Wildschut Optiek SIJGA11 MAMA d'Üuc!e£ngi| Weer boerenbloed in de raad HEAVY BLUES Soester bedrijfshistorie te zien in wisselexpositie Oud Soest Schoeman groep fuseert met Reinerie groep Live muziek y Pijnbestrijding in Molendael volgens nieuwste richtlijnen ifyou want to boogie, check out when woensdag 4 oktober vanaf 22.00 uur 'Deerne' Margreet van Roomen in voetsporen voorgeslacht Service bij „Schoemaker Meningen van lezers PAGINA 4 "ij WOENSDAG 4 OKTOBER 2000SOESTER COURANT PAGINA 5 Bij 50-jarig bestaan Soester Zakenkring Sneller opknappen door minder pijn Bestuurlijke vernieuwing in Soest mislukt? De Vlijt MAKELAARS DIE U OP DE HOOGTE HOUDEN 'Lichtpuntje' Terug naar de natuur Leesbril op sterkte vanaF 1 i where De nieuwste en modernste oogmeetapparatuur! Nu ook een gezichtsveldtester! GEDIEND ling Communicatie dens zijn vergadering van 21 V le daarmee samenhangende 't heeft vastgesteld. T )ednjf en een massagesalon j legd aan welke eisen expl0j. r plein 1, afdeling planologie en .30 uur. JAI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect?wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eïcneri schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Burgemeester Janssen heeft vorige week de wisselexpositie "Vijftig jaar bedrijfsleven in Soest" in het Museum Oud Soest (Steenhoff- straat) geopend. Hij knipte daartoe met een heggenschaar een lint door. De tentoonstelling is voorlopig nog wel enige tijd in het museum te zien. Tevoren was in het Gildehuis - achter het museum - een feestelijke lunch ge bruikt, waar o.a. ook de wethouders Blommers en Krol "aanzaten" met het bestuur en ca. dertig leden van de Za kenkring. Voorzitter Dick van Loon opende daarbij het jubileumjaar en gaf een overzicht van de verschillende acti viteiten. Daama hield burgemeester Janssen een speech, waarin duidelijk werd dat hij de historie van Soest al aar dig begint te kennen. Hij stond o.a. stil bij de start van de Zakenkring (destijds Fabrikantenkring geheten) in 't Zwaantje te Soesterberg. De eerste fabriek van Soest, een kalk branderij, stond aan het begin van de 18e eeuw aan de Grote Melm; later is er sprake van een glasblazerij op de Is- selt, een stukje Soest dat in 1941 werd geannexeerd door Amersfoort - "ik word er liever niet aan herinnerd," al dus de burgemeester - waar nog weer later een boerderij met de naam De Glashut kwam te staan. In Soestduinen werden vanaf begin 1920 industriële activiteiten ontplooid: "De Kat Email" en "Photax", later de Chemco. De gemeente Soest wilde aan vankelijk geen industrie binnen de be bouwde kom, en daar lag bovendien een De afgelopen vijf jaren is er veel on derzoek gedaan naar pijnbestrij ding. Deze onderzoeken hebben de inzichten in het toedienen van pijn- medicatie veranderd. Eén van de onderzoeken is gedaan door KNO- arts Jongejans van Medisch Cen trum Molendael. Zij heeft de pijn bestrijding onderzocht bij kinderen die een amandeloperatie moesten ondergaan. Eén van haar belangrijkste conclusies was dat kinderen geruime tijd vóór de operatie een paracetamol moeten inne men om de pijn zoveel mogelijk te ver zachten. Dit onderzoek is onder ande re de aanleiding geweest om samen met de verpleegkundig consulente van de kinderafdeling, Conny van Velden, in een werkgroep nieuwe richtlijnen voor pijnbestrijding op te stellen. Daarmee spelen de medewerkers en specialisten van Medisch Centrum Molendael in op de nieuwste ontwikkelingen op pijnbe- strijdinggebied. Allereerst zijn deze richtlijnen geïntroduceerd op de kinder afdeling, maar zij kunnen ook bij vol wassenen worden toegepast. Het resul taat is dat de patiënt minder of geen pijn heeft en daardoor sneller