OOP VVZ'49 draait bovenin mee in tweede klasse Relaas trainer Soest komt over Hees meldt zich in subtop ZONNESTUDIO - SOEST Foutenpercentage Stam/SoVoCo veel te hoog iSPORTt I Galerij der kampioenen BADMINTON Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet UCALA 43,50 Loodgieterswerk ATLETIEK Dick van de Broek grijpt naast brons op NK marathon DECORATIES ag 15 oktober PAGINA 16 WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT Grvenwitten winnen ook 'mindere wedstrijd' van het seizoen PAGINA 17 VOLLEYBAL VOETBAL zondag Eerste uitzege van het seizoen; 1-2-winstop SVP VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag WZ'49-Desto Tweede uitzege bij Amsterdamse KBV: 1-2 Herenteam zet in de Bunt Soesterbergse AGAVS simpel opzij: 4-0-winst Buurtvoetbal op sportvelden v.v.Hees VOEBAL zaterdag SEC zegeviert voor het eerst aan Bosstraat-West Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 TRIATHLON Frank de Groot Selby verliest in Voorthuizen van de Treffers: 7-1 Wijzigingen in spelregels winnaar marathon van Amersfoort ^WrCj! Cafetaria en Eethuis Dagschotels woensdag Italiaanse cordon bleu met pommes parisiennes en snijboontjes donderdag Witlofschotel met puree en reepjes kipfilet weekend Mosselen met patat en sla Let op: 25,- maandag Andijviestamppot met een bal gehakt dinsdag Hachee met puree en rode kool Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 :haamsverzorging voorraad strekt! Trainer Henk van de Pol maakt zich in principe niet zo snel druk over de verrichtingen van zijn Soest. Toch moest de Barnevelder wat kwijt aan zijn spelers. Ze moesten volgens hem niet denken dat ze te goed wa ren. Het relaas bleek in het uitduel met KBV goed te zijn overgekomen: 1-2. De overwinning op de Amsterdammers was volgens Van de Pol verdiend. Voor al in de eerste helft hadden de blauw- hemden het initiatief, maar verzuimden om de wedstrijd definitief op slot te doen. Ze kregen vijf opgelegde moge lijkheden. Alleen Christiaan Brons, wie anders, brak de ban. En deze treffer ontstond niet eens uit een echte kans. Na een opgezette driehoek met Mouchine Loukili passeerde hij op de rand van het strafschopgebied keeper Martijn Middelbeek van KBV. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Atleet Dick van de Broek blijft goed presteren, ondanks wat kleine bles sures. In de marathon van Eindho ven kwam hij als elfde in het totaal klassement over de meet. Deze wed strijd telde eveneens mee voor het Nederlands Kampioenschap en daarin legde de Soester beslag op de vierde plaats. Het gat was slechts vijf seconden met de nummer drie. Van de Broek zette zijn eindsprint net te laat in. Het was ver wonderlijk dat Van de Broek de wed strijd uitüep. De atleet had in de begin- kilometers weer last gekregen van zijn oude blessure, een ongewillige lever. Hij knokte zich echter terug en hervond de aansluiting bij.de kopgroep. Dankzij de laatste sterke twee kilometers had hij uitzicht op brons, maar dat bleek teveel van het goede. nis") weekend aan: kasten, tafels, ssoires van hout en ;els, toekans ook, etc. :eribiefstuk - wild konijn - en vers - Wildtrio's - ipeper ash sufferd! De promovendus stelde daarentegen voor eigen publiek teleur. Geen mo ment kon de formatie hopen op een punt, laat staan een zege. "De organi satie van de ploeg stond goed. Er werd vanuit de taak gevoetbald. En als deze randvoorwaarden naar behoren worden ingevuld, dan komen de punten