ekersucces Red Stars opsteker 7 WjÏAj Open huis Vrijmetselarij n Keulen fO% 0peedt-&o>itc*ty' Hympisch vuur bij heropening Clubhuis van TV Soest-Zuid Werk aan de weg in Soest Nieuwe cursussen Physical Lions zoeken 'werkplaatsen' verstandelijk gehandicapten PAGINA 15 Sportprogramma Sportuitslagen Informatieweek over Parkinson Kaart/spelmiddag in de Klarinet PAGINA 1JI/VOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT ^Veel hangt af van fitheid en beschikbaarheid (bank)spelers itie/onderhoud srken fes-specialist >p alle merken BASKETBAL Zeven danstitels echtpaar Sepp Jubileum-raanbieding SBi; TENNIS Project 'Help ze over de drempel' Leerlingen gaan straatwerk in Soest uitvoeren ZATERDAG 23 SEPTEMBER Basketbal 13.45 uur Punch-Red Stars (H) (Delft) Korfbal 15.30 uur SVMM-Eemvogels Tafeltennis 14.30 uur Shot-Schenker (Orlandoge- bouw) Voetbal 15.00 uur WZ'49-Desto (Eemweg) 14.30 uur Rood-Wit'58-Hees (Put ten) 14.00 uur SEC-ASV'65 (Bosstraat- West) ZONDAG 24 SEPTEMBER Hockey 12.45 uur MHC (D)-Kraaien (Ko ningsweg) 14.30 uur MHC (H)-Lelystad (Ko ningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-ADO'20 (Bosstraat- Oost) 14.00 uur Ardahanspor-SEC MAANDAG 25 SEPTEMBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS-TOV (Beukendal) VOETBAL Soest WZAAl-SO Soest Al 1-3; SO Soest A2- U'vogels A2 4-5; DSO/Ultraj. Bl-SO Soest BI 1-3; SO Soest B3-U'vogeJs B3 5-3; Hoogland B3-SO Soest B4 2-3; SO Soest Cl-JSV Nieuwegein Cl 1-3; SO Soest C2- Hoogland C2 2-5; Hoogland C3-SO Soest C3 1-3; IJ'vogels D3-SO Soest C4 10-0; Barneveld C2-SO Soest C5 4-8; SO Soest Dl-CJW Dl 4-3; Quick AFC D2-SO Soest D2 0-2; SO Soest D3-Hoogland D3 2-0; Eemboys Dl-SO Soest D4 5-3; SO Soest D5-CJW D2 1-11; Hoogland D7-SO Soest D6 2-2; Cobu Boys D3-SO Soest D7 4-1; Eemdijk El-SO Soest El 6-4; SO Soest E2-Roda'46 E2 3-0; SO Soest E3- CobyBoysE3 1-12; Hees El-SO Soest E4 3-4; TOV E3-SO Soest E5 6-2; SO Soest E6-Roda'46 E6 11-3; Roda'46 E8-SO Soest E8 3-4; SO Soest E9-HVC E2 7-0; IJ'vogels E7-SO Soest E10 5-1; Roda'46 E12-SO Soest Ell 18-0; Quick AFC Fl-SO Soest F1 3-1; KWA-SO Soest F2 13-1; SO Soest F3-Achterveld SV F1 0-8; SEC Fl- SO Soest F4 10-0; SO Soest F5-Roda'46 F4 1-7; SO Soest F6-LJ'vogels F5 1-5; SO Soest F7-Nieuwland F4 2-6; IJ'vogels F9-SO Soest F8 4-1. Dames-junioren: SO Soest 1- SDO 1 14-2. WZ'49 WZ'49 BI-Spakenburg B2 9-1; KWA B2-WZ'49 B2 20-0; DVSA Cl-WZ'49 Cl 1-6; Hoogland D2-WZ'49 Dl 3-2: Hoogland D9-WZ'49 D4 7-3; WZA E2- WZ'49 El 3-3; WZ'49 E2-Hooglander- veenEl 9-4; WZ'49 E3-De Glind El 9- 0; WZ'49 E4-KWA E3 4-5; WZ'49 E5- Roda'46 E13 4-3; Nieuwland E9-WZ'49 E6 2-11; WZ'49 Fl-Ouick F2 3-4; Hees Fl-WZ'49 F2 4-1; Roda'46 F5-WZ'49 F3 3-0; WZ'49 F4-Hooglanderveen F2 7- 0; WZA F8-WZ'49 F5 16-0; WZ'49 F6-Roda'46 F14.4-6. Van 9 tot en met 12 oktober is er in Verpleeg- en reactiveringscentrum Birk- hoven een informatieweek over de ziek te van Parkinson. De week wordt in sa menwerking met de Parkinsonpatiën- tenvereniging "Papaver" georganiseerd. De behandeling van Parkinsonpatiënten kent in Birkhoven een lange traditie. Sinds 1991 kunnen Parkinsonpatiënten die de dagbehandeling bezoeken, oefe nen in de 'Parkinsongroep', waarbij wordt getraind volgens het zelf ontwik kelde handboek. Tijdens de Parkinson- week wordt een vernieuwde versie van dit handboek gepresenteerd en kan het tegen de kostprijs besteld worden. Een belangrijk onderdeel