten. weekend Rib-karbonade met aardappel schijfjes en snijbonen. maandag Roerei met toast dinsdag Saté-burger met pommes duchesses en boontjes. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 "SEC dacht het even op zeventig rocent inzet te kunnen klaren". De orden van trainer Ruud van Rou- indaal spraken boekdelen. De •ester maakte zich behoorlijk aad over de wijze waarop zijn elf tal de 'strijd' aanbond met het ichtse DOS. De groenwitten ikten er weinig van' en verloren iend: 3-1. IC speelde in Utrecht zonder een itje agressiviteit. Toch mochten de isters met een 0-1 op zak gaan rus- in via een doelpunt van Mohammed ami. Dat was een wonder gezien pvele kansen die de thuisploeg onbe nut liet. Alleen doelman Ronald de lyff haalde een ruime voldoende en ïchtte een aantal goede reddingen. Na rust was er ook voor hem geen hou den meer aan. DOS maakte handig ge bruik van de lamlendigheid aan Soester zijde en produceerde drie treffers. Zaterdag neemt SEC het op tegen ASV'65 aan de Bosstraat-West. Deze opponent zal op het bot gemotiveerd zijn, want het is de voormalige club van Van Rouwendaal. SEC kan haar borst nat gaan maken. De verhalen over aspiraties in het profvoetbal kunnen bij FC Omni world voorlopig even in de onderste la van een stoffige archiefkast. De ploeg uit Almere heeft er in de hui dige samenstelling niets te zoeken. Dat werd zondagmiddag wel duide lijk tijdens het duel tegen 'dorps club' Soest die weinig moeite had om het duel naar haar hand te zet ten. Het bleef echter bij 0-1 door een goal van Christiaan Brons. De Soesters hadden lak aan de vereni ging die een aantal voormalige profspe lers in de gelederen heeft. De namen van Twan Rorije, jaren terug het talent van GO Ahead Eagles, en Elroy Krom- heer, voormalig Volendammer en spe ler van een First Divisionclub in Enge land, deden de blauwhemden nagenoeg weinig. De Soesters bleken een hecht collectief te zijn, zoals trainer Henk van de Pol het graag voor ogen heeft. Daar kunnen de Almeerders nog wat van leren. Iedereen moet honderd pro cent inzet tonen en iedereen moet zich ook bewust zijn van de taken die hij opgedragen krijgt. En juist het laatste bekoorde de Barnevelder. "Een ver dienste van Soest was dat de ploeg goed uit haar taak voetbalde. Er werd weinig weggeven", zei Van de Pol die alleen wat had aan te merken over de begin periode van de tweede helft. Toen mocht Omniworld het 'beeld en het tempo van de wedstrijd bepalen, omdat de Soesters er niet in slaagden om 'pres sievoetbal' te spelen. De druk op de Flevolanders was in die fase verdwenen. Soest kwam er echter zonder kleer scheuren vanaf, mede door de solide verdediging en het energieloze aanvals- spel van de thuisploeg. In de eerste helft was het evenwel Soest dat de klok sloeg. De blauwhemden za ten kort op de tegenstander die uit on macht de bal snel weer moest inleveren. "Verdedigen begint voorin. Als dat naar behoren wordt uitgevoerd, dan is het voor de verdediging een stuk makkelij ker", aldus de coach die niet alleen te vreden was over de verdedigende taken van zijn spelers. Hij stelde dat zijn ploeg vooral voor rust langdurig in balbezit wist te blijven en de vrije man met ge mak kon vinden. Daaruit ontstond een aantal mogelijkheden voor de bezoe kers. De eerste was voor Jeroen van Veenendaal na een snelle voorzetting van René de Bree. Van Veenendaal schoot