Activiteiten in Kinderboekenweek trekken veel jong publiek Klein Soester Koor was uitstekend op dreef Monsterscc Eerste editi Kledingbeurs Open Hof Rob van den Broeck exposeert in brandweerkazerne CirtJóhOCK Afronding Opnieuw w WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT Drukke feestmiddag in jeugdbibliotheek Voorverkoop gestart van 1-2-3-BAMÜ #3 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Lezingen Bert Schuiling met 'Allemaal Hollywood' 'Vogelman' 'Teigetjes film' Volksdansinstuif bij Terpsichore Monumentenwacht De Kern speelt 'Stem van je hart' Nieuwe workshop: column schrijven Klassiek concert: Ensemble Toermalijn 'Windhorse' Zomer bij Radio M succesvol verlopen Juraj Stanik quartet, featuring Toon Roos PAGINA 18 WOENSDAG 11 QKTC Dames MHC winne HOCKEY Parcours uitgezet in ATLETIEK Ploeg heeft moeite HANDBAL Soester ploeg stei WATERPOLO Ondanks de "concurrentie" van bet jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi is de Kinderboekenweek in Soest vo rige week woensdag van start ge gaan met een enorme belangstelling van de jeugd. Op de feestmiddag in de jeugdbibliotheek (samen met C- drie) kwamen een paar honderd kinderen af, al moet erbij gezegd worden dat de meisjes in de meer derheid waren. In het Willaertgebouw gonsde het die middag van de activiteiten. De jongelui konden aan allerlei activiteiten meedoen en (o.a.) schminken, maskers maken, buttons maken en koekjes bakken kre gen veel belangstelling. Ook de tentoon stelling over spinnen (van de Kwekerij) trok de aandacht. Hoe groot en verras send de opkomst was werd nog het dui delijkst bewezen door de hoeveelheden die telkens opnieuw moesten worden aangevoerd voor het taarten bakken. Om de haverklap waren ze op, en dan moest er weer een medewerkster van de bibliotheek naar de supermarkt om weer nieuwe cake, slagroom en snoep jes in te slaan. Tientallen kinderen zaten zaterdag bij boekhandel Jongerius aan de Van Weedestraat - omgetoverd tot "Zwein- stein" - ademloos te luisteren en te ge nieten van de fantasiewereld van Harry Potter. Vier leden van Carlijn Magie en Clownerie-entertainment vermaakten groot en klein in een gezamenlijk optre den met toverkunsten en goocheltrucs. Het was de première van hun Harry Potter-theatershow. Afgelopen vrijdag overtrof het Klein Soester Koor wederom de verwachtingen van de vele aanwezi gen. In de intieme kerk van de NPB aan de Rembrandtlaan gaf het koor zijn najaarspresentatie. Onder leiding van dirigent Norien Sie- mons brachten de enthousiaste koorle den werken ten gehore van o.a. Brahms, Bartók, Fauré, Schubert en Schuman. Op zaterdag 21 oktober tussen 22:00 en 05:00 zal de Banninghal te Soesterberg opnieuw het toneel vormen voor een supervette 1-2-3-BAMÜ Technoparty. Na de overwegend succesvolle editie van april jongstleden is het wat organi sator MJM Productions betreft weer tijd voor een op alle fronten overtreffend vervolg. De aftrap komt op conto van DJ Yaroon. Deze Soester trots zoekt zijn heil in de internationale Technotrance en de meer progressieve hoek van Hou- seland. Regelmatig reist hij af naar Israël om in Tel Aviv zijn gedurfde sound te promoten in clubs als Time Tunnel en Zoom. Het prototype van Belgische Techno- weelde, Marco Bailey (Session), is voor al bekend als producer van een storm vloed aan meesterlijk brute Techn- oplaten. Pioniers als Jeff Milis en Sven Vath kunnen al jaren niet om Bailey's releases heen. Sinds kort brengt hij zelfs platen uit op Carl Cox's In-T label. Als DJ is Marco Bailey eigenlijk pas kort geleden écht doorgebroken. Al deze fa cetten maken Bailey met afstand het grootste Technomonster van het weste lijk halfrond. Met Richard Bartz heeft 1-2-3-BAMÜ een regelrechte primeur