van de week is een interactieve tentoonstelling rond om de ziekte van Parkinson. Deze ten toonstelling wordt verzorgd door de Stichting Gezondheids Expotheek Ne derland en geeft informatie aan cliënten. De tentoonstelling kan bezocht worden op maandag 9 oktober van 9.00 tot 21.00 uur en van dinsdag 10 tot en met donderdag 12 oktober van 9.00 tot 17.00 uur. Op deze tijden is één van de therapeuten van de paramedische afde ling beschikbaar voor een toelichting. De tentoonstelling vindt plaats in de re creatieruimte van het verpleeghuis. Op donderdag 12 oktober van 14.30 tot 16.30 uur is er een informatieve bijeen komst voor Parkinsonpatiënten uit de regio en alle andere belangstellenden. Tijdens deze ontmoeting zal uitleg wor den gegeven over de behandelings- en begeleidingsmogelijkheden die Birkho ven de Parkinsonpatiënt te bieden heeft. Op donderdagmiddag 28 september gaat in ontmoetingscentrum 'De Klari net' (voorheen dienstencentrum De Vij verhof) de wekelijkse spelletjesmiddag voor Soester 55-plussers weer van start. In een gezellige ambiance kan men daar elke donderdagmiddag, onder het genot van een vriendelijk geprijsd drankje, sjoelen, kaarten, rummicuppen, scrab belen, dammen, schaken en koersbal spelen. De aangeboden speelmogelijk- heden zijn uiteraard afhankelijk van het aantal enthousiastelingen dat op deze middag aanwezig is. vindt het Ont moetingscentrum aan de Klarinet 39 (in de wijk Overhees). De zaal is open van- I af 13.30 uur. el. 035 - 601 29 98 e heren van Red Stars hebben hun fcerste succes behaald door de twee- Mc ronde van het bekertoernooi te bereiken. Ze kwalificeerden zich ten loste van BV Alphia, Tibonia en Zeemacht en capituleerden zondag Jn Beukendal alleen tegen Juventus [48-58) dat eveneens verder bekert. i de competitie, die zaterdag van start laat met een uitwedstrijd tegen Punch Jjit Delft, zijn de Schiedammers weer ■tweemaal) tegenstander van de ploeg fan Hans de Rond. De trainer/coach Keet nu al dat zijn basketbalteam, dat pch vorig seizoen op de laatste speeldag handhaafde, het niet gemakkelijk zal krijgen in de eerste rayonklasse. "Ik kom net twee goede spelers te kort om fcver de middenmoot te kunnen pra len." Spelverdeler Arend Kok, die in de jaren Jachtig debuteerde in de hoofdmacht, kopte, evenals de jongere forward/cen- [er Bas Ruyter. Verder deden Dennis fan Wijk en Marcel Slagter een stap te rug naar het tweede. Beiden blijven be- Ëchikbaar als bankspeler, maar de laat- Ite heeft zich nog niet laten zien. Teruggekeerd in de ploeg is guard Ger- hen de Jong, terwijl center Manfred Dikkers - die vorig seizoen het groot ste deel geblesseerd aan de kant zat - Tveer volledig inzetbaar is. De Ameri kaan Bob Philion is overgekomen uit het tweede, maar kon vanwege werk- laamheden nog niet zijn steentje bijdra gen. Vlet De Jong en Dikkers heeft De Rond ieder geval de volgens hem cruciale 1- en de 5-positie goed bezet. "Deze twee jongens gaan hopelijk een belang rijke rol spelen, maar dan moeten ze wel gaan trainen." Dat laatste geldt voor meer spelers. In de drie voorafgaande weken verscheen de ploeg nimmer com pleet op de oefensessies en dat was vooral te merken in het duel met Juven tus dat veel frisser in het veld verscheen. "Ik mis een bepaalde verdedigingsmen taliteit bij ons. Die is hier van nature niet aanwezig en moet je dus aanpraten, maar voor de uitvoering dienen de spe lers