10 Soest draait zichzelf na rust de nek om Kleine nederlaag voor Red Stars Flitsende start Stam/SoVoCo Nipte zege Duinkikkers pel Shot wekt frustratie op Sportkopij uiterlijk op maandagmiddag iSPORTL f.v. Hees organiseert [buurtvoetbaltoernooi PAGINaI rogramma VOLLEYBAL Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet Goede start voor nieuwe coach Thompson I WATERPOLO ATLETIEK Daniël Franken behaalt brons op NK meerkamp HOCKEY Heren MHC creatiever dan naaste belager «VOETBAL zondag PAGINA 13 Voeg onderaan in derde divisie na verlies TAFELTENNIS (/OENSDAG 4 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT lode kaart doelman Hagen breekpunt van de wedstrijd: 1-3-verlies VOETBAL Arbitrale dwaling is basketballers in slotfase teveel BASKETBAL Volleybalsters winnen cruciale punten in spannend duel ito:Aïdö Allessie Het gezicht van Gert Veldhuizen stond voor aanvang zeer vrolijk en gedurende de wedstrijd tegen Mar- tinus 2 bleef dat ook zo. De volley- halsters van Stam/SoVoCo begon nen voortvarend aan de competitie in de eerste divisie A. Het eerste ob stakel uit Amstelveen werd zater dagmiddag in de Bunt opzij gescho ven: 4-0 (25-22, 25-21, 26-24 en 25-20). Martinus heet een gerenommeerde te genstander te zijn. Maar liefst vijf speel sters met eredivisie-ervaring reisden af naar Soest om de strijd aan te gaan te gen de Soester formatie die vele nieu we gezichten kent en middenin een op bouwfase zit. Toch hadden de volleybal- sters de zaken goed voor elkaar en toonden totaal geen ontzag voor de Amstelveense ploeg. Stam/SoVoCo was gefocust op een goed resultaat. De stap in die richting werd eigenlijk don derdag al gezet toen spelverdeelster Leonie van de Hom geblesseerd moest afhaken. Zij heeft inmiddels een kijk operatie ondergaan en is voor enkele weken uitgeschakeld. De blessure bete kende een fikse aderlating voor coach Veldhuizen, omdat ook zijn tweede spelverdeelster, nieuweling Monique Wismeyer, nog lang niet wedstrijdfit was. "We hebben Martinus gevraagd om uitstel. De trainer vond het geen enkel probleem, maar de ploeg ging niet akkoord", verklaarde Veldhuizen. Had de tegenstander dat maar wel gedaan, want die opstelling tegenover Stam/ SoVoCo zorgde bij de thuisploeg voor een extra prikkel om er stevig tegenaan te gaan. En dat gebeurde ook, met ver ve. De ploeg maakte een zeer scherpe en gedreven indruk en liet zien dat ze al aardig ingespeeld is. De wedstrijd was wel spannend, maar vooral aan het eind van een set bleken de volleybalsters uit het goede hout gesneden te zijn. Stam/ SoVoCo haalde een hoog rendement uit de service, de passing via de uitsteken de libero Reina Wieberdink en maakte weinig fouten waardoor spelverdeelster Wismeyer in alle rust variaties in het aanvalsspel kon opzetten. De buiten- aanval via Albertine de Haan en Linda Ellenbroek liep goed en op tempo. De middenaanval bleek zaterdagmiddag echter de scherprechter te zijn. Saskia Faber, overgekomen van Vrevok, miste nauwelijks en wist continu het blok van Martinus te omzeilen. In de eerste set bij een 16-19-achter- stand riep Veldhuizen zijn meiden nog wel bijeen om ze persoonlijk op scherp te zetten. Dat lukte ruimschoots. Marit Fakkeldij, overgekomen uit het tweede team, haalde een paar keer verwoestend uit, waardoor de set alsnog naar de Soesters ging. De tweede set was hetzelfde verhaal. Op de beslissende momenten was Stam/SoVoCo beter dan de opponent. Martinus had een te hoog foutenper- centage en kon niet verhinderen dat ook de tweede set naar de thuisploeg ging: 25-21. De derde set was nog spannen der dan de eerste twee. Bij 25-24 hing