CHETEIS EenSvedex-kast ontwerpt uzelf. Leerlingen willen in Guinness Book 75 mille voor jeugdbeleid gaat o.a. op aan speelgoeduitleen Mi/dme1 Van Brei biedt 1 lenV; koo rstgoed p aan ike te] SSN feiken elaardfj! IBM Mooi makkely k Stap in een wijkbeheerteam! Als uw bedrijf daarbij hoort Jj^GÏN/u sa R-WESTRa ,S> QQC, WOENSDAG 11 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 rw.huisweb.nl t Middelman Griftland College doet mee aan Massive Milk Move Vraagtekens bij Welzijnsprogramma Waarheen met de SWOS...? Service bij Schoemaker Meedenken over beheer van de wijk Politiebureau houdt zaterdag open huis Snelheidscontroles vóór verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Geen kinderopvang in Valeriaanstraat Gaslucht in woning Ruim 70% van de bedrijven die zijn geautomatiseerd hebben last van computerstoringen KUNNEN WIJ U GEGARANDEERD HELPEN or- i alle il en nent Ook een edi- Bel 130. 3EN bele ford, ows, ,Of- dact 335- rnet: :hrij- »tip- ab je 035- end. from itact 30 Uurwerkmaker,] i Den Blieklaan 6011766. tel- Dorresteinwweaen Soest Telefoon 601 32 g» koopt LOMPEN, IJZER PAPIER en METAlÉii Zaterdag na 12.0011» GESLOTEN. ''loert, onvektofei vlo6rverwarm,ro boilera/gpyw.,, thermostaten M bu'Pmatenalff, Alle bekende rt,,.. SPECIALE AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEl .6,ws»bmh°"1 tijdelijk OFF^* -„tiGE |*77 Jl Svedex Visions Standard ARNHEMSEWEG 149 AMERSF00SI TEL: 033-4621162 FAX: 46534J] www.feilt en-verwcirming.nl is kleurenbrochure die schijnwerpers zet, biedt alle ingrediënten voor een al Bel voor een iptaxatie 035-6016251. OliO'lj. aluminium/glas beuken/naturel kersen/zwart kastanje/vanille Deuren naar keuze eft u liever een woning 1 is deze drive-in-woning lustig gelegen, doch zeer cen- met vrije achtertuin. Het pand /an onderhoud in lichte kleur- tuinkamer, grote garage. 1e op, toilet, cv/bergkast, L-vormige jken v.v. inbouwapp., natuurste- ilkon aan voor- en achterzijde, verloop, badkamer met ligbad, ihine/droger, ouderslaapkamer iegeldeur en vaste wastafel, 2 onnescherm. Door zijn indeling voor kantoor/praktijk aan huis. anvaarding in overleg. Svedex is een echte ruimtespecialist. Dat zie je aan al hun kasten. Stuk voorstuk staaltjes van efficiëntie, gebruiksgemak en...schoonheid! Maar het mooist van al is, dat u zélf mag ontwerpen. Maak uw keuze uit vele deuren. En stel zelf uw kast samen, afgestemd op uw behoef e. U mag het zeggen bij SleepWorld, de slaapkamerafdeling van... WONEN V Birkstraat 99 (hoek vari Lenneplaan) Soest, tel. 035-6011004 Afgelopen vrijdag deden 800 leer lingen van het Griftland College een poging om het record aerobic- workout te verbeteren. Het oor spronkelijke record was gezet door 570 kinderen van 12 tot 16 jaar die 45 minuten achter elkaar dansten. Het evenement was opgezet door The Massive Milk Move, een cam pagne die wordt gesponsord door de Europese Gemeenschap en de zuivelindustrieën in Nederland. Met deze campagne worden kinderen enthousiast gemaakt voor de National Fungames die in december in de Rai ge organiseerd worden en wordt er recla me gemaakt voor melk. De winnende school krijgt een plaats in het Guinness I 1 '50 met grote berging ïoppervlakte 306 m2) ligt rt van Soest vlakbij winkels en j: Begane grond: entree, woon- i keuken met deur naar tuin en 3 slaapkamers en badkamer >1. 2e verdieping: via vlizotrap ]k bevloerde) bergzolder. Het kleine facelift ondergaan, zoals dubbel glas en spachtelputz 519 ioud ca. 450 m3) met lelegen op een kind- in Soest. De woning is perfect het voor- als achterdakvlak een n riante zolderverdieping is ont- royale, lichte woonkamer met deurstelling v.v. inb.app. en deur de schuur. Hal met modern toilet met kast, ruime slaapkamer aan ikamer met vaste wastafel. Nette wastafel en 2e toilet. 