in Nederland. Deze Münchenaar is in Duitsland een absolute grootheid. Hij heeft een zeer unieke stijl van produceren, botte mini male Techno met veel gemene Acid in vloeden, echter niet zonder de nodige Discosounds. Naast veel soloprojecten werkt Bartz ook zeer nauw samen met niemand minder dan DJ Heil. Als live- act is Richard Bartz vooral één brok diep Duits Technogeweld waar weinig andere live-acts aan kunnen tippen. Om de voorgaande hoge kwaliteit het hoofd te kunnen bieden is maar één Nederlandse DJ denkbaar: Michel de Hey (Future). Niemand is beter in staat de sfeer van de party aan te voelen en de juiste DJ-set zet neer te zetten. On langs verraste Michel de Hey vriend en vijand door samen met Grooveyard een top 40 hit te scoren. Verwacht op 1-2- 3-BAMÜ een heel andere Michel de Hey, draaiend op volle toeren alsof z'n leven ervan afhangt met de beste Tech no en Techhouse sounds die een mens zich kan bedenken! Wanneer het bezoekers allemaal wat te veel zou worden, is er altijd nog de mo gelijkheid om uit te wijken naar de Chill-Out. Aldaar kan op de meesle pende klanken van illustere culthelden als Haak Bootz, LBW en Yaz rustig op adem gekomen worden. Pendelbussen rijden om 22.30 23.30 uur vanaf Amersfoort NS en om 22.45 23.45 uur vanaf Soest-Zuid NS. Om 04.15 05.15 uur rijden ze weer terug. Voorverkoop f 32,50 (ex. fee) in Soest bij Pandora's Box, VW-Soest en Mu- sic Store. Aan de deur: f 40,00. Meer jnfo op v^vw.mjmproductions.nl. Spelend met verscheidene opstellingen en afwisselend met solisten wist de di ligente een heerlijke avond met een ver scheidenheid aan liederen te presente ren. Heel bijzonder was deze keer de inbreng van een enkele voordracht wel ke ervoor zorgde dat de sfeer ontspan nen en toch sterk muzikaal gericht was. Voor nieuwe leden houdt het Klein Soester Koor open repetities in het Gil- dehuis, Steenhoffstraat 46. Deze open repetities worden gehouden op dinsdag morgen 10 en 17 oktober van 10.00 tot 11.00 uur. Iedereen die geïnteresseerd is in zingen kan die dagen kennismaken met het koor en het genre. Inlichtingen: Anja van Vliet, tel. 6026456. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 De komende weken staan bij de Volks universiteit twee lezingen op het pro gramma. De Balkan, het eeuwige kruitvat Op donderdag 12 oktober houdt histo ricus drs. Frans Koolschijn een lezing over de belangrijkste achtergronden van het huidige Balkanconflict. Hij gaat te rug naar het Byzantijnse Rijk, de Thrk- se overheersing, de tegenstellingen tu- sen de Donaumonarchie en Rusland in de negentiende eeuw inzake de Balkan en de ontwikkelingen in de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Besproken wor den de hieruit voortkomende tegenstel lingen tussen de verschillende geloofs gemeenschappen en de etnische tegen stellingen tussen de verschillende volke ren. De kosten voor deze lezing zijn 15,00. Toscane op de fiets Op dinsdag 17 oktober laat 'wereldfiet ser' Bert Sitters zien dat de fiets het bes te vervoermiddel is om Toscane te leren kennen. Fietsen in Toscane is fietsen tussen de Chianti, over kleine wegen tussen het golvende landschap, waar in oude dorpjes de tijd lijkt te hebben stil gestaan. Het is zwaar klimmen op een steile helling naar het historische stadje Volterra, de beloning is echter gran dioos. Toscane lijkt bezaaid met histo rische plaatsen, waarvan de bekendste Siena en Florence zijn. Bert Sitters is schrijver van een aantal boeken met fietsverhalen, o.a. Fietsersleed en Fiet sen in Thailand. De kosten voor deze lezing zijn 17,50. Beide lezingen starten om 20.00 uur en duren ongeveer twee uur. Voor infor matie en inschrijving en voor het aan vragen van het cursusprogramma kan men terecht bij de Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maan dag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Tijdens de herfstvakantie, 23 t/m 27 oktober, is het l^antoor gesloten. Maskers maken bleek een geliefde be zigheid tijdens het feest in C-drie. Reactie Een aantal kleintjes had zich uitgedost in Harry Potterkleren, waarmee ze een prijs konden verdienen. Ze konden zo op de foto en mochten ook tekeningen maken. Volgens Tiny Jongerius van de boekhandel is de Harry Potter-gekte een reactie op de "probleemboeken" van de afgelopen jaren. Ook veel ouders kopen de boeken, vaak in de oorspronkelijke taal (Engels). In december verschijnt het vierde deel. De voorleesavond die vrijdagavond in Artishock werd georganiseerd trok daar entegen niet al te veel publiek en maar een handjevol deelnemers. Daar ging het trouwens ook niet zozeer om de jeugd, maar om de volwassenen, die er uit hun favoriete kinderboek mochten komen voorlezen. Vandaag (woensdag) staan de laatste Kinderboekenweekacti viteiten op het programma. Dat is de Griezelbus (naar de populaire griezel boeken van Paul van Loon), die drie voorstellingen (allemaal uitverkocht!) komt geven. DRIE Cultureel Centrum WiHaertstraat 49, tel. 609 58 21 Zaterdag 14 oktober Na zeer succesvolle jaren in het cabaret duo Zindroom en zijn eerste solopro gramma "Geen Idee" levert Bert weer zo'n programma waar je Schuiling tegen zegt. "Allemaal Hollywood" gaat over de onzin van het menselijk bestaan. Wat kan, mag, wil, zal, moet een mens er voor over hebben om zijn doel te berei ken? En is het doel bereikt, is het dan al die moeite wel waard geweest. Aanvang 20.15 uur. Toegang: f 20,00 f 17,50 (CJP/Pas65). Zondag 15 oktober De voorstelling 'Vogelman' is een won derbaarlijke zoektocht naar wat kan en niet kan. In korte scènes wordt het ver haal verteld. Elke scène heeft zijn eigen spanningsboogje. Deze opbouw appel leert aan de belevingswereld van het jonge kind. Het is een beeldende en muzikale voorstelling waarin niets te veel gezegd wordt. Voor kinderen vanaf 4 jaar. Aanvang 15.30 uur. Toegang 7,50 f 6,00 (strippenkaart) 10,00 (volwasse nen). Woensdag 18 oktober Diep in het Honderd Bunderbos speelt een nieuw, groots avontuur van Winnie de Poeh en zijn vriendjes: Teigetjes eer ste 'eigen' film. Onze favoriete vriend jes, Winnie de Poeh, Knorretje, Uil, Kanga, Roe, Konijn en de altijd enthou siaste Teigetje zijn allemaal druk bezig. Waarmee? Ze maken een warme schuil plaats voor Iejoor om te overwinteren. Iedereen helpt, behalve Teigetje. Teige tje stuitert onstuimig iri het rond en is iedereen alleen maar tot last. Konijn wordt boos op Teigetje en zegt dat hij maar op zoek moet gaan naar andere Teigetjes om mee te stuiteren. Teigetje kijkt hem verbaasd aan, hij is toch im mers de énige Teigetje? Hij besluit op zoek te gaan naar zijn familie, wat uit loopt op een verbazingwekkend avon tuur. Hoe deze zoektocht afloopt? Ont dek het in de bioscoop, op groot doek! Op donderdag 26 oktober wordt van 9.00 uur tot 19.00 uur de jaar lijkse kledingbeurs in De Open Hof, op de kruising van de Dalweg en de Veenbesstraat, gehouden. De gezamenlijke diaconieën van de 'Samen op weg'-kerken hebben dit keer besloten de omzet van de kle dingbeurs te schenken aan het ISDV. Het ISDV staat voor Interkerkelijke Stichting voor Diaconaal Vakantiewerk. Deze organisatie is een samenvoeging van het diaconaal vakantiewerk van de Nederlandse Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in Nederland (F.D. Roosevelthuis en De Blije Werelt). De Stichting organiseert vakantieweken in vier vakantiecentra, voor mensen die om allerlei redenen niet of nauwelijks op vakantie kunnen gaan, bijvoorbeeld door hun medische, financiële of