JAN ISiyilMDSIVIA prijsvraag (§1 j Wildschut Optiek Provinciebestuur op visite in Soest Soester (proef)dictee in deze krant 'Stappende Soesters nemen de trein' :rd ■BBH Brugklassers Baarnsch Lyceum in actie voor War Child f19,M fc, - M Dienstencentrum Honsbergen organiseert prijsvraag Meer geld maken van een tientje DE NIEUWE TREND VAN DIT NAJAAR: KLEUR BEKENNEN MET KUNSTSTOF o.a. Calvin Klein - Donna Karan - Lafont - Joop! - Dolce Gabbana - Mare O'Polo - Pro-Design HARTJE-ZUID - ZUIDPROMENADE 14 1 750 ml. Latex slechts BRANDSMA HEEFT MEER DAN JE DENKT KINDERFEESTJE huur een Tingel ij n themakist bakkerskist roverskist kabouterkist griezelkist sprookjeskist Kankerbestrijding haalt ruim veertig mille in Soest op Verdien geld met uw oude merkhorloge AARON SASSOON JUWELIERS Laanstraat 18 - Baarn - (035) 541 59 37 SdebiteertélijfiezUj '"DSSPROTt#" PAGINA 5 Spellingwedstrijd beleeft vijfde editie Verkeerscontroles SOESTER COURANT Wie vergelijkt leest de Soester Courant Nieuwe mobiliteitsstelling op www.soest.nl PAGlNt WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 DIENSTENCENTRUM - TEÜHJfasof ■VITEiTEN. uders van plan zijn de volgend )assing van de daarbij genoemd /.d. Veenstraat 14; BER 2000 ars meedelen dat reeds op 15 au* en de gemeenteraad niet voor te imingsplan "Soestdijk-Noord"te dat het pand Burg. Grothestraal horecabedrijven" krijgt. t SdeBjke P'aatsing door de St. k/Opvang Nieuwkomers van 5 "'J ^et pand Smitsweg 313. inning voor het plaatsen van een de westgevel van het woonhuis Noorderweg 81, te weigeren. rstel van de wethouder RVO te n ontvankelijk verklaren in hun pellanten ingediende bezwaar- Jnd verklaren; "burgemeester en wethouders 00 nr. 000384, waarbij vergun- id tot het uitbreiden van een vergroten van een dakkapel en in een berging op het perceel e Soest, in stand te laten. e aansprakelijkheid bij voorbaat en dat de zaak als gesloten eiken voor het "bosperceeltje" P Catsstraat en achter de perce- en 37 te Soest weigeren. benoemingsvoordracht van de a ^an de commissie milieube- ende periode. ia' geplaatste tent te verwijde- elling weigeren. "en t.b.v. het stallen van 7 ca- uigloods Peter van den Bree- rsdwang Birkstraat 125a af te ■g 19; k 1997) ;n ieder bevoegd binnen een ter- •t en met woensdag 8 novembe meester en wethouders in te die- en gedurende diezelfde termijn tig planologie en bouwen (balie Op donderdag 19 oktober en vrij dag 20 oktober komen de leerlin gen van de eerste klassen van Het Baarnsch Lyceum in actie voor hun leeftijdgenootjes in (voormalige) oorlogsgebieden. Ze gaan geld "verdienen" voor War Child. De organisatie War Child specialiseert zich in het helpen van oorlogskinderen met het verwerken van hun traumati sche ervaringen. War Child stelt deze 'nderen in staat om zich onder begelei ding van musici en psychologen muzi kaal te uiten. Deze hulp wordt in het eigen land of in vluchtelingenkampen in omliggende landen verzorgd. Het Baarnsch Lyceum stelt zijn brug klassers elk een tientje ter beschikking met de opdracht daar op creatieve wij ze "meer" van te maken. De meerop brengst komt geheel ten goede aan de organisatie War Child. Vrijdag de 13c(!) worden de tientjes uitgereikt. De daar opvolgende maandag en dinsdag volgen de brugklassers allerlei cursussen en workshops; van boekbinden tot bon bons maken en van waterzuiveren tot rock «Sc roll. De creatieve en culturele activiteiten in het begin van de week zullen de brug klassers ongetwijfeld inspireren tot ori ginele methoden om van "hun" tientje meer te maken. Inwoners van Soest en Baarn kunnen de actieve brugklassers herkennen aan hun War Child button. SOEST TEL. (035) 602 2212 'mobiliteitsdiscussie' linksboven op de envelop. 