Soest krijgt dikke veeg uit pan van ADO'20 WZ'49 doet goede zaken door kleine zege Shot spoelt teleurstelling weg Red Stars krijgt pak op de broek Makelaar >r zorgen. Sportkopij uiterlijk op maandagmiddag SEC verliest verlaat duel PAGINA 18 <elaardij o.g. uis met grote opp. 431 m2. :de ideeën te maken! TE KOMEN 5 - 601 61 51 /h 4 kamers] voonlaag i douchekamer WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT Blauwhemden maken cruciale fouten aan de Bosstraat-Oost: 2-6 PAGINA 19 VOETBAL ZONDAG Desto-trainer ontspoort volledig na afloop van verloren wedstrijd (1-0) VOETBAL zaterdag met garage grond egane grond Drie WZ'ers met Oranje in Europa Cup Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Knap gelijkspel biedt perspectief in derde divisie TAFELTENNIS Slechte fase vlak voor rust breekt ploeg op BASKETBAL VOETBAL zondag Soesters moeten zich buiten omkleden Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair jNVM frainer Henk van de Pol verloor na jfloop van het duel SO Soest- $O'20 enigszins de realiteit uit iet oog door te stellen dat zijn ploeg jieteens zo slecht had gespeeld. In merkelijkheid bakten de Soesters er teinig van en kregen een giganti sche veeg uit de pan van de Heemskerkers. De bezoekers toon- medelijden met de blauwhem den en vergaten de dubbele cijfers het bord te brengen: 2-6. ten uitslag die je maar zelden tegen komt op het hoogste niveau van de zon- ügamateurs, maar dat kon Van de Pol jet verontrusten. "Ik hecht weinig „aarde aan de uitslag, maar wel aan de manier waarop die tot stand is gekomen, lp de beslissende momenten heeft Soest besüssende fouten gemaakt", zei Barnevelder die de nederlaag te hoog .nd. Een kleine misrekening van de Soester coach, want gezien de mogelijkheden mochten de blauwhemden de handen dichtknijpen dat de bezoekers slechts doelpunten produceerden. Vooral anhet eind van de ongelijke krachtme ting schoten de Heemskerkers bepaald niet met scherp, alsof ze het een beetje aelig vonden om de thuisploeg geheel naarde slachtbank te leiden. Optimisten die voor aanvang dachten ds/Joest voor een stunt kon gaan, kon- jen al in de openingsminuten aanschou- sen hoe het met de vorm van ADO'20 1 was. De ploeg van coach Roy feeling, die niet al te florissant op de ranglijst stond gezien de schamele vier punten uit drie duels, liet er vanaf het geen gras over groeien. Met een :er snelle omschakeling van verdedi ging naar aanval, het leek wel op coun- rvoetbal, dreven de bezoekers Soest in :t nauw. Dat had al in de derde minuut acces, toen er drie aanvallers opdoken <x>t het doel van Robert Hagen. Chris- Brons leverde de bal op het mid denveld zomaar in bij Peter Zonneveld die Ruben Wilson vrij voor de Soester teeper zette. De afwerking bleek een ;oud kunstje: 0-1. let duurde tien minuten eer Soest de klap te boven was. ADO'20 hielp het :lftal een handje doordat Brian Mus- sche, overgekomen van Hilversum, en loy van Aken in de defensie liepen te klungelen. Mouchine Loukili had vrije doortocht en probeerde een lobje over doelman Dennis Koorn. Met de vinger toppen maakte Koorn de bal op mees terlijke wijze onschadelijk. De corner voor Soest werd afgeslagen en weer schakelden de bezoekers, die vorig jaar ais tweede eindigden, snel om. De Heemskerkers braken aan de rechter kant uit. Een voorzet van Raymond Bronkhorst belandde op de kruin van de gevaarlijke Martijn Gootjes. De kop bal toucheerde de arm van verdediger Jaap ten Haaf. Arbiter Siebert wees naar de stip. Mussche maakte het kar wei af: 0-2. Het duel werd grimmiger en Siebert schotelde Brons en de ADO'20-speler Roy Witteman de gele kaart voor, bei de keren wegens een harde tackle. Van af deze fase vonden de Heemskerkers het nodig om te provocereniets waar Van de Pol een broertje dood aan heeft en dat ook na afloop liet merken. "Ik baal van spelers die via verbaal gedrag een tegenstander een kaart aannaaien", was het ongenuanceerde commentaar van de trainer die met name doelde op