van zelf', zei Van de Pol die weer een plek in de ba sis had gereserveerd voor Jeroen Dorrestein. Dorrestein miste tot nog toe een groot gedeelte van de competitie in de hoofdklasse door een vervelende knieblessure. Dat ging ten koste van Paul Hilhorst. Ook doelman Robert Hagen stond niet bij de eerste elf. Hij werd vervangen door Wessel Sennef. Hagen was echter nog niet geschorst door de bond na zijn rode kaart anderhalve week geleden in de thuiswedstrijd tegen SWSMC. Van de Pol had zijn eerste keus om discipli naire redenen op de bank gezet. Het beleid van de trainer is in dat opzicht duidelijk. Wie zijn team schaadt, moet op de blaren zitten. Dat overkwam ook Ali Loukili toen hij in de seizoensouver ture bij Elinkwijk een tegenstander na trapte. Noodgedwongen De overige wijzigingen in de basis wa ren noodgedwongen. Jaap ten Haaf en Paul Dreef zaten geblesseerd op de tri bune, terwijl Mark van der Lee een schorsing van een wedstrijd moest uit zitten na drie boekingen. De tactiek was door de vele mutaties iets gewijzigd. Voor de viermansdefensie, waarin Paul van de Grift en Michel Everts speelden, acteerden Dorrestein en Martijn Stalen hoef samen in een controlerende rol. Het gevaar van Soester zijde moest van de zijkanten komen. Jeroen van Veen- endaal en Peter Schrumph deden dat behoorlijk. Na rust kwam Soest toch even onder druk te staan. De wedstrijd was echter gespeeld toen René de Bree uit een mooie vrije trap voor de 0-2 zorgde. In de slotfase deed KBV nog iets terug. De stand in de hoofdklasse A: 1. SWSMC 6-14, 2. Baronie 6-14, 3. Elinkwijk 6-12, 4. Argon 6-10, 5. UVS 6-10,6. AFC'34 6-10, 7. ADO'20 6-9, 8. Soest 6-9, 9. Omniworld 6-7, 10. Hilversum 6-6, 11. KBV 6-5, 12. Hol- landia 6-5,13. TONEGIDO 6-3 en 14. Nieuwenhoorn 6-2. dammers voetbalden in de tweede helft beter dan WZ'49, maar maakten geen gebruik van de ontstane ruimte in de defensie van de Soesters. De enige speler die wel bij de les was, bleek keeper Mark Brouwer. Via een prachtige reflex maakte hij een doelpo ging van Frank de Lange onschadelijk. In de 42s,e minuut moest Gert van de Munt Brouwer op de doellijn assisteren. De verdediger verwerkte adequaat een inzet van weer De Lange. Charges Het eerste kwartier na rust werd geken merkt-door strijd en weinig goed voet bal. Dat noopte arbiter Eijk tot het uit delen van twee gele kaarten. Beide prenten waren voor de Amsterdamse formatie na charges op Jordie Brouwer en Rademaker. Met de komst van Gerard Becker voor André Jansen viel er eindelijk weer wat te beleven voor de toeschouwers. Becker stond amper in het veld toen hij alleen op Tammenga afging. De aanval ler omspeelde de Amsterdamse sluit post, maar zocht de benen van Johan Zeilstra. In de slotfase viel de 3-0 wel. Tammenga het nog eens op komische wijze zien dat de meeste keepers niet kunnen voetballen. Invaller Marcel van Essen ontfutselde hem de bal en depo neerde de bal in het net: 3-0. Nog geen minuut later kwam de eind- score tot stand na een fout van Van Doorn. De verdediger trapte mis na een pass op De Lange. Zijn schot werd door Hees heeft zich zaterdagmiddag ste viger in de subtop genesteld door de eerste uitzege van dit seizoen. SVP moest er in Veenendaal met 1-2 aan geloven. Met slechts drie punten achterstand op koploper Stroe blij ven de roodwitten naar boven kij ken in de vijfde klasse. Een klasse waarin de onderlinge verschillen zeer gering zijn. Een uitgesproken