Compleet overzicht op Kampeer Caravan RAI 2000 Soesterbergse brandweervrijwilligers in zonnetje na jaren trouwe dienst Utile Dulci: Jubileum was geweldig, nu nog de subsidie... Van 20 tot en met 25 oktober 2000 Technoparty 1-2-3-BAMU #3 Plein van de Toekomst 8 83 Bezoekinformatie Caravan als tweede (t)huis Kampeer 0 Caravan RAI l Tip voor de herfstvakantie WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 13 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties Vierduizend gulden voor Oranje Comité Zaterdag in de Banninghal Slachtofferhulp VRIJWILLIGERSHULP NODIG? nen, dag. Met het afscheid van Kees Vos en Wierd Steringa is de brandweer in Soesterberg twee waardevolle vrij willigers kwijt. Vos gaat na 30 jaar met functioneel leeftijdsontslag, hetzelfde geldt voor Steringa die 20 jaar lang zijn mannetje stond in ge vaarlijke situaties. De jaarlijkse korpsavond in de brand weerkazerne aan de Luitenant Koppen laan was reden om in bijzijn van burge meester Koos Janssen een aantal jubila rissen in het zonnetje te zetten. Obbe Pranger werd lovend toegesproken om dat hij zich al 12,5 jaar als vrijwilliger inzet. Een vijftal nieuwe leden voltooi de een opleiding en is benoemd van as pirant-brandwacht tot brandwacht. Ook werd een vrijwilliger benoemd tot Op per le klasse. Volgens postcommandant Jan Udo hoort het beroep brandweerman tot een van de gevaarlijkste ter wereld. "Je werkt zonder het te weten met gevaar lijke stoffen. Vaak zeggen mensen 'nee' als je tijdens het blussen vraagt of er gevaarlijke stoffen aanwezig zijn. Vaak is het onwetendheid, je komt ze dan toch tegen tijdens het nablussen." Het grootste deel van het Nederlandse brandweerkorps bestaat uit vrijwilligers. Van de ongeveer 23 duizend brand weermensen, zijn 18 duizend vrijwilli ger. "En van deze vrijwilligers wordt veel verlangd," verklaart Udo. "Ze moeten honderd uur per jaar oefenen, dat is twee uur in de week. Gelukkig is daarnaast ook veel gezelligheid onder elkaar. Vrouwen Belangrijk om ook te melden vindt hij de bereidheid van de partner om achter de keuze van hun man te staan. "Zij zorgen er ook voor dat hun mannen dit vrijwilligerswerk kunnen doen.'" De postcommandant wil overigens meer vrouwen aannemen bij het korps. "Het landelijk streven is om in 2004 zo'n 5 procent vrouwen in dienst te hebben. Zelf kunnen we twee dames van Abro- na erbij krijgen. Ze zijn echter niet eco nomisch verbonden aan Soesterberg en kunnen geen woning krijgen. Om bij de brandweer te kunnen komen, moet je wel aan die eis voldoen. Ik heb wel eens tegen het college gezegd: Bekijk de brandweer als een volwassen bedrijf. Dan maken ze ook kans op een wo ning." In de praktijk komt het voor dat mensen vertrekken omdat ze elders wel onder de pannen kunnen. Om een redelijk aantal vrouwen bij de brandweer te krijgen, is de inzet van Telefoon (035) - 601 30 14 moeders wellicht mogelijk vindt Udo. "Misschien zul je net als in het bedrijfs leven een crèche moeten oprichten." Het Oranje Comité is voor de organisa tie van Koninginnedag verzekerd van een gemeentelijke bijdrage van maxi maal 4000 gulden. Dat hééft het Colle ge van B. W. vorige week besloten. Het Comité dient het budget voor ge meentelijke verrichtingen tijdens de feestdag zelf te bewaken. Verder heeft de gemeente Soest besloten haar bijdra ge jaarlijks aan te passen aan de kosten ontwikkeling, zoals