arttóhocK Tentoonstelling 'Roken' Het gaat prima met De Wulp en de wulp Kleurloos verlies voor Shot Red Stars grijpt winst in slotseconde Scoren blijft probleem Smeeing/BD November Artishockmaand Galerij der kampioenen WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 18 Kunstcommissie van provincie in Soest Open Atelier Filmhuis: 'Solas' Weidevogelbescherming in Eemland Sportuitslagen Jordy Bosman 500e V.V.Z.'er Sportprogramma SOESTEK&XXJRANT Fietslessen voor allochtone vrouwen Lijfbehoud alleen nog theoretisch mogelijk TAFELTENNIS Damesteam komt lengte te kort en pakt weinig rebounds BASKETBAL HANDBAL Swift maakt in slotfase grote achterstand goed: 25-26 Bingoavond van creatieve vereniging Opbrengst van Dierencollecte Onder dit motto zal de culturele ver eniging Artishock in Soest haar ac tiviteiten extra in het zonnetje zet ten. Doel is dat de onder de trouwe bezoekers als "kwalitatief hoog waardig" bekend staande evene menten een grotere belangstelling krijgen dan nu al het geval is. Op die manier zou het bezoek voor bluesnights (laatste zaterdagavond van de maand)jazzconcerten (iedere twee de zaterdagavond van de maand) en klassieke kamermuziek (elke tweede zondagmiddag van de maand) moeten uitgroeien tot vol bezette zalen. En zou ook de wekelijkse filmvoorstelling op de maandagavond meer bezoekers moeten trekken, evenals de exposities die elke eerste zaterdagavond van de maand worden geopend. Dan ook zouden de literaire activiteiten (in samenwerking met het SLAS) zich moeten kunnen verheugen in een nog groter publiek. De vereniging hoopt dat uit de nieuwe bezoekers ook de nodige nieuwe leden zullen voortkomen. Streven is het hui dige ledental van ruim 220 uit te bou wen tot 350. Leden hebben recht op sterk gereduceerde toegangsprijzen, en kunnen desgewenst invloed uitoefenen op het beleid van de vereniging. Actievelingen Als alles meezit zullen uit de nieuwe leden ook de nodige actievelingen op staan, die, samen met de huidige vrijwil ligers, verantwoordelijk zijn voor voor bereiding, uitvoering en nazorg van alle, door professionele en ver gevorderde amateurs, te verzorgen concerten en overige evenementen. Leden hebben, naast de genoemde kor- Vanmiddag brengt de provinciale ad viescommissie voor beeldende kunst en vormgeving een werkbezoek aan Soest. Met gedeputeerde Jan van Bergen, por tefeuillehouder cultuur bij de provincie Utrecht, brengt de commissie een be zoek aan het verpleeghuis Daelhoven. Daar is in 1998 met een provinciale sub sidie van ruim 24.000 gulden een start gemaakt met de realisatie van twee kunstwerken van Christiaan Zwanikken. Voor bij de Wiekslag - een woonvoor ziening voor ongeveer 12 demente ouderen - heeft de kunstenaar in op dracht van het verpleeghuis Daelhoven twee nieuwe mechanische kunstwerken gemaakt. Een daarvan is inmiddels ge plaatst. De kunstwerken komen te staan in de voortuin van de Wiekslag en op het terras aan de achterzijde van het gebouw. De bewegende kunstwerken lokken bij de bewoners van de Wiekslag de nodi ge reacties uit. Dat was ook de bedoe ling van de kunstenaar. Zwanikken wil de inwoners van de Wiekslag - vaak gaat het om mensen wiens geheugen achteruitloopt vanwege de ziekte van Alzheimer - op een creatieve manier een prikkel toedienen, waardoor zij