l Constanze T 'De kans om hier te beginnen heb ik met beide handen aangegrepen' no,- li Charvida, dealer van Cherished Teddies heeft volop acties en aanbiedingen! RENE DE BRUIN Anova biedt verzekerden wachtti j dgaranties Martini Djasian is nieuwe eigenares van Marie Claire Brilcentrum Nota viert zijn 25-jarig jubileum Feestbeesten bij Van de Ven Pijnloos elektrisch ontharen bij schoonheidssalon Constanze "PAGÏNAjj WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 11 'kmte meter, >59 iterdag, 9,3047,00wMr IN SOEST PAKKEN 6 FLESSEN v°ordief* Voorlichting voor ondernemers Soest SNS-bank geeft uitleg over euro aan ouderen Soest :p^pH/lNKEL 'Een gapend gat Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Cherished Teddies actieweek t/m zaterdag 14 oktober OBiH BOUWBEDRIJF I 'Er is leuk contact tussen het personeel en de klanten Fietser aangereden Methode neemt haren én angst weg omfietsreparatie ida 4-takt revisie liadeafhandeling n zaterdag gesloten. ax 035 -603 00 24 i.nl <0 H Gwlllof iteae de Roqwes I Beucher WeltobMm ter 5abort Chatemmrd iré Mwssy Pommard ritier-CMijot I jteait I a louche emacht 1] ...t >ve Ml!l Wlneri^ ieqas Mendoza Allcante ateau des Adouzes wfe Cfeviqmc CALVE VLEES- OF VIS SAUZEN FLESJE 250 ML J.P. CHENET WIJN ROOD OF WIT FLES 0.75 LITER GANZEBOOM LICHTE BORREL LITERFLES Miranda Kaizer heeft de stoute ["schoenen aangetrokken en zwaait sinds vorige woensdag de scepter in eethuis de Stoeterij langs de Amers- i foortsestraat. De 31-jarige Amers- j foortse 'viel' voor het sfeervolle res- taurantje dat doorgaan bezocht wordt door gasten uit de achterlig- gende zomerhuisjes of een enkele passant. Ze haalde de kitsch eruit en liet alle attributen die met paar den te maken hebben, hangen. "De grond is nog steeds van de familie I Meijer," legt Miranda uit. "Vroeger j heette het hier 'het Meijertje'. Eind au- gustus tekende de nieuwe exploitant van de Stoeterij het huurcontract. "Ik ben toen meteen aan het opknappen gegaan I en sinds vorige week zijn we officieel I open." Kaizer heeft, zoals ze zelf vertelt, veel ervaring opgedaan in de horeca. "Mijn opa was altijd al aan het kelneren j in Hellendoorn. Daar ben ik ook opge- I groeid. De horeca zit me eigenlijk in het bloed." Ze kwam daar pas achter toen ze haar HBO-studie inrichtingswerk had afgerond en van haar hobby haar werk maakte. "Ik studeerde in Amers foort, het is de reden waarom ik in deze omgeving ben terecht gekomen." Miranda was al heel lang op zoek naar een geschikt pandje. Ze pakt de draad op waar anderen hem verschillende ke ren hebben laten vallen. "In de stad lukt het niet meer. Alles is peperduur. Toen ik hier de kans kreeg om te beginnen, heb ik die met beide handen aangegre pen. Je bent hier lekker buiten en de omgeving is prachtig." De van oudsher bekend staande Meijerij herbergde in het verleden veel Amerikanen. "Ze wer den ondergebracht in de zomerhuisjes. Nu zitten er zakenmensen en die komen wel eens aanlopen. Aan hen valt natuur lijk geen kapitalen te verdienen, je moet ook mensen van buiten trekken," meent de kersverse gastvrouw. In het laatste geval is het erg belangrijk dat haar plateservice bij iedereen in de smaak valt. "Heel belangrijk vind ik de kwaliteit van het eten. We hebben veel huisgemaakte gerechten zoals soepen, sausen en vers gebakken brood. We hebben wat grillgerechten op de kaart staan en lamshaasjes, spareribs en bief stukken. Voor de