via de handen van de Omni- world-keeper naast. Verder stichtten Brons en Loukili gevaar in het straf schopgebied van de opponent, dat tot hachelijke situaties leidde. Tegendraads De ploeg uit Almere nam het initiatief na rust over zonder gevaarlijk te wor den. Tot aan het strafschopgebied ging het aardig, maar doelman Robert Hagen hoefde niet vaak handelend op te tre den. Toen de 'storm' geluwd was, viel de enige treffer van de wedstrijd. Brons kopte een voorzet tegendraads in: 0-1. Deze tik kwam Omniworld niet meer te boven, terwijl Soest op zoek ging naar de beslissende actie. Hoewel de blauw- witten nog een aantal kansen kregen, veranderde de score niet meer. De overwinning brengt voor Soest het puntentotaal op zes. Volgens Van de Pol een aardige start, maar ook niet meer dan dat. "Soest moet taakgericht blijven voetballen, anders krijgt de ploeg het heel moeilijk." Zondag speelt Soest het tweede thuisduel van het seizoen. Aan de Bosstraat-Oost komt ADO'20 op bezoek. De Heemskerkers maakten een mindere start van de competitie van de hoofdklasse mee. Aanvang 14.00 uur. Een raadsel: Een teamgenoot gaat trouwen. Er wordt een feest gevierd en je nuttigt een aantal alcoholische dranken. Wat krijg je dan? Als ant woord verwacht je 'slappe benen', maar de spelers van VVZ'49 had den iets anders in gedachten. Voor al via een uitstekende eerste helft waarin de Soesters viermaal doel troffen, werd Hoevelaken naar een ruime nederlaag gespeeld: 2-6. Met zes punten uit drie wedstrijden maakt WZ'49 een behoorlijke start in de tweede klasse. De ploeg van trainer Steef van de Oosterkamp bivakkeert momenteel op de derde plaats met uit zicht op Zuidvogeis dat nog steeds on geslagen is. De vraag is of de groenwit ten hun draai hebben gevonden en of ze dit een seizoen lang kunnen volhouden. Positieve antwoorden daarop lijken vooralsnog zeer prematuur. De succesvolle voorbereiding gaf even eens aanleiding tot hoopvolle verwach tingen, maar tijdens de competitieouver ture werd de ploeg met de neus op de feiten gedrukt. Wanneer de ploeg name lijk niet honderd procent inzet toont, dan is ze kwetsbaar. Bovendien is Hoe velaken bepaald geen smaakmaker op dit niveau getuige de eerdere nederlagen van 1-4 en 1-3 tegen respectievelijk Zuidvogels en NSC. Marcel van Essen had zijn bruiloft op het eerste gezicht niet bijster slim ge pland voor zijn medespelers. Toch liet niemand verstek gaan en dat bleek een dag later een goede zet. Het harmonieu ze spel aan Soester zijde kostte Hoeve laken hoofdbrekens. Zeker in het eerste bedrijf toen de keeper van de thuisploeg vier keer de gang naar het net moest maken. Binnen het kwartier stond WZ'49 met 0-3 voor en had het de punten vroegtijdig in de knip. In de vijf de minuut plaatste Gerrit van de Roest de bal op het hoofd van Richard Rade maker die hersteld was van zijn blessu re: 0-1. Kort daarop mocht de midden velder opnieuw de felicitaties van zijn medespelers in ontvangst nemen. Gert van de Munt vond de Soester via een dieptebal. Met een lobje verschalkte Rademaker de sluitpost van Hoevela ken: 0-2. De 0-3 kwam op naam van Gijs Schaap. Ditmaal verzorgde Ronald de Rooij de assist. Hij stuurde de aan valler de ruimte in en wederom stond de verdediging van Hoevelaken totaal ver keerd opgesteld. Jordie Brouwer, ook weer van de partij, schoot nog op de paal voordat hij de 0-4 intikte. Schaap