opknapt. De grootste verandering in de pijnme- dicatie is dat de dosering nu hoger is en geruime tijd (plusminus twee uur) vóór de ingreep wordt toegediend. Dit kan betekenen dat sommige patiënten thuis de medicijnen al moeten innemen. De dosering is hoger dan op de bijsluiter staat. Het is dan ook belangrijk te we ten dat zo'n hoge dosering éénmalig toegediend mag worden, alleen vóór een operatie en onder toezicht van een specialist. Zelf hiermee experimenteren is ten zeerste af te raden. Scoren Een bijkomend voordeel van de intro ductie van deze richtlijnen is dat er op de verpleeg-afdelingen nog bewuster met pijnbestrijding wordt omgegaan. Verpleegkundigen gaan nu bijhouden hoe patiënten reageren op de medicatie. Dat wordt "pijn scoren" genoemd. Bij baby's gaat dit door middel van het ob serveren van symptomen. Zweet de baby, hoe is de polsslag en hoe is de gezichtsuitdrukking? Peuters en kleuters krijgen plaatjes te zien van extreem hui len tot een stralende lach. Daarbij moe ten ze aangeven welk plaatje bij hen past. Op deze manier wordt goed in kaart gebracht of de pijnbestrijding werkt. Tot nu toe zijn de resultaten veel belovend. De tentoonstelling in het museum om vat vooral foto 's, maar ook producten uit vroeger tijden. spoorlijn. In Soesterberg ontstond van af 1910 de vliegtuigindustrie die o.a. de "Brik" produceerde. Luchtjes Na de oorlog kreeg Soest z'n eerste in dustrieterrein, wat wel eens tot "lucht jes" leidde - vandaar de actiegroep Soestdijk Geen Stankwijk, die de ge meente en de bedrijven volgens de bur gemeester "goed wakker" hield. Hij memoreerde verder hoe de Soester Za kenkring bijdroeg aan het werk- en leef klimaat in Soest, o.m. door donaties aan instellingen als het dorpshuis in Soester berg en de muziekvereniging PVO. "Het Soester(bergse) bedrijfsleven heeft in feite al van oudsher het maatschap pelijk ondernemen inhoud gegeven," stelde hij vast. Hij feliciteerde de orga nisatie dan ook van harte met het jubi leum. De tentoonstelling omvat voornamelijk foto's uit het roemrijke verleden van diverse bekende Soester bedrijven, aan gevuld met krantenknipsels en her eD der ook wat producten. Het museum aan de Steenhoffstraat is elke zaterdag en zondagmiddag geopend. Sterkte tot S+-4.0-C2.0 Hogere sterktes tegen geringe bijbetaling. Geldig tot en met 30 oktober 2000. BRILMOPE CONTACTLENZEN OOGMETING OOGDRUKMETING Zuidpromenade 14,3768 EM Soest, Tel.-en faxnr. 035 - 602 22 12 Gediplomeerd Optometrist, lid A.N.V.O. PIET FLOOR EN NICOLETTE VERSLOOT MAKELAARS/TAXATEURS O.G. MAKELAARDIJ O.G.'DE VLIJT' LID VNM VAN WEEDESTRAAT 3 - SOEST - TEL.:035-6016824 INTERNET: WWW.DEVLIJTMAKELAARDIJ.NL E-MAIL: DEVLIJT @M AKELAARDIJ Ik denk van niet.... Alhoewel het optre den van de door Soest ingehuurde ge spreksleidster, mevrouw Ingrid Hortsik, voor verbetering vatbaar was. Met name de wijze van de presentatie door haar van de Soester raadsleden, welke zich met dit onderwerp bezighouden, werd uiterst amateuristisch c.q. knullig vorm gegeven. Dit deel van de kritiek van voormalig wethouder Visser deel ik. Veel minder zijn slotbetoog. Vrijwel alle raadsleden waren aanwezig om deze avond te luisteren naar de mening van "gewone Soester burgers". Om tot slot te concluderen dat derhalve raadsleden geen mening hebben en de bestuurlijke vernieuwing derhalve in Soest mislukt is, betreur ik. Juist deze avond hebben al deze raadsleden geluisterd naar gewo ne Soesters. Jammer dat de heer Visser dit niet heeft begrepen. Misschien een reden om de "dankjewel" enveloppe met inhoud aan het gemeentebestuur terug te sturen. Saddy de Koning N.B. Alhoewel we een flinke voor sprong hebben op Amersfoort, wel