Riverwoods enpert 'Ik werk volgens m'n eigen ideeën' -premier Van Agt looft Soester ondernemer Kocer ^ogterom SCHOEMAKER Uno en Jasper: aangenaam kennismaken met de nieuwe najaars- en wintermode Heeren Van Brederode celaardij! verkoop'ran'i'4Goaor?V§mh'pand Emka Beveiligingen de bestede teMerste WIJ VERBOUWEN, volgende week is de eerste fase klaar. Het wordt een mooie winkel. Klaar voor u! ww.fiuisweb.nl Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Vrijdagavond en zaterdag aan Zuidpromenade Cursussen gestart Snelheidscontroles Oliebollenverkoop bakker Van Kooten Maaltijd en Sing-in vrijgemaakte kerk Gerda Janssen, deelneemster poppen- en beren beurs in Ahoy MANNENMODE KONINGINNELAAN 24-SOESTDIJK Toren.straat 14 - Soest - naast de Weikoop Tel. 035 - 642 39 42 uur. Bartolottilaan n- 035-6011306. PIANO Bogt Voigt. f 750,-. Na 18.00 uur 6090404. Te koop: Antieke gelot, grenen TOOGKASTj f 1 g tel. 035-6032636. Profiteer nu! Grote BANKSTELLEN, kastenj hoeken, kleinmeubels.'ji enz. Rechtstreeks van d§< briek. Alles direct lever|j Ham, Hogenhof 2, NijlJ Woensdag gesloten, vrije? avond koopavond, 2457487. tinnen/ eferen- apgave. 061357. ES van gaat u list. Tel. rvaring. ia 030- OPRUIMING! cv-ketels 2$ 1.250,-; Combi-ketels 25*! ƒ1.795,-; HR-ketels vA 1.995,-; Grote partij radiat# v.a. 125,-. Feiken Veri ming te Amersfoort Tel. i 4621162. Fax 033-465541 Gebruikte FIETSEN val vakman met Bovag-garaf Ben de Bruin Rijwielspel list, Gallenkamp Pelswèg (t.o. Winkelcentrum f Tel. 035-6012857. (-premier Dries van Agt heeft pgmiddag aan de Beetzlaan 22 lieuwe bedrijfspand van Emka Jiligingen b.v. geopend. Bij die fcenheid stak hij in gloedvolle gordingen de loftrompet voor ïteur Meflut Kocer, die het be- f in 1990 oprichtte en sindsdien uitgebouwd tot een van de <t succesvolle Soester onderne- igt arriveerde - in gezelschap van lakei" - door de vrachtwagenblok- een half uur te laat in de feesttent de Beetzlaan en gaf daarvan soepel- He schuld aan "de huidige baas van ).v. Nederland" (i.c. Wim Kok), die takjes volgens de CDA-politicus in lang niet zo goed voor elkaar had i de baas van Emka b.v. in Soest. Hij vervolgens uitvoerig en doorspekt met de nodige Vanagtiaanse humor stil bij "het succesverhaal van de genatura liseerde Turk" Meflut Kocer, die op 17- jarige leeftijd naar Nederland kwam en door keihard te werken en (in record tijd) te studeren - "ploeteren en zwoe gen", aldus Van Agt - met succes zijn eigen bedrijf opbouwde. Als klant van Emka kon de voormalige minister-president met grote tevreden heid vaststellen dat er, sinds Kocer de beveiliging van zijn huis in Nijmegen had geïnstalleerd, niet bij hem was in gebroken. "Ik daag het noodlot uit," voegde hij daar opgewekt aan toe. "In breken, daar is bij ons geen beginnen aan...!" Hij kenschetste zijn woonplaats overigens in één adem door als "ontzet tend crimineel", zodat mannen als Ko cer - "al tien jaar een dappere onder nemer" daar volgens hem heel hard nodig waren. Foto: Aldo Allessie Na een druk op de knop van een voor Van Agt kennelijk toch iets té ingenieus apparaat, waardoor Kocer zélf even moest ingrijpen, verhief zich de schuif deur van de nieuwe bedrijfshal, waarna de aanwezigen - onder wie tal van col lega-ondernemers uit Soest en wijde omtrek - werden onthaald op een waar rookgordijn dat ook het echtpaar Kocer en hun hoge gast omhulde. Eén van Emka's klanten - Nieuwen- oord in Baarn (onderdeel van