Monsterscore hockeyers Eerste editie Bosmarathon SEC moet pas op de plaats maken Red Stars kop kleiner dan Voorburg Shot in degradatienood Afronding BDC ondermaats Opnieuw winst Duinkikkers VASTE BEZORGERS PAGINA 1fi| WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 Dames MHC winnen van Strawberries: 2-0 SOESTER COURANT PAGINA 19 tanik quartet, ng Toon Roos HOCKEY Parcours uitgezet in bossen landgoed Pijnenburg ATLETIEK HANDBAL Ploeg heeft moeite met een zaterdagavondpartij Soester ploeg sterk in overtalsituaties WATERPOLO VRIJWILUGERSHULP NODIG? Beste wedstrijd van het seizoen biedt groenwitten geen uitkomst VOETBAL zondag Krappe selectie blok aan been coach De Rond BASKETBAL KORFBAL Geduld Eemvogels eindelijk beloond door eerste zege Muziek in Utrecht Themabijeenkomst voor starters Klachten bezorging Vacatures Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Soesters leidden zwaar verlies in Den Bosch TAFELTENNIS Sportprogramma ATLETIEK Goede prestatie Hans de Goede in Eindhoven Sportuitslagen TENNIS Rolstoeltennisser Ammerlaan naar de Paralympics Toermalijn. ;n Years in Tibet en Kun- dhorse voor een groot deel eocamera clandestien in Ti- nen. De rest werd verfilmd idu-Nepal. Regisseur Pau| rkte met veel Tibetaanse >e drie hoofdrolspelers zijn hte Tibetanen. Dit is de re- de actrice die de rol van maar ook een aantal ac es en een deel van de crew jke namen niet in de open- len brengen; de kans op re- itregelen tegen familieleden ibet wonen is niet onwaar- ïul Wagner studeerde thea- 'ashington. Bekendheid ver- documentairemaker met de of Ireland", "Miles of Smi- he Stone Carvers". Voor nde film ontving hij een ïdhorse" is Wagners eerste ilm. ).30 uur - entree 9,00, 7,00. Reserveren: maandag 09.00-13.00 uur, tel. 035 - en Toon Roos spelen al 10 lillende combinaties samen, pelen ze voornamelijk werk avis uit de jaren '50 en '60. werd op 11 april 1964 Rijn geboren. Op de plaat- ekschool kreeg hij les van man, die hem stimuleerde e gaan en een conservato- ag te gaan volgen. Toon het Rotterdams Conserva- erdinand Povel, waar hij in eerde. e was toen eigenlijk al be- 1984 werd hij tot tweemaal iigd als gastsolist bij radio- n het Metropool Orkest on- van Rogier van Otterloo. North Sea Jazz Festival in jaar maakte het Toon Roos debuut. In augustus won hij ïze Wessel Heken Prijs, een ïgsprijs voor jong jazztalent, het leven geroepen door en Rita Reijs. Ook maakte te plaat, getiteld First Im- os speelde al op jonge leef- n- en buitenland met Euro- erikaanse bekendheden, eg Toon Roos een studie- ;t ministerie van WVC, die it stelde vier maanden in e studeren. Daar kwam hij net o.a. Bob Berg, George Bill Evans. Hoogtepunten oncerten met organist Jack i een jazzclub in Harlem en n met Toots Thielemans in Tuesdays. ïeer akoestische jazz speelt ïaf het begin zogenaamde :k in groepen als Top Secret, ace to Face. Hij voelt zich schillende stijlen in de mo- uziek en speelde als gastso- bandlid in talloze kleine en ties. Zo trad hij op met de maakte hij deel uit van de >n Big Band en is hij al ja- angrijke solist in het gere- Dutch Jazz Orchestra onder Ferry van Rooyen. Ilende groepen en artiesten >s op jazzfestivals en con- i Duitsland, Zwitserland, ïelgië, Spanje, Italië, het bied en de Verenigde Sta- 1 het North Sea Jazz Festi- laag trad hij regelmatig op groepen. Toon Roos is als >nden aan de lichte muziek- n de conservatoria van :n Utrecht. Met het Toon t maakte Roos een plaat en r verschenen drie cd's van lam Jazz Quintet waaraan te en drie van het Dutch :ra. De cd 'The unknown ly Strayhom' met het Dut- ïstra is in de V.S. zeer goed Er zijn reeds meer dan plaren van verkocht. - tenorsax, Juraj Stanik - ïachtel - contrabas, Joost drums. 