BOEKHANDEL JONGERIUS HARRY POTTER FEEST BOEKHANDEL JONGERIUS HARRY POTTER FEEST 'Verhalen veranderen terwijl ik schrijf Dichtbundel Jan Menne 'gedoopt' Kinderboekenweek duurt nog een hele week (en meer) Tovenaarsshow met Catalogus bibliotheek op www.obsoest.nl Expositie in De Bundeling ledereen die ee Harry potter tekening maakt krijgt e*n traktatie! Cursus financiën Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Maritiem Amsterdam ZATERDAG 7 OKTOBER Hulp aan Polen VOS-lezing voor 55+ over Internet Voorleesavond, Harry Potter-feest, Griezelbus De Griezelbus Theatersportwedstrijd: Bruin Tapijt - D.O.M. Bert Schuiling: 'Allemaal Hollywood!' Jeugdvoorstelling 'Vogelman' Bach-cantate-avond in De Deel Medium bij Spirit ZATERDAG 7 OKTOBER van 15.00 tot 16.30 uur 2 echte tovenaars Toegang GRATIS! PAGINA 8 WOENSDAG 4 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 ner 20 Liesbeth van der Jagt op Waterinkschool Eerste exemplaar voor burgemeester Janssen Boeken opzoeken vanuit de luie stoel.... Gestolen bromfiets Aquarellen van mevrouw Kaats Kerkstraat 3-5 3764 CR, Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Burgemeester Janssen (r.) ontvangt bij boekhandel Van de Ven het eerste exem plaar van de bundel. Op dinsdag 10 oktober organiseert de Kamer van Koophandel Gooi- en Eem- land de bijeenkomst 'Financiën op een rij'. Een accountant en een adviseur van een bank geven advies over boekhou ding en het opstellen van financiële prognoses. Er komen verschillende on derwerpen aan bod zoals investeringen, exploitatiebegroting, liquiditeit, omzet en verzekeringen. De informatie hier over helpt deelnemers een eigen finan cieel plan vorm te geven, en te bereke nen of hun financiële plannen haalbaar zijn. De bijeenkomst is in de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland aan Melkpad 26 in Hilversum en begint om 16.00 uur. De kosten zijn f 100,- per persoon, inclusief koffie en broodjes. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Voor meer informatie tel. 033-453700. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Een wandeling maken door maritiem Amsterdam onder leiding van een ech te Amsterdammer. Dat is mogelijk op vrijdag 20 oktober. Onder leiding van een van de leden van het Amsterdam se Gilde wordt een wandeling gemaakt langs belangrijke punten in de stad die met de zeevaart te maken hebben (ge had). De wandeling start om 11.00 uur en zal om ongeveer 14.00 eindigen. De kosten zijn 10,00. Bezichtiging ING-Bank Op vrijdag 27 oktober wordt een rond leiding gehouden door het hoofdge bouw van de ING-Bank in Amsterdam- et uw woonbon list ingevulde woonbon- 3ld. Bovendien wordt ge- i alle voorwaarden vol- vaarbij alles klopt, wordt >or starters geldt de leef- laatschappelijke of eco- an de regio Eemland.* sldt de periode dat men t huidig adres. Als u vol- enaan de kandidatenlijst irsoonlijke gegevens zo- menstelling en woonduur de gegevens uit de Ge- Iministratie Persoonsge- evens juist dan wordt de jnaar/verhuurder aange- j de woning dan krijgt u jn acceptgiro waarmee u /oor een huisvestingsver in. lat d voor een woning, dan I dagen na het verstrijken jn benaderd door de ver- n aanbiedingsbrief is het1 •ning van binnen te bekij- n zin tussentijds te infor- isen. MMERKING BENT GE- <1 WONING ONTVANGT U ingtoewijzing i de woningtoewijzingen j en in een overzicht. Daar- 1 en hoeveel reacties er op itvangen en of de woning doorstromer is toegewe- leeftijd, de woonduur, de /appelijke of economische bij behorende puntenaan- ie manier kunt u een in- an uw kansen op een der- I en eventueel uw woon- jzoekenden 3n is het mogelijk om op ile gronden een urgentie- ijgen. Slechts in een zeer jvallen zal een dergeiijke ;hts van toepassing is voor Drden verstrekt. Informatie rkrijgen