GEEN CADEAUTJES, MAAR WIJSHEID! SOEST: HET ZOU ZO MOOI KUNNEN ZIJN D66 GPV/SGP/ WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 OP 'T HOOGT/BEGROTINGSKRANT t PAGINA 6 t Bij uw nota van aanbieding: Ach dachten we, Waarom geen aanhalingen van niveau? Algemeen (bestuur) Spreuken 3:13,14: Gelukkig wie wijsheid vindt, Wie inzicht verwerft. Wijsheid levert meer op dan zilver, Ze brengt meer op dan goud 3:19: Want met wijsheid heeft de Heer de aarde gebouwd In Soest zijn de afgelopen tijd veel nieuwe raadsleden geïnstalleerd. Dat is niet verkeerd. Het GPV-RPF-SGP vindt het wel zorgelijk dat juist mensen uit 'zakelijk Soest' het niet langer zien zitten. De Raad dient een wezenlij ke afspiegeling van de samenleving te zijn. De herkenning tussen burgers en Raad dient ook op deze wijze gestimuleerd te worden. Laten we als par tijen ons hier gezamenlijk verantwoordelijk voor voelen. Financieel gaat het Soest weer een stuk beter. Laat de bovengenoemde wijsheid ons als beheerders een leidraad zijn. Of kiest u voor eigen-wijs heid? Asielzoekers Leviticus 19:33,34: 'Wanneer er een vreemdeling bij jullie in het land woont, dan mag je hem niet slecht behandelen. Integendeel: Je moet hem behandelen alsof hij een gebo ren Israëliet is en hem liefhebben zoals je jezelf liefhebt. Jullie weten immers hoe kwetsbaar zijn positie is, omdat je zelf als vreemdelingen in Egypte hebt gewoond. Want lk de Heer ben jullie God!' De aanhaling uit de Bijbel zegt veel over onszelf en de ander. Soesters hebben zich constructief opgesteld ten aanzien van het asielzoekers centrum. Geluk gewenst! Het eerste deel van 2001 stopt dit centrum. B en W meldt dat ze een nieuwe aan vraag van het COA op z'n eigen merites zal bezien. Bij een realis tische aanvraag op een 'geschikte' plek wil het GPV-RPF-SGP positief meedenken over de mogelijkheden. Politie De regio-politie functioneert rede lijk naar tevredenheid. Het GPV- RPF-SGP heeft wel de indruk dat de werkelijke inbreng van de ge meente t.a.v. het beleid van de po litie in Soest zeer minimaal is. Dat stemt ons niet gelukkig. Het onder zoek dat waarschijnlijk binnenkort onder bewoners van onze gemeen te gehouden wordt, zal ons informa tie over veiligheid in Soest geven. Indien nodig zal het GPV-RPF- SGP hieruit voorstellen destilleren voor verandering in aanpak of be leid. Brandweer Het beleid van de (regionale) hulp diensten dient op elkaar afgestemd te worden, is ministerieel bepaald. De regio's waarin de diensten werk zaam zijn, moeten de zelfde worden. De brandweer is sterk plaatselijk bepaald. Dat is ook haar kracht, vanwege de noodzakelijke betrok kenheid van brandweerlieden op de gemeente. Bij de organisatorische veranderingen die verplicht worden, mag er niets van deze kracht afge daan worden. Ook moet Soest er voor waken dat door te hoge eisen die aan vrijwilligers gesteld worden, onze bekwame brandweerlieden hun motivatie verliezen. Het GPV- RPF-SGP heeft wel eens de indruk dat de menselijke maat bij sommi ge ontwikkelingen uit het oog ver loren wordt. Geacht college, op wel ke wijze bewaakt u bovenstaand gevaar? Prostitutie 'beleid' Spreuken 3:3: Laten liefde en trouw je nooit verlaten, Bind ze om je hals, Schrijf ze in je hart. Dan zul je genegenheid ondervin den, Waardering zul je krijgen, Van God en mensen. Met bovenstaande aanhaling is over prostitutie vrijwel genoeg gezegd. Echter, leven in eigen-wijsheid past bij onze maatschappij. Triest! Aan