00 uur - toegang 12,50. Voor de heren van MHC Soest viel er geen eer te behalen aan opponent Sneek. De zwakke broeder uit Friesland hoort in deze poule van de derde klasse niet thuis. Dat be wees de Soester formatie zondag middag door aan de Koningsweg de dubbele cijfers te halen: 10-0. "Zulke wedstrijden hoort de ploeg met ruime cijfers te winnen, anders doet ze zichzelf te kort", was het commentaar van coach Matthias Slagt. En daar slaagden de withemden in. Volgens Slagt was deze ontketende uitslag ook noodzakelijk om ook op doelsaldo ge lijke tred te houden met concurrent Amersfoort, die als enige erin slaagt om de Soesters bij te houden. Ook zij heeft het maximale gescoord uit zes duels. "De Amersfoorters zijn dus ook lekker bezig. Aan het eind van het jaar kan het doelsaldo wel eens bepalend zijn", aldus Slagt. MHC leidde bij rust al met 6-0 door doelpunten van Justin van der Born, Garald Glaucke, Jeroen van Tol, Rein Jansen en twee treffers van Tim van Tol. In de tweede helft gingen de spelers meer voor eigen "glorie", hetgeen resul teerde in 'slechts' vier goals. Pepijn Goedhart (tweemaal), opnieuw Jansen en Eric Hornung bepaalden de eind stand op 10-0. Dames Het damesteam van Peter Weisscher heeft zich hersteld van de nederlaag te gen Leusden door voor eigen publiek Strawberries met 2-0 te kloppen. Op papier een moeilijke opgave voor de Soesters want deze ploeg slaagde er wel in om van Leusden te winnen. In de praktijk bleek dat ook zo. In tegenstel ling tot de eerdere duels in de tweede klasse startten de withemden agressief en overtuigend. Daaruit ontstonden een aantal mogelijkheden. MHC kwam evenwel via een "strafbal op voorsprong nadat Judy Corsmit in de cirkel op de stick werd geslagen. Lisanne Sudmeyer benutte het buitenkansje: 1-0. Ook aan het begin van de tweede helft oogde de thuisploeg zeer fris in de per soonlijke duels en het was wederom Li sanne Sudmeyer die al vrij vroeg voor de beslissing zorgde. Opnieuw pushte ze een strafbal langs de Amstelveense doelverdedigster. Strawberries probeer de nog wat terug te doen, maar liet in tótaal maar liefst veertien strafcorners onbenut. Op zondag 22 oktober organiseren de Atletiekvereniging Pijnenburg en de Triathlonvereniging De Schieter een voor Soester begrippen unieke gebeurtenis. Dan gaat de eerste editie van de recreatieve Bos marathon van start. Het parcours is over een lengte van 10.5 kilometer uitgezet in de bossen van het land goed Pijnenburg. Start en finish vinden plaats op de at letiekbaan van AV Pijnenburg die is ge legen aan de Wieksloterweg. Voor de verzorging van de lopers zijn op het par cours twee drankposten ingericht. Er kunnen verschillende afstanden worden afgelegd: 10.5, 21, 31.5 en 42.195 kilo meter. Voor de marathon geldt een mi nimumleeftijd van achttien jaar. De aan vang van de afstanden is om tien uur. Voormalig trainer Henk Schaak is de animator van het evenement. Samen met twee Pijnenburg-leden en drie le den van De Schieter ging Schaak rond om de tafel zitten om de organisatie voor een marathon op poten te zetten. In eerste instantie zou de wedstrijd een regionaal karakter krijgen, maar daar is inmiddels van afgestapt. "We verwach ten ruim tweehonderd deelnemers. Tot nog toe zijn er vijftig vooraanmeldingen van atleten buiten de regio binnengeko men. Het evenement heeft landelijke bekendheid gekregen doordat we fol ders en posters naar alle atletiekvereni gingen in Nederland hebben gestuurd," zegt Jaap van de Berg die de functie van persvoorlichter heeft en ook betrokken is bij het