bij de afdeling Pu- de gemeente, onderdeel >opt een serieuze klacht de woningtoewijzing, dan ijk indienen bij de gemeen- ommissie Woonruimtever- 300, 3760 CA SOEST. gen heeft over het toewij- i kunt u daarvoor terecht bij en Bouwen, bij SCW of de .zaken van de gemeente hier informatiefolders be- jmland bestaat uit de ge- nersfoort, Baarn, Bunscho- sden en Woudenberg. Onvolledig of onjuist in- handeld. arhuurder) ;en verhuurder) kamers: (datum invullen) igebracht i behorende nodig 7) Eemland* (10) esloten periode van I* (9) eer dan 75 KM (3) Zaterdagochtend 7 oktober kunnen er tussen negen en twaalf uur pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen afgeleverd worden aan de Di Las sostraat 40. Deze pakjes worden in Po len aan huis gebracht. De spullen moe ten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige met plakband dichtgeplak te doos met een touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven en tijdschriften be vatten, maar geen geld. Het maximale toegestane gewicht is 25 kilo, de kosten zijn f 7,50 per doos plus f 2,50 per kilo. Bij het leveren van de pakjes is men ver plicht een legitimatiebewijs te tonen. Het project VOS (Vereenzaming Oude ren Soest), werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), orga niseert op donderdagmiddag 19 oktober een lezing over Internet. Gastsprekers zijn Jan Beukelman en dr. Ad Bekers, iet-deskundigen van ROC de Amerlan- den. In de lezing wordt uitgebreide informa tie gegeven over Internet: wat is nu In ternet, wat kun je er mee, hoe werkt het, etc. Er zal ook aanschouwelijk contact gemaakt worden met Internet. De lezing wordt gehouden in de grote recreatiezaal van Molenschot, Dalplein 6. Aanvang 14.00 uur. Entree f 2,50. Iedereen in de leeftijd van 55 jaar en ouder is van harte welkom. Men hoeft zich van te voren niet aan te melden. Kinderboekenschrijfster Liesbeth van der Jagt bezocht maandag en dinsdag de Professor J. Waterink- school. De schrijfster ging langs alle klassen om de enthousiaste kinde ren verhalen te vertellen en haar boeken te laten zien. De school or ganiseerde een kinderboekenpro ject om de leerlingen te motiveren meer te gaan lezen. Op 19 september werd het project ge start met een toneelvoorstelling over het boek "Wiebelkees" van Van der Jagt, gespeeld door de leraren en leraressen. Daarna gingen de klassen zich voorbe reiden op de komst van de schrijfster. De leerlingen hadden van te voren vra gen bedacht die ze aan haar konden stellen. In elke groep werd een ander boek be sproken. Op deze manier kon Liesbeth veel gerichter vertellen over het proces van schrijven aan de hand van dat boek. Ze vertelde hoe ze op ideeën, komt voor haar verhalen. Oorspronkelijk was ze de| 57-jarige schrijfster lerares van beroep. Nadat ze kinderen kreeg begon ze met boeken schrijven. Haar dochter en zoon zijn een grote inspiratiebron voor haar. Ze ging voor de 'jeugdboekenhoek' van het Algemeen Dagblad schrijven, wat voorheen door Els de Groen werd ge schreven en na een jaar verhuisde ze daarmee naar het Vrije Volk. Toen die rubriek ook werd opgeheven ging ze boeken bespreken voor Tam Tam, een tijdschrift van het Wereld Natuurfonds. Intussen verschenen de jeugdboeken van haar zoals 'Gijsje is een meisje' dat in 1992 genomineerd werd door de Ne- Liesbeth van der Jagt had op de Wa- terinkschool een enthousiast publiek derlandse kinderjury. Andere bekende boeken die door haar zijn geschreven zijn "Eerlijk gejat", "Wie durft?" en "De Walkman-oom". Annette Schaap illustreert de kinderboeken van Van der Jagt. Behalve kinderboeken, schrijft ze ook boeken over haar dochter Anja, die mongoloïde is. Het moeilijkste van het schrijven vind Liesbeth het verzinnen van het verhaal. 