bepaald bij de op stelling van de begrotingsrichtlijnen. In 1999 had de gemeente al besloten de kosten voor het Oranje Comité door te berekenen en vervolgens de gemeente lijke bijdrage aan te passen. Volgens deze afspraak had het comité haar be groting voor 1999 al aangepast door het opnemen van een extra post van 1900 gulden voor de kosten van verkeers maatregelen. De gemeentelijke bijdrage werd vervolgens met dit bedrag ver hoogd. "De kosten van de werkzaamhe den die de gemeente op verzoek van het Oranje Comité verricht, worden ver goed. De gemeentelijke bijdrage dekt die kosten, zodat sprake is van een bud- gettair-neutrale situatie", licht medewer ker J. Hilhorst van de gemeente Soest desgevraagd toe. Op zaterdag 21 oktober tussen 22:00 en 05:00 zal de Banninghal te Soesterberg opnieuw het toneel vor men voor een supervette 1-2-3- BAMU Technoparty. Na de overwe gend succesvoile editie van april jongstleden is het wat organisator MJM Productions betreft weer tijd voor een op alle fronten overtref fend vervolg. De spreekwoordelijke aftrap komt op conto van DJ Yaroon (22:00-23:00). Deze Soester trots zoekt zijn heil in de internationale Technotrance en de meer progressieve hoek van Houseland. Re gelmatig reist hij af naar Israël om daar in clubs als Time Tunnel en Zoom zijn gedurfde sound te promoten. Yaroon's sound zal er zeer zeker voor zorgen dat het publiek de broodnodige opwarming krijgt. Het prototype van Belgische Techno- weelde, Marco Bailey (23:00-01.00) (Session), is vooral bekend als producer van een stormvloed aan meesterlijk bru te Technoplaten. Pioniers als Jeff Milis en Sven Vath kunnen al jaren niet om Bailey's releases heen. Sinds kort brengt hij zelfs platen uit op Carl Cox's In-T label. Als DJ is Marco Bailey eigenlijk pas kort geleden écht doorgebroken. Al deze facetten maken Bailey met afstand het grootste Technomonster van het westelijk halfrond. DJ Drifter (01:00-02.00) komt uit Utrecht en is tevens producer/songwri ter van de beruchte Houseformatie Bo nobo. Na zijn indrukkende set Techno- stampers op de meest recente editie van het Lowlandsfestival is Drifter uitge groeid tot een klein fenomeen en kan geen mens meer om hem heen. Van Drifter kun je niets meer of minder ver wachten dan een uur lang vette uptem- po (Acid) Techno op het scherpst van de snede. Met Richard Bartz (02:00-03:15) heeft 1-2-3-BAMU een regelrechte primeur in Nederland. Deze Münchenaar is in Duitsland een absolute grootheid. Hij heeft een zeer unieke stijl van produce ren, botte minimale Techno met veel ge mene Acid invloeden, echter niet zon der de nodige Discosounds. Naast veel soloprojecten werkt Bartz ook zeer nauw samen met niemand minder dan DJ Heil. Als live-act is Richard Bartz vooral één brok diep Duits Technoge- weld waar weinig andere live-acts aan kunnen tippen. Om de voorgaande hoge kwaliteit het hoofd te kunnen bieden is maar één Ne derlandse DJ denkbaar: Michel de Hey (03:15-05:00) (Future). Niemand is be ter in staat de sfeer van de party aan te voelen en de juiste DJ-set zet neer te zetten. Onlangs verraste Michel de Hey vriend en vijand door samen met Grooveyard een top 40 hit te scoren. Verwacht op 1-2-3-BAMU een heel andere Michel de Hey, draaiend op vol le toeren alsof z'n leven ervan afhangt met de beste Techno en Techhouse sounds die een mens zich kan beden ken! Wanneer het bezoekers