töt «6.700,- Groot Comman van toren Kleinegris Adviesgroep informeert over nieuw belastingstelsel Grandioze B T W-kortingen Werk aan de weg in Soest Films, workshops, kookclubs en discofeest bij X-Change Open dag I Auto Vandermeer Amersfoort Eemland Motors Soest Dealergroep Midden-Nederland laat Miljoenennota herschrijven Laatste nieuws PAGINA 14 CDA-vrouwen uit provincie bijeen Dicté... Dikthee... Dictee...? Tienercentrum start nieuwe activiteiten Nieuwe bewoners Entert Verkeerscontroles Alcoholcontrole Pand gekraakt NIERDIALYSE. Dinsdag 10 oktober in Royal Pare Soestduinen l WOENSDAG 4 OK WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT Extra ZALMsnippen voor au Midden-Nederland w Kleinegris Adviesgroep Op dinsdag 10 oktober organiseert Kleinegris Adviesgroep uit Soest een voorlichtingsavond over het be lastingstelsel dat op 1 januari 2001 zijn intrede doet. De bijeenkomst is uitsluitend bedoeld voor bestaande klanten en vindt plaats in de Bea- trixzaal van hotel Holiday Inn Royal Pare Soestduinen, vanaf 19.30 uur. Aan de orde komen onderwerpen als financiering eigen woning, oudedags voorziening, beleggen, vermogensrende- mentsheffing, winst uit onderneming, pensioenvoorziening DGA, de mee- trek/meesleepregeling, de veegwet en de invoeringswet, dus het wordt zowel voor de particulier als de ondernemer een interessante en leerzame avond. Kleinegris heeft daarvoor zeer deskun dige sprekers uitgenodigd. Voor de pau ze neemt André de Wit - werkzaam bij een grote verzekerings- en beleggings maatschappij, waar hij particuliere be leggingen, hypotheken, pensioenen en lijfrentes behandelt - het particuliere gedeelte voor zijn rekening; na de pau ze spreekt Bert Bongers - een ervaren Op woensdag 11 oktober a.s. houden de CDA vrouwen in de provincie Utrecht hun halfjaarlijkse Algemene Ledenver gadering in de Hervormde Kapel, Ka- pelweg 4 te Maarn. Aanvang 19.30 uur. Na het huishoudelijk gedeelte, waarin een nieuwe voorzitter wordt voorge steld, houdt Ans Willemse, vice-voorzit- ter landelijk CDAV, een inleiding over het onderwerp: "CDA-vrouwen in de 21e eeuw; waar staan we als CDA vrou wen en waar zijn we naar op weg?" Voprts houden Karla Peijs, CDA Euro pees Parlement, Gerda Verburg, CDA Tweede Kamer, en Plonia Pieper, CDA Provinciale Staten, een politieke rond blik. Belangstellenden zijn van harte welkom. fiscalist, sterk MKB-georiënteerd, die artikelen publiceert die in de landelijke media worden besproken - over de DGA en de onderneming. Wat er tij dens de pauze gebeurt is nog een ver rassing. Onder de naam Kleinegris Adviesgroep zijn drie activiteiten ondergebracht: Kleinegris Assurantiën, Kleinegris Ad ministratiekantoor en Kleinegris Belas tingadviseurs. Het enthousiaste en des kundige team medewerkers staat garant voor het beste en meest complete advies dat men kan krijgen. Het grote voordeel is dat in één kantoor het totale pakket aan financiële dienstverlening en verze keringen beschikbaar is, op basis van een uitstekende kennis van zaken en meer dan 25 jaar ervaring. Dat is de kracht van Kleinegris: optimale advise ring op basis van vertrouwen, kennis en kunde. Juist omdat verzekeringen, fi nanciële zaken en belastingen zo in el kaar grijpen is het prettig om te weten dat complexe zaken op perfecte wijze opgelost kunnen worden. Assurantiën Voor alle verzekeringen kan men bij Kleinegris terecht. Particulier of bedrijf, men krijgt altijd een passend advies op basis van diverse vergelijkingsprogram ma's, waarmee de voorwaarden en pre mieberekeningen kunnen worden uitge werkt. Kleinegris Assurantiën is een onafhankelijk adviesbureau, aangesloten bij de NBVA, een vereniging van onaf hankelijke financiële en assurantieadvi seurs. De toelatings- en kwaliteitseisen staan borg voor deskundigheid en per manente educatie op het brede