i 'RGERs Tuincentrum 't Vaarderhoogt houdt feestweek wegens "heropening" ig 50% expert Soest stelt voorwaarden aan deelname CVV ERBEKKEN laardij! if^—B SCHOEMAKER Hoeveel geld is cultuur u waard? 'Ik houd oldtimers rijdend' PAGINA 6 ienen? nog enkele WOENSDAG 18 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 Verbouwing na anderhalf jaar voltooid AR ERVARING tG GEOPEND whuisweb.nl n TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN Veiling in Baarns kringloopcentrum Nu bij Firstlady Al uw zintuigen geboeid Discussieavond VVD in Gildehuis Onzekerheid over zeggenschap en kosten Rovaza gespecialiseerd in oude brommers in Soest, srger. nformatie. n 80E8T irma, spareribs eel meer. ilhalen) Tel. 035 - 60110 37 nisatie inrichting n 8 showmodellen e als hoekopstellingen ledige garantie. 1 KEUKENCENTRUM SANITAIR JÜ3 BOUWMARKT •Ite en Bosch keukens. 335-6014878-FAX 035-6028029 VOUWWAGENS SHOWMODELLEN NAUS-FENDT) II ACCESSOIRES URG CARAVANS IGER 13-16 VEN- 036-5313470. deurenbrochure die hijnwerpers zet, biedt ingrediënten voor een 3el voor een axatie 035-6016251. Baarn, ligt dit fraaie ig in de onderbouw. De rtement aantreft zijn geheel meterkast, toilet, sfeervolle loederhaard. Nette eenvou- on. Ouderslaapkamer met en toegang naar badkamer Tweede kamer met vaste ne en droger. Derde kamer De servicekosten bed ra - ing in overleg. ling en sfeervolle aan- i op een perceel van 209 m2. Het lovnendelijke locatie in Soester- noud woonhuis ca 400 m3. Inde den van parketvloer, modern toi- oonkamer met parketvloer, open aapkamers aan de achterzijde, 1 e luxe badkamer in lichte kleur- toog naar douchecabine, vaste et 2e verd.: vaste trap naar voor hoger opstelling CV-combiketel Tiet dakraam aan de achterzijde :ne installatie vernieuwd in 1998, Ie begane grond v.v. parketvloer. Morgen is het zover. Dan wordt tuincentrum 't Vaarderhoogt hero- pend, omdat de verbouwing na an derhalf jaar is voltooid. In het kader van de heropening organiseert het tuincentrum een feestweek voor zijn klanten die de hele week 10 kor ting krijgen op alle artikelen die zij aanschaffen. Bovendien heeft elke dag van de "Vaarderhoogtweek" een ander thema. Morgen wordt de feestweek geopend, vrijdag is het Snijbloemendag en zater dag Kinder-/Plantendag. Volgende week staan de Sfeer/Decoriedag, de Droogbloemendag en de Snijbloemen dag op het programma. De snijbloe menafdeling is één van de nieuwe at tracties van het verbouwde tuincentrum en wordt geleid door ex-stagiaire Fem ke Schreuder. Klanten kunnen daar ook terecht voor bloemstukken en bruids boeketten. Gerard Heinen van 't Vaar derhoogt hoopt dan ook dat Soesters vaker langskomen om even een bloeme tje tè halen, zeker nu de nieuwbouwwo ningen van de Boerenstreek tegenover zijn bedrijf zijn verrezen. "Vroeger de den ze dat niet, omdat ze dan helemaal de Dorresteinseweg af moesten rijden", vertelt Heinen. Hij is zeer tevreden met het resultaat van de verbouwing en blij dat het ach ter de rug is. Heinen is vooral te spre ken over de nieuwe hoofdingang, het poorthuis. Zelf spreekt hij over de stijl volle entree als een "toegang tot een andere (groene) wereld" en ziet het als een middel om zich te onderscheiden van andere tuincentra. De nieuwe snij bloemenafdeling en klantenservicebalie noemt hij als andere pluspunten van de verbouwing. Verder is de lees- en infor- matiehoek vernieuwd en gezelliger inge richt, zodat klanten op hun gemak kun nen bladeren in één van de vele aanwe zige boeken over tuinen. "Wij willen die leeshoek in de toekomst ook gaan ge bruiken als themaruimte. Er kunnen vi deopresentaties gehouden worden en gastsprekers uitgenodigd worden", al dus Heinen. Tijdens de verbouwing is het kasopper- vlak uitgebreid van 2000 naar 3000 vierkante meter. Door de extra ruimte hebben diverse groepen artikelen meer ruimte gekregen en is de inrichting in zijn geheel overzichtelijker geworden. Ook het afrekenen in het verbouwde tuincentrum is voor de klanten een stuk overzichtelijker. "Vroeger moesten de klanten hun buitenartikelen buiten afre kenen en hun binnenartikelen in de win kel zelf. Nu hebben we één centrale kas sa. Het mooiste aan de verbouwing vind ik dat het ons gelukt is 't Vaarderhoogt een nieuw gezicht te geven met behoud van de traditionele sfeerkenmerken", aldus Heinen. Hoveniers Al bijna tien jaar zwaait Gerard Heinen, samen met zijn brper Harm, de scepter over het tuincentrum aan de Dorrestein seweg. Geheel toevallig is dat niet, aan gezien de grootouders van de twee broers beiden stammen uit een