allemaal wat te veel zou worden, is er altijd nog de mo gelijkheid om uit te wijken naar de Chill-Out. Aldaar kan op de meesle pende klanken van illustere culthelden als Haak Bootz, LBW en Yaz rustig op adem gekomen worden. Pendelbussen rijden om 22.30 23.30 uur vanaf Amersfoort NS en om 22.45 23.45 uur vanaf Soest-Zuid NS. Om 04.15 05.15 uur rijden ze weer terug. Voorverkoop f 32,50 (ex. fee) in Soest bij Pandora's Box, VVV-Soest en Mu- sic Store. Kaarten aan de deur: f 40,00. Meer info op www.mjmproductions.nl. Maandag 23 oktober is er om 20.00 uur een themabijeenkomst over slachtoffer hulp in het gebouw Vogelzang aan de Parallelweg 7b. Een medewerkster van Bureau Slachtofferhulp zal een lezing houden. Slachtofferhulp Nederland is een onafhankelijke vrijwilligersorganisa tie die opkomt voor de belangen en rechten van slachtoffers van misdrijven en verkeersongelukken. Eventuele vra gen zullen uitvoerig beantwoord wor den. De entree is f 5,-. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Op het stuk "Ik zie, ik zie wat jij niet ziet" van Noel Coward is vrijdag- en zaterdagavond enthousiast gerea geerd door het publiek. Het stuk werd uitgevoerd vanwege het 50-ja- rig bestaan van de toneelvereniging Utile Dulci. "In een tijd waarin mensen massaal ach ter de televisie of computer kruipen is het een wonder dat je als amateurvere niging nog volle zalen kunt trekken," vindt bestuurslid S. Legierse. Hij is dan ook bijzonder tevreden over de op komst. "De reacties waren grandioos. We mogen blij zijn dat we Frank van den Berg als regisseur hebben aange trokken. Dat bleek maar weer eens." Vooral vrijdag kwam de vereniging stoe len tekort om alle belangstellenden te herbergen. De leden van de toneelver eniging kunnen in ieder geval met trots terugkijken op hun jubileum. Ze zijn vol goede moed begonnen in de nieuwe to neelzaal van het dorpshuis Burgstede. Daarvoor speelden ze jarenlang in het kerkgebouw De Hoeksteen aan de Buys Ballotlaan. Dit gebouw is echter afge broken om plaats te maken voor een appartement. Omdat de gedwongen verhuizing veel onkosten met zich mee bracht, heeft Utile Dulci aan de ge meenteraad een eenmalige subsidie ge vraagd van 25 duizend gulden. "Als je tweeduizend gulden aan entree binnen krijgt en 25 honderd gulden moet beta len aan zaalhuur en ook nog een bedrag aan de regisseur, dan begrijp je dat er geld bij moet." De toneelclub heeft de hoop gevestigd op de gemeenteraads fracties. "Er zou een motie worden in gediend. Ik hoop dat alle partijen het belang van een 50 jaar oude toneelgroep erkennen en de motie steunen," aldus Legierse. vrijdag, t/m woensdag oktober vrijdag 20 oktober van 11-22 uur overige dagen van 11 -19 uur U kunt de Kampeer Caravan RAI 2000 bezoeken van vrijdag 20 tot en met woensdag 25 oktober 2000. De beurs is vrijdag geopend van 11.00 tot 22.00 uur en daarna iedere dag van 11.00 tot 19.00 uur. Amsterdam RAI is prima bereikbaar met het openbaar vervoer. Vanaf station Amsterdam RAI is het vijf minuten lopen naar de tentoonstelling. De toegangsprijs bedraagt 22,50. Kinderen tot 11 jaar hebben gratis toegang. Jongeren tot 18 jaar, houders van Pas 65 en CJP betalen 17,50. Bovendien kunt u korting krijgen met het RAIL-ldee van de Nederlandse Spoorwegen dat korting geeft op de combinatie treinreis en entree en u krijgt korting tijdens de voorverkoop bij de ANWB. Een bezoek