vakge bied. Op het gebied van beleggingsadviezen is Kleinegris als cliënten-remisier inge schreven in het STE-register (Stichting Toezicht Effectenverkeer). Als onafhan kelijk intermediair doet het bedrijf za ken met vrijwel alle verzekeringsmaat schappijen en banken, waardoor het in staat is om een objectieve vergelijking te maken tussen de diverse verzeke rings- en bankproducten. Het team van Kleinegris Adviesgroep. Financiële planning Kleinegris maakt gebruik van geavan ceerde software. Bij het plannen van de financiële toekomst komt nogal wat kij ken. Met een goed financieel plan krijgt men een overzicht van de huidige situa tie. Daarin worden aanbevelingen ge daan om de financiële toekomst naar eigen wensen in te richten. Het kenmerk van een financieel plan is dat alle onder delen die de financiële situatie bepalen op elkaar worden afgestemd. Denk eens aan hypotheek, pensioen, sparen, beleg gen, financieringen, lijfrente, fiscale vrij stellingen, enz. Gelukkig staat men er niet alleen voor: Kleinegris assisteert graag. Administratiekantoor Voor bedrijven en particulieren voert Kleinegris de complete administratie, van financiële en loonadministratie het opstellen van jaarrekeningen, adviseert bij het opzetten of aanpassen van administratiesystemen. Belastingadvies De advisering van dit bedrijfsonderdeel gaat veel verder dan de naam doet ver moeden: accountancy, belastingen, be leggingen, vermogensbeheer, financiële planning. Kortom: een compleet pakket financiële dienstverlening. Als belasting adviseur is Kleinegris lid van het CB, het College van Belastingadviseurs, met de verplichting tot permanente educa tie om up-to-date te blijven in een ver anderend belastingklimaat. Voor onder meer (directie)pensioenen, lijfrenteaf trek, stamrecht, gouden handdrukken, bedrijfsomzetting en -opvolging is Klei- ij negris dan ook de aangewezen ge sprekspartner, waarbij regelmatig wordt samengewerkt met een jurist en/of no taris. Voor alle informatie: Kleinegris Advies groep, Bosstraat 12,3766 AG Soest, tel 6013260. Toevoegen plateaus 3 Okm/u-gebieden De volgende plateaus en de geplande data van aanleg in de komende weken. Insp. Schreuderlaan, nabij de rotonde: maandag 2 oktober t/m woensdag 4 oktober; Noorderweg, nabij de Vrede hofstraat: donderdag 5 oktober t/m vrijdag 6 oktober; Apollo, nabij de Mer- cury: maandag 9 oktober t/m woensdag 11 oktober. Ter plaatse van deze werk zaamheden is geen doorgaand verkeer mogelijk. Herstel plateaus Eigendomweg Op de Eigendomweg worden op vrijdag 6 oktober de opritten van de plateaus tussen de Koningsweg en de Amnes- tylaan hersteld. Het verkeer zal hiervan enige hinder ondervinden. Opnieuw bestraten Lange Brinkweg Op maandag 9 oktober start de aanne mer met het opnieuw bestraten van de Lange Brinkweg tussen de Oude Raad huisstraat en de Korte Kerkstraat. Het werk start vanaf de Oude Raadhuis straat. Op dit gedeelte van de Lange Brinkweg is tijdens het werk geen ver keer mogelijk. De genoemde data zijn sterk afhanke lijk van het weer. Juist voor bestratings- werk mag het niet al te veel regenen. Op zaterdagen en zondagen zijn de rijbanen wel bereidbaar. Rioolvernieuwing 't Hart Het project om het rioolstelsel in de wijk 't Hart te vernieuwen en te verbe teren start de aannemer op maandag 2 oktober met het vervangen van de rio lering in Koninginnelaan. Over de Ko- ninginnelaan is dan geen doorgaand ver voer meer mogelijk. Het werk zal een flinke periode duren. Buslijn 71 rijdt vanaf 2 oktober via de Nieuwstraat. De haltes "Beckeringhstraat" en "Hart- weg" op de Koninginnelaan vervallen. Nabij de aansluiting van de Koningin nelaan op de Beckeringhstraat plaatst het busbedrijf noodhaltes. De reizigers van lijn 71 kunnen, ook de haltes van buslijn 70 op de Nieuwstraat gebruiken. Bereikbaarheid Tijdens de