paarse wetten die daarop gebaseerd zijn, is het falen eigen. In Soest kun nen we alleen nog regelen wat het minst ongunstig is. Dat is niet wat het GPV-RPF-SGP wil. In beleids stukken van B en W missen we dat het college ongelukkig is met de huidige landelijke wetgeving. Daar door zullen burgers het idee krijgen dat B en W redelijk ingenomen is Wiebe Meilof met de huidige situatie en regelge ving. Is dat zo? Het GPV-RPF-SGP verwacht dat het college nu wel zijn verantwoor delijkheid gaat nemen. Wilt u ons inzicht geven in de plannen voor controle en beheersing? Na legalisering van de bestaande si tuatie is controle op illegaliteit, 'leef- tijds-ondergrenzing' van de 'werk nemers', inrichting, enz. noodzake lijk. Gewest Eemland Een gezamenlijke toekomstvisie van de gemeenten in ons gewest is van groot belang. Het GPV-RPF-SGP vindt het wijs om als gewest plannen voor natuur-ontwikkeling, verdere bebouwing en wegenaanleg aan te dragen aan de provincie en het rijk voordat zij met uitgewerkte plannen komen. Het maken van deze plan nen zal meer inhoud geven aan ge westvergaderingen en aan de hele samenwerking. Toch vindt het GPV-RPF-SGP dat dit slechts een beperkte verbreding van gewestelij ke activiteiten mag bewerkstelligen Maatschappelijk werk Het maatschappelijk werk is voor onze samenleving onmisbaar. Nu de financiering is gewijzigd, acht het GPV-RPF-SGP het denkbaar dat de gemeente in de nabije toekomst haar bijdrage moet verhogen. De instelling voor maatschappelijk werk zal A^el eerst financiële duidelijkheid moeten geven. Cultuur en recreatie Het college wil de burger steeds sterker betrekken bij het reilen en zeilen van Soest. U stelt voor om in 2001 een proef te nemen met zeg genschap over een eigen budget voor beheer en onderhoud van de wijk. De laatste jaren hebben we met klankbordgroepen de ervaring opgedaan dat de burger binnen de gestelde randvoorwaarden een goe de inbreng kan hebben als het over de directe woonomgeving gaat. We zullen uw voorstel dan ook positief bestuderen. Nieuw is ook dat u een aantal eigen tijdse culturele manifestaties wilt organiseren om daarmee een nieu we dimensie te geven aan het cultu rele aanbod. Positief in dit voorstel vinden wij dat u zich vooral op de jeugd wilt richten. Wij hebben hoge verwachtingen van ze. Onderwijs De politiek ziet graag Nederlandse en niet-Nederlandse kinderen sa men in dezelfde klas. De integratie zou daar een grote sprong vooruit mee maken. Als kinderen vrienden worden moeten ze immers ook als volwassenen op voet van gelijkheid met elkaar kunnen werken en sa menleven. Helaas lukt dat niet erg. Dat ligt lang niet altijd aan de kin deren. Als ouderen zijn we daar dik wijls krampachtig in, bang dat het de opleiding of opvoeding afremt. Enkele schoolgebouwen hebben daardoor een te klein leerlingenaan tal gekregen en er zijn bovendien bijna alleen maar buitenlandse kin deren. Jammer, want de kwaliteit van het openbaar onderwijs in Soest is goed. Een onderzoek moet nu duidelijk maken wat de kansen zijn voor het openbaar onderwijs en het samen naar school gaan. Benieuwd zijn wij daarbij ook naar de reële mogelijkheden van een taalschool. Wij zien het onderzoek met belang stelling tegemoet, vooral omdat ook de andere schoolverenigingen er di rect bij betrokken zullen zijn. Goe de samenwerking juichen wij toe. Anderzijds vinden we de vrije keus van ouders belangrijker en hebben de niet-openbare scholen het