aan de Kampeer Caravan RAI is een leuk idee voor de herfstvakantie. Om het bezoek met de hele familie zo aantrekkelijk mogelijk te maken, kunt u uw kin deren (tot 11 jaar) gratis mee naar binnen nemen. Wan neer ze geen zin meer hebben in het zoeken naar de ide ale caravan, vermaken ze zich bij het Kinderprogramma van Recreatiecentra Nederland. Ze kunnen er klimmen en klauteren, zich laten schminken, tekenen, videofilm kijken en na afloop krijgen ze ook een cadeautje mee. banden en eenvoudige doe-het-zelf- klusjes rond en in de caravan. Camping gezocht? Wie op zoek is naar een leuke kampeer- plek voor volgend jaar, vindt er volop tips en ideeën. Campings uit diverse Eu ropese landen laten zien wat ze u te bieden hebben. Nieuw dit jaar zijn de presentaties van verkeersbureaus uit Polen en Kroatië. Vanzelfsprekend zijn populaire kampeerlanden als Frankrijk, Spanje en Italië in ruime mate vertegen woordigd. Vooral de Franse campings presenteren een gevarieerd aanbod: van een idyllische kasteelcamping tot een spetterende strandplek. Ook kampeerplekjes in andere Europese landen zoals Duitsland en Hongarije zijn er te vinden. Voor kampeerders die min der zelf willen regelen, zijn er georgani seerde vakanties. Zo ga je met je eigen caravan gezellig met een groep op pad. Leuke prijzen tot slot zijn er leuke acties op de beurs. Het automerk Hyundai introduceert haar nieuwste model: een 'all-wheel-drive' ge naamd de Santa Fe. De primeur wordt gevierd met een vragenspel voor bezoe kers waarmee kleine prijzen te winnen zijn. De leveranciers van vouwwagens hebben gezamenlijk een beursactie op gezet. ledereen die op de tentoonstel ling een vouwwagen koopt, krijgt een gra tis kampeerweekend van Recreatie centra Nederland aangeboden. Hoe kamperen we in de toekomst? Op het Plein van de Toekomst krijgt u alvast een voorproefje met de opzienbarende ontwerpen van futuroloog Rudolf Das. Revolutionaire ontwerpen die al bestaan, zijn er ook. De producten op het Plein van de Toekomst laten zien dat de exposanten aan de Kampeer Caravan RAI vooruit kijken. Met de Business Caravan is flexibel meer het avontuur zoekt, is er een ste- werken pas echt mogelijk. Voor wie vige off-the-road-caravan. Super com fortabel is een caravan met een Deze futuristische caravancombinatie is één van de spectaculaire ontwerpen van futuroloog Rudolf Das. Het kampeermiddel heeft zowel een hoge (veilige) topsnelheid als de eigenschappen van een terreinvoertuig. De caravan is gekoppeld aan de trekauto met een doorloopsluis. Eenmaal op de camping wordt de auto losgekoppeld. uitschuifbare wand, zodat de binnen ruimte aanmerkelijk groter wordt. Ook is er er een bijzondere kampeerauto te zien. Maar niet alleen professionals uit de branche verzinnen nieuwe producten. Ook ervaren kampeerders bedenken vaak slimme uitvindingen om het kam peren nog aangenamer te maken. Talloze inzendingen zijn al binnen ge komen voorde wedstrijd Kampeer Idee 2000. Het varieert van een houtloos kampeervuur tot het gemakkelijk plaatsen van de caravan. De meest originele, handigste en leukste ideeën zijn te zien op het Plein van de Toekomst. De wedstrijd wordt geor- ganiseerd door Dagblad De Telegraaf in samenwer king met Amsterdam RAI. Wie rondkijkt op de Kampeer Caravan RAI ziet dat het instap model caravan even luxe is als het topmodel tien jaar geleden. Niets is te gek om het de