2e verd.: aar u een grote voorzolder aan- v-combiketel en aansluiting was- mer met 2 dakkapellen en toe van isolatieglas en dakisolatie. De 75.000 gulden die de gemeente- raad vorig jaar heeft uitgetrokken voor de aanstelling van jongeren werkers is besteed aan andere zaken linnen het "jeugdbeleid", zoals de speelgoeduitleen in het Smitsveen. ~~!at bleek vorige week tijdens de liscussie in de raadscommissie felzijn over het nieuwe welzijns- irogramma. De politiek had sowieso vraagtekens bij le summiere opzet van het programma, lat ditmaal bestond uit een A4-tje met inderwerpen en bedragen. In vroeger jaren was het meestal een dik pak pa lier, waar de raadsleden zich dan met de moed der wanhoop doorheen wor- stelden. Nu het plan is teruggebracht tot één velletje vonden sommige politici dat weer té summier. Wethouder Harry Witte (GGS) beloofde de volgende keer met iets substantiëlers te komen. Het jaarprogramma 2001 vermeldt nog- al uiteenlopende bedragen voor het wel- i zijnsbeleid, variërend van bijvoorbeeld oestdijk wonen en het P een rustige locatie? Iie oCo08k,! Deze Prachtige half- >p 363 m2 grond, heeft een schit- i en beschik! over maar liefst 5 ii, toilet, m.k., zonnige L-vormige en haard en schuifpui naar tuin. •rsejnb-app. De garage is bereik- nd de bijkeuken met as. wasma- separaat toilet aan de voorzijde arvan 1 met doorgang naar berg- apkamer aan de achterzijde met naar badkamer. Badkamer met tel. Vaste trap naar 2e verdieping rgruimte. Bijzonderheden: bouw- ieel geïsoleerd; alle kozijnen zijn in overleg. rwe9 23 MlMmli ïrderij met fors bijge- n op een van de meest stra- >°estrijk is. Binnen enkele auto- icht/Zwolle) en de A1 (Amster- gigantische kavel van ca. 1,8 ivacy is hier absoluut haalbaar! rderi] ademt een sfeer van au- et zeer degelijke bouwmateria- J is voor u ingevuld, het interieur idee vaststellen. De inhoud van euu m Het bijgebouw (ca. 600 'trokken, heeft een grote ruimte trap naar verdieping en aan de paardenboxen aan. Beslist de De SWOS (Stichting Welzijn Oude ren Soest) kampt met een enorm ruimtegebrek. De stichting heeft nu nog onderdak in een paar vertrekken van Molenschot, maar is daar intus sen volledig uitgegroeid. Tijdens de rondvraag in de commissie Welzijn liet wethouder Harry Witte weten dat het voormalige SCW-gebouw (vroe ger Sint Jozef) aan de Molenstraat - de woningbouwvereniging heeft in middels een nieuw kantoor aan de Burgemeester Grothestraat - niet in aanmerking komt. Het College wil het gebouw niet aankopen. Ook Ba lans - naaste buur - wilde het ge bouw wel hebben ter uitbreiding of vervanging van de Schoof. Waar de SWOS heen moet is nog allerminst duidelijk. Ook het gebouw van Acht- goed (vroeger woningbouwvereni ging Soest) aan de Laanstraat komt leeg, omdat het kantoor naar het voormalige belastinggebouw in Baarn verhuist. Maar ook de aan koop daarvan ligt niet in de rede. 1.697 voor scouting Sint Joris, waar men in Soest ook niet veel van hoort, tot ruim f 1.05 miljoen voor de Stichting Balans. Andere grote posten zijn de SWOS (1.06 miljoen), Maatschappelijk Werk/Thuiszorg (1.01 miljoen) en het Regionale Indicatie Orgaan (f 685.000, wat maar liefst 2,5 ton duurder is dan in 2000). Vluchtelingenwerk staat voor ruim 430.000 op het lijstje; de peuter speelzalen voor 449.000 en de Kin deropvang voor 468.000. De meest bedragen zijn ten opzichte van vorig