favoriet voor het kampioenschap is niet voorhanden. "Ie dereen kan van elkaar winnen. Het is een leuke competitie", zei Ron Dase laar na thuiskomst. Met een plek in de subtop en met al tien punten in de ach terzak is Daselaar tot dusver tevreden. "Dat is wel eens anders geweest", meende de trainer die de openingswed strijden van de afgelopen seizoenen nog maar eens naar voren haalde. Toen ver ging het Hees veel minder tijdens de start van de competitie. De Soesters zijn met name na de winterstop op hun best. In die fase worden de meeste winstpar tijen geboekt. Daselaar blijft evenwel voorzichtig over de kansen van zijn formatie in deze klasse. Hij wil eerst de maand oktober goed doorkomen. Na de duels tegen EFC'58 (aanstaande zaterdag -red.) en Musketiers kan de Soester de balans gaan opmaken in hoeverre zijn team een gooi zou kunnen doen naar de boven ste plaatsen. Geduld en werklust bleken zaterdag de bases voor de overwinning in Veenend aal. Danny Brandenburg miste eerst twee goede kansen, alvorens de spits de 0-1, op aangeven van Kees Dorresteijn, liet aantekenen. In de tweede helft viel de gelijkmaker na slecht wegwerken in de Soester defensie. SVP, dat in het eer ste bedrijf beperkte tot verdedigen, rook de overwinning; maar keeper Pascal Ka merbeek capituleerde niet meer door een aantal fraaie reddingen. Hees scoor de wel via Kees Dorrestein. Ditmaal mocht hij het knap voorbereidend werk van Brandenburg afronden. WZ'49 bevestigt momenteel zijn kandidatuur als titelgegadigde in de tweede klasse. Hoewel de ploeg aan de Eemweg zeker niet kon overtui gen, zette ze de nummer twee, WV- HEDW, zonder veel moeite opzij (3-1). De Soesters passeerden daar door de Amsterdammers op de ranglijst en hebben alleen nog Zuid vogels voor zich. Deze formatie heeft maximaal gescoord in zes duels. In de editie van 27 september schreef uw verslaggever over een vuistslag die Desto-trainer Gerard Adelaar na afloop had uitgedeeld aan zijn speler Onno van Eijk. Beide betrokkenen spreken echter over een uitgedeelde duw door Adelaar. De meningen omtrent de merkwaar dige actie lopen evenwel sterk uiteen. Volgens Adelaar werd hij aangeval len door Van Eijk, omdat deze ver haal wilde gaan halen over een vroegtijdige wissel nadat hij al bank zitter was, en duwde de speler van zich af. Van Eijk ontkent dat hij de aanstichter van de opstoot was. In een kortdurend telefoongesprek be schuldigde hij de trainer ervan de eerste aanzet te hebben gedaan. "Ik reageerde alleen verbaal. Vervolgens gaf Adelaar mij een flinke duw tegen mijn keel", aldus de reactie van Van Eijk die door de Utrechtse oefen- meester uit de selectie is gezet. Daar is hij nog steeds woedend over. "Ik heb niets gedaan. Hij eiste van mij verontschuldigingen, dat zou anders om moeten zijn. Het bestuur vond dat de trainer fout zat, maar ze heeft na een gesprek nog geen knopen doorgehakt". Adelaar stelt het tegenovergestelde. Volgens hem staat het bestuur vier kant achter de Utrechter. Het elftal van Steef van de Oosterkamp heeft twaalf punten uit vijf wedstrijd bij een vergaard. De Soesters moeten nog een wedstrijd inhalen, uit bij Advendo. Dit duel kon geen doorgang vinden van wege interlandverplichtingen van drie spelers van WZ'49. Jordie Brouwer, Bas van Doorn en Hidde Reitsma en Van de Oosterkamp als assistent-trainer, werden opgeroepen voor de regio-ama teurs (district Midden -red.) om Oranje tijdens een toernooi in