en André Jansen combineerden, Brou wer was het eindstation. Na rust was het verzorgde spel van WZ'49 ineens geheel verdwenen. Met de geruststellende voorsprong op het scorebord, lieten de Soesters het initia tief over aan Hoevelaken. Mark Brou wer diende de aanvallers goed van re pliek door een aantal fraaie reddingen. Zijn mooiste viel een kwartier voor tijd te noteren. Alemdar Kurt trapte per ongeluk een tegenstander op de hak en de scheidsrechter wees resoluut naar de stip. Mark Brouwer stopte de inzet. In de tachtigste minuut moest de Soester wel het antwoord schuldig blijven op een schot van Robbie Lhgortalj: 1-4. Via Schaap en invaller Ritchie Tomas- souw liep WZ'49 uit naar een 1-6- voorsprong. In de slotseconde werd het nog 2-6. Om een indicatie te krijgen hoe het wer kelijk met WZ'49 is gesteld, zal het duel met Desto aan de Eemweg een goede graadmeter zijn. Dit elftal heeft ook zes punten verzameld. Het duel begint om 15.00 uur. Hef herenteam van MHC Soest is ook in de tweede wedstrijd ongesla gen gebleven. In de derby tegen het Baarnse BMHV kwamen de wit- hemden moeilijk op gang. Na een 0- 0-ruststand schakelde de derdeklas ser een tandje bij en via treffers van Justin van der Born werd het 0-2. Trainer Matthias Slagt had de Baarnaars lager ingeschat "Ik had een ruimere zege verwacht", zei Slagt na thuiskomst. BMHV bleek in de eerste helft echter een taaie tegenstander. MHC had wel meer balbezit, maar het kon geen echte kansen afdwingen. De thuisploeg loer de op de counter en stichtte af en toe gevaar voor het doel van de Soesters. De doelpuntloze helft was een goede weergave van de krachtsverhoudingen. Na rust verliep het beter aan de kant van de withemden. In de veertigste mi nuut kregen de hockeyers een strafpush, nadat Pepijn Goedhart binnen de cirkel onreglementair werd gestuit. Tim van Tol miste de mogelijkheid. Justin van der Born deed het aanzienlijk beter door de Baarnse goalie uit een moeilij ke hoek te passeren: 0-1. Vijf minuten later viel na een mooie aanval de twee de treffer door weer Van der Born. "Het pluspunt was dat MHC in staat was een tandje bij te zetten, wanneer het tegenzat", aldus Slagt die redelijk tevre den is over het tot nu toe vertoonde spel van zijn ploeg. Dames Coach Peter Weisscher moest zondag middag toch weer een beroep doen op enkele invalsters. Anders had hij in de uitwedstrijd tegen Reigers geen com pleet team op de been kunnen brengen. De noodzakelijke omzettingen in de opstelling pakten niet gunstig uit. MHC Soest maakte op alle fronten fouten, waardoor een nederlaag het logisch ge volg was van zeventig minuten hock eyen. De thuisploeg scoorde driemaal, Soest kreeg de bal er aan de andere kant niet in. Derde divisionist Shot heeft de ope ningswedstrijd van het seizoen ver loren van het tweede team van de Treffers. De Soesters gingen in Arn hem met 9-1 onderuit. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, bo den de tafeltennissers de Arnhem mers hevige tegenstand. Pas na ruim vijf uur spelen was de nederlaag een feit. Het minieme krachtsverschil kwam tot uiting in de uitslagen van de games. Maar liefst acht partijen werden in drie games beslist. "En we verloren elf ga mes met slechts twee punten verschil", wist Hans van Gooi hier nog aan toe te voegen, nadat hij na ruim vijf uur tafel tennissen ook de laatste partij nipt had verloren. "De tegenstanders waren steeds aan het eind net te sterk. Met een beetje meer geluk had het zo 6-4 kunnen zijn, in plaats van 9-1", verzuchtte de teleurge stelde Van Gooi die samen met Martin Fransen het enige punt voor Shot scoor de. Het dubbel won vrij eenvoudig van zijn Arnhemse opponenten die vorig jaar nog in de tweede divisie opereer den, maar aan het eind een stap terug moesten doen. Het verlies betekende een fikse tegen valler voor de Soesters. Het niveau dat Shot haalde tegen de Treffers biedt wel houvast wanneer het in de volgende wedstrijd de Schenker ontmoet. Het duel in het Orlandogebouw begint om 14.30 uur. - vV;'-.".<•:;/- SEC heeft opnieuw niet kunnen winnen in de vijfde klasse. Na het verlies in het uitduel bij Kamerik (3- 2), eindigde de ontmoeting met Faja Lobi onbeslist: 1-1. Met het punt mochten de Soesters, zeker op basis van de tweede helft, tevreden zijn. Antek Wojtowski kreeg rood, terwijl de Utrechters vlak voor tijd een levensgrote mogelijkheid op de zege misten. Het gelijkspel riep bij trainer Balthus Burgman tegenstrijdige gedachten op. Iti eerste instantie vond de Baarnaar dat zijn ploeg wederom onnodig punten had laten liggen. Maar toen hij de rommeli ge eindfase analyseerde, stelde hij dat SEC door het oog van de naald was gekropen. Het nog ongeslagen Faja Lobi had een gebrek aan zuiverheid in de tweede helft. Voor rust waren de Soesters evenwel de betere ploeg en creëerden ze kansen op het openingsdoelpunt. Nadat SEC tweemaal de lat had getoucheerd, brak de ploeg de ban. Evenals in het duel tegen Kamerik was Jeffrey van de Hoed succesvol uit een vrije trap. Vanaf twin tig meter liet hij de Utrechtse doelman volstrekt kansloos. Na de pauze trok Faja Lobi van leer en ontnam het het initiatief bij de groenwit ten. Ook de ploeg uit de Domstad scoorde uit een dood spelmoment: 1-1. SEC jaagt op de bal. Vreemd genoeg zijn de groenwitten juist in balbezit kwetsbaar. Foto: Aldo Allessie Het duel werd rommeliger en grimmi ger, mede door de warrige inbreng van de arbiter die Wojtowski van het veld stuurde. In de slotminuut had de thuis ploeg geluk toen een Utrechter in kans rijke positie vlak langs de verkeerde kant van de paal knalde. Voor SEC valt er aan het spel nog heel wat te verbeteren. Volgens Burgman ligt het euvel bij SEC in balbezit. Na drie keer raken zijn de Soesters de bal al weer kwijt. En dat is gevaarlijk als ze Ardahanspor ontmoeten. Deze ploeg is namelijk nog ongeslagen in de vijfde klasse. BOWLEN Soester Bowling Vereniging Big Splitters-Three Pins 2-3, Vrije Teugél- Wuppies 4-1, Flinstones-SNSl 0-5, Team- work-Teamó 5-0, Briljantjes-Spare 1-4, Stra- jk-Outsiders 5-0. Toverbal-BBBtjes 5-0, Guppies-SNS2 1-4, Sta]enhoef-Team6 5-0, Naadjerlnframatica 4-1, Heppie Hoekers-Noten 2-3. 1 SNSl-Vrije Teugel 0-5, Wuppies-ThreeiPins 0-5, Flinstones-Big Splitters 0-5, Briljantjes-Teamwork 5-0, Out- siders-Teamö 5-0, Strajk-Spare 5-0. DUIVENSPORT De Zwaluw Attractieconcours Den Bosch: 1. J. van Dijk, 2. De Bes-de Bree, 4. P. Kanters, 10 Gebr. de Bruin, 15. J. v.d. Brakel Zn. 21. De Bruin-Van Arnhem, 23. R. Grift, 27. H. de Bree. tftó - De korfballers van Eemvogels heb ben een gevoelige tik opgelopen door het duel tegen Antilopen 4 met 12-17 te verliezen. Het optimis me voor aanvang werd vooral in de tweede helft de kop ingedrukt, doordat bepaalde spelers niet het beoogde