Witteman die bij de geringste overtre ding kermend ter aarde stortte om kort daarna weer vrolijk op te staan en de leidsman vroeg een prent uit te delen. De provocaties brachten de Soesters uit balans. De 0-3 viel vlak voor rust toen Hagen een voorzet van Cleon Banel in de voeten van Bronkhorst bokste. Beide ploegen bleven voor het begin van de tweede helft ongewijzigd. Dat was opmerkelijk omdat aan Soester kant Loukili in de aanval op een eiland stond. Brons, Jeroen van Veenendaal en Paul Dreef lieten ach makkelijk op ei gen helft terugdringen en konden de kleine spits niet terzijde staan. In de 58ste minuut scoorde Soest zowaar een doelpunt. Mark van de Lee mocht aanleggen voor een strafschop. Aanlei ding daarvoor was een overtreding op Loukili die zich langs Marvin Clara wurmde, maar door Mussche onregle mentair werd gestuit: 1-3. Zat er dan toch nog een wonder in? Van de Pol zette Gerdd Kuenen in de front linie om voor aanvallende impulsen te zorgen. De lange spits was nog geen tien minuten in het veld toen hij weer in de dug-out moest plaatsnemen. Kuenen ging een duel aan en tikte geheel on schuldig invaller Wout Faber aan. Sie bert trok meteen rood. "Die speler be gon te gillen, belachelijk gewoon. De grensrechter zei dat het geen rood was, dan steek je toch je vlag omhoog?", al dus Van de Pol. Het wonder zat er dus niet meer in. Soest was aangeslagen en vanaf dat moment rijp voor de slacht. Zonneveld legde de bal panklaar op het hoofd van Gootjes: 1-4. Nauwelijks twee minuten later lag de vijfde treffer er al in. Dreef Rechtervleugelverdediger Jap ten Haaf vecht op het midden veld een duel uit met een Heemskerker. Op de achtergrond kijkt houdt libero Mark van der Lee een oogjein het zeil Foto: Aldo Allessie haakte Gootjes. Geel en een penalty. Opnieuw haalde Mussche de trekker over: 1-5. In blessuretijd produceerde Gootjes rijn tweede van de middag en de zesde voor ADO'20. Het uitgeran geerde Soest deed nog iets terug toen Loukili een fout van de verdediging van de Heemskerkers afstrafte: 2-6. Hoewel er volgens Van de Pol weinig waarde aan de 'veegpartij' moet worden gehecht, zal de klap hard rijn aangeko men in het Soester kamp. Vooral de wijze waarop Soest voor de dag kwam, zal ongetwijfeld deze week in het relaas van Van de Pol voorkomen. Het is te hopen dat de blauwhemden de oorza ken kunnen achterhalen, want aanstaan de zondag wacht weer een zware kluif. Dan zal Soest gastheer rijn van debutant SW/SMC dat het verrassend goed doet in de hoofdklasse. De Schiedam- se promovendus staat op de vierde plaats met acht punten. Aanvang 14.00 uur. /erliezen is ook een kunst. Trainer jerard Adelaar van opponent )esto was die kunst absoluut niet nachtig na afloop van de verloren edstrijd (1-0) tegen WZ'49 aan Eemweg. Want Adelaar ont- ïoorde volledig, waarbij speler nno van Eijken het moest ontgel- en. De middenvelder ging verhaal alen nadat hij vlak voor tijd werd ewisseld, terwijl de Utrechter al oor aanvang van het duel in trai- ingspak was gehuld. Zijn coach ageerde met een vuistslag in het elaat van de verbouwereerde Van lijken. )oor de krankzinnige reactie van Ade- lar liepen de emoties bij de Utrechters eer hoog op. Minutenlang bleven ze op et veld om Van Eijken tot bedaren te rengen die, terecht overigens, door het olie heen was. De spelers van WZ'49 [laakten zich er evenwel weinig druk m en genoten zichtbaar na van de ver- iende overwinning die in de slotfase tot and werd gebracht. 