VEKEK Woonpassage Soest Visser Danscentrum Gerla k(st)er Kinderparadijs pakt de draad op Soester Zakenkring maakt zich op voor vijftigjarig jubileum Soester fabrikanten exposeren» Gemeente wil inspraak van jongeren Zondag 1 oktober Meubeldag van 11-17 uur iom aki Witg 'Wij zoeken u op' vraagt reactie van 75-plussers mpo'team ygygfiH STREETDANCE COUNTRY LINE-DANCE PAGINA 2 tclfltS m/v WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 3 OA M/V Uitgebreid feestprogramma voor ondernemersclub BRASSERIE KEUZEMENU mrwSerie tester In najaar campagnes om jeugd voor politiek te interesseren :ember Middelman Activiteiten hervat; juryleden gezocht voor theaterfestival Busomleiding door rioolreparatie voor service moet u bij ons zijn Project Senioren voorlichting en VOS Snelheidscontroles Kering Verkeerscontroles Albert Cuyplaan 198b Soest (voor beginners) (voor beginners) Aanvang cursus; vanaf 3 oktober INFORMATIE-INSCHRIJVING en Belastingadviseurs Soest - Zeist intants- (RA, AA) \ar kwalitatief ken essentieel is. groei in onze no oktober onze ïaar een nieuwe op zoek naar indidaten op SPD/ rkeur met enkele jn inhoudelijke 1 uitstekende i die aan het begin ■beeld recent met selende werkzaam- es tot doorstuderen orden positief irief met CV richten intant en heer M. Jak AA, unctie: is.nl irvice saunabedrijf met een ke uitstraling. Gastvrijheid diteitzijn sleutelbegrippen waarbij de saunagast mgs hebben wij een id waar een heel uitgebreid erse beauty-arrangementen evenals Thalasso-therapie. itwoordelijkvoor irgen van rondleidingen ;jes van de menukaart bruikvande faciliteiten ar-en badenruimtes auna Soesterberg iling. Je bent stressbestendig, communicatie en persoonlijke se in de saunacultuur. en door een brief te sturen aan: ',3769AJ Soesterberg zoekt het bestuur van i pachter voor het hore- het halmanagement. 1 en bestaat uit trum accommodatie naar ca. 800 leden in anen. lidaat die naast de :ft met de tennissport. chtovereenkomst voor es voorzien van hun c.v. 3estuur van de Stichting i 411 LJ Naarden. Volgend voorjaar - in april 2001 zal het vijftig jaar geleden zijn dat de Soester Zakenkring werd opgericht. De ondernemersorganisatie gaat dat heuglijk feit vieren met een uit gebreid feestprogramma, dat van daag is begonnen met een feestelij ke lunch in het Gildehuis en de ope ning van de tentoonstelling "Vijftig jaar bedrijfsleven in Soest" in het museum Oud Soest aan de Steen- hoffstraat. In april 1952 organiseerden twaalf plaatselijke "fabrikanten" in café 't Zwaantje in Soesterberg een expositie van de producten die ze maakten. Ze hadden elkaar tijdens bezoeken aan de jaarbeurs in Utrecht leren kennen en ontmoetten elkaar met enige regelmaat in de Soesterbergse uitspanning, voordat ze naar huis gingen. Daar was ook het plan voor de expositie gesmeed. Wat wist je als fabrikanten immers van el- kaars werk? En was het ook niet aardig om de burgerij daarvan eens wat te la ten zien? Daarmee was de Soester Fabrikanten kring geboren. Zij leidde tot 1959 een verder niet al te spectaculair bestaan, maar werd toen omgedoopt tot Soester Zakenkring, ingericht als een officiële vereniging die de ondernemers ook zou gaan vertegenwoordigen bij het ge meentebestuur en andere publieke in stellingen, zoals de Kamer van Koop handel. Het ging overigens om échte "industriële" ondernemingen, dus mid denstanders en eenmansbedrijven kwa men voor het lidmaatschap niet in aan merking. Later voegden zich wel han delsmaatschappijen en firma's als advo catenkantoren bij het gezelschap, "mits niet te klein", zoals moest worden vast gesteld door een speciale ballotagecom missie. Zakenkring-secretaris Arm and Trippae- rs put voor zijn historische gegevens vooral uit de drukproef van het jubi leumboek, dat geschreven is door de Soester journalist Jan van Steendelaar en volgend vooijaar verschijnt. Hij on derstreept wat de doelstelling van de Zakenkring was en is: "Het bevorderen van de onderlinge verstandhouding, het onderhouden van contact