Ond inr Burgemeester rekent op het meedenken door de burger Nieuwe brandweerauto's en werken aan samenwerking Stedelijke vernieuwing Soest gaat volgend jaar van start Hec Gev Soest 'goedkope' gemeente in gemiddeld woonlastenniveau Naar ander systeem van steun aankoop goedkope koopwoning 'Digitale tweedeling in de samenleving verkleinen' We Over bestuurlijke vernieuwing Volgend jaar open dag brandpreventie RONDJE RAADHUIS Wethouder R. W. Krol: Jongeren meer betrekken bij ontwikkelen plannen WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 OP 'T HOOGT/BEGROTINGSKRANT PAGINA 2 WOENSDAG Agenda raads vergadering Wethouder Krol: Ook investeringen moeten worden onderhouden Agenda behandeling begroting 2001 Burgemeester J. Janssen Met één onderwerp uit de portefeuille van buigemeester drs. J. Janssen is kort geleden een voorzichtige start gemaakt: bestuurlijke vernieuwing. „Daar wordt qua beleving verschillend over gedacht, maar het doel is om samen met de burgers een zoektocht te houden naar mogelijkheden om de relatie tus sen inwoners van Soest/Soesterberg en het gemeentebestuur verder te verbe teren. "Het is nog een beetje zoeken. We willen echt niet omvallen van te veel modieus willen zijn, maar dat neemt niet weg dat het van belang is te kij ken of er verbeterpunten zijn. Daar om hebben we in de begroting aan bestuurlijke vernieuwing nogal wat aandacht besteed." Bij de uitwerking rekent de burgemeester "op het mee denken door de burger." Eén-loketgedachte Enigszins in het verlengde hiervan is een project dat in de begroting staat en dat in voorbereiding is genomen: de één-loketgedachte. Burgemeester Janssen: "Men kan al voor veel za ken, zoals paspoort, rijbewijs, in schrijving als woningzoekende, de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) in de hal van het gemeente huis terecht. Maar als het gaat om bijvoorbeeld een bouwvergunning, om kwijtschelding of (een vraag over) belastingen, dan moet men door het gebouw heen dwalen naar een verdieping toe waar iemand je te woord staat. Dat gebeurt hier geluk kig op een goede manier, maar in het land zijn experimenten gedaan met de één-loketgedachte. Dat betekent dat we alle voorzieningen voor de burger in feite op één fysieke plek willen realiseren. In de begroting is het voornemen geuit om dat ook in Soest te doen. Als de raad deze gedachte steunt en daarmee een onderzoek, willen we in het voorjaar van 2001 met een plan van aanpak komen. De behandeling in de commissie is wat dit betreft be moedigend," aldus de burgemeester. Uitvoering van het plan houdt in dat dat men in de publiekshal van het raadhuis terecht kan voor burgerza ken, informatie, huisvesting, huur subsidie, bouwzaken, belastingen, de Wet Voorzieningen Gehandicapten en het Centrum Werk en Inkomen. Dit is het fysieke loket. Het digitale loket We nemen daarin tevens mee het di gitale loket, zodat we ook op deze ei gentijdse manier service bieden. Dat is best ingewikkeld, want mensen vragen: "hoe verleen je nu de dienst op een digitale manier? Ga je die di gitaal vragen maar ga je die nog steeds fysiek leveren, dan moeten daarvoor waarborgen van privacy, van zuiver heid, en helderheid in procedure wor den uitgedacht. Maar bij die één-lo ketgedachte hoort nu eenmaal ook het digitale loket. Dit past ook in het kader van het ver beteren van de relatie tussen bestuur en burger. We kunnen er wel abstract over zijn, maar zo concreet kan die verbetering dus zijn," aldus burge meester Janssen. Vervolg van pagina 1. Hierin worden mensen geholpen met het vinden van bezigheden, waardoor ze anderen en zichzelf helpen. Het werk van de sociale dienst wordt wel steeds moeilijker. Want de mensen die een beroep moeten doen op de sociale dienst vragen meer aandacht en soms ook langdurige begeleiding." De Grachten Met betrekking tot economische za ken is belangrijk dat in 2001 de uit gifte van De Grachten begint. Op dit bedrijventerrein zijn wel strikte eisen gesteld aan het gebruik van de grond. Het is immers de