tij dens hun wandelingen in de buitenlucht geboeid raken door de bewegende beel den. De kunstwerken zijn ook bedoeld om de contacten tussen de bewoners van de Wiekslag en de directe omgeving te versterken. Vlakbij de Wiekslag be vindt zich een basisschool; ook de kin deren die daar spelen, reageren op de kunstwerken van Zwanikken. ting op entreeprijzen, ook recht op deel name aan besloten activiteiten als eetca fé, tekenclub en jongerenactiviteiten (als opvolger van het befaamde shock-inn opereert inmiddels een nieuwe werk groep, te weten "upstairs". Actieve le den (vrijwilligers dus) hebben recht op gratis toegang van hun eigen activitei ten, en diverse andere faciliteiten. Bo vendien nemen zij gedurende enkele uurtjes per week deel aan het actieve verenigingsleven, wat een waardevolle aanvulling op de sociale contacten met zich meebrengt! Alle activiteiten spelen zich af in het fraaie en sfeervolle oude kloosterge bouw Sint Joseph, aan de Steenhoff- straat 46 A middenin Soest. In de actie- maand zal er huis aan huis een speciale folder worden verspreid, compleet met kortingsbon en alle benodigde informa tie. Nadere inlichtingen zijn te krijgen elke ochtend op werkdagen via tel. 6019577. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zondag 22 oktober De tekenclub organiseert op zondag middag 22 oktober weer een Open Ate lier van 14.00 tot 16.30 uur. Er kan worden getekend en geschilderd naar model. Men dient wel zelf voor de ma terialen te zorgen. Deelname op deze middag is gratis. Inlichtingen: tel. 6019038. Maandag 23 oktober De 35-jarige Maria is haar ouderlijk huis op het platteland ontvlucht en woont in de grote stad, waar ze een baantje als schoonmaakster heeft. Het leven in de stad valt haar niet mee, want echte vrienden heeft ze ook daar niet. Daarom ploetert Maria maar voort, al tijd met een ondoordringbaar masker op, altijd met de fles bij de hand en al tijd boos op iedereen. Op een dag wordt haar vader, een tirannieke man, in het ziekenhuis opgenomen. Maria's moeder trekt bij dochter in. De jaren van verne dering en onderdanigheid hebben Ma ria's moeder getekend, maar onderhuids is ze nog steeds een lieve, zorgzame vrouw, die ook zelf op zoek is naar con tact. Al werken moeder en dochter el kaar behoorlijk op de zenuwen en al wil Maria eigenlijk niemand toelaten, toch slaagt haar moeder erin om Maria wat uit haar schulp te krijgen. "Solas" ("Alleen") is een verhaal van mensen die, hoe verschillend ook, alle maal wanhopig verlangen naar liefde en menselijke warmte. Benito Zambrano (1965) schreef een sober maar fijnzin nig scenario, dat de kijker trefzeker deelgenoot maakt van persoonlijke dra ma's van heel gewone, herkenbare men sen. "Ik stuur de kijkers niet met een simpele morele boodschap de bioscoop uit, maar probeer ze wel aan het denken te zetten", zegt Zambrano. "Over hoe we in staat zijn ons leven te veranderen, als we het echt willen". Aanvang 20.30 uur. Entree 9,00; CJP/65+ 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9.00-13.00 uur, tel. 6019577. Heeft u al een 'rooksmoes'? Het is één van de vragen die de bezoeker krijgt voorgelegd op de tentoonstel ling 'Roken' die vanaf maandag 16 oktober tot en met woensdag 15 no vember 2000 is te bekijken in het kantoor van Anova Verzekeringen aan de Van Asch van Wijckstraat 55 in Amersfoort. Deze interactieve tentoonstelling heeft als doel men sen bewust te maken van de effecten van roken. Op de expositie krijgt de bezoeker via onder andere zes objecten informatie over rookgedrag en de effecten die ro ken op de gezondheid kan hebben. Een videorecorder toont anti-rook-filmpjes van John Cleese. Bezoekers kunnen di vers (gratis) informatiemateriaal mee naar huis nemen. 