recht (en de plicht) om hun identiteit te bewaren en beschermen. Milieu Soest toont zich actief op het gebied van het milieu. De mens is door God als rentmeester over deze aar de aangesteld. Ps. 115:15,16: U bent rijk gezegend door de Here, Die hemel en aarde heeft gemaakt. De hemel is de woonplaats van de Here en de aarde gaf Hij aan de mensen. Het ligt daarom voor de hand dat het GPV-RPF-SGP grote belang stelling voor het milieu heeft. In het Gemeentelijk Duurzaamheidsplan wordt vanuit verschillende invals hoeken systematisch gewerkt aan een leefbare omgeving. Het plan is met veel publiciteit gelanceerd, maar de uitvoering lijkt zich achter de schermen te voltrekken. Wat ge beurt er nu precies? Deelplannen zijn in de maak, vereisen nader on derzoek of de realisatie wordt aan gehouden tot latere jaren omdat de begroting geen snellere aanpak toe laat. Ook van nieuwe voorstellen is het tijdpad onduidelijk. Bijvoor beeld: u wilt beginnen met het op zetten van een groenbeheers-syste- matiek op basis van ecologische principes, maar het is onduidelijk wanneer er budget gevraagd wordt voor de daarmee samenhangende opleiding van beheerders en het ac tualiseren van groenstructuur- en beheerplannen. Wij vragen het college duidelijke voortgang te maken met begonnen thema's. Openbaar vervoer Het is teleurstellend dat in 2000 de kwaliteit van het openbaar vervoer door de provincie is aangetast door het schrappen van buslijnen. Het vertrouwen in de overheid is daar mee geschaad. Met "onvriendelij ke" belastingmaatregelen en royale publiciteit wordt men ertoe aange zet de auto te laten staan en met het openbaar vervoer te reizen. Tegelij kertijd wordt dat reizen onmogelijk gemaakt op buslijnen die "niet ren dabel genoeg" zijn. De teleurstelling en het gevoel van machteloosheid zijn in Soest groot. Toch menen wij dat de Soester politiek haar visie op milieubewust reizen niet moet laten varen. Wij roepen het college op met onverminderd enthousiasme te blijven streven naar alternatieven voor autogebruik. Werk en Inkomen Het Centrum voor Werk en Inko men in de hal van het gemeentehuis is voor de burger een goed initiatief gebleken. Gemeente Soest en Baarn, Arbeidsvoorziening, uitvoe ringsinstellingen en uitzendbureau START werken nauw samen om passende oplossingen te vinden. Het GPV-RPF-SGP betreurt het dat de rijksoverheid deze samenwerking zo makkelijk op het spel zet zelfs al voordat het overal is ingevoerd. Het is makkelijk om te zeggen dat de gemeente onnodige kosten heeft gemaakt door voorop te willen lo pen met de oprichting van een CWI. Wij waarderen dat u voorop heeft gelopen met het verbeteren van de dienstverlening aan de burger. Wij vragen u te zoeken naar andere mogelijkheden om de hal van het gemeentehuis te benutten voor een ruime dienstverlening aan de bur ger. Ruimtelijke ordening De plannen voor het gebied 'Spoor- dal' zijn in ontwikkeling. Het GPV- RPF-SGP staat achter deze plan nen. Een gebied waarin ongewens te ontwikkelingen op deze wijze te gengehouden konden worden en waarin we gewenste ontwikkelingen als gemeente kunnen sturen. Hier in komt dan het reeds eerder door ons gevraagde actieve ruimtelijk beleid tot stand. Passief beleid heeft al te veel schade aan waardevolle bebouwing berokkend. Beeldkwaliteitplannen en het Inves teringsbudget Stedelijke Vernieu wing (ISV) in ontwikkeling zijn goe de instrumenten voor onze gemeen te. Niet om nu maar eens stevig van