dan wel fit zijn", aldus De Rond. Als de conditie op het gewenste peil is, ziet de basketbalcoach mogelijkheden voor zijn team dat wordt gecompleteerd door de broers Jan en Marco van Maanen, Frank van de Wal, Bob Koot- er en Guido La Rose. Naast deze acht spelers kan De Rond onbeperkt zes bankspelers oproepen, mits ze geen andere verplichtingen heb ben. Naast Van Wijk en Slagter zijn dat de junioren Tommy van Eeten, Chris Glerum en Hijs Huurneman én de 32- jarige Peter van der Neut. Hij kwam in het verleden regelmatig voor het eerste team uit en kan nog steeds moeiteloos indraaien. In de bekerwedstrijden liet Van der Neut (evenals Van der Wal) een bijzonder sterke indruk achter. De Rond: "Hij speelde alsof hij nog iets moet bewijzen, op hem ga ik dit seizoen rekenen." Grootste 'tegenstander' van Van der Neut is echter zijn werk, want hij moet regelmatig weekenddiensten draaien, terwijl hij ook geacht wordt een balletje in het vijfde te gooien. Naast de fysieke gesteldheid van de spe lers zal dit seizoen daarom ook veel af hangen van de beschikbaarheid. "Ik heb veertien namen, waarvan je zegt dat is een leuk team om mee te werken. Van de bankspelers zijn er zeker drie die geen verslechtering zijn en dan kun je risicoloos wisselen. Als we geen proble men krijgen met blessures en de trai ningsopkomst is goed, verwacht ik geen problemen. Dan kunnen we winnen van ploegen, waarvan we vorig seizoen ver loren", kijkt De Rond vooruit. Het be kersucces was wat dat betreft een opste ker, al mag gezien de beperkte mogelijk heden van enkele tegenstanders, niet te veel waarde worden gehecht aan de re sultaten. De basketballers openen het ballet za terdagmiddag met een uitwedstrijd geen Punch, zaterdag 30 september zijn ze om 19.30 uur te zien in sporthal Beu kendal tijdens het duel met Niels Sten- sen. Dames De dames gaan de komende acht maan den aan de hand van Michel van Drie door de provincie Utrecht en nabije omgeving reizen. Hij was in de jaren negentig al trainer/coach van het da mesteam dat destijds in de eerste rayon- klasse speelde. De opvolger van Wim Bolwerk mist vanwege vakantie een deel van de voorbereiding, maar zal er vanaf volgende week bij zijn. Tot die tijd worden de honneurs waargenomen door oud-speelster Desiree van den Breul. Het team dat in de eerste klasse van de kern Utrecht uitkomt, telt acht speel sters. Van hen is Yvonne Smink het langst van de partij, gevolgd door Ge- raldine Melgert. Hun teamgenoten zijn Suzanne van Velzen, Conny Molijn, Antoinette van Eeten, Monique de Bruin (nieuw) en toekomstig raadslid Margreet van Roomen. Waar komen ze allemaal vandaan, lijkt Hans de Rond (mid den) zich af te vragen. De basketbalcoach heeft de beschikking over acht vaste spelers en kan verder een beroep doen op zes bankspelers, afkomstig uit drie verschillende teams van Red Stars. De ploeg plaatste zich zondag voor de tweede bekerronde Foto: Atdo Allessie Jan en Gina Sepp van het gelijknamige danscentrum aan de Weegbreestraat zijn tijdens hun carrière zeven keer Neder lands kampioen geworden. In de adver- torial over het danscentrum, vorige week in deze krant gepubliceerd, stond dat beide dansleraren zeven jaar geleden een nationale titel hadden gewonnen. Dat moet dus zijn: ...zeven keer een na tionale titel hebben gewonnen. Waarvan acte. op alle Kerstpakketten die u naar eigen wens samenstelt. r*£R., REl^O^* Steenhoffstraat 