'Tedere schrijfster wil iets nieuws in haar boek brengen en dat valt niet altijd mee. Mijn verhalen veranderen terwijl ik schrijf, er gebeuren vaak dingen die ik niet van te voren had verzonnen." De hele volgende week is het nog Kinderboekenweek. Vandaag start het "leesfeest" voor de jeugd met een feestmiddag in C-drie en de jeugdbibliotheek, waar de jongens en meisjes o.a. kunnen meedoen aan buttons maken, koekjes bak ken, schminken en maskers maken, allemaal in het kader van het thema "Driftkikkers, feestvarkens en an dere boekenhelden". Er staat nog meer op het Kinderboe kenweekprogramma in Soest. Vrijdag (6 oktober, 20.00 uur) is er een voorlees- avondje in Artishock, waar volwassenen op het "open podium" een fragment mogen voorlezen uit hun favoriete kin derboek. De toegang is gratis en wie zich wil opgeven kan dat doen bij Jan Visser (tel. 6014283). Zaterdagmiddag (7 oktober) organiseert boekhandel Jon geruis (Van Weedestraat 29) een groot Harry Potterfeest, waar voor de winkel wordt omgetoverd tot een soort Zweinstein (bekend van de populaire verhalen). Alle kinderen ver kleed mogen komen en ook tekeningen maken. Bovendien is er een tovenaar! En volgende week woensdag (11 okto ber) zijn er maar liefst drie voorstellin gen van De Griezelbus (naar het boek van Paul van Loon) in C-drie. Voor de laatste voorstelling (om 16.30 uur) zijn nog plaatsen beschikbaar 7,50 kinde ren; 10,00 volwassenen). Uiteraard is het geen Kinderboeken week zonder Kinderboekenweekge schenk. Dat is "Eiber!", een ontroerend verhaal van Sjoerd Kuyper. Wie bij de boekhandel voor minstens 19,50 aan kinderboeken koopt krijgt "Eiber!" ca deau, zolang de voorraad strekt. Na de Kinderboekenweek kost het een tientje. Voor de peuters/kleuters is er een pren tenboekje: "Ezelsoor" van Dick Bruna. Dat is te koop voor 4,95. Woensdag 11 oktober De spectaculaire voorstelling met de vaart van de gelijknamige bestseller van Paul van Loon, speelt zich af in een ech te griezelbus. De chauffeur, Beentjes, nodigt iedereen uit de bus in te stappen. Pikdonker is het daar. De spanning loopt op, de bus sluit zijn deuren, de motor brult... Daar verschijnt hij, de beroemde griezelschrijver P. Onnoval. Hij vertelt zijn bloedstollende verhalen over stroppen, heksen met één oog, stoelen die schooldirecteuren opeten, taart met vingertjes... De bus komt ook naar Soest! Er worden op deze woensdagmiddag drie voorstel lingen gegeven. Twee voorstellingen zijn al uitverkocht. Voor de voorstelling van 17.15 uur zijn nog kaarten te verkrijgen. 'De griezelbus' is geschikt voor iedereen vanaf 8 jaar. De toegang is f 7,50/ f 10,- (volwasse nen). Reserveren bij de Theaterkassa van C-drie, di t/m vr 9.30 - 12.30 en van 13.00 - 17.00 uur, tel. 6095821, Willaertstraat 49c. Vrijdag 13 oktober Voor de opening van dit seizoen daagt Bruin Tapijt (Amersfoort) het Utrechtse D.O.M. uit voor een enerverende wed strijd. Belangstellenden kunnen daarvan getuige zijn, sterker nog, ze kunnen in grediënten aandragen voor elke scène die gespeeld gaat worden. Kies maar: een grootmoeder en een kleinzoon, een incontinentiespecialist, de wereldkampi oenschappen servetten strijken of ge woon een scène met veel liefde. Maar waarschijnlijk heeft men zelf ook wel de nodige ideeën. Natuurlijk zijn er ook weer rozen, om naar de spelers te gooien als men echt geroerd wordt. En dan de sponzen nat nog wel) voor de rechters, als men het niet eens is met hun deskundig oordeel. Nadat beide teams hun scène gespeeld hebben kan het publiek samen uitmaken wie de pu- bliekspunten krijgt. Zoals bij iedere theatersportwedstrijd worden ook nu de scènes muzikaal begeleid op de piano. Theatersport is improvisatietoneel in wedstrijdvorm. In binnen- en buitenland zijn er tientallen theatersportgroepen, die onderling regelmatig uit- en