laatste uitbreidings mogelijkheid in Soest. "Verder gaan we in 2001 door met de revitalisatie van het oude bedrijventerrein Soest- dijk. Dat is een sprong voorwaarts omdat er bij de gemeente een paar aardige plannen van de bedrijven zelf liggen. Ik hoop dat die navolging vin den. Uitvoering van de plannen bete kent extra mogelijkheden voor het bedrijfsleven. De revitalisatie is im mers een uitgelezen een kans om op bestaand terrein meer te doen dan in het verleden mogelijk was. De ge meente maakt dat ruimtelijk mogelijk en zorgt dat er mogelijkheden zijn om in samenwerking met onderne mers de openbare ruimte anders in te richten," aldus wethouder Blom- mers. In de begroting is extra geld uitgetrok ken voor het vervangen van een aan tal brandweervoertuigen. Verder wordt gekeken of op het gebied van preventie, het voorkomen van brand, en preparatie, het gebruik van het materieel, kunnen samenwerken met de brandweer van Baarn en Eemnes. Het klinkt een beetje tegenstrijdig, maar dat de brandweer Soest deze week niet met een eigen programma meedoet aan de Nationale Brandpre ventieweek heeft voor een deel ook Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 16.30 uur. Het informa tiecentrum in de hal van het ge meentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen; de burgerlijke stand; rijbewijzen; identiteitskaarten; uit treksels uit geboorteregister; woonruimteverdeling; huursubsi die; voorzieningen voor gehandi capten; vergunningen voor markt en standplaatsen, en zaken met betrekking tot de winkelsluitings wet. Op donderdagavond zijn het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt danklaar terwijl u wacht'. Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest wil len bellen, bijvoorbeeld het ge meentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis Burgstede te Soesterberg is voor het publiek geopend iedere don derdag van 9.30 tot 12.30 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis Burg stede aan het Dorpsplein zitting elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN COLLEGE B. EN W. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12. Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Een afspraak met Burgemeester JJ.L.M. Janssen of de wethouders A. Blommers-Biezeno, R.W. Krol en H.L. Witte kan men re gelen via secretaresse, mw. W.B.M. Daselaar, telefoon (035) 60 93 443 TELEFOONNUMMERS Belangrijke telefoonnummers zijn: 112 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). 60 93 459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven of het niet nako men van toezeggingen. 60 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke informa tie over raadsvergaderingen en der gelijke, maar ook over opgebroken wegen in de gemeente. 0800 7662000, gratis nummer voor diegenen die grof vuil aanbie den of klachten hebben over de vuilinzameling. Bereikbaar op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur. 60 93 666 Meldpunt woonomge ving. (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. 60 93 643 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54 87 411 (politie). AGENDA 2000 maandag 16 oktober, aanvang 19.00 uur, behandeling begroting 2001 woensdag 18 oktober, aanvang 14.00 uur, behandeling begroting 2001 en gemeenteraadsverga dering, eventueel voort te zetten op donderdag 19 oktober, aan vang 19.30 uur maandag 30 oktober, commissie algemene bestuurszaken, volksge zondheid en maatschappelijke dienstverlening dinsdag 31 oktober, commissie ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, openbare werken en re creatie woensdag 1 november, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 2 november, commis sie financien, economische zaken, sociale zaken en cultuur donderdag 16 november, ge meenteraadsvergadering Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangege- TCIL te maken met preventiewerkzaamhe den... Het betekent absoluut niet dat de brandweer het belang van de nationa le preventieweek niet onderschrijft. Ze wil echter voorkomen