Violen SffiS rmeert Commando's 'abgeseilt' van toren Oude Kerk eicpert SCHOEMAKEB amóhocK 95 uintratuin kookclubs Change 'FotoMonument 2000' gaat geschiedenis schrijven Open dag De Paardenkamp 'Kunstnagels zijn voor iedereen' PAGINA Bose® Lifestyle" 12 Digitaal Audio Home Entertainment Systeem PAGINA 15 Dicté... Dikthee... Dictee...? -tiviteiten Aanmeldingsformulieren in gemeentehuis Expositie Remusat in Galerie Wind Cursussen in zowel kwekerij als kerk Tekeningen van leerlingen in expositie C-drie Natuur Nabij IVN-wandeling in De Hoge Vuursche Nieuwe bewoners op zaterdag 28 oktober SOESTER COURANT Klaverjassen bij 'De Vriendschap' Unicef-actie ^ER^pH/lNKEL De Tibetaanse dierenriem Dicté... Dikthee... Dictee...? Sursum Corda zoekt tenoren (e.a.) WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 Hoor het verschil. Vraag om een demonstratie bij uw geautoriseerde Bose dealer. Burg. Grothestraat 9, Soest, telefoon 035-6010344 Expo Ans Wilbers Jazzclub Perron 5B Jolanda Zoetelief's 'Queens Nails Fashion TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN uRlCEf Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100.000 tapijttegels in voorraad. NIÉUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm jGrootbloemige In diverse kleuren, 6 stuks in draagtas van 4,95 voor Amersfoort, Amsterdamseweg 139, tel. 033-4611203. rilj HfT GROENE WARENHUIS Bij Intratuin komen je ideeën tot bloei! Betier sound through research Dit digitaal audio home entertainment systeem combineert een elegant muziekcenter met de nieuwste generatie Acoustimass' luidsprekersystemen. Surround geluid uit vijf onafhankelijke luidsprekers vanaf elke bron Hifi-geluid op elk luisterniveau Muziek- of Home Cinema-weergave met één druk op de knop Duidelijk verstaanbare dialogen, zelfs bij laag volume Zo goed als onzichtbaar te plaatsen luidsprekers Complete systeemcontrole overal in huis Er kan tegelijkertijd en onafhankelijk van elkaar in twee of meer ruimtes naar een bron worden geluisterd Bioscoopgeluid Conventioneel Bose Lifestyle' 12 Home Cinema Digitaal Audio Home geluid Entertainment Systeem 5498,- ïle planning maakt gebruik van geavaa- tware. Bij het plannen van de toekomst komt nogal watkij- :en goed financieel plan krijgt verzicht van de huidige situa- n worden aanbevelingen ge- de financiële toekomst naar sen in te richten. Het kenmerk ïancieel plan is dat alle onder- de financiële situatie bepalen worden afgestemd. Denk eens heek, pensioen, sparen, beleg- :ieringen, lijfrente, fiscale vrij- enz. Gelukkig staat men er ti voor: Kleinegris assisteert stratiekantoor rijven en particulieren voert i de complete administratie, riële en loonadministratie tot llen van jaarrekeningen, en bij het opzetten of aanpassen ïistratiesystemen. igadvies ring van dit bedrijfsonderdeel verder dan de naam doet ver- accountancy, belastingen, be- vermogensbeheer, financiële Kortom: een compleet pakket dienstverlening. Als belasting- s Kleinegris lid van het CB, ;e van Belastingadviseurs, met :hting tot permanente educa- -to-date te blijven in een ver- belastingklimaat. Voor onder ectie)pensioenen, lijfrenteaf- irecht, gouden handdrukken, izetting en -opvolging is Klei- m ook de aangewezen ge- tner, waarbij regelmatig wordt /erkt met een jurist en/of no- informatie: Kleinegris Advies sstraat 12,3766 AG Soest, tel. It het best? Binnenkort orga- le SLAS (Stichting Literaire ten Soest) de - inmiddels al- 'de - jaarlijkse editie van het T SOESTER DICTEE DER ILANDSE TAAL. Dat ge- p 22 november in het ge- iuis van Soest en er is plaats deelnemers. >ester Courant van 11 okto- (volgende week) wordt