STRUKEN IN \Z3Mj0 MINDER TIJD LauraStar >lTEEbb Nieuwe Rabobank feestelijk geopend - ICTel: ontwerp netwerk, onderhoud, systeembeheer en telecommunicatie ennert (S) SCHOEMAKER Kinderboekenweek 4 t/m 14 oktober Bezoek de spectaculaire demonstratie aardij! Soest stelt Yves Rocher bv kandidaat voor milieuprijs Strijken op een luchtkussen met een perfect resultaat Wereldprimeur! Cheque van 25.000 gulden voor De Windhond De Vlijt rv> MAKELAARS DIE U BESCHERMEN jER^pH/lNKEL Rabobank in getallen Wie vergelijkt leest de Soester Courant WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 Wat 'wenst' u? Anï|tM? f«Kvo,ilI ?wknwMrW fotUnfof! Wilton? ilwWtrvof? labobank Soest - Baarn r.huisweö.nf Zaterdag 30september van 10.00 tot 17.00 uur., Burg. Grothestraat 9, Soest, telefoon 035-6010344 ms is kcnbakkcn Zin in? 'Driftkikkers, feestvarkens en andere boekenhelden Vandaal opgepakt Bach-concert NBE 1 TE KOOP U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR •JTE 3ste d is iwijs PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS7TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL.: 035-6016824 INTERNET: WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL: DEVLIJT@MAKELAARDIJ ygichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Rabo-directeur Jan Porte onthulde bij de opening het beeld van de maagd Eu ropa. een bijzondere ruimte, waarin de bezoe kers voortaan "persoonlijk" worden ontvangen - onthaald op champagne en konden ze een kijkje nemen in het in wendige. Een van de opvallendste "details" bleek de kluis in de kelder, waar de bezitters van een kluisje zich o.m. moeten legitimeren met hun vin ger. De kluisjes zelf worden met een in genieus systeem uit het "magazijn" ge haald. Het feest werd in de spiegeltent voortgezet met een buffet en een sfeer vol jazzconcert. kantooroppervlakte: 2.500 m2 parkeerkelder: 1.000 m2 parkeerplaatsen in de kelder: 32 medewerkers: 100 (75 in het nieuwe gebouw) bouwkosten: f 9 miljoen inrichting/apparatuur: f 3 miljoen bouwtijd vanaf plan: 3 jaar balanstotaal: f 1,1 miljard brutowinst 1999: f 11 miljoen aantal leden: 1.500 aantal rekeningen: 42.000 inwoners werkgebied: 70.000 particuliere klanten: 24.000 zakelijke klanten: 1.700 marktaandeel particulieren: 40% marktaandeel zakelijk: 45% gensfeervolfeaan- >p een perceel van 209 m2. Het Ivriendelijke locatie in Soester- )ud woonhuis ca 400 m3. Inde- 5n van parketvloer, modern toi- jnkamer met parketvloer, open ipkamers aan de achterzijde, 1 luxe badkamer in lichte kleur- oog naar douchecabine, vaste 2e verd: vaste trap naar voor eer, opstelling CV-combiketel et dakraam aan de achterzijde ie installatie vernieuwd in 1998, begane grond v.v. parketvloer. .910] '9 op lieflijk plekje Ie en groen. Het woonhuis winkels en openbaar ver ing: b.g.: entree, woonka- rd.: overloop, ruime slaap- en en balkon, 2e slaapka- 2e verd.: vaste trap naar Dit schitterend, logse woonhuis en ruimte. Deze pittoreske 9rmoeden een inh. van ca. -eel biedt u de mogelijkheid in de achterzijde. Ind.: B.g.: 'uitend smaakvolle keuken/ p. Vanuit de keuken bieden ang naar de tuin. Zowel de lonaal gelegde parketvloer, ate ruimte met toilet en a.s. aevindt zich een tuink. met pk. aan de voorz. met dak- ouderslaapk. met dakkapel ad, douche, toilet, design- f 1.045.000,- k.k. Op vrijdag 22 september 2000 vond de officiële opening plaats van het nieuwe hoofdkantoor aan het Kerkplein 9 te Soest. Langs deze weg danken wij iedereen die van zijn belangstelling blijk l heeft gegeven, in het bijzonder diegenen die met fraaie cadeaus en talloze bloemstukken het gebouw hebben opgefleurd. Ter gelegenheid van de opening werd een cheque van 25.000,- overhandigd aan Stichting 'De Windhond' die zich inspant voor heropbouw van de korenmolen aan de Molenweg. Tevens danken wij het bestuur van deze stichting voor de J fraaie tekening van deze molen, destijds gemaakt door I Rien Poortvliet. xatie 035-6016251. en