'Good-old' Gerard iecker schoot de Soesters naar de drie unten, waardoor WZ'49 zich na- Irukkelijk meldt als een grote outsider in de race om het kampioenschap van de tweede klasse. Zuidvogels is momen teel de onbetwiste koploper met het volle aantal punten uit vier duels. De j groenwitten staan na WV-HEDW ge- eeld derde, samen met Valleivogels dat le Soesters in de competitieouverture lun enige nederlaag bezorgde (4-0). De wedstrijd tegen Desto was een ab- olute graadmeter. De Utrechtse ploeg ïad niet alleen evenveel punten verza- neld, ook voetballend gezien was het lftal er één om terdege rekening mee te louden. En dat bleek wel aan de Eem- veg. Het duel was vanaf het begin tot iet einde zeer spannend en kon elke ant op. Gelukkig voor de Soesters viel iet dubbeltje dit keer naar hun kant. En lat was wel eens anders. Vorig seizoen verloor de ploeg een vedstrijd wanneer de krachtsverhoudin gen klein waren", aldus trainer Steef i de Oosterkamp. De Veenendaler 'ond het een verdiende zege voor zijn ormatie. "Maar in het laatste kwartier ïad ik met een gelijkspel vrede kunnen lebben, omdat de ploeg het op basis van de individuele kwaliteiten niet red- zei Van de Oosterkamp die waar schijnlijk doelde op Gijs Schaap en André Jansen. De twee aanvallers kon- jden, in tegenstelling tot de andere wed strijden, geen potten breken. Schaap en [Jansen misten scherpte en energie om verdediging van Desto te ontmante- n. Deze linie bleef daarentegen fier f overeind en hoefde sporadisch in te grij- tëpen. WZ'49 hoeft zaterdag in competi tieverband niet in actie te komen. Dat heeft alles te maken met de Eu ropacup voor amateurs. Het toernooi vindt deze week plaats in Luxem burg. Nederland wordt elke keer ver tegenwoordigd door een ander dis trict en dit jaar is dat Midden, het district waarin WZ'49 uitkomt. Hoofdklassespelers worden niet uit genodigd, voetballers met een con tract evenmin. Hidde Reitsma, Bas van Doorn en Jordie Brouwer zijn uitgekozen om in het shirt van Oran je te spelen. Steef van de Ooster kamp fungeert in de Ardennen als assistent-trainer. Nederland neemt het op tegen in ieder geval de ama teurs van Schotland, Ierland en gast land Luxemburg. Cafetaria en Eethuis Namens WZ'49 probeert André Jansen in bezit van de bal te komen. De aan valler zou later vervangen worden door Gerard Becker die de enige treffer van het duel voor zijn rekening nam. Aan de andere kant hadden Bas van Doorn, Ronald de Rooij, Gert van de Munt en Alemdar Kurt ook weinig te duchten van hun opponenten. In de der tiende minuut werd er evenwel niet opgelet en schoot Renato Dijksterhuis op de vuisten van Mark Brouwer die een 'wereldpot' keepte. Pas na een half uur kwam de thuisploeg in de buurt van doelman Marcel Vader en was ze gelijk levensgevaarlijk. Richard Rademaker verlengde een voorzet van De Rooij tot op doel. Vader kon nog voor opluchting aan Desto-zijde zorgen. De kopkans luidde wel een betere periode van WZ'49 in. De ploeg durfde vooruit te voetballen. Opnieuw stichtte Radema ker gevaar in de doelmond. Zijn poging ging over. Vlak voor rust profiteerde Schaap bijna van een te zachte terug speelbal van Peter Houttuin. De topsco rer kwam net een teen te kort. Diepte Na rust domineerde WZ'49 het duel volledig en het kreeg in het eerste kwar tier een aantal goede mogelijkheden. Achtereenvolgens De Rooij, Jordie Brouwer en Schaap schoten of over of net naast. De leeggespeelde Jansen werd vervangen door Becker. De rechteraan- valler viel gretig en scherp in en bracht met rijn snelheid meer diepte in het spel van de Soesters. Een kwartier voor tijd eindigde een combinatie van De Rooij en Gerrit van dé Roest bij Schaap. Schaap had tijd genoeg om de bal te controleren, maar kopte de bal onzuiver op het doel van Vader. Twee minuten later viel de treffer wel. Becker sneed vanaf de rechterflank naar binnen en haalde met zijn 'chocoladebeen' uit: 1-0. woensdag Kabeljauw-filet met brie, puree en worteltjes, donderdag Slavink met gekookte aardappels en prei. weekend Roerbakschotel met pommes parisiennes. maandag Baconburger met aardap pelschijfjes en boontjes, dinsdag Speklapjes met gekookte aardappels en bietjes. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De achterstand was voor Desto het sein voor een ultiem offensief. WZ'49 moest alle zeilen bijzetten om niet kopje onder te gaan. Vooral Mark Brouwer hield het hoofd koel en verrichtte een aantal noodzakelijke reddingen. Eerst stopte hij een inzet van Peter Dekker en daarna bleek de keeper een sta-in-de- weg voor spits Ted Rooyakkers. In deze slotfase kreeg de thuisploeg ook een aantal kansen, maar de opengevallen ruimtes in de defensie werden niet goed uitgespeeld. Na de keiharde rentree in de derde divisie (9-1-verlies) heeft Shot weer alle reden te vertrouwen op handha ving in deze klasse. De Soesters hielden in het Orlandogebouw het tweede team van SKF op 5-5. Deze tegenstander had een week eerder met 8-2 gewonnen van Entac dat zaterdag naar de sportzaal aan de Di Lassostraat komt. Het niveauverschil tussen de spelers van SKF was bijna gelijk aan dat van een berg die overgaat in een vlakte. Aanval ler Vonk van SKF was voor Shot onbe speelbaar. Met rijn snel genomen, har de aanvalsslagen stelde hij Robbert Huisman en Erik Merkus voor onover komelijke problemen. Martin Fransen was de enige die een game van hem af snoepte, maar daarmee was alles ge zegd. Daarentegen was Bos de zwakste scha kel bij de bezoekers. De linkshandige verdediger kon niets anders dan probe ren de bal op tafel te houden en kwam zelf amper aan aanvallen toe. Alle Shot- spelers wonnen dan ook van hem. Alberts van SKF vormde het gemiddel de van de gasten. Huisman en Merkus speelden goed en versloegen hem, maar Fransen maakte te veel fouten en lever de rijn partij in twee games in. In het dubbelspel kwam Fransen en Huisman niet in hun spel. Een week eerder hadden ze nog voor het enige punt gezorgd in het duel met Treffers, nu hadden ze geen schijn van kans, waardoor de wedstrijd onbeslist eindig de. Met de 5-5 spoelde Shot de teleur stelling van de grote nederlaag tegen Treffers wel weg. Op papier rijn er goe de kansen tegen Entac dat zaterdag om 14.30 uur wordt ontvangen in Soest. In eigen zaal legde Shot wellicht de basis voor handhaving in de derde divi- De openingswedstrijd voor de he ren van Red Stars is teleurstellend verlopen. De ploeg van Hans de Rond trof in Punch uit Delft een on neembare horde. De Soesters ble ven in de eerste helft nog aardig bij, maar toen Frank van de Wal na rust met een gescheurde wenkbrauw het strijdtoneel moest verlaten, was het over en sluiten: 73-39. "In de bekerwedstrijden was Van de Wal al goed op dreef. Hij is iemand die enorm veel rebounds pakt. Toen hij uit viel, waren de ballen automatisch voor Punch. Bij ons gingen de koppies han gen en het zakte als een pudding in el kaar", was het commentaar van De Rond die meer personele problemen had. Zo kon de coach niet beschikken over Guido La Rose die vanwege een familiefeest verstek moest laten gaan. Voor aanvang wist De Rond dat het een onmogelijke missie zou worden. "Va berichten had ik gehoord dat Punch een heel sterke ploeg is, die bij de bond het verzoek had ingediend om in de promo tieklasse te spelen. Dat verzoek werd afgewezen. Beetje onzin is dat wel, want daar hoort de ploeg wel thuis". De Delftenaren, gecoacht door voormalig international Jan Sikking, bleken voor al conditioneel en atletisch veel sterker te rijn dan Red Stars. Vooral op condi tioneel vlak moesten de Soesters diep buigen. Dat kwam mede door de ge brekkige voorbereiding van de Soesters. "Afgelopen vrijdag heb ik eigenlijk voor het eerst oefeningen kunnen doen met tien spelers", aldus de basketbaltrainer. Dat is toch merkwaardig te noemen, aangezien De Rond in principe veertien spelers tot zijn beschikking heeft. Eigen schuld Tot een paar minuten voor rust liep het heel aardig aan Red Stars-zijde. Steeds bleef de achterstand beperkt tot acht punten. Punch zat niet lekker in de wed strijd, terwijl de Soesters op het scherpst van de snede basketbalden. Het was daarna de 'eigen schuld' dat de ploeg uit Delft uitliep naar een voorsprong van vijftien punten. "Als je tegen Punch suft, dan is het gauw gebeurd", meen de De Rond die na het uitvallen van Van de Wal Punch verder weg zag lo pen. Red Stars kwam weinig meer aan doelpogingen toe, mede door de 'zone- press' van Punch. "Daardoor kwam de spelverdeler