Verdwenen Soest PARKET PROGRAMMA - OVERZICHT RADLO UÊÊm -fi Cfifefca Éi Soest 50 jaar geleden [opman Masselman Groep >pent nieuw clubhuis Marokkaans comité Soest 2e in 'Bemoei je d'r mee-prijs' RENE DE BRUIN OENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 13 Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest pi Zaterdagmiddag aan de Sparrenlaan Folklore dansen Maatjesproject Amersfoort winnaar li#ÉiË^És BOUWBEDRIJF Leven op de Engh I De hommel op de speelplaats TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN Medium bij PASO U.O.V. (60) voert Krönungsmesse uit LAMINAAT PLANKENVLOEREN KURK MARMOFLOOR BAMBOEPARKET De "Soester Koerier" zal niet meer verschijnen. [edewerkers luisteraars 'Ontmoeting met...' Wim de Kam bij Journalistenforum Luistertip bestrijding tiendheid. wordt er in een ontwikke.l i kind blind. Relatief eenvou- f gelen, zoals goede voeding, I oorkomen. opleidingen. er één arts voor elke 20.QCC I steun aan medische opleidm- ook absolute noodzaak. Ockl (vrijwillige) vroedvrouwen en I jneidswerkers heeft prioriteit f en en intarium voor zieken- i ii klinieken. van de gezondheidszorg isl ikelijk van de aanwezigheid! jnen, bedden, operatiehand-1 E... eidsprogramma's. ttenland is basisgezondheids-1 velen niet bereikbaar. Een| nek biedt dan uitkomst worden in ons landje jaarlijks ontel bare aantallen familiekiekjes gemaakt. 3ij iedere kleine aangelegenheid pakken ve de camera om een plaatje te schie ten en een tafereel blijvend vast te leg gen. Baby's worden plat gefotografeerd en albums volgeplakt met vakantiefo to's. Er zijn nog nooit zoveel foto's ge naakt als in deze tijd. 'Jaar aanleiding van de twee kiekjes die we deze keer in Verdwenen Soest plaat sen, willen we u aanraden en stimuleren ook eens een paar foto's van uw omge ving te maken. Gewoon het huis en de straat waar u woont fotograferen, of het veldje waar u de hond uitlaat. Zo blijft Soest "in beeld". De twee kiekjes zijn vermoedelijk van voor 1940. Ze zijn zeker met een eenvoudige box-camera gemaakt, maar het zijn na zestig jaar documentjes geworden. Ze tonen Soest zoals het toen was en zoals het nooit meer zal zijn. Graag willen we precies het punt weten vanwaar deze foto's zijn gemaakt, en mocht u de boer herkennen die hier de korenoogst binnenhaalt, dan zouden graag willen weten wie hij is. U kunt ons hierover informeren op telefoon 6012158. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl De Soester Boerendans Groep houdt deze herfst en winter een cursus Neder landse folklore dansen en oude salon- dansen, zoals Kamp van Zeist, de Ro zelaar, de Bernard wals, de Veleta en andere dansen. De lessen worden gege ven in het Duivenzaaltje aan de Ko ningsweg door lerares Paula Versteeg. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur (20.00 tot 22.00 uur) met een kwartier koffiepauze. Het dansen is één keer in de veertien dagen en begint don derdag 19 oktober. De kosten bedragen 60 gulden per persoon. Donderdag avond 5 oktober begint er om 20.15 uur een vrijblijvende informatie en lesavond in het Duivenzaaltje. Voor meer infor matie tel6015273 of 6013895. Hare Majesteit is beschermvrouwe van de vereniging. inder zuivering naar de huizen teerd werd. Iedere sporter ge- water. om te drinken en te dou- ar water is voor ieder mens een pnmaire levensbehoefte,je ich niet aan denken datje kilo jet lopen om een emmertje vuil bemachtigen, zoals je dat in 1 ziet. Water is trouwens ook m over uit te kijken. Het kantoor verk, ik heb een Arbo-dienst cht op het water van een klein )ied en daar kan ik echt van Op zaterdag 30 september wordt het nieuwe clubhuis van de padvinders aan de Sparrenlaan