ontvang bij aankoop een verrassing jeken: ^koekenbakker een ent kok 'ieden: il< op basis van 38 uw ing (indien nodig) kend salaris n jij: jtiveer'cl ousiast ie.r\ bezwaar kenddiensty is management: 1 van Schaik lic Brone f/fax ons: kenboe^de^ij mickel" 16,3764 AD, Soest Fax: 035-601 71 46 leurenbrochure die lijnwerpers zet, biedt ingrediënten voor een el voor een Met een indrukwekkend feestelijk vertoon is vrijdagmiddag het nieu we hoofdkantoor van de nieuwe Rabobank voor Soest en Baarn ge opend. De officiële openingshande ling werd verricht door directeur Jan Porte, die op het plein voor de bank een kunstwerk onthulde: "De maagd Europa en god Zeus", de laatste in de gedaante van een stier. Wat de symboliek van het beeld te ma ken heeft met het bankgebouw is niet aanstonds duidelijk, of het moet zijn dat "Europa" ook de nieuwe Europese munt (euro) voortstelt. Het bronzen istwerk van Erik Claus uit Broek in iterland staat in elk geval op een pro- lente plek, vlak bij de al even fraai jelegde vijver die "versierd" is met de paal waarop de actuele stand van de AEX-index is af te lezen. Voor het openingsfestijn was vrijdag een "spiegeltent" of "crystal palace" op het Kerkplein geplaatst. Daar vonden de of ficiële toespraken plaats, zoals die van Rabobank-voorzitter René van Kloos ter, die de zeer talrijke gasten - onder wie veel Soester ondernemers - be groette. Hij liet de geschiedenis van de bank kort de revue passeren, van de oprichting als Boerenleenbank in 1905 (door Hendrik van Klooster, Wouter Logtenstein, Peter van den Breemer, Adrianus Hilhorst en Piet Hilhorst) tot de recente fusie met Baarn (1995) naar de huidige tijd -"met een vooruitziend blik en oog voor de toekomst", aldus Van Klooster - waarin de Rabobank zich kenmerkte door de constante groei van leden (klanten) en kapitaal. Het I nieuwe gebouw komt niet te vroeg, al- dus de voorzitter. Eigenlijk had het er j al een paar jaar moeten staan, maar het is in elk geval op tijd klaar voor de in- i voering van de euro. "We kunnen ge- Hoera, het is weer Kinderboeken week! Kinderboekenweek 2000 wordt gevierd van 4 tot en met 14 oktober. Het wordt weer een drukte van belang rond de boekenkasten op school, in de bibliotheek en boekhandel. Het thema van dit jaar is "Driftkikkers, feestvarkens en andere boekenhelden". Hoofdfiguren en andere personages staan in het zonnetje. Heel veel kinder boeken worden bevolkt door opvallen de, eigenzinnige hoofdpersonen. Angst hazen, kattenkoppen, snotapen, boe kenwurmen. Kinderen lezen graag over geheimzinnige hoofdpersonen en leven met ze mee. Omdat ze dingen doen die zij zelf niet durven of juist omdat ze de belevenissen van de hoofdpersoon her kennen. Vanaf 4 oktober wemelt het tien dagen lang van de geluksvogels, uilskuikens en sloddervossen. Natuurlijk is er weer een Kinderboeken weekgeschenk. Het heet Eiber! en werd geschreven door Sjoerd Kuyper. Je krijgt Eiber! kado als je tussen 4 en 14 oktober voor ten minste f 19,50 aan kin derboeken koopt (zolang de voorraad strekt). Na de Kinderboekenweek zal het voor f 10,- worden verkocht. Voor Ontwerp en aanleg van netwerken, (preventief) onderhoud aan compu ters en bijbehorende apparatuur, systeembeheer, advies over soft- en hardware én telecommunicatie. Het dienstverleningspakket van ICTel is omvangrijk en kenmerkt zich door maatwerk, toegesneden op zowel grote als kleine klanten in het be drijfsleven, de kantoorbranche en het onderwijs. De personen achter het jonge, dynami sche bedrijf zijn Jeroen Henken en Joop Keja. In oktober vorig jaar begonnen ze voor zichzelf en in juli verhuisden ze hun bedrijf naar de grond waar hun roots liggen: Soest. Vanuit hun kantoor aan de Ereprijsstraat sturen ,ze ICTel Communication Technology: (voluit) aan. Het tweetal heeft in de loop der jaren een grote dosis ervaring opgedaan in de informatie- en communicatietechnolo gie en stelt zijn deskundigheid nu zelf standig