de Amer- poort), waar 350 verstandelijk gehandi capten wonen - profiteert op bijzondere wijze van het openingsfeest. In plaats van cadeaus werden financiële giften gevraagd, waarmee op het terrein een nieuw wegwijzerbord gefinancierd kan worden. BAN KETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53/Soest T elèfoon035-6012050 NOG MEER KLEINTJES VINDT U OP PAGINA 12 VA DEZE KRANT! De B&O winkel is niet verbouwd, die was al mooi! atis kleurenbrochure die 1e schijnwerpers zet, biedt ij alle ingrediënten voor eei op! Bel voor, een ooptaxatie 035-6016251 _if Tmic Dcatie-meftuin op het ft een luxe keuken en dubbele 'ing. De dakbedekking, c.v.-ketel ■nieuwd. >te tuinkamer, garage en hal. 1e Jt marmeren vloer, keuken met igkap, oven en koelkast. Balkon ilet en hal. 2e verdieping: 2 grote k 3), eigentijdse badkamer met 3t, overloop. Inhoud ca. 400 m3. en n Soest-Zuid gelegen onhuis met royaal bijgebouw e, zonnige achtertuin. Perceel- 3t, woonkamer met open haard- net lavet. 1 e verd.: overloop, 3 et ligbad, separate douche, dub- oilet. 2e verd.: vaste trap naar ikkapel. Soestdijk wonen en het ®é8Ö| sp een rustige locatie? Jie.uJoe!j,! Deze prachtige half op J63 m2 grond, heeft een schit- n en beschikt over maar liefst 5 al, toilet, m.k., zonnige L-vormige 3en haard en schuifpui naar tuin. erse inb.app. De garage is bereik- snd de bijkeuken met a.s. wasma- i, separaat toilet, aan de voorzijde aarvan 1 met doorgang naar berg- lapkamer aan de achterzijde met 3 naar badkamer. Badkamer met el- vaste trap naar 2e verdieping ïrgruimte. Bijzonderheden: bouw deel geïsoleerd; alle kozijnen zijn in overleg. Dream Team Uw logeplaatsen zijn gereserveerd in het meest exclusieve film- en muziektheater ter wereld: uw eigen woonkamer. Hier ervaart u beeld en geluid waarvan u eerder alleen kon dromen. Het is de BeoVision Avant 32", met een 100 Hz breedbeeld van maar liefst 81 cm. En een geïntegreerde videorecorder en surroundsysteem. De BeoSound 3000 is een combinatie van een AM/FM-radio met RDS en een cd-speler met een aantal extra programmeerfuncties voor de cd-enthousiast. Aangevuld met 2x2 actieve luidsprekers, de BeoLab 1 en BeoLab 6000 ervaart u de ongekende mogelijkheden van Bang Olufsen. BANG 6. OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 m Di Lassostraat 65% tel. 6022195 SOESTER COURANT PAGINA 7 OOIT KIEST U VOOR MOOIST De mode heeft voor het komende najaar en winter heel wat in petto aan kleuren, lijnen en stoffen. Wie zich daarvan wil overtuigen moet vrijdagavond (22 september) of za terdag (23 september) beslist een kijkje nemen aan de Zuidpromena de. Daar organiseren Boutique Uno (dames) en Jasper Mode (heren) opnieuw een gezamenlijke mode show. De samenwerking tussen de beide toon aangevende modezaken van de Zuid promenade is in het vooijaar prima ver lopen en een "herhaling" - voor de winter - zat er dus wel in. Ook nu weer zullen drie mannequins (Bea, Linda, Letty) en twee dressmen (Gino en Nico) laten zien wat er op modegebied te verwachten is. De show speelt zich af op de rode loper die als een heuse "cat- walk" over het pleintje tussen Uno (Zuidpromenade 5) en Jasper (Zuid- promenade 12) wordt uitgerold en in de beide modewinkels zelf. Bij de herenmode - altijd wat gematig der als het om trends gaat - valt het accent in het komende seizoen vooral op kleuren als rood en rosé voor over hemden, dassen en truien ("bonnete- rie"), legt Jasper van der