Luxemburg te vertegenwoordigen. Daar presteerden ze naar behoren door bovenaan in de pou le te eindigen. Nederland liet in de voor ronde het gastland, Schotland en Ierland achter zich. Door loting is het team overgeleverd om in april een beslissings wedstrijd te spelen tegen Joegoslavië voor plaatsing van het EK in Portugal medio 2001. De overige selectieleden van WZ'49 namen het vorige week dinsdag in een oefenduel op tegen Quick en daar kwam de vriendschappelijke instelling van WZ'49 weer eens naar boven (2- 7-nederlaag). De trip naar Luxemburg en het oefen potje waren voor coach Van de Ooster kamp de insteek om de scherpte binnen zijn ploeg terug te krijgen. De Soesters konden evenwel moeilijk in het compe titieritme komen. Zaterdag ontpopte zich een tamme vertoning aan de Eem weg, omdat ook WV-HEDW (Wilhel- mina Vooruit-Hortius en Eendracht Doet Winnen, fusieclub uit de jaren vijf tig -red.) niet positief voor de dag kwam. "Qua voetbal was dit duel één van de mindere van dit seizoen. De scherpte ontbrak. Gelukkig kwam WZ'49 makkelijk op 2-0", vertelde Van de Oosterkamp. Zijn monoloog klopte. Twee dode spel momenten zetten de thuisploeg op een 2-0-voorsprong. Eerst was het Richard Rademaker die een corner van Gerrit van der Roest inkopte. Vervolgens schoot Jordie Brouwer na een klein half uur een vrije trap vanaf twintig meter kiezelhard langs doelman Niels Tam menga. Dat waren de enige spaarzame oplevingen in een duel die het predikaat van 'topper' niet verdiende. De Amster- De teams dienen samengesteld te zijn uit spelers en/of speelsters in dezelfde leeftijd (gemengde teams zijn toege staan), die daarnaast vrienden c.q. vriendinnen zijn en/of in dezelfde straat of buurt wonen. De organisatie van dit toernooi is in handen van de jeugdcommissie van Hees. De inschrijving sluit op zaterdag 14 oktober a.s., en inschrijfformulieren kunnen ingeleverd worden op de vol gende adressen: K. Schouten, Wollegras 27; Y. Hartman, Jan Steenlaan 33; J.H.Wiss, Van Hamelstraat 46 en Hees kantine, V.O. Utrechtseweg. Door een 3-1-overwinning op concur rent WV-HEDW nestelde VVZ'49 zich op de tweede plaats in de tweede klasse. Richard Rademaker, Jordie Brouwer en Marcel van Essen waren de doelpunten makers aan de Eemweg Mark Brouwer onvoldoende gestopt, waarna Martin Steenvoorden simpel binnenknikte: 3-1. De stand bovenaan is als volgt: 1. Zuid vogels 6-18, 2. WZ'49 5-12, 3. De Merino's 6-10, 4. WV-HEDW 6-10, 5. Desto 5-9 en 6. Valleivogels 5-9. De thuiswedstrijden voor SEC wa ren dit seizoen nog niet bijster suc cesvol. Maar daar is zaterdag een einde aan gekomen door DMC met 4-3 terug te wijzen. In de slotfase werden de punten door nonchalan ce bijna uit handen gegeven. Mede door goed keeperswerk van Ronald de Kruijff en een portie geluk was de eerste thuiszege in de zevende klasse een feit. Trainer Ruud van Rouwendaal compli menteerde na afloop zijn elftal met de "dikverdiende" overwinning. Volgens hem had SEC het echter niet zo ver mogen laten komen. "De ploeg kan heel leuk voetballen, maar ze geeft het soms uit handen", aldus Van Rouwendaal die zijn formatie in de rust nog had gewaar schuwd voor de Utrechtse mentaliteit. "SEC dacht dat het een gelopen koers was." Dat bleek evenwel niet zo. Bij rust leidde de thuisploeg met 4-1 door doelpunten van Mohammed Tou- hami, Dave van Leijenhorst, Bekir en Remy van de Pol. Daar viel niets op af te dingen. SEC toonde agressie in de duels