familie van hoveniers. "Wij verdenken onze voorvaderen ervan ons de voorliefde voor tuinen meegegeven te hebben. Het is een kwestie van genen", zegt Gerard Heinen lachend. Volgens eigen zeggen staat Heinen voor z'n gevoel dichtbij de natuur. Om dat tot uitdrukking te bren gen is bij het poorthuis een betonnen beeld geplaatst, de "Green Man" die de relatie tussen de mens en de natuur symboliseert. In 1991 namen de broers het bedrijf, waar Gerard al jaren werkte, over van de toenmalige eigenaar. Het was geen makkelijke start na zo'n zes jaar voorbe reiding, waarin de broers kennis van bedrijfsvoering opdeden. Vooral voor Harm, die werkte voor het RIVM Het Vaarderhoogt-team. (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu), was de overstap groot. Gerard had echter al enige ervaring als inkoper, zodat hij geen vreemde was op de bloe men- en plantenmarkt. Na een paar jaar ging het beter met het bedrijf en begon nen de broers enkele veranderingen door te voeren zonder het vertrouwde gezicht van 't Vaarderhoogt aan te tas ten. "We zijn wat eigen accenten gaan leggen. Kerst is bij ons bijvoorbeeld uit gegroeid tot een waar evenement met een tent met allerlei kraampjes. Ook tij dens het voorjaar en de herfst doen we iets speciaals", zegt Gerard Heinen. Daarnaast hebben de broers de Groen Vriendenclub opgericht. Vaste klanten die aangeven dat ze daar prijs op stel len, krijgen regelmatig informatie over tuinen, bloemen en planten opgestuurd. De woorden "groen" en "vrienden" zijn zeker ook van toepassing op de broers Heinen. Na bijna tien jaar werken ze nog altijd in harmonie samen in "het groen", in tegenstelling tot veel andere broers die ruzie krijgen als ze samen in zaken gaan. "Ja, dat hoor je wel vaker. Bij tuincentra hgt dat kennelijk toch anders, daar zie je vaak broers samen werken. Dat het bij ons nog steeds goed gaat, is puur een kwestie van wederzijds vertrouwen", aldus Heinen. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEI TEGELTAPIJT. 'A tegel-tapijt nü ook in hoogpolig en zuiver scheerwol. Kom naar onze 600 mJ tegeltapijt- toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z'n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100,000 tapijttegels in voorraad. NIEUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm Het kringloopcentrum in Baarn organi seert op zaterdag 28 oktober de jaarlijk se veiling. De veiling begint om 11.30 uur aan de Tolweg la in Baarn. Tussen alle goederen die bij het kringloopcen trum binnenkomen zitten regelmatig antieke stukken, curiosa en kunstvoor werpen die geschikt zijn voor de veiling. Dit jaar komen ongeveer honderd ka vels aan bod. De veilingmeester zal de goederen per opbod en afslag onder de hamer brengen. Het aanbod bestaat uit onder meer glaswerk van "Copier", aar dewerk, poppen, pendules, klokken en stukken van het Koninklijk Huis. De "kijkuren" zijn op vrijdag 27 oktober van 19.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 28 oktober van 10.00 tot 11.30 uur. Firstlady bekent kleur De verse Kiende paarstlnten zgn goed corrbir.ee'baar ret de andure modekleuren Zo onsiaat een warm beeld, waarmee ie zelf kunt comb neren Kom snel bij ons langs en laat je verrassen door het grote assortiment bij Firstlady. WOMENSWEAR Soesterbergsestraat 49A Soest De BeoSound 3000 is een combinatie van een AM/FM-radio met RDS en een cd-speler met een aantal extra programmeerfuncties voor de cd-enthousiast. De titels van maximaal 200 cd's kunnen worden opgeslagen en verschijnen in de display; nummers kunnen voorgoed worden overgeslagen. Bij nadering van uw hand glijden de deurtjes geruisloos opzij. Een zacht licht overstraalt het gehele paneel. Zo heet de BeoSound 3000 u welkom in een muziekwereld die alle zintuigen boeit. BANG 8» OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Op dinsdag 24 oktober organiseert de WD Soest/Soesterberg een dis cussieavond. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: 1. Cultuur, een bodemloze put die eens gedicht moet worden? Jaarlijks worden er tonnen besteed aan cultuurbeleid. Het is nooit genoeg maar wat is het ons werkelijk waard? Wordt het niet eens tijd, juist nu we goed in de slappe was zitten, om echte keuzes te maken? 