alles omver te gooien, maar om te behouden wat waardevol is en te verbeteren wat beter kan. De eco nomie is weer gezond genoeg om kwaliteit voorop te stellen. Het gebied Smitsweg is reeds ge noemd als gebied waarin mogelijk plannen in het kader van het ISV ontwikkeld kunnen worden. Het GPV-RPF-SGP vindt dit geen slecht idee. Wat is uw gedachte daarover, geacht college? Rationeel wegbeheer Na een aantal jaren minder te heb ben besteed dan nodig is aan het onderhoud van wegen, moeten we het resultaat daarvan onder ogen zien. We leven nu in economisch betere tijden. We kunnen nu weer het kwaliteitsniveau bijstellen. Wilt u ons informeren over de huidige situatie van onze wegen en over het noodzakelijke uitgaven niveau? Financiën Het GPV-RPF-SGP is verheugd dat de gunstige economische ontwikke ling ook merkbaar is in de rijksbij dragen aan Soest. De opgaande lijn van het vorige jaar wordt doorgezet. In 2001 is het daardoor onnodig de eigen belastingen te verhogen. De nieuwe OZB-tarieven zullen per woning mogelijk verschillen, maar in totaal ontvangt de gemeente niet meer als in 2000. Binnen de totale inkomsten ontstaat mogelijk ruimte voor enige lasten verlaging. Het GPV-RPF-SGP juicht dat toe, maar kan zich voor stellen dat u een deel gebruikt voor capaciteitsuitbreiding op afdelingen waar in de afgelopen jaren zo sterk is bezuinigd dat de kwaliteit van de dienstverlening thans tekort schiet. Wens: Geacht college, verwacht het van meer dan alleen uw eigen(-)wijs- heid. Met ons mensen valt nog al eens te spotten. Met God, die alles weet en ziet wat wij doen, zeker niet. Uit Psalm 2: Waarom komen de vol ken in opstand/ smeden zij plannen/ zonder een kans van slagen. Hun koningenspannen samen tegen de Heer.../ De Heer, die Zijn troon in de hemel heeft lacht om hen, spot met hen. De fractie GPV-RPF-SGP: Wiebe Meilof en Chris van Vuuren Inwoners en bestuur maken samen de politiek. D66 kijkt sinds zijn oprichting op een andere manier naar inwoners. Wij willen mensen aanspreken op hun verantwoordelijkheid voor anderen en hun leefomgeving. In 1966 was bestuurlijke vernieuwing, naast de zorg voor het milieu, de reden voor oprichting van onze partij. Anno 2000 is die noodzaak er nog steeds. Ook op plaatselijk niveau. Daarom is D66 verheugd dat de politiek in Soest het idee van bestuurlijke vernieuwing raadsbreed heeft omarmd. Het is belangrijk dat inwoners en gemeenteraad bij beleidsvorming meer en eerder aan bod komen. Want de politiek heeft de wijsheid niet in pacht maar moet besluiten ne men die duurzaam zijn en een groot draagvlak hebben. Nodig is dus geen dictaat, geen ideologie, maar goed luisteren naar en ge bruik maken van de steeds groter wordende kennis die in de samenleving aanwezig is. Onderwijs Maar College: waarom heeft U bij de onderwijs- discussie zo slecht geluisterd naar het onderwijsveld? Zonder goed na te denken en zon der de medezeggenschapsraad erbij te betrekken heeft het College in augustus besloten 3 lokaties van het openbaar onderwijs te sluiten. Onder druk van de enorme com motie heeft het college het voorstel weer snel ingetrokken en nu voor gesteld om maar eens een onder zoeksbureau naar de problematiek te laten kijken. Dit nu heet in ge woon Nederlands bestuurlijk onver mogen. We weten niet meer hoe het verder moet, dus huren we een on derzoeksbureau in. Nee college u dient uw eigen verantwoordelijldieid te nemen en dat betekent: Aangeven wat de aard