ten dienst van anderen. In de praktijk blijkt er bij bedrijven grote be hoefte te bestaan aan vakkundigheid op dit gebied. Vaak is het zo dat bijvoor beeld een boekhouder of een andere medewerker binnen een bedrijf in de 'vaart der automatisering' wordt getor pedeerd tot systeembeheerder, terwijl hij onvoldoende kennis van zaken heeft, met alle nare gevolgen van dien. Volgens Henken heeft onderzoek uitge wezen dat ongeveer drie op de vier computergebruikers tenminste twee maal per dag problemen hebben met de automatisering. Eén van de doelstellin gen van ICTel is dergelijk (onnodig) oponthoud uit te bannen. Door (pre ventief) onderhoud te plegen, kunnen veel problemen worden voorkomen en mocht er onverhoopt toch iets misgaan - bijvoorbeeld doordat medewerkers een verkeerde handeling hebben door gevoerd - dan verschijnt iemand van ICTel binnen twee uur op de werkvloer om het euvel te verhelpen. Lukt dit niet binnen twee, zes of acht uur, dan zorgt het Soester bedrijf voor vervangende apparatuur, zodat het werk van de klant niet langer blijft liggen. In een samenwerkingscontract wordt onder meer vastgelegd hoe vaak onder houd wordt uitgevoerd en binnen hoe veel uur de klant recht heeft op eventue le vervangende hardware. Irritaties weg halen op de werkplek in geval van pro blemen, dat is belangrijk, stelt Henken. Netwerk Bedrijven en kantoren die een (nieuw) netwerk willen laten installeren, zijn bij ICTel ook aan het goede adres. Henken en Keja leveren de hardware en kunnen adviseren omtrent de software: "We schrijven zelf geen software, maar heb- Jeroen Henken (links) en Joop Keja van ICTel. ben wel kennis over programma's. We hebben bijvoorbeeld veel ervaring met software voor makelaars en advocaten." Wie al een netwerk heeft, kan toch een beroep op de diensten van ICTel doen. Voordat een contract wordt opgesteld, inventariseren Henken en Keja gratis de hard- en software van het betreffende bedrijf of kantoor, zodat ze goed voor bereid zijn als er wat gebeurt. Ook voor telefoonnetwerken en de bij behorende apparatuur kan ICTel wor den ingeschakeld. Kortom, de twee Soester ondernemers, die zich op de zakelijke markt richten, maar ook actief zijn voor scholen, leveren een compleet pakket. "We ontwerpen het netwerk, we implanteren toepassingen, maar juist op het traject daarna onderscheiden we ons, omdat wij een snelle response heb ben. Een harddiskcrash of softwarepro- blemen, we lossen alles op en blijven voortdurend flexibel meedenken met onze klanten. Het voordeel van de klant is, dat hij veel geld bespaart en wij hem op dit gebied alles uit handen nemen. Wat dat betreft, springen wij er wel uit", aldus Henken. ICTel is op de volgende manieren be reikbaar: tel. 6858787, fax 6835614, e- mail jhenken@ictel.nl of jkeia@ictel.nl lukkig zijn met het resultaat," aldus Van Klooster. Regiodirecteur J. Schonewille omschreef de nieuwe bank als een "mijlpaal" in de levenscyclus van de bank en onder streepte nog eens het coöperatieve ka rakter van de Rabo-organisatie. Ook architect Jan Peters uit Soest, de beden ker van het nieuwe gebouw, voerde het woord. Hij liet weten/ dat hij trots was op het resultaat en maakte duidelijk dat het "transparante" kantoor niet - zoals door omwonenden gevreesd - te domi nant aanwezig was op het plein. Stress Directeur Jan Porte beleefde deze mid dag ongetwijfeld één van de hoogtepun ten in zijn loopbaan. Hij sprak over de stress - negatief en positief - die hij en zijn medewerkers tijdens het bouwpro ces hadden ondergaan. Ook hij was vol lof over het uiteindelijke resultaat - "Er is gepeesd en ook wel eens gescholden, maar het is prima gelukt"- en sprak van een "olympische prestatie". Hij bedank te allen die aan de totstandkoming van het nieuwe gebouw een bijdrage hadden geleverd en verbond verleden en toe komst met elkaar met een verwijzing naar de korenmolen De Windhond, in 1931 ter ziele gegaan maar inmiddels (al