sociale omstandigheden. Het vakantiebureau Wim Feddes leidt op 13 oktober de in stuif die georganiseerd wordt door de volksdansvereniging Terpsichore te Amersfoort in de gymzaal aan het Spi netpad, bij het dienstencentrum in de wijk Zielhorst. Hij heeft ruim 12 jaar les gegeven bij deze vereniging. Aanvang 20.00 uur. Omdat in deze gymzaal ook andere sporten worden beoefend, zijn zaalschoenen verplicht. Entree: leden 7,00; niet leden 10.00. De Soester Kring Secretariaat: •CL d? Albert Cuyplaan 136 SQ& Tel. 035-6017001 Woensdagmorgen 18 oktober komen Wichert van Dijk en Peter van den Hoek, resp. directeur en seniorwachter van de Monumentenwacht met een dia lezing in de Soester Kring. De Monu mentenwacht te Utrecht is één van de twaalf monumentenwachten die ons land rijk is. Zij doet zelf geen restaura ties of groot onderhoud, maar signa leert, informeert en adviseert. De mo numentenwacht heeft inmiddels het 25- jarig jubileum achter de rug. Instellingen en particulieren kunnen zich abonneren op inspectie en kleine reparaties aan hun monumenten. In de provincie Utrecht telt de instelling 1700 abonnees. Daarvoor zijn zeven busjes onderweg om als het ware ons cultuurgoed te be schermen en te bewaken. Aanvang: 10.00 uur, in de zaal van de NPB, ingang Pieter de Hooghlaan. Bij drage in de kosten f 5,00 p.p. incl. kof fie of thee. Komende bijeenkomsten; 1 november: cacao, lezing door mevr. Van Beek uil Hilversum; 15 november: Fatrasie. geestige gedichten uit het Frans door D Koblens uit Soest. Informatie: tel -6017001. ISDV organiseert dit jaar ruim 60 va kantieweken voor ongeveer 3000 men sen. Dit kan gerealiseerd worden door de inzet van 1300 vrijwilligers en finan ciële ondersteuning van de gasten en een bijdrage van plaatselijke diaconieën. Het Diaconaal Meerkostenfonds ver strekt een bijdrage aan gasten die moe ten rondkomen van een minimuminko men. Het Solidariteitsfonds dekt de kos ten van annuleringen, die gedaan wor den omdat de gezondheidstoestand van sommige gasten zo verslechterd is, dat met vakantie gaan niet meer mogelijk is. Om dit te kunnen blijven doen heeft het ISDV steun nodig. De kleding voor de kledingbeurs kan tot maandag 23 oktober ingeleverd worden bij de hieronder vermelde adressen. Voor West: Johannes Poststraat 49, Wiardi Beck- manstraat 3, Draailier 8, Hazepad 2, Kamperfoeliestraat 30, Bazuin 1, Eigen- domsweg 6, Speenkruidstraat 33, Libel 46. Voor Zuid: Lange Brinkweg 42, Van Lenneplaan 4, Duinweg 26, Birkstraat 60, Bartolottil- aan 29, Bosstraat 5, Staringlaan 17, Buntweg 18. Voor Noord: Van Straelenlaan 13, Schrikslaan 43, Julianalaan 6, Ruysdaellaan 28, Wald. Pyrmontlaan 22, Hartweg 7, Prins Bernhardlaan 16, Nassaulaan 4, Beet- zlaan 14, Pr. Hendriklaan 17, Nieuw- straat 29a. Zaterdag 21 oktober Olga: 'Vroeger kon je het woord 'hart' nog vrijmoedig gebruiken. Tegenwoor dig komt het hart alleen nog maar ter sprake als er een kransslagader verstopt is. Dat het hart het centrum is van de menselijke geest, daar hoor je niemand meer over! Maar één ding weet ik zeker, dat het verstand de gevangene is van woorden en dat het hart tenminste ademhaalt en klopt, in harmonie met het grotere kloppen." Na de succesvol le tournee van "Stem van je hart", een toneelbewerking van de wereldberoem de roman van Susanna Tamaro, kan Diana Dobbelman haar veelzijdige ta lent nogmaals tonen in een reprise van dit stuk, dat geschikt is voor de kleine en middelgrote zaal. Olga, Ilaria en Sandra. Drie generaties vrouwen. Olga, de oudste, laat als erfe nis haar dagboek na aan Sandra, haar "kwetsbare, verdwaalde kleinkind". Een dagboek met haar levensgeschiedenis, iiaar kleine, grote vrouwengeschiedenis, met haar door de terreur van de tijd ondergesneeuwde