s nails INC 1111111111111 expert Holiday Inn Soestduinen Royal Pare: 7 dagen per week een gewoon hotel lardij! Jongeren willen eigen hangplek RENE DE BRUIN Anderhalf jaar geëist wegens poging tot doodslag Soesterse Ooit kiest u voor mooist SCHOEMAKER De beste site verbeterd!? Wilhelm,Hop Partners speciale hypotheekadviseur Jeannette van Barneveld PAGINA 6 1DUCTIE Perzische N WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 ■huisweb.nl Jongerenparticipatieproject Wild Web start Te veel op BOUWBEDRIJF Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 Zaalaccommodaties ook doordeweeks volop beschikbaar www.soest.nl vernieuwd Nog plaats bij cursus 'Beter onthouden' Melktour bezoekt Griftland College Wilhelm, Hop Partners OMPUTERCURSUSSEn leine groepen, flexibele stijden. Internet, Wow 'ordPerfect, Windows' <cel, Lotus, PowerPoint, Of! ;e en typen. DataDidac, omputeropleidingen: 035 322826; Internet" ww.datadidact.nl eeft u oude afgedraqftn LEDING? Schenk het dan an Stichting Kleding, zameling Depot Soest olenstraat 112, Soest Even! leel afhalen is mogelijk. Tel 35 - 6021841 tussen 19.00- j.30 uur laak uw eigen KLEDING jn leine gezellige groep (ma* p.) onder deskundige |qï.' ing.lnl. tel. 6011084. \ND OKTOBER MAC ELS Hairfashion) 77 56 CTIONS VOOR als Hoogwaardige Kunstvorm. jn van een vlekkeloze reputatie van de meest zeldzame tapijten 1 10 |aar op de internationale Costbare, hoogst waardevolle, xemplaren uit de traditionele i meest belangrijke gespeciali- ipijten, prachtige creaties van ihenlieke Nomadische knoop- n van uitzonderlijk kwaliteits- opmerkelijke gebeurtenis voor liefhebbers. !82477 ier van 11.00-17.00 uur, urenbrochure die jnwerpers zet, biedt, ïgrediënten voor een i voor een atie 035-6016251. Wil nggezochte ob- it vermoeden wat voor stuur aangelegde en vrije edt. Kortom: verrassend! eerd en heeft een inhoud jwde garage ca. 49 m3. id van winkelcentrum en -vormige woonkamer (ca. tr. Verdieping: 3 slaapka- Ikamer met bad, 2e toilet trap naar 2e verdieping: :hine, lichte zolderkamer Dor- en achterdakvlak. 26 i zee van groen, caties in Soest- grote villa omgeven door tuin (totale perceelsopp. ras, lommerrijke plekjes, zwembad met omliggend il met zwevende trap, gar- a. 70 m2) met open haard, :age: grote oudersl.k. met inde badk. met ligbad, toilet afel en bovendien geschei- Jouche, toilet en wast. Alle i eigen balkon, 2e etage: i studeerk. Souterrain: Geï- jvisiek., c.v.-kelder en grote f 2.500.000,-- k.k. Afgelopen vrijdag werd het jonge renparticipatieproject "Wild Web" officieel gestart in het gebouw van Stichting Balans. De eerste deel neemster van het project werd voor gesteld en vertelde wat haar kritiek op het jongerenbeleid in Soest is. De bedoeling van het project is dat jongeren laten horen wat er volgens hen voor de jeugd georganiseerd moet worden. De opkomst van de jongeren was laag (naast de pers waren er ongeveer vijf kinderen), maar dat weerhield startjon- gere Nezine Cetin (14) er niet van haar mening duidelijk te laten horen. "Er is in Soest nergens een plek waar wij ge woon samen kunnen komen om te klet sen en wat te hangen. We kwamen al tijd met een stuk of vijftien man bij de sicatebaan, maar daar zijn we wegge stuurd. Omdat er klachten van de om wonenden kwamen over geluidsover last. De bewoners vonden het bedrei gend, zo'n groep jongeren bij elkaar. Alsof we criminelen zijn!" Hangplek De gemeente moet volgens de Marok kaanse een nieuwe hangplek vinden. Ze wil op een plek haar vrienden kunnen ontmoeten, zonder dat er begeleiding bij is. "Na school ga ik vaak naar het Vrou wencentrum of naar Stichting Balans, maar dat is vooral overdag en bovendien gelden daar regels. Nu verzamelen we ons op de