werkzaamheden worden de winkels, bedrijven en woningen aan af gesloten weggedeelten zoveel mogelijk bereikbaar gehouden. Als de huisvuilau- to's vanwege de werkzaamheden niet langs de woningen kunnen rijden, zorgt het personeel van het aannemersbedrijf voor het verplaatsen van de containers naar een verzamelplaats. Voorwaarde is wel dat de afvalcontainers 's morgens op het trottoir van de woning of daar direct bij staan. Ook moet het juiste huisnum mer nog duidelijk leesbaar zijn om in het bezit te blijven van de eigen contai ner. Vervanging brug Veenbesvijver De brug over de vijver tussen de Veen besstraat en de Koningsweg wordt hal verwege de maand oktober vervangen. Zodra de delen van de nieuwe brug zijn geconstrueerd wordt de huidige brug gesloopt. Het gaat om een volledige ver vanging. De nieuwe pijlers zullen moe ten worden geheid. De wandelverbin- ding tussen de wijken Smitsveen en Overhees zal enkele weken niet gebruikt kunnen worden. Wie spelt het best? Binnenkort orga niseert de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) de inmiddels al weer vijfde - jaarlijkse editie van het GROOT SOESTER DICTEE DER NEDERLANDSE TAAL. Dat ge beurt op 22 november in het ge meentehuis van Soest en er is plaats voor 25 deelnemers. In de Soester Courant van 11 okto ber a.s. (volgende week) wordt het traditionele "proefdictee" afgedrukt, waarmee kandidaten zich voor deze spannende spellingwedstrijd kunnen qualificeren/qwalifiseren/kwalifice- ren, kortom: tot de selectie voor het "Grote Dictee" kunnen doordringen. Het proefdictee bestaat uit een for mulier met twee opdrachten: (1) twintig meerkeuzevragen over "moeilijke woorden" en (2) tien zin nen waarin de fouten moeten worden aangegeven en geteld. Een smakelijk "kluifje" voor ieder een die geïnteresseerd is in de Neder landse taal. Let op de Soester Cou rant van volgende week voor meer informatie. Doe mee! Tienercentrum X-change is volop begonnen. Op vrijwel alle dagen is er opvang voor tieners. Op maan dag is er een kookclub van 16.00 tot 17.30 uur. X-change beschikt over een volledig uit geruste keuken waarin de tieners aller lei lekkers kunnen klaarmaken en op eten. Elke woensdagmiddag wordt er van half twee tot half vier een film ge draaid. In de pauze is frisdrank voor f 1,00 en chips voor f 0,50 te koop. Op de donderdagmiddag is op dit moment het ecokidsproject aan de gang. Hieraan kunnen geen tieners meer deelnemen, omdat deze activiteit vol zit. Per 1 de cember zal er op donderdag een knut- selmiddag gaan plaatsvinden. Aan deze activiteiten kunnen tieners die in de opvang zitten, gratis deelnemen. Tieners Stichting De Paardenkam zaterdag 28 oktober een o op de boerderij Vosseveld Birkstraat Vanaf 11.00 u koffie en kunnen bezoeker gemak de paarden begroet een rommelmarkt en één medewerkers zal het sme hoefijzers demonstreren eventueel herfstweer kar schuild worden in de grote deze dag opgezet is. Er zullen vier nieuwe bewon< 'bejaardentehuis voor paardei steld worden: Stelpa, een LJsla rie van 33 jaar uit Amstelveen 20 jaar oude Arabische halfb I Vier (oud-)commando's spectaculair "abgeseilt" van tl de Oude Kerk. Ze lieten zi j transen voor de voeten zak bruidspaar Peter Weij en Nii I (Buntweg), van wie in de kei 1 lijk bevestigd werd door ds die met worden opgevangen bij X-chan ge, maar wel mee willen doen aan de activiteiten, kunnen aan de Molenstraat 142 een strippenkaart voor f 25,00 ko pen. De activiteiten kosten twee strip pen per keer. In de herfstvakantie gaat er een dj- workshop van start. De kosten hiervoor bedragen f 25,00 voor vijf middagen. Deze workshop wordt afgesloten met een disco op vrijdagavond, waar de dj's in spe hun kunsten kunnen laten zien. De toegang van de disco is twee strip pen. Per 1 oktober gaat ook de huiswerkbe geleiding bij X-change van