in Soest officieel geopend. Na een half jaar van graven, metselen, timme ren en andere werkzaamheden is bouwbedrijf Van de Grift klaar met het unieke gebouw. Het nieuwe clubhuis valt op door zijn onopvallendheid. Het twee verdiepin gen tellende gebouw staat voor onge veer 1,5 meter onder de grond. Het ge deelte dat boven de grond is gebouwd valt net als het onderste gedeelte niet op, omdat het geheel is bedekt met een aarde met beplanting. Op deze manier is een groot gebouw neergezet lat in de natuurlijke omgeving van het bos- en duingebied past. Op het huidige terrein aan de Sparren- laan stonden al drie gebouwen, waarvan twee zeer oude houten onderkomens. Deze houten gebouwen waren zo oud :n doorgerot dat de Welpen (kinderen van 7 t/m 11 jaar) en de Rowans (jon gens van 16 t/m 18 jaar) hier niet meer hun wekelijkse activiteiten op een goe de manier konden laten plaatsvinden. Samen met de Bevers (kinderen vanaf 5 tot 7 jaar) zullen deze drie groepen Het nieuwe clubhuis aan de Sparren laan: half ondergronds en bedekt met aarde. van het nieuwe clubhuis gebruik gaan maken. De officiële opening vindt, onder het toeziend oog van vele genodigden, le den, oud-leden en andere betrokkenen, om ongeveer 15.00 uur plaats. De ope ning gaat, zoals het hoort, gepaard met een officiële handeling, waarna het nieuwe gebouw op ludieke wijze in ge bruik wordt genomen. Naast de "plech tigheden" en het ontkurken van de champagne zullen er allerlei leuke en stoere activiteiten plaatsvinden op het H.M.G. terrein, 's Avonds is er, na een gezellige maaltijd voor de staf van de H.M.G.een groot feest met o.a. een disco. Natuurlijk is het nieuwe gebouw niet alleen door de inspanningen van de groep zelf tot stand gekomen. Door de grote inzet van o.a. bouwbedrijf Van de Grift en de talloze financiële bijdragen van o.a. Jantje Beton, de Rabobank Soest en vele anderen is het unieke ge bouw voor de leden van De Hopman Masselman Groep tot stand gekomen. Via o.a. deze weg wil de H.M.G. dan ook al deze mensen bedanken voor hun bijdrage en inzet. Het Marokkaans Comité uit Soest is zaterdag op de tweede plaats geëindigd voor de regionale "Be moei je d'r mee-prijs", toegekend door een aantal humanistische or ganisaties. De prijs - een geldbe drag van 500 gulden en een oorkon de werd in ontvangst genomen door voorzitter Amar El Hamdioui. In De Amersfoortse Berg was het zater dag druk met belangstellenden voor deze "experimentele" prijsvraag, die model moet worden voor meer van dit soort evenementen in het land. De win naars - het Amersfoortse "maatjespro ject" van vrijwilligers die asielzoekers Nederlandse taalles geven - mag trou wens volgend jaar al meedoen aan een landelijke wedstrijd. Ze kregen nu al 10Ó0 gulden mee naar huis, onder voor waarde dat dat bedrag ook aan het "werk" wordt besteed. De derde prijs (f 300,00) ging naar de Afghaanse, Iraakse en Iraanse zelfhulp- verenigingen van vluchtelingen in Amersfoort, maar de vierde (een eer volle vermelding) was weer voor een Soester instelling: de commissie Islam- Christendom van de plaatselijke Raad van Kerken. Wim van den Bergh, initia tiefnemer en jarenlang motor van de commissie, was nauwelijks minder op getogen met de prijs (zonder geldbe drag) dan zijn collega Amar El Ham dioui van het Marokkaanse Comité, dat de tweede prijs won voor zijn inzet voor het buurtwerk op de Eng. Aandacht en waardering De prijzen werden uitgereikt door Wil Bus, bij velen in Soest(erberg) bekend van haar werk in Kontakt der Kontin enten, die als juryvoorzitter optrad. Alle genomineerden kregen trouwens bloe men met een kaartje waarop een citaat over het vrijwilligerswerk