Engh en dat is best gevaar lijk omdat het afgelegen ligt. Verder zijn er in Soest geen disco's of andere jon- gerencafés, dus wij hebben helemaal geen eigen plek." Organisatrice Mariska de Peuter over handigde Nezine een bandrecorder. De deelnemers van het project moeten an dere jongeren interviewen en dat opne men op een bandrecorder. In die inter views moet naar voren komen wat de jongeren precies willen, en in welke vorm zij inspraak willen hebben op het gemeentebeleid. De tieners kunnen punten verdienen door iemand te inter viewen van een andere school, andere cultuur of andere leeftijd. Op deze ma nier worden via Wild Web verschillen de jongeren bereikt. Jongere nraad Mariska de Peuter: "De gemeente kwam met het idee voor formele in spraak in de vorm van een jongeren- raad, maar misschien willen de jongeren wel op een andere manier hun mening laten horen. Wild Web is bedoeld om het initiatief van de jeugd te laten ko men. Zij mogen beslissen op welke ma nier en waarover zij inspraak willen heb ben. Het is ook een manier om de tie ners wakker te schudden. Nu de deuren van de gemeente openstaan, moeten zij niet gaan wachten totdat die weer dicht gaan." Wethouder Harry Witte liet in zijn ope ningsspeech weten dat een formele jon- gerenraad misschien iets te serieus is. "Het is goed dat de jonge Soesters iets van zich laten horen, maar dat is voor hen misschien leuker op een minder for mele manier, bijvoorbeeld in panels. Het is belangrijk dat de jongeren een keer op een positieve manier naar bui ten treden, vooral omdat er de laatste jaren veel negatieve berichtgeving over de jeugd in Soest was. Dus ik hoop dat dit project goed van start gaat, al had den hier eigenlijk nu al meer jongeren moeten zitten." Beginfase s Het project duurt twee maanden en de organisatie hoopt dat er in die maanden 18 jongeren via het Wild Web worden bereikt. Ellen Mulder, één van de orga nisatrices van de actie vindt dat niet te weinig. "Je moet niet vergeten dat we ook op scholen en scoutinggroepen de jeugd gaan informeren over het idee voor een vorm van jongereninspraak," aldus Ellen. Het is niet duidelijk hoe lang het zal duren voordat er werkelijk een vorm van jongereninspraak komt. Mariska de Peuter: "Daar kunnen we nog niks over zeggen, we zitten nog in de beginfase. Dit project duurt in ieder geval tot en met november. Dan zal er een expert meeting plaatsvinden waarbij er een rapport zal worden uitgebracht met de ideeën van de jongeren erin. Daarna zal er een vorm van jongereninspraak geko zen worden, maar hoe lang dat duurt dat weten we nog niet." De politie hield vrijdagmorgen rond kwart voor vijf op de Burgemeester Grothestraat een 38-jarige automobilist uit Ermelo aan. De auto van de man was niet verzekerd en de bestuurder had geen geldig rijbewijs. Uit de blaastest bleek dat de man 1,85 promille alcohol in zijn bloed had. Hij is zijn rijbewijs kwijt en kreeg een rijverbod van negen uur. NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Industrieweg 16 B - 3762 EK Soest - TEL. 035 577 28 22 - FAX 035 655 05 65 E-MAIL: info@renedebruinbouwbedriif.nl WEBSITE: www.renedebruinbouwbedrijf.nl Wegens poging tot doodslag op zijn ex-vrouw in haar woning in Soest is maandag voor de Utrechtse recht bank tegen een 32-jarige Amers- foorter anderhalf jaar gevangenis straf geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk. De man was zijn ex in april letterlijk naar de keel gevlogen na een hooglo pende woordenwisseling. Volgens de vrouw ging de ruzie over het al dan niet blijven slapen van de man, maar de ver dachte had op de zitting een ander ver haal. Hij zei dat de ruzie over de hond ging. In haar aangifte verklaarde de vrouw dat haar ex-man haar tegen de grond werkte en haar de keel dicht kneep. Later zou hij met twee messen in de richting van de vrouw hebben gesto ken en haar met een stok hebben gesla gen. Gealarmeerde agenten constateer den bloeduitstortingen in de hals van het slachtoffer. De man ontkende dat hij zijn voorma lige echtgenote om het leven had willen brengen. In zijn visie was de vechtpar tij danig uit de hand gelopen, maar daar waren ze beiden schuldig aan. Om haar af te weren had hij zijn ex bij de keel gepakt. 