Linden uit. Wat de kostuums, colberts en pantalons betreft zijn er niet zoveel opzienbaren de veranderingen, al wordt de "snit" iets slanker. De "Italiaanse" belijning, zogezegd, waarmee de mode-ontwer pers hun aandacht kennelijk wat meer op de iets jongere doelgroep hebben gericht. Bekende merken in de Jasper-collectie zijn o.m. Benvenuto, Gardeur, Frans Molenaar, Mayfair, René Lezard. Mel- ka is een belangrijke naam als het om jacks en truien (ook fleece) gaat, naast Dimaggio voor overhemden die be roemd zijn om hun bijzondere pasvorm en uitstraling. Ook genoemd mogen worden de "elasta"-pantalons van Hor- ka en de schoenen van Andrea Donna- ri en Pielsa. Meer kleur 1 Bij de dames mag het altijd wat uitbun diger dan bij de heren en hier valt het accent in het najaar en de winter dan ook wat meer op kleur. "Het tijdperk van (bijna alleen maar) zwart of grijs is weer voorbij," zegt Mirjam Verhoeff van Uno. Nieuwe kleuren zijn bijvoor beeld fuchsia, rood, turquoise en oran je. De stoffen zijn meestal "ademend" en vallen soepel, met wat men noemt veel draagcomfort. De korte rok is weer een beetje "uit": de nieuwe roklengte reikt van een stukje onder de knie tot net boven de enkel en wat dat betreft is de "gaucho" - een nieuwe pantalon tot halverwege de kuit - trendsettend te noemen. Lange laarzen, die nog een klein stukje been laten zien, zijn ook "in", al mag de broek er ook best over heen vallen. De Uno-collectie bevat bekende mer ken als Tuzzi en Heidemann (zowel chi que als sportieve combinatiemode), Just Lizz (met een uitgebreid fleece-prow gramma), Via Appia en Tauri (vooral bonneterie). Er is weer volop aandacht voor "gebreid goed", zoals Mirjam het omschrijft, en de blazers raken wat naar de achtergrond. Schoenen en laarzen zijn er van Roberto d'Angelo en het geheel wordt uiteraard gecompleteerd met een uitgebreide bijouterieëncollec- tie, met als "finishing touch" heel veel prachtige sjaals en omslagdoeken. De modeflitsen en kledingtips van Bou tique Uno en Jasper Mode zijn vrijdag avond van 19.00 tot 22.00 uur en zater dag van 12.00 tot 16.00 uur te zien, na tuurlijk onder het genot van een hapje en drankje. De toegang is gratis en be zoekers kunnen uiteraard in beide zaken een kijkje komen nemen. Deze week is het seizoen van de Volks universiteit officieel gestart met de aan vang van vele cursussen. Dit jaar is de belangstelling weer zo groot, dat bijna alle cursussen die in het programma zijn opgenomen doorgang kunnen vinden. Veel cursussen gaan ook nog later dit seizoen van start. U kunt altijd vrijblij vend informeren of er nog plaats is op een cursus. Kleding Een nieuwe cursus die binnenkort start is bijvoorbeeld "Kleed je met karakter". Kleding bepaalt in belangrijke mate ie mands uitstraling. Wanneer kleding is afgestemd op karaktereigenschappen en uiterlijk ontstaat er balans. Deze balans zorgt ervoor dat iemand zich prettig en zeker voelt, wat weer de uitstraling po sitief beïnvloedt. In deze cursus wordt hierbij stilgestaan. In het eerste gedeel te van de cursus wordt aandacht besteed aan karaktereigenschappen en uitstra ling, in het tweede gedeelte richt de aandacht zich meer op het figuur. De bedoeling van deze praktische cursus is handvatten aan te reiken voor kleding keuze in verschillende situaties. De cur sus bestaat uit twee lessen. De cursus data zijn vrijdag 6 en 13 oktober van 10.00 tot 12.00 uur of van 13.30 tot 15.30 uur. Cursusprijs: 