het blok van Stam/SoVoCo op de juis te plek en werd ook de derde set ge wonnen. In de vierde set viel het spel peil iets terug doordat beide teams fou ten gingen maken. Echter de beleving bij de Soesters verdween niet. De vreug de over het eigen spel zorgde voor een voorsprong die niet meer uit handen gegeven werd. Op het tweede wedstrijd- punt maakte Stam/SoVoCo een einde aan het duel. "Vanaf de eerste bal zag ik al dat de ploeg er voor zou gaan. De sfeer was perfect en iedereen haalde een zeer hoog rendement. De basisconditie is goed, want de lange rallies waren voor ons. Het is een goed resultaat. Voor aanvang is het natuurlijk afwachten hoe een andere aanpak in de praktijk ver loopt. Deze overwinning is een beves tiging dat het goed zit", aldus een tevre den Veldhuizen. Ook het herenteam van Stam/SoVoCo is met een overwinning begonnen. De ploeg van Jurjan van Slooten won in Amersfoort van Wilhelmina: 2-3 (25- 21, 23-25, 22-25, 26-24 en 13-15). De heren hadden vooral in het begin van het duel veel problemen met de Amers- Hedda Meyer en Marit Fakkeldij staan op de juiste plaats bij een aanval van Martinus 2. Stam/So VoCo startte in de Bunt zeer overtuigend in de eerste divisie door een 4-0-zege op de Amstelveense Pl°e&Foto: Aldo Allessie foorters omdat de pass aan Soester zij de onvoldoende was en ze geen vat kre gen op de buiten aanvallers van de thuisploeg. Toen dat eenmaal onder controle was, ging het team beter spe len. In de vierde set moest Van Slooten veelvuldig wisselen omdat een aantal spelers er volledig doorheen zat. Vier spelers van nog geen twintig jaar, Lars Andeweg, Maurice van Vliet, Roy van de Broek en Marcel van de Veer namen de ploeg op sleeptouw. In de allesbeslis- sende vijfde set hield Stam/SoVoCo het hoofd koel. Wilhelmina, vorig jaar vier de in de promotieklasse en de laatste seizoenen telkens de meerdere in de onderlinge confrontaties, werd op ka rakter verslagen: 13-15. Dat geeft de burger moed voor het verdere verloop van de competitie. Dagschotels woensdag Salade Nigoise met stokbrood donderdag Indiase kalkoen curry weekend Tagliatelle Carbonare maandag GESLOTEN WEGENS 3-JARIG BESTAAN dinsdag Varkensreepjes met prei, champignons, puree en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Het herenteam van Duinkikkers heeft afgelopen zondag een nipte overwinning (5-4) geboekt op de waterpoloërs uit Woerden. De nieu we coach van Duinkikkers, Lionel Thompson, kan terugkijken op een geslaagde seizoensstart na een voorbereidingsperiode van twee maanden. De Duinkikker heren begonnen de competitie met een grotendeels nieuwe selectie. Bovendien heeft de nieuwe coach de selectie een ander spelsysteem aangeleerd. Een belangrijk aspect daar van is het verdedigen en onder druk zetten van de tegenstander over het hele speelveld. Bij een aanval zwemmen de Duinkikkers massaal naar voren. Het nieuwe spelsysteem wierp al snel zijn vruchten af, want de heren uit Woerden wisten zich aanvankelijk geen raad met de continu op het goal in zwemmende Duinkikkers. De Soester heren waren alleen met zware overtre dingen af te stoppen. Enkele spelers van Woerden werden door de scheidsrech ter voor 20 seconden uit het veld ge stuurd, waardoor de Duinkikkers in de eerste periode op een 2-0 voorsprong kwamen door Vincent van de Vaart en Pieter van Schalkwijk. In de tweede periode kon "Vincent van de Vaart de voorsprong uitbouwen tot 3-0, mede door een fout van de keeper van Woerden. Toen Marco Bremer het veld moest verlaten voor 20 seconden vanwege een zware overtreding, profi teerden de gasten uit Woerden door een tegendoelpunt