stond uit de recente Troonrede. Want daar ging het allemaal om: aandacht en waardering voor de talloze vrijwilligers die zich, op welke wijze ook, inzetten voor de mul ticulturele samenleving, zoals ook bleek uit de tentoonstelling van kunstwerken en de muziek, afkomstig van enkele niet-autochtone medebewoners van dit land. De Turkse volksdansers uit Soest wisten het publiek aan het slot van de geanimeerde bijeenkomst mee te nemen in een enthousiast en wervelend optre den. Of er volgend jaar of over twee jaar weer een regionale "wedstrijd" komt is nog een open vraag. De organisatoren moeten daar nog over nadenken. Het succes wijst echter wel in die richting. Het staat wel vast dat er dan een ander thema wordt gekozen. iiiiiir i i i i i l l l i i NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Industrieweg 16 B - 3762 EK Soest - TEL. 035 577 28 22 - FAX 035 655 05 65 E-MAIL: info@renedebruinbouwbedrijf.nl WEBSITE: www.renedebruinbouwbedrijf.nl Aflevering 9 Al jaren wordt het basketbalveld ge bruikt door kinderen van twee tot twaalf jaar. Om te leren lopen, rennen, fietsen, want hier is geen verkeer. Om verstop pertje en tikkertje te spelen, te hoepelen, buskruiten, te volley-, voet-, hand- en basketballen, alles met dezelfde bal. En om te knikkeren, dankzij de vele gaten en scheuren in het asfalt. Ondanks de ka potte handen en knieën, de schaafwon den aan armen en benen, die erger zijn door de losse steentjes die er liggen. Aan het einde van een mooie nazomer dag sta ik op het basketbalveld met een groepje kinderen te overleggen. De volle bomen om ons heen. worden omhuld door stoffig zonlicht. Moe en vrolijkstel len ze voor heksentikkertje te spelen, voordat ze naar, binnen moeten om te eten. Ik twijfel: want ik ben de heks. Een meisje van acht jaar ontdekt de hommel. Gillend waarschuwt ze de an deren en ineens sta ik alleen. De aard- hommel echter is der dagen moe: grijs en bejaard is hij hier neergestreken, niet meer in staat te vliegen, laat staan te ste ken. "Pas op, hij steekt, en dan ga je dood!waarschuwt ze me. Maar eenmaal gerustgesteld en dichterbij gekomen wordt dit vreemde wezen verge leken met henzelf. Hoe zou het zijn om zes poten te hebben? Hoe zou het zijn om van die rare ogen te hebben? Waar zit nou dat ding waar ze mee steken? De angel? Ja? Een hommel zijn lijkt hun uiteindelijk maar niks, alleen die vleugels hè, ja, dat lijkt hun wel wat. Met dromerige ogen kijken ze naar boven. We hebben de hommel begraven en hem een goede reis naar Allah gewenst. Na dit intermezzo komt de oma van een van de kinderen aanlopen met een groot bord met stukken watermeloen in haar handen. Op het grasveld naast het bas ketbalveld wordt alles opgepeuzeld. Ik zie een vliegtuig overkomen, en met dro merige ogen kijk ik naar boven.... De buurvrouw DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEOELTAPUT. tegel-tapijt nü ook in hoogpolig en I zuiver scheerwol. Kom naar onze jp£ 600 m1 tegeltapijt- 1 toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z'n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100.000 tapijttegels in voorraad. NIEUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm -s" Op maandag 2 oktober komt het Frie se medium Doxie Willens naar PASO in Soest. Ze doet waarnemingen aan de hand van bloemen die minimaal drie dagen bij de bezoekers thuis hebben gestaan. De bijeenkomst vindt plaats in "De Vriendschap", Nachtegaalweg 8A. Aanvang 20.00 uur. Entree: leden 2,50; niet-leden 7,50. De Utrechtse Oratoriumvereniging voert ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan op dinsdag 10 oktober de Krö nungsmesse van Mozart uit in muziek centrum