SHOW EE B.V. na NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID ESES3 Riny Mulder en Nico Luthart: 'Op vieze sokken door Japan' St.Caecilia huldigt trouwe leden Concert Klein Soester Koor aruóhocK WIE ANDERS! 'VM IKR4 1 OKTOBER mESYSTEEM!* I 200l!* lancieringsaanbod. sringsvoorwaarden! 035-6017229 Informatie: om u tijdig te helpen. PAGINA_14| WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 15 'Amuseer je slank' Tieners X-Change werken aan milieu en leefbaarheid MMEN ikkers tweede itmarathon Soesters gaan voor titel Internationaal Wandelaar "Laat het iemand weten. Kunst op locatie Jeroen van Merwijk en Bavo Galama Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Vijf dames veertig jaar bij het koor NVM In oktober ook open repetities VLOER- iedekking t@WORK 'Het meisje en de kok' Boeken en platen voor Amnesty Boekenmarkt Amnesty antia o,-; CD Rom) Het NFGV heeft vele gratis infobrochures. Voor uzelf of iemand die u kent. Bel (030) 29711 97 of schrijf naar NFGV, postbus 5103,3502 JC Utrecht of info@nfgv.nl. Zie ook: www.nfgv.nl Steenhofi'straat 46, tel. 60195 77 Overgewicht, te veel vet, "het zwem- bandje", "lovehandles" - kreten die je om je heen hoort. Daarnaast snelle dië ten, geen inspanningen en andere uit zonderlijke afslankmethodes. Het is dui delijk: men is in het algemeen te dik. "Amuseer je slank" is een verantwoor de oplossing voor iedereen die al een tijdje worstelt met de vraag: hoe? Uit onderzoek is gebleken dat bewegen in combinatie met een dieet het snelste resultaat geeft. De cursus (8 a 10 we ken) biedt een unieke kans eet- en leef patroon aan te passen. De cursus omvat o.a. 2 x per week sporten, een trainings schema voor 8 weken, intensieve bege leiding van sportinstructeurs, een bui tentraining en twee speciale trainingen, elke week informatie over gewichtsver lies) en energiebehoefte etc., een vrije keuze in manier van lijnen: maaltijdver vanger of een uitgebalanceerd dieet, 7 x voedingsbegeleiding door de diëtist, aanpassing van de voedingsgewoonten in 10 weken, praktische voedingsmidde- lengids, een excursie over voedings waarden, een "Amuseer je slank" map en gratis gebruik van de saunafacilitei ten. Morgen (donderdag 28 september, 20.00 uur) is er een informatieavond bij Sportstudio Physical, Dalweg 2a. Infor matie: Physical, tel. 6016000, of Fit Consulting, tel. 06-16208647. Het eco-kids project is donderdag van start gegaan bij tienercentrum X-change aan de Molenstraat 142. Zowel deelnemers als ouders waren enthousiast over het project en het tienercentrum. Eco-kids is een pro ject dat X-change samen met het milieu educatief centrum de Kwe kerij houdt, waarbij kinderen pro jectmatig werken aan milieu, omge ving en leefbaarheid. Het project wordt de komende negen donder dagmiddagen (van 15.45 tot 17.45 uur) voortgezet Uit de eco-kids deelnemers kwamen direct nieuwe aanmeldingen voor het tienercentrum, waar tieners van 10 tot 15 jaar 's middags na school opgevan gen kunnen worden. Ook de deelname aan sportbus Match-point heeft het tie nercentrum geen windeieren gelegd. Maar liefst 80 tieners hebben hun adres gegevens doorgegeven, zodat ze voor activiteiten van X-change kunnen wor den uitgenodigd. Hiermee is het adres senbestand van het tienercentrum in 1 keer verdubbeld. Wie belangstelling heeft in X-Change, kan 's middags een kijkje komen nemen in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat. Cultureel Centrum WiHaertstraat 49, tel. 609 58 21 Jcers is ais tweede narathon van Huizen .~vé'et"| ran de Soester zwemvereni- ;en om de beurt in het watei s te trekken. Halverwege de ie vrijdagavond om acht uur :n de Soesters op de vierde i dankzij een tactische wis- doorzwemmen in de laatste nmen ze op naar de tweede vaalf uur tijd legde de Dun,, totaal 53 kilometer en 175 PESTEN: NEE! Vijf zaterdagen op excursie in eigen land onder begeleiding van kunsthistoricus drs. B. Spijker. Cultureel Centrum C- drie organiseert een verrassende serie culturele excursies. Nu de overheid te rughoudend is met het verstrekken van subsidies zijn musea, theaters en con certgebouwen gedwongen grote pu bliekstrekkers te organiseren. Sommige tentoonstellingen zijn zo