'Roken' is de derde van vier tentoonstel lingen die tot eind 2000 in het Anova- gebouw te bezichtigen zijn. De tentoon stelling is mogelijk gemaakt door finan ciële steun van de Stichting Volksge zondheid en roken (Stivoro). Met deze activiteit wil Anova haar verzekerden en andere geïnteresseerden voorlichting ge ven over gezondheid en het voorkomen van ziekten. De tentoonstelling is (gra tis) te bekijken tijdens de openingstijden van het Anova-Servicekantoor: van 8.00 tot 17.00 uur. Op donderdagavond tot 20.00 uur. Het gebouw is ingericht op bezoek van rolstoelen. Voor meer informatie, tel.033-4456234. "Het gaat goed met de bescherming van de weidevogels in het Baarnse en Soester Eemland. Na tien jaar bescherming kan men spreken van een groot succes qua grootte en aan tallen." Dat laat de werkgroep De Wulp, voor vrijwillige weidevogel bescherming en deel van het IVN, de wereld weten. De 28 nesten van 1991 zijn intussen vele malen over troffen; 1999 was al een goed wei devogeljaar met 800 gemarkeerde nesten, in 2000 is dit gestegen tot ruim 1100 - "een nieuw record om trots op te zijn," zegt De Wulp. "Dit jaar werd voor het eerst een wei devogelcursus gegeven in het Natuur- en Milieucentrum te Baarn. De belang stelling overtrof de stoutste verwachtin gen. Het aantal vrijwilligers is in één jaar meer dan verdubbeld. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad om deze personen allemaal in het veld te bege leiden, naar hun enthousiasme vergoed de veel. Mede door hun inzet plus een vijftal nieuwe boeren konden deze resul taten behaald worden," klinkt het geest driftig. De samenwerking met de boe ren en loonwerkers loopt voortreffelijk. Dat wordt zeker nog gestimuleerd door de premies die de boeren dit jaar voor het eerst ontvangen, als ze aangesloten zijn bij de natuurvereniging Ark en Eemlandschap. "Verheugend was het aantal gevonden gruttonesten, nl. ruim 200, tegenover 100 in 1999. De grutto, koning(in) der weidevogels, is een zwaar bedreigde soort. Het groeiende aantal in het ge bied is zeer verheugend, mede gezien de alarmerende berichten uit de rest van Nederland. De activiteiten van de werkgroep be staan uit het opsporen en markeren van de nesten; het verleggen van nesten; het geven van voorlichting en promoten bij vele gelegenheden; het registreren van alle gegevens voor Landschapsbeheer Utrecht en Natuurmonumenten. Het aantal soorten steeg tot 17. Naast de traditionele soorten als kievit, grutto en tureluur zijn ook de scholekster, veld leeuwerik, graspieper, waterhoen, meer koet, kuifeend, bergeend, Canadese gans, knobbelzwaan, zomertaling, slo beend, fuut, witte kwikstaart en voor het eerst de wulp beschermd. De wulp wordt steeds vaker gesigna leerd in het Eemland, maar pas nu is voor het eerst weer een nest aangetrof fen. "Mede door deze jodelende vriend(in) hebben