lunches laten we van speciaal meel stoeten bakken. Die vind je nergens, die worden alleen voor hier gebakken." Een specialiteit vindt Miranda ook haar pannenkoeken. "Die zijn echt apart. We hebben spinaziehoorntjes, Franse koek (met camembert) en pannenkoekentaart met walnoten en room en overgoten met een lekkere saus. Alles wordt hier vers gemaakt." Belangrijk om te ver melden vindt Miranda haar sla en de mosselen als lunchgerecht. "Geen ijs bergsla maar echte gewone Hollandse sla." Hoewel ze in de keuken best haar mannetje staat, kiest de Amersfoortse toch voor de bediening. "Daar ligt mijn hart. En vooral in de eerste periode zal ik wel bezig zijn met informatie verza melen. Waarschijnlijk worden de vis- en vleeskaart uitgebreid. Uitsmijters heb ik Foto: Aldo Allessie niet op de kaart gezet omdat de Spits- heuvel en Op 't Hoogt die ook voor de lunch verkopen." Miranda is niet van plan om heel erg hard van stapel te lopen. Een peperdu re kaart zal de gast er ook niet vinden. 25 gulden voor een lamshaasje is onge veer het duurste wat er is. "De tourne- dos heb ik weggelaten anders moet ik hoger gaan zitten." Ze vindt het niet nodig om zoveel afstand te creëren. Wel koos ze voor goede wijnen. "Ik ben van plan om hier heel lang te blijven. Van nu af aan ben ik zes dagen in de week open en van de zomer kijk ik wel hoe het ter ras loopt," aldus de ondernemende Mi randa Kaizer. Morgen organiseert de Kamer van Koophandel voor het Gooi en Eemland een voorlichtingsavond voor gevestigde ondernemers. Tijdens de bijeenkomst Leiding geven en motiveren leren onder nemers hoe ze optimaal gebruik kunnen maken van de kwaliteit van mensen. Er wordt inzicht verschaft in methoden en technieken om medewerkers te motive- I ren en enthousiasmeren. Ook is er aan dacht voor verschillende stijlen van lei- I ding geven en het managen van veran- I deringen binnen een organisatie. Deskundige docenten van de Kamer van Koophandel verzorgen in samen werking met overheidsadviesbureau Syntens de voorlichtingsavond. De bij- 1 eenkomst vindt plaats aan het Melkpad 26 in Hilversum en duurt van 19.30 uur I tot 22.30 uur. De kosten voor deelna me bedragen ƒ195,- per persoon, inclu- j sief syllabus en consumpties. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met I Joe-Lennard Honders, tel. 035- I 6234931. Het duurt niet lang meer voordat de euro van ons allemaal is. Over ruim een jaar is de vertrouwde gulden vervangen door de nieuwe munt en zal iedereen moeten rekenen in euro's. Dat levert voor veel mensen tal van vragen op, zoals welke gevolgen dat heeft voor de portemonnee. Wordt alles duurder of juist goedkoper? Daarom verzorgen de ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB samen een voorlichtingsmiddag op vrijdag 13 okto ber in ontmoetingscentrum De Klarinet. Een medewerker van de SNS-bank zal aan alle 5 0-plussers van Soest tekst en uitleg komen geven over de veranderin gen als gevolg van de komst van de euro. De organisatie van de middag berust bij de evenementencommissie van de KBO. Vanaf half twee 's middags is ie dereen die met vragen over de euro zit, welkom. De toegang is gratis. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Enige tijd geleden stond dit onder een foto van de werkzaamheden voor het nieuwe gebouw voor de VW en de Wereldwinkel. "Bodemloze put" had er ook kunnen staan, maar dan denk je meer aan geld en goederen brengen zonder dat er zicht op een eindpunt is. Gelukkig is dit niet het geval. Duidelijk zijn de vorderingen van de bouw te zien en voor de Wereldwinkel zijn de voor bereidingen voor de nieuwe winkel al in een vergevorderd stadium. Er zijn al heel wat fijne bemoedigende reacties binnengekomen. Het is fijn te bemerken dat velen ons werk van harte ondersteu nen. Onze oproep om ons financieel te ondersteunen als we straks voor flinke extra uitgaven komen te staan is niet zonder succes gebleven. Ook voor de aanschaf van materialen en winkelin ventaris kregen we al ondersteuning. Het zal wel tot het eind van het jaar duren voor we een duidelijk beeld heb ben van alles wat voor onze nieuwe win kel nodig is. Tot die tijd moeten we ons werk in de "noodbehuizing" doen. Fijn dat men ons ook daar weet te vinden. Openingstijden: maandag 13.00-17.00; dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur; tel. 6017536. XPOSITIE r^YS Wa CHRISfy. Aan de Van Weedestraat 46c is het deze dagen weer verzamelen geblazen voor clubleden van de Cherished Teddies. Er zijn via de landelijke organisatie in het clubblad diverse puzzels verschenen die de leden moesten oplossen en met de goede oplossing kunnen bij de dealer diverse leuke prijsjes en atributen gewonnen worden. Zelf heeft Charvida voor haar leden een aantal leuke acties bedachto.a. een expositie van Adri Wildenburg, die diverse attributen gemaakt heeft met stoffen afbeeldingen van Cherished Teddies en er zijn zelfs Cherished Teddies CD-kaarten te koop. Voor de echte liefhebber van CT's heeft Charvida de oude voorraad uit het maga zijn gehaald en worden een aantal oudere CT's verkocht met een flinke korting (40-50%). Wilt u deze dagen andere leden van de club ontmoeten of misschien lid worden, u bent van harte welkom bij: Charvida, van Weedestraat 46c te Soest. Graag tot ziens. NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD Industrieweg 16 B - 3762 EK Soest - TEL. 035 577 28 22 - FAX 035 655 05 65 E-MAIL: intolireneóebruinbouwbeürijl.nl WEBSITE: www.renedebruinbouwbedriit.nl Verzekerden van Anova krijgen per direct zekerheid over behandelter mijnen voor staaroperaties, dotter behandelingen en openhartopera ties. De zorgverzekeraar geeft hier toe 'wachttijdgaranties' af. Voor staaroperaties is de maximale wachttijd 13 weken, voor dotterbe handelingen 8 weken en voor open hartoperaties 10 weken. Wachttijdgaranties geven verzekerden van Anova de zekerheid dat zij binnen een aanvaardbare wachttijd worden ge opereerd. De ziekenhuizen in het werk gebied van de zorgverzekeraar zullen de medische ingrepen uitvoeren. Lukt het hen niet om een patiënt binnen de af gesproken termijn te behandelen, dan zal Anova er toe overgaan ziekenhuizen buiten de regio te benaderen. Bij voor keur in Nederland, maar eventueel ook in het buitenland. Het afgeven van wachttijdgaranties door Anova komt niet onverwacht. De afge lopen twee jaar ondernam Anova met de ziekenhuizen en medisch specialisten in Midden-Nederland tal van activitei ten in het kader van de wachtlijsten. Vorig jaar verschenen de wachttijdgege- vens van ziekenhuizen op het internet (www.anova.nlV Met de wachtlijstinfor matie via de site en op de kabelkrant brengen Anova en de ziekenhuizen transparantie in de wachttijden voor poliklinische bezoeken en enkele medi sche ingrepen (knie-, heup- en staarope raties). Wachttijdregistratie stelt patiën ten en huisartsen in de gelegenheid een keuze