58 - Soest Tel. 035-602 28 71 Fax 035-602 81 59 WWW.TROMSLAGER.NL INFO@TROMSLAGER.NL Tennisvereniging Soest-Zuid aan de Bosstraat heeft flink geïnvesteerd in het onderkomen aan de Bosstraat. Tien jaar geleden werd een geheel nieuw en goed geoutilleerd clubhuis neergezet. In 1994 werd een derde albaan gebouwd en nu was het tijd voor een grondige vernieuwing van het gehele interieur van het club huis. Want dat was na zo'n lange pe riode van intensief gebruik inmid dels wel wat groezelig geworden. In de zomerperiode heeft zich een ware netamorfose voltrokken. Een kleine jitbreiding heeft de ruimte veel effectie ver en gezelliger gemaakt. Maar vooral ok de nieuwe vloer, het schilderwerk, het nieuwe meubilair en de aanpassing an bar en verlichting springen in het og. Men is er in geslaagd het geheel net eigentijdse kleuren en materialen jeen fris en sfeervol aanzien te geven, aterdag werd het vernieuwde clubhuis fficieel in gebruik genomen. De hero- Jbning kreeg een Olympisch tintje toen Stet jongste lid van de vereniging, Jaime llensen, met een brandende fakkel het terras op rende. Daar ontmoette hij ^vree oprichters van de vereniging; Ab i der Molen en Hein Abb ring. Na een korte vlaggenceremohie ontstaken zij gedrieën op de tonen van Golden Earring de "olympische vlam" die de weg naar het clubhuis nog versperde. Daarna was het clubhuis open voor de bezoekers die de gelegenheid te baat namen om het geheel eens goed in zich op te nemen. Tijdens de receptie en de gezellige avond daama kwamen veel leden en andere belangstellenden nieuwsgierig een kijkje nemen. Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de biertapwed strijd, waarbij bleek dat het nog niet meevalt om volgens de regelen der kunst een goed biertje te tappen en te serveren. Terecht dat de hoogste prijzen dan ook werden veroverd door profes sionals Annika en Anita van het bar- team van Soest-Zuid. Voorzitter Frans Smeets kon in zijn ope ningstoespraak tevreden constateren dat optimaal was samengewerkt tussen alle betrokkenen; vereniging, pachter, archi tect, aannemer en onderaannemers. De man van het eerste uur, Ab van der Mo len, vond in zijn toespraak in ieder ge val dat tennisvereniging Soest-Zuid (weer) beschikt over het mooiste club huis in de regio. En alle aanwezigen en bezoekers die dag waren dat van harte met hem eens. Oprichter Hein Abbring kijkt toe hoe het jongste lid van TV Soest-Zuid, Jaime Hensen, het 'Olympisch vuur' ontsteekt. AltenaarIReijerse lijkt op weg naar de hoogste eer bij de Vriendschap. De combi natie sloot de competities voor zowel de jonge duiven als fond winnend af en werd zaterdagavond in de schijnwerpers gezet. De huldiging viel ook de winnaars in groep B (H.H. van de Veen en G. Rietveld) en de C-groep C.E.J. Kaats en C.J. Voerman) ten deel. De nummers twee en drie van iedere groepsklasse vielen eveneens in de prij zen. Plateaus De volgende plateaus en de geplande data van aanleg in de maand september: Schoutenkampweg, tussen de Ossen- damweg en de Buntweg: donderdag 14 september t/m maandag 18 september; Pimpelmees, op de aansluiting van het Egeltjespad; dinsdag 19 september t/m donderdag 21 september. Opheffing spitsafsluiting overweg: Tij dens de afsluiting van de Pimpelmees is het verbod opgeheven inzake het ge bruik van de overweg Den Blieklaan/ Foekenlaan door auto's en motoren tij dens de spitsuren. Albert