met o.a. de overheid en het bevorderen van de bloei van de gemeente Soest als woon- en werkgemeente. En dat geldt dus nog volop!" Vooral de laatste doelstelling spreekt zeker tot de verbeelding. Het is dan ook geen wonder dat de Zakenkring aan de wieg stond van o.a. de LTS en door de jaren heen ook andere "goede doelen" steunde, zoals het dorpshuis in Soester berg, de sporthal Beukendal en PVO, dat met medewerking van de Soester ondernemersclub voor 40.000 gulden o.a. nieuwe instrumenten kon aanschaf fen en zich verzekerde van het voortbe staan. Ook zorgde de Zakenkring er destijds voor dat alle Soester basisscho len een computer ter beschikking kre gen. Bestuurders De Soester Zakenkring telt inmiddels zo'n 125 aangesloten bedrijven, wat neerkomt op "het gros" van groot-on dernemend Soest. Ze betalen een paar honderd gulden per jaar voor het lid maatschap en krijgen daarvoor een aan tal lunches met een lezing van een des kundige terug, plus enkele feestelijk aangeklede bijeenkomsten zoals de jaar lijkse nieuwjaarsbijeenkomst en de alge mene ledenvergadering. De Zakenkring telde door de jaren heen een aantal ge renommeerde bestuurders. Na oprich ter/initiatiefnemer J. Chöttel leven in de herinnering nog de namen voort van voorzitters als o.a. A. Hoegen Dijkhoff. J. de Leur, H. Bielek en A. Plasschae- rt. De huidige aanvoerder van de Soes ter ondernemers is mr. Dick van Loon. De Zakenkring is beslist geen saaie club, vindt Trippaers. "Het zijn allemaal men sen waar je wat mee kan, om het zo maar eens uit te drukken." De Zaken kring was bijvoorbeeld mede daardoor de motor van de bedrijfssportcompeti- tie, die al 38 jaar jaarlijks plaatsvindt, maar richtte zich natuurlijk ook op de behartiging van haar "eigen belangen", zoals de uitbreiding van het bestaande bedrijfsterrein en de aanleg van "Nieu- wegracht". De man-in-de-straat merkt daar doorgaans niet zo veel van, maar Trippaers wijst er wel op dat de deel nemende bedrijven goed zijn voor zo'n 15.000 Soester arbeidsplaatsen! Tentoonstelling Vandaag begint de Soester Zakenkring met het jubileumprogramma met de opening van de tentoonstelling in Oud Soest. Allerlei bedrijven hebben voor deze bijzondere wissel-expositie, die geopend wordt door burgemeester Jans sen, materiaal aangeleverd en er is dus vast en zeker een hoop "Soester nostal gie" te vinden. Daarna komen de leden nog diverse malen bij elkaar, bijvoor beeld in november als ze op bedrijfsbe zoek gaan bij een bekende lampenfa briek in Eindhoven (met een uitstapje naar de voetbalwedstrijd PSV-Vitesse), en tijdens de ledenvergadering en de traditionele nieuwjaarsbijeenkomst, die ongetwijfeld een extra feestelijk karak ter zullen krijgen. Het programma vermeldt verder o.a. nog een symposium (waarover Trippae rs nog geen mededelingen in het open baar kan doen, maar er staan wel spre kers van kaliber op het lijstje) en een feestavond met diner-dansant, voor de leden natuurlijk, evenals een jubileum contactdag. Ook het Soester publiek komt aan zijn trekken met een "pu- blieksdag" op 19 mei volgend jaar, met als thema "Werken in Soest", waarna het jubileumjaar op 31 mei wordt afge sloten. Jger, houdt tegenwoordig ook li- Onder grote belangstelling werd Woens dagmiddag de expositie geopend, welke door een 12-tal fabrikanten uit Soester berg en SoesEciuinen in hotel „Het Zwaan tje" was ingericht. Onder de aanwezigen zagen we onze Bur gemeester en de Wethouders, de 2 Soes terbergse raadsleden Cleraens en Schaafs- ma, de heren Nooder, Luyff, hoofd-in- specteur Van Es en anderen en voordat zij met de exposanten deze kleine maar smaakvolle expositie gingen bezoeken, richtte de heer J. Chottêl zich tot de aan wezigen. a*- ni t im - dat men re werxpax aan re aoen m'n collega's, dat wij direct besloten de ze expositie te houden om ons naar buiten te tonen. Toch behoeft Mr. Milius, direc teur ven de Koninkijke Nederlandse Jaar beurs, niet te vrezen, dat hieruit 'n streek- beurs wordt geboren, aldus spr. Spr. deelde