onder druk te staan". Het sterke punt van de Soesters, de break, viel te weinig te ontdekken. Daar had de coach na thuiskomst twee verklaringen voor. Het gemis van La Rose en het kleine speelveld. "Een normaal basket balveld is vier meter langer. Die ruimte heb je nodig om de break goed te kun nen spelen". Hoewel de Soester onder de indruk was van het spel van de opponent uit Delft, had hij wel wat aan te merken op be paalde spelers. "Op een gegeven mo ment hielden ze zich niet meer bezig met basketbal. De spelers hadden wat aan te merken op de scheidsrechter en begonnen ook op elkaar te vitten. Tij dens time-outs en de rust heb ik aange geven dat ze dat niet moesten doen, maar dat hielp weinig. Ik hoop dat ze hieruit lering trekken voor de volgende keer. Dat ze zich wel kunnen beheer sen". Dat zal dan rijn in het duel met Niels Stensen uit Utrecht. Deze ploeg is vol gens de Rond een geduchte tegenstan der die vorig jaar ten onrechte naar de eerste rayonklasse degradeerde. De wedstrijd in Beukendal begint om 19.30 uur. Sportkopij die 's maandags na 15.30 uur wordt aangeleverd, loopt het risi co niet te worden geplaatst Dat heeft te maken met een tijdelijk andere be zetting van de sportredactie. Van 1 oktober tot en met 31 januari 2001 wordt Joban van Beek vervangen door Joost van den Berg die het afge-^ lopen seizoen de voetbatversïagge- ving al voor zijn rekening nam. Sportkopij voor de Soester Courant dient normaal gesproken vóór maandagmorgen 10.00 uur te zijn aangeleverd. Dat lukt, om verschil lende redenen, niet altijd en daar heeft de redactie begrip voor. Meest al hikt het dan ook om alle later aan geleverde sportkopij te plaatsen, mits ze uiteraard daarvoor in aan merking komt. De sportredactie doet een klem mend beroep op haar leveranciers om kopij zo snel mogelijk in te leve ren. De officiële deadline blijft maandag 10.00 uur, maar de redac tie blijft zich flexibel opstellen in ge val van uitzonderingen, rij bet de ko mende vier maanden tot uiterlijk maandag 15.30 uur. Data van en gegevens over (speciale) evenementen zijn vaak ruim van te voren bekend. Toch wordt dan wel eens tot het laatste moment gewacht, alvorens de redactie van de Soester Conrant wordt ingelicht. In deze ge vallen is het voor de redactie juist prettig zo vroeg mogelijk te worden ingelicht. Bij voorbaat dank. Sportredactie Soester Courant brengen, maar stond wel na een half uur met 2-0 voor. Vooral het tweede doel punt van de thuisploeg was te wijten aan een grove fout in de Soester defensie. Burgman probeerde de vijfdeklasser aan te sporen om in het tweede bedrijf de opgelopen achterstand goed te maken. Het spel verbeterde licht, maar de Soes ters kregen geen uitgespeelde kansen. Doelman Mesut Turay behoedde rijn ploeg zelfs voor een kansloze missie door een aantal goede reddingen. De aansluitingstreffer viel uit een dood spelmoment. Jeffrey van de Hoed werd in het strafschopgebied van achteren neergelegd. Antek Wojtowski schoot de penalty binnen: 2-1. De resterende tijd bleek te kort om een gelijkspel te force ren. Balthus Burgman had het dertig jaar geleden voor het laatst meege maakt. SEC kon zich pas een kwar tier na het aanvangstijdstip gaan omkleden en moest dat tot over maat van ramp ook buiten doen, omdat WU Ardahanspor geen kleedkamers meer voorhanden had. De Soesters oogden vooral in de eerste helft aangedaan door de merkwaardige ontvangst van de thuisploeg. Ze verloren met 2-1. "Ik wil het niet als excuus aanvoeren, maar deze behandeling heeft zeker mee gespeeld", zei Burgman. Ook bleken de ballen niet in orde te rijn, waardoor het duel wederom vertraging opliep. "Als je een bal probeerde te koppen dan zakte Te zo over je hootd was de uitleg van de Baarnaar die vond dat rijn ploeg slecht aan het duel begon. De eerste fase van de opbouw ging nog wel, maar de eindpass bleek onvoldoen de. Ardahanspor had ook weinig in te Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 2000 | | pagina 19