'Behangen tegen de wind in?' De stelling voor de afgelopen zomer maanden luidde: "De gemeente moet de ruimte die de auto (rijdend of stil staand) vraagt gewoon accepteren. Geld steken in openbaar vervoer is 'behangen tegen de wind' in en Soest blijft toch wel groen en leefbaar". Geen enkele inzen der bleek het met deze stelling eens te zijn. Hoewel de meesten niet moeilijk willen doen over de auto, blijkt bij ve len toch de vrees te bestaan dat de groei van het autogebruik - ook in Soest - de leefbaarheid meer en meer onder druk zal zetten. De gemeente wordt dan ook overspoeld met ideeën en suggesties: - beloon inwoners die 100 km per week of meer fietsen met waardebonnen te besteden bij de fietsenhandelaar; - het imago van de fietser moet worden opgewaardeerd; - dagelijks naar je werk fietsen is gezon der dan enkele keren per week te spor ten of fitness te doen; - voer een pendelbus in, toegankelijk met winkelwagentjes, die heen en weer rijdt naar een parkeerplaats buiten het centrum, met een stopverbod in de Van Weedestraat. Over de parkeerplaatsen aldaar vervolgens een busbaan aanleg gen. Tot besluit: een Soesterse klaagt over de onmogelijke busverbinding vanuit Over- hees naar ziekenhuis Molendael in Baarn. Ze besluit haar reactie als volgt: "Hoezo 'behangen tegen de wind in', er is nog geen baan geplakt KLEUR! ~r A 1% T I Brandsma heeft nu het uitgebreide assortiment verven van Jan des Bouvrie, bekend van TV! De latex, zijdeglans en transparante verf is verkrijgbaar in diverse heldere moderne kleuren. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl OOK OP MAANDAGOCHTEND GEOPEND en nieuw Het dienstencentrum Honsbergen onder het gelijknamige wooncom plex voor bejaarden wil een nieuwe naam, omdat veel oudere Soesters ten onrechte denken dat het cen trum alleen bedoeld is voor de be woners van Honsbergen. Daarom is besloten een prijsvraag te organise ren waaraan iedereen mee kan doen. De bedenker van de leukste, mooiste of origineelste naam wint een geldbedrag of een aantal te goedbonnen. Het dienstencentrum hoopt door de naamsverandering duidelijk te maken dat alle 5 5-plussers uit Soest mee kun nen doen aan de georganiseerde activi teiten aan de Wiardi Beckmanstraat. Om dat te benadrukken zal het voortaan "ontmoetingscentrum" heten. Het centrum valt onder de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest) en staat tot op zekere hoogte los van be jaardencomplex Honsbergen. Secretaris Pauline Schreurs en vice- voorzitter Evert Kerkhof zetten zich al jaren vrijwillig in voor het dienstencen trum. "Het is leuk werk en ik doe het graag", vertelt Schreurs. De vrijwilligers wijzen op de vele activiteiten die wor- Secretaris Pauline Schreurs en vice- voorzitter Evert Kerkhof voor de "oude ingang van dienstencentrum Honsber gen. Behalve een nieuwe naam krijgt het centrum ook een nieuwe entree. den georganiseerd. Zo is er op maandag een sport- en spelavond, dinsdagavond kunnen ouderen sjoelen en op donder dag- en vrijdagavond kan er een kaart je gelegd worden. Het dienstencentrum heeft ook nog een toneelgroep en orga niseert onder meer een computercursus voor ouderen. Volgens Kerkhof zijn vrij willigers hard nodig omdat er "altijd een tekort" aan is. Het centrum krijgt deze maand ook een nieuwe entree. Het is de bedoeling dat automatische schuifdeuren de toegang voor invaliden een stuk makkelijker ma ken. Boven de toegang komt een licht bak, zodat de nieuwe naam duidelijk zichtbaar zal zijn en het "ontmoetings centrum" hopelijk meer de aandacht zal trekken. Het dienstencentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend, 's Ochtends van 9.00 uur tot 12.00 uur, 's middags van half twee tot vijf en 's avonds van zeven uur tot half elf. N.B. Inzendingen prijsvraag voor 28 oktober (zie mededeling)!! Dienstencentrum "Honsbergen" Wiardi Beckmanstraat 475 3762 GN Soest Dienstencentrum Honsbergen gaat veranderen in een ontmoetingscentrum en krijgt dan een nieuwe eigen naam. Wie bedenkt er een leuke en originele naam en wint daar een prijsje mee? U kunt dit biljet vóór 28 oktober ingevuld deponeren in de brievenbus op het buffet van het dienstencentrum of opsturen naar bovenstaand adres. Ontmoetingscentrum: Vul hieronder uw naam. adres en telefoonnummer in: Naam: Adres: Telefoonnummer: "Mateloos Mobiel". Zo heet de pu bliekscampagne die de gemeente Soest binnenkort start. Met de voor lichtingscampagne wil de gemeente het gebruik van alternatieven voor de auto stimuleren. De uitgave van een aantrekkelijke (uitneembare) bijlage van de nieuwe gemeentegids met compacte en heldere informa tie over de trein, de bus, de treintaxi, over autodelen en carpoolen, enz. vormt een belangrijk onderdeel van dit project. De gemeente betrekt ook een groep be langstellende burgers en 'mobiliteits