Vredenburg. Ook het Lobge- sang van Mendelssohn staat op het pro gramma. Aanvang 20.15 uur. Entree: 35,00 (kassa muziekcentrum, tel. 030- 2314544). SCHUREN EN RENOVEREN BESTAANDE VLOEREN Nu bij aanschaf van een parketvloer in de woonkamer, laminaat op de slaapetnye voor f 15,00 P er m2 'vraat; tiaardc exacte voormardat Del^ppon6ehanricfin0 «een superieure oh/erlthog op uw parketvloer die hel onderhoud tot een minimum beperkt, vroardoor u nog meer woonpleiier beleeft oon uw vloer. De l^iT op uw vloer... Een uniek product van Het Parket Atelier I Soest, Birlcstraat 91 Tel.: 035 60 110 60 Het Pfivkct Atelier 24 uur per dag bereikbaar Uit de Soester Courant van dinsdag 26 September 1950 Met ingang van 1 October zal het Chris telijk Nieuwsblad, de "Soester Koerier", welk blad werd uitgegeven door de Stichting Protestants Plaatselijke Pers, alhier, niet meer verschijnen. Op ver zoek van genoemde Stichting werd de "Soester Koerier"door ons in onze "Soester Courant" opgenomen. Met de overname van het blad zijn, zeer begrijpende, ook de abonnees door ons overgenomen en hebben wij ons ver plicht, aan de abonnees van de "Soes ter Koerier" ook onze "Soester Cou rant" te zenden. Uit de door ons overgenomen beschei den is echter gebleken, dat meerdere lezers van de "Soester Koerier" ook op onze "Soester Courant" zijn geabon neerd, zodat deze lezers, met ingang van de volgende week, op de gewone wijze alléén onze "Soester Courant" zullen ontvangen. Zoals wel algemeen bekend verschijnt ons blad, zulks in tegenstelling met de "Soester Koerier", tweemaal per week. Als gevolg hiervan zal bij hen, die alleen op laatstgenoemd blad geabon neerd waren, eveneens steeds des Dins dags en Vrijdags onze "Soester Cou rant" worden bezorgd. Laatstbedoelde lezers behoeven zich dus niet als abon nee op de "Soester Courant" te laten inschrijven, daar dit automatisch plaats heeft. De directie van de "SOESTER COURANT. EERSTE STEENLEGGING BOERENLEENBANK. Vrijdagmiddag had de eerste steenleg ging plaats van het nieuwe gebouw van de Boerenleenbank. Het lijkt ons een teken van locale welvaart, wanneer een bank haar administratie in een groter gebouw moet gaan onderbrengen. In het onderhavige geval lijkt het ons ook een teken te zijn, dat het de Soester boerenstand goed gat, hetgeen op zich een verblijdend verschijnsel is, tegen over de jaren van voor de oorlog. Te halfvijf legden aannemer Van Asch en zijn mannen het gereedschap neer, om de heer J. Koelman de gelegenheid te geven in een korte toespraak deze eerste steenlegging te memoreren en de betekenis van de Boerenleenbank te schetsen. Hij legde de nadruk op het feit, dat met de stichting van dit gebouw, een jarenlang gekoesterde wens in ver vulling is gegaan. Hij sprak de verwach ting uit, dat dit gebouw zal worden een symbool van de soliditeit en voortva rendheid van de Soester Boerenleen bank. In tegenwoordigheid van de archi tecten Brouwer en Beekman en het vol tallig bestuur van de Bank metselde de heer Koelman, daarna de eerste steen. JUBELEUMRIT MOTORCLUB "SOESTERBERG". Ondanks gestadige regenval is deze op Zondag jl. verreden rit, georganiseerd t.g.v. het 5-jarig bestaan van de M.C. "Soesterberg", geen fiasco geworden. Aan de start bij de "Taveerne" te Huis ter Heide waren vóór 1 uur 28 motor rijders en 20 automobilisten verschenen. Door het regenweer van de laatste we ken was het parcours heel wat zwaarder geworden dan de opzet was. Enkele ter reingedeelten waren veranderd in meer tjes en modderpoelen en het bleek ook wel uit de uitslagen, dat het niet mee viel het gemiddelde van 40 kilometer per uur, dat oor alle klassen gold, aan te houden. Niemand