5.( SCH Carolusschool houdt 'uitverkoop' wegens verhuizing Soesterbergers houden wel van theater Plesmanstraat: 'Omdat we op zoek waren naar het grote niets' G oo I 3.90 5.°° afwezig GRATIS PAGINA SAND BARUTTI VAN GILS *NELLANI TILUOMO LEZARD RWOODS C O'POLO TOWNICK 'EL. 6012372 WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 Kerkdiensten Medische dienst F.P. Prause Opbrengst collecte Hulpverlening j Klachten bezorging Activiteiten voor 55-plussers Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Start eigen bedrijf Help collecteren voor het Diabetes Fonds Valse aangifte Snelheidscontroles KANTOORRUIMTE te huur glcinbiCClingön Vclll d6Z6 W66kl (geldig van donderdag 5 t/m woensdag 11 oktober 2000) SNIJBLOEMEN KAMERPLANTEN TUINPLANTEN BETALEN! BETALEN! BETALEN! EUKEN MET IOTEL v E UIT EIGEN S EN HEERLIJK naai, maar,., uis bezorgen! Redactie-adres: Joyce Schreuder, tel. (035) 602 25 64 Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Niet alleen in bet Dorpshuis maar ook in de Carolusschool is zaterdag een rommelmarkt gehouden. De rommelmarkt in de school had ech ter meer het karakter van een uitver koop omdat de school al het over bodige meubilair en nog bruikbare schoolspullen opruimde. Vrijdag 6 oktober begint namelijk de grote uittocht en worden de verhuisdozen ingepakt Na dat weekeinde zitten de kinderen in de noodlokalen naast het tennispark aan de Kerk- laan. In de grote hal van de Carolusschool is het zaterdagmorgen niet druk. Slechts een handvol ouders met kinderen kijken of er nog wat van hun gading is. Dozen met spelletjes, poppen, knuffeldieren, boeken en stripboeken gaan voor een zacht prijsje van de hand. De rommel markt is georganiseerd door de opruim- moeders Ank Tammer, Viola Broek en Marjan Marijnen. 'Tedere gulden die we ophalen is voor de school Daar kunnen we wat nieuwe spullen voor kopen." De opruimmoeders hebben van alles in kas ten en op zolder gevonden zoals bij voorbeeld de oude schoolplaten en vilt- werk. Een moeder wijst verontrust naar een verzameling 'edelmetaal'. "Wat, gaan ze dat verkopen? Ben je gek, dat zijn toch de bekers die de school gewonnen heeft?" En inderdaad, 41 jaar sporthis- torie van de voormalige Titus Brands- maschool en de latere Sint Carolus, staat uitgestald op een tafel in een zijlokaal. Bekers, penningen en plakken met op schriften als 'le prijs zeskamp Koningin nedag' en 'Sportdag 1967'. Ook van de 'Avondvierdaagsen' is een indrukwek kend aantal penningen overgebleven. "Met uitzondering van de bekers die we dit jaar hebben gewonnen, gaat alles Bianca Oojen heeft een voorliefde voor een aantal ouderwetse platen van uitge verij Wolters. Schoolkinderen uit de ja ren vijftig leerden via deze platen wel ke dieren er op de Veluwe of in de dui nen leven. Op dezelfde visuele manier maakten ze kennis met het leven op de eilanden Bali, Sumba en Java. Of kre gen ze een beeld van een koffie-, thee- en cacaoplantage. "Ik wist helemaal niet dat deze platen zo geliefd zijn," zegt Oojen desge vraagd. "Ik heb net een nieuw huis en de muren zijn nog kaal. Ik heb ze echt gekozen omdat ik ze mooi vind. Niet omdat ze zo langzamerhand een verza melobject worden. Vijf gulden per plaat vind ik niet veel geld." weg," legt een moeder uit. Het gebrek aan ruimte en vitrines in de nieuwe school is reden waarom de erfenis te gelde wordt gemaakt. In hetzelfde lo kaal staan ook tafeltjes en stoeltjes. Deze setjes moeten 2,50 gulden opbren gen. Het grote verschil tussen de rommel markt in het dorpshuis en school is de belangstelling. In het dorpshuis loopt het storm, de Carolus moet het met wat minder aanloop doen omdat de school alleen 'geadverteerd' heeft in het beslo ten circuit. Eén van de opruimmoeders vertelt dat de overgebleven spullen naar een opkoper gaan. Directeur Anneke