uitzetten van het parcours. Daarvoor werden zeven eigenaren van de bosrijke omgeving benaderd om de benodigde vergunningen te krijgen. "We hebben onder meer gesproken met de gemeente, Natuurmonumenten en het Utrechts landschap", aldus Van de Berg. Deze vergunningen zijn inmiddels in kannen en kruiken. De Soester is zeer enthousiast over de wedstrijd die in Soest voor het eerst op het programma staat. Er zijn veertig vrijwilligers op de zondag aanwezig die zorgdragen voor parcoursbewaking, par- keergelegenheden en het uitdelen van vocht bij de twee ingerichte drankpos ten. De vrijwilligers zijn van Pijnenburg en De Schieter zelf. "De meesten heb ben zichzelf aangemeld. We hebben bo vendien tijdens trainingsavonden ge vraagd of er mensen waren die mee wil den werken." Soester. Diemers had tijdens zijn analy se ook nog enige zelfkritiek. "Misschien heb ik ook fouten gemaakt door de hele wedstrijd een vijf-één-verdediging neer te zetten. De Gazellen beschikte over een zeer gevaarlijke speler waarvan veel dreiging uitging." De handbaltrainer moest zijn team evenwel een compliment geven voor de wijze waarop ze de strijd in de tweede helft aanbond. Naarmate de tijd ver streek kwam BDC stap voor stap dich terbij. Halverwege was de achterstand teruggelopen tot drie doelpunten. Voor dat de aansluiting slechts een kwestie van tijd was, vond de scheidsrechter het nodig om een hoofdrol op te eisen. Evenals in het duel met Olympia moest Charles van Zetten met een rode kaart naar de kant. En ook hier zette Diemers zijn vraagtekens bij. De warrige beslis singen van de leidsman betekenden de definitieve nekslag voor de Soesters. "Binnen één minuut kreeg de ploeg twee keer een twee minuten tijdstraf, het verschil liep daardoor weer op naar zes goals verschil". Met nog tien minu ten op de klok bleek deze kloof onover brugbaar. De doelpuntenmakers van BDC: Ri- chard van de Hoef 7, Charles van Zet ten 3, Koen Smeeing 3, Michel Roest 2, Edo Steenbeek, Bas Tolboom en Bob van de Berge. De handballers van Smeeing/BDC hebben zaterdagavond van oude be kende De Gazellen verloren. De Soesters leden in Doetinchem een kleine nederlaag: 21-18. Het verlies had eigenlijk niet gehoeven. De ploeg sprong zeer slordig met de kansen om. Dat bleek zaterdagavond niet het enige negatieve aspect aan Soester zijde. Vol gens coach Cleem Diemers heeft Smeeing/BDC moeite met het handbal len van een zaterdagavondpartij. De for matie, die gewend is aan het spelen op zondag, had er zichtbaar moeite mee. "Het is achteraf zeer makkelijk praten, maar ik denk dat het zeker mee ge speeld heeft. Als je op de zondag bent ingesteld, dan ga je zaterdag iets geheel anders doen. Winkelen of naar de kroeg of zo. Nu zit een speler de gehele dag te wachten totdat de wedstrijd begint", zei Diemers. En ander aspect was de slordigheid in de afwerking. De Soesters verzuimden gelijke tred te houden met De Gazel len. Bij rust stond de ploeg al met 14-8 achter. "Wat dat betreft kunnen we de hand in eigen boezem steken", aldus de Het herenteam van Duinkikkers heeft ook de tweede wedstrijd in winst omgezet. Na de thuiszege op Woerden moest zaterdag ook IJs- selmeer eraan geloven. In het eigen bad werd het 8-10 voor de Soesters die daarmee hoog op de ranglijst staan. Het zelfvertrouwen na het duel met Woerden kwam ook in de eerste perio de tot uitdrukking. Duinkikkers scoor de drie keer vanuit een overtalsituatie. Peter Weerdenburg, Cees Thie en op nieuw Weerdenburg brachten de 0-3 op het scorebord. Ten gevolge van een miscommunicatie tussen de wedstrijdleiding en de bege leiding aan de tafel moest Pieter van Schalkwijk voor 35 