passies en pijn. "Ach, ellende zet zich meestal voort in de vrouwelijke lijn. Net zoals bij genetische afwijkingen gaat het van de moeder over op de dochter. Het dagboek is een aanklacht tegen het geborneerde vrouwenbestaan dat Olga gedwongen werd te leven, maar ook een verdediging van haar eigen menselijke waardigheid, een moedige poging om de leugens te lijf te gaan, om dwars door de generatiekloof heen haar kleindoch ter aan te moedigen een nieuwe, vrije keuze te maken, om haar eigen weg te volgen. Tekst en regie: Jan-Jaap Jansen. Spel: Diana Dobbelman en Suzanne Becht. Aanvang: 20.15 uur. Toegang: 25,00/ 22,50 (CJP/Pas65). Scène uit Stem van je hart". Foto Pjotr Feenstra. Ingezonden brieven, analyses, de fo rumpagina, bijlagen, diepte-interviews, allemaal vormen die u als lezer informe ren over het reilen en zeilen in de we reld. Denkt u wel eens dat u het beter weet? Of wilt u leren uw mening spits vondig te formuleren? Dan is deze workshop iets voor u. Allereerst wordt in de groep een aantal columns gelezen om te kijken wat het genre precies is. Vervolgens wordt er naar aanleiding van een krantenbericht zelf geschreven. De teksten worden voorgelezen in de groep, waarna men reacties en aanwijzingen krijgt. De me decursisten reageren als eerste lezers en de docente leert meer techniek. Want dat is belangrijk bij een column: de boodschap moet duidelijk overkomen en goed leesbaar zijn. Na deze bespreking kan men de tekst herschrijven. Wie thuis een knipselmap heeft kan die meenemen? Dan heeft men alvast een onderwerp om over te schrijven. Mocht men dat niet hebben; geen probleem: de docent neemt een stapel krantenartikelen mee. Ervaring is niet nodig, wel interesse in het schrijven. De workshop vindt plaats op zaterdag 4 november van 11.00 tot 14.00 uur en kost f 50,00 p.p. Docente is Anne Marg Bakker. De befaamde Soester jazzpianist/ dirigent Rob van den Broeck (60) exposeert tot 1 januari 2001 in de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg schilderijen, foto's, goua ches en art design. Op zijn zeven tiende studeerde hij grafiek aan de Rietveld Academie te Amsterdam en tegelijkertijd aan het muziekly- ceum in Hilversum. Hij is net terug van een concertreis naar Marokko voor het Goethe Instituut. Daar speelde hij met nog twee leden van het European Jazz Ensemble, waar in uit elk Europees land één musicus zit. Van den Broeck geeft pianoles aan het Conservatorium te Arnhem. "Ik luister in mijn atelier aan de Beetzlaan veel naar Bartok, Messiaen en stationsgelui den. Soms moet het stil zijn, dan foto grafeer en schilder ik, of ik doe niets." Rob van den Broeck rekent de wereld "van Canada tot Australië" tot zijn werkterrein en speelt met bijna alle jazz- grootheden samen. Met hen maakte hij honderden platen en cd's, o.m. "Rob van den Broeck and Friehds": Hallo- ween Time. Hij werkte mee aan tiental len radio- en televisieuitzendingen. Hij exposeerde in o.a. Hilversum en Lever- kusen. Het Stedelijk Museum in Am sterdam kocht werk van hem aan. Zijn expositie in Soest wordt op vrijdag 20 oktober om 17.00 uur geopend door Fob van den Broeck. Jan Visser. Daarna speelt de beeldhou- wer/muziekperformer Piet Jan Blauw uit Bergen (NH) een act met zelfge maakte instrumenten, laserlicht, bewe gingen, geluiden en stem. De tentoonstelling is alleen op werkda gen tijdens kantooruren gratis te bezich tigen. Zondagmiddag 19 november om 15.00 uur is Rob van den Broeck te be luisteren in Artishock. 