partners' NS, busmaatschappij Con- nexxion, de Fietsersbond, e.d.) bij het project. Vooruitlopend op de publieks campagne opende de gemeente in juli j.1. een mobiliteitsdiscussie op haar website (www.soest.nl). De eerste mo- biliteits-stelling (voor de maanden juli/ augustus/september) leverde enkele tientallen reacties op. De nieuwe mobiliteits-stelling voor de maand oktober luidt: "Zin in een gezel lig avondje uit in Utrecht? Woon je in Soest dan is de keus snel gemaakt: je laatje auto thuis en pakt de trein!" Het betreffende discussieplatform is voor internetters via het blokje "discus sie" met enkele klikken te bereiken op de - pas in een nieuw jasje gestoken - website van de gemeente Soest. Wie niet over internet beschikt kan een ongefran- keerde brief sturen aan Gemeente Soest, afd. G M, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest, onder vermelding van De collecte van de Kankerbestrijding heeft in Soest 40.282 gulden en dertig cent opgebracht. Dat is meegedeeld door het plaatselijk comité dat bij de inzameling medewerking kreeg van veel vrijwilligers. Het Koningin Wilhelmina Fonds zal het geld besteden aan projec ten op wetenschappelijk onderzoek, opleiding, patiëntenbegeleiding en voor lichting. Wie vragen heeft over preventie, vroe ge ontdekking, behandelingen of bege leiding kan de voorlichters van het fonds bereiken via de gratis informatielijn, tel. 0800- 0226622, op doordeweekse da gen van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tingelijn, ook voor vele kleine kadootjes en de verlanglijstjes service! Tot ziens bij Tingelijn, de kinderwinkel v. weedestraat 82 Soest 035-6032243 eigen collectie gouden sieraden wet edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035-6013042 Soms liggen ze gewoon al jaren in een la van uw bureau. i Zonde van uw geld .pj U kunt ze bij ons inruilen of wij kopen ze kontant van U. Defect is aeen bezwaar. Afdeling Communicatie J Soest 23J ïi ié rik Sli!' i'.JüC 222} nieuwe homepage van de wé soest.nl. Daar komt in de loop dert e weken/maanden nog van 4 ig wat bij, zodat de burger v» i meer zaken "online" bij het. tehuis terecht kan. Krol voors® elk geval dat binnenkort bij» ook bouw- en kapverguiuii» ai aangevraagd en verleend zoj worden, evenals uittreksels uitfc >rteregister van de Burger» en zo meer. Verder wees hij <m Ie discussiemogelijkheden ót e duurzaamheid en de bestuur nieuwing, waarvan overigens® rel burgers gebruik maken. Ma' imt... Elders in deze krant treft de lezer het jaarlijkse (proef)dictee aan, waarmee de Stichting Literaire Ac- r tiviteiten Soest (SLAS) de inmid dels gebruikelijke aanloop maakt naar het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal. De omschrijving "proef' heeft daarin een tweeledige 1 - betekenis. Enerzijds is het proefdic- tee een "voorproefje" van de grote l spellingwedstrijd op 22 november; anderzijds moeten de aspirant-deel nemers met dit proefdictee een "proeve" van hun bekwaamheid af leggen om tot de selectie voor het Grote Dictee door te dringen. Iedereen - jong en oud - kan meedoen aan het proefdictee, dat opnieuw is sa- 1 mengesteld door de bekende Soester J spelüngdeskundige Ton Majoor. Hij heeft er weer iets moois van gemaakt, zoals iedereen zelf kan vaststellen, en dat geldt zonder enige twijfel ook voor het Grote Dictee van 22 november, waaraan hij vermoedelijk in de komen de weken al de laatste hand zal leggen. Het wordt de vijfde editie van deze spraakmakende spellingwedstrijd, die elk jaar ook buiten de gemeentegrenzen van Soest belangstelling trekt. De beste 25 inzenders van het proefdic tee mogen op 22 november meedoen aan het vijfde Groot Soester Dictee der h Nederlandse Taal. Dat vindt - met wel willende medewerking van het gemeen- - tebestuur - ook nu weer plaats in de raadzaal van het gemeentehuis aan het i Raadhuisplein. Radio Soest zendt de bijeenkomst "live" uit. Burgemeester Janssen heeft toegezegd de prijsuitrei king te verrichten. De winnaar ontvangt de wisseltrofee (zie foto), een creatie van de Soester kunstenares Ali van den Berg. Dikke van Dale Dit jaar kent het Grote Dictee trouwens een extra prijs, en wel een heel bijzon dere: voor de beste Soester speller - dus de deelnemer/ster met het beste resul taat die óók nog binnen