het iele "proefdictee" afgedrukt, e kandidaten zich voor deze ide spellingwedstrijd kunnen -ren/qwaüfiseren/kwalifice- tom: tot de selectie voor het Dictee" kunnen doordringen, efdictee bestaat uit een for- met twee opdrachten: (1) meerkeuzevragen over ke woorden" en (2) tien zin- rin de fouten moeten worden wen en geteld. akelijk "kluifje" voor ieder- geïnteresseerd is in de Neder- aal. Let op de Soester Cou- i volgende week voor meer tie. Doe mee! orden opgevangen bij X-chan- wel mee willen doen aan de n> kunnen aan de Molenstraat trippenkaart voor f 25,00 ko- ictiviteiten kosten twee strip- eer. rfstvakantie gaat er een dj- 1 van start. De kosten hiervoor f 25,00 voor vijf middagen, rkshop wordt afgesloten met op vrijdagavond, waar de dj's n kunsten kunnen laten zien. van de disco is twee strip- Dber gaat ook de huiswerkbe- bij X-change van start. Kinde- opvang hoeven hiervoor niet etalen, maar voor tieners die iswerk willen komen maken, sten twee strippen per middag, r informatie, tel 6017615. i van Kleinegris Adviesgroep, "FotoMonument 2000" is een lan delijk project, waarbij het dagelijks leven in Nederland zal worden vast gelegd. Het leven van mensen thuis, op het werk, op straat, of waar dan ook. Gewone handelingen, die zo alledaags zijn dat ze nooit worden vastgelegd, juist omdat ze zo ge woon zijn. Het doel van dit project is tweeledig: de dagelijkse cultuur documenteren en mensen stimuleren om zich uit te druk ken met behulp van fotografie. Iedereen kan een fotobijdrage leveren aan "Foto- Monument 2000". Het is de bedoeling dat de deelnemers de laatste drie maan den van dit jaar rond een zelf gekozen onderwerp een fotoserie gaan maken. Al deze (tienduizenden) foto's zullen getoond worden in een grote fotopre sentatie. Daarnaast wordt van iedere foto een tweede exemplaar bewaard en gearchiveerd in de rijksarchieven. Ko- In Galerie Wind aan de Steenhoffstraat in Soest is tot en met 29 oktober een expositie van de Franse schilder Ber- nard Remusat te bezichtigen. In zijn se rie "Cap et Carte" toont Remusat zijn impressies van het mediterrane verle den. Zijn werk vertelt over het verstrij ken van de tijd en over voorbije gene raties die hun sporen hebben nagelaten. De expositie bestaat uit onder meer oude zeekaarten, historische meetwerk tuigen en imaginaire landschappen. De kunstenaar gebruikt materialen die al eeuwenlang gebruikt worden: natuurlij ke pigmenten, oxides, diverse soorten zand en soms cement. Het materiaal is zodanig verwerkt dat het een ruimtelijk effect oproept. Galerie Wind is geopend van donderdag tot en met zondag, van 13.00 uur tot 17.00 uur. Op het gebied van Afd. SOEST bloemschikken, deco- reren en tuinieren staat een aantal cursussen op het programma bij Groei en Bloei. De lessen zijn be stemd voor zowel beginners als mensen met ervaring. De cursussen en work shops worden gegeven in de Kwekerij aan de Molenstraat of een zaal van de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan. Voor informatie over de cursussen kan op werkdagen tussen 19.00 en 20.00 uur contact worden opgenomen met Ingrid Visser, tel. 6022358. BLOEI 8 Jaarlijks vindt er een sportuitwisseling plaats tussen Soest (Duitsland) en Soest (Nederland). Tijdens deze uitwisseling staat niet alleen sport centraal, maar op cultureel gebied worden er ook diverse activiteiten georganiseerd. Vast onder deel daarvan is tekenen, waaraan in juni werd deelgenomen door leerlingen van het Griftland College. De resultaten daarvan zijn tentoongesteld in de expo sitieruimte van cultureel centrum C- drie, aan de Willaertstraat. De tentoonstelling is gratis