verder mede, dat besloten is tot het stichten van. een fabrikantenkring en dat het in de bedoeling ligt ook con tact op te nemen met de industrie te Soest. Voor deze omgeving is deze gedachte niet nieuw en deze kring zal een vereni ging worden, waarin de wederzijdse be langen tussen werkgevers en werkne- Burgemeester en genodigden bij één der stands. - (Foto „Astra". Soest.) Spr. dankte allen voor hun komst en zet te uiteen hoe het initiatief tot deze expo sitie was ontstaan. In zijn vorige woon plaats, n.1. te Bilthoven, was eens de ge dachte gerijpt om een kring van fabrikan ten te stichten, welke afstuitte op het feit, dat het gemeentebestuur aldaar niet op Industrie was gesteld. Ofschoon mijn bedrijf slechts kort hier is gevestigd kreeg ik spoedig contact met 't mers, gemeenschappelijk overleg bij de overheid, culturele ontwikkeling van het personeel e.d. doelstelling wordt. Spr. bood tenslotte, namens de deelne mende fabrikanten, dc burgemeester een klein zilveren vliegtuigje op standaard aan, hetgeen de Burgemeester gaarne aanvaardde. De Burgemeester verklaarde verheugd te zijn over deze expositie, eerstens omdal deze HüfMitaa.n on zonder hulp van de 39,50 17,92 Pompoensoep a la crème Salade met bospaddestoelen enbalsamico met garnalen en bieslook Gegrilde tonijnmoot met aioli Gesauteerde eendenborst met vlierbessensaus Gebraiseerde lams-ossobucco in tomaten-knoflooksaus Gemarineerde vijgen met amandelijs Tiramisu Koffie of thee met bonbon A 18, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 Ruimschoots parkeren. in april heeft de gemeenteraad inge- itemd met het voorstel om jongeren ictief te gaan betrekken bij het jon- ;erenbeleid. De raad is van mening lat de jeugd meer begaan zal zijn met haar gemeente en buurt als ze zelf formele inspraak krijgt De vraag blijft echter of de Soester tie ners zich voor deze "jongerenparti- cipatie" willen inzetten. Dit najaar zullen verschillende campagnes worden gestart om hen te interesse ren voor het gemeentebeleid, zodat er een eventuele jongerenraad ge vormd kan worden. De startcampagne heet 'Wild Web' en begint 29 september. "De bedoeling van de campagne is dat zoveel mogelijk verschillende jongeren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar ideeën met elkaar uitwis selen over het politieke beleid," aldus Mariska de Peuter, organisatrice van de campagne en medewerkster van Stich ting Balans. "Ons doel is dat de jonge nen uiteindelijk een bepaalde vorm van inspraak krijgen, maar voordat dat be- keuze dan ooit. bij jou past. Daarvoor in 10.00 tot 16.00 uur. *es in de sectoren: /erheid logistiek AUTOBEDRIJF compleet SÜZUKI-onderhoud 50 goed gebruikte SUZUKI's grote showroom SÜzÜkuiTs^eSTvëwtërfc? Eigendomweg 2a Soest Telefoon 035 - 60136 82 reikt is moéten we eerst kijken of er ge noeg animo onder de jongeren is." Overlast De gemeente kwam een aantal jaar ge leden al met het idee voor de jeugdpar- ticipatie. In die periode was er sprake van overlast van de tieners op straat, met name in wijken als Overhees, In het Beleidsactieplan dat toen is bedacht, wordt gesteld dat jongeren zich meer verantwoordelijk opstellen als ze zelf een vinger in de pap hebben. Omdat het initiatief voor deelname van jongeren aan het beleid in Soest van de gemeente komt en niet van de jeugd zelf, zal die participatie eerst op klein schalig gebied plaatsvinden. Bijvoor beeld in de vorm van jongerenpanels of jeugdbuurtcommissies. De jongerenraad die hier uiteindelijk uit moet ontstaan zou op dezelfde manier als.de gemeen teraad te werk moeten gaan. De jonge ren zullen dan eens per maand bijeen komen en de door de commissies voor bereide besluiten bespreken. De raad zal een eigen (klein) budget krijgen om ac tiviteiten te bekostigen. Niet cool Een aantal leerlingen van het Grift!and college gelooft niet echt dat er in Soest een vorm van jongereninspraak komt. "Over dat soort ideeën wordt altijd meer gepraat dan dat het werkelijk uit gevoerd wordt. Bovendien