doorgaan, want ook in Soest kan het nog beter. Beste lezers/lezeressen, De donkere tijd komt er weer aan: "ge zellig!". De bezorg(st)ers van alle och tend-, middag-, avondbladen en de folderverspreid(st)ers gaan weer in re gen en kou op pad. Want wij willen wel graag ons krantje droog, niet kapot en beslist niet te laat op onze mat horen vallen. Op deze jongens en meisjes moeten we zuinig zijn; er zijn er nog maar zo weinig! Weet u hoe moeilijk het is om in het donker proberen een huisnummer te vinden? Soms is er helemaal geen huis nummer! Wat dacht u van de begroei ing? Het staat erg leuk in de tuin, maar een bezorg(st)er kan zijn/haar weg er niet altijd doorheen vinden. En dan de ongelijke stoepjes, kronkelige paadjes, mooie potten met grote planten en niet te vergeten de kliko's die altijd maar net voor de brievenbus blijken te staan. En zo kunnen we nog wel een poosje door gaan! En dan de zaterdagkrant: jeetje wat een pak leesvoer! Het is jammer dat er van die smalle bussen zijn; dat is me toch een geprop. 's Maandags is het schrik ken: weer klachten over die kapotte, natte kranten of een bijlage die er niet bij zat. Het zal wel schelen als sommi ge mensen een tasje aan de deur han gen; dat scheelt een hoop ergernis aan beide kanten. Het zal beslist meehelpen als wij alle maal eens proberen een lichtje aan te doen. Het is fijn voor alle bezorgers en tevens goede veiligheidspreventie tegen de toenemende criminaliteit. Het is geen verplichting, maar loopt u 's avonds laat eens een rondje in uw ei gen buurt. Beeldt u zich eens in dat u een krantenbezorger bent: loop dat donkere begroeide paadje eens op en probeer eens een brievenbus te vinden... Dan zult u zien dat het niet altijd even makkelijk is! En... vergeet vooral niet bij u zelf thuis te kijken! Namens alle bezorg(st)ers wil ik u vast hartelijk bedanken voor dat kleine "lichtpuntje" in deze komende maan den. Met vriendelijke groeten, een dagblad agente, Marietje v.d. Brink "Terug naar de natuur" lees je op een gigantisch bord op het terrein van het voormalige ziekenhuis "Zonnegloren". Volgens dit bord moet je geloven bin nenkort een recreatiegebied binnen te gaan waar voorheen het ziekenhuis stond. Als het zover is geniet dan met volle teugen van "Terug naar de na tuur", met op de achtergrond het geluid van schietoefeningen, zwaar ronkende tanks en boven je hoofd de dreunende helikopters en bedenk dan als natuur liefhebber hoe fijn het toch is dat je mee "mag" betalen aan deze milieuvervui lende, natuurvernielende lawaaimachi- nes op n.b. een van de mooiste plekjes van deze omgeving. Jawel, "Terug naar de natuur". H. Soeteman De directies van de Schoeman Groep B.V., met vestigingen in Al- mere, Amersfoort, Arnhem, Hoofddorp, Houten, Lelystad, Leusden, Nijkerk, Soest, Tiel en Veenendaal en JRH Holding B.V., gevestigd te IJsselstein, bestaande uit De Clamber Adviesgroep, een vijftal hypotheekvestigingen, Make laardij Overduin en Reinerie Ga rantiemakelaars met vestigingen in Houten, Nieuwegein, IJsselstein, Utrecht en Vianen, hebben beslo ten per 1 oktober a.s. te fuseren. Zowel de Schoeman Groep als de Rei nerie Groep houden zich bezig met de makelaardij in onroerende zaken in de breedste zin des woords en met finan ciële dienstverlening (hypotheken, ver zekeringen, pensioenen, employee ben efits, etc.). De Reinerie Groep is sterk op het ge bied van financiële dienstverlening. De Schoeman Groep heeft in midden Ne derland naast woningmakelaardij een sterke positie opgebouwd op het gebied van bedrijfsmatig onroerend goed. Bei de bedrijven vullen elkaar in dit opzicht op een voortreffelijke wijze aan, terwijl er tevens sprake is van