te maken; 3-1. Na de rust herstelde Marco Bremer zijn fout door in een overtal-situatie 4-1 aan te tekenen na een perfecte assist van jeugdspeler Ruud Lecluse. In de derde periode was het wederom Bremer die de Voorsprong van Duinkikkers uit bouwde tot 5-1. Ook deze keer verzorg de Lecluse de passing. Met nog slechts enkele minuten te gaan in de laatste periode, leken de Soesters op een eenvoudige overwinning af te gaan. De spelers uit Woerden wisten echter met een alles-of-niets-offensief de spanning toch weer terug te brengen in de wedstrijd. Het offensief leverde drie doelpunten op, zodat de Duinkik kers bij een 5-4 stand met de schrik vrij kwamen en de eerste twee competitie- punten binnen waren. Bij de nationale meerkampkam pioenschappen in Gemert heeft Daniël Franken beslag gelegd op de derde plaats. De D-junior kwam na zeven onderdelen uit op een pun tentotaal van 4189 en bleef daar mee concurrent Mike van Krachten tien punten voor. Franken ontving een uitnodiging van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie nadat hij twee weken eerder ook al bij de nationale D-spelen schitterde toen de jonge atleet twee zilveren medailles op de onderdelen verspringen en de tach tig meter horden had veroverd. Door deze twee goede prestaties stond Franken als zesde op de ranglijst geno teerd en mocht hij deelnemen in Ge mert. De beste achttien atleten van Ne derland waren daar vertegenwoordigd. De eerste dag verliep voor het talent teleurstellend. Na de sprint op de tach tig meter, het verspringen en het speer werpen bezette hij een veertiende plaats. Franken herstelde zich op de tweede dag en klom, met nog één on derdeel te gaan, naar de zevende plaats. Op dat moment was zijn achterstand op Van Kruchten aanzienlijk en leek een ereplaats niet meer haalbaar. Franken verrichtte echter het onmogelijke door tijdens de 800 meter 32 seconden goed te maken op zijn concurrent uit Amster dam. Met een nieuw persoonlijk en clubrecord van twee minuten en ruim 53 seconden, steeg de atleet naar de derde plaats op de nationale meerkamp. De heren van MHC Soest blijven winnen in hun klasse. De ploeg deelde een forse tik uit door naaste concurrent Almere met 2-3 te klop pen. Door de zege gaan de hock eyers fier aan kop in de derde klas- Hoewel de uitslag anders doet vermoe den, kende MHC Soest weinig proble men met de opponent uit Almere. De Soesters bepaalden wat er gebeurde en beschikten over meer creativiteit dan hun naaste belager. Coach Matthias Slagt was zeer te spre ken over de prestatie van zijn team. Volgens Slagt had zijn ploeg zich op voorbeeldige wijze gerevancheerd voor de nederlagen in het afgelopen seizoen. MHC Soest startte overtuigend en dat resulteerde in de 15^ minuut in een tref fer door Justin van der Born. Toch gin gen de hockeyers rusten met een 2-1- achterstand. Twee strafcorners binnen twee minuten werden door Almere ver zilverd. De Soesters toonden na rust veerkracht, ook toen Jeroen van Tol en Rein Jansen voor vijf minuten uit het veld werden gestuurd. Met een man minder benutte Garald Glaucke een mogelijkheid: 2-2. In de slotfase schoot Tim van Tol uit een strafcorner het be slissende doelpunt binnen. orburg 2-Red Stars (J te nemen. Stalenhoef was er vlak voor rust dichtbij. Hij werd bij een hoekschop volledig vrijgelaten. Zijn kopbal werd gesmoord door Edwin van Bueren. Onhandig Het tweede bedrijf was nog maar net begonnen toen SWSMC opnieuw de leiding nam. De treffer kwam op naam van Ramalho die het laatste tikje gaf. Hagen redde in eerste instantie knap op een inzet van spits Bart Fiegel. De bal werd evenwel niet