van de pro blemen is. Aangeven wat de kaders zijn waarbinnen oplossingen te rea liseren zijn. Vervolgens vragen aan de experts en de betrokkenen en dat zijn dus de scholen en de ouders welke concrete oplossingsrichtingen zij voorstaan. Dat is wat D66 bedoelt met het be trekken van burgers bij de politieke besluitvorming. En dat is niet alleen een principiële keuze, maar ook een pragmatische. Want pas als betrokkenen mee mo gen denken worden oplossingen hün oplossingen en wordt voorko men dat in een latere fase onvrede en weerstand ontstaat omdat oplos singen hen zijn opgelegd. College: We vragen het opnieuw. Heeft u zelf inmiddels een idee hoe het traject eruit ziet bij het vinden van oplossingen of besteed u het al leen maar uit? Bent U bereid extra te investeren in het openbaar onder wijs? Zowel bij de direct betrokkenen als binnen de landelijke media heeft u inmiddels de twijfelachtige reputa tie van een onzorgvuldige werkge ver, die zijn medewerkers niet, dan wel te laat, dan wel onvoldoende in formeert over voor hen belangrijke zaken als hun school en zo iets we zenlijks als hun baan. Heeft u enig idee hoe u uw geschonden imago als fatsoenlijk werkgever zou kunnen herstellen. Verkeer De jarenlange lijn van D66 is: niet meer doorgaand verkeer aantrekken dus géén nieuwe wegen (AH-weg). Nodig is dat bestaande wegen veili ger worden. Nodig is dat de door stroming voor het Soester verkeer wordt verbeterd. Dus zijn wij tegen stander van nieuwe afsluitingen (den Blieklaan) die de verkeersdruk naar andere wijken verleggen en moeilijk zijn te handhaven. Wij en ook de Soester bevolking hebben geen onderzoek nodig om vast te stellen dat de spoorwegover gang Soest-Zuid de grote prop is in de hoofdwegenstructuur waar het tijdens de spitsuren behoorlijk vast loopt. Het wordt tijd dat daar plan nen worden ontwikkeld. D66 is blij dat er een begin wordt gemaakt bij het aanpakken van knelpunten in de fietsbereikbaar- heid. College: in de la ligt nog een fiets- plan. Wilt u dit plan bij uw beleid betrekken? Vrijwilligerswerk Vrijwilligerswerk is de smeerolie van de maatschappij. Zonder de hulp van vrijwilligers kunnen tal van ver enigingen niet meer bestaan. Zon der vrijwilligers zal onze toch al be- Wim Roest perkte gezondheidszorg nog verder verschralen. Zonder vrijwilligers kunnen allerlei jeugd en jongeren projecten geen doorgang vinden. Zonder vrijwilligers....! Na drie jaar tobben heeft het colle ge nog steeds geen beleidsnota waar wij tevreden over kunnen zijn. Op basis van een gammele notitie trekt u de beschamende fooi van fl. 25.000,= uit. D66 is bereid meer geld te reserve ren, maar wij kunnen dat pas doen als er een gedegen notitie wordt ge schreven. Dat kan niet al te moeilijk zijn, er zijn nuttige wensen genoeg. Politie College wat gaat U doen om meer grip te krijgen op het doen en laten van de politie? Het is te gek voor woorden dat de raad in augustus 2000 het activiteitenplan 2000 voor Soest mag inzien. College: Wanneer wordt ingezien dat de prioriteit bij het controleren zou moeten liggen bij situaties waarbij sommige weggebruikers an deren in gevaar brengen door te snel rijden of door het negeren van ver keerslichten? Dus wanneer gaan we (nog) meer controleren op te snel en door rood licht rijden en dus min der op gordels, helmen en verkeerd parkeren? Buurtbudget College fijn dat het door ons ge vraagde buurtbudget er nu komt. Op welke wijze denkt u bewoners bij