te maken uit het behandelaanbod. Begin volgend jaar hoopt Anova nog meer informatie te kunnen geven over wachttijden voor specialismen en onder zoek. Pakket afspraken Het afgeven van wachttijdgaranties moet wat Anova betreft uiterlijk in 2003 tot een pakket afspraken leiden over zo veel mogelijk behandelingen en ingre pen. Reeds per 1 januari 2001 breidt Anova het pakket wachttijdgaranties uit met orthopedische ingrepen. Anova verzekerden die informatie wen sen over wachttijden in ziekenhuizen in Midden-Nederland kunnen bellen met de afdeling Klantenservice van Anova (033 - 465 45 45). Afgelopen zaterdag was er een re ceptie in kapsalon Marie Claire aan de Steenhoffstraat. Daar was gele genheid om de nieuwe eigenares van de zaak, de 26-jarige Martini Djasian te feliciteren, die 3 oktober haar voorganger Claire Steusel op volgde. De drie werkneemsters van de kappers zaak, die zo'n 15 klanten per dag onder handen nemen, krijgen het steeds druk ker. Martini: "We ontvangen steeds meer vaste klanten. Het leuke van deze zaak vind ik dat er gezellig contact is tussen de klanten en de werkneem sters." De kapster runt de kapsalon samen met twee nieuwe collega's, Claudia Zeg- waart en Mariëlle Mazenier. Claudia (26) is afgelopen week begonnen. Ma riëlle is de jongste van het stel en is sinds februari in dienst. Martini werkt sinds tweeëneen halfjaar bij Marie Clai re. Daarvoor beoefende ze haar beroep in Amersfoort. Al met al heeft ze tien jaar kapperservaring. Martini: "Ik was op mijn zestiende klaar met school en ben toen meteen begon nen met kappen, daarnaast heb ik een vier jaar durende kappersopleiding ge daan." Op de kruising van de Dalweg met de Veenbesstraat werd vrijdagmorgen een 60- jarige vrouw op de fiets aangereden door een 58-jarige automobilist. De be stuurder van de auto verleende de vrouw die op de Dalweg fietste geen voorrang. Het slachtoffer raakte hierbij gewond aan haar schouders en hoofd. Martini, Claudia en Mariëlle van "Marie Claire De kapster is specialiste op het gebied van verven. "Niemand gaat hier weg met maar één kleur in het haar. De laat ste trend is namelijk haar te verven in verschillende kleurnuances. Veel jonge ren willen een combinatie van een na tuurlijke kleur en een felle kleur, zoals paars." In de zaak Marie Claire zou de kapster haar hele verdere carrière wel willen werken. Ze is dan ook erg blij dat ze zichzelf nu eigenares kan noemen. "Ik heb dit altijd al gewild," aldus de trot se Soesterse. Marie Claire bedankt alle bezoekers van de receptie voor hun komst en betrok kenheid. Hans en Margriet Nota hebben al 25 jaar een brillenzaak aan de Van Weedestraat in Soest. Om dat heu gelijke feit te vieren houden zij de komende drie maanden een prijs vraag onder hun trouwe klanten. Afgelopen vrijdag werd de eerste winnaar van zes tweewekelijkse trekkingen gehuldigd in het Bril centrum. E. Stegenga uit Soest was de gelukkige, omdat zij de beste slagzin verzonnen had. De winnares kreeg van het jubilerende echtpaar een bos bloemen en een twee daags arrangement in Kasteel Geulzicht in Berg en Terblijt (Limburg) aangebo den. Om voor deze prijs in aanmerking te komen moest zij de zin "Na een uit de hand gelopen proeverij in Geul- zicht:..." afmaken. "Het ene glas is het andere niet" was een slagzin die het echtpaar Nota beloonde met de eerste prijs. Stegenga was blij met het reisje naar Limburg. "Ik ken het Geuldal nog van een