jaar licht gestegen. Els de Waard (CDA) wilde weten waar om de Volksuniversiteit nu al jaren het zelfde krijgt (f 37.470) en waaraan de 25.000 voor het vrijwilligerswerk - zo wel vorig jaar als dit jaar - dan wel werd/wordt besteed, want concrete plannen had ze tot nu toe niet gezien. Ook vroeg ze zich af wat er terecht ge komen was van de thema-avonden-per- welzijnssoort, waarvan in de stukken staat dat ze plaatsvinden of al plaatsge vonden hebben, maar waarvan Wittes voorganger Ten Hove had gezegd dat er te weinig ambtelijke "capaciteit" voor was. En dan nog iets: wat was er ge beurd en wat gaat er gebeuren met de 75.000 gulden die Balans (extra) mocht en mag besteden aan "lokaal jeugdbe leid"? Dat was een lastige vraag voor Witte, die toegaf dat hij in de stukken het spoor enigszins bijster was geraakt. Ba lans-directeur Piet Tromp kon de com missie uit de droom helpen. De 75.000 gulden waren eigenlijk bestemd voor het aantrekken en opleiden van enkele jon gerenwerkers, maar de Sociale Dienst had die helaas niet "in voorraad". In plaats daarvan was het geld "projectma tig" besteed aan andere nuttige zaken, zoals de speelgoeduitleen en de jeugd- participatie (waarvoor komend jaar trouwens ook al apart 5000 gulden wordt uitgetrokken). Volgens Tromp beschouwt Balans de 75 mille als "structureel". "O, was dat wel in de commissie be sproken?" wilde Jeannette van Geuns (PvdA) weten. Nee, zei Tromp, dat was in overleg met de toenmalige wethouder besloten. "Wel een érg royale uitleg van lokaal jeugdbeleid," vond Ans Mann (GroenLinks) en Els de Waard meende dat het geld misschien wel goed besteed was, maar dat het dan toch "minimaal netjes" was geweest om de commissie te informeren. lAI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! Schoemaker U BENT OOK van HARTE WELKOM AN 10.00 TOT 14.00 UUR Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 waar kleren kiezen kinderwerk is VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST De gemeente Soest richt voor de wijken 'het Smitsveen' en 'de Eng' wijkbeheerteams op. In zo'n team zitten mensen die samen initiatie ven nemen om de wijk leefbaar(der) te maken. Het gaat dan niet alleen over het onderhoud maar ook over hoe bewoners in de wijk met elkaar samenleven. De kracht van het wijkbeheerteam is dat de partijen die de wijk beheren (wo ningcorporaties, politie, gemeente, wel- zijnsstichting, scholen) en bewoners van de wijk nauw samenwerken in dit team. De lijnen zijn hieerdoor kort. Meer dan de helft van de deelnemers aan het wijk beheerteam bestaat uit wijkbewoners. Vaak gaat het hier om bewoners die te gelijkertijd een groep bewoners verte genwoordigen, bijvoorbeeld coördinato ren uit buurtpreventieprojecten, voorzit ters van verenigingen van eigenaren. Een wijkbeheerteam komt vijf keer per jaar bij elkaar en zet initiatieven om in concrete projecten. Hierbij betrekt zij ook de werkgroepen Leefbaarheid en Veiligheid die in beide wijken zijn ver tegenwoordigd. Samen wordt er dan voor gezorgd dat de projecten in uitvoe ring gaan. In 2001 krijgen deze teams een eigen budget van de gemeente om knelpunten in de wijk snel en efficiënt te kunnen oplossen. De gemeentelijke wijkcoördi nator beheert dit budget. Zaken die een langere voorbereidingstijd nodig hebben komen in een wijkjaarplan. Over het wijkjaarplan organiseert het wijkbeheer team één keer per jaar een wijkvergade ring voor alle wijkbewoners om de in houd van de plannen te presenteren. In 2001 maakt de gemeente bekend hoe zij over de leefbaarheid wil praten met bur gers in andere wijken