te bezichti gen tot en met 26 oktober, van 10:00 uur tot 21:00 uur. IVN-Eemland gaat op zondagmiddag 8 oktober wandelen in De Hooge Vuur sche, tussen Baarn en Hilversum. Ge start wordt om 14.00 uur vanaf het par keerterrein van de SBB-boswachterij Hooge Vuursche, gelegen aan de Hil- versumsestraatweg, tegenover de zijweg naar Lage Vuursche. Borden wijzen daar verder de weg. De Hooge Vuursche ligt op de Utrecht se Heuvelrug. Deze heuvels zijn ont staan tijdens één van de ijstijden, toen een machtige gletsjer halverwege ons land tot stilstand kwam. Er bleven na het afsmelten van het ijs heuvels achter. Het gebied de Hooge Vuursche is zo genoemd ter onderscheiding van het buurtschap de Lage Vuursche. In de 19e eeuw was het hele gebied tus sen Hilversum, Baarn en de Bilt ver deeld in landgoederen van grootgrond bezitters. Het idee werd geboren om een nieuw landhuis te laten bouwen en ar chitect Cuypers, die ook het Rijksmu seum en het Centraal Station in Amster dam heeft ontworpen, kreeg de op dracht om een indrukwekkend kasteel te bouwen. De eerste tijd werd het in tensief bewoond. Daarna werd het kas teel verhuurd als hotel, maar vóór het in gebruik werd genomen brandde het ge heel uit. Het interieur ging grotendeels verloren, de buitenzijde bleef behouden en werd in 1946 gerestaureerd. Het is sindsdien als hotel in gebruik. De voormalige tuin van het landgoed is thans bij Staatsbosbeheer in gebruik als productiebos. Tijdens de wandeling ziet men hier duidelijk voorbeelden van. Er is veel naaldhout aangeplant. De meeste het hele jaar met naalden, maar ook veel lariksen, die in de winter wèl hun naalden laten vallen. Toch zien we ook naaldbomen die een herfstachtige aan blik vertonen vanwege de zure regen. Zo worden we met de neus op een groot maatschappelijk probleem ge drukt. Informatie: tel. 033-4559271. Stichting De Paardenkamp houdt zaterdag 28 oktober een open dag op de boerderij Vosseveld aan de Birkstraat. Vanaf 11.00 uur is er koffie en kunnen bezoekers op hun gemak de paarden begroeten. Er is een rommelmarkt en één van de medewerkers zal het smeden van hoefijzers demonstreren. Voor eventueel herfstweer kan er ge schuild worden in de grote tent die deze dag opgezet is. Er zullen vier nieuwe bewoners van dit bejaardentehuis voor paarden' voorge steld worden: Stelpa, een IJslander mer rie van 33 jaar uit Amstelveen; Jasir een 20 jaar oude Arabische halfbloed mer rie uit Amsterdam; Movystar, een En gelse halfbloed ruin van 29 jaar uit Hou ten en Sota, een Arabische halfbloed merrie van 26 jaar ook uit Amsterdam. Afgelopen zomer zijn er vier bewoners overleden. Icarus stierf op 15 mei aan een herseninfarct. Hij is 29 jaar gewor den. Op 19 juni overleed Corrie op 28- jarige leeftijd aan een zware koliekaan- val en de dag daarna, 20 juni, werd er afscheid genomen van Henderika. Zij werd 34 jaar, wat een hoge is leeftijd voor zo'n groot paard. Ook Desiree was van een respectabele leeftijd, ze was met haar 40 jaren de oudste bewoonster. Op 19 augustus werd zij getroffen door een hartinfarct die haar fataal werd. Bel voor meer informatie over de open dag of donaties 6012534. Op vrijdag 6 oktober beginnen de gezel lige kaartavonden weer bij postduiven vereniging "De Vriendschap", Nachte- gaalweg 8A. Aanvang 20.00 uur. Be langstellenden zijn van harte welkom. Er ligt een programma klaar voor het seizoen. In de krant van vorige week stond bij het artikel over de Najaarsactie van Unicef-Soest dat men door per post te bestellen kosten kan besparen. Dat had moeten zijn: niet per post te bestellen, want bij de Unicef-winkel aan de Lan ge Brinkweg 62 is de volledige collec tie in voorraad. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Toen China in 1950 Tibet bezette vluchtte een aantal Tibetanen naar In dia. Met het maken van traditionele handnijverheidsproducten proberen zij een inkomen te verdienen en tegelijker tijd hun eigen cultuur in ere te houden. De koperen dierenriem is één van deze producten. Volgens de Tibetanen heeft koper een positieve werking op de gezondheid van de mens. Als je het op de huid draagt, trekt het in de bloedvaten en verlaagt het de bloeddruk. Verder heeft koper een gunstig effect op het zenuwstelsel en werkt tegen reuma. Koper mag slechts op bepaalde dagen worden be werkt, anders brengt het ongeluk. Op de bijgeleverde beschrijving kan men via het geboortejaar het bijpassen de dier uit de Chinese astrologie zoe ken, met de daarbij behorende tips en opmerkingen over uw eigenschappen en die van een eventuele "levenspartner". Te zien en te koop in de Wereldwinkel (op het parkeerterrein). Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur en dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur. Wie spelt het best? Binnenkort orga niseert de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) de - inmiddels al weer vijfde - jaarlijkse editie van het GROOT SOESTER DICTEE DER NEDERLANDSE TAAL. Dat ge beurt op 22 november in het ge meentehuis van Soest en er is plaats voor 25 deelnemers. In de Soester Courant van 11 okto ber a.s. (volgende week) wordt het traditionele "proefdictee" afgedrukt, waarmee kandidaten zich voor deze spannende spellingwedstrijd kunnen qualificeren/qwaüfiseren/kwalifice- ren, kortom: tot de selectie voor het "Grote Dictee" kunnen doordringen. Het proefdictee bestaat uit een for mulier met twee opdrachten: (1) twintig meerkeuzevragen over "moeilijke woorden" en (2) tien zin nen waarin de fouten moeten worden aangegeven en geteld. Een smakelijk "kluifje" voor ieder een die geïnteresseerd is in de Neder landse taal. Let op de Soester Cou rant van volgende week voor meer informatie. Doe mee! mende generaties krijgen zo dankzij FotoMonument een reële kijk op ons leven in 2000. Folders met alle nodige informatie om deel te nemen liggen in het informatie centrum van het gemeentehuis, Raad huisplein 1. Meer informatie staat ook op de inter netsite www.fotomonument.nl. Maandag 9 oktober 'Emporte-moi' "Emporte-moi" was de Canadese in zending voor de Oscars van 2000. Daar naast won de film prijzen op de festivals van Namen, Berlijn en Toronto. Het is Léa Pools zesde film in twintig jaar. Ze maakte o.a. internationaal bekroonde films als "Anne Trister" en "A corps perdu". Het is 1963 in Montreal. Gedurende een jaar vólgen we de dertienjarige Hanna, die afscheid neemt van haar kinderjaren. Ze worstelt met haar ge voelens en voelt zich gemangeld tussen haar katholieke moeder en haar joodse vader, overlevende van de holocaust. Als gevolg daarvan heeft hij moeite met de verantwoordelijkheid voor een gezin en Hanna's moeder moet voor de kost zorgen, ondanks haar labiele geestestoe stand. Hanna's oudere broer Paul is haar steun en toeverlaat. Samen trekken ze veel op met Laura en er ontstaat tussen de drie ontstaat een licht seksueel getin te vriendschap. Haar toevluchtsoord vindt Hanna ech ter in de bioscoop. Zo bezoekt ze keer op keer Godard's "Vivre sa vie", waar bij ze zich vooral aangesproken voelt door de vrijgevochten prostituee Nana, gespeelt door filmidool Anna Karina. Nana laat haar zien dat je voor alles wat je doet in je leven zelf de verantwoor delijkheid draagt. Haar filmliefde loopt echter uit de hand; Hanna neemt steeds meer