thuis wedstrijden spelen. De vier spelers van ieder team plaatsen uitdagingen tot het spelen van diverse scènes. Een scène op rijm, een moordscène of juist een "ik hou van jou in 1 minuut". De uitdagin gen worden ingevuld met behulp van ingrediënten uit het publiek. Zo wordt het publiek gevraagd om een relatie, een emotie of bijvoorbeeld een belangrijke gebeurtenis uit eigen leven. De gelever de spelprestaties worden beoordeeld door een deskundige jury, de rechters genaamd. Zij kunnen ook ingrijpen tij dens de scènes. Zo kan grof taalgebruik ertoe leiden dat de speler een decorstuk moet spelen in de volgende scène. Het publiek kan zijn ongenoegen over het dordeel van de rechters laten blijken door het gooien van natte sponzen. Gelukkig heeft het publiek ook stem recht, zodat de macht van de rechters beperkt blijft. Het geheel wordt omlijst door een muzikant, die eveneens slechts de improvisatie als instrument heeft. Theatersport is voor de spelers net zo verrassend als voor het publiek. Het is serieus theater in een raamwerk van parodie. Uitdagingen, toss, rechters en scorebord, komen rechtstreeks uit de sportwereld. "Bruin Tapijt", de Amers- foortse theatersportvereniging bestaat inmiddels 9 jaar en behoort tot de sub top van Nederland. In het seizoen 98/ 99 werd een derde plaats op het Neder lands kampioenschap in Rotterdam be haald. De vereniging heeft 14 actieve leden en speelt ongeveer 20 wedstrijden of demonstraties per jaar. Theatersport, een avond vol verrassing, een avond waar spelers en publiek op het puntje van hun stoel zitten. Thea tersport, de enige vorm van theater waarin je suggesties voor het spel door de zaal mag roepen. Theatersport dat moet je gezien, nee, meegemaakt heb ben, al is het maar eens in je leven! Aanvang: 20.30 uur, Entree: f 10,00. Zaterdag 14 oktober Na zeer succesvolle jaren in het cabaret duo Zindroom en zijn eerste solo-pro gramma 'Geen Idee' levert Bert weer zo'n programma af waar je Schuiling tegen zegt. In "Allemaal Hollywood!" speelt Bert Mike, een glamour-entertai- ner, gedreven door één streven: Succes! Grappend, zingend en verhalend be trekt Mike zijn publiek bij zijn lange, ambitieuze tocht naar het hoogtepunt. "Allemaal Hollywood!" gaat over de onzin van het menselijk bestaan. Wat kan, mag, wil, zal een mens eiyoor over hebben, om zijn doel te bereiken? En is het doel bereikt, is het dan al die moei te wel waard geweest? Aanvang: 20.15 uur. De toegang is f 20,00/f 17,50 (CJP/Pas65). Zondag 15 oktober Jan Hoek speelt 'Vogelman'. Alles wil Vogelman naar zijn hand zetten. De zon en de maan, de sterren aan de hemel. Hij wil vliegen en zingen, helder en hoog. Hij oefent, houdt vol, mislukt en slaagt: wat valt er veel te ontdekken! Maar de realiteit laat niet met zich sol len. Zijn buren vinden hem maar een vreemde vogel en maken het hem niet makkelijk zijn plannetjes uit te broeden. Toch zet hij door; met verrassend resul taat. De voorstelling is een wonderbaarlijke zoektocht naar wat kan en niet kan. In korte scènes wordt het verhaal verteld. Elke scène heeft zijn eigen spannings- boogje. Deze opbouw appelleert aan de belevingswereld van het jonge kind. 'Vogelman' is een beeldende en muzi kale voorstelling waarin niets teveel ge zegd wordt. Voor kinderen vanaf vier jaar. Aanvang: 15.30 uur. De toegang: f 7,50/f 6,00 (strippenkaart)/f 10,00 (volwassenen). Dinsdag 10 oktober organiseert de SoW-gemeente Soest-Zuid in het kader van het Bachjaar een avond in De Deel, het wijkgebouw achter de Oude Kerk. De Soester Bach-deskundige Rens Bij- ma (in het dagelijks leven scheikunde leraar aan het Griftland College) zal dan een lezing houden over J.S. Bach (1685- 1750) als componist van cantates. Bach heeft enkele jaargangen kerkelijke cantates