het beheer van de buurt te be trekken? Ouderen Het gemeentelijk ouderenbeleid is aan modernisering toe. Er komen steeds meer ouderen en we zien steeds meer vitale senioren (ouderen worden jonger). Doelstellingen van nieuw beleid zouden kunnen zijn: het beter benutten van bestaande voorzieningen (dienstencentra maaltijdenservice sportaccommoda ties, bibliotheek, informatietechno logie etc.) Het participeren van zoveel moge lijk senioren in de samenleving het mogelijk maken dat zoveel mo gelijk senioren zo lang en zo com fortabel mogelijk in de eigen omge ving kunnen wonen. Belangrijk is het beleid te sturen op de vraag van de senioren. College: bent u bereid om via een interactief proces met betrokkenen een nieuwe visie op ouderenbeleid te ontwikkelen? Sport De sportraad ontwikkelt in Soest meer beleid op gebied van sportie ve recreatie dan gemeente zelf. Waar blijven Galmprojecten voor de oudere sporters. Soest loopt ver achter bij omgeving. Het gemeentelijk sportbeleid is tot nog toe een accommodatiebeleid en niet meer dan dat. Een kwaliteitsim puls op het gemeentehuis is voor de ontwikkeling van dit beleid gewenst. College: sportverenigingen kunt u aanspreken op hun verantwoorde lijkheid en kennis. Geef ze steun voor scholen van hun kader. Steun ook verenigingen met veel allochto ne leden Zij leveren een belangrijke bijdrage aan de samenhang van de maatschappij. Wilt u ook verenigingen ondersteu nen die kennismakingscursussen voor hun sport organiseren in sa menwerking met het bewegingson derwijs? Bent u er van op de hoogte dat het rijk volgend jaar extra geld beschik baar stelt om mensen aan het spor ten te krijgen en welke plannen mo gen we van u tegemoet zien? Bestemmingsplannen Bestemmingsplannen zijn een af spraak met inwoners over wat wel en niet kan in een bepaalde omge ving. Deze plannen worden tegen woordig ook samen met inwoners vastgesteld. Aan afspraken moet je je houden. Bij de deal met Netjes tegenover Zonnegloren waren prin cipes en afspraken voor een spot prijs) te koop. Ook elders wordt soms vrij wille keurig afgeweken. Er ontstaan pre cedenten. Het is voor inwoners vaak moeilijk in te zien waarom in het ene geval wél en het andere geval niet wordt afgeweken. Een duidelij ke lijn bij de handhaving is noodza kelijk. College: 1. Bent U bereid om in voorkomen de gevallen naast een planscha- deovereenkomst ook een plan- winstovereenkomst te sluiten? Heeft u de moed om een objec tief bureau als de SAOS de plan winst van Netjes te laten bereke nen? 2. Wilt u bevorderen dat inwoners op de hoogte zijn van bestem mingen van hun percelen en dat zij bezwaar kunnen aantekenen tegen een ander gebruik van de bestemming van percelen in hun omgeving? 3. Kunt u de inwoners van Soest duidelijkheid geven over de fop speen van de Zonneglorendeal: het buitenbad? U heeft de inwo ners van Soest voorgehouden dat het buitenbad er nu toch echt gaat komen. Was dit slechts een loze belofte om een onzalige deal met Royal Pare te verbloemen of kunnen we u hier serieus aan houden. Belofte maakt schuld of kunnen de zwembandjes na het onderzoek nu definitief in de kast? Milieu De relatie tussen vervuilen en beta len is voor inwoners niet in te zien. D66 pleit voor verschil in tarieven bij afvalstoffenheffing en rioolbelas ting. Omliggende gemeenten doen dit vaak wel. Helaas is er in de raad geen draagvlak voor. Vorig jaar is er een motie van D66 betreffende groene stroom voor het