seconden naar de kant met als gevolg een tegendoelpunt van de ploeg uit Huizen. Ruud Lecluse benutte nog voor het einde van het eer ste part de 1-4. De tweede periode bleek IJsselmeer iets sterker dan de bezoekers en verkleinde de achterstand tot 5-6. Jeroen Hartman en Thie waren de doelpuntenmakers. De laatste twee periodes gingen gelijk op. Even kwam de thuisploeg terug tot 7-7, alvorens Hartman zijn team weer aan een voorsprong hielp. Op basis van een goede conditie duldden de Soesters de ploeg uit Huizen niet meer naast zich. Coach Lionel Thompson kon te vreden zijn over het vertoonde spel in de vierde periode. Met een hoge aan- valssnelheid en een goede taakuitvoe ring wist Duinkikkers tweemaal via een man meer in het water te scoren. Leclu se en Vincent van de Vaart lieten de eindstand aantekenen: 8-10. Centraal Meldpunt Vrijwiltigershulp Soest - Soesterberg Wat moet SEC doen om weer eens een wedstrijd te winnen? Zelfs de "beste wedstrijd van het seizoen" bood aan de Bosstraat-West geen uitkomst. De Soester ploeg creëerde zes kansen op een treffer, maar geen één werd benut. WIJ, dat het hele duel achter de feiten aan liep, deed dat in blessuretijd wel: 0-1. Volgens trainer Balthus Burgman had zijn ploeg er werkelijk alles aan gedaan om een positief resultaat neer te zetten. De groenwitten speelden uitstekend, de ruimtes werden eindelijk goed benut en ze kregen mogelijkheden om WU naar het tweede plan te verwijzen. Dat dat niet lukte, kwam hard aan in het Soes ter kamp. Burgman wist geen zuurdere manier te bedenken om een wedstrijd te verliezen. "De ploeg was te neer gesla gen, dat is logisch. Ik kan ze niets ver wijten, want alles ging goed", aldus de Baarnaar. Behalve het scoren van doel punten dan. Achtereenvolgens Rick Nederstigt, Jeffrey van de Hoed en Jeroen Dorresteijn kregen kansen die niet gemist hadden mogen worden. SEC had in de verdediging weinig te duchten van de opponent uit Usselstein die voor aanvang hoog op de ranglijst van de vijfde klasse stond, maar die positie geen moment kon waarmaken. De gastheren dicteerden het spel en het tempo. Het was wachten op een doel punt, maar aan Soester zijde kwam die niet. In de extra tijd viel de goal aan de andere kant. Een speler van WU wil de een voorzet geven, maar tot zijn ei gen verbazing verdween de bal recht streeks achter keeper Mesut Turay. Door het verlies blijft SEC slechts op vier punten staan en komt daarmee in de degradatiezone terecht. Een positie die niet bij dit elftal hoort. Dat weet Burgman als geen ander. De coach is niet echt stuk van het niveau van de overige vijfdeklassers en stelt dat zijn ploeg minimaal in de middenmoot moet kunnen meedraaien. Maar dan zal er wel gewonnen moeten worden. Om te beginnen aanstaande zondag wanneer de Soesters op bezoek gaan bij de Ze bra's, waarvan SEC'er René Ribberink de trainer is. Punten zijn voor Burgman Ondanks een goede thuiswedstrijd ver loor SEC voor de vierde maal dit sei zoen. Tegenstander WIJ uit IJsselstein scoorde in blessuretijd de winnende tref- fer- Foto: Aldo Allessie en de zijnen absoluut noodzaak. Het laatste punt dateert van 17 september toen SEC thuis met 1-1 gelijkspeelde tegen Faja Lobi. Voorburg 2 heeft de basketballers van Red Stars op de derde neder laag in de eerste rayonklasse getrak teerd. De Zuid-Hollanders staken letterlijk en figuurlijk met kop en schouders boven de Soesters uit. Met 79-58 deed de ploeg van Hans de Rond het niet eens onaardig. "Ik ben zeker niet ontevreden over de verrichtingen van mijn team. Voorburg heeft ervaring en beschikt over meer fysieke kracht", aldus coach De Rond die vond dat zijn ploeg