Koning wacht met spanning de verhuizing af. "Dinsdag middag houden we een ludieke middag. De kinderen weten het nog niet omdat het een verrassing is. We houden ook een grafitti-middag. Dan mogen de kin deren voor een keer alle muren volteke- nen." Koning hoopt dat de sloop na de verhuizing snel begint. "Met zo'n pand kan natuurlijk van alles gebeuren. Jon geren hebben zo in de gaten dat het leeg staat. En dat moet natuurlijk niet." Zaterdag 7 oktober en zondag 8 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14.30 De Heybergh Zaterdag 19.00 pr. v.d. Zandt; cantores Zondag 10.30 pr. v.d. Zandt; Tussen- koor Soest HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 as. Henstra; H.A. WORLD OUTREACH CHURCH Stemerdingweg 3 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13,00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. HUISARTS van 16 t/m 20 oktober wegens nascholing. De collega's nemen waar voor spoedgevallen. De opbrengst in Soesterberg van de Nationale Collecte voor verstandelijk gehandicapten, gehouden van 25 t/m 30 september, bedraagt f 2497,35. Dank aan de collectanten en de gevers! De drie Soesterbergse leden van de werkgroep Kunstbus hebben het za terdagmorgen druk met het reserve ren van plaatsen van theaterpro gramma's. Opvallend veel vrouwen lopen binnen in het vergaderzaaltje van dienstencentrum De Drie Ei ken. "Ik wil mee naar die voorstel ling Alexander van het Internatio nale Danstheater," zegt een me vrouw. "Ik ben er verleden jaar ge weest en vond het zo mooi." "Mevrouw Tammer, hier moet wel met een betaald worden," grapt Geurt van Dusschooten. "U kunt uw geld aan de penningmeester kwijt en je krijgt vanzelf bericht hoeveel staanplaatsen we heb ben." De vrouwen lachen, want ze we ten wel beter. Het initiatief van de oude renbonden om jaarlijks een lijst van theatervoorstellingen samen te stellen, kan na vijf jaar succesvol worden ge noemd. Vooral voor 50-plussers die niet alleen willen gaan, is de kunstbus een uitkomst omdat het vervoer ook gere geld is. "Je stapt hier voor de deur op en wordt vervolgens daar op de stoep er weer uit gezet. Je hoeft nooit te zoeken naar een parkeerplaats en geen rekening te houden met het verkeer. Mooier kan niet/' vindt een Soestert>ergse. "Zou ik met het openbaar vervoer er naartoe moeten, dan kom ik er niet eens." Een voordeel is, zo vinden velen, dat per groep wordt gereserveerd. De theater liefhebbers hebben aanspraak aan el kaar. Ook al zijn ze alleen of weigert de partner zijn voetbalavond te verruilen voor een avondje theater. Volgens Geurt is het een hele klus om de programmering van de verschillende grote theaters zoals de Stadsschouwburg in Utrecht, 't Spant in Bussum en de Flint in Amersfoort op tijd binnen te krijgen. "Wij krijgen de theaterboeken van het nieuwe seizoen. Samen met Soest gaan we om de tafel zitten." Het liefst heeft de werkgroep de boeken al in juli in huis. "Dan kun je in augustus al met de kaartverkoop beginnen. Zo langzamerhand leer je ook wel de smaak kennen van de mensen die regelmatig meegaan. Van dramatische toneelstuk ken houden de mensen niet zo. De meeste willen een avondje uit zijn, ze willen lachen en genieten," meent Geurt. Voor de muziekliefhebbers is er bijvoor beeld een Weense avond met operette melodieën en Ernst Daniël Smit. Paul van Vliet, Tineke Schouten, Louis van Dijk en René Froger ontbreken ook niet op het lijstje. "Ik hoorde in de wandel gangen dat Tineke Schouten dezelfde Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351940, b.g.g. 351658 of 352626. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland verpleegkundige 24 uur per dag bereik baar, tel. 033-4600046; maatschappelijk werker elke woensdag 09.30-10.30, Vredekerk, Generaal Winkelmanstraat 101, tel. 352606. Huisvesting De Drie Eiken Mevr. D. Elie, tel. 352391. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Er zijn in oktober verschillende activi teiten voor 55-plussers in dienstencen trum De Drie Eiken. De Rabobank houdt donderdag 12 oktober om 9.30 uur een lezing over de Euro. Vrijdag 13 oktober wordt er om 10.00 uur door de firma Kerkhofsmode een modeshow gehouden waarbij de nieuwe herfst- en wintercollectie wordt getoond. Voor grootouders en hun kleinkinderen is er zondag 15 oktober om 14.00 uur bingo. De kaarten kosten f 2,50 voor de klein kinderen en f 5,- voor de grootouders. De zaal is geopend vanaf 13.00 uur. show geeft als verleden jaar. Daar ben ik al geweest, streep dat dan maar door," zegt een mevrouw. De bewuste reservering wordt van haar lijst ge schrapt. Een man komt ook reserveren. Hij hoeft nog niet te betalen omdat het voorstel lingen betreft die wat later in het seizoen worden gegeven. "Daar krijgt u tegen die tijd een acceptgiro van," legt me vrouw Meijerink uit. De drie bondsleden, Meijerink, Helm hout en Dusschooten, luisteren naar de enthousiaste verhalen van een vrouw die nu naar alle voorstellingen wil die op de lijst staan. "Verleden jaar ben ik voor het eerst mee geweest. Dat is zo goed bevallen.". Ze vertelt honderduit over een circusachtige voorstelling met paar den, over Oliver TXvist met Arjan Eder- veen. "Nee, die musical Elisabeth dat trekt me niet zo. Dat mens heeft zo'n harde stem. Ach," relativeert ze, "ik ga niet op vakantie. Alleen met een dag reisje mee en nu met de Kunstbus." Het inschrijven voor de theatervoorstel lingen is overigens nog niet voorbij. 50- plussers die nog mee willen kunnen bel len met de nummers 0346-352041 (Meijerink) en 0346-353338 (Dus schooten). Op woensdag 11 oktober houdt de Ka mer van Koophandel Gooi- en Eem land een themabijeenkomst voor star tende ondernemers: Startpunt eigen be drijf. Deze bijeenkomst is een eerste oriëntatie op het ondernemerschap. Er wordt overzichtelijke en algemene infor matie gegeven over de verschillende stappen die nodig zijn voor het starten van een eigen bedrijf. De docenten van de Kamer van Koophandel behandelen verschillende onderwerpen zoals de be nodigde diploma's en vergunningen, de markt voor producten, de kans van sla gen voor een bedrijf en de inhoud van het ondernemerschap. Tijdens de cursus werken de deelnemers in teams met collega-starters waardoor zij aan een netwerk kunnen bouwen. De bijeen komst begint om 13.30 uur in de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland aan de Printerweg 6 in Amersfoort. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Voor meer informatie tel. 033-4535700. Het Diabetes Fonds Nederland is een stichting die nu alweer voor de 19e keer geld inzamelt voor wetenschappelijk onderzoek naar Diabetes Mellitus, ofte wel suikerziekte. Geld dat nodig is om steeds meer onderzoeken op het gebied van het ontstaan van Diabetes Mellitus en de bijkomende complicaties te sub sidiëren met als einddoel het voorko men of genezen van deze aandoening. Want diabetes is niet alleen maar geen suiker mogen eten, het is meer, heel veel meer. Je moet als diabeet extra attent zijn op kleine signalen die grote gevol gen kunnen hebben. Complicaties noe men we die. Denk hierbij aan uitval van de nierfunctie, slechtziendheid, aantas ting van de zenuwbanen en hart- en vaatziekten. Allemaal gevolgen van dia betes. In onze gemeente is al heel lang niet meer voor het Diabetes Fonds ge collecteerd, omdat er geen collecteleider was. Collecteleider Met ingang van dit jaar is Dennis van der Veldt de nieuwe collecteleider voor Soesterberg. Maar zonder collectanten is hij natuurlijk nergens. Daarom wordt iedereen bij deze opgeroepen om in de week van 1 t/m 4 november een uurtje te collecteren voor het DFN. Bel hier voor