'Ze krabte en beet', aldus de verdachte. Pas nadat zij hem traangas in de ogen had gespoten, zou hij twee messen uit de keuken hebben gepakt. Omdat hij niks meer kon zien, was hij ongecontroleerd om zich heen gaan ste ken om te voorkomen dat de vrouw hem opnieuw zou aanvallen. 'Je wilt gewoon dat iemand ophoudt.' Het slachtoffer zegt dat ze met haarlak heeft gespoten. Volgens de man had hij veel eerder een einde aan de relatie moeic. maken, maar was hij gebleven uit angst dat hij zijn dochtertje niet meer zou zien. Ze hadden geregeld ruzie, waarbij soms ook de politie moest ingrijpen. Een gezamenlijke therapie liep op niks uit. Ondanks de ontkenning van de ver dachte, achtte de officier van justitie mr. J. van Spanje poging tot doodslag bewe zen. Ze baseerde zich op de verklarin gen van de vrouw en de waarneming van de politie dat ze wurgsporen in haar hals had. 'Dat past naadloos op elkaar', aldus Van Spanje. Voor Van Spanje speelde mee dat de man verminderd toerekeningsvatbaar is verklaard, maar ook dat geweld in de relatie gewoon was. Zo had hij ooit de arm van de vrouw gebroken. Als bijzondere voor waarde eiste Van Spanje verplicht re- classeringscontact voor de verdachte om hem te kunnen verplichten een therapie te volgen. De man is daar inmiddels al uit eigen initiatief mee begonnen. Raadsman G. van de Nesse vond dat er geen sprake was geweest van opzet, maar dat zijn cliënt had gehandeld uit noodweer en uit overmacht. De Amers- foorter was sterk geëmotioneerd en had zichzelf niet meer in de hand, aldus de advocaat. Volgens Van de Nesse liet de vrouw zich niet onbetuigd in de echte lijke ruzies. Hij haalde oude rapportages van hulpverleners, aan waaruit zou blij ken dat de vrouw de ruzies uitlokt. De advocaat vroeg om een voorwaardelijke gevangenisstraf. Er zou geen vrees voor herhaling zijn, zolang de man maar uit de buurt van zijn ex-vrouw bleef. De rechtbank doet maandag 16 oktober uit spraak. In een wereld waar complexiteit vaak wordt verward met vooruitgang komt nu de BeoVision 1 Een gemakkelijk te gebruiken televisie met eersteklas beeld, uitstekende geluidsweergave en een baanbrekend bedieningsprincipe met veel bedieningsgemak. De BeoLab 1 is de nieuwe topluidspreker van Bang Olufsen. Hij kan zo luid of zo zacht spelen als u wilt en biedt een zo natuurlijke weergave als maar mogelijk is, of u nu het subtiele effect van een kamerorkest of de impact van een stadionconcert wilt ervaren! Een compleet muzieksysteem, met alleen de essentiële functies, lijkt zo'n eenvoudig idee. Toch heeft het ontwerpen van de BeoSound Century ons nogal wat hoofdbrekens bezorgd. Met radio, cd en cassette beschikbaar zijn er natuurlijk nogal wat bedieningsfuncties. Maar daar heeft Bang Olufsen iets op gevonden. Alleen die toetsen zijn verlicht, die op dat moment van toepassing zijn. De BeoCom 6000 is ontworpen voor optimale vrijheid in communicatie. Voor het hele gezin, want bij één basisstation kunt u tot zes handsets gebruiken. De handset toont u het nummer van de beller. Het is aan u om de oproep wel of niet te beantwoorden. Een ingebouwd telefoonboek geeft u namen en bijbehorende nummers. BANG &OLUFSEN "We zijn een heel gewoon hotel, maar nog steeds