het vooral in de lucht moest afleggen tegen de opponent die gemiddeld een kop groter waren. Vooral het Red Stars-duo Jan van Maanen en Manfred Dikkers, die zich qua lengte hadden kunnen meten met de Voorburgse centers, werden node gemist. Ook Bob Phillion en Peter van der Neut waren niet oproepbaar. Daar entegen maakte Guido la Rose zijn rent ree bij Red Stars na twee weken afwe zigheid vanwege een familie-uitje. La Rose drukte gelijk zijn stempel op de wedstrijd door topscorer van zijn ploeg te worden. De behendige basketballer was goed voor twintig punten. Echter in verdedigend opzicht had de Soester het moeilijk. Zijn directe tegenstander Olaf van Haver, zoon van Humphrey van Haver die coach is bij het eerste heren- team van Voorburg dat in de eredivisie uitkomt, scoorde er ook lustig op los. De start van Red Stars was nog hoop vol want binnen een paar minuten stond het 6-0 in haar voordeel. Halverwege de eerste helft had Voorburg de achter stand weer rechtgezet en bij rust leid de ze met 43-29. De routine en de in dividuele kwaliteiten gaven de doorslag. Bovendien sloop er vermoeidheid in de benen van de Soester basketballers die zaterdag maar met zijn zevenen waren. Dat werd genadeloos door Voorburg afgestraft. Na rust kon Red Stars de opponent aardig bijhouden. Alleen Ha ver bleef onbespeelbaar. De center was in de tweede helft goed voor twaalf punten. De Rond kon leven met het verlies. Hij meende dat zijn ploeg het anderhalve week geleden had laten liggen (verlies thuis tegen Niels Stensen -red.). Over de beschikbaarheid van zijn spelers wil de de basketbalcoach ook nog wel wat kwijt. "Zaterdag heb ik te maken met drie geschorsten. Bij Red Stars zijn er rechten, maar ook plichten. Eén daar van is jureren bij andere wedstrijden. Dat hebben ze verzuimd. Dat is verve lend, maar ik vind de maatregel van het bestuur terecht. Ik heb dit negatief ver schijnsel nog in de teambespreking naar voren gebracht, maar daar waren spelers aanwezig die juist niet de veroorzaker van het probleem zijn. Daar word je niet enthousiast van". Dames Het damesteam van Red Stars is de competitie in de eerste klasse kern goed begonnen, ondanks een 59-49-neder- laag in Usselstein tegen Jump. Coach Michel van Drie vond dat zijn team goed gebasketbald had. De dames wer den verslagen door Jump-speelster Co- rine van de Lagerwaard die met 26 pun ten bijna de helft van de productie voor haar rekening nam. Met haar lengte bleek zij een struikelblok voor de Soes ters die met nog een minuut op de klok uitzicht hadden op een zege. De achter stand was slechts vijf punten. Daarna besliste Van de Lagerwaard het duel via vijf punten op rij. Suzanne Visser en Yvonne Smink waren goed voor respec tievelijk dertien en veertien punten. Evenals bij de heren hadden de basket- balsters een te krappe veldbezetting. Slechts zeven speelsters waren in Ussel stein aanwezig. "Daardoor stond een speelster steeds op een voor haar vreemde positie. Ik moet dan mijn veld bezetting aanpassen. Je past je dan aan aan de opponent en stelt je dus zwak op", zei Van Drie die hoopt op een vier de of vijfde plek in deze klasse. Eemvogels is er eindelijk in ge slaagd de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Tegen het eveneens laag geklasseerde SSS uit Wageningen maakten de Soesters vooral in de tweede helft duidelijk het verschil. Bij rust leidde de ploeg nog met 6-4. Na rust ging het aan zienlijk beter: 22-11. Met een vrijwel voltallige selectie, alleen Almar Lijfering en Daphne Slot ontbra ken, begon Eemvogels voortvarend aan het duel, die echter ternauwernood door kon gaan. SSS wist het terrein aan de