vakantie uit mijn kindertijd. Je kunt er mooie wandelingen maken en oude dorpjes bezichtigen. Ik denk dat ik eind oktober ga, want dan heb je nog kans Jubilaris Hans Nota overhandigde af gelopen vrijdag in zijn brillenzaak E. Stegenga de prijs voor haar winnende slagzin. op mooi weer." De Soesterse had niet gerekend op het winnen van de prijs. "Ik heb die slagzin samen met mijn man verzonnen. Eigenlijk zijn we helemaal geen puzzelaars die hun oplossingen in zenden." Het echtpaar Nota heeft bewust geko zen om op deze manier hun 25-jarig be staan luister bij te zetten. "We hadden iedereen deze maanden ook korting kunnen geven, maar dat was te onper soonlijk. Deze actie houden we speciaal voor onze trouwste klanten. Die hebben ons bedrijf tenslotte 25 jaar in stand gehouden. Bovendien moetje iets orga niseren wat bij jezelf, maar ook bij je: klanten past." Op 6 november 1975 gingen de deuren van de brillenzaak voor het eerst open. "Toevallig was hier donderdag nog een klant die ook op de openingsdag aan wezig was", vertelt Margriet Nota trots. Haar man denkt voorlopig nog niet aan stoppen, integendeel. "Ik werk nog steeds met plezier. Misschien ga ik nóg wel 25 jaar door", zegt hij lachend. Op zaterdag 7 oktober werden er weer prijzen uitgereikt bij boekhan del Van de Ven. De makers van de mooiste feestbeesten werden in het zonnetje gezet. Die feestbeesten hadden zij gemaakt om de boek handel tijdens de kinderboeken week (die nog tot en met 14 oktober duurt) te versieren. De groepsprijs ging naar groep 6 van de Achtbaan: de klas van juf Agnes Kraai- kamp had allerlei leuke beesten op vlag getjes gezet en daar een lange slinger van gemaakt, zodat de hele kinderboe kenafdeling in een klap in feestsfeer was. Hun beloning: voor maar liefst 100,00 kinderboeken uitzoeken en voor alle leerlingen een aardige herinne ring. De andere eerste prijs ging naar Anke Wetsen die van kastanjes een spin had gemaakt. Zij mocht voor 50,00 boe ken gaan uitzoeken. Op de foto de trotse winnaars: een af vaardiging van groep 6 van de Achtbaan en Anke Wetsen. Deze hele week zijn alle inzendingen nog te bewonderen bij boekhandel Van de Ven aan de Zuid promenade. SCHOONHEIDSSALON I TT I v. Weedestraat 211A rabJr (achter Mitra's) l Y Soest Tel: 6G 10 717 Schoonheidssalon Constanze intro duceert een nieuwe manier van pijnloos elektrisch ontharen. Behal ve dat men geheel zonder pijn van overbeharing wordt afgeholpen kan men zich daarmee ook definitief van overtollige haargroei ontdoen. Velen kennen het probleem: men gaat de haren te lijf met pincet, crème of la- dyshave, maar het resultaat blijkt nau welijks beter. Al die ellende behoort nu tot het verleden. Dankzij het gebruik van radiofrequentiegolvèn wordt - via een "epileerder" - alle overtollige haar groei definitief én pijnloos verwijderd. De nieuwe methode neemt niet alleen de haren, maar ook de angst weg. Het is nu ook mogelijk de gevoelige li chaamsdelen, zoals de benen, de oksels en de wenkbrauwen maar ook de "biki- nilijn" te ontharen. Dat gebeurt met het eerste ontharingsapparaat dat, zonder pijn en irritaties, niet alleen snel en ef ficiënt werkt maar ook een definitief effect bewerkstelligt. Wie belangstelling heeft kan voor een oriënterend vrijblijvend gesprek bellen met Connie Beijen van schoonheidssa lon Constanze, Van Weedestraat 211A (achter drankenhandel Mitra's), tel. 6010717.

Soester Courant | 2000 | | pagina 11