50,00 (inclu sief 5,00 lesmateriaal). Meubelstofferen Donderdag 5 oktober, van 19.00 tot 21.30 uur is de eerste van zes lesavon- den waarin de basistechnieken van het meubelstofferen worden beoefend. Elke cursist neemt een eigen meubelstuk mee, een eenvoudige stoel, een losse zitting of kussen met rand of biesje. Onder leiding van de docent, de heer Van Gulik, gaan de cursisten zelf hun meubelstuk voorzien van een nieuwe bekleding. Ook de techniek van het in trekken van knopen komt aan de orde. Deze cursus kost 180,00. Natuurlijke materialen De komende weken starten ook weer enkele cursussen waarin, onder leiding van mevrouw Van Voorst, gewerkt wordt met natuurlijke materialen. Er worden per cursus diverse werkstukken gemaakt waarmee huis of tuin versierd kunnen worden. Voor informatie, inschrijving en voor het aanvragen van het cursusprogram ma kan men terecht bij de Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035 6022195, e-mail: vu-soesl@csnet.ni. Openingstijden: maandag van 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag van 10.00- 13.00 uur. Woensdagavond heeft de politie op de Soesterbergsestraat een snelheidscon trole gehouden. Tussen kwart over ze ven en negen uur werden 727 voertui gen gecontroleerd waarvan er 59 te hard reden. De topsnelheid was 92 kilome ter per uur, terwijl 50 is toegestaan. Op de Birkstraat werd woensdagmiddag ook gecontroleerd. Tussen half twee en half vier passeerden 2271 bestuurders de radar. Van hen kregen er negentien een bekeuring voor te hard rijden. De snelste reed 70 kilometer per uur. Brood- en banketbakkerij Van Kooten gaat deze winter oliebollen verkopen. B&W hebben de bakkerij een vergun ning verleend voor het bakken en ver kopen van oliebollen voor zijn winkels. Op de parkeerplaats naast de bakkerij aan de Van Weedestraat zal vanaf 1 oktober elke vrijdag en zaterdag een oliebollenkraam staan. Voor de winkels op de Beukenlaan en Birkstraat zullen om de week op vrijdag en zaterdag kra men staan. Op oudejaarsdag worden er echter geen oliebollen verkocht. Oud jaar valt op een zondag en er is voor die dag geen koopzondag ingesteld. In de ochtenddienst van de gerefor meerde kerk vrijgemaakt zal ds. R. Tim merman uit Hoogland zondag spreken over het feest van de Heer, over de nieuwe hemel en aarde. Ds. Timmer man heeft hierover een brief gestuurd aan de jongens en meisjes die in de kerk zijn. Deze brief zal voor de dienst wor den uitgedeeld. In de middagdienst zal ds. H. Jagersma uit Veenendaal voorgaan. Direct na deze dienst is er een broodmaaltijd en een sing-in. De kerkdiensten worden gehouden in het kerkgebouw aan de Parallelweg 1 en beginnen om 10.00 en 17.00 uur. De sing-in begint om circa 18.45 uur en duurt ongeveer een uur. Gasten zijn hartelijk welkom. De brood maaltijd is gratis, men kan zich hiervoor aanmelden tot vrijdag 22 september 18.00 uur via tel. 6027898 of 6022418. •^ÜlVOENSDAG 20 SEPTEMBER 2000 "Wanneer ik maar eventjes tijd heb, werk ik verder aan mijn poppen en ik sta bijna elk weekend op een beurs," aldus Gerda Janssen (55). Zij begon 25 jaar geleden met het maken van poppen en staat aanko mend weekend met haar expositie op de grote poppenbeurs in Ahoy. "Ik zag een patroon voor kinderpoppen in de Margriet, en dacht meteen 'dat is iets voor mij'. De cursus poppen maken in het cultureel centrum was al vol, dus ik besloot het thuis zelf te proberen." Gerda kreeg de smaak te pakken