in Soest en Soesterberg. Zelf deelnemen Wijkbewoners van de wijken 'de Eng' of 'het Smitsveen' die belangstelling heb ben om deel te nemen aan een wijkbe heerteam kunnen contact opnemen met Carrien Eenhoorn, wijkcoördinator voor Soest en Soesterberg. Zij is bereik baar op maandag, dinsdag, woensdag ochtend en donderdag via telefoonnum mer 609 34 83, postbus 2000, 3760 CA Soest. Tevens kunnen bewoners voor het wijk beheerteam de Eng contact opnemen met Jolanda Dijkman, wijkopbouwwer- ker Balans. Zij is bereikbaar op dinsdag, woensdag en donderdag via telefoon nummer 602 19 87, buurthuis de Eng, A. Cuyplaan 200, 3764 TW Soest. Voor het wijkbeheerteam Smitsveen kunnen bewoners contact opnemen met Pieter Henke, wijkopbouwwerker Ba lans. Hij is bereikbaar van maandag tot en met donderdag via telefoonnummer 601 95 46, de Praatpaal, Smitsweg 311- 313, 3765 CJ Soest. Book of Records en 5000 gulden om vrij te besteden aan sportartikelen. Er doen twintig scholen aan het evene ment mee en de school waarvan aan het eind van de campagne (eind november) het grootste percentage leerlingen heeft meegedaan is de winnaar. De kinderen werden begeleid door verschillende ae robicinstructeurs en een aantal leerlin gen van het Sios. Birgit Schuurman, pre sentatrice van verschillende jeugdpro gramma's op Fox 8, presenteerde het geheel. Zon Het had de hele morgen geregend maar vlak voor de aanvang van het aerobic evenement wordt het droog en breekt zelfs de zon door. Voorin het veld staat een groot podium en daarnaast een op- blaasfiguur met de leus 'Melk de witte motor'. In de hoeken zijn kleine witte podia opgesteld waarop elk twee aero bic-leraren of leraressen in witte trai ningspakken zich staan op te warmen. Onder lichte dwang worden de leerlin gen naar het sportveld gestuurd waar DJ Bas al harde funky beats ten gehore brengt. In eerste instantie drommen de kinde ren wat afhoudend in groepjes samen, maar nadat om 14.00 uur het startsein wordt gegeven, springen de leerlingen enthousiast mee op de muziek en de opzwepende "Hé, ho!" kreten van de aerobicleraar op het podium. Hoewel het natte, gladde grasveld hier en daar een glijpartij veroorzaakt, pakken de plusminus 800 Griftlanders het ritme snel op. Lesvervangende activiteit Meneer de Mande, leraar van het 1147 leerlingen tellende Griftland College, hoopt dat de kinderen het record ver breken, maar vreest het ergste. "Alle leerlingen onder de zeventien jaar die het zesde en zevende uur les hebben doen mee. Maar Havo vier was al een uur geleden vrij, dus die zijn er niet meer. Het Griftland college is één van de 40 800 Griftlanders tijdens de recordpo ging "aerobiccen", die als lesvervanging in elk geval zeer geslaagd was. Foto: Aldo Allessie scholen in Nederland dat uitgedaagd is tot het verbreken van het record. "We zijn op dit aanbod ingegaan omdat het goed past bij het feestprogramma van dit jaar. De school viert haar 25-jarig bestaan en de leerlingen zijn altijd wel in voor dit soort 'lesvervangende activi teiten'," aldus van de Mande. National Fungames Lara van Gruggen is projectleider van de National Fungames. "Deze school is de vierde school die meedoet aan het evenement van dit jaar. We zijn al vijf jaar bezig met deze campagne, elk jaar op een andere manier. Vorig jaar heb ben we bijvoorbeeld een mini-sportdag op de scholen gehouden. Uit afgelopen jaren is gebleken dat deze campagne heel veel mensen trekt voor de National Fungames. Die zijn bedoeld voor jonge ren in de leeftijd 12 tot 22 jaar. We heb ben de 40 grootste scholen van Neder land benaderd, waarvan