denk ik niet dat er veel jongeren zin hebben om daar tijd in te steken, ik in ieder geval niet!" aldus Bas Bons, een 16-jarige VWO-er. Zijn klasgenoot Elisabeth is het daar mee eens hoewel ze het initiatief van de gemeente wel waardeert. "Het is een goed idee dat jongeren worden betrok ken bij het beleid, maar zoiets moet ei genlijk van de jongeren zelf komen. Als de gemeente iets verzint voor de jonge ren, mislukt dat meestal." "Ja, precies," vallen de anderen bij, "iets wat de ge meente verzint is niet cool, dus daar doet niemand aan mee." Bas: "Een aantal jaren geleden heeft de gemeente bij ons in de wijk Overhees een beton nen blokje neergezet, zo van: hier mo gen jullie wèl rondhangen. Ik heb er nog nooit iemand zien zitten." Als er een jongerenraad komt zou die ervoor moeten zorgen dat er een disco theek in Soest komt, vinden de scholie ren. Öf er een jongerenraad zal komen, dat valt volgens hen nog te bezien. "Ik vraag me dan ook af welke jongeren er tijd zullen vrijmaken voor die raad. Ik geloof niet dat alle verschillende belan gengroepen, zoals skaters, allochtonen enzovoorts erin vertegenwoordigd zul len zijn," aldus Bas. Realistisch blijven Margreet van Roomen, lid van de poli tieke jongerenorganisatie CDJA en aankomend gemeenteraadslid, vindt het een leuk initiatief. "Het is heel goed dat jongeren zich ook op politiek gebied ontwikkelen. Het CDJA is jammer ge noeg de laatste jaren niet meer zo actief, omdat veel leden in andere steden op kamers zijn gegaan. Ik ben nu zelf een aantal jaren lid van het CDJA en ik merk dat ik daar heel veel geleerd heb." Ze gelooft echter niet dat de jongeren raad een manier is om overlast van jon geren tegen te gaan. "Je moet wel rea listisch blijven. De jongeren die in zo'n raad komen, zijn vaak al in politiek geïnteresseerd. Verder zal de raad denk ik niet hele jonge leden krijgen. Scho lieren van de middelbare school hebben voor zoiets vaak nog te weinig tijd. Stu denten hebben wellicht meer interesse." Bovendien is het volgens Margreet nog maar de vraag of de jongerenraad wer kelijk dingen zou kunnen organiseren voor de jeugd in Soest. "Het is natuur lijk nog afwachten of de gemeenteraad de meningen van de jongeren laat mee tellen en de raad werkelijk bevoegdheid geeft om dingen te financieren." 7 0 0 0 m2 COMPLEET WOONPLEZIER »oone*ntrum />.'i WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon035 - 60110 04. Kijk op www.mlddelman-wonen.nl Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. De huifkar zal weer regelmatig door Overhees rijden, de schminkdozen zijn uit de kast gehaald en de limo.- nade en snoep staan klaar. Kortom, kinderparadijs de Vrije Teugel heeft de draad opgepakt. Na een maand, waarin de instelling alleen open was voor noodzakelijke werkzaamhe den, zijn de gebruikelijke activitei ten hervat. Ditmaal zonder de op non-actief gestel de directeur die nog in hechtenis zit. Hij wordt verdacht van 'sexueel overschrij dend gedrag'. De dagelijkse leiding op het terrein aan het Vedelaarpad is nu in handen van Titia Tabak en Irmgard Wortel die daarbij worden ondersteund door de bestuursleden. Voor de zesde editie van het Gouden Vlinderfestival zijn de medewerkers meteen op zoek naar kinderen die in de jury willen plaatsnemen. Van hen wordt verwacht, dat ze alle voorstellingen in de voorronde bijwonen en uiteindelijk Donderdagavond en -nacht wordt er een rioolreparatie op de Eikenlaan, tus sen de Soesterbergsestraat en de aan sluitingen van de Kolonieweg en de Verlengde Kolonieweg, uitgevoerd. De laatste bussen die door de Eikenlaan rij den vertrekken om 19.00 uur vanaf sta tion Soest-Zuid, daarna wordt de laan afgesloten voor alle verkeer. Voor bus lijn 70 (Hilversum/Soestdijk-Noord- Amersfoort) plaatst het busbedrijf ver vangende haltes vóór de overweg tussen de Ossendamweg en de Koningsweg. Van en naar de trein kunnen de reizigers van buslijn 70 de noodhaltes bij de over weg gebruiken. Buslijn 72 (Soest Zuid NS - Soestdijk Noord) geeft