succesvol dat men nauwelijks iets ziet van de geëxpo seerde werken. De aankoop van een catalogus garandeert nog dat er iets van de culturele manifestatie beklijft. C-drie richt zich met deze 5 excursies juist op rustige en zeker zo bijzondere plaatsen. Er is een gevarieerd programma samen gesteld. Daarin worden opmerkelijke architectuur, historische plekken, mu seale collecties, fraai aangelegde tuinen en bijzondere prestaties op het gebied van de beeldende kunst bezocht. Op zaterdag 7 oktober bezoekt u Hil versum, bekend om de jaren twintig ar chitectuur. Tijdens deze architectuur- wandeling worden in ieder geval de ge bouwen van Dudok en Duiker en Bij voet bezocht en mondeling toegelicht. Zaterdag 25 november is nog een ver rassing. De keuze van het bezoek wordt bepaald door actuele exposities. Op de dag worden twee opvallende musea be zocht. Ook een verrassing is de stads wandeling die op zaterdag 20 januari gepland staat. Zaterdag 17 maart be zoekt u de internationale kunstbeurs TEFAF in Maastricht. In een aantal hal len kunt u kunst van topkwaliteit bekij ken. Oude meesters en hedendaagse kunstenaars wisselen elkaar af. Deze beurs wordt ook door veel kleine en grote musea bezocht om nieuwe werken voor de collecties in te kopen. U maakt als bezoeker deze wereld vol luxe mee en u zult de nodige catalogi aangeboden krijgen. Een aparte sfeer om topkunst te bekijken. De afsluitende zaterdag 12 mei wordt besteed aan een bijzondere buitenlocatie. Wie zich inschrijft voor de serie excur sies Kunst op locatie laat zich verrassen. Per keer ontvangen de deelnemers uiter lijk 2 weken voor vertrek informatie over bestemming en eventueel een rou tebeschrijving. In principe is iedereen om 12.00 uur op de locatie en gaat u door tot sluitingstijd. De excursie wordt rond 18.00 uur beëindigd. Kosten voor vervoer, entree, eten en drinken zijn voor eigen rekening. U betaalt voor de begeleiding, informatie vooraf en de les sen f 250,- voor 5 excursies. U kunt zich inschrijven door een formulier af te ha len bij de receptie van C-drie van dins dag tot en met vrijdag tussen 10; 00 en 17.00 uur of tijdens de openingsuren van de bibliotheek of bellen via nummer 035-6095829. Donderdag 28 september "De omgekeerde wereld". In hun thea terprogramma gaan Van Merwijk en Galama op zoek naar dartele gedachten, de onverwachte logica van de omkering en naar de bron van depressieve aan doeningen in het algemeen en die van Van Merwijk in het bijzonder. Bavo Galama keer, na 7 jaar tv "Ook dat nog!", terug naar zijn oude liefde: het theater. Jeroen van Merwijk staat hem daar op te wachten. Liederen, le zingen en scènes over een onbegrijpelij ke wereld door een bijzondere combina tie van twee cabaretiers. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is f 25,-/f 22,50 (CJP/Pas65). Zondag j.l. heeft het zangkoor St. Caecilia van de parochie H.H. Petrus en Paulus het 40-jarig bestaan gevierd van het da meskoor. Na de hoogmis, op het orgel beleid door Gert Muts, huldigde pastor Sabine Nijland vijf dames die al 40 deel uit maken van het dameskoor. Het zijn de dames Regien van Breukelen-van Fulpen, Willie Bosboom, Thilvan 'tKlooster- h i Huurdeman, Rietje Roelofsen en Ina van Schalkwijk, die al veertig jaar trouw iedere vrijdagavond naar de repetitie in de kerk komen. Aansluitend ging het gehele dames- en mannen koor op de fiets naar restaurant v.d. Brink, om dit heugelijk feit eens uitgebreid te vieren. MAKELAAR Zaterdag 30 september Bluesnight met Oscar Benton Blues Band Al sinds 1967 is de naam Oscar Benton onlosmakelijk verbonden met de blues in de Benelux. In dat jaar richt hij, na dat hij op het conservatorium mandoli ne en viool leert spelen, de "Oscar Ben ton Bluesband" op. In augustus 1968 haalt de band de tweede plaats op het fameuze Loosdrechtse Jazzfestival, waarna het debuutalbum "Feel So Good" voor Phonogram wordt uitge bracht. Jarenlang behoort de band, met in de gelederen de gebroeders Guus en Joh- nny Laporte, Hans van Dam en Jan Willem Slighting, tot de meest populaire bluesgroepen van Nederland. In 1974 gaat de band door onder de naam Bar- reihouse met Tineke Schoenaker als zangeres. Oscar maakte samen met