en benutte de zwakke punten van de bezoekers. Na rust sloop er noncha lance in het elftal. DMC scoorde twee keer en had zelfs uitzicht op de gelijk maker. Doelman De Kruijff voorkwam erger door een aantal goede reddingen. Coach Gert Veldhuizen had het al aan de vooravond aangekondigd dat het seizoen voor de volleybal- sters van Stam/SoVoCo in de eerste divisie A met pieken en dalen ge paard zou gaan. De overwinning op Martinus 2 was een sterk affiche van zijn ploeg. Het verlies bij Winkel- boulevard/Dio een ontluistering. In Oosterwolde werd het 3-1 (25-17, 22-25,25-17 en 25-12). "Ik ben zaterdag onplezierig verrast", luidde het commentaar van Veldhuizen. "Maar dit is een onderdeel van het leer proces." Het maakte de negatieve ge voelens van de coach er niet minder om. Op maandag 23 oktober gaat de tiende editie van het "buurt/vrienden-voetbal toernooi" van start. Op het sportcom plex aan de Verlengde Oude Utrechtse- weg kan iedereen tussen de zes en ze ventien jaar gratis deelnemen. Het eve nement is bedoeld voor jongelui die in de herfstvakantie met vrienden en vriendinnen een gezellig balletje willen trappen. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 /i Naam: Zonnebank met 2 gezichtsbiuiners Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen Jumbo met 4 gezichtsbruiners Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 10 x f85,00 per keer f 11,00 10 x f110,00 per keer f 13,50 10 xf 160,00 per keer f 18,50 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur De tweedejaars A-pupillen van atle tiekvereniging Pijnenburg zijn winnaar geworden van de Nederlandse Kam pioenschappen Estafette in Amstelveen. Hun tijd op de 4 keer zestig meter was 34.60 seconden en ze bleven daarmee concurrenten AAC(Amsterdam) en AV Startbaan (Amstelveen) voor. Van links naar rechts: Bob Monnich, Thijs Reiling, Timo van Beek (reserve), Leendert Hartveld en Tibbe van Asten. Martinus 2 verkeerde, hadden ze een moeilijke week achter de rug. Door pri- vé-omstandigheden was de sfeer binnen de ploeg niet optimaal. Ook bleken de blessures van onder meer Karlie van Kuijk, Leonie van der Horn en Suzan- ne van de Heuvel de volleybalsters in mentaal opzicht parten te spelen. Zij speelden dit seizoen nog nauwelijks. Wismeijer, evenals Van der Horn spel- verdeelster, is nog bij lange na niet fit. Veldhuizen kon echter geen goede ver vangster vinden, want ook Marianne Goebertus, uit het tweede, was niet be schikbaar vanwege een blessure. "Met de instelling is niks mis, maar zulke te leurstellingen hakken er wel in." De Veenendaler heeft dit seizoen nog niet met een voltallige selectie kunnen trai nen en dat baart hem zorgen. Heren Een scherp herenteam van Stam/SoVö- Co heeft zaterdag de derby van AGA VS gewonnen. De Soesterbergers moes ten in de Bunt duidelijk hun meerdere erkennen. De uitslag van 4-0 j sprak Het herenteam van Stam/SoVoCo was zaterdag in de Bunt duidelijk een maat te groot voor AGAVS. De volleyballers wonnen de derby met overmacht, getui ge de 4-0-eindstand. boekdelen (25-19, 25-18, 25-18 en 25-17). Vooral voor spelverdeler John van Brummelen en Roel Richmond had het duel een speciaal tintje. Zij speelden vorig seizoen nog voor de Soesterberg se ploeg. Coach Jurjan van Slooten be speurde progressie in zijn team ten op zichte van het eerste duel bij Wilhelmi- na die eveneens gewonnen werd. Vooral de kwaliteit van de pass en de hoge ser- vicedruk waren te