Staringlaan niet te vinden. Vlak voor het verstrijken van de deadline, een wed strijd mag maximaal een half uur te laat aanvangen, druppelde de oppenent bin nen. Het veldoverwicht voor Eemvogels kon niet omgezet worden in een ruime voor sprong. Alleen Kathja Rauch en Danië- 11e Ras hadden hun vizier wel op scherp staan. Zij zorgden in de eerste helft voor de gehele productie van de Soester ploeg. Met ieder drie doelpunten was de ruststand 6-4 in het voordeel van de thuisploeg. In de tweede helft werden de Wagenin- gers in korte tijd overrompeld door Eemvogels. Via doelpunten van Pieter de Waard, Agnes Kraaikamp en Reijk Muller liepen de Soesters uit naar een comfortabele 14-8-voorsprong. De zege kon de formatie niet meer ontgaan, maar van enige verslapping was daarna geen sprake. Eemvogels bleef geconcen treerd spelen en scoorde nog acht keer. Topscorer van de ploeg werd Kathja Rauch met vijf treffers. V Zaterdag 14 oktober, Domkerk: "Te Deum" van F. Mendelssohn-Bartholdy, door Christine Jansen (sopraan), José Lieshout (alt), Ioan Micu (tenor), Evert Jan Nagtegaal (bas), Jan Jansen (piano) en het koor van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 16 oktober, Ste. Gertrudiskerk: eerste Nederlandse uitvoering van Lu- kas Passion van G. Ph. Telemann, door koor, solisten en barokorkest van de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij. Aanvang 15.30 uur. Toegang: collecte. Op dinsdagavond 17 oktober a.s. orga niseert de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland i.s.m. de Belasting dienst en Werkplan Adviesgroep de bij eenkomst 'Starten en de Fiscus." De bijeenkomst is bedoeld voor startende ondernemers die vragen hebben op het gebied van de belastingen. Belastingen vormen voor startende ondernemers een belangrijk aandachtspunt. Een spre ker van de Belastingdienst en een spre ker van Werkplan geven tijdens deze informatieve bijeenkomst uitvoerig ant woord op alle vragen. Aanvang: I9.3Ü uur. Kosten: f 50,00 per persoon. Plaats: Kamer van Koop handel Gooi- en Eemland, Printerweg 6 te Amersfoort. Vooraf aanmelden voor deze themabij eenkomst is noodzakelijk; bellen (033- 4535700) of faxen (033-4535750) met de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland, Erika van Belzen of Dineke Samuels. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Smitsweg 311, telefoon 6012630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaca ture Bank Soest e.o. uw aandacht voor de volgende geselecteerde vacatures: 02-122: Stichting Peuterspeelzalen Baarn vraagt bestuursleden ten behoe ve van algemene bestuursleden. 03-118: Een instituut voor Volwasse neneducatie te Soest vraagt vrijwil ligsters ter assistentie bij lessen Neder lands, rekenen en/of maatschappij oriëntatie. Het volgen van cursussen voor deskundigheidsbevordering is mo gelijk. 03-126: Scoutinggroep in Soest vraagt vrijwillig(st)ers op de zaterdag, voor het spelend bezig zijn met groepen meisjes van 7-10 jaar en meisjes van 10-14 jaar. Technieken leren en aanleren en mee draaien met kampen. 03-164: Stichting voor uitvoering en ondersteuning van welzijnsfuncties te Soest zoekt een spontaan iemand die een groep kinderen in de leeftijd van 4- 9 jaar wil begeleiden om de woensdag middag op een (re)creatieve manier door te brengen. 03-167: Speelgoeduitleen "Annema- ria Koekkoek" zoekt assistentie bij speelgoeduitleen. Controle hoe er met speelgoed wordt omgegaan en het leren van wat je met speelgoed kan doen. Zo nu en dan activiteiten met de kinderen ondernemen. Op woensdag- en vrijdag middag. 