start. Kinde ren in de opvang hoeven hiervoor niet extra te betalen, maar voor tieners die alleen huiswerk willen komen maken, zijn de kosten twee strippen per middag- Voor meer informatie, tel 6017615. Dit digitaal audio I elegant muziekcen luidsprekersystemt Surround gelui vanaf elke brot Hifi-geluid op i Muziek- of Hor op de knop Duidelijk verst; Zo goed als on Complete systi Er kan tegelijki twee of meer ALLEEN BIJ DE FORD-DEALERS VAN MIDDEN-NEDERLAND ALLEEN BIJ DE FORD-DEALERS VAN MIDDEN-NEDERLAND Afgelopen maandag werd er een ver keerscontrole gehouden op de Beuken laan en de Dalweg. Hierbij werden 18 bestuurders bekeurd voor het niet dra gen van de autogordel, 's Avonds wer den er op de Ossendamweg zeven fiet sers bekeurd die zonder licht reden. Op de Birkstraat werd zondagmiddag tussen kwart over één en twee uur een alcoholcontrole gehouden. In totaal moesten 59 automobilisten een blaastest doen. Eén bestuurder had teveel ge dronken om te kunnen rijden, hij kreeg een proces-verbaal. Zaterdagmiddag rond half zes contro leerden agenten een oud pand in de Ei kenlaan. De politie kreeg een melding binnen dat jongeren het pand aan het vernielen waren. De jongeren verklaar den dat zij die middag uit woningbe hoefte het pand hadden gekraakt. De wijkagent heeft de zaak in onderzoek. HET LAAT JE NOOIT LOS. Het huidige BTW-tarief op auto's bedraagt 17,5%. Per 1 januari 2001 wordt dit verhoogd naar 19%. Wij, van Auto Vander meer Amersfoort en Eemland Motors Soest, maken graag een uitzondering voor de extra ingekochte fordmondeo Bu siness Edition*. de fordmondeo Ghia Platinum* en de fordgalaxy Business Edition* (allen modeljaar 2000). Wie namelijk een of meerdere van deze auto's koopt, betaalt bij ons welgeteld 0% BTW. Het ingesloten BTW-bedrag op de catalogusprijs krijgt u van ons als het ware terug in de vorm van een inruil- bonus. bovenop de inruil-taxatie- waarde** van uw huidige auto! Daarmee kan uw financiële voordeel oplopen van minimaal ƒ5.200,- tot niet minder dan ƒ16.700,-! Bovendien kunt u bij aanschaf van een nieuwe fordmondeo gebruik maken van onze unieke financierings mogelijkheden en onze financial lease acties met een extreem lage rente vergoeding van slechts 2,9%. zolang de voorraad strekt taxaties volgens de voorwaarden en richtlijnen van de tarievenlijst Auto Telex Nederland Kortingacties zijn ook geldig voor demo-auto's en companycars (1999/2000). Combinatie met andere acties of aanbiedingen is niet mogeljjk. Onze verkopers informeren u graag over de voorwaarden en condities. fordgalaxy Business Edition (benzine - diesel) fordmondeo Business Edition fordmondeo ghia platinum (4 drs., 5 drs., wagon benzine - LPG af fabriek (Bi-fuel) - diesel) Fluorweg 49-51, Bedrijvenpark 'Isselt', vak A Beukenlaan 80-82 (boek Dalweg) 3812 RW Amersfoort - Telefoon 033-4670511 3762 AJ Soest - Telefoon 035-6030781 in|tia,ef verwerven Auto Varderneer Amersfoori Door een uniek ve w en Eer-,land Motors Soest lpT1il Forddealers Auto Vandermeer Amersfoort en Eemland Motors Soest bewerkstelligen subsidie op huidige catalogusprijzen van diverse Ford s en stunten nu met DEN I IA AC i'olitieke knngerfsn'BCT Haae AÊ u.Lin overslag en heb bei) invulling gegeven min Van un/e verslaggever IV F-Wdealer \„u> Vandewwc Amersfoort en heraUnd Motors Soes. zijn «n unieke act* gestart. Stam er per I 1 - 2WI een BIW vertogm vin ,,V( naar l-« op stapel. N eui van Je/* Forddealers een nwnwe h>ró- mondeo of Fordgalaxy heulen modeljaar moo, koopt, betaalt >'elen>aal geen B1W Pon speciale inruitttmtis. gelijk aan h van de ingesloten BTW op de ca, a- iogusprijs van éen dezer modellen, komt namelijk «rug bovenop de waarde van de door de klant in te ruilt* i,it mitiattef word. in vele kring™ van noimek geinletesvcrd Nedulam aejuiehc,

Soester Courant | 2000 | | pagina 14