machtig voor de be zoekers en al snel bleek dat AGAVS ook in deze wedstrijd, evenals afgelopen sei zoen, het onderspit moest delven. De tweede zege brengt de volleyballers op acht punten uit twee duels. Het doel is om voor promotie te gaan. "In de breedte zijn we sterker geworden. Het is reëel om daarvoor te gaan. Natuurlijk moet je een slag om de arm houden", zei Van Slooten. i Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Hij baalde als een stekker. Volgens de Veenendaler was het verlies van zijn for matie te wijten aan de onmacht van zijn speelsters om de opgedragen opdrach ten uit te voeren. "Iedereen wilde force ren en daar maakte Dio handig gebruik van." In tegenstelling tot het thuisduel tegen Martinus 2, was het foutenpercen tage aan Soester zijde veel te hoog. De verdediging en de pass, normaliter de sterkste onderdelen van Stam/SoVoCo, Dit jaar wordt er in het volleybal ge speeld volgens het rallypointsysteem. De sets duren 25 punten en er kan nu ook op de service van de tegen partij gescoord worden. Alleen de vijfde set gaat tot vijftien punten. Een andere wijziging is de netregel: services via het net zijn tegenwoordig ook geldig. Bij de puntentoekenning is ook het één en ander veranderd. Bij een 4-0-winst krijgt een ploeg vijf punten, bij 3-1 vier, bij 3-2 drie en bij 2-3-verlies twee, 1-3 één en bij een 0-4-nederlaag nul punten, kwamen nauwelijks uit de verf, waar door de niet fitte spelverdeelster Moni que Wismeyer weinig mogelijkheden had om bekwame set-ups af te leveren. Dat was een verdienste van de ploeg uit Oosterwolde die heel veel risico in haar spel nam en met een goede service de defensie van de volleybalsters bestook te. Dio, gepromoveerd uit de tweede divi sie, won simpel de eerste set met 25-17. De Soesters knokten zich terug door met 22-25 de tweede set naar zich toe te trekken. Veldhuizen geloofde er van af dat moment weer in, maar tot ont steltenis van hem liep de ploeg ook in de derde set weer achter de feiten aan. Binnen de kortste keren kwamen de bezoekers met 8-2 achter en dat bleek de genadeklap. Via de setstanden 25-17 en 25-12 maakte Dio op ondubbelzin nige wijze duidelijk wie de sterkste was. De volleybalsters van Stam/SoVoCo moesten na afloop ruiterlijk toegeven dat Dio de betere was en dat de ploeg bovendien ondermaats voor de dag kwam. Ondanks de euforische stem ming waarin de Soesters na de zege op Selby is in de openingswedstrijd te gen de Treffers roemloos ten onder gegaan (7-1). Het ruime verlies lag niet alleen aan de opponent, ook de voorbereiding voor het seizoen was eenvoudigweg te kort om optimaal aan de start in Voorthuizen te ver schijnen. De twee herensingles gingen verloren, hoewel Roorda en Scheerhoorn in bei de games een voorsprong hadden. Ook Jolanda van Cleef kwam dicht in de buurt van de winst. In de derde game moest zij uiteindelijk haar meerdere er kennen in Gijsbertse: 11-7. Het enige punt werd gescoord door het herendubbel Roorda en Scheerhoorn. Zij versloegen hun opponenten met 8- 15 in derde game. r. d Frank de Groot van triathlonvereniging De Schieter is winnaar geworden van de marathon van Amersfoort. De Groot die geruime tijd het veld aanvoerde met in zijn kielzog twee concurrenten, werd in de eindsprint bijna ingehaald. Met een tijd van drie uur en zestien minuten verbeterde de triathleet ook nog het parcoursrecord van Mik Borsten met twee minuten.

Soester Courant | 2000 | | pagina 17