horen we vertellen dat we eigenlijk een soort vast on derkomen van de Shell zijn. Dat klopt allang niet meer." Dat zegt ge- neral manager Erwin Verhoog van Holiday Inn Soestduinen Royal Pare, het hotel dat sinds april 1997 op de historische grond van het Soester Natuurbad gevestigd is. De eerste jaren was het hotel, met inbe grip van de zalen, op doordeweekse dagen inderdaad vrijwel volledig ver huurd aan de Shell, die er een zgn. "lea- rning centre" had gevestigd. Allerlei Shell-mensen namen er van maandag t/ m vrijdag deel aan interne opleidingen en cursussen. Sinds september 1997 is dat veranderd. Holiday Inn doet nog steeds goede zaken met groepen Shell- medewerkers, maar niet meer exclusief, en ze nemen ook niet alle zalen meer in bezit op doordeweekse dagen. Dat betekent dat er voor Soest en wij de omgeving een uiterst fraaie en com fortabele zaalhuur-mogelijkheid bij is gekomen. Men kan er niet alleen uitste kend terecht voor bijvoorbeeld product presentaties, seminars en andere bijeen komsten met een zakelijk karakter, maar ook voor bijeenkomsten die zich meer in de particuliere sfeer afspelen: bruilof ten en partijen, een jubileum, een zo- veeljarig huwelijk, een familiefeest - het kan óók allemaal. En dat alles in een perfecte ambiance: midden in de bos sen, met een prachtig terras én een golf course voor de deur, maar ook een uit stekend restaurant met een bar waar het genoeglijk toeven is. Verhoog, zelf een enthousiast promotor van "zijn" hotel, somt de mogelijkheden op die het restaurant voor de niet-zake- lijke markt biedt. "We hebben een lage drempel, vind ik. Je kunt hier uitstekend eten en niet te duur. Voor een driegan genmenu betaal je rond de 65 gulden, dat is toch niet overdreven, en voor 35 gulden de fles offreren we een prima huiswijn." Culinair evenement Royal Pare doet veel om het de gasten naar de zin te maken. Elk weekend is er wel wat te beleven, zoals het "culinaire evenement" op de zaterdagavonden, met elke maand een ander thema. In september was dat mosselen, deze maand is er het "Japanse Sushi-festival" - met o.a. dim sum en een Japans/ Oriëntaals buffet - dat inclusief een welkomstcocktail toch maar 69,00 per persoon kost. In november staan Fran se provinciegerechten centraal en in de cember zijn bezoekers welkom op de "Winterwildbuffet", waar het uiteraard om wild gaat. Elke zondag, zo hebben veel Soesters al tot hun genoegen ont dekt, is er van 12.30 tot ca. 15.00 uur, een welvoorzien brunchbuffet (inclusief welkomstcocktail) voor slechts 49,50. Met het plaatsen van een bijdrage op het digitale discussieplatform van de gemeente Soest heeft wet houder R.W. Krol vanmorgen het startsein van de vernieuwde site www.soest.nl gegeven. De beste site van Nederland is daarmee ver nieuwd. Eind vorig jaar heeft het ministerie van binnenlandse zaken onderzoek gedaan naar overheidswebsites. De site van de gemeente Soest kreeg daarbij het predi kaat 'beste site van Nederland'. Een re sultaat dat de uitdaging geeft om ook de komende jaren deel te blijven uitmaken van de kopgroep. Met de nieuwe site wordt de overgang gemaakt van vooral informatie ontslui ten naar een site waar de nadruk ligt op interactiviteit. Zo is er een digitaal lo ket toegevoegd. Bovendien is de vorm geving aangepast en de navigatiestruc tuur verbeterd. Nieuw discussieplatform Eind 1999 vond al een eerste experi- Er is nog plaats bij de SWOS-cursus "Beter onthouden: gewoon een kwestie van doen!", die op maandag 9 oktober van start gaat iti De Klarinet (10.00- 11.15 uur). Wie belangstelling heeft kan zich ook die dag nog aanmelden. De kosten zijn 82,00, inclusief consump tie en cursusmateriaal. Leden van Thuiszorg Eemland betalen slechts f 