Nana's gedrag en eigenschappen over. De gevoelens voor Nana projec teert ze ook op haar lievelingslerares. Totdat ze leert dat de werkelijkheid an ders is dan film. "Emporte-moi", een deels autobiogra fisch verhaal van de Zwitsers-Canade- se regisseur Léa Pool, is meer dan een registratie van een labiel gezin. Op sub tiele wijze wordt de belevingswereld van een dertienjarige getoond, die wordt overspoeld met allerlei verwarrende ge voelens. De jonge Karine Vanasse speelt de sterren van de hemel als Hanna, met haar open gezicht zet ze de sombere Hanna lichtvoetig en innemend neer. Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00; CJP/65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur, tel. 6019577. Het christelijk gemengd koor Sursum Corda bestaat al meer dan 40 jaar. Met het repertoire, aangepast aan deze tijd, brengt het koor een christelijke bood schap. Er worden ook Engelse en Duit se liederen gezongen. Het koor heeft momenteel een groot tekort aan teno ren, maar ook de bassen, alten en sopra nen kunnen versterking gebruiken. Wie belangstelling heeft is welkom op de wekelijkse repetitie in de zaal van de Emmakerk, Regentesselaan, op maan dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. In formatie: Clementine Koster, tel 6017165. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Vanaf zaterdag 7 t/m zondag 22 okto ber vindt er een overzichtstentoonstel ling plaats van aquarellen en olieverf schilderijen van Ans Wilbers. Reeds op jeugdige leeftijd was ze zowel vertrouwd met tekenen en schilderen als met mu ziek. Dat leverde voor haar op den duur een lastige beroepskeuze op. Het werd de Rijksacademie voor beeldende kun sten of het Conservatorium te Utrecht: op beide was ze rond haar 22e toegela ten. Ze koos voor de muziek en heeft sinds vele jaren een blokfluitpraktijk te IJsselstein. Enige tijd geleden pakte ze de draad van het beeldend bezig zijn weer op en ging lessen volgen bij kun stenaar Hans Leijerzapf. In 1995 expo seerde ze in Hombourg (België); in 1996 in Wahlwiller (Zuid-Limburg); in 1997 bibliotheek te IJsselstein; in 1998 in het voormalige Stadskantoor van IJs selstein en in 2000 in de bibliotheek IJs selstein. Daarnaast deed ze mee aan de atelierroute tijdens de Monumentendag. Kleur, kracht en speelsheid zijn de voor naamste sleutelwoorden tot verdieping van haar vaardigheden in schilderen en musiceren. De expositie wordt geopend door Helène Mercier. Aansluitend is er Jazzclub met de formatie Perron 5B. Aanvang 20.30 uur. Gratis entree. Van 7 tot en met 22 oktober is de expositie te bezoeken op afspraak: tel. 6019577. Ans Wilbers. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN UflTEGELTAPIJT. tegel-tapijt nü ook in hoogpolig en zuiver scheerwol. Kom naar onze 600 m1 tegeltapijt- toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z'n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 Vier (oud-)commando's zijn vrijdag ectaculair "abgeseilt" van de toren van Oude Kerk. Ze lieten zich vanaf de insen voor de voeten zakken van het uidspaar Peter Weij en Nicole Luijben ■untweg), van wie in de kerk hethuwe- k bevestigd werd door ds. Pieter van Winden. De vier commando's - L. van Gastel, T Elders, M. Visser en.W. Wen- tink onder leiding van korporaal L. van Gastel - dienden samen met de bruide gom bij het Korps Commando Troepen in Roosendaal (lichting 87-5). Kunstnagels met nagelverf en nagel piercings, dat zijn de laatste trends in de nagelmode volgens Jolanda Zoetelief. Zij runt sinds 1 juli Queens Nails Fashion, een hand- en nagelverzorgingswinkel in de kap perszaak Kingh's Hair Fashion. "Nagelbijters, mensen