dat de be langstelling terugloopt als er ieder jaar iets gedaan wordt. Dan zou men het doel voorbijschieten. Open dag in 2001 Bovendien heeft het de brandweer Soest aan tijd ontbroken om in dit kader passende activiteiten te ontwik kelen, onder meer door de werk zaamheden voor de nieuwbouw van de kazerne en het oefengebouw, en het onderzoek door de afdeling pre ventie naar risicovolle bedrijven in de gemeente.Volgend jaar is Soest in ie der geval weer van de partij. Dan wordt in het voorjaar een open dag gehouden. Op het programma staan dan onder meer demonstraties, het blussen van bijvoorbeeld vlam in de pan, en de werking van rookmelders. Per jaar worden in Nederland 7.200 woningbranden gemeld, wat neer komt op twintig per dag. Daarbij val len vijftig doden en 765 ernstig ge wonden. Voor zover bekend zijn de meest voorkomende oorzaken falen de of verkeerd gebruikte elektrische apparatuur, bijvoorbeeld door de t.v. op standby te laten staan; roken in bed of op de bank; kinderspel; doe het zeiven en schoorsteenbrand. De brandweer wijst op het grote be lang van de aanwezigheid van rook melders in elk huis, bij voorkeur twee: bij de trapopgang en op de ver dieping. Niet alleen dat bij tijdig ont dekken de schade beperkt kan blij ven, veel belangrijker is het dat de bewoners veilig het huis uit kunnen komen, vooral 's nachts. Door de koolmonoxyde in de rook wordt men vaak niet op tijd of helemaal niet meer wakker. Een rookmelder waar schuwt tijdig. Daarom zou die in elk huis aanwezig moeten zijn. Deze zorgt ervoor dat men een beginnen de brand tijdig ontdekt, dat men di rect de brandweer kan waarschuwen en misschien zelf al met blussen kan beginnen. Maar het allerbelangrijkste is dat men nog op tijd het huis uit kan komen. Richten op jeugd Als Soest volgend vooijaar een open dag houdt, zal de brandweer zich ook richten op de jeugd, zoals de Stichting Nationale Brandpreventie week nu ook doet. De brandweer vindt het belangrijk dat de informatie niet alleen bij de ouders komt, maar dat kinderen al op school op de ge varen van brand wordt gewezen. Dat is een goede insteek, want de kinde ren kunnen de ouders erover vertel len en vragen stellen als: waarom heb ben wij geen rookmelders in huis, waarom hebben wij geen vluchtplan, en wat moeten wij doen bij brand. In het kader van de preventie-aktie hebben alle 9.000 basisscholen in Nederland een lesbrief brandpreven tie gekregen. Daarin wordt onder meer aandacht besteed aan vlucht- plannen, het alarmnummer 11 2, en de mogelijkheden om brand en brandwonden te voorkomen. De te kenwedstrijd die aan de lesbrief ver bonden was, leverde 3.000 inzendin gen op. Voor informatie over brandpreventie kan men tijdens kantooruren altijd terecht in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg of telefonisch op nummer 035 - 6093390. De gemeente Soest behoort in ons land tot de goedkopere wat betreft het gemiddelde woonlastenniveau. Soest ein digde in het eerste kwart van de ranglijst, op plaats 140 (nummer 1 is de goedkoopste gemeente) van de 581 on derzochte (deel)gemeenten. In 1999 behaalde Soest plaats 149 van de toen 630 gemeenten. Deze cijfers zijn bekendgemaakt door het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden (Coelo). Het verricht jaarlijks een onderzoek naar de plaatselijke lasten. In het kader hiervan wordt onder meer het gemiddelde woonlastenniveau voor elke Nederland se (deel)gemeente berekend. De gemeente Soest heeft voor 2000 een berekend ge middeld woonlastenniveau van 1.062 gulden. Dat ligt aanzienlijk lager dan het provinciaal (1.091 gulden) en landelijk gemiddelde Het belangrijkste dat Soest het komende jaar op het gebied van ruimtelijke ordening te wachten staat, is de uitvoering en concretisering van het ISV-plan (Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing). De gemeente heeft hiervoor dit jaar een plan gemaakt dat vorige week de goedkeuring heeft gekregen van het college van Gedeputeerde Staten (GS) van Utrecht, volgens wethouder