7 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Op zondagmiddag 15 oktober speelt ensemble Toermalijn, bestaande uit vier strijkers en een blazer. Toermalijn is een heel bijzonder ensemble. Zij spelen op kopieën van oude instrumenten. Ook de klarinet is een kopie, gebouwd door his torische klarinettenbouwer Peter van der Poel. De klank van de oude klari net is veel milder en zachter dan van de moderne versie en mengt dus heel mooi met de oude strijkinstrumenten. De be zetting is als volgt: Erica Langereis - klarinet; Maaike Gerritsen - viool; Marjan Waringa - viool; David Schicketanz - altviool; Cordula Rem- melts - cello. Het ensemble is gespecia liseerd in de klassieke periode en heeft op haar repertoire heel vroege Haydn strijkkwartetten en veel Mozart tot en met het klarinetkwartet van Von Weber. Het ensemble speelt in allerlei combina ties, dus behalve strijkkwartetten wor den er ook stukken gespeeld voor bij voorbeeld klarinet en cello. Het progra- ma voor de 15e bestaat uit klarinetkwar tetten en -kwintetten van Hoffmeister, Haydn en Reicha. Aanvang 15.00 uur - entree 12,50. Reserveren dagelijks van 09.00 tot 13.00 uur, tel. 601 95 77. Maandag 16 oktober: 'Windhorses' zijn op papier geschreven, aan de goden gerichte gebeden die door Tibetanen vanaf de berghellingen aan de wind worden meegegeven. In een rus tig dorpje in de bergen van Tibet wordt het leven van de drie kinderen, Doijee, zijn zusje Dolkar en hun nichtje Perna, bruut verstoord door de moord op hun grootvader door de Chinese bezetter. Achttien jaar later vertelt Dorjee, inmid dels naar Nepal gevlucht, hoe het hem, zijn zus Dolkar en zijn nichtje Perna na de komst van de Chinezen in 1950 is vergaan. Doijee leidt een zwervend be staan in Lhasa, de hoofdstad van Tibet. Hoewel hij niets te maken wil hebben met het vreedzame ondergronds verzet van de Chinezen, ergert hij zich aan zijn zus die voor het moderne Chinese leven kiest. Dolkar heeft een relatie met de Chinese Duan-ping, die zij niet aan haar ouders durft voor te stellen. Ze treedt op als zangeres in een disco en wanneer haar vriend haar bij een machtige Chi nese politicus introduceert, krijgt ze de kans om platen te maken. Haar reper toire wordt echter wel grondig ver nieuwd met pro-Mao teksten. Perna is een Boeddhistische non gewor den en leeft in een klooster buiten Lha sa. Ze is een volgeling van de (sinds 1959) in ballingschap levende politiek en spiritueel leider, de Dalai Lama. Wanneer Perna zich weigert te confor meren aan het Chinese bewind dat ver biedt nog langer afbeeldingen van de Dalai Lama te bezitten of op te hangen, wordt ze gevangen genomen en gemar teld. Door deze gebeurtenissen raakt Dolkar in een gewetenscrisis en kan ook Doijee zijn passieve houding niet langer volhouden. In tegenstelling tot de Hollywoodpro- Steeds meer inwoners van de provincie Utrecht stemmen af op de regionale ra diozender Radio M. Deze zomer steeg het marktaandeel met bijna 2 procent. Volgens hoofredacteur Johan Sponselee is dit opmerkelijk omdat de zomer nor maal gesproken een "slappe periode" is. Radio M besteedde deze zomer veel aandacht aan buitenactiviteiten in de provincie Utrecht, met name in het weekendprogramma "Factor 100.1". Over het algemeen is Radio M binnen het verband van de publieke Regionale Omroep een buitenbeentje. Als enige heeft het station een redelijk stabiel marktaandeel en is er zelfs sprake van een licht stijgende trend. Bovendien is Radio M er de afgelopen jaren als eni ge in geslaagd de gemiddelde leeftijd van de luistergroep met ongeveer 10 jaar te verlagen. Johan Sponselee: "Na de invoering van een meer luisteraarge- richte aanpak in 1995 merken we dat onze formule inmiddels niet alleen is ge accepteerd, maar dat meer regionale omroepen het idee overnemen. Boven dien is het aantal concurrerende zenders in ons verzorgingsgebied fors toegeno men. Behoud van marktaandeel is rela tief gezien al winst." Radio M is het populairst in de