rond het halve uur aansluiting op buslijn 70 en de trein. De overstappende reizigers van en naar buslijn 70 zullen op buslijn 72 in en uit kunnen stappen bij de noodhaltes bij de overweg. De op de trein overstap pende reizigers kunnen wel via het bus overstappunt reizen. Om de overstap te garanderen komt buslijn 72 eerder bij de overweg en het station aan dan buslijn 70. Buslijn 72 vertrekt pas nadat buslijn 70 is gearriveerd. bepalen welke drie producties naar de finale gaan. De juryleden worden bege leid door volwassen medewerkers en mogen de optredens natuurlijk gratis bekijken. Wie belangstelling heeft kan zich opgeven bij Caroline Smit, tel. 6018136. De voorronde van het theaterfestival is steeds op woensdagmiddag, aanvang 14.00 uur. Het spits wordt 4 oktober (Dierendag) afgebeten door Marcel Oudenbroek die met zijn poppenthea ter Cassiopeia naar Soest komt. Het verhaal gaat over Konijn Max die gepest wordt vanwege een knik in zijn rechter oor. Hij gaat daarom op zoek naar ie mand die hem kan helpen. De entree voor iedere voorstelling bedraagt drie gulden en na afloop zijn er telkens tot 16.00 uur activiteiten voor kinderen tot en met 12 jaar. Ook de reguliere activiteiten zijn weer gestart. Iedere woensdag is er van half tien tot half twaalf de peuter/ouderoch tend en op donderdagmorgen komen dames naar de Vrije Teugel om er te De Vrije Teugel heeft de activiteiten aan het Vedelaarpad hervat. Archieffoto Soester Courant. knutselen. Kinderen kunnen op woens dagmiddag hun verjaardagspartijtje in het kinderparadijs vieren. Dat kost 7,50 gulden per kind, inclusief de voorstel ling van het Gouden Vlinderfestival. Voor een partijtje 'op maat' kan men op de andere doordeweekse dagen terecht. Zo'n feestje kost 125 gulden (tot en met tien kinderen). In januari gaat de Vrije Teugel ook weer de veijaardagsdisco in ere herstellen voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Dat kan elke tweede en vierde vrijdag avond (19.00-21.00 uur) van de maand. Ook buiten de activiteiten om is het ter rein (tot 18.00 uur) geopend voor be zoekers. Kinderen kunnen er gebruik maken van de speeltoestellen en/of naar de dieren kijken. Voor informatie over de activiteiten kan contact worden opgenomen met het kinderparadijs, tel. 6018136. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 De werkgroep Seniorenvoorlichting en het project VOS van de SWOS starten deze maand, in samenwer king met de gemeente, een nieuw eenmalig huisbezoekproject onder het motto "Wij zoeken u op". Het college van B. en W. van de gemeen te Soest heeft met instemming ken nis genomen van het project. In het komende halfjaar zullen vrijwil ligers de zelfstandig wonende 75-jarigen van Soest en ouderen die er prijs op stellen een bezoek brengen. Zowel de Seniorenvoorlichting als het project VOS hebben in de afgelopen jaren ge merkt dat er een verband kan bestaan tussen het (moeten) leven van een be perkt inkomen en het verlies van con tact met mensen in de directe omgeving. Dat verlies van contact brengt in veel situaties sociaal isolement en vereenza ming met zich mee. Waar dat gewenst wordt moet er de mogelijkheid zijn om verandering in de situatie aan te brengen, vinden Senio renvoorlichting en VOS. Dat kan o.a. gebeuren door senioren te wijzen op De politie heeft vorige week dinsdag twee snelheidscontroles gehouden. Tus sen kwart voor vijf en half zes 's mid dags reden twee van de 276 gecontro leerde bestuurders op de Koningsweg te hard. De maximumsnelheid bedroeg 64 kilometer per uur terwijl 50 is toege staan. Ook op de Stadhouderslaan werd gecontroleerd. Tussen kwart over acht en kwart over negen passeerden 's avonds 443 voertuigen het controle punt. Voor 41 bestuurders schreef de politie een bekeuring uit voor het over schrijden van de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. Eén bestuurder snelde met 94 kilometer per uur langs de radarpost. suosiaie- en kwijtscheldingsregelingen, maar ook op activiteiten die gericht