R.W. Krol (CDA) "met vlag en wimpel. Het is zonder nader commentaar geac cepteerd en GS hebben inmiddels 3,5 miljoen gulden 'startgeld' toegezegd. Het ISV omvat een heleboel plannen voor kwaliteitsverbetering in het stede lijk gebied die wij de komende jaren ter hand gaan nemen, zoals Spoordal, de Eng, Smitsveen en Soesterberg-noord." Wat Spoordal betreft, het gebied tus sen Molenstraat, Steenhöffstraat, spoorlijn en Talmalaan, is de stand van zaken dat momenteel een selec tieprocedure loopt voor de keuze van een private partner waarmee de ge meente het gebied zal gaan ontwikke len. De procedure wordt deze maand afgerond. In Spoordal zijn zo'n 120 kwaliteitswoningen geprojecteerd. De wijken Smitsveen en Eng komen er volgend jaar "met volle kracht ach teraan," zegt Krol. "Het begint met het maken van een zogenaamd wijk- perspectiefplan. Daarin zijn onder meer opgenomen het onderhoud en het sociaal-cultureel werk in de wij ken, maar het plan bevat ook en vooral een visie van de gemeente, de bewoners en de woningcorporaties op hoe de wijken er straks gaan uit zien. We zijn zeer gemotiveerd om met die plannen te beginnen, want we denken dat stedelijke vernieuwing daar het hardste nodig is. De vraag is welke fysieke maatrege len er nodig zijn om de kwaliteit van leven in de wijk te verbeteren. Er zou bijvoorbeeld een herstructurering uit kunnen komen door een flatgebouw weg te halen en er iets anders met meer kwaliteit voor terug te zetten. Met betrekking tot Soesterberg-noord is de situatie volgens wethouder Krol zo dat de bewoners zelf zeer gemo tiveerd zijn om zelf een plan voor de wijk te gaan maken. In het ISV-plan is geopperd dat het gebied een tota le bedrijvenlokatie zou moeten wor den en dat de woningen er langzaam weg zouden moeten. "Maar de buurt heeft met succes ingesproken. De bewoners wonen er met plezier. Naar aanleiding van de inspraak heeft de raad besloten de passage over Soesterberg-noord in het ISV-plan aan te passen. In plaats daarvan staat er nu dat we samen met de bewo ners en de bedrijven een plan gaan maken waar we in de toekomst naar toe willen met die wijk." De gemeente Soest doet volgens ver antwoordelijk wethouder R. W. Krol erg haar best op het gebied van infor matie en automatisering "omdat wij het belangrijk vinden dat de burgers van Soest en daar ver buiten 24 uur per dag bij de gemeente terecht kun nen via onze website." Deze is sinds 4 oktober geheel vernieuwd. Voor het komende jaar staat een flin ke uitbreiding van het digitale loket op het programma. "Daardoor kun nen mensen thuis met de computer Wethouder Bart Krol Zowel het college van burgemeester en wethouders als de gemeenteraad maakt zich zorgen over de manier waarop de sociale volkshuisvesting in Soest is geregeld, vooral met betrek king tot de goedkopere koopwonin gen. Daarom willen zij van het huidi ge systeem af. "In plaats van zoals nu gebeurt de grond of het huis te subsi diëren, moeten we de mens steunen door iets te doen in de sfeer van het inkomen," zegt verantwoordelijk wet houder R.W. Krol (CDA). "Dat lijkt ons een rechtvaardiger systeem in de woningschaarste dan het systeem dat nu bestaat" "Wat we nu doen is door het verla gen van de grondprijzen en het ma ken van afspraken met de ontwikke laar de koopwoningen goedkoper maken dan de marktprijs. Vervolgens gaan we die woningen verdelen. Daar komen veel meer mensen op af dan er in Soest wordt gebouwd. Dat be tekent dat er enkele gelukkigen zijn die een cadeautje van de gemeente krijgen, want de woning die ze be trekken is op diezelfde dag een paar ton duurder geworden. De marktprijs ligt immers hoger. Dat moet dan met een anti-speculatiebedingdichtgetim merd' worden, maar na zeven jaar hebben ze alsnog 'de Staatsloterij' gewonnen." Het college en de gemeenteraad zijn daar niet tevreden mee. "We subsidië ren het huis en de grond, maar uit eindelijk heb je daarmee niet de mens geholpen, want als de woning voor de marktprijs wordt verkocht, is het volkshuisvestingsrendement