gemeentehuis aangenomen. College: bent u bereid om de afna me van groene stroom voor ge meentelijke gebouwen stapsgewijs verder te vergroten? Bent u bereid bij een volgende auto vrije zondag een meer actief en sti mulerend voorlichtingsbeleid te voeren dan de laatste keer? Stedelijke vernieuwing en volkshuisvesting Het beleid gaat eindelijk de richting op die D66 voorstaat. Het gaat nu meer om kwaliteit dan om kwanti teit. Het beeldkwaliteitsplan werkt voor een deel van Soest. College: bent u bereid om de kern van de notitie ook voor andere stuk ken van Soest te laten gelden De nota investering stedelijke heeft onze instemming want ook die ademt het begrip kwaliteit. Binnen deze nota vraagt D66 extra aandacht voor het gebied Smits veen. Daar liggen prachtige moge lijkheden voor een wijk op mense lijke maat en een grotere betrokken heid van bewoners bij hun woonom geving. D66 ziet daar kansen om een al eer der genoemd ideaal nl. een hart in de buurt te creëren waar school, buurthuiswerk, kinderopvang, sport etc. beter dan tot nu toe kunnen sa menwerken. College: bent u bereid de ontwikke ling van dit gebied vooruit te halen en in samenwerking met de woning corporaties een prijsvraag uit te schrijven voor een stedebouwkun dig perspectief voor dit gebied? Geld Ogenschijnlijk gaat het goed met het geld. De meerjarenbegroting is slui tend en de inkomsten uit het ge meentefonds zullen stijgen omdat de overheidsuitgaven in de komen de jaren zullen stijgen. Achteraf kunnen we stellen dat de OZB-verhoging van een aantal ja ren geleden te hoog is geweest. Ver laging van de OZB (waar wij al twee jaar over zeuren) bovenop het hui dige half miljoen is naar onze me ning haalbaar. Wij komen daar op terug bij de vooijaarsnota als de re sultaten van de OZB-operatie be kend zijn. Nieuwe beleidsvoornemens Nieuw beleid is in een maatschap pij die sterk verandert noodzakelijk zoals ook een heroverweging van oud beleid noodzakelijk is. Nieuw is de grabbeltonmethode van het Col lege. De raad krijgt 100.000 gulden om te grabbelen terwijl de voorkeu ren door de partijen al lang bekend zijn. Fijn voor de WD met 16 han den. College: D66 vraagt aandacht voor: Steun voor het project vereen zaming ouderen dat een vaste plaats in Soest heeftverworven. Steun voor de vrije teugel (verzorgt nl. kinderopvang) juist in deze moeilijke tijden. D66 wenst aan deze steun de voorwaarde te verbin den, dat de bestuurlijke integratie met de stichting Balans plaatsvindt. Steun voor de SWOS in zijn streven om van dienstencentra ontmoe tingscentra te maken Steun voor een gratis gemeentelijk elektronisch in formatiepunt in de bibliotheek Zorgvuldig omgaan met kredieten We dachten na het debacle met de overschrijdingen bij de uitvoering van rioolwerkzaamheden dat het afgelopen zou zijn met overschrij dingen waar de raad niets van weet. Met de sport was het weer raak. D66 vindt de gang van zaken bij de sportclustering een goed onderwerp voor een beleidsevaluatie. College: welke maatregelen heeft u genomen om definitief een einde te maken aan onzorgvuldige procedu res? Zijn er vastgelegde procedures en protocollen die waarborgen dat er tijdig gesignaleerd wordt dat er ge vaar dreigt voor overschrijdingen en ligt daarbij tevens vast wanneer en op welke wijze de raad daarover geïnformeerd wordt? Wim Roest, Rolf-Jan Sielcken, Herman Posthuma. zie ook home page D66 www.soest.nl Link: D66

Soester Courant | 2000 | | pagina 32