geschreven, bedoeld voor de liturgie in de Leipziger kerken waarvoor hij de muzikale verantwoordelijkheid had. Rens Bijma, die zich gedurende jaren heeft verdiept in het werk van Bach en ook als organist, zanger en di rigent (onder meer de cantorij van de Oude Kerk in Soest) praktisch met Bachs muziek bezig is, zal op 10 okto ber het ontstaan, opbouw en ontwikke ling van Bachs cantatewerk behandelen, met muzikale voorbeelden. Aanvang 20.00 uur. Op woensdag 4 oktober is Martin Reul te gast bij Spirit Soest. Het onderwerp van deze bijeenkomst is spontane hel derziende waarnemingen. Voor de men sen die nog niet bekend zijn met het paranormale is c}it een leuke manier om hiermee kennis te maken. De bijeen komst begint om 20.00 uur in "Arka- di", F.C. Kuijperstraat 24. Entree: 7,50. Informatie /reservering: tel. 6021962. 'Vogelman' Jan Hoek. Foto: Frans Beun. Tiny en Piet jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongerii.is@wxs.nl Tiny en Piet Jongerius I Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 1 fax (035) 588 01 21 boekhandeljongerius@wxs.nl Zuidoost. Dit gebouw met de meer en minder achterover hellende gevels is een markante verschijning. Het in 1987 als hoofdkantoor van de NMB Bank in ge bruik genomen gebouw, kan worden beschouwd als een 'totaalkunstwerk', doordat bij de totale vormgeving door verschillende vakdisciplines is samenge werkt. Onder andere de eisen gesteld aan een laag energiegebruik en een gezond ver- blijfsklimaat hebben bij de inrichting en vormgeving van in- en exterieur tot bij zondere en fraaie voorzieningen geleid. Dit gebouw is op architectonisch gebied absoluut iets bijzonders. Start van de bezichtiging: 15.30 uur. Einde: 17.00 uur. De kosten zijn 25,00. Deelnemers gaan zowel voor de wande ling als voor de bezichtiging van het ING-gebouw op eigen gelegenheid naar Amsterdam. Voor informatie en inschrijving en voor het aanvragen van het cursusprogram ma kan men terecht bij de Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035-6022195, e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdagj woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Op de internetsite van de biblio theek is allerlei informatie te vin den, maar nu is het mogelijk om de catalogus van de bibliotheek te raadplegen. Om te weten of het fa voriete boek, die nieuwe cd of cd- rom aanwezig is in de bibliotheek kan er vanuit de luie stoel naar obsoest.nl gesurft worden. De catalogus biedt dezelfde zoekmoge lijkheden als in de bibliotheek (schrijver, titel, onderwerp, serie of woorden). Er wordt aangegeven tot wanneer boeken zijn uitgeleend, of ze in bestelling staan of waar ze gewoon in de kast te vinden zijn. AJs lid van de bibliotheek heeft men nog meer mogelijkheden: reserveren of openstaande reserveringen raadplegen; kijken welke boeken er nog op de lener spas uitgeleend staan en verlengen; per soonlijke gegevens raadplegen; een e- mail sturen naar de bibliotheek. Om deze mogelijkheden te gebruiken kunnen leden zich in de catalogus aan melden met hun lenerspasnummer en een pincode. Deze pincode bestaat uit 4 posities en is eenvoudig de verjaar dagsdatum (ddmm) van de houder van de lenerspas. Reserveren Boeken en andere materialen kunnen nu 24 uur per dag gereserveerd worden. Per aanvraag wordt een gulden in reke ning gebracht, die bij een volgend be zoek aan de bibliotheek kan worden betaald. Is een boek uitgeleend, dan ontvangt de aanvrager bericht thuis zo dra dit boek in de bibliotheek terug keert. Eenmaal per dag controleert de bibliotheek internet aanvragen die be trekking hebben op boeken die bij aan vraag in de kast staan. Het kan voorko men dat een boek alweer is uitgeleend op het moment van bovengenoemde controle en de bibliotheek kan dan ook niet garanderen dat het