wij onze groep De Wulp genoemd," aldus coördinator Roel Postema. "De komst van de wulp is een kroon op ons werk. Nu nog de kemphaan, die weer meerdere malen is gesignaleerd." Jaarverslagen zijn verkrijgbaar op Cal- lenburglaan 21, Baarn. Soester Bowling Vereniging Wuppies-Big Splitters 0-5, Vrije Teugel-Flin- stones 5-0, SNS 1-Three Pins 1-4, Strajk- Briljantjes 2-3, Outsiders-Teamwork 2-3, Spare-Team 6 4-1. Big Splitters-Flinstones 5-0, Vrije Teugel- Three Pins 5-0, SNS 1-Wuppies 4-1, Team 6-Stajk 5-0, Teamwork-Briljantjes 3-2, Out- siders-Spare 5-0. Pins-Toverbal 0-5, SNS 2-BBB-tjes 5-0, Team 6-Guppies 1-4, Inframatica-de Noten 1-4, Team 6-Naadje 0-5, Stalenhoef-Heppie Hoekers 2-3. Pijnenburg Marathon van Amsterdam; Wim van de Veen 3.49.36, Philip Parlevliet 4.19.20, hal ve marathon; Cora Smit 1.50 en Hetty Ha- nekamp 1.56. SO Soest SO Soest Al-JSV Nieuwegein 3-1; SO Soest A2-Roda'46 A3 1-3; Holland USV Bl-SO Soest BI 0-4; SO Soest B2-KWA BI 4-0; SO Soest B3-SO Soest B4 6-3; SO Soest Cl-Roda'46 Cl 1-3; SO Soest C2-Cobu Boys Cl 3-2; Roda '46 C4-SO Soest C3 3- 1; CJW C2-SO Soest C4 4-2; Brederodes Dl-SO Soest Dl 0-5; Roda'46 D2-SO Soest D2 2-1; SO Soest D3-Roda'46 D3 7-0; Roda'46 D5-SO Soest D4 1-3; Spakenburg D3-SO Soest D5 10-1; SO Soest D6-Nieu- weland D3 2-4; CJW D4-SO Soest D7 11- 1; Hoogland E2-SO Soest El 4-11; SO Soest E2-KWA El 5-0; SO Soest E3- CJVV E2 2-2; Spakenburg E2-SO Soest E4 2-3; Cobu Boys E2-SO Soest E5 0-1; SO Soest E6-Hoogland E6 2-1; SO Soest E7- Hoogland E8 2-5; SO Soest E8-SO Soest E 17-1; SO Soest E9-Achterveld E3 1-4; Hoogland Ell-SO Soest E10 7-1; WZA E9-SO Soest EU 12-0; SO Soest E12- Hoogland E13 1-11; Roda '46 Fl-SO Soest F1 5-1; SO Soest F2-Hoevelaken F1 2-5; WZ '49 Fl-SO Soest F3 7-1; SO Soest F4 WZA F2 0-11; TOV F2-SO Soest F5 7-1; SO Soest F6-Amsvorde F1 1-2; SO Soest F7-Hoogland F7 1-0; Spakenburg F5-SO Soest F8 0-0; Hoevelaken F7 SO-Soest F9 8-0. Dames junioren FC Horst 1-SO Soest 1 3-1. G-voetbal SO Soest 1-Delta Sports 1 206. Hees WZA B3-Hees BI 0-10; APWC Cl- Hees Cl 10-1; Hees El-'t Gooi E3 5-1; Hees E2-WZA E8 13-0; Hees Fl-Spa- kenburg F2 6-4; Hees F2-AFC Quick F7 8- 4; Hees Kabouters-SEC Kabouters 3-13. VYZ'49 WZ '49 Al-Hoevelaken Al 2-1; WZ'49 Bl-De Glind BI 27-1; CJW B2-WZ'49 B2 4-0; DOVO C2-WZ'49 Cl 2-5; WZ '49 C2-Quick 1890 C4 2-3; Greenstars Dl -WZ '49 Dl 1-0; WZ '49 D2-CJW D3 1-5; Cobu Boys Dl-WZ'49 D3 5-0; WZA D7-WZ '49 D4 18-0; LJsselmeervo- gels E2-WZ '49 El 2-1; WZ '49 E2- Roda '46 E5 1-4; WZ '49 E3-Nieuwland E4 5-1; 'Greenstars E4-WZ'49 E4 7-2; WZ'49 E5-WZ E10 1-3; KWA E5- WZ'49 E6 5-5; WZ '49 Fl-SO Soest F3 7-1; APWC F2-WZ '49 F2 0-2; Nieuwland F3-WZ'49 F3 11-1; WZ'49 F4-Ussel- meervogels F6 4-2; Roda'46 F10-WZ'49 F5 4-0; WZ'49 F6-Roda '46 F15 7-0; WZ '49 F7-Achterveld F5 7-0. Voetbalvereniging V.V.Z. '49 heeft za terdag het 500-ste lid in het zonnetje gezet. Sinds de realisatie van de voetbal- school is er een grote toeloop van jeugd leden. Het 500-ste lid is de 6-jarige Jor dy Bosman, Thorbeckestraat 3. De coördinator van de voetbalschool, Hans Renes overhandigde Jordy een bal; zijn vader werd niet vergeten en ontving een cadeaubon. WOENSDAG 18 OKTOBER Zaalvoetbal 22.00 uur 's Graveland 3-SEC DONDERDAG 19 OKTOBER Volleybal 20.00 uur Haarlem-Stam/SoVoCo (D) (beker) VRIJDAG 20 OKTOBER Badminton 20.00 uur Hellas-Selby ZATERDAG 21 OKTOBER Basketbal 16.45 uur Shooters-Red Stars (H) (Bunschoten) Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Hierden (beker) (Eemweg) 14.30 uur Hees-Kockengen (beker) (V.O. Utrechtseweg) ZONDAG 22 OKTOBER Basketbal 16.15 uur EBBC 2-Red Stars (H) (be ker) (Den Bosch) Handbal 15.00 uur Hurry Up-Smeeing/BDC (Zwartemeer) Voetbal 14.30 uur DOS-Soest (beker) (Utrecht) Waterpolo 18.45 uur Albatros-Duinkikkers (Wa nen) MAANDAG 23 OKTOBER Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina-Speedo (Beukendal) GEVRAAGD VASTTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Elke vrijdagochtend kunnen allochtone vrouwen tussen 10.00 en 11.00 uur fietsles volgen bij het Internationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg 313. De kosten zijn 30,00 per jaar. Infor matie en inschrijving bij Zoulikha Sed- diki, tel. 6023549. Ook geïnteresseerde vrijwilligers, die bij de lessen willen hel pen, zijn hartelijk welkom. Shot heeft wederom een forse ne derlaag geleden. In Nijkerk was za terdag Rega de opponent. De Soes- ters hadden wel kansen op meer w instpartijen, maar keerden met 9- 1-verlies huiswaarts. Hierdoor is degradatie naar de vierde divisie bijna onontkoombaar geworden voor de tafeltennissers, Het betekende voor de ploeg het vier de verlies in vijf wedstrijden. Shot speel de alleen gelijk tegen SKF (5-5) eerder in het seizoen. Met nog vijf duels op het programma heeft de ploeg een enorme achterstand opgelopen op de concurren ten uit de poule. Er degraderen twee teams uit de derde divisie en de Soes- ters hebben alleen nog theoretisch kans op lijfbehoud. Ook in Nijkerk had Shot kansen, maar weer wisten de bezoekers die niet te ver zilveren. In zes partijen moest een der de game beslissing brengen en slechts één keer viel die in het voordeel van de Soester ploeg. Robbert Huisman redde in de laatste partij van de avond de eer voor Shot door Dilius te verslaan. Erik Merkus en Martin Fransen kwamen niet tot winst en ook het dubbel Huisman en Fransen ging verloren. Het gemis van Berend Jonker, de kop man van de Soesters die na het kam pioenschap van de Soesters naar twee de divisionist Victoria vertrok, is bij Shot duidelijk waarneembaar. Met zijn klas se kon hij net dat beetje extra brengen, wat nodig is om die derde game wel uit het vuur te slepen. Zijn spel had ook een positief effect op de andere spelers. Huisman: "Doordat we die derde game dit seizoen steeds maar weer verliezen, wordt de morele achterstand voor ons steeds groter. We hebben die games ei genlijk al verloren voordat we er aan begonnen zijn". tzm m De navlucht-kampioenen van P. V de Zwaluw. De heren De Bes-De Bree, Kanters, Schimmel en Van Egdom. De kampioenschappen waren de afsluiting van het seizoen. Het nieuwe vliegseizoen begint in maart volgend jaar. De basketballers van de Red Stars hebben de eerste zege in de eerste rayonklasse te pakken. In de vierde wedstrijd van het seizoen tegen New Stars zat het de ploeg van Hans de Rond in de slotfase eindelijk eens een keer meer. In de laatste seconde besliste Marco van Maanen via twee vrije worpen het spannende duel: 63-61. Eigenlijk had Van Maanen niet eens mee mogen spelen. De Soester was evenals Bob