bijna) weer in volle glorie herrezen op de Eng. Om dat te onderstrepen mocht Windhond-voorzitter Gerard Sterken een cheque van 25.000 gulden in ont vangst nemen, "om de wind in de zei len te krijgen", zoals Porte het om schreef. De openingshandeling werd omgeven met een kleurrijk en zeer tot de verbeel ding sprekend optreden van leden van de theatergroep Close Act in een enigs zins mythologisch aandoende uitdos sing. Daarna werden de bezoekers in de hal van de nieuwe bank - op zichzelf al Milieuwethouder Harry Witte heeft Yves Rocher Nederland B. V. aan de Nieuwegracht 4 aangemeld als kan didaat voor de Milieuprijs 2000 van de provincie Utrecht. De provincie reikt deze prijs elk jaar uit aan een bedrijf of instelling met speciale verdiensten op het gebied van mi lieu. De winnaar krijgt een bedrag van 10.000 gulden; de tweede en de derde prijs bestaan elk uit een bedrag van 1.500 gulden. De bekroonde bedrijven, die bovendien een oorkonde ontvangen, moeten de prijzen besteden aan nieuwe milieu-investeringen. Begin juli bracht de provincie haar op roep voor aanmelding van de kandida ten breed in de publiciteit. De Soester milieu-ambtenaren meldden de wethou der dat het plaatselijke bèdrijf voor de opslag en distributie van cosmetica bij diverse bedrijfsbezoeken was opgevallen door de grote aandacht (uit eigener be weging) voor de milieuzorg. Vooral het systematisch voorkomen, scheiden en hergebruiken van afvalstoffen sprong daarbij in het oog. Het Soester cosmetica-bedrijf heeft niet alleen een hoogwaardig intern milieu zorgsysteem (ISO 14001 gecertificeerd), maar stelt onder andere ook milieu-ei sen aan toeleveranciers. Wethouder Witte wijst de provinciale jury er ook op dat de p.r.-afdeling van Yves Rocher Nederland B.V. jaarlijks een milieuwedstrijd organiseert voor de scholen van het Soester basisonderwijs. De uiteindelijke uitreiking van de pro vinciale milieuprijs (eind november) heeft een officieel karakter. de peuters en kleuters is er weer een prentenboekje: "Ezelsoor" van Dick Bruna. Het is vanaf 4 oktober te koop voor f 4,95. Er worden ook in Soest weer allerlei leuke dingen georganiseerd in de kin derboekenweek. Het programma ziet er als volgt uit. Woensdag 4 oktober: Feestmiddag Er is van 13.30 tot 16.00 uur van alles te doen in de jeugdbibliotheek en in de hal. Je kunt voor f 2,50 een strippen kaart kopen en meedoen aan o.a. but tons maken, koekjes bakken, maskers maken - welk dier ben jij? - schminken, voederhuisje voor vogels timmeren en andere activiteiten. De Kwekerij (mi lieu-educatief centrum) houdt een workshop over spinnen! Er zijn in de vitrines tentoonstellingen ingericht van de Vogelopvang Soest en de Egelop- vang uit Bussum. Ook is er tijdens de Kinderboekenweek een cd-actie in de bibliotheek: Alle kinder-cd's kun je le nen voor f 2,50 (i.p.v. f 4,50!). Vrijdag 6 oktober: Lievelingsboeken De Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) nodigt volwassen Soesters uit om een fragment voor te lezen uit het lievelingsboek van hun jeugd en vertel len waarom dit verhaal toen zo'n indruk op hen maakte. Dat gaat gebeuren om 20.00 uur in de soos van Artishock, Steenhoffstraat 46A. Een andere moge lijkheid tijdens dit Open Podium is het voorlezen van een boekfragment of vers van deze tijd, dat ouders laten horen aan hun kinderen. Meedoen? Dan even op geven bij Jan Visser, tel. 6014832. Te denken valt aan de Harry Potter-boe- ken, of dichter bij huis de verhalen en verzen van Annie M.G. Schmidt, de boeken van Schuil, de Vletter, Abcoude en A.D. Hildebrand. "Dik Trom" en "Kruimeltje" worden nog steeds her drukt, evenals "Pietje Bell", "Daantje" en "Okkie Pepernoot" of "Joop ter Heul", "Alleen op de wereld" en Aste- rix, Dick Bos en "De koning van Kat oren". Kom langs en neem het meest Dat hangt natuurlijk van de gelegenheid af. Het kan een geboorte zijn of een speciale feestdag. Maar ook zomaar om duidelijk te maken dat je aan