adequaat verwerkt, waardoor Ramalho simpel binnen schoof: 1-2. Van de Pol reageerde door Peter Schrumpf in de ploeg te brengen voor Dreef. Schrumpf, die zijn debuut maak te na een blessure, zorgde voor snelheid aan de zijkanten en dat noopte de Schiedammers tot verdedigen. De rode kaart voor Hagen gooide echter roet in het eten. De reactie op het doorlopen van Anthony van Hees was onverwacht en onhandig. Arbiter Oeldrich had al lang gefloten, maar Van Hees en Hagen waren in een opstootje verwikkeld. De Soester sluitpost reageerde met een L-WOP Al 1-1; WZ'49 Bl- BI 9-0; IJsselmeervogels B3- l 6-1; Valleivogels Cl-WZ'49 VZ'49 C2- SO Soest C5 8-2; Dl-WZ'49 Dl 2-5; WZ'49 D3 4-4; Osselmeervogels D4- >3 5-0; IJsselmeervogels D6- 16-3; Hoogland E2-WZ'49 El "49 E2-Hoog!and E5 5-2; 3-Eemdijk E2 2-3;WZ'49 E4-1 E3 1-10; WZ'49 E5-Nieuwlafld lobu Boys E5-WZ'49 E6 3-5; t- CJW F1 1-9; SO Soest F4- '2 0-3; IJsselmeervogels F5* 7-2; WZ'49 F4-Spakenburg F4 /elaken F5-WZ'49 F5 6-0;, ö-Nieuwland F10 3-2; WZ'49 oys F5 3-3. Hoogland B2 8-2; SEC Cl 2-7; Hees El - HVC El 4-2; Hees E2 2-4; Hees F1 - APWC fieuwland F6 - Hees F2 3-7. •zwemmers t/m 12 jaar ig, Sharon van Rouwendaal 24.15 jchoolslag, Sharon van Rouwend- ,le); 50m vlinderslag, Brent Elk* ■99 (3e), Connor Ellemans 55.89 m schoolslag, Sander Pastij -i Nicky van Rouwendaal 1.52.25, m Tol 1.50.36 PR; lOOm rugslag; lemans 1.55.37 (2e), Jos Schimmel e) PR, Sven van Zanten 1.44.62, ier 1.47.25 PR, Eline Schoenma* 7 PR; lOOm vlinderslag, Safléej 58.63, Nicky van Rouwendaal Danielle van Tol 1.59.29; 200* Sven van Zanten 3.53.37 PR» Jo.s 3.38.59 (3e), Anne Cukier 3.32.14 Schoenmaker 3.31.11 PR- Bowling Vereniging is-Vrije Teugel 0-5, SNS I-Big 1-4, Flintstone's-Wuppies 0-5. :-Spare 5-0, Outsiders-Briljantj# :-Team 6 5-0. IBB-tjes 2-3, Toverbal-SNS 2 2-3, Stalenhoef 3-2, Naadje-Team 6 5* Hoekers-Inframatica 1-4. en wedstrijd om gauw te vergeten, at was de conclusie van Shot na af- op van de kansloze nederlaag te- in Entac (1-9) in het Orlandoge- iouw. Na drie duels wachten de ta feltennissers nog altijd op de eerste 'inst viel voor het publiek bitter weinig te nieten. De Soesters haalden alle drie lange na het beoogde niveau niet. Vooral bij Robbert Huisman en Erik (erkus liepen de frustraties vanwege let slechte spel hoog op. be start van het duel zag er nog hoop vol uit voor Shot. Huisman verloor nipt van Smit en ook Merkus was dichtbij een zege. Na drie games moest hij zich Uiteindelijk gewonnen geven tegen Tic heler. Daarmee was de koek echter op voor de thuisploeg. Zeven van de volgende acht partijen gingen kansloos verloren. Ga messtanden van 8-21 en 10-21 waren tot ergernis van de Soesters geen uitzon dering en de fouten stapelden zich op. Alleen Hans van Gooi wist de eer van Shot nog te redden. Met de voor hem zo kenmerkende vertragingstactiek lukte het Van Gooi de mentaal labiele Tiche ler uit zijn tent te lokken en een punt voor de Soesters binnen te halen. Hiermee was weliswaar de eer gered, maar dat bleek niet meer dan een pleis ter op de grote wond. Feit is dat Shot nu met zeven punten uit drie wedstrijden stijf onderaan staan in de derde divisie. De derdedivisionist krijgt het zwaar te verduren in de rest van de competitie. Het zal de vraag zijn of de tafeltennis sers nog boven de degradatiestreep kun nen komen. Zaterdag spelen de Soesters in Den Bosch. Daar wacht Never Despair. Sportkopij die 's maandags na 15.30 uur wordt aangeleverd, loopt het risi co niet te worden geplaatst Dat heeft te maken met een tijdelijk andere be zetting van de sportredactie. Van 1 I oktober tot en met 31 