9 r. oud: s VeFhuur A kerziekte Boeiend concertprogramma bij Muziekkring Eemland Yloleiidael Kleine sportvoorzieningen iPRIKBORDT PAGINA 1 oopspreekuren WOENSDAG 25 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT heid en oorontsteking j' uit nieuwe ;eerverboden Thuishulpcentrale Eemland I /JHCN THC zoekt 'leuke mensen voor leuke mensen' Rode Kruis houdt verkoop Hervorming wordt zaterdag herdacht Cursus reanimatie Te veel alcohol Nieuwe collectebus van Unicef PAGINA 19 Meningen van lezers Grandioos! 80 parkeerplaatsen; S Najaarsconcert PVO in Griftland College TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN Gildeviering voor pelgrimsreis Rome in Petrus/Pauluskerk Burgerlijke stand' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Wat is filosofie? Dierenlief Dierenleed Boeken en platen voor Amnesty Boekenmarkt Amnesty zaterdag in Montessorischool Klaverjasmarathon in De Klarinet Cacao co Kerkdiensten De lopers van de week Medische dienst Kindermiddag bij w.v. 'Overhees' Welfare-verkoop van De Zonnebloem jER^pH/lNKEL Onze aarde Byzantijns Kleinkoor in H. Familiekerk ;n nieuwe ontwikJcelingen aanvullend op de behandeli' ntemist en staan patiënten bij amelijke en geestelijke verwen tces door informatie en advie' ;ven. Ook zijn zij aanspreekptmj patiënten en hun partners, kin- 1 familie. Zij schenken aandacht ilische en verpleegkundige za- i de thuissituatie en aan de so jecten. B beschikt over veel informatie abetes en heeft speciaal voer :ek een thematafel over dit on- ingericht. Het heeft adressi tiëntenverenigingen, brochur itergroridinformatie over de ting en diverse boeken die gra- en zijn. Het boek "Beheers je i" is een uitgebreide vraagbaak lereen met diabetes en "Diabe- kwestie van instelling" vertelt i suikerpatiënt het beste kan met zijn ziekte. Het patiënten- mreau is geopend van maani' iet donderdag van 9.30 uur tot ur en vrijdag van 9.00 uur tot 9 sistentes informatie over ooron- oorsuizen, slechthorendheid en tekingen en krijgen bezoekers ver ooroperaties. Verder wordt video over slechthorendheid en stellen getoond en is er alle ge- id om vragen te stellen. Iedereen arte welkom op deze Open Dag rdag 28 oktober van 11.00 uur 0 uur in de poli A, Molenweg 2 llege van B. W. is akkoorc met de voorgestelde verkeers ;elen op vier locaties in Soest Viardi Beckmanstraat komt een ïlijk parkeerverbod aan de even r bevordering van de doorstro- n verkeersveiligheid tegenover arkt Hoogvliet, die veel verkeet t. Om het toegangspad naar de van parkeerterrein Het Nest vri len voor ambulances en ande; van en naar de camping, heef lege ook daar tot een parkeer besloten. >ortige overwegingen speelden aij het besluit een parkeerverbod Hen voor het onverharde bospad iping Boslust. De camping en de erachter moeten vrij toeganke en voor het verkeer. Tenslotte L i tot een verbod tot stilstaan aan en zijde van de Generaal Win- rtraat ter hoogte van basisschoo iljon. Het gebied rondom de in- n de school moet vrijgehouden met het oog op de veiligheid Dolkinderen. Omwonenden van locaties krijgen nog de gelegen- zwaar aan te tekenen tegen de sbesluiten van het College. met rcceiver: ;rtrofFen totaal 1 onvergetelijke eg alle mogelijke cd's ijn. Indien u het ir verbergen, vel wilt! iovideospecialist.nl c. Overhees in Soest Ka een aantal zomerse activiteiten (o,a. een pianorecital door leerlin- „n van de pianopedagoog Jan Wijn op de gerestaureerde vleugel ej een masterclass van zangeres fora Canne-Meijer) begon zondag 15 oktober een nieuwe serie con- ierten in de Proefkelder aan de Ste- „erdingweg 12 in Soesterberg, met je Israëlische cellist Nitsan Laster. (oor de trouwe bezoekers van deze («certen is Laster zeker geen onbeken- i, Hij speelde reeds in 1997 op een van je eerste muziek- en wijnconcerten, jeze keer verscheen hij met de Franse jurist Youri Tessier en samen brachten jj een heel boeiend en afwisselend pro- jamma. ja een menuet van Boccherini en de lijfde sonate van Vivaldi bleek reeds ioe goed de combinatie cello-gitaar kan klinken. Na dit begin speelde Tessier de relude uit de suite nr. 3 voor celloso- o in een transcriptie voor gitaar en twee boeiende stukken van Angel Barrios en Roland Dyenf, waarin hij zijn grote vir tuositeit toonde. Na een korte pauze vervolgde Laster met de eerste suite voor cellosolo van Bach. Mooi opge bouwd en prachtig gefraseerd! Het concert werd besloten met een aria uit Bachiana Brasileiras van Villa Lobos en drie kleine stukken van de Spaanse componisten Franados, Albeniz en De Falla, en het viel nog eens extra op hoe goed de combinatie cello-gitaar in deze stukken klinkt. Terugkijkend een zeer geslaagde middag. Het volgende concert zal plaatsvinden op 26 november; evenals vorig seizoen concerteren dan jonge, talentvolle mu sici in samenwerking met de Stichting Jeugd Concerteert. J.W. Evenals in 1999 is bij de begrotings behandeling 2001 door de gemeen- leraad van Soest een fonds voor kleine sportvoorzieningen in het le ven geroepen. Voor dit doel is een malig een budget van f 50.000,- be schikbaar. Aanvragen uit dit budget moeten vol doen aan de volgende criteria. 