kapitaal begint nu Fl.100," p.m, Witte boerderij op Eng 'gehalveerd' VASTE BEZORGERS Najaarsactie Unicef-Soest Gevraagd De maat b lol Muziekkring Eemland weer actief met 'klassiek' Geslaagd concert Kinderkoor Majel Lustenhouwer dirigeert Apollo in najaarsconcert ïclamekranl •035 6029061 GRATIS ^pakket Vraagprijs Hfl. 348.000,= k.k. SOEST -^Ai w OENSDAG 27 SEPTEMBER 2000 SOESTER COURANT VONDELLAAN 22 SOEST Vraagprijs: Hfl. 829.000,= k.k. Ingrijpende verbouwing neemt anderhalf jaar in beslag PAGINA 9 Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 90 61fax 035-602 90 85 Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! Nieuwe serie in de Proefkelder tHocKjc 9.75 12.50 32.50 4.50 4.50 3.75 5.95 Aanmelden: tel. 601 41 52 Donderdag 5 oktober, Open Hof VAN GOYENLAAN 104 SOEST Vraagprijs: Hfl. 280.000,= k.k. WONING in Soest voor Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Stamboomonderzoek voor beginners Bingo en kindermiddag w.v. 'Overhees' 601 73 60. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Modeshow 1 1..UST RNHOUWKR Comfortabel ruim 4 kamer apparte ment, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Gelegen op de zesde en bovenste verdieping. Indeling: Entree, meterkast, ruime bergkast, aparte keuken (american kitchen), toilet met wastafeltje, badkamer met ligbad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v, laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: Verwarming en warmwatervoorziening d.m.v. combi ketel (1999) servicekosten 320 per maand, entree met intercomin stallatie. Berging is aanwezig in de onderbouw. Het gehele appartement is in prima staat, oppervlakte onge- wrrnnrf-r-rn a at ->or veer 115nf- CunstiS êeleêen ten VEENBESSTRAAT 386 Opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg. Te koop In Soest-Zuid gelegen compleet gemoderni seerde, onder architec tuur gebouwde, vrij staande woning met vrijstaande garage. Bouwjaar 1973. Indeling: Entree, hal, meterkast, modem toi let, nieuwe keuken met div. inbouw app. (1997), ruime L-vormi- ge woonkamer met massief houten vloer en open haard. 1e verd. overloop, 3 mime si. kamers, schitterende badkamer met ligbad en douche (met stoomcabine/sauna werking), 2e toilet en dubbele wastafel. 2e verd. overloop, 2 si. kamers, dubbele bergkast Bijzonderheden: Voll. geïsoleerd, perceelopp. 223 m', vrijliggende ach tertuin op zuiden. Vrijst. stenen garage ca. 22 m! incl. cv-installatie (Radson 1994) en speciale 200 liter boiler (1997). Bezichtiging zeer de moeite waard vanwege perfecte afwerking en inrichting. Aanvaarding in overleg. erd in massief eiken, zoals H ï.885,— n, reeds vanaf f 2.285,-) Binnenkort beginnen de concerten in de Proefkelder (Stemerdingweg) in Soesterberg weer. Het eerste con cert wordt op zondagmiddag 15 ok tober gegeven door de Israëlische cellist Nitsan Laster en de Franse gitarist Yuri Tessier. [Velen zullen zich Laster nog herinneren 1 een van de eerste Proefkelder-con- :erten in 1997. Nu voert hij met Tessier Werken uit van o.a. Bach, Ravel en De Talla. Het is, na de gezellige en bijzon der geslaagde afsluiting van het seizoen 1999/2000, deze zomer trouwens niet stil geweest in Soesterberg. Van 16 tot J juli vond in het Kontakt der Kont- nenten voor de derde keer alweer het ["Soesterberg International Music Festi val" plaats, waarbij ook in de Proefkel- 'der een kamermuziekavond werd gege- jven. Buiten de leerlingen - een bont nternationaal gezelschap - waren ook leraren actief en als gast was de vio list Nikolai Znaider, eerste-prijswinnaar van het wereldberoemde Reine Elisa- h-concours te Brussel, in verschillen- de kamermuziekwerken te horen. Nauwelijks was dit achter de rug of de Stichting "Vox Sana" gaf van 20 tot 26 augustus een zomercursus zang onder leiding van Cora Canne Meijer, ook weer in de Proefkelder. De cursus mocht zich verheugen in grote belang stelling. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN VASTGOED ADVISEUR waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST auteuil 'Marlett' in Iedere, met vaste rug, 20a|s afgebeeld f 2.404,. (in leder vanaf f 1.940 met vaste rug in stofvanif f 1.560,- ook leverbaar met flexibele rug) bouwkundige problemen zijn vooral ontstaan, doordat de fundering onder de kelders niet goed was aangebracht. Smeeing vermoedt dat de bouwvakkers destijds niet zo serieus te werk zijn ge gaan, omdat ze in opdracht van de Duitse bezetter moesten werken. De Soester nam zelf geen halve maat regelen en liet de helft van zijn nieuwe bezit afbreken. Met deze werkzaamhe den werd tijdens de open monumenten dag van enkele weken geleden symbo lisch begonnen, zestien dr.gen geleden gingen de slopers slagvaardiger aan de slag. Eerst werd het achterste gedeelte als het ware doormidden gezaagd. Wie nu over op het evenemententerrein loopt en links langs de bespaard geble ven vleugel kijkt, ziet in de verte dien stencentrum Honsbergen staan. Zover mogelijk zullen bij de herbouw authentieke delen worden benut, maar de meeste materialen zijn niet meer te gebruiken. De doorkijk die men vroeger had naar de Verlengde Talmalaan, wordt weer gerealiseerd. Smeeing gaat te zijner tijd in het linker deel wonen. Het kantoor van Smeeing Beheer bv wordt ondergebracht in de rechter flank dat nog een volledige restauratie zal ondergaan. In de kelder onder het ach terste gedeelte, gaat Smeeing een expo sitie- annex verkoopruimte voor koetsen inrichten en op de begane grond wordt een afdeling gerealiseerd, waarin koet sen kunnen worden gerestaureerd. Het kantoor van Smeeing Beheer bv wordt ondergebracht in de rechter flank die nog een volledige restauratie zal on dergaan. Aan deze zijde wordt over eni ge tijd begonnen met de vervanging van de rieten kap, ook het herbouwde deel krijgt uiteraard een rieten bedekking. De kosten van alle werkzaamheden be dragen ongeveer 3,3 miljoen gulden. En dan zondagmiddag 17 september. Ter gelegenheid van het in gebruik ne men van de gerestaureerde vleugel was een pianomiddag gepland. De pianisten Mirsa Adami en Bas van Bommel, bei den leerlingen van Jan Wijn (hoofdle raar aan het conservatorium van Am sterdam), speelden een indrukwekkend programma met werken van o.a. Haydn, Beethoven, Schumann en Debussy. Dit was zeker geen leerlingenuitvoering in de gebruikelijke zin van het woord; hier speelden twee muzikaal en technisch reeds zeer hoog ontwikkelde talenten! Het zeer talrijke publiek reageerde te recht enthousiast en bleef nog lang na praten, genietend van het bekende drankje. J.W. Zaterdagavond heeft het Soester Kinderkoor onder leiding van Arie Perk het vierde "eigen" SKK-con- cert gegeven in de aula van het Griftland College aan de Noorder- weg. Onder muzikale begeleiding van het trio Erna van Hees (dwars fluit), Hendrik Jan Dekker (slag werk) en Ron Adelaar (piano) werd de volle zaal weer getrakteerd op een keur van vlotte liedjes en zat de stemming er goed in. Voor het eerst traden er ook kinderen als solist op en werden de liedjes "aan gekleed", wat een heel leuk effect had. Dat de kinderen van het SKK niet al leen leuk kunnen zingen bleek na de pauze toen er door Luuk van Dijk en Volkert Lenselink een muzikaal inter mezzo op trompet en drums werd ver zorgd. Een daverend applaus was hun beloning. Het concert werd met een aantal vlotte Russische liedjes besloten die bij het publiek de handen op elkaar kregen. Weer een geslaagd concert! De vele aanwezige kinderen werden door voorzitter Bep Rademaker van harte uitgenodigd om de repetities eens te komen bijwonen: elke maandag in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat (achter het Artishockgebouw 6 t/m 8 jaar van 16.00 tot 16.40 uur en 9 t/m 13 jaar van 16.50 tot 17.30 uur. In 2001 zal het lustrumconcert vanwe ge het vijfjarig bestaan georganiseerd worden en het huidige bestuur is al druk met de organisatie bezig. Om nieuwe ideeën, dus vers bloed binnen de vere niging te krijgen is het bestuur op zoek naar geschikte kandidaten. Lijkt het u een leuke job, vraag gerust om informa tie en bel dan met Bep Rademaker (tel. 6018792) of Allette van der Ploeg (tel. 6025269). Wie nu op het evenemententerrein op de Engh loopt en links langs de boerde rij kijkt, kan Dienstencentrum Honsber gen zien liggen. Afbreken gaat sneller dan opbou wen. Binnen twee weken werd het linker gedeelte van de witte boerde rij op de Eng met de grond gelijk gemaakt. Sterker nog: de aannemer graaft nu al op een meter of twee diepte om straks de fundering te kunnen storten. De herbouw van dit deel en de restauratie