Phillion, Jan van Maanen en Gerben de Jong door het bestuur geschorst. "Zaterdagochtend had ik lan ge tijd maar zes spelers tot mijn beschik king, waarvan twee bankspelers. Ik heb toen aan het bestuur gevraagd of ze de schorsing van Marco en Bob een week wilde uitstellen. Ze ging akkoord. An ders had ik geen representatief team op de been kunnen zetten", aldus De Rond die blij was met de beslissing van het bestuur. In Beukendal kon hij tien spe lers op het wedstrijdformulier noteren en dat bleek zaterdagavond de basis voor de eerste zege. De Rond had in de eerste drie duels personele problemen, dit keer had zijn collega van New Stars maar zeven spelers. Toch keken de basketballers bij rust te gen een 32-41-achterstand aan. "New Stars was in de eerste helft op dreef, ze schoot alles raak", zei De Rond die zich echter weinig zorgen maakte over het verdere verloop van het duel. "Ik wist dat ze in de tweede helft energie te kort zouden komen." De Rond kreeg het gelijk aan zijn zijde. Binnen zes minuten in de tweede helft boog de thuisploeg de achterstand om in een minieme voorsprong, ondanks het gemis van center Manfred Dikkers. Dikkers kreeg al vroeg zijn vijfde tech nische fout en moest naar de kant. Zijn rol werd overgenomen door de jonge Dennis van Wijk en deed dat voorbeel dig. "Van Wijk was wel twintig kilo lich ter dan de center van New Stars. Toch had hij hem in zijn broekzak." Het duel ontaardde in "schaakbasket bal", waarbij beide ploegen niets voor elkaar onder wilden doen. Met nog der tien seconden op de klok waagde een speler van de ploeg uit Nieuwegein een schotpoging, maar die ging mis. Marco van Maanen kwam in balbezit en was op weg naar de beslissing voor de Soesters toen hij foutief werd afgestopt. Vanaf de vrijworp-lijn besliste Van Maanen de wedstrijd in het voordeel van de Red Stars. Dames De dames van de Red Stars hebben ook de tweede wedstrijd in de eerste klasse kern verloren. Voor eigen publiek speel de de ploeg een uitstekende wedstrijd, maar de winst was voor New Stars: 42- 45. Volgens coach Michel van Drie deed het tekort aan lengte zijn ploeg, evenals te gen Jump, de das om. "Verdedigend kwamen we daardoor in de problemen. We pakten te weinig rebounds", zei de Soester die wel tevreden was over de snelheid van zijn meiden. Bovendien lie ten vier speelsters acht punten noteren en dat was naar de mening van Van Drie een positief gegeven. De basketbalsters gaan dit seizoen voor een plek bij de bovenste vijf. De volgen de twee wedstrijden moet de ploeg het opnemen tegen opponenten die in po tentie hoger kunnen eindigen dan de Red Stars. Van Drie wil die duels goed doorkomen en hij hoopt dat de spel vreugde binnen de formatie gehand- haaft blijft. Guido la Rose scoort met een lay-up voor de Red Stars die zaterdagavond de eerste zege pakten. Van Maanen was zaterdag goed voor twintig punten. Frank van de Wal en Guido la Rose scoorden respectievelijk achttien en twaalf punten. matie zeer goed. Swift, vorig jaar nog actief in de eredivisie en een hoop erva ren handballers in de gelederen, kon de Soesters met moeite in bedwang hou; den. De ruststand voorspelde een glo rieuze zege voor de thuisploeg. Teloorgang Ook aan het begin van de tweede helft wees niets op een wederopstanding van Swift en de