een logische geo grafische aansluiting van beider kanto rennet. Met deze fusie beogen de directies van beide ondernemingen niet alleen de krachten te bundelen op het gebied Van bedrijfsmakelaardijwoningmakelaardij en financiële diensten, maar ook om de gezamenlijke activiteiten uit te bouwen in groot midden Nederland, teneinde in dat gebied een toonaangevende markt partij te zijn. Na de fusie behoort de Groep bij de top 5 in makelend Nederland. De Groep kiest voor een gespreid aandelenbezit, hetgeen betekent dat naast de directeu ren-grootaandeelhouders er ruimte is voor aandelenbezit van partners/werk- nemers. Delta Lloyd en Amev hebben in de Groep een belang van 30% geno men. Door op deze wijze vorm te geven aan het ondernemerschap binnen de Groep, verwacht de toekomstige Groepsdirectie het gezamenlijk gekozen groeiscenario te realiseren. Na de realisering van de fusie zal de Groepsdirectie bestaan uit: de heren W.G Schoeman (voorzitter), J.B.A.B. Reinerie (vice-voorzitter), A.J.H. Bos (financieel directeur), R.P. Moen (direc teur o.g.), H.J. Surewaard (directeur fi nanciële diensten) en A.G. Terpstra (di recteur o.g.). De dagen worden korter, 't licht wordt minder. Ook 40-plussers meer moeite krij£j$n" me glansen en worden '"I strekken om de t beeld te krijgen? Dan wordt het hoog tijd voor een leesbril. Wij bieden u de keus uit diverse modellen, uitvoeringen en kleuren. Een leesbril is ook altijd handig n erbij te hebben. Voor de prijs hoeft u het niet te laten! ;der bevoegd binnen een ter- t woensdag 1 november 200(1 C en wethouders in te dienen. gedurende diezelfde termijn, t planologie en bouwen (balie l 1997) Binnenkort stroomt er weer zuiver boerenbloed door de politieke ade ren van Soest. Twee jaar nadat Arie van den Breemer (in de moderne tijd jarenlang de spreekbuis voor lo kale agrariërs) zijn zetel beschik baar stelde, kunnen landbouwers en veehouders zich weer enigszins gaan vereenzelvigen met een raads lid. Margreet van Roomen, dochter van Wim van Roomen en Door de Bruin, volgt CDA-er Jan Smeeing w -4c °P« d 1 van de Wet op de Ruim- - w snine van de gemeente Soesti Margreet, van 22 december 1970, treedt volgende maand in de voetsporen van haar overgrootvader Piet die van eind negentiende tot begin twintigste eeuw volksvertegenwoordiger was en destijds de eerste steen van de roomskatholieke begraafplaats aan de Dalweg legde, en oom Piet die van 1958 tot '62 in de KVP-fractie zat. kend dat inspraak wordt g d 1 van de Wet op de Ruii sning van de gemeente Soest J Dorresteinweg 131. afdeling 3.4 van de Algeme- rdt ligt gedurende een termijn n met woensdag 1 novembei ce en rechtspersonen kunnen brengen. dan kan dit geschieden in een eer K.C.P. Haagen van de af- le diezelfde termijn, dagelijks n bouwen (balie bouwzaken), kend dat zij voornemens zijn GSM-netwerk) nabij tennis- gemeente Soest vallen de in- en de ter visie legging als be- ig samen. ieder bevoegd binnen een ter- et woensdag 1 november 2000 dan kan dit geschieden in een levrouw T.M.H. van Zundert de diezelfde termijn, dagelijks ;n bouwen (balie bouwzaken), Ze oogst geen maïs, verbouwt geen aardappelen en melkt geen koeien, toch is Margreet van Roomen een echte lo kale deerne. Geboren op de boerderij van haar ouders aan de Grote Melm, 'Soesterser' kan bijna niet. Ze groeide op aan de Eem, waarmee Soest in me nige kruiswoordpuzzel en doorloper scoort. "Het is een uniek plekje. Je loopt naar buiten, ziet het water, hoort de vogels en loopt met de honden. De één komt even koffie doen, de ander fietst aan, die kijkt even bij de Melm, de veehandelaar loopt op de dam en de voedseladviseur komt op bezoek. De gezelligheid aan de