1. De aanvragen voor een sportvoorzie- ning kunnen door een ieder worden ingediend. 2. De kosten van de voorziening mogen Tel. 033-4631334 Steeds meer mensen werken naast hun betaalde baan als vrijwilliger voor een organisatie. Gewoon om dat het leuk is om vrijwillig actief te zijn: je kiest ervoor. Vanuit maat schappelijke betrokkenheid en om dat je er iets voor terug krijgt. Of om naast de betaalde baan op een ande re manier actief te zijn. Voor sommigen is het een manier om te onthaasten, om even tijd te nemen voor iets heel anders. Waar een andere "be loning" tegenover staat, zoals een glim lach, een leuk contact, iets anders leren, etc. Zowel jongeren als jonge ouderen, of ouderen, als je tijd maakt en het leuk vindt om contact met andere mensen te maken dan ben je bij de Thuishulpcen trale welkom. Neem bijvoorbeeld Pierre die met de VUT is sinds vorig jaar. Altijd heel exact werk verricht als accountant en nu wekelijks met meneer Matijssen op stap. Mevrouw Matijssen heeft dan even een paar uurtjes voor zichzelf; daarna geeft ze weer alle aandacht aan haar chro nisch zieke man. Of Liselotte: ze werkt vier dagen in de week en wilde een paar uur vrijwilligerswerk doen. Nu gaat ze eens per twee weken met Cees zwem men. Cees heeft een verstandelijke han dicap en kan niet alleen zwemmen. Li selotte, die van zwemmen en mensen houdt, heeft dikke pret met Cees. Of Mieke Sanden, die goed met de compu ter overweg kan, want dat is haar werk. Mieke gaat een avond per week een paar uurtjes naar Willy om haar een beetje wegwijs op de computer te ma ken. Wiily heeft veel tijd nodig om iets te leren en om handelingen te verrich ten. Samen met Mieke gaat het fantas tisch. Iedereen die graag met mensen omgaat kan door de THC met een gehandicapte of chronisch zieke in contact gebracht worden. Voor de volgende situaties is de THC in Soest weer op zoek naar "leu ke mensen voor leuke mensen". Oproepen Soest: Voor een moeder van twee verstandelijk gehandicapte kinderen zoekt de THC een lieve oppas die op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur met haar zoon wil fietsen of spelen. Tevens zoekt deze moeder incidenteel s avonds een oppas. Het is belangrijk dat de vrijwilliger in staat is structuur te bie den. De moeder zou zich zeer gesteund voelen. Soest: Wordt u het maatje voor een verstandelijk gehandicapte vrouw die bij haar zus in huis woont? Vier keer per week gaat zij naar een werkvoorziening. Op donderdag is ze vrij; dan is het fijn als iemand eens met haar op stap gaat. Voor de zus bij wie ze inwoont is dat een steun. Soest: Voor de moeder van een meer voudig complex gehandicapt meisje zoekt de THC een "stevige" vrijwilliger die in staat is met ernstige handicaps om te gaan. De moeder is alleenwonend en heeft als ze naar de ouderavond van haar andere dochter wil geen oppas. Ook het bezoek aan een vriendin s avonds is niet mogelijk. Soest: Voor een oudere dame die rol- stoelafhankelijk is zoekt de THC een vrijwilliger die eens met deze mevrouw wil wandelen. Ze vindt het prettig con tact met iemand te hebben die ervan houdt om te wandelen. Soest: Voor een chronisch zieke heer zoekt de THC eens per veertien dagen 's avonds een vrijwilliger. Zijn vrouw heeft haar vaste kaartclub, maar kan haar man niet alleen laten. Van de vrij williger wordt verwacht dat deze van 19.00 tot 23.00 uur aanwezig is. Voor meer informatie kan men bellen met Lucie Wildervanck, coördinator 'Thuishulpcentrale Eemland, Van Asch van Wijckstraat 3-9, 3811 LP Amers foort, tel. 033-4220500. per aanvraag de f 7.000,- niet over treffen. 3. Vanuit het maatschappe lijk belang moet de te realiseren sportvoorziening voor een zo groot mogelijk publiek toegankelijk zijn. 4. Bij de toekenning van middelen wordt rekening gehouden met de spreiding van de voorzieningen in geografische zin. 5. Bij de toekenning van middelen wordt rekening gehouden met de spreiding van voorzieningen over de diverse doelgroepen. 