niveau haalden. Halverwege het eerste bedrijf leek er geen vuiltje aan de lucht te zijn voor de Soesters. Aan de Staringlaan stond er na een kwartier een 4-1-voorsprong op het bord, mede door twee succesvolle wor pen van Kathja Rauch die in het verloop van het duel nog drie keer scoorde. Ook veteraan Agnes Kraaikamp, die in de basis de licht geblesseerde Daphne Slot verving, deed een duit in het zakje en bracht de stand op 7-6 'in het voordeel van de thuisploeg. Eemvogels verzuim de uit te lopen cn Antilopen kwam stil- Foto: Aldo Allessie aan dichterbij. Het nam zelfs brutaal de leiding: 8-10. Dit was ook de ruststand. In het tweede gedeelte speelden de korfballers beduidend minder en Anti lopen nam het initiatief en gaf dat ook niet meer uit handen. Bij een achter stand van 8-13 spartelde de thuisploeg nog even tegen via Daniëlle Ras, maar vooral via Rauch. Toch was het slotak koord voor Antilopen: 12-17. De nog puntloze Soester ploeg speelt .zaterdag een uitduel tegen SVMM 1. Heés heeft eindelijk de eerste pun ten iri de vijfde klasse behaald. Aan de Verlengde Oude Utrechtseweg acteerden de roodwitten zeer gedre ven en lieten niets heel van Altius uit Hilversum. De opponent mocht de handen dichtknijpen met 'slechts' een 4-0-nederlaag. Voor het eerst gedurende deze compe titie Voetbalde de ploeg op een manier die trainer Ron Daselaar graag voor ogen ziet: scherpte in de duels, de te genstander vastzetten en een snelle bal circulatie. Het middenveld van de Soes ters stond aan de basis van de ruime overwinning. Een belangrijke rol was zaterdagmiddag weggelegd voor de kersverse aanwinst Cees Dorrestein. Dorrestein is afkomstig van SO Soest en maakte een uur vol als rechtshalf. Tot tevredenheid van Daselaar. "Hij mist nog wedstrijdritme, vandaar de wissel. Maar Dorrestein is een versterking voor dit niveau", aldus Daselaar die na de wanprestatie tegen Stroe (0-4) de plooien had gladgestreken in een praat sessie. De acht tegendoelpunten na twee duels waren voor Daselaar het sein om toch maar weer een aanvaller in te rui len voor een extra middenvelder. De Soesters startten zeer fel en kwamen al in de openingsfase op voorsprong door een kopbal van Jeffrey Dorrestein. De positieve stand werkte zeer bevrij dend voor de 'Hezianen', want nog voor rust verdubbelde Danny Brandenburg de score: 2-0. In de tweede helft lieten de roodwitten Altius enigszins komen en loerden ze met successie op de counter. Een assist van Cees Dorrestein op Brandenburg leverde de 3-0 op. Daarna was het weer de beurt aan Jeffrey Dorrestein om zijn tweede doelpunt van de middag te be nutten: 4-0. Voor het laatste half uur vielen de A- junioren Olaf Reyerse, Dominique van de Bos en Joey Dorrestein in. A.s. zaterdag aan de Eemweg aanvang 15.00 uur. Ook zij hebben ambities!!!! Wedstrijdbal wordt aangeboden door: BOUWBEDRIJF E.A. VAN DEN HENGEL B.V. Hoofdsponsor: Bosman Loodgieters BV Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Broodje van Toontje Van Dam Sports Overige selectie ondersteunende sponsors zijn: ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Boutique des Fleurs Comel Amusement Horeca Deelen B.V. Makelaars Harrie Toonen Assurantie Hooyer Bouw en Techniek Linden Bedrijfskleding B.V. - Printkado Promotie/Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm Hop en partners

Soester Courant | 2000 | | pagina 13