2. De beleidsevaluatiecommissie, een gevreesd instituut of knuffel van de raad? Een rekenkamer bestaand uit raadsleden. Zijn zij wel in staat om de onderste steen boven te halen? De "ons-kent-ons"-cultuur in het gemeen tehuis viert immers hoogtij? Vragen waarop men bijgestaan door al lerlei deskundigen en praktijkmensen een antwoord hoopt te vinden. De bij eenkomst staat niet op zichzelf, maar maakt deel uit van een reeks discussies (iedere 3e dinsdag van de maand) over allerlei lokale aangelegenheden. De discussieavonden zijn bedoeld voor iedere burger van Soest/Soesterberg die bereid is om mee te denken over de ontwikkelingen in de gemeente. Dus ook niet-VVD-leden zijn van harte wel kom. Locatie: Het Gildehuis, Steenhoffstraat 46 (achteringang Museum Oud-Soest). Aanvang: 20.00 uur. De gemeente Soest blijft onder voorwaarde meedoen aan het pro ject Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW), dat op 1 januari 2002 van start gaat. Zo wil de ge meente dat de provincie Utrecht de voorfinancieringskosten (ongeveer 15.000 gulden) betaalt en dat de zeggenschap en financiële risico's goed worden geregeld in de nog af te sluiten samenwerkingsovereen komst met de provincie en de ver voerder. De gemeente Soest lijkt voorlopig ge hoor te geven aan de oproep vanuit de regio om mee te blijven doen aan het CVV-project. Behalve de gewenste dui delijkheid over de zeggenschap en fi nanciële risico's stelt Soest nog een voorwaarde aan deelname. Zo is de ge meente bereid te betalen voor het ge bruik van het CW door WVG-geïndi- ceerden (Wet Voorziening Gehandicap ten), mits afgerekend wordt naar het daadwerkelijke gebruik hiervan door Soesters. "We gaan niet betalen voor gebruikers van het CW uit andere ge meentes", legt Chris Papjes van de ge meente uit. Het CW is vooral een extra voorzie ning voor gehandicapten, maar staat in principe open voor iedereen die van deze vorm van openbaar vervoer ge bruik wil maken. Ten opzichte van het reguliere openbaar vervoer biedt het CW als extra het ophalen en afzetten voor de deur in plaats van bij de halte. Daarvoor moet wel fors extra worden betaald: 2,75 per strip in plaats van f 0,80 per strip, ben ritje binnen boest of Soesterberg kost dan 5,50. Het CW heeft vergelekeii met de ouderen- bus wel het voordeel dat mensen in de hele regio, dus ook naar andere ge meentes, vervoerd worden. In het voorlopige voorstel van de ge meente worden de kosten voor het CW-project gedekt door geld uit het WVG-budget. Uitgangspunt is dat WVG-geïndiceerden nooit meer betalen dan de "openbaar vervoerprijs", te we ten 0,80 per strip. Het verschil van 1,95 (zie boven) moet door de ge meente worden bijgepast. De provincie verstrekt de eerste drie jaar wel een jaar lijkse bijdrage van 150.000 gulden. Voor de berekening van de kosten kan de ge meente nog kiezen uit twee scenario's. Als de WVG-er de volle prijs van 2,75 betaalt aan de chauffeur, krijgt hij de extra kosten terug als forfaiteerbaar be drag. De andere mogelijkheid is dat de gemeente de 1,95 rechtstreeks aan de vervoerder betaalt. Inspraak Momenteel bereidt de gemeente een inspraaktraject over het CW voor dat half november moet starten. Alle be trokken partijen, maar vooral de gehan dicapten (de "primaire doelgroep" van, het CW), kunnen dan hun zegje doen. Vanaf november wordt ook gewerkt aan het opstellen van de samenwerkings overeenkomst met de provincie, die vol gens Papjes naar verwacht in januari klaar is. Het definitieve besluit van het College van B. W. en de gemeente raad over eventuele deelname aan het CW-project volgt in april volgend jaar. Brsmfieli A sctrtp "Ik doe er alles aan om de oldtimers compleet en rijdend te houden,al dus Roald van Zandwijk, eigenaar van het nieuwe brommerreparatie- bedrijf Rovaza. Het bedrijf aan het Weteringpad is 21 juni geopend en is gespecialiseerd in het repareren van oldtimers. Ook voor de mo dernste scooter kunnen klanten hier terecht voor reparatie, onder houd, schade, taxatie en service. "Ik repareer veel oude brommers zoals de Honda 4 takt. Dit is iets wat niet elk bedrijf doet, want de onderdelen van die brommers zijn heel moeilijk te bestellen en oldtimers zijn moeilijk te repareren. Ik heb echter genoeg kennis in huis en importeer de spullen uit het verre oos ten, omdat veel onderdelen van zulke oude brommers niet in ons eigen land leverbaar zijn.". De Soester runt de zaak nu nog alleen, maar vanaf januari krijgt hij hulp van een werknemer. Ro vaza is op werkdagen ook 's avonds ge opend van 19.00 tot 21.00 uur. Roald: "We willen klanten die overdag werkenof op school zitten ook 's avonds de gelegenheid geven om langs te komen om de bromfiets of scooter te halen of te brengen. Het gebeurt vaak dat klanten binnen 24 uur weer vrolijk op hun brommer rijden!" Voor meer informatie bel 6409730.

Soester Courant | 2000 | | pagina 7