reed de rit zonder stirafpunten uit. De route, 142 kilome ter lang, liep van Huis ter Heide naar Soesterberg en over een groot gedeelte van de provincie. De zwaarste opgave was de listig opgestelde laatste tijdcon- trole in een bospaadje bij "de Pyrami- de". Slechts 14 rijders vonden dit bos paadje. Slechts 6 motoren verschenen niet aan de finish; de meeste, w.o. zelfs prijswinnaars, hadden één of twee con troles gemist. Ruim 1 uur na binnen komst van de laatste deelnemer werd de uitslag bekend en konden de prijzen door voorzitter Van Daal met enige toe passing woorden uitgereikt worden. De uitslag was als volgt: Motoren: 1. J. Wittenberg, Utrecht, 24 strafp. 2. J. van Laar, Rhenen, 87 strafp. 3. W. van Andel, Haarlem, 92 straft). 4. J. Paling, Barendrecht, 95 strafp. 5. A. Schieman, De Meern, 98 strafp. 6. C. Rietkerk, Utrecht. 106 strafpunten. 7. L. Gadella, Soesterberg, 112 strafpunten. Auto's: 1. Jhr. L. Schorer, Soesterberg, 24 straft)., tevens winnaar van de wissel- beker voor de beste clublid-prestatie. 2. A. Benes, Zeist, 42 strafp. 3. G. van Kooij, Den Dolder, 84 strafp. 4. D. Roest, Soest. 84 strafp. 5. Mevr. Scho rer, Soesterberg, 93 strafp. 6. J. de Rooy, De bilt, 101 straft). 7. J. de Graaf, Soest, 102 strafpunten. De kaartlezers van de eerste prijswin naars ontvingen een keurig kaarten-etui als extra prijs. Dit programmaoverzicht van Radio Soest, in samenwerking met de Soester Courant, staat onder redac tie van Ab Faas en Jan Visser. Kopij voor deze nieuwe rubriek moet uiter lijk ingeleverd worden op donder dagmorgen in de studio van Radio Soest, Raadhuisplein 1. Ingezonden brieven over en reacties op de programma's zijn ook harte lijk welkom. Het adres is: Postbus 3062, 3760 DB Soest; fax: (035) 6093860. selt de meester dan om in ids geld." "Geef de meester maar npliment van een ouwe vent", rt Heuveling naar Anne Martijn. midt is onder de indruk van ïzet en enthousiasme van de vrij- i. "Vrijwilligers zijn belangrijk iavi", zegt ze. "Niet alleen omdat iks zo'n 1,5 miljoen binnenbren- ar vooral omdat ze uitstralen dat sen zijn die zich om anderen neren. Zoals Aart Heuveling, Kuitert en Anne Martijn en haar )ten. Misschien word jij nog wel- orzitter van Simavi", zegt Ineke ïgen Anne Martijn. En hoewel ze k kinderboekenschrijfster wil lijkt haar dat toch geen onaardig 'eel medewerkers van Radio Soest zijn al lid van de vereniging zolang de loka le omroep in onze gemeente bestaat, 'olgend jaar wordt op spectaculaire ijze aandacht besteed aan het 10-jarig testaan. Als voorproefje hierop stuurde een trouw luisteraarster uit de Vijverhof, mevrouw Van Malestein, ons een over heerlijke veijaardagstaart. Mmmm, dank u wel. Sommige medewerkers verlaten de vrij willigersorganisatie om wat anders te gaan doen. Deze zomer hebben zich ook weer nieuwe medewerkers aange meld. Zoals Maria Hennevelt (voor pro grammatische hand- en spandiensten), Victoria Smit (presentatie Lunchroom), Marcella Castricum (redactie Lunch room), Hajo Baarspul en Thijs Malde- rink (beiden voor een nieuw jongeren programma) en Christian Kügler (oriën teert zich nog). Een bejaard echtpaar uit Leusden schreef dat ze blij waren Eef van der Horst na de zomervakantie weer te ho ren met zijn ochtendprogramma "Goe demorgen Soest en Soesterberg". "Mijn man en ik trimmen altijd op de muziek die hij uitzendt." De echtgenote van de nieuwe Schutters- koning liet weten: "Ik hoorde op Radio Soest dat mijn man het koningsschot gelost had en toen ben ik snel naar het terrein van de Gildefeesten gegaan." De Commissie "Kunst Cultuur" van de Hervormde Gemeente Soest-zuid com plimenteerde verslaggeefster Perihan Türk voor