januari 2001 wordt Johan van Beek vervangen door Joost van den Berg die bet afge lopen seizoen de voetbalvers!agge- ving al voor zijn rekening nam. Sportkopij voor de Soester Courant dient normaal gesproken vóór maandagmorgen 10.00 uur te rijn aangeleverd. Dat lukt, om verschil lende redenen, niet altijd en daar teelt de redactie begrip voor. Meest al lukt het dan ook om alle later aan geleverde sportkopij te plaatsen, mits ze uiteraard daarvoor in aan merking komt De sportredactie doet een klem mend beroep op haar leveranciers om kopij zo snel mogelijk in te leve ren. De officiële deadline blijft maandag 10.00 uur, maar de redac tie blijft zich flexibel opstellen in ge val van uitzonderingen, zij liet de ko mende vier maanden tot uiterlijk maandag 15.30 uur. Data van en gegevens over (speciale) evenementen rijn vaak ruim van te voren bekend. Toch wordt dan wel eens tot het laatste moment gewacht, alvorens de redactie van de Soester Courant wordt ingelicht In deze ge vallen is het voor de redactie juist prettig zo vroeg mogelijk te worden ingelicht Bij voorbaat dank. Sportredactie Soester Courant -SO Soest Al 0-1; SOSoe A2 1-9; CDW Bl - SO S Soest B2 - HVC Bl 3-4; S" oda'46 B6 9-3; Quick B2 - SO Soest Cl - Zuidvogels Cll ïst C2 - Eemboys C2 9-2; !2-SO Soest C3 0-2; WZAl st C4 2-4; WZ'49 - SO Soest] Soest Dl - WOP Dl 6-0;! - SO Soest D2 5-1; SO Soest els D3 1-6; SO Soest D5 - -8; WZA D5-SO Soest D61 land D4 - SO Soest D7 1-3; SO Soest El 5-2; SO SoestE2 E2 5-2; SO Soest E3- WZA ia'46 E4 - SO Soest E4 0-10; 7 - SO Soest E5 1-8; SO Soest E4 2-2; SO Soest E7 - Hoe- 3-4; Spakenburg E3 SO Soest Soest E9 - KWA E3 15-0; E2-SO Soest E10 7-2; CJW est EU 17-0; SO Soest E12- E4 3-4; Hoogland F2 - SO 2; SO Soest F2 - Hoogland F1 F1 - SO Soest F3 7-1SO Soest •9 F2 0-3; Nieuwland F2 - -1; SO Soest F6 - Quick F4 0- F7-SO Soest F10 13-0; CJW ïst F8 4-0; SEC F2 - SO Soest unioren: Soest 1-4. d: L-DOSC1 3-7. □p maandag 23 oktober organi- rt Hees op haar sportcomplex i de Verlengde Oude Utrechtse- weg voor de tiende maal in succes sie het 'buurt/vrienden-voetbaL [toernooi'. Dit evenement is gratis i toegankelijk voor spelers van 6 t en met 17 jaar. Traditioneel wordt er op een half veld met kleine doelen gespeeld in vier leef tijdscategorieën. Deze zijn: 6 t/m 8 jaar, f t/m 11,12 t/m 14 en 15 t/m 17 jaar. Bij de eerste drie categorieën bestaan de tams uit zeven spelers en mogen er wee wissels worden ingeschreven. De atste behelst een speler minder. Ieder team dient samengesteld te zijn uit spelers en/of speelsters met dezelfde leeftijd (gemengde teams zijn toege staan), die daarnaast vrienden/vriendin nen zijn en/of in dezelfde straat of buurt wonen. De teams dienen zelf voor voetbalschoenen en sportkleding te zor gen. Een paar dagen voor aanvang krij gen de ingeschreven ploegen het regle ment en toernooiprogramma toegezon den. De inschrijving voor dit toernooi sluit op 14 oktober. Inschrijvingsformulieren zijn verkrijgbaar en kunnen weer inge leverd worden op de volgende adressen: K.Schouten, Wollegras 27, tel: 6018490; Y. Hartman, Jan Steenlaan 33, tel: 6027189; J.H. Wiss, Van Ha melstraat 46, tel: 6032028 en de Hees kantine aan V.O. Utrechtseweg, tel: 6012272. Mouchine Loukili probeert Daniël Moreno uit te spelen. De aanvaller scoorde een doelpunt in het duel met SWSMC. Dat bleek niet genoeg want Soest verloor thuis met 1-3. slaande beweging. Na afloop vertelde Hagen dat hij slechts een duw had uit gedeeld. Oeldrich zag het anders en toverde de rode kaart te voorschijn. De domme actie van Hagen bezorgde Soest een mentale dreun, want de ploeg zak te