04-119: Ver. Samenwerkende Ouder patiëntenverenigingen in Soest zoekt iemand voor alle voorkomende klusjes in en om het pand, zoals lampen ver vangen, verlichting nakijken etc. Informatie: Vrijwilligers Vacature Bank e.o., Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, dins dag t/m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. ^6012630. De tafeltennissers van Shot hebben zaterdag met 8-2 van het sterke Ne- ver Despair verloren. Het beteken de voor de derde divisionist uit Soest de vierde nederlaag in de herfstcompetitie. Lijfsbehoud in de derde divisie lijkt een onmogelijke opgave te worden. Het verlies in Den Bosch was van tevo ren ingecalculeerd door de Soester ploeg. Het team van Never Despair draait bovenin mee en heeft twee ster ke spelers in de gelederen. Toch wist Shot nog aardig tegenstand te bieden. Evenals in de eerste wedstrijd van het seizoen, toen Treffers 2 met 9- 1 te sterk bleek, werden veel partijen in drie games beslist. Maar ook in Brabant bleven de Soesters aan de verkeerde kant van de score. Vooral Erik Merkus waren de druiven behoorlijk zuur. In al zijn partijen dwong Merkus een derde game af, maar telkens moest hij zich daarin gewonnen geven. Zijn nederlaag tegen opponent Schraven was de grootste teleurstelling, want de Soester had tegen de zwakste schakel van Never Despair toch echt een punt voor Shot binnen moeten halen. Martin Fransen en Hans van Gooi won nen wel van Schraver. Zij zetten de Bos schenaar met goed tafeltennis gemakke lijk opzij. Daar bleef het bij, want de overige duels gingen voor hun allemaal verloren. Driessen was een maatje te groot en tegen Van Liempol hadden ze, net als Merkus, wel kansen op de winst, maar dat resulteerde niet in een brood nodige overwinning. Het dubbel Fran sen en Van Gooi kwamen ook niet tot een zege. In drie games gingen zij on- Volleybal 20.15 uur Gemini-Stam/SoVoCo (H) Zaalvoetbal 21.00 uur SEB-Firtina'93 20.00 uur Adelaar van Berkel-DVS/ Davo ZATERDAG 14 OKTOBER Badminton 13.30 uur Selby-Irene Basketbal 14.30 uur Red Stars (D)-New Stars (Beukendal) 20.30 uur Red Stars (H)-New Stars (Beukendal) Tafeltennis 14.30 uur Rega-Shot (Nijkerk) Voetbal 15.00 uur Roda'46-WZ'49 (Leus den) 14.30 uur EFC'58-Hees (Ermelo) 14.30 uur Kampong-SEC (Utrecht) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo-VC Sneek (de Bunt) ZONDAG 15 OKTOBER Handbal 14.15 uur Smeeing/BDC-Swift (Beu kendal) Hockey 12.45 uur Terriërs-MHC Soest (D) 14.30 uur Kampen-MHC Soest (H) (Kampen) Voetbal 14.00 uur Soest-UVS (Bosstraat- Oost) 14.00 uur Zebra's-SEC (Hilversum) Waterpolo 20.30 uur Duinkikkers-Aalscholver (Aqua Indoor) MAANDAG 16 OKTOBER Zaalvoetbal 20.00 uur DVS/Davo-Lieberg (Beu kendal) Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Atleet Hans de Goede van vereniging Pijnenburg heeft op de marathon van Eindhoven een goede prestatie neerge zet. Onder slechte weersomstandighe den door regen en wind finishte De Goede in de veteranenklasse veertig+ in twee uur, 56 minuten en tien seconden. Debutant Stef Rasch legde de 42,2 ki lometer af in een tijd van drie uur, 25 minuten en dertig seconden. Berend Drenth haalde de streep niet. Hij moest halverwege de strijd staken na een bles sure. x deruit. Zaterdag gaat Shot op bezoek bij het Nijkerkse Rega. Om nog enigszins aan spraak te maken op een verblijf in de derde divisie, moeten de Soesters het uitduel winnen. Soester Tenniskampioenschappen Herendubbel; Xander de Groot/Peter van de Munt-Marcel en Edwin Meerding 6-3/7- 5, Eelco Raspe/Ruud van Eeden-Wim van Oostrum/Louis van Dijk 6-7/6-4/6-0, Bert Verhaar/Cees Vos-O. Bouwman/Herman van Essen 6-1/1-6/7-5, Rob Smi/Pieter Kwantes-Cees Blankenstijn/Ron van Fra- ijenhove 6-0/6-2, Damesdubbel; Astrid