tel: 350197. Een 18-jarige jongen uit Soest heeft een dagvaarding en een boete van 500 gul den gekregen omdat hij valse aangifte deed bij de politie. De jongen heeft be kend de aangifte te hebben verzonnen. Hij meldde afgelopen maandag bij de politie dat hij was beroofd van zijn rij bewijs en OV-kaart. Uit onderzoek van de recherche kwamen feiten aan het licht die duidelijk maakten dat zijn ver haal niet klopte. Toen de Soester met deze feiten werd geconfronteerd, gaf hij uiteindelijk toe dat hij had gelogen. Op de Stadhouderslaan werd woens dagmiddag van half drie tot kwart voor drie op snelheid gecontroleerd. Van de tachtig auto's die de radar passeerden, reden er acht te hard. De maximum snelheid was 67 kilometer per uur ter wijl 50 is toegestaan. Van twee uur tot drie uur vond er een controle plaats op de Vredehofstraat. Er passeerden 680 auto's, waarvan er ze ventig de toegestane 50 kilometer per uur overschreden. De snelste reed met 84 kilometer per uur voorbij. Op goede locatie in centrum van Soesterberg 250 m2 op begane grond, incl. 6 a 8 parkeerplaatsen op eigen terrein. Alle faciliteiten mogelijk. Aanvaarding medio juli 2001 Reacties onder nr. R26 van dit blad. De Plesmanstraat is geen mooie straat en echte blikvangers zijn de meeste woningen niet. Toch vinden vrijwel alle aangesproken bewoners het een fijne straat om in te wonen. Er straalt een rust vanuit, een saam horigheid, hoewel de meeste buren elkaar alleen van gezicht kennen. Mijnheer Terlouw richt de waterstraal op de wielen van zijn auto. Het dak en de motorkap glimmen na de fikse was beurt, de druppels trekken traag hun sporen over de rode lak. "Zes jaar woon ik hier al in deze flat," zegt de man die er blijkbaar niet voor terugschrikt om een wildvreemde in het kort zijn levens geschiedenis te vertellen. Met 'flat' be doelt hij de hoge woonblokken aan het einde van de Plesmanstraat. "Het is een rustige flat, en de mensen zijn erg aar dig. En ja, je moet toch ergens wonen." De flat is van een beleggingsmaatschap pij en de ex-Soester probeert al maan denlang om iets gelijkvloers te vinden. Het aantal treden dat hij moet beklim men om bij zijn woning te komen slo pen zijn gezondheid. "Ik heb astmati sche bronchitis en ben al zo vaak bij de gemeente geweest. Hoeveel woonbon- nen ik al heb ingevuld, weet ik niet. Ik heb urgentieverklaringen, maar niets helpt." Hij kan niet begrijpen waarom een jong stel tweeverdieners het wel is gelukt om snel een duplexwoning te krijgen. "Ze hebben hun flat verkocht en een bon ingevuld. Tegen mij werd gezegd: u verdient teveel. Dat is toch krom." Afgezien van het aantal traptre den vindt hij de omgeving prachtig om te wonen. Het is er rustig en groen. Even voorbij de hoge flat op de hoek van de Simon Stevinlaan staat een rij van acht eengezinswoningen. De fami lie Vader woont al 37 jaar in één van de woningen, waar de schoonzoon van de familie het voorportaal schildert. "Dat zouden we beslist niet doen als we het hier niet naar de zin zouden hebben," zegt de vrouw des huizes. Ze voegt er meteen aan toe dat ze zeer tevreden is over het woongenot in haar deel van de straat. "Toen de rij hier werd opgele verd, waren wij de eersten. En nu zijn we de enige die nog niet zijn verhuisd." De woningen zijn ruim. Voor en achter liggen behoorlijke lappen grond. In fei te zijn de huizen gewoon doorzonwo ningen. Maar de ruime opzet die zo ty perend is voor de jaren zeventig, maakt het tot gewilde objecten. "Iedereen is al verhuisd, er komen nu veel jonge gezin nen bij," zegt mevrouw Vader. Ze vindt dat wel gezellig. Overlast? "Helemaal niet. Achter de woningen bij de garages is er veel ruimte. De kinderen kunnen daar lekker spelen." Geen auto's Het leuke van dit deel van de Plesman straat, vinden de bewoners, is het ont breken