er 20 meedoen. De leerlingen van de scholen die we tot nu toe hebben bezocht zijn razend en thousiast." Op het podium hangt een grote klok waarop de Griftlanders kunnen zien hoeveel minuten ze nog moeten zweten. De tijd vliegt voorbij en onder luid ge schreeuw worden de laatste seconden vol geswingd. Gretig pakken de uitge bluste leerlingen de pakjes melk aan die door de teamleden worden uitgedeeld. Lara: "We willen met deze campagne ook laten zien dat melk goed voor je is. Melk is gezond en vooral; melk is hip!". De middag wordt afgesloten door Bir git Schuurman, die twee liedjes van haar nieuwe album zingt en iedereen bedankt voor de inzet. Nu kunnen de Griftlanders alleen nog m?ar wachten op de uitslag in novem ber. Zaterdag 14 oktober is er tussen 10.00 uur en 16.00 uur open huis in het politiebureau van Soest op het Raadhuisplein. Op deze dag wordt voor de tweede keer de landelijke politiedag gehouden die in het teken staat van verkeer en verkeersveilig heid. De bezoekers kunnen aan verschil lende (overdekte) activiteiten mee doen. De medewerkers van het pro ject Verkeer Onder Controle geven voorlichting over de werking van di verse snelheidsmeters en de bezoe kers kunnen zelf de blaastest doen (alcoholcontrole). De snelheid van brommers en snorfietsen is te meten op de rollerbank en verder geven de wijkagenten voorlichting over wijk zorg. Ook zijn de politieauto, -mo tor en -boot te bezichtigen en wordt er informatie gegeven over het voor komen van inbraken. De landelijke politiedag is een initia tief van de 26 regiokorpsen in het land en is vorig jaar voor het eerst gehouden. Het thema van de open dag was toen jeugdzorg. De Neder landse Politie vindt het belangrijk een eigen dag te organiseren om de contacten tussen politie en burger te verstevigen. De politie hield vorige week dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur een snelheids controle op de Biltseweg in Soestdijk. Twaalf bestuurders reden te hard. De maximumsnelheid was 80 kilometer per uur terwijl 50 is toegestaan. DexaureekUtde-tuiMbieMiUj: alle soorten lelie''s van dieprood tot spierwit 6,95 per bos bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 3768 EM Soest Tel. 035-6016877 Fax 035-6029221 Gevraagde koopsom ƒ725.000,- kosten koper Gevraagde koopsom 659.000,- kosten koper Nog 2 maisonnettes te koop Gevraagde koopsommen vanaf 549.000,- V.O.N. Gevraagde koopsom ƒ495.000,- kosten koper le Heeserlaantje SOEST Op een fraaie locatie nabij de Pij- nenburgse bossen gelegen, royale helft van dubbele villa (5 sl.ka mers) met praktijkruimte. Ind.: hal, toilet, moderne keuken, woon-eet- kamer met parketvloer, kelder, re ceptieruimte, 3 praktijkkamers en een bergzolder. Verd.; overloop, 3 sl.kamers, badkamer met ligbad en tweede toilet. Zolder: met vas te trap, 2 slaapkamers, c.v.-ruimte en veel ingebouw de opbergruimte. Alg.. deze woning verkeert in perfec te staat van onderhoud en is uitermate geschikt voor kantoor aan huis. Groen van Prinstererstraat SOEST In een gezellige kindvriendelijke buurt gelegen, ruime en onver wacht ingedeelde middenvilla met inpandige garage, besloten tuin en vrij uitzicht. Ind.: hal, toilet, m.k., ruime L-vormige woonkamer (ca. 55 m2) met vide, mod. keuken met inb.app. en ruime inpandige gara ge. Etpge: vide, ruime overloop, ap. toilet, luxe badkamer met lig bad en douche, 3 ruime sl.km. en wasruimte. Zolder met vaste trap en mog. voor 4e sl.km. Alg.: deze wo ning is gebouwd in 1994 en verkeert in uitstekende staat van onderhoud. NIEUWBOUW Van Weedestraat SOEST In het centrum van Soest wordt