zan geres Monica Verschoor een paar com mercieel gerichte singles, waarmee de eerste hits worden gescoord. Bentons grote doorbraak volgt in 1981 wanneer de Franse acteur Alain Delon zijn in 1973 geschreven nummer "Bensonhurst Blues" gebruikt voor zijn film "Pour la Peau d'un Flic". Nadat Barrelhouse in 1987 wordt opge heven is Benton er als de kippen bij om met zijn oude maatjes aangevuld met Gé Carlsberg op bas en Jos van Dries op drums de Oscar Benton Blues Band weer nieuw leven in te blazen. Met veel plezier en speelgenot raast de Benton's Bluestrein tot augustus 1993 door de Benelux met als hoogtepunten het Am sterdamse Blues Festival en het Belgium Rhythm&Bluesfestival in Peer. Binnenkort wordt er een cd "The Best of Oscar Benton" uitgebracht en dit leek Oscar een goed moment om er weer eens stevig tegenaan te gaan met zijn inmiddels bekende ritme sectie be staande uit Gé Carlsberg op bas en Jos van Dries op drums aangevuld met het toetsenfenomeen Willem van der Schoof en Bert Claasen op gitaar. Met nieuwe inspiratie voor de oude num- Zangstukken, gedichten en korte verhalen zijn vrijdag 6 oktober te beluisteren in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan. Daar begint dan om 20.00 uur het gratis concert van het Klein Soester Koor onder lei ding van dirigent Norien Siemons. Met muzikale begeleiding van Ada Tim- mers (orgel en piano) wordt een afwis selend programma afgewerkt. Op het repertoire staan luchtige madrigalen, koorwerken van onder anderen Brahms en Schubert en verrassende Hongaarse liederen van Bardos en Bartok. Indien het concert van het Klein Soes- Het Klein Soester Koor treedt 6 okto ber op en biedt belangstellenden later die maand de gelegenheid actief repetities bij te wonen. ter Koor naar meer smaakt, is er gele genheid tot een nadere kennismaking met het gezelschap. Op dinsdag 10 en 17 oktober kunnen belangstellenden kij ken en luisteren naar het koor, maar desgewenst ook zelf meezingen. De re petities vinden plaats van 10.00 tot 11.00 uur in het Gildehuis aan de Steen- hoffstraat (achter Museum Oud Soest). Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met A. van Vliet, tel. 6026456. UJ WASIEL STEITNER /ASIEL STEITNER L A A P S T U D l O! t a p w t am e; et-mm R I N K W E .$89$! est to. REMU -TeL: 035 - 60196 00 iOa 3765 GE SOEST 63 Fax. 035-6229159 mers en veel nieuw werk voor een vol gende cd zal Oscar met zijn band garant staan voor een optreden van niveau en met veel inzet. Aanvang: 22.00 uur. Entree 15.00. Zaal open: 21.30 uur - (deur dicht 23.30 uur of eerder wanneer 7aal vol is). Voorverkoop kaarten: 15.00-16.00 uur Maartdag 2 oktober Felicia is een Iers schoolmeisje, jong, onschuldig en zwanger. De jongeman met wie ze vrijde loopt weg voor zijn verantwoordelijkheden en vertrekt naar Engeland, met achterlating van een zeer vaag adres. Felicia kan hem niet verge ten en vol vertrouwen op de goede af loop reist ze hem achterna. Zwervend over de industrieterreinen van Birming- ham ontmoet ze Hilditch, een vriende lijke vrijgezel op leeftijd, die als kanti nebeheerder de culinaire erfenis van zijn overleden maar daarom niet minder dominante moeder beheert. Felicia aan vaardt dankbaar Hilditch' hulp, die gaandeweg benauwender trekjes krijgt. Sec weergeven van de verhaallijn van "Felicia's Journey" doet de film te wei nig recht. Hoewel het gegeven "meisje ontmoet verknipte man" al griezelig genoeg is voegt regisseur Egoyan er ter verdieping zijn zeer persoonlijke preoc cupaties aan toe: het onvermogen van de mens tot het doorbreken van zijn eenzaamheid, de worsteling met het lot, het toeval en de loop der dingen, en de diverse vormen van ontkenning en on derdrukking waaraan de mens kan wor den blootgesteld. In tegenstelling tot in zijn eerdere films biedt Egoyan, ouder en wellicht daardoor milder, een iets minder zwarte kijk op de mensheid. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00; CJP/65+7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9.00-13.00 uur, tel. 035 6019577. Ook dit jaar organiseert Amnesty Inter national-Soest weer een boekenmarkt, maar nu in een enigszins ander jasje. De markt wordt gehouden in de Montesso rischool op zaterdag 28 oktober. Op de dagen die daaraan voorafgaan (in de herfstvakantie) kan men daar boeken brengen van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Wie niet in staat is de boeken zelf te brengen, kan bellen met de volgende nummers: 6031448 en 6019826. "Mijn sokken was ik niet, en tijdens de pelgrimstocht laat ik mijn baard staan." Trots vertelt Nico Luthart (62) samen met zijn wandelsmaatje Riny Mulder (62) alles over de ins en outs van de wandelsport. Ze zijn allebei Europees Wandelaar, dat houdt in dat ze in acht verschillende Europese landen een officiële tocht hebben uitgelopen. In oktober gaan ze samen naar Japan om de titel In ternationaal Wandelaar te bemach tigen. Riny heeft inmiddels al zes keer de Vier daagse gelopen, Nico begon twee jaar geleden pas serieus met het wandelen. De Vierdaagse had hij al een keer eer der gelopen. "Kijk, hier hangt een foto van mij, toen ik tijdens mijn militaire dienst de Vierdaagse liep, veertig jaar geleden," zegt Nico wijzend op een oude foto op een prikbord vol medail les. Riny en Nico hebben ieder een ei gen medaillebord waarop al hun verove ringen hangen. Hoewel Nico nog maar twee jaar intensief wandelt heeft hij al bijna net zoveel tochten gelopen als Riny. "We hebben het afgelopen jaar kapitalen uitgegeven aan wandelreizen," glunderen de twee samenwonende wan delfanaten. "We zijn nu twee dagen te rug uit Oostenrijk en ik ben alweer aan het inpakken voor Japan," aldus Riny. Pelgrimstocht In Japan gaan ze drie keer twintig kilo meter lopen. Maar dat is nog niks ver geleken met de 780 kilometer lange pel grimstocht die Nico volgend jaar in Spanje gaat lopen. "Ik trek er twee maanden voor uit en ik neem zo weinig mogelijk mee, alleen een paar onder broeken en drie setjes kleren. Zelfs mijn scheerapparaat neem ik niet mee, want elke gram die je extra moet dragen is te veel. Ik wil in Santiago finishen met een lange baard en een stok, zoals het hoort!" lacht hij. "Twee maanden lang met een tas sjouwen dat houd ik niet vol!" Riny gaat niet mee naar Spanje, in ver band met de pijn in haar rug. "Maar wandelen is hartstikke goed voor me, het is een ideale sport, want je loopt er nooit blessures mee op." "Bijna nooit", verbetert Nico, en laat zijn blauw geworden teennagels zien. "Op knellende schoenen gelopen," legt hij uit. "Nu laat ik me beter adviseren over wandelschoenen. Ik verschoon mijn sokken tijdens tochten trouwens nooit. Aan het eind van zo'n tocht zijn ze keihard en blijven ze recht overeind staan. Dat is heel goed want doordat je voetschilfers in je sokken blijven zitten krijg je na een paar dagen een tweede zool." Riny Mulder en Nico Luthart hebben allebei een prikbord vol medailles. Eén grote familie "Wandelen is gezond, maar bovendien ook heel gezellig", vindt Nico. "De mensen in het wandelwereldje vormen gewoon één grote familie." Aan de in ternationale wandeltochten die door International Marching Leaque (IML) worden georganiseerd doen veel Neder landers mee. "De dag voor de tocht is er altijd een openingsfeest in een hal. Daar kom je iedereen elke keer weer tegen." Bijna elke week trainen Nico en Riny aan hun wandelconditie. "Je gaat'auto matisch overal te voet naar toe. Ik ga gerust wandelend naar Amersfoort om wat boodschapjes te doen." Het is voor Riny heel belangrijk om de wandeltocht in Japan tot een goed ein de te brengen. "Ik ben een aantal jaren geleden, samen met mijn inmiddels overleden man begonnen aan die inter nationale tochten. Daarom wil ik ermee doorgaan en de titel Internationaal Wandelaar behalen." Maar het uiteindelijke doel van de twee wandelaars is een tocht in Nieuw Zee land te gaan maken. "En het Sint Pie- terspad in Nederland aflopen, daar zijn we nog niet eens aan toegekomen," ver zuchten de wereldreizigers. Dagelijks wordt je leven verpest. Door collega's. Je kunt de schijn van "het doet mij niets" niet veel langer volhouden. Je leeft voortdurend in angst voor nieuw getreiter, je werk wordt slechter, je wordt ziek of verliest uiteindelijkje baan. Drie op de tien werknemers worden regelmatig gepest, één op de tien ernstig. Herkent u iets? Vraag de informatie.

Soester Courant | 2000 | | pagina 15