van de rechter vleugel zullen daarentegen ander half jaar in beslag nemen. "Dit is gewoon de beste oplossing", zegt Jan Smeeing die het monument twee jaar geleden kocht. Al snel werd hem duidelijk dat de karakteristieke boerderij in slechte staat verkeerde. De VISHANDEL - Telefoon: 601 84 02 ikje ereprijzen DEZE WEEK forel stuk, 3 voor ig i van 16.50 voor middel an 37.50 voor filet i van 5.50 voor 'dvisfilet t nu (baarsfilet n van 5.75 voor □Ketjes met zalm -7 c(\ n van 9.50 voor1 .0" icharfiiet h van 6.95 voor >TERS met GRATIS mes ERSE MOSSELEN maten gratis kruiden ok sauzen en wijn voor bij de mosselen Op donderdag 5 oktober zal de diri gent Majel Lustenhouwer, wegens ziekte van de vaste dirigent Gerard van Dolder, het najaarsconcert diri geren van het Soester mannenkoor "Apollo". Het wordt weer een heel bijzonder concert van dit grote mannenkoor van ruim honderd le den, met een nieuw repertoire. Het najaarsconcert is veelbelovend, mede door medewerking van het Soes- ter Muziekgezelschap en de solisten Evelijne Overtoom (sopraan) en Rob van Surksum (bariton). Uitgevoerd wor den onder meer werken uit Verdi's "La Traviata" en "La Forza del Destina" met de solisten. Het Soester Muziekgezelschap zal o.a. stukken begeleiden zoals "Droomland" en "Zuiderzeebalade", waardoor deze werken weer een geheel nieuwe uitwer king krijgen. De solo van de bariton Rob van Surksum, "O, du mein holder Abendstern" van Wagner, zal met ont roering worden beluisterd, terwijl de sopraan Evelijne Overtoom met overga ve zal zingen "Io son rhumille ancella", voor kenners een absolute top. De vaste begeleider en concertpianist Gijs Braakman heeft ook in dit najaars concert weer de begeleiding in handen en zal traditiegetrouw, eveneens een solo uitvoeren. Majel Lustenhouwer zal dus deze avond dirigeren. Hij studeerde koordirektie bij Frans Moonen en is dirigent van "Kin deren voor Kinderen", een wereldbe roemd kinderkoor, gewaardeerd door jong en oud. Hij voelde zich zeer aan- Majel Lustenhouwer. getrokken tot het theater en speelt al weer voor het tweede seizoen zijn fami lie-programma "Zingende Zalen". Hij is ook als componist actief en schreef muziek voor diverse koren, waaronder het Groot Omroepkoor. Het is daarom bijzonder fijn dat zo'n groot mannenkoor als "Apollo" door juist Majel Lustenhouwer gedirigeerd mag worden. Het najaarsconcert wordt gehouden op donderdag 5 oktober in de "Open Hof' Veenbesstraat/hoek Dal- weg. Aanvang 20:00 uur. De toegangs prijs is slechts f. 12,50 (een koopje voor zo'n concert). De kaarten zijn verkrijg baar bij de leden van het koor, VVV Soest, bij de secretaris J.Vis, Da Costa- laan 3, tel. 6018565. Voordat de slopers daadwerkelijk aan De afbraak van het linker gedeelte vorderde gestaag. De onderaannemers had- de slag gingen, werd het achterste gedeel- den minder dan twee weken nodig om de ene helft met de grond gelijk te maken, te van de boerderij als het ware door Inmiddels zijn ze bezig met de grondwerkzaamheden, waarna kan worden begon- midden gezaagd. nen met de herbouw. vrije achtertuin. m2. ken, hal, toilet en kelder, kamer, badkamer en ïr, kantoorruimte en Aanfc en prettig gele- gen 3-kamer (voorh. 4) appartement op 1e woonlaag met vrij uit zicht aan woonkamer zijde en balkon op ZW. Indeling: Entree, hal, meterkast, douche (mo dern met m.v. en ther mostaatkraan), door getrokken ruime woon-eetkamer, keu- ken (afzuigkap gaskookstel) met aparte bijkeuken met ruimte voor wasma chine/droger. Balkon v.v. zonnescherm, toegankelijk vanuit slaapkamer en woonkamer en op het zuidwesten gelegen. Bijzonderheden: Verwarming d.m.v. blokverwarming, warmwatervoorziening d.m.v. huurboiler, gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing (voorzijde kunststof koz.), opp. ca. 80m2, berging in onderbouw, servicekosten 300,- p. mnd. incl. voorschot c.v. Ligging, moderne afwerking en ruimte maken dit appartement bijzonder aantrekkelijk. Aanvaarding in overleg. /erso in ils afgebeeld f 4.865,- iden m Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Stamboomonderzoek, ook wel genealo gie genoemd, is het zoeken naar gege vens over onze voorouders. Aan de hand van praktische voorbeelden uit de eigen familiegeschiedenis en met behulp van de docent, de heer De