van Rouwendaal/Albertien Kers-Alice Klips/ Anja van Loon 6-1/2-6/7-5, Karin en Ma- riëtte van de Brink-Ria Tammer/A.M. Ber ger 6-0/6-1, B.A. Nijhof/J. Vermeulen-Bet- ty Krook/Tonny Roest 6-3/2-6/6-1, Elly Tolboom/Marjan Wildschut-Marga Brink/ Jeanne van Soest 6-4/7-5, Mixeddubbel; Astrid van Rouwendaal/Ivor Bosch-KeesJan van Warneren/Pels Rijcken 6-2/6-2, Carin Kudders/Martin Pennings-Ton de Bresser/ Jos Hartman 7-5/6-2, Wouter van Es/An- nemieke Fennis-Bea en Dries Pietersen 4-6/ 6-2/9-7, Nancy Bouwman/Rijk van Rhee- nen-Joke Menne/Jan Hooft 6-1/6-2, Dori- en van Wijngaarden/Robert Smink-Sonja van Thiel/Rinus van Es 7-6/6-4, Aiice van Beek/Gerard van de Heijden-Tiny en Guus Tourné 6-0/6-0 WZ'49 Delta Sport Al-WZ '49 Al 0-2; Cobu Boys Bl-WZ '49 BI 4-1; WZ '49 B2- Hoogland B3 4-5; WZ '49 Cl-GVW C2 3-1; Spakenburg C3-WZ '49 C2 1-6; WZ '49 Dl-WZA D2 4-1; De Glind Dl-WZ '49 D2 2-5; WZ '49 D3-SO Soest D5 1-4; WZ '49 D4-Nieuwland D4 3-6; WZ '49 El-KWA El 3-3; Greenstars E3-WZ '49 E2 3-3; Hoogland E8-WZ '49 E3 9-2; Hoogland E10-WZ '49 E4 9-1; Cobu Boys E4-WZ '49 E5 0-3; WZ '49 E6-TOV E6 12-2; Achterveld Fl-WZ '49 F1 1-3; WZ '49 F2-Hooglanderveen F1 1-4; WZ '49 F3-Achterveld F2 0-2; Hoogland F7-WZ '49 F4 0-1; WZ '49 F5-Roda '46 F9 1-8; Spakenburg F8-WZ '49 F6 0-8; HVC Fl- WZ '49 F7 0-5. Hees SEC BI-Hees BI 2-3; Hees Cl-De Glind Cl 5-2; Hoogland El-Hees El 3-9; Hees E2-AFC Quick E7 19-3; WZA F2-Hees F1 2-2; Hees F2-WZA F7 5-3; Hees Ka- bouters-Loosdrecht Kabouters 3-9. SO Soest SO Soest Al-DSO/Ultraj. Al 4-0; Quick A2-SO Soest A2 3-5; SO Soest BI- Houten BI 2-1; CJW Bl-SO Soest B2 1-3; Roda '46 B5-SO Soest B3 7-1; SO Soest B4- Cobu Boys B2 3-5; Utrecht Cl-SO Soest Cl 1-8; CJW Cl-SO Soest C2 0-2; SO Soest C3-Spakenburg C2 5-3; SO Soest C4-Roda '46 C7 9-2; SO Soest C5-Hoogland C7 6- 2; SO Soest Dl-Argon Dl 0-3; SO Soest D2-Greenstars Dl 3-2; SO Soest D4-KWA D2 2-8; WZ '49 D3-SO Soest D5 1-4; SO Soest D6-Quick D6 10-4; SO Soest D7- WZA D7 0-18; SO Soest El-WZA E2 5- 0; Nieuwland E2-SO Soest E2 1-2; SO Soest E3-SO Soest E 4-3; SO Soest E4- U'vogels E4 7-0; SO Soest E5-KWA E2 5- 3; APWC E3-SO Soest E6 5-0; Eemdijk E2-SO Soest E7 6-2; SO Soest E8-LJ'vogels E6 1-3; Roda '46 E9-SO Soest E9 4-0; SO Soest ElO-Roda '46 Ell 3-8; SO Soest Ell- Greenstars E5 4-5; Quick E8-SO Soest E12 8-3; SO Soest Fl-KWA F1 1-5; U'vogels Fl-SO Soest F2 6-1; SO Soest F3-Nieuw- land F1 0-15; APWC F2-SO Soest F4 0-1; SO Soest F5-Quick F3 0-11; Spakenburg F3-SO Soest F6 2-3; Spakenburg F4-SO Soest F7 1-1; SO Soest F8-KWA F4 4-6; SO Soest F9-Roda '46 F16 2-6; Damesju nioren: SO Soest 1-Spakenburg SV 1 5-3; G-team: CJW 2-SO Soest 1 1-2. Rolstoeltennisser Robin Ammerlaan is gistermiddag om twaalf uur richting Sydney vertrokken om deel te nemen aan de Paralympics. De eerste tussen stop op weg naar de Olympische Spe len voor deelnemers met een handicap zal Kuala Lumpur zijn. Daar verblijft het Nederlands rolstoeltennisteam een dag in een hotel om vervolgens haar in trede in AustraliA te doen. De opening van de Paralympics is op 18 oktober en de rolstoeltennissers begin nen hun toernooi twee dagen later. Op 27 oktober staan de dames enkelspelfi nale en de heren dubbelfinale op het programma. De herensingle en het da mesdubbel zijn op 28 oktober, een dag voor de sluitingsceremonie van de Pa ralympics. Op 31 oktober wordt het team om zes uur in de ochtend op Schiphol verwacht, waarna ze in de Rai ontvangen wordt om een gezamenlijke huldiging te ondergaan. De krant houdt u op de hoogte van de resultaten van de tennissers en met name van Soester Ammerlaap. V V

Soester Courant | 2000 | | pagina 19