keukentafel, daar mee ben ik opgegroeid. Ik hoop er ooit weer te gaan wonen", zegt Margreet van Roomen. lur/stal 18-9-2000 oonhuis 20-9-2000 voonhuis en het vernieuwen ing 22-9-200Ö 3 van een woonhuis 20-9-2000 an een te bouwen bedrijfshal >8655) 18-9-2000 oonhuis en het bouwen van 21-9-2000 huisje 19-9-2000 kapel op het 21-9-200Ü Jten van een serre 18-9-2000 ellen en het uitbreiden van 20-9-2000 serre 20-9-2000 serre 19-9-2000 lelijke kantoorunits l 1 jaar) 19-9-2000 :huur/garage 21-9-2000 'oonhuis 18-9-2000 -kapel 18-9-2000 tree van een kantoor 22-9-2000 Voorlopig staat haar tweede huis aan het Raadhuisplein. Op de middelbare school merkte ze al dat haar belangstel ling voor de politiek dieper ging dan die van haar klasgenoten. De Soesterse die niet graag stü zit, vond naast of na handbal, gymnastiek en blokfluitles tijd voor de Rooms Katholieke Jongeren Soest (RKJS), waarvan ze penning meester werd. "Ik ging naar alle discussieavonden over politieke zaken. De opkomst was altijd laag en dat vond ik jammer. Op de HBO in Zwolle merkte ik bij politico logie dat ik het allemaal leuker vond dan anderen. Ik wil graag over zaken meedenken en -praten. Het is zo ge makkelijk om langs de zijkant te staan, terwijl je zoveel dingen voor de samen leving kunt doen. Doe het zelf, denk ik altijd. Tijdens je opvoeding krijg je nor men en waarden mee. Ik ben opge groeid in een katholiek gezin. Ik zie de kerk nog wel eens van binnen, maar je hoeft er niet elke week te zitten om een christen te zijn. Zorgzaam zijn voor an deren, in de persoonlijke sfeer, maar ook in de samenleving, dat heb ik van huis uit meegekregen", aldus de chris ten-democraat. Stroomversnelling Na haar opleiding en een verblijf in Australië, ver weg van het kabbelende water van de Eem, raakten de politie ke activiteiten van Margreet van Roomen in een stroomversnelling. Ruim drie jaar geleden meldde ze zich aan als lid van het CDJA, de jongerentak van het CDA en ging ze al snel de straat op om pr-werkzaamheden te verrichten. Ze woonde de bestuursvergaderingen van haar partij bij en werd bestuurslid. De volgende vraag was of ze raadslid wil de worden. Het antwoord valt te raden, maar als nummer zeven op de kieslijst viel ze net buiten de CDA-fractie die in maart 1998 zes zetels kreeg van het volk. Eigenlijk had ze vorig jaar de lege stoel van de vroegtijdig teruggetreden Teun Middelkoop of Jan Pieter Lokker moeten innemen, maar haar maatschap pelijke ambities stonden haar entree in de weg. Inmiddels is ze veranderd van baan en kan de personeelsfunctionaris van Haceka in Amersfoort zich opma ken voor het grote werk. Margreet: "Achteraf ben ik wel blij dat ik de afgelopen tweeënhalf jaar als frac tie-assistent heb meegelopen, anders kom je er echt groen in. De politiek is toch een hele andere wereld dan die od je werk. Als je daar niet functioneert, moet je weg." In ieder geval tot de raadsverkiezingen in maart 2002 heeft ze de tijd om zich te bewijzen in de raadzaal en daarbui ten. Met volle overgave stort ze zich in de politiek die voor buitenstaanders vaak een doolhof is. Specifieke doelstel lingen heeft ze niet. Volgens Margreet van Roomen ("Persoonlijk vind ik wel dat het in Soest ontbreekt aan een Grand Café, maar daarin speelt de ge meente geen voorwaardenscheppende rol") beschikt onze gemeente over zo'n beetje alle noodzakelijke voorzieningen. "Maar dat betekent niet dat je niet kunt aanscherpen. Wat dat betreft zijn de sportclustering, het plan Spoordal en het nieuwe bedrijventerrein goede voor beelden van dingen die voor verbetering zorgen. Sociaal gezien zijn er ook veel voorzieningen, voor vrijwel elke doel groep is er wel een