Kruijter, wordt men gedurende de cursus van het heden teruggeleid tot het verleden. Aan de orde komen vooral de bronnen voor stamboomonderzoek en de methoden van verwerking van de gegevens die de cursist verzamelt. Zo krijgt men een betere indruk van de tijd waarin onze voorouders leefden. Wellicht krijgen deelnemers door deze cursus inspiratie tot het schrijven van de eigen familiege schiedenis. De cursus bestaat uit 6 les sen van anderhalf uur, verspreid over vijf maanden. De eerste les start dinsdag 17 oktober om 19.00 uur. Cursuskosten zijn 85,00. Opties Opties is een uitdrukking uit de effec tenhandel. Daarmee wordt bedoeld het recht om gedurende een bepaalde pe riode een zeker aantal effecten te kopen of te verkopen. De Volksuniversiteit heeft een lezing over dit onderwerp in haar programma opgenomen. Twee sprekers, de heren R. de Bruyn en P.A.M. van Rijn, beiden werkzaam in de bankwereld, zullen proberen het pu bliek vertrouwd te maken met de mo gelijkheden die opties de belegger bie den en de risico's die daaraan verbon den. zijn. Daarnaast wordt aandacht besteed aan aspecten van beleggen in het algemeen. De lezing wordt gehou den op dinsdag 14 november van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten voor deze le zing zijn 15,00. Aanmelding vooraf is wel noodzakelijk. Voor informatie en inschrijving en voor het aanvragen van het cursusprogram ma kan men terecht bij de Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035 6022195, e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. at nummer 6, De wijkvereniging "Overhees" organi seert op zaterdag 30 september in ont moetingscentrum de Klarinet (voorheen de Vijverhof), Klarinet 39, een bingo. Tevens is er een loterij met leuke prij zen. De kaarten kosten voor leden en donateurs/f 7,50; voor niet leden f 15,00 per stuk. Aanvang 20.00 uur. Op woensdagmiddag 4 oktober is er, eveneens in de Klarinet een kindermid dag voor alle kinderen van 6 t/m 12 jaar. Aanvang 14.00 uur. Kosten: voor kinderen van leden/donateurs f 2,50, andere kinderen betalen f 5.00. Unicef-Soest - de plaatselijke afde ling van het kinderfonds van de VN - is de najaarsactie gestart met een nieuwe collectie wenskaarten en ca deau-artikelen. De bekende jaarka lender is uitgevoerd met 12 kleuren foto's van kinderen over de hele we reld. De bureau-agenda geeft met 28 full co- lour reproducties de essentie weer van het recht van het kind om te spelen De water-agenda, ook met ringband, toont 64 kunstwerken van 31 prominente ar tiesten. De ansichtkaart-kalender heeft als thema "spiraal". Door per post te bestellen bespaart men kosten. Bij de Unicef-winkel aan de Lange Brinkweg 62 zijn alle artikelen in voorraad en staat de hele collectie ten toongesteld. Men kan daar tevens een folder meenemen. Wereldspel Het Unicef-wereldspel is een nieuw spel voor het hele gezin of voor 3 a 6 spe lers van 9 tot 90 jaar. Het is een soort Monopoly, maar dan over continenten en cultuur. Het is ook te zien in de Uni cef-winkel, evenals het Unicef-meisje, een sculptuurtje van Corry Ammerlaan- van Niekerk. Het beeldje is 13 cm. hoog en is verbronsd uitgevoerd. Kapitaal vergaren vanaf het jaar 2000 vraagt om een intelligente aanpak. En om een onafhankelijk advies. Huis en Zekerheid wil u daarom graag het beleggen in aandelen aanbevelen. Al vanaf Fl. 100,- per maand kunt u een groot, solide aandelenpakket voor u aan het werk zetten. En dat kan in vijf jaar al uitgroeien tot meer dan Fl. 9.000,-.* Daarnaast ontvangt u jaarlijks dividend, waardoor uw wer kelijke investering nog lager uitvalt. Beleggen bij wie en in welke vorm dan ook brengt financiële risico's met zich mee. Dit geldt ook voor het j beleggen met geleend geld. Beleggen geeft u kans op een hoger, maar ook lager rendement; dit risico is voor u. De waarde van uw belegging kan fluctueren. -k.k. Secretariaat, tel. 601 52 83 Japonnen, (mantel)pakjes, rokken en pantalons zijn dinsdag 3 oktober te zien tijdens de modeshow die wordt gegeven voor leden en introducés van de vere nigde huisvrouwen. Deze wordt gehou den in het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg in Baarn en begint om 14.00 uur. Van de kleding zullen ver schillende maten aanwezig zijn. i i

Soester Courant | 2000 | | pagina 9