met reuma maar ook dames die een keer iets geks op hun nagels willen, iedereen is welkom," aldus de manicure. "Ik denk dat er nog teveel een taboe op kunstnagels ligt," zegt de lang genagel de Soesterse. "Mensen denken vaak dat manicure en kunstnagels iets is dat al leen heel rijke mensen zich kunnen ver oorloven. Ze kopen dan zelf een stel goedkope nepnagels bij een drogist. Maar die zijn heel slecht voor je eigen nagels, omdat ze over je hele nagel, dus ook je nagelriem, geplakt worden. In hand- en nagelverzorgüigswinkels wordt er met kunstnagels gewerkt, die op de helft van je eigen nagel geplakt wordt, zodat de nagelriem onbeschadigd blijft. De rest van de nagel wordt dan opge vuld met gel." Nagelbijters Nagelbijters kunnen altijd terecht in Queens Nails Fashion. Jolanda: "Voor hen maak ik altijd tijd vrij, want zij heb ben de hulp vaak hard nodig. Veel men sen schamen zich voor hun afgekloven handen, maar hier hoeft dat niet." Er wordt een wit randje op de kapotte na gels gemaakt. Elke week controleert Jolanda de nagels van de bijters op ruwe stukjes, die ze dan afvijlt. Ze heeft al veel mensen op deze manier van het bijten afgeholpen. Op de manicuretafel in de winkel staat een klein bad met roze gel erin. Het is een handbad dat vooral gebruikt wordt door reumapatiënten, omdat het warm aanvoelt en een heel ontspannend ge voel geeft." Er zijn veel mensen die eerst naar de kapper gaan bij Kingh's Hairfashion, en daarna doorlopen naar de nagelafdeling om hun handen te la ten verzorgen, "Dat zijn vaak oudere dames, maar jonge mensen zijn ook van harte welkom en kunnen hier genieten van alle laatste nageltrends. Je kunt je nagels bijvoorbeeld laten piercen, maar ook laten airbrushen. Dat is een nieuwe techniek waarbij de nagels niet gelakt maar geverfd worden, met verschillen de kleuren." Jolanda Zoetelief Jolanda is van kinds af aan al gek van nagels. Zés jaar geleden ging ze voor het eerst zelf naar een nagelstyliste. Toen kreeg ze meteen het idee, zelf een na gelverzorgingswinkel te beginnen. Ze deed een manicure- en kunstnagelcur- sus in Soesterberg en begon op haar zol derkamer klanten te behandelen. Ze vond dit een ideale combinatie, want zo kon ze thuis werken bij haar twee kin deren. Maar al snel werd het veel te druk en kwamen de klanten tot diep in de nacht langs om hun nagels te laten verzorgen. "Toen besloot ik buitenshuis een winkel te beginnen, waar iedereen zich aan mijn openingstijden moet hou den." Perfectioniste Daar werkt de eigenaresse nu twee och tenden in de week, dinsdag - en zater dagmorgen. Ze noemt zichzelf een per fectioniste. "Ik heb hier de goede apparatuur om alles hygiënisch en se cuur te doen. Iedere klant behandel ik met aparte vijlen, om schimmelziektes tegen te gaan. Nagels zijn namelijk heel schimmelgevoelig en door dezelfde vijl bij verschillende personen te gebruiken kunnen mensen elkaar besmetten. In de winkel is ook een afzuigkap zodat de klanten niks kunnen inademen als de nagels gevijld worden. De kunstnagels worden niet met acryl geplakt maar met een gel. Acryl stinkt namelijk erg en kan schadelijk voor je hersenen zijn. Als ik in de manicurewinkels om me heen kijk, sta ik er verbaasd over hoe onsecuur en onhygiënisch sommige manicurespecia listen te werk gaan," aldus Jolanda. "Een grote nagelstudio met veel mani curetafels en een extra manicurespecia liste in dienst", daar droomt de ambi tieuze Soesterse nog van. Tot het zover is leeft ze zich uit aan de Burgemeester Grothestraat in haar eigen Queens Nails Fashion. Lange Brinkweg 62, tel. 6010466

Soester Courant | 2000 | | pagina 15