weg. Het komt erop neer datje maar één keer een goedkopere woning kunt aanbie den. Die is na zeven jaar een gewo ne marktprijswoning geworden. Dus je hebt maar eenmalig voordeel. Daar willen we van af. We willen iets voor de mens doen, niet voor het huis of de grond." Mede door anderen op die mogelijk heid gewezen, gaan de gedachten van Krol in dit verband uit naar een door de gemeente te verstrekken rentelo ze lening of een lage-rentehypotheek op basis van het inkomen van kopers als zij de sprong naar een eigen wo ning net niet kunnen maken. "Dan verlaagje niet de verkoopprijs van de woning -die blijft op de normale marktwaarde- maar steun je die mensen die het qua inkomen net niet redden." Dit is volgens Krol een beter systeem dan het huidige. Het zal in het ko- v mende jaar zeker betrokken worden bij het zoeken naar een Soester rege ling om die mensen financieel te steu nen die net niet een eigen koopwo ning kunnen betalen. "Dit betekent aan de andere kant dat die regeling afloopt als mensen tweeverdiener worden of er ineens behoorlijk in in komen op vooruitgaan. De steun is dus gekoppeld aan de inkomensposi tie van de mensen zelf. Als die sterk verbetert, is er geen reden meer tot steun." Op de agenda van de raadsvergade ring die woensdag aansluitend een de begrotingsvergadering wordt gehou den, staan onder meer de volgende punten: vragenhalfuurtje voorstel tot vaststellen van het pro gramma huisvestingsvoorzieningen onderwijs voor het jaar 2001 migratie MS Office verkoop grond naast Nijverheids- weg 2 verkoop grond achter Waldeck Pyr- montlaan 67 en 69 planschade eenvoudige zaken regelen zoals het aanvragen van een uittreksel uit het geboortenregister, een kapvergun- ning, een rioolvergunning enzovoort. Ook staat het op deze manier instu ren van woonbonnen uit de krant op stapel. Het moet straks mogelijk wor den die ook via de p.c. aan te leve ren." Krol verwacht dat dit in 2001 gerealiseerd kan worden. Het ene digitale loket is weliswaar in opmars, maar er is toch nog een gro te groep mensen die daarvan geen gebruik kunnen maken. "Dit bete kent dat de gemeente dezelfde facili teiten moet blijven aanbieden aan die genen die om welke reden ook geen toegang tot internet hebben. Daarnaast wordt in opdracht van de gemeenteraad gezocht naar een sys teem dat het mogelijk maakt nog meer mensen toegang tot internet te bieden," aldus Krol. Dit zou bijvoorbeeld kunnen door hierover met de kabelmaatschappij een afspraak te maken. Er kan ook gedacht worden aan scholing van zo wel hele jonge mensen als bewoners van seniorencomplexen. "We moeten voorkomen dat er een digitale twee deling in de samenleving ontstaat tus sen degenen die in de communicatie met de overheid wel kunnen profite ren van de moderne technieken en de snelheid die dat oplevert en zij die dat niet kunnen. We zullen volgend jaar ons uiterste best doen om die tweedeling te verkleinen," aldus wet houder Krol. Soest heeft de afgelopen jaren veel geld in de openbare ruimte gestoken, met name in grote herinrichtingspro jecten van de winkelcentra Van Weedestraat, Soest-Zuid en de Rade- makerstraat in Soesterberg. Het col lege van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad zijn van oordeel dat er vervolgens ook geld uitgetrok ken moet worden voor onderhoud. "Daar moet nu wat aan gebeuren. Want je kunt wel een paar miljoen gulden investeren om een straat in orde te maken, maar als je vervol gens de boel laat versloffen, is er iets niet in orde. Ik denk dat we met el kaar, ook omdat deze gemeenteraad gekozen heeft voor niet-chemische onkruidbestrijding, een veel zwaarde re inzet moeten plegen en dat we daar het komende jaar meer aan moeten gaan doen. Anders zijn de investeringen van de afgelopen jaren weggegooid. Dan ziet het er over vijf of tien jaar weer net zo beroerd uit als vóór de herinrichting," zegt Krol. De gemeente moet dus ook de inves teringen goed onderhouden. De wet houder vindt dat het daar op dit mo ment in de winkelcentra aan ont