van problemen. "Ziet u dat strookje plantsoen voor de deur? Daar kunnen ze geen parkeerplaatsen maken. Dus: geen auto's voor de deur." Het zelfde gaat niet op voor Jacques Visser en Nathalie van Ee. Zij wonen in een gelijkvloerse duplexwoning naast het kleine winkelcentrum aan de Buys Bal lotlaan. "Ik woon hier al tien jaar met plezier. Alleen de vrachtwagens die de winkels bevoorraden, daar hebben we wel last van." Eerlijkheidshalve zegt Jacques: "Wij wisten het toen we hier kwamen wonen. Maar als om vijf of zes uur 's morgens de vrachtwagens staan te draaien, dan word je wel wakker. Ge lukkig moet ik zelf om zeven uur op. •Als dat niet zo was geweest, dan was ik allang verhuisd." Aan de overkant in de eengezinswonin gen doet Nelleke Heinsman de deur open. Ze woont in Sluiskil (Zeeuws Vlaanderen) en logeert een weekje bij haar vriendin. Nee, de bewoonster van het pand is niet thuis. Ze vertelt: "Ik heb net een abonnement genomen op de krant. Voor de woonbonnen. Want ik wil terug naar Soesterberg vanwege heimweè. Mijn familie en kennissen wonen hier." De familie Heinsman ver trok tien jaar geleden omdat haar man elders een goede baan bij de gemeente kon krijgen. Via Vleuten kwamen ze te recht bij de Belgische grens. "Het was daar heel makkelijk om een ruime eengezinswoning te krijgen. Maar de contacten... In Zeeuws Vlaanderen hebben ze toch een ander soort humor. Ze communiceren op een andere ma nier." Om haar heimwee de baas te blij ven, logeert ze eens per maand bij fami lie en kennissen. "Om bij te tanken." Iets kopen kan hier nooit meer vanwe ge de gestegen prijzen, vermoedt ze. "Maar dat geeft niet, dit dorp voelt als een oude jas." Plesmanboulevard Vooraan de Plesmanstraat, waar de woonblokken haaks op de straat staan, spelen kinderen in een soort van speel- tuintje. Een moeder met hoofddoekje om zit gehurkt achter een struik. Ze slaat haar kind van korte afstand gade. Monie Verheus woont al negen jaar in een van de eengezinswoningen. "Op de Plesmanboulevard," zegt ze geksche rend. "Tja, waarom juist hier? Omdat we op zoek waren naar het grote niets? Er is al zoveel." De Soesterbergse, want dat is Monie van huis uit, heeft als kind ook al op de Plesmanstraat gewoond. Daarna ver huisde het gezin Verheus naar de Gene raal Winkelmanstraat. Voor deze wo ning koos ze omdat het een aantrekke lijke eengezinswoning is. "Ach, ik heb overal al in het dorp gewoond, relati veert ze haar gehechtheid aan het 'gro te niets'. Bovendien lukt het niet meer om zonder kind van boven de achttien nog voor een aantrekkelijk geprijsde woning in aanmerking te komen. En de Plesmanstraat is erg rustig. Ik werk overdag en 's avonds dan lopen hier wel veel kinderen rond. Hangjongeren? Ze zullen er wel zijn maar daar heb ik geen last van. Mijn kinderen hebben dat ook gedaan. Als ze maar geen rottigheid uit halen." Het enige nadeel aan haar stukje straat vindt ze het gebrek aan parkeerruimte. Voor al die woningen zijn er wat in- steekhaventjes. "Het werd moeilijker toen de gemeente aan de overkant van de straat ook nog een parkeerverbod ging invoeren." Een ergernis vindt ze ook de hondenpoepstrook. "Ik begrijp niet dat ze dat zo vlakbij een speelplaats aanleggen. Het is niet erg hygiënisch. Ik ben blij dat ik niet op dat hoekje woon." Monie Verheus ziet voorlopig geen re den om te verhuizen. Reden waarom ze haar woning maar eens gaat opknappen. Chrysant Tigerrag (jaarrond chrysant) 70 cm lang 5 stelen per bos vanfl. 7,75 Chrysant 3 stek per pot, diverse kleuren vol met knop van fl. 4,00 voor DE BLOEMBOLLEN ZIJN WEER BINNEN!! KEUS UIT DIVERSE SOORTEN, GROTE BOLMAAT. Aanbieding: bij aankoop van 25 tulpen angelique (a 17,50) 25 blauwe druifjes hennep Eigendomweg 80 SOEST Buys Ballotlaan 11-13 SOESTERBERG

Soester Courant | 2000 | | pagina 17