Cuyplaan, op de aansluiting van de Haagwinde: maandag 25 t/m don derdag 28 september, buslijn 73 Eem- nes - Soest-zuid zal dan niet via de Dal- weg, Albert Cuyplaan en Molenstraat kunnen rijden. Vervangende haltes zijn de haltes "Alb. Cuyplaan (lijnen 72 en 74)" op de Dalweg en "Molenstraat" op de Middelwijkstraat. Insp. Schreuderlaan, nabij de rotonde: vrijdag 29 t/m dinsdag 3 oktober. Noorderweg, nabij de Vredehofstraat: woensdag 4 oktober t/m maandag 9 oktober. Apollo, nabij de Mercury: dinsdag 10 oktober t/m donderdag 12 oktober. Wijziging voorrang Vanaf donderdag 21 september worden ook de voorrangsregelingen in en rond de 30-km/u-gebieden aangepast. Bin nen deze gebieden horen geen voor rangswegen en -kruisingen thuis. Op twee kruisingen in 30-km/u-gebieden worden de voorrangregelingen verwij derd. Het gaat om de kruising van de Molenstraat met de Molenweg/Soester- engweg en van de Eikenlaan met de (Verlengde) Kolonieweg. Op de aan sluitingen van de 30-km/u-gebieden op de overige wegen met 50 km/u is er wel een verplichting om voorrang te verle nen. Het verkeer op de 50 km/u-wegen heeft voorrang. Daarom wordt de voorrangregeling ingevoerd op de zijwe gen van de Vrijheidsweg. Vanaf donderdag 21 september zullen de aansluitingen van achtereenvolgens de Industrieweg, Jan de Rooystraat en de Nijverheidsweg met borden en de zogenaamde haaientanden worden aan gepast. Na de realisatie ervan zal men vanuit die straten voorrang moeten ver lenen aan al het verkeer op de Vrij heidsweg. V Rioolvernieuwing 't Hart Het project om het rioolstelsel in de wijk 't Hart te vernieuwen en te verbe teren vindt nu vooral plaats op de Hart- weg tussen de Groen van Prinsterer- straat en de Koninginnelaan. Vanaf maandag 2 oktober start de aannemer met de riolering in de Koninginnelaan. Over de Koninginnelaan is dan geen doorgaand verkeer meer mogelijk. Het werk zal geruime tijd in beslag nemen. Buslijn 71 rijdt vanaf 2 oktober via de Nieuwstraat. De haltes 'Beckeringh- straat' en 'Hartweg' op de Koninginnel aan vervallen. Nabij de aansluiting van de Koninginnelaan op de Becke- ringhstraat plaatst het busbedrijf nood- haltes. De reizigers van lijn 71 kunnen ook de haltes van buslijn 70 op de Nieuwstraat gebruiken. Parkeren Kerkplein In verband met feestelijkheden kan het parkeerterrein van het Kerkplein niet worden gebruikt als parkeerruimte van donderdag 21 tot en met zaterdag 23 september. Het parkeren zal op grote afstand van het vernieuwde bankge bouw moeten plaatsvinden. Autovrij Op zondag 24 september zijn 's mid dags op de Willibrordusstraat en de Krekel afsluitingen gepland in het kader van de autovrije zondag. Spoorwegen De aangekondigde werkzaamheden aan de overwegen in Weideweg en Grote Melmweg in de nacht van 23 op 24 sep tember gaan niet door. Deze afsluiting vindt nu plaats in de nacht van zaterdag 7 op zondag 8 oktober. De afsluitingen duren van 23.00 uur op zaterdagavond tot 6.30 uur op zondagmorgen. Nieuw spoor De komende maanden wordt het spoor richting Baarn verder vernieuwd. De grootschalige vernieuwing betreft de eerste helft van de spoorlijn van Soest- dijk naar Baarn. Eerst wordt het ballast- bed, waar de spoorrails op liggen, ver nieuwd. Daarna worden de bielzen en de rails vervangen. Het spoor vanuit Soest naar Baarn krijgt dan ook beton nen in plaats van houten bielzen. In plaats van geschroefde lassen in de rails