haar interview met de blin de beeldhouwer en exposant Evert Bolt in de Oude Kerk. Heeft u ook belangstelling voor Radio Soest? Kom eens langs in de studio onder het Gemeentehuis voor een ken nismakingsgesprek als medewerker. Volgende week woensdag, 4 oktober, begint de Kinderboekenweek 2000. Dit jaar is het thema "Driftkikkers, feestvar kens en andere boekenhelden" en ook in Soest is er gedurende de tien dagen van de Kinderboekenweek van alles te beleven. De jeugdbibliotheek, Artis- hock, C-drie én natuurlijk Radio Soest geven volop acte de présence. Komende vrijdag, 29 september, om 13.00 uur, brengt Radio Soest het Soes ter schrijversechtpaar Ron Schröder en Marianne Busser voor de microfoon in het programma "Ontmoeting met...". Daarin wisselt presentator Ernst Jawetz met hen van gedachten over hun leven en werk. Dat laatste is inmiddels uitge groeid tot een omvangrijk oeuvre van ruim honderd kinderboeken en zo'n achthonderd liedjes. Daarnaast schrijven Ron en Marianne scènes, ver halen en liedjes voor Sesamstraat, Bobo en Okki, en leveren ze verder bijdragen aan allerlei educatieve projecten. Het belooft een boeiend programma te worden, waarin beide schrijvers (onder veel meer) niet alleen vertellen over hun activiteiten rond de Kinderboekenweek, maar waarin ook muzikale bijdragen van hun hand te horen zullen zijn. De uitzending wordt volgende week dins dag 3 oktober om 10.00 uur herhaald. De eerste uitzending van het Journalis- tenforum in het nieuwe seizoen vindt plaats op vrijdag 29 september om 10 uur; herhaling op dinsdag 3 oktober om 17.00 uur. Piet van Dijk (Amersfoort se Courant), Tom Scherder (Gooi- en Eemlander) en Aad Post (Soester Cou rant) discussiëren over actuele gebeur tenissen in Soest en Soesterberg. De af gelopen zomer is er veel gebeurd in het politieke en maatschappelijke wereldje van ons dorp, waarover bovengenoem de journalisten een mening hebben. Gast in het Journalistenforum is ge meentesecretaris de Kam. Met hem willen de journalisten praten over "be stuurlijke vernieuwing", waar hij veel van afweet als praktijkman en als docent aan de Bestuursacademie. Productie en leiding: Jan Visser. Techniek: Fredy Timmer. Jacques van de Griendt heeft voor zon dagmiddag 1 oktober twee interessante uitzendingen samengesteld. In zijn klas sieke programma "Interludium" om 14.00 uur besteedt hij aandacht aan de Vespers van Rachmaninoff. Zijn Ves pers heeft Sergej Rachmaninoff op oor spronkelijke wijze gecomponeerd, in de stijl van de Russische Orthodoxe Kerk. "De vespers zijn bij uitstek het fraaiste wat de romantiek aan kerkmuziek heeft geleverd," zegt Van de Griendt. In zijn radioprogramma "Divertimento" om 15.00 uur staan de vioolconcerten van Georg Philipp Telemann centraal. In de vioolconcerten heeft Telemann zijn hele wezen neergelegd: vrolijk, uit bundig en toch een tikje weemoedig. Ze worden voortreffelijk gespeeld door lona Brown, die tevens dirigent is van The Academy of St. Martin-in-the- fields. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 28 SEPTEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz 10.00 CULTUUR IN DE REGIO pr. Lonneke Meijer 11.00 UW FAVORIETE KEUZE klassieke verzoekplaten; pr. Jap van Vuuren/ Mieke Boon 12.00 LUNCHROOM pr. Mini Schneider 13.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schröder 14.00 OPERETTELAND "Richard Clayderman", deel 2; pr. Paul Spamaaij 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 MANNENKOOR 'APOLLO' pr. Lonneke Meijer 18.00 CULTUUR IN DE REGIO (H) 19.00 Radio M VRIJDAG 29 SEPTEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen 10.00 JOURNALISTENFORUM pr. Jan Visser 11.00 SOEST 55-PLUS pr. Elly v.d. Wel 12.00 LUNCHROOM pr. Inske den Duik 13.00 ONTMOETING MET... Marianne Busser en Ron Schröder; pr. Ernst Jawetz. 