potje. Alleen het verkeer is af en toe een ramp." Rondweg Het hoge woord is er uit, het hete hang ijzer van stal gehaald. Na 2002, zo heeft de raad enkele jaren geleden afgespro ken, wordt een besluit genomen over het al dan niet aanleggen van een (rond)weg aan de oostrand van Soest. Afgespiegeld aan de huidige samenstel ling van de raad is er een meerderheid die in elk geval met asfalt aan de slag wil, maar de voorstanders (WD, CDA, PvdA) houden er alle hun eigen idee ën op na. Bij de volgende strijd om de gunst van de kiezer zou het wel eens zo kunnen zijn, dat de rondweg een be langrijke rol gaat spelen in de verdeling van de raadzetels. Margreet van Roomen neemt nooit een Margreet van Room aan de oever van haar geboorteplek: "Partijen hebben hun eigen invalshoeken, maar er zijn zaken, waarbij je het algemeen belang boven de partijpolitiek moet verheffen. Fofo; Aldo Allessie blad voor de mond en durft ook nu over het heikele onderwerp haar mening te geven. "Het beste is gewoon om aan de westzijde van de spoorlijn een rondweg aan te leggen. Geen futuristische highway op palen, maar een weg die wordt ingebed in het poldergebied. Na tuurlijk heb je als partijen allemaal je eigen invalshoeken en ideeën, maar in dit soort zaken moet je het algemeen belang boven de partijpolitiek verheffen. Of ik daarin een actieve rol wil spelen? Als je laat zien, dat je het algemeen be lang wilt laten zegevieren, hoop je dat anderen daarin meegaan, dus ik zal me wat dat betreft zeker zo opstellen." Tegenstanders zijn bang, dat na aanleg van een rondweg, het gebied tussen deze weg en de Lange Brinkweg wordt volgebouwd. Volgens Margreet van Roomen is dat inderdaad het logisch gevolg. "Of dat meteen moet, is de vraag. Er moet dan een totaalplan ko men. Ik vind niet dat er flats moeten worden gebouwd, maar je kunt er wel iets moois van maken. Het gebied tus sen de spoorlijn en de Lange Brinkweg is nu een ratjetoe, heus geen juweel om te zien." Kritisch Margreet van Roomen, ook nog pen ningmeester en speelster van basketbal vereniging Red Stars, wordt het jongste raadslid van dit moment. Partijgenoot wethouder Bart Krol en Hans van Wuijckhuijse (GGS) debuteerden in 1990 op 26-jarige leeftijd, dus wat dat betreft boekt ze geen nieuw record. Ze omschrijft zichzelf als 'open, kritisch, bereid om te luisteren, to the point en laagdrempelig voor anderen'. Klaar staan voor een ander is als mens én als volksvertegenwoordiger het motto van de deerne met een gezond boerenver stand. "In de tijd dat mijn overgrootva der in de raad zat, was je als raadslid een notabele. Maar ik ga niet naast m'n schoenen lopen. Waarom zou ik? De één wordt journalist, de ander timmer man, omdat hij het leuk vindt en er goed in is. Ik vind het leuk om in de politiek actief te zijn. Het maakt niet uit wat je doet, pas als je er geen plezier meer in hebt, moet je je afvragen: waar ben ik mee bezig? Ik ga een nuchtere blik werpen op de zaken die voorbij komen." huisje/blokhut 19 lagloods 18 chut 18 n van een woonhuis 20 oonhuis 21 n van een woonhuis 20- diut 21 :n van een garage 21 n van een woonhuis 18- irage met een 21- n van een woonhuis 21- sn van een woonhuis :en dakkapel 18- denspanningsruimte21- jenhok 21- ige ;rne) 21 -9-2000 ■9-2000 •9-2000 -9-2000 -9-2000 •9-2000 -9-2000 -9-2000 -9-2000 -9-2000 •9-2000 •9-2000 -9-2000 -9-2000 -9-2000 ebbenden een gemotiveerd be- ichrift worden gericht aan But- Soest. Het bezwaarschrift moet liend. 1, Afdeling Planologie en Bou- uur. Baf - ésetcafé Midd.lwljkslraot 2, 37Ó4 CC So..t Telefoon 035 - 6013331 rs van plan zijn de volgende de voorschriften: er 8-10; n 18; 1997)

Soester Courant | 2000 | | pagina 5