zal het spoor uit zogenaamd voegloos spoor bestaan. Sportschool Physical aan de Dal- weg heeft haar aanbod van activitei ten uitgebreid met nieuwe cursus sen. Fast fitness is een training in groepsver band onder begeleiding, waarbij zowel van fitnessapparatuur als van cardio- apparatuur gebruik wordt gemaakt. Voor iedereen die middels een fitness training onder begeleiding het uithou dingsvermogen wil verbeteren. Een ba sisconditie is niet vereist. Op woensdag en vrijdagavond. Spinning is een fietstraining in een groep waarbij op effectieve wijze ge werkt wordt aan conditie en kracht. De instructeur voert je mee naar ongeken de hoogtes. De stimulerende muziek, de verschillende weerstanden en trapsnel- heden maken deze les tot een uitdagen de work-out. En spinning is voor ieder een geschikt van beginnende sporter tot ervaren wielrenner. Op maandag- en woensdagavond en woensdag- en zon dagochtend. Amuseer je slank; Deze 8 tot 10 weken durende cursus biedt een unieke kans het leefpatroon aan te passen. Regelma tig bewegen in combinatie met een dieet of een verandering in de voedings gewoonten. Twee keer per week sporten onder begeleiding van de sportinstruc- teur en de diëtist. Maandag 25 en don derdag 28 september, aanvang 20.00 uur, zijn er informatieavonden over deze uitgebreide cursus. De opmerking: "Ik kan niet sporten, want ik heb geen oppas voor de kinde ren", is niet meer nodig. Vanaf 25 sep tember kan men gebruik maken van de kinderopvang op maandag en woensdag van 9.15 tot 11.15 uur (f 7,50 per keer). Thai-Bo nog niet geprobeerd? Stoot en traptechnieken uit verschillende vecht sporten gecombineerd met aerobicmo- vements. Geen moeilijke choreografie ën en lekker zweten. Er zijn lessen voor beginners en voor de inmiddels wat geoefender Thai-bo-er. Elke dag, behal ve op zondag. Informatie Voor meer informatie of een gratis proefles: Physical Soest BV, Dalweg 2a, telefoon: 6016000. De Lionsclub Soestdijk is een actie gestart onder het plaatselijk be drijfsleven om aandacht te vragen voor een maatschappelijk pro bleem, waar de Lions een oplossing voor proberen te vinden. Het betreft het plaatsen in het bedrijfsleven van enkele jonge mensen (vanaf 16 jaar) met een verstandelijke handicap. In het verleden was het vanzelfsprekend dat deze kinderen - ook wel bekend als "ZMLK-leerlingen" - na hun school opleiding in een sociale werkplaats gin gen werken. Door het terugdringen van overheidssubsidies en het marktgericht werken van de sociale werkplaatsen is er echter voor steeds meer eindejaarsleer- lingen geen mogelijkheid meer tot op vang. Dat betekent dat kinderen na een jarenlange opleiding thuis komen te zit ten, met alle gevolgen van dien. De Lionsclub Soestdijk heeft het afgelopen jaar deze schrijnende situatie doorge licht en besloten de helpende hand te bieden. Inmiddels heeft zij zich laten voorlich ten door diverse bedrijven in Soest en omstreken waar jonge mensen met een verstandelijke handicap zijn geplaatst. In alle gevallen blijkt de werkgever om di verse redenen enthousiast over hun in zetbaarheid, in eerste instantie veelal om bedrijfseconomische redenen (voor la ger gekwalificeerd, maar ook belangrijk werk is moeilijk personeel te krijgen), maar daarnaast hebben de verstandelijk gehandicapte jongeren meestal een blije en positieve uitstraling op hun omge ving. Voor de meeste bedrijven is het bovendien van