caravanner naar de zin te maken. Een toilet- en doucheruimte zijn veelal standaard. Maar ook een warmwaterboiler, of een compleet ingerichte slaapkamer beho ren vaak tot de normale uitrusting. Kortom, de caravanner kan zeer comfortabel op reis. Al die extra luxe is niet alleen mogelijk door de toegenomen welvaart. Ook nieuwe bouwtechnieken en lichte bouw materialen zijn belangrijk. Er zijn zelfs caravans waar ruimtevaarttechnologie is toegepast. Door de caravans zo 'aërodynamisch mogelijk te bouwen, weten de fabrikanten de brandstof toename steeds meer te beperken. Daarnaast zorgen lichte chassis met nieuw ontwikkelde assystemen voor op timaal rijcomfort. Dat komt uiteraard de verkeersveiligheid ten goede. Caravan doorgegroeid Is de stahoogte de afgelopen jaren on gemerkt doorgegroeid naar 1,95 cm, ook in de breedte komen er meer centi meters bij. Naast die grotere caravans komen er ook compacte, lichtgewicht caravans op de markt. Speciaal voor de kleine middenklasse auto. De wens naar meer comfort blijkt ook uit de populaire indelingen. Zo is vooral het slaapkamer model met vast 2-persoonsbed of twee 1 -persoons bedden geliefd. Voorheen bestonden deze indelingen alleen in grotere caravans. Ook is er meer vraag naar de caravan met eigen kinderka mer met stapelbed. Kampeerauto's De veranderingen bij de caravans zijn voor een groot deel afgekeken van de kampeerauto's. Daar is die luxe al veel langer de gewoonste zaak van de we reld. Niet alleen in uiterlijk, maar ook in praktische zaken. Denk bijvoorbeeld aan verwarming in de bagageruimte en hooggeplaatste bedden met daaronder een garage voor fietsen. Daarnaast is de kampeerauto door het gebruik van mo toren met meer 'power' een stuk vlotter in het verkeer. Wilt u volgend jaar goed voorbereid op kampeervakantie? Bezoek dan de komende Kampeer Caravan RAI. U vindt er honderden kampeerproducten, talloze toeristische tips, volop praktische in formatie en het laatste nieuws op kampeergebied. De Kampeer Caravan RAI 2000 vindt plaats van vrijdag 20 tot en met woensdag 25 oktober 2000 in Amsterdam RAI Caravan in de praktijk Hoe werkt die kachel nou precies? Wat doet een omvormer in de ca ravan? Welke caravanbanden heb ben de voorkeur? Allemaal vragen waar de caravanners in de praktijk op stuiten. Voor de antwoorden kunt u terecht in het paviljoen 'Ca ravan in de Praktijk'. Aan weer zijden van een sfeervol 'Frans' ter rasje heeft de Kampeer Caravan Kampioen informatiepunten inge richt. Daar kunnen kampeerders terecht voor praktijkvragen en ui teraard voor de antwoorden. ANWB-specialisten en ervaren caravanners geven voorlichting over zaken als elektriciteit, gas, de wetgeving op caravangebied, de ideale auto-caravan-combinatie, Met ruim 200 exposanten is de Kam peer Caravan RAI de grootste kampeerbeurs van Nederland. Vrijwel alle merken toer- en stacaravans, vouwwagens, kampeerauto's en voor tenten zijn er te vinden. Doordat een extra hal aan de beurs is toegevoegd, is vooral het aantal getoonde model len van toercaravans groter. Nieuw dit jaar is het kampeerterrein op de beurs- vloer. Liefhebbers van tentkamperen vinden hier een overzichtelijk aanbod van bungalow- en trekkerstenten. Veel fabrikanten gebruiken dé beurs om hun nieuwste modellen aan het publiek te introduceren. Zo bent u in één bezoek weer helemaal op de hoogte.

Soester Courant | 2000 | | pagina 13