6. Aanvragen worden in ieder geval af gewezen als daarmee het budget van f 50.000,- wordt overschreden. De aanvragen zullen worden beoordeeld door het College van burgemeester en wethouders. Hierop is de Algemene Wet Bestuursrecht van toepassing. De Sociale Activiteitengroep van het Rode Kruis verkoopt op dinsdag 31 oktober in Hoog Soestdijk en maandag 6 november in Honsbergen zelfgemaak te spullen. De verkoop vindt op beide locaties van 13.30 tot 15.30 uur plaats. De poppen, beren en tafelkleden zijn gemaakt door de deelnemers van de Sociale Activiteitengroep (voorheen Welfare) en de opbrengst wordt ge bruikt om nieuwe materialen aan te schaffen. Het Rode Kruis heeft verschil lende hulpdiensten waarin vrijwilligers mensen begeleiden naar de dokter of het ziekenhuis, boodschappen doen, oppassen en op ziekenbezoek gaan. Ook organiseert de stichting bustochten en de Telefooncirkel. Mensen die zich als vrijwilliger willen opgeven, of men sen die gebruik willen maken van de hulpdiensten kunnen van 9.30 tot 11.00 uur terecht bij het Centraal Meldpunt Vrijwilligers Hulp in het gebouw van het Rode Kruis. Voor meer informatie tel. 6013235 of 6020538. Op zaterdag 28 oktober vindt in de Ichthuskerk de herdenking plaats van de Hervorming. Ds. R. van Kooten zal spreken over "Waarheid en eenheid", n.a.v. Johannes 17. De bijeenkomst is een gezamenlijk initiatief van de her vormde buitengewone wijkgemeente Ichthuskerk, de christelijke gereformeer de kerk en de gereformeerde kerk (vrij gemaakt). Medewerking wordt verleend door het Ichthuskoor. Aanvang 19.30 De EHBO in Soest begint donderdag avond 2 november een cursus reanime ren. De cursus is verdeeld over drie avonden, op donderdag 2, 9 en 11 no vember. De lessen worden gegeven in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg en beginnen om acht uur. Tijdens deze cursus leren de deelnemers hoe ze een hartstilstand kunnen herkennen en hoe ze een slachtoffer kunnen helpen. Er wordt les gegeven in mond op mond beademing en hartmassage. De cursus wordt op de derde avond afgesloten met een test, waarna de deelnemers een di ploma reanimatie van de Nederlandse Hartstichting ontvangen. Op de Vredehofstraat werd zaterdag ochtend rond twee uur een 24-jarige man uit Huizen aangehouden. De man reed met hoge snelheid surveillerende agenten voorbij. Uit de blaastest die de Huizenaar op het bureau afnam bleek dat hij 1,25 promille aflegde in zijn bloed had. Met een rijverbod van vijf uur en een boete van f 900 kon hij zijn weg vervolgen. Een 17-jarige bromfietser verongelukte die morgen op de Soesterbergsestraat, nadat hij tegen een stoeprand reed. Omdat de jongen slecht aanspreekbaar was, werd hij met de ambulance overge bracht naar ziekenhuis de Lichtenberg. Daar bleek dat hij 1,8 promille alcohol in zijn bloed had. Zijn verdere toestand is niet bekend. De Unicefwinkel aan de Lange Brink- weg heeft nieuwe collectebussen be steld. De bussen zijn te gebruiken bij collectes en voor verjaardagen en andere feestelijke gebeurtenissen. Een bewoon ster van Honsbergen schonk onlangs 250 gulden aan Unicef. De vrouw werd 75 jaar en haar gasten konden in plaats van een cadeau een bedrag in de collec tebus deponeren. De kleur van de bus sen is wit met een blauw logo van Uni cef en is modern vormgegeven. Ze zijn geschikt voor muntgeld, papiergeld, cheques en collectezakjes. Voor meer informatie tel. 6010466. Bij deze wil ik nog even reageren op de avond van 26 september j.1. Voor aan vang van deze avond werd ik door mevr. Stam voorgesteld aan onze bur gervader Koos Jansen, die gelijk de in druk aan mij wekte: die is eenvoudig, weet aan elke aanwezige duidelijk te maken over de invulling van deze avond. Daarna moest ik helaas constateren dat er slecht naar elkaar werd geluisterd als er een spreker aan het woord was en mij soms zelfs niet helemaal duidelijk werd wie er aan het woord was. Misschien een idee om in het vervolg op een flip- over te schrijven welke politieke partijen er aanwezig zijn, tevens naam en func tie kenbaar maken en eveneens de bur gers te vermelden. Een duidelijk naam bord voor de aanwezigen zal zeker een welkome aanvulling zijn. Jammer dat er deze avond zo weinig burgers aanwezig waren. Dit was een prima gelegenheid om je stem te laten horen! Onze Koos kwam na afloop van deze discussieavond nog even praten en vra gen naar mijn bevinding en regelde te vens een afspraak via mevr. Stam naar de