groot belang ook maat schappelijk betrokken te zijn, vinden de Lions. De Lionsclub wil met vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven graag praten over deze mogelijkheid en hen op de hoogte stellen van de ervaringen van collega-ondernemers en de regelingen die hiervoor open staan. Lions-voorzit- ter Bert Smit is daarvoor bereikbaar op tel. 035-6037200 (overdag) of 035- 6019815 ('s avonds). Op maandagavond 9 oktober houdt Loge Eemland van de Vrijmetsela rij een openbare bijeenkomst in de Louisa State aan de Gerrit van der Veenlaan 16 te Baarn. Tijdens deze bijeenkomst zal de historicus en pu blicist dr. Wijne een inleiding ver zorgen onder de titel 'De werkelijk heid achter de Vrijmetselarij'. Loge Eemland, opgericht in 1932, is één van de 145 loges die samen de Ne derlandse Orde van Vrijmetselaren vor men. Zij geloven dat er tussen hemel en aarde meer is dat de mensheid beweegt. Hun ideeën liggen niet vast in leerstel lingen of dogma's, maar komen tot stand door een werkwijze die speel ruimte biedt aan de zoekende mens. Ze wisselen voortdurend gedachten uit, niet om het eigen gelijk te bewijzen, maar om samen het ware of het betere te ont dekken. Die gezamenlijke zoektocht uit zich on der meer door in beslotenheid te stre ven naar oprecht broederschap. Vrij metselaren gebruiken het woord 'broe derschap', omdat de Orde van Vrijmet selaren alleen mannelijke leden telt. Zij voelen zich thuis in een kring van man nen onder elkaar. Geheimzinningheid De Vrijmetselarij heeft door de eeuwen heen het etiket van geheimzinnigheid opgeplakt gekregen. De laatste decen nia is er hard aan gewerkt hierin veran dering te brengen. Vrijmetselaren willen mensen van deze tijd zijn, zij willen openheid betrachten en spreken over wat hen beroert en bezielt. De Nederlandse Orde van Vrijmetsela ren heeft een website onder de naam www.vrijmetselarij.nl. In de meeste gemeenten in Nederland is wel een loge. Zo is er ook een loge voor de gemeen ten Soest en Baarn, werkend onder de naam Loge Eemland. Loge Eemland houdt regelmatig openbare bijeenkom sten waar belangstellenden een indruk kunnen krijgen van de manier waarop zij discussiëren. De bijeenkomst van 9 oktober begint om 20.00 uur, de entree is gratis. Bel voor meer informatie tel 6668576 of 5421681. Leerling-stratenmakers doen deze week ervaring op in Soest. Zo'n zeven leerlin gen herstellen straatwerk in wegen, drempels en parkeerplaatsen. Het gaat om een weggedeelte, de bestaande drempels op de Noorderweg en par keerplaatsen aan de dr. De Voslaan. Het werk wordt gedaan tegen de gebruike lijke aannemerstarieven. Tussen dinsdag 26 en vrijdag 29 sep tember herstelt men de bijna tien jaar oude verkeersdrempels. Men start met de drempels op de Noorderweg tussen de Stadhouderslaan en de inspecteur Schreuderlaan en tussen de inspecteur Scheuderlaan en de ingang van het Griftland College. Deze drempels zul len naar verwachting woensdagavond weer bruikbaar zijn. Als laatste wordt de drempel tussen de schoolingang en de ingenieur Menkolaan hersteld. De voortgang is vooral afhankelijk van het weer. Daarnaast speelt ook het vakman schap van de leerlingstratenmakers een rol. Na het werk moeten de drempels er weer volgens het boekje bij liggen. Tij dens het werk kunnen de auto's geen gebruik maken van het wegvak. De fiet sers leidt men langs het werk.

Soester Courant | 2000 | | pagina 15