in. Tien minuten later stond het 1-3. Keeper Olaf van de Grift, hij had nog geen bal gezien, had het nakijken op een schot van Van Bueren. In de resterende speeltijd gebeurde er geen noemens waardige acties meer. "De rode kaart was het breekpunt van de wedstrijd. Na de 1-2 had de ploeg nog een paar kansen. Daarna liep ze achter de feiten aan. De irritaties namen toe en de koppies gingen naar bene den". De analyserende Van de Pol bleef na afloop opvallend rustig, maar inwen dig kookte hij waarschijnlijk van woede. Drie rode kaarten in vijf wedstrijden, dat kan toch niet? Het heeft de ploeg minimaal zes punten gekost en dat is natuurlijk zuur. De basketballers van Red Stars heb ben ook hun tweede duel in de eer ste rayonklasse verloren. In Beu kendal bood de ploeg van Hans de Rond opponent Niels Stensen uit Utrecht goed weerstand, maar kon de nederlaag niet voorkomen: 65- 70. Coach De Rond was na afloop tevreden over het vertoonde spel van zijn ploeg. Volgens hem ging niet alles even goed, maar de Soester had ook op bepaalde momenten genoten van zijn formatie. Tot op het allerlaatste moment bleef het duel zeer spannend en waren de krachtsverschillen uiterst miniem. Tot verrassing van De Rond die zijn ploeg vooraf minder kansen had toegedicht om voor eigen publiek een positief re sultaat neer te zetten. De Rond kon wederom niet beschikken over Guido la Rose en Jan van Maanen. De afwezigheid van deze belangrijke spelers bleek achteraf cruciaal. Vooral La Rose is met zijn snelheid meester in situaties waarin de basketballers een break willen uitvoeren. Deze uitval le vert de basketballers minimaal tien pun ten per duel op. Nu kwam de break ge heel niet uit de verf. "Ik heb nog wei nig ploegen meegemaakt die in Beuken dal de break op een manier uitschakel de zoals Niels Stensen deed", aldus de Soester trainer. Red Stars was daardoor genoodzaakt op een andere manier aan de punten te komen. Dat ging in bepaal de fases van het duel naar behoren, maar er waren ook periodes dat de ploeg niet kon scoren. "Het was heel wisselend. Soms was het spel subliem en soms ook afschuwelijk. De jonge spelers waren in bepaalde gevallen overenthou siast na een mooie actie, waardoor er veel balverlies werd geleden", verklaar de De Rond. Beide ploegen hielden elkaar de gehe le wedstrijd in evenwicht. Er waren momenten dat Niels Stensen een voor sprong had, maar de Soesters kwamen ook een aantal punten los van de Utrechters. "Als je zo'n duel bekijkt, dan krijg je een flipperkast-gevoel", zei de Rond. Met de rust was het 26-30 in het voordeel van de Utrechters. Na rust bleef het spannend en hielden ze gelij ke tred. In deze periode begon één van de scheidsrechters op een merkwaardige manier beslissingen te nemen die irrita ties aan beide kanten opleverden. "Er ontstonden zulke warrige situaties waar door je je ging afvragen of hij wel bij de juiste sport hoorde". Bij een stand van 65-67 besliste de arbiter de wedstrijd in het nadeel van de Soesters. Gerben de Jong penetreerde in de verdediging van Niels Stensen en zag Dennis van Wijk vrijstaan. Met een lay-up bracht hij de stand ogenschijnlijk weer in evenwicht en leek Red Stars ook nog een vrije worp te mogen nemen na een fluitsig naal van de scheidsrechter. "Het duur de toen heel lang voordat hij een beslis sing nam. Na lang aarzelen constateer de hij 'lopen' van Van Wijk. Dat was onterecht." De frustraties van de Soes ters kwamen tot uiting in een technische fout waardoor Niels Stensen wel een vrije worp mocht nemen en daarna in balbezit bleef. De 65-70-achterstand kon niet meer veranderd worden. Zaterdag