74,00. Vrijdag 6 oktober bezoekt de Massive Milk Move, een scholentour van 'Melk. De Witte Motor' om 14.00 uur het Griftland College. De leerlingen worden uitgedaagd het record streetdance en aerobic-workout swingend te verslaan om in het Guinness Book of Records te komen. Het record staat nu nog op 570 jongeren in de leeftijdscategorie tot en met 16 jaar. De Massive Milk Move gaat langs 20 grote middelbare scholen in heel Nederland om al dansend tot een nieuw record te komen. Om het spektakel compleet te maken zal Birgit Schuurman een spetterende presentatie geven en DJ Bas voor muzikale begelei ding zorgen. Er zijn ook professionele leraren en leraressen in streetdance en aerobic ter plaatse om de workout vorm te geven. mentmet een digitaal discussieplatform plaats in het kader van het gemeentelijk duurzaamheidsplan. Op dit moment zijn er drie discussies gaande: bestuur lijke vernieuwing, mobiliteit en de mo gelijkheden van internet voor de ge meente. Vanaf komende woensdag wordt daar een nieuw discussieplatform aan toegevoegd: 'De gemeente Soest en haar communicatiebeleid'. Het gaat daarbij om twee onderwerpen: - Hoe verhoudt het internet zich tot de tradi tionele communicatiemiddelen? En - Hoe wilt u geïnformeerd worden door de gemeente? Sinds vanmorgen 9.00 uur is de nieuwe site oproepbaar. De site is geheel in ei gen beheer gemaakt. De gezellige bar van het Soestduinen- se hotel. Het hotel doet ook van zich spreken met speciale activiteiten rond Pasen en Kerst, waarbij ook de kinderen royaal aan hun trekken komen, maar ook "tus sendoor" worden er bijzondere evene menten georganiseerd, zoals "The Ulti- mate Jazz Night" op zaterdag 18 no vember, met optredens van o.a. het Americain trio en de Hans de Heus Swingband. Reserveren voor deze fan tastische jazz-avond (vanaf 18.00 uur), die inclusief welkomstcocktail, driegan- genbuffet in Cajun-stijl, huiswijn en kof fie toch maar 149,50 p.p. kost, is ove rigens dringend aan te bevelen. Zalen-aanbod Uiteraard blijft Royal Pare ook de "za kelijke" markt bedienen en steeds meer Soester ondernemingen vinden er on derdak voor vergaderingen en bijeen komsten in allerlei vormen. Het hotel beschikt dan ook over een uitstekend en gevarieerd zalen-aanbod, zoals een compleet auditorium (de Beatrixzaal) voor 110 deelnemers en het Nassaupa- viljoen, dat wel een beetje op een tent lijkt - midden op de golfcourse, maar door een glazen gang met het hotel ver bonden - en zich uitstekend leent voor recepties en bijeenkomsten met een feestelijk karakter voor maximaal 180 personen. Daarnaast zijn er de zgn. "Royal"-zalen (6 in totaal) voor hoog uit tien deelnemers, en de zalen Willem I, II en III, (elk 150 personen) die ge schakeld kunnen worden en dan onder dak bieden aan 450 mensen. "Dus of het nu gaat om een klein bedrijf of om een grote onderneming - we hebben alle mogelijkheden," aldus Erwin Ver hoog. Hij wijst bovendien op de facili teiten: elke zaal beschikt over comple te technische en audiovisuele appara tuur. Wie de talrijke mogelijkheden van Ho liday Inn Soestduinen Royal Pare wil ontdekken moet er beslist eens een kijk je gaan nemen, of beter nog: reserveren voor een zaterdags evenement of een zondagse brunch. Het hotel is gelegen aan de Van Weerden Poelmanweg 4-6 en telefonisch bereikbaar via 035- 6038383; e-mail: info@holidayinn- soestduinen.nl. ANTWOORDCOUPON Stuur voor een vrijblijvend advies deze antwoordcoupon naar Wilhelm, Hop Partners, antwoordnummer 2044,3760 VB Soest. Naam I Adres Woonplaats Telefoonnummer Ons advies is méér dan alleen een hypotheekadvies. 'unc i8. Laanstraat 46 - Soest - 035-6025915 of 06-53664630 U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 2000 | | pagina 7