zijn op gezelligheid, ontspanning en het maken van nieuwe sociale contacten. Antwoordkaart In september/oktober start de gemeen te met het verzenden van een brief naar zelfstandig wonende senioren. In die brief wordt het belang van het project benadrukt en om medewerking ver zocht. Bij de brief is een antwoord kaart/envelop gevoegd. Op die ant woordkaart kan worden aangegeven of men al dan niet prijs stelt op een be zoek. Als men de kaart met "ja" heeft ingevuld, zal een vrijwilliger een telefo nische afspraak voor een bezoek maken. Elke vrijwilliger kan op verzoek een le gitimatiebewijs tonen. De kapel bij het Cenakel (Delftse Schoolstijl 1939) in Soesterberg is dra matisch gekeerd in een eigentijdse con certzaal. Een beeldenstorm aan creatieve ideeën heeft huisgehouden tussen de intact ge laten muurschilderingen van Joan Col- lette en de roomse ornamenten. Deze illustreren de moderne inrichting met een aangename sfeer. Alleen de echo van 7 seconden in de bidkapel en een vleugje devotie galmen nog na in de ge renoveerde ruimte. Peter Ensdorff, directeur van de pas op gerichte Stichting Cenakel Cultuur, ver telde mij dat het hardnekkige altaar door een oorverdovende betonboor in stukken moest worden getrild om het te verwijderen. Tussen de brokstukken vond men een kistje met wat vage reli kwieën. Die zijn-overgedragen aan de Dienaressen van de Heilige Geest van de Altijddurende Aanbidding. De kerkbanken zijn weg en vervangen door 120 losse blankhouten fauteuils. Aan de plafonds hangen nu grote zwar te schijnwerpers die hun licht laten schijnen op de televisieuitzendingen van het RKK/KRO-Omroeppastoraat. Er komt nog een vleugel te staan. Op 7 oktober wordt in de kapel het eer ste concert gehouden. Op 12 november organiseert de SLAS er de eerste literai re lunch. Op de plek van het altaar staat inmiddels een gestileerde katheder en een mobiel, zwartijzeren kruis met ron de gaten. Het prachtige hekwerk, die de profane bezoeker vroeger op afstand hield van de 24 uurs-gebedsnon, is ook verdwenen. Op de muur in het voorpor taal, straks de garderobe voor de cul- tuurconsumerende kapelganger, staat nog wel de tekst: "Maria van de Altijd durende bijstand, bid voor ons". Tijden keren. Peter Ensdorff: "We hebben de overge bleven zusters, die verhuisd zijn naar Utrecht en Limburg, uitgenodigd om de vernieuwingen te komen bezichtigen, maar dat mocht niet. We hebben zelfs aangeboden hen in een geblindeerde bus op te komen halen, maar dat kon ook niet". Het Cenakel zelf is eveneens veranderd van een nonnenklooster in een modern conferentieoord met een spirituele in slag. Devotie is vervangen door reflectie. Contemplatie en bezinning blijven de drijfveren van het Cenakel, dat nauw gelieerd is met Kontakt der Kontinen ten. De cellen zijn vervangen door ruime lo geerkamers, vergaderzaaltjes, compu ternissen en kantoorruimtes. In de sta tige kloostergangen hangen 195 moder ne linosneden van de kunstenaar Jan van de Pal. Er is een buitenterras gebouwd, een hy permoderne keuken ingericht en de majestueuze tuin is door het personeel in hun vrije tijd geschoond en opge knapt. Het kan verkeren. Dat alles met handhaving van de archi tectuur van het kostelijke gebouw, dat op de Monumentenlijst staat Volgens de dikke Van Dale heeft het woord Cenakel twee betekenissen: 1. Zaal van het Laatste Avondmaal; 2. Li teraire kring. Hoe men het ook wendt of keert (zie Mattheüs 12 vers 44): niks is eeuwigdu rend. Zaterdagochtend werd er tussen kwart over elf en twaalf uur een verkeerscon trole op de Koningsweg gehouden. Ne gen bestuurders kregen een bekeuring voor het rijden zonder gordel en één bestuurder voor het onnodig voeren van mistlicht. Op de Birkstraat werd zater dagmiddag van twee tot vier uur een snelheidscontrole gehouden. Van de 1900 auto's reden er 24 te hard. De maximumsnelheid was 61 kilometer per uur, terwijl 50 is toegestaan. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04

Soester Courant | 2000 | | pagina 3