en bleek er ook nog eens handig in tè zijn. Na een aantal jaar ging ze kleine cursus sen geven aan kennissen en werd ze ge vraagd voor verschillende poppenbeur- zen. "Ik kreeg steeds meer plezier in het maken van fantasiepoppen zoals rare mannetjes, elfjes en kalebasbaby's, waar ik nu mee bezig ben." Kalebasbaby's zijn poppen gemaakt van gedroogde kalebassen en klei. Boekjes Gerda heeft inmiddels drie boekjes uit gegeven over het maken van poppen. In twee ervan wordt uitgelegd hoe je ver schillende poppen en dieren van ge droogde kalebassen kan maken. Ze heeft deze boekjes gemaakt omdat ze geen poppen op bestelling verkoopt en op deze manier kunnen mensen de pop pen zelf maken. Gerda: "Ik wil werken volgens mijn eigen ideeën. Ik heb er een hekel aan als ik poppen binnen een be paalde tijd voor andere mensen móét maken. Dan houd ik ook te weinig tijd over om nieuwe ideeën uit te werken en bovendien is het niet goed voor de crea tieve geest. Ik heb vroeger alleen op de lagere school gezeten. Tja, dat ging vroeger zo. Ik had eigenlijk heel graag de kunstacademie willen volgen." Gerda ziet het poppen maken ook niet als haar beroep, maar puur als hobby. "Natuurlijk verdien ik wel geld met de verkoop van de boeken, maar dat vind ik niet belangrijk. Ik probeer hiermee het geld voor de materialen en huur van een kraam op exposities terug te verdie nen. Het gaat mij om het plezier dat ik aan het creëren van poppen en het les geven daarin beleef. Mensen mogen mij ook altijd bellen voor vragen over de poppen, in mijn boeken staat ook mijn telefoonnummer. Sociale contacten "Ik heb veel sociale contacten overge houden aan deze hobby. Er zijn mensen die al 10 jaar cursussen bij mij volgen, en die cursusavonden zijn altijd heel gezellig. Op beurzen heb ik ook veel mensen leren kennen. Er wordt bijna elke week wel één georganiseerd in Ne derland, en ik ben bijna altijd van de partij. Ik ga dan samen met mijn man die zelf geen poppen maakt, maar de sfeer altijd gezellig vindt. De leukste expositie was een poppenbeurs op Texel. Dat was reuze gezellig omdat heel veel deelnemers in hetzelfde hotel sliepen." Het volgende evenement waar ze naar uitkijkt is de grote internationale pop pen- en berenbeurs in Ahoy'. Hij is ge organiseerd door Niesje Wolters van Bemmel. "Dat Wordt weer een echte happening", aldus Gerda. Het is de grootste poppen- en berenbeurs van Europa en er doen meer dan 300 deel nemers aan mee. Gerda zal er ook drie dagen met haar expositie staan. De beurs is op 29, 30 en 31 september en 1 oktober in twee hallen (2000 vierkan te meter). Er is een 'poppendokter', ie mand die oude poppen en beren van de bezoekers kan maken en poppen wor den gratis getaxeerd door Max Wolters. De deuren gaan open van 10.00 tot 17.00 uur en de entree is f 12,50. Kin deren van vier tot twaalf jaar hoeven maar f 2,- te betalen en voor 65-plus- sers is de entree f 10,-. Bel voor infor matie tel 0578-620502. Centrale Verwarmina BOUWPAKKET op maa ketel met 8 radiatoren huur gereedschap. U i leert en wij controlere stellen de installatie in b Prijs v.a 4.000- Feiken warming te Amersfoor 033-4621162. Fax 4655423. Natuursteenbedrij A. Lenarduzzi b Beckeringhstraat 2 3762 EV Soest Tel. 035 - 601 47 2 KLUSJESMAN biedt aan voor in en om Tel. 06-22829593. bhihhHHH U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 'AN 10.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 2000 | | pagina 7