regio's Utrecht-Maarssen, Nieuwegein-Houten, Vleuten-Woerden, Maartensdijk-De Bilt, Soest-Baarn, Driebergen-Wijk bij Duurstede. Radio M is de regionale zen der voor de provincie Utrecht. Het sta tion brengt 24 uur per dag wereldhits en regionieuws voor Midden Nederland. Radio M is te ontvangen via de ether op FM 100.1 en via de kabel, op de lokale frequentie. In Soest zendt Radio M daarop uit als Radio Soest "Uit de lucht" is. Ensemble Toermalijn. ducties Seven Years in Tibet en Kun dun, is Windhorse voor een groot deel met een videocamera clandestien in Ti bet opgenomen. De rest werd verfilmo in Kathmandu-Nepal. Regisseur Pan] Wagner werkte met veel Tibetaanst amateurs. De drie hoofdrolspelers ajc allen gevluchte Tibetanen. Dit is de re den waarom de actrice die de rol vat Perna speelt, maar ook een aantal ac teurs, actrices en een deel van de eren hun werkelijke namen niet in de open baarheid willen brengen; de kans op re presaillemaatregelen tegen familieleden die nog in Tibet wonen is niet onwaar schijnlijk. Paul Wagner studeerde thea terregie in Washington. Bekendheid ver wierf hij als documentairemaker met de films: "Out of Ireland", "Miles of Smi- les" en "The Stone Carvers". Voor laatstgenoemde film ontving hij een Oscar. "Windhorse" is Wagners eerste lange speelfilm. Aanvang 20.30 uur - entree 9,00, c.j.p./65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur, tel. 035 - 601 95 77. Jurai Stanik en Toon Roos spelen al IC jaar in verschillende combinaties samen. Vanavond spelen ze voornamelijk wed van Miles Davis uit de jaren '50 en '60. Toon Roos werd op 11 april 1964 in Alphen a.d. Rijn geboren. Op de plaat selijke muziekschool kreeg hij les van Albert Beltman, die hem stimuleerde het vak in te gaan en een conservato riumopleiding te gaan volgen. Toon deed dat op het Rotterdams Conserva torium bij Ferdinand Povel, waar hij in 1986 afstudeerde. Zijn carrière was toen eigenlijk al be gonnen: in 1984 werd hij tot tweemaal toe uitgenodigd als gastsolist bij radio- opnames van het Metropool Orkest on der leiding van Rogier van Otterloo. Tijdens het North Sea Jazz Festival in juli van dat jaar maakte het Toon Roos Kwartet zijn debuut. In augustus won hij de prestigieuze Wessel Heken Prijs, een aanmoedigingsprijs voor jong jazztaient, opnieuw in het leven geroepen dooi Pim Jacobs en Rita Reijs. Ook maakte hij zijn eerste plaat, getiteld First Im- pression. Roos speelde al op jonge leef tijd in binnen- en buitenland met Euro pese en Amerikaanse bekendheden. In 1989 kreeg Toon Roos een studie beurs van het ministerie van WVC, die hem in staat stelde vier maanden in New York te studeren. Daar kwam hij in contact met o.a. Bob Berg, Géorge Coleman en Bill Evans. Hoogtepunten waren vier concerten met organist Jack Macduffin in een jazzclub in Harlem en een optreden met Toots Thielemans in jazzclub Fat Tuesdays. Naast zijn meer akoestische jazz speelt Roos al vanaf het begin zogenaamde füsion muziek in groepen als Top Secret, Batida en Face to Face. Hij voelt zich thuis in verschillende stijlen in de mo derne jazzmuziek en speelde als gastso list, leider of bandlid in talloze kleine en grote formaties. Zo trad hij op met de Skymasters, maakte hij deel uit van de John Clayton Big Band en is hij al ja ren een belangrijke solist in het gere nommeerde Dutch Jazz Orchestra onder leiding van Jerry van Rooyen. Met verschillende groepen en artiesten speelde Roos op jazzfestivals en con certpodia in Duitsland, Zwitserland, Frankrijk, België, Spanje, Italië, het Caribisch gebied en de Verenigde Sta ten. Ook op het North Sea Jazz Festi val in Den Haag trad hij regelmatig op met diverse groepen. Toon Roos is als docent verbonden aan de lichte muziek afdeling