moet Red Stars aantreden te gen Voorburg 2, de promovendus uit de tweede rayonklasse. Aanvang 14.00 uur. ómpetitie Soester Bowlin ook op dinsdag (C-drie)l SO Soest heeft zichzelf aan de Bos- Vaat-Oost de nek omgedraaid. Hoewel opponent SWSMC de be tere ploeg was, had de ploeg lang Jitzicht op een gunstig resultaat. In Ie 60ste minuut knapte er evenwel lts in het hoofd van Ro bert Hagen. De immer rustige en stoïcijnse doel kan werd van het veld gestuurd na Jen slaande beweging en benadeel- fie daarmee zijn teamgenoten. De [oesters verloren uiteindelijk met 1- ■atuurlijk was Henk van de Pol zeer jerbolgen over de rode kaart van Ha len. Het betekende alweer de derde ide prent na slechts vijf wedstrijden. In |et eerste duel met Elinkwijk mocht Ali «oukili voortijdig gaan douchen en an- (erhalve week geleden (tegen ADO'20 red.) kon Gerdo Kuenen inrukken. De testers kunnen blijkbaar moeilijk de nstraties en irritaties in toom houden. Kat is op zich niet eens zo erg, maar als let team daarna het hoofd in de schoot Igt, dan heeft dat ernstige gevolgen. Zo fok in de wedstrijd tegen debutant VSMC. J)e nederlaag zette de Soester ploeg feer met beide benen op de grond. Na e wedstrijden hadden de blauwhem- jden al zes punten verzameld en stonden nee hoog op de ranglijst van de (oofdklasse A. Van de Pol waakte ech- r voor euforie en verkondigde dat zijn lormatie honderd procent inzet moest J>nen, anders werd het tweede avontuur lp het hoogste niveau van de zondag- pnateurs een buitengewoon lastige op ia ve. Na de 'veegpartij' tegen ADO'20 J2-6) hoopte de Barnevelder dat Soest |e boodschap had begrepen. Volgens de «ach deed de ploeg er zondagmiddag jveinig mee. "We vinden onszelf te |oed. De spelers toonden teveel irrita- Ees over verkeerd gespeelde ballen. Het l wel met onervarenheid te maken lebben", aldus Van de Pol. ren opzichte van het thuisduel tegen \DO'20 had de Barnevelder zijn basis opstelling ongemoeid gelaten. In de be- buifase had SWSMC het initiatief. De ploeg uit Schiedam hanteerde een hoge balcirculatie en creëerde ruimte via de zijkanten. Vooral de wissel na acht mi nuten pakte gunstig uit voor de debu- ant. Rechtsback Samir Boukhari ging Iruit ten faveure van Nilton Ramalho. De behendige speler mocht op het mid denveld spelen. Van hem ging de mees te dreiging uit. Jelle Huizenga en Jeroen van Veenendaal kregen geen vat op Ramalho. In de 23sle minuut kwamen de bezoekers op voorsprong. Uit een corner kopte Daniël Moreno via de grond binnen: 0- 1. Op basis van die periode was de stand volkomen terecht. Langzamer hand kwamen de Soesters niettemin meer in het wedstrijdbeeld voor. Rene de Bree schoof veelvuldig door om vooral Martijn Stalenhoef, centraal op het middenveld spelend, te ondersteu nen. Het duel kantelde daardoor in het voordeel van Soest. Paul Dreef en Van Veenendaal, beiden onzichtbaar ander halve week geleden, hielden het veld goed breed en zochten de diepte op het juiste moment op. Na ruim een half uur noteerde de thuisploeg de gelijkmaker. Christiaan Brons verstuurde een diepte bal op Dreef die een afgemeten voorzet op het hoofd van Mouchine Loukili af leverde: 1-1. SWSMC was even de kluts kwijt en mocht van geluk spreken dat de blauw- hemden verzuimden om een voorsprong jazellen-Smeeing/Bty mvogels-SSS 4 (StarinJ s j sver Despair-Shot m j Z'49-WV-HEDW (eJ T-Hees (Veenendaal) I SEC-DMC (BosstraaJ inkelboulevard/Dio OoJ m/SoVoCo (D) (Oosterl am/SoVoCo (H) -AGa! mp-Red Stars (D) (Ussdl IHC Soest (D)-Strawbd ;sweg) MHC Soest (H)-Sneel BV-Soest (Amsterdam) iC-Wü (Bosstraat-Wesi i

Soester Courant | 2000 | | pagina 13