iemand denkt. In de Wereldwinkel kun u voor al deze gelegenheden terecht. Verschil lende wenskaarten van diverse materi alen kunt u er vinden. Om er een paar te noemen: kaarten met verschillende Afrikaanse voorwerpen; verschillende Buddhakaarten; batikkaarten uit Sri Lanka en Tanzania, bananenbladkaarten uit Haïti, gemaakt door jongens uit de sloppenwijken; Arpilleraskaarten, spreukenkaarten, kaarten met primitie ve tekeningen, kaarten van recyclingpa- pier voor allerlei gelegenheden. En voor alle kaarten geldt dat een aan tal mensen ermee geholpen wordt als hun product verkocht wordt. Fijn dat dat op zo'n eenvoudige manier kan; het lijkt niet alleen simpel, maar het is het ook! De Wereldwinkel is op de volgende tij den geopend: maandag 13.00-17.00 urn en dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur. Aan de Parklaan werd maandagochtend om twee uur een 37-jarige man uit Amersfoort aangehouden die daar een ruit, een brievenbus en een deurpost had vernield. De man bleek onder in vloed te zijn van alcohol. Bij zijn aan houding protesteerde de man waardoor hij met gepast geweld en geboeid moest worden afgevoerd. In de cel was de man nog agressief en bezeerde zichzelf. De man werd ingesloten. Hij kon nog niet worden verhoord. Het is onduidelijk waarom hij zich in de Parklaan zo heeft misdragen. Bij de aankondiging van het Bachcon- cert door het NBE (op 1 oktober in de St. Franciscus Xaveriuskerk in Amers foort) is vorige week het aanvangstijd- stip niet vermeld. Dat is 15.00 uur. Het programma omvat o.a. "Jesu meine Freude" en Brandenburgs Concert nr. 4. Toegangskaarten: 30,00 (CJP 25,00) o.a. bij de VW-Amersfoort en bij de kerk. Reserveringen: 030- 2521644, b.g.g. 010-4213573. zwilsers topkwaliteitsproduct het meest complete stoom/strijksysteem u strijkt professioneel met aanblazing en afzuiging in de helft van de tijd één temperatuur voor alle stoffen probleemloos ontkalken met warm water teflon zool voorkomt glons en beschadiging 3.5 bar continu stoomdruk nóóit meer valse plooien beduimelde exemplaar onder uw arm mee. De toegang is gratis. Zaterdag 7 oktober: Harry Potter-feest Boekhandel Jongerius is tijdens de kin derboekenweek omgetoverd in Zwein- stein, bekend van Harry Potter. Daar wordt op zaterdagmiddag 7 oktober een tovenaarsfeest gehouden waar iedereen verkleed mag komen. De winkel wordt versierd met Harry Potter-tekeningen. Voor de mooiste tekeningen en voor de mooiste verkleedkleren zijn er leuke prijzen. En er is ook een heuse tovenaar in de winkel aan de Van Weedestraat 29! Woensdag 11 oktober: 'De Griezelbus' Een spetterende theatervoorstelling in C-drie, voor iedereen vanaf 8 jaar, niet geschikt voor angsthazen, naar van de gelijknamige bestseller van Paul van Loon. In de verte komt een vreemde bus aanrijden. Het lijkt wel alsof er een doodskop op de voorkant zit. Naarma te de bus dichterbij komt, zien we steeds duidelijker wat er anders is aan deze bus. Hij is helemaal blauw, met spoken, draken, vleermuizen en ander gespuis erop geschilderd. De Griezelbus! roepen de kinderen. De volwassenen weten niet wat alle kinderen weten; dat de griezel bus geen verzinsel is, maar dat hij recht voor hun neus staat. De chauffeur, Beentjes, nodigt iedereen uit de bus in te stappen. Pikdonker is het daar. De spanning loopt op, de bus sluit zijn deu ren, de motor brult... Daar verschijnt hij, de beroemde griezelschrijver P. Onno- val. Hij vertelt zijn bloedstollende ver halen over stroppen, heksen met één oog, stoelen die schooldirecteuren op eten, taart met vingertjes... De Griezel bus komt op 11 oktober in Soest bij Cultureel Centrum C-drie en de Bibli otheek, aanvang 14.00 uur en 15.30 uur. De toegang is: f 7,50 voor kinderen en f 10,- voor volwassenen. Het aantal zit plaatsen is beperkt, dus reserveer tijdig bij de Theaterkassa van Cultureel Cen trum C-drie, Willaertstraat 49c, tel: 035-6095829.

Soester Courant | 2000 | | pagina 7