van de conservatoria van Maastricht en Utrecht. Met het Toon Roos kwartet maakte Roos een plaat en twee cd's; er verschenen drié cd's van het Amsterdam Jazz Quintet waaraan hij meewerkte en drie van het Dutch Jazz Orchestra. De cd 'The unknown works of Billy Strayhom' met het Dut ch Jazz Orchestra is in de V.S. zeer goed ontvangen. Er zijn reeds meer dan 12.000 exemplaren van verkocht. Toon Roos - tenorsax, Juraj Stanik - piano, Jos Machtel contrabas, Joost van Schaik - drums. Aanvang 21.00 uur toegang 12,50. Voor de heren van MHC Soest er geen eer te behalen aan oppoi Sneek. De zwakke broeder Friesland hoort in deze poule de derde klasse niet thuis. Dat wees de Soester formatie zon< middag door aan de Koningswe dubbele cijfers te halen: 10-0. "Zulke wedstrijden hoort de ploeg ruime cijfers te winnen, anders do zichzelf te kort", was het commei van coach Matthias Slagt. En slaagden de withemden in. Vo Slagt was deze ontketende uitslag noodzakelijk om ook op doelsaldo lijke tred te houden met concu Amersfoort, die als enige erin slaat de Soesters bij te houden. Ook zij het maximale gescoord uit zes c "De Amersfoorters zijn dus ook I bezig. Aan het eind van het jaar ke doelsaldo wel eens bepalend zijn", Slagt. MHC leidde bij rust al met 6-0 doelpunten van Justin van der I Garald Glaucke, Jeroen van Tol, Jansen en twee treffers van Tim vai Op zondag 22 oktober organi de Atletiekvereniging Pijnei en de Triathlonvereniging Schieter een voor Soester begri unieke gebeurtenis. Dan ga eerste editie van de recreatievr marathon van start. Het paree over een lengte van 10.5 kilo uitgezet in de bossen van het goed Pijnenburg. Start en finish vinden plaats op letiekbaan van AV Pijnenburg di' legen aan de Wieksloterweg. V i verzorging van de lopers zijn op 1 cours twee drankposten ingerii kunnen verschillende afstanden afgelegd: 10.5, 21, 31.5 en 42.1S meter. Voor de marathon geldt nimumleeftijd van achttien jaar. I vang van de afstanden is om tie Voormalig trainer Henk Schaa animator van het evenement, met twee Pijnenburg-leden en den van De Schieter ging Schaa om de tafel zitten om de org voor een marathon op poten tc In eerste instantie zou de wedst De handballers van Smeein; hebben zaterdagavond van o kende De Gazellen verlor Soesters leden in Doetinch kleine nederlaag: 21-18. He' had eigenlijk niet gehoev ploeg sprong zeer slordig kansen om. Dat bleek zaterdagavond niet I negatieve aspect aan Soester zi; gens coach Cleem Diemei Smeeing/BDC moeite met het len van een zaterdagavondparti matie, die gewend is aan het s zondag, had er zichtbaar mo< "Het is achteraf zeer makkelijl maar ik denk dat het zeker speeld heeft. Als je op de zon ingesteld, dan ga je zaterdag ie anders doen. Winkelen of naar of zo. Nu zit een speler de gt te wachten totdat de wedstrijd zei Diemers. En ander aspect was de slord de afwerking. De Soesters ve gelijke tred te houden met L len. Bij rust stond de ploeg al achter. "Wat dat betreft kunr hand in eigen boezem steken" Juraj Stanik. Foto Hans S- Sirks Het herenteam van Dui heeft ook de tweede wei winst omgezet. Na de thui Woerden moest zaterdag selmeer eraan geloven. In bad werd het 8-10 voor dc die daarmee hoog op de staan. Het zelfvertrouwen na het Woerden kwam ook in de ee de tot uitdrukking. Duinkikl de drie keer vanuit een ovei Peter Weerdenburg, Cees T nieuw Weerdenburg brachtei het scorebord. Ten gevolge van een miscor tussen de wedstrijdleiding e leiding aan de tafel moest Schalkwijk voor 35 second kant met als gevolg een teg van de ploeg uit Huizen. Ri benutte nog voor het einde1 ste part de 1-4. De tweede periode bleek IJs sterker dan de bezoekers er de achterstand tot 5-6. Jero

Soester Courant | 2000 | | pagina 18