momenteel onder architectuur een nieuwbouw combiproject ge realiseerd van 5 luxe maisonnettes met dakterras en winkelruimte. Ind. maisonnettes: hal, toilet, m.k., ruime living met erker en moderne keuken. Etage: overloop, 3 ruime sl.km., luxe badkamer met ligbad, douche en 2e toilet. Alg.: deze maisonnet tes worden gebouwd met duurzame materialen en zijn voorzien van o.a. optimale isolatie, stelposten sa nitair en keuken, goederenlift, berging in souterrain, groot besloten dakterras. Tekeningen en bestek op aanvraag te verkrijgen. Larenseweg HILVERSUM Aan een doorgaande weg gele gen ruime gemoderniseerde hoek woning met grote garage (ca. 42 m2) en vrije tuin. Ind.: gang, ruime woonkamer met laminaatvloer en schuifpui, kelder, ged. open mod. keuken met inb.app., toilet en ruimte voor wasmachine en dro ger. Verd.: overloop, 3 sl.kamers en ruime douchecel met 2e toilet. Zolder: bergzolder met vlizotrap. Alg.: deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is voorzien van extra isolatie en dubbel glas. Voor meer informatie: kijk op: www.huispiein.nl Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl B. en W. hebben de bewoners van de Valeriaanstraat 5 geen vrijstelling gege ven voor een kinderopvang voor acht kinderen. Het perceel valt binnen de grenzen van het bestemmingsplan "Smitsveen" en heeft als bestemming ééngezinshuizen. Volgens de planvoor schriften is het verboden een ééngezins huis anders dan voor bewoning of na vrijstelling voor een kantoor of medi sche voorzieningen te gebruiken. De afdeling Welzijn heeft in samenwerking met de GGD en de brandweer onder zocht of de ruimte in het huis (na een vergroting van de begane grond met 15 vierkante meter) geschikt was voor de opvang van acht kinderen. De woning werd niet geschikt verklaard, omdat er te weinig ruimte is voor de kinderen. Donderdagochtend heeft de politie de bewoners van de woningen rond het appartementencomplex aan de Klarinet geëvacueerd. De politie ging tot deze actie over naar aanleiding van een gas kraan die een bewoonster van het com plex open had staan, 's Ochtends kregen de agenten een melding en vonden ter plaatse een 49-jarige vrouw uit Soest op haar bed. In de woning hing een enor me gaslucht. Een medewerker van het verzorgingshuis ontdekte dat de gas kraan openstond en draaide deze dicht. Vanwege de hoeveelheid gas in het ge bouw is de brandweer gewaarschuwd, die het pand geventileerd heeft. Het 49- jarige slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis en verkeert buiten le vensgevaar. Onduidelijk is nog waarom de gaskraan open stond. Printers die het niet doen, computers die down gaan, zelfs hele systemen die kuren vertonen of het geheel laten afweten. Irritaties bij uw personeel en wat kost het u! Het probleem zit vaak in het feit dat er bij de meeste midden-, en kleinbedrijven nauwelijks onderhoud aan de diverse systemen wordt gegeven. En een systeembeheerder in vaste dienst is vaak te duur. ICTel hanteert betaalbare samenwerkingsovereenkomsten waarin nauwgezet al uw wensen worden vastgelegd. ICTel garandeert vervolgens dat u binnen 24 uur na de storing ën ICTEL COMMUNICATION TECHNOLOGY meestal veel eerder weer aan de slag kunt. Wilt u meer weten! Bel 035-6858787 en vraag naar Jeroen Henken of Joop Keja. ICTel levert computers en computersoftware en alle daarbij behorende appendages, zoals servers, printers, scanners, complete netwerken, e.d. ICTel, Ereprijsstraat 113, Postbus 242, 3760 AE Soest, tel. 035 - 685 87 87, fax 035 - 683 56 14, E-mail: info@ictel.nl

Soester Courant | 2000 | | pagina 7