de gemeente grenzen van Soest woont - heeft boek handel Jongerius (Van Weedestraat) een complete nieuwe editie van de "Dikke Van Dale", het befaamde woordenboek, beschikbaar gesteld, met een waarde van 339,00! In de afgelopen jaren kwamen alle winnaars, toevallig of niet, van buiten de gemeente Sóest. De extra prijs is ongetwijfeld een extra prikkel voor Soester deelnemers om niet te "dispereren" en mee te blijven doen. Aan de hand van het proefdictee be paalt de jury onder leiding van Ton Majoor welke 25 deelnemers doordrin gen tot de "geselecteerden" die op 22 november de strijd aangaan, samen met een vijftal VIP's, die ditmaal gekozen worden uit de beroepsgroep van (Soes ter) schrijvers en journalisten. Het vol ledig ingevulde proefdictee moet uiter lijk op vrijdag 3 november (15.00 uur) worden ingeleverd bij de redactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227. Zie ook de aanwijzingen bij het proef dictee. De uitslag wordt gepubliceerd in de Soester Courant van 15 november. Voor verdere informatie: tel. 6014283. De wisseltrofee, ook nu weer inzet van het Groot Soester Dictee der Nederland se Taal op 22 november. Vrijdag werd er een verkeerscontrole op de Birkstraat gehouden. Er werd een vrachtwagenchauffeur bekeurd omdat hij zijn vrachtwagen had overbeladen. Zes bestuurders kregen een bon omdat zij geen autogordel droegen, één brom fietser kon geen certificaat tonen, een andere droeg geen helm. Nagenoeg het voltallige College van Gedeputeerde Staten, onder aan voering van Commissaris van de Koningin mr. Boele Staal, en een handjevol "gewone" statenleden hebben vorige week dinsdag een kijkje genomen in Soest. Dat ge beurde in het kader van het (twee jaarlijkse) rondje van werkbezoe ken aan de Utrechtse gemeenten. Van de gemeente Soest waren, naast het complete College van Burgemeester en Wethouders, een aantal raadsleden van de partij tijdens de afsluitende ontmoe ting - met broodjes ham en kaas - in het gemeentehuis. Daarvoor was het provinciale gezelschap rondgereisd door de Soester dreven, met o.a. een kijkje bij wat het plan Spoordal moet worden en de wijk Smitsveen, die op de nominatie staat voor een opknapbeurt in het kader van de sociale vernieuwing (1SV). Ver der werd een bezoekje gebracht aan de Richelleweg in Soesterberg, waar met medewerking van de provincie t.z.t. nieuw bedrijfsterrein wordt aangelegd, speciaal bestemd voor transportbedrij ven. Alleen wil Defensie de grond nog niet hard kwijt. En ook "Zonnegloren" stond op het programma. De ISV-projecten staan onder een gun stig gesternte, want de provincie heeft behoorlijk wat geld achter de hand. Soest kreeg alvast een (symbolische) cheque aangeboden van maar liefst 3,5 miljoen. Het "echte" geld moet nog komen. Naast Soest zijn er overigens nog enkele Utrechtse gemeenten die op die manier binnenkort wat investeringen kunnen gaan plegen, op basis van uitge werkte plannen die de provincie dan eerst weer moet goedkeuren. Netvlies Commissaris Staal hield een kort speechje waarin hij het belang onder streepte van de "provinciaal-gemeente lijke" ontmoetingen, naast alle bilaterale contacten die er natuurlijk vrijwel dage lijks zijn, maar dan vooral op ambtelijk niveau. Voor de provinciebestuurders was een kijkje-ter-plekke - "om de zaak op het netvlies te krijgen" - volgens Staal heel verhelderend, en natuurlijk ook ter voorkoming van misverstanden. Die schijnen in de relatie Soest-provin- ciebestuur nog wel eens voor te komen. Burgemeester Janssen liet echter weten dat Soest het bezoek bijzonder op prijs had gesteld. Het bezoek had, te oordelen naar de mededelingen na afloop, vooral het ka rakter van een beleefdheidsvisite. Con crete uitspraken, beloften, visies of af spraken vielen niet op te tekenen. Na het broodje konden de (dagelijkse) pro vinciebestuurders - elk met hun eigen "limousine"-met-chauffeur, die voor deze speciale gelegenheid kennelijk wél precies voor de entree van het gemeen tehuis geparkeerd mocht worden zonder dat de politie ingreep - en hun minder fortuinlijk gevolg weer naar huis, een hoop indrukken van Soest rijker. Dat is natuurlijk nooit weg. De twee colleges - van G.S. en van B. en W. - tijdens de ontmoeting in de raadzaal.

Soester Courant | 2000 | | pagina 5