breekt. "Daar zullen we met elkaar meer aan moeten doen. Dit geldt ook ten aanzien van de toegankelijkheid.1 Krol is vorige week met de Advies groep Gehandicapten op pad ge weest in het winkelgebied Van Weedestraat. "Verzakkingen of los liggende tegels blijken vaak een enor me belemmering te zijn. Ook dat zullen we extra in de gaten moeten houden." In samenwerking met de jongeren in Soest wil het gemeentebestuur een lokaal jeugdbeleid opzetten. In het kader hiervan is kort geleden het project wild web van start gegaan. De bedoeling hiervan is dat jongeren zelf laten weten wat er volgens hen voor de Soester jeugd gedaan en georgani seerd moet worden. In het kader van het wild-webproject interviewen jongeren leeftijdsgenoten, 't liefst iemand van een andere school, andere cultuur of leeftijd, en bij voorkeur iemand die ze niet ken nen. In de gesprekken, die op de band worden opgenomen, moet naar voren komen wat de jongeren precies willen en in welke vorm zij invloed op de politiek kunnen hebben. Naast een bandrecorder hebben de intervie wers ook een fotocamera bij zich om van de geïnterviewde een foto te ma ken. "De jongeren zelf moeten het uit gangspunt zijn," zegt wethouder Hany Witte. "We willen naar aanlei ding van de interviews bekijken of de jeugd wel een eigen kijk heeft ontwik keld. Er worden dan ook vragen ge steld als: wat mis je in Soest en wat vind je de mooiste of leukste plekken in Soest." Het is volgens Witte "zoe ken naar mameren om de jeugd meer te betrekken bij wat we bedenken of willen." Het ontwikkelen van een eigen web site is een mogelijkheid om jeugdpar- ticipatie nog een stuk aantrekkelijker te maken, zegt Witte. Vergadering op maandag 16 oktober, 19.00 uur in het gemeentehuis, alge mene beschouwingen. Vergadering op woensdag 18 oktober, 14.00 uur: voorstel tot het vaststellen van de meerjarenbegroting 2001-2004 voorstel eerste begrotingswijziging meerjarenbegroting 2001-2004 tarieven voorstel 2001 voorstel jaarprogramma welzijn 2001 Er komt een onderzo de Wieksloot en het I bedoeling dat het gel mee voorkomen we te sloterweg kan uitbrei een harde groene gren Volgens wethouder onder meer milieu in heeft, wordt bij het bekeken of het mog de kant van het bedr Grachten zwemmo realiseren. "Dit is o van de waterkwalitc aantreffen." Volgens drukkelijk niet de bi soort Henschoterim "Het wordt in Soest gt tieplas. Men moet hei kale voorziening." "Naast het realiseren trekkelijk uitloopgebi ners van de wijken Bi Overhees en degene Grachten werken, lev zen als ecologisch geb ge aan de vergroting Samenwerking in d staat de regio het Ge voor? De discussie hi< alleen in Soest spele ook op de agenda v. Een discussie over de de regio is volgens bi Janssen noodzakelij wordt steeds grenzei evenals het bedrijfslef der georiënteerd." De burgemeester wijsi gemeentegrens niet hei de oriëntatie van de Men woont in de ene in de andere, gaat mi; len in een volgende p muziekuitvoering in w plaats. Je ziet dat gen Nieuwe ruimte vo zeker niet. Als je omgaan met de b< te voor de inwonei werken en recreëi Beter omgaan me met de ruimte vo< Nieuwe ruimte, een VVD in de komen< thema dat juist bruikl gemeentepolitiek en i inwoners. Om met da ginnen, de WD-frac Ruimte voor de inbn woners op het gemee Dat is alleen maar bei af kunnen komen va de Raad de hele d« meentehuis zit en daa nen maakt die geen i den geven op de situa de wijken constateerl De WD wil er na men met het Beleid ook tegemoet komt a die men in de ge Raadsleden zijn Raadsleden kunnen den zijn die individi (belangen)groeperini pen vinden bij de be de gemeente. Die ideeën van burgi gen in de besluitvon meente. De Raad controleer en Wethouders en w de 'derde macht', ol lijk apparaat. De Ra menspraak met beti neemt beslissingen. Ruimte, of, beter gi mogelijkheden. De WD-fractie doi len aan het College, samenspraak met mogelijkheid van voor de Raad in te s wekelijkse avond-c het gemeentehuis. 1 ket. Een niet partij- tie-mogelijkheid vc

Soester Courant | 2000 | | pagina 28