gewenste boek direct tot beschikking komt van de aan vrager. Persoonlijke gegevens Op de catalogussite kunnen ook per soonlijke gegevens geraadpleegd wor den. Hoeveel boeken er thuis zijn of wanneer de uitleentermijn verloopt, al deze gegevens zijn nu online beschik baar. Het is mogelijk boeken en andere (leengeldvrije) materialen te verlengen. De verlengkosten bedragen een kwart je per boek. E-mail Voor vragen en/of opmerkingen, wen sen en inlichtingen kan een e-mail gestuurd worden naar het adres bibliotheek@obsoest.nl. Zaterdagavond rond tien uur controleer den agenten op de Bikkersweg een 16- jarige bromfietser uit Bunschoten. Tij dens de controle bleek dat zijn brom fiets in 1998 gestolen was in Bunscho ten. De jongen is voor verhoor meege nomen naar het bureau. Onderzoek moet uitwijzen of hij iets met de dief stal te maken heeft. Zijn ouders zijn in kennis gesteld. Onder grote belangstelling is vrij dagavond bij boekhandel van de Ven de bundel "In onze straat" van Jan Menne ten doop gehouden. Het boekje bevat de "straatgedichten" die hij het afgelopen jaar in de Soes ter Courant publiceerde. De schrij ver zelf bood burgemeester Koos Janssen het eerste exemplaar aan. "Het is maar een klein boekje," merk te Menne bescheiden op. "Maar het is bedoeld om vast te houden wat er is, daar even bij stil te staan, want uren dagen maanden jaren - zij vliegen heen..." De bundel was volgens hem een "eerste poging" en wat hem betreft pas geslaagd als ook de lezer het de moeite waard zou vinden of hem een glimlach ontlokt. Hij bedankte allen die aan de totstandkoming van de bundel hadden bijgedragen - met name zijn echtgenote Joke, aan wie het boekje is opgedragen. Vervolgens droeg hij, met vertoon van zijn onmiskenbare drama tische' talent, twee gedichten voor: "Van Lenneplaan" en "Kerkpad". In De Bundeling, het gezondheids centrum aan de Schoutenkampweg, zijn deze maand aquarellen te zien van mevrouw J. Kaats-van der Rij. Ze woont in de aanleunwoningen van zorgcentrum Molenschot Op haar hoge leeftijd mag zo'n exposi tie best iets bijzonders worden ge noemd. Mevrouw Kaats is een enthou siast deelneemster aan de schildergroep van Molenschot, onder leiding van Hen- nie en Coby Honé. Voor die tijd had ze geschilderd noch getekend en aanvanke lijk geloofde ze zelf niet zo in haar ta lent. Ondanks het feit dat ze veel pijn heeft schildert ze dagelijks in haar "ate lier", de schildertafel die haar man Evert op de kop heeft getikt. Onder het schilderwerk geniet ze mee met zijn hobby: vogeltjes kijken. Hij lijst de aquarellen ook in, op professionele wij ze. Het kunstzinnig bezig zijn betekent veel voor mevrouw Kaats. Haar persoonlij ke voorkeur gaat uit naar portretten, en Burgemeester Janssen vond dat Menné trots mocht zijn op de bundel. Hij zag overigens af van een poging om het be grip gedichten te definiëren -"die is bij voorbaat tot mislukken gedoemd" - maar stelde wel vast dat poëzie duide lijk te onderscheiden is van proza door "veel meer wit". De dichter heeft dus veel meer te vertellen dan de schrijver, maar minder woorden nodig," aldus Janssen, wat volgens hem ook voor po litici aan te bevelen was. Met het op sommen van een groot aantal dichtkun stige termen maakte de burgemeester duidelijk dat hij ook op dat terrein van wanten weet, waarna hij zelf het gedicht "Molenstraat" voordroeg. "In onze straat" bevat de meeste van de ca. 50 gedichten die Jan M. in het afge lopen jaar in deze krant liet verschijnen. De bundel is voor 15,00 te koop. dat is in De Bundeling duidelijk te zien. Ze werkt met grote inzet en is zelf nog vaak verbaasd over de resultaten. Haar enthousiasme werkt aanstekelijk op de andere cursisten van Molenschot. Mevrouw Kaats aan "atelier".

Soester Courant | 2000 | | pagina 9