14.00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 SPORTCAFÉ pr. Joop v. Ipenburg 18.00 JAZZ UIT ARTISHOCK pr. Semmy Prinsen/Rosamint Faas 19.00 Radio M ZATERDAG 30 SEPTEMBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 OUD GOUD de beste muziek uit het verleden; pr. Ap Kruitbosch 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten 15.00 Radio M ZONDAG 1 OKTOBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 RELIGIE EN POËZIE pr. Maria Drost 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU (H) 11.00 VAN 'T RAADHUISPLEIN (H) 12.00 PARACONTACT pr. Ronald Groenesteijn/Wim Kiezebrink 13.00 DIT WAS DE WEEK pr. Eef v.d. Horst 14.00 INTERLUDIUM klassiek van barok tot romantiek; sst. Jacques v.d. Griendt 15.00 DIVERTIMENTO klassiek van de 20e eeuw; sst. Jacques v.d. Griendt 16.00 SUNDAY AFTERNOON jongerenprogramma; pr. Ivo Samplonius/ Gertjan Dijkgraaf 18.00 KERKDIENST opname van de ochtenddienst in de SoW- kerk Soesterberg 19.00 CHRISTELIJKE MUZIEK 20.00 HET BOEK OPEN pr. Herman Spoor 21.00 Radio M MAANDAG 2 OKTOBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser 10.00 MANNENKOOR 'APOLLO' (H) 11.00 VERZOEKPLATEN uit het bedrijfsleven; pr. Gerda Alders 12.00 LUNCHROOM pr. Gerda Alders 13.00 MUZIEKPALET klassiek instrumentaal en opera vocaal; pr. Wim Leeuwenkamp 14.00 ALLES UIT DE KAST sympathieke muziek voor een breed publiek 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 DE DERDE HELFT sportmagazine; pr. Joop v. Ipenburg 18.00 Radio M DINSDAG 3 OKTOBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser 10.00 ONTMOETING MET... (H) 11.00 UW FAVORIETE KEUZE populaire verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en/Mieke Boon; aanvragen: tel. 6093851 12.00 LUNCHROOM pr. Inske den Duik 13.00 A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland 14.00 RATJETOE veel muziek en weinig woorden; pr. Ingrid de Jong 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 JOURNALISTENFORUM (H) 18.00 VAN PSALM TOT POP pr. Joke Almirante 18.30 SENIORENVRAGEN pr. Atie Derksen 19.00 DE VERREKIJKER christelijk kinderprogramma; pr. Maija Boot 19.30 HET KOMPAS christelijk jongerenprogramma; pr. Marian ne v.d. Kraats 20.00 ZINGEN MAAKT BLIJ pr. Elly v.d. Tol 20.30 WEG MET HOBBELS religieus discussieprogramma; pr. Menno Schuit 21.00 BOEK BINNENSTEBUITEN pr. Herman Spoor 22.00 BIJBELVERZEN pr. Johan v. Maerlont 22.30 POSTLUDIUM 300 jaar kerkelijke muziek; sst. Jacques v.d. Griendt 23.00 Radio M WOENSDAG 4 OKTOBER 08.00 GOEDEMORGEN SOEST pr. Eef v.d. Horst 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Annelies Nelis/Ina Aangeenbrug 11.00 VAN 'T RAADHUISPLEIN gemeentevoorlichting, met de column van burgemeester Janssen; pr. Yvonne Dijkhuis 12.00 LUNCHROOM pr. Ria Hilhorst 13.00 OVER HET VOETLICHT musical en cabaret; pr. Ad van Wijngaarden 14.00 FELICITATIE-UURTJE 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 LUNCHROOM (H) 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 ZET 'M OP pr. Hayo en Thijs 19.00 SUNDAY AFTERNOON (H) 21.00 Radio M Hulpdienst Radio Soest Wie niet weet waar Radio Soest op de zender zit of hoe men de lokale omroep onder een voorkeuzetoets kan zetten, kan bellen met de hulpdienst van Radio Soest: tel. (035) 6093851 (werkdagen 09.00-16.00 uur). Als het probleem te lefonisch niet kan worden opgelost komt een vrijwilliger van Radio Soest op af spraak langs om een moeiteloze ont vangst te regelen. Radio Soest: kabel FM 107.9; ether FM 105.9. k k

Soester Courant | 2000 | | pagina 13