teloorgang van Smeeing/ BDC. De Arnhemmers wisten twee punten in te lopen, maar de thuisploeg behield uitzicht op een positief resultaat. "Op het juiste moment maakten wij de doelpunten", meende Stoelinga. Na de rode kaart van een Arnhemmer, slaande beweging naar Guus Tourné, ging het plotseling mis. Niet Swift, maar Smeeing/BDC bleek aangeslagen door de wegzending van de speler en acteer de in deze fase te geforceerd. De verde diging viel als een kaartenhuis in elkaar en geen enkele speler was bij machte het tij te keren. De bezoekers dichtten de In het Gildehuis, Steenhoffstraat 46, vindt op vrijdag 20 oktober een bingo avond plaats van de Creatieve Vereni ging Soest. In de pauze wordt er een loterij gehouden met prijzen waarvan er een aantal door de leden zelf is ge maakt. De zaal is open rond half acht, de bingo begint om acht uur. Iedereen is van harte welkom. Een gebrek aan scorend vermogen op beslissende momenten is voor Smeeing/BDC opnieuw de 'bottle- neck'geworden. In Beukendal leid den de Soesters bij rust nog comfor tabel met 13-9. Na de reguliere speeltijd ging eerste divisionist Swift alsnog met de winst aan de haal: 25-26. Coach Peter Stoelinga moet er zo lang zamerhand gek van worden. Hoe is het toch mogelijk dat zijn ploeg via prima handbal de opponent in een wurggreep heeft, maar dat niet weet vast te hou den? Als de Badhoevedorper daar het antwoord op zou weten, dan hadden zijn spelers momenteel bovenaan ge staan. De eerste wedstrijd, thuis tegen Olympia, liep het nog goed af. Bij de Gazellen konden de handballers echter de hand in eigen boezem steken en ook zondag kwamen de Arnhemmers onder de druk vandaan. "In de tweede helft ging iedere uitval bij Swift goed. Wij verdedigden slecht en misten ook nog teveel kansen", luidde de verklaring van Stoelinga. De coach had gehoopt dat de routiniers het wedstrijdbeeld konden kantelen, maar hij kwam bedrogen uit. "Niemand stak er bovenuit en als het dan niet loopt, dan kom je in een nega tieve spiraal terecht." Het was voor Stoelinga onverklaarbaar, want in de eerste helft speelde zijn for- De opbrengst van de Collecte 2000 ten bate van Dierentehuis 't Hart en de vo gelopvang Soest die van 2 tot en met 7 oktober werd gehouden bedroeg f 28.424,-. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren zijn de Soester en Soesterbergse bevolking en collectanten dankbaar voor dit resultaat dat ten goede zal komen aan de zwerf dieren en vogels. Een vliegende Guus Tourné scoort hier voor Smeeing/BDC. De handbal lers speelden een puike eerste helft, maar gaven in Beukendal een riante voor sprong toch nog uit handen. kloof van 21-16 en stonden zelfs voor met 21-22. De handballers spartelden nog even tegen door opnieuw een voor sprong te nemen, maar het slotakkoord was voor de andere eerste divisionist. Swift maakte handig gebruik van de Soester ellende en scoorden de winnen de treffer: 25-26. "Vooral de laatste tien minuten speelde de ploeg in defensief opzicht slecht. Ze ging achteruit verdedigen en wist zich geen raad met de opbouwer aan de kant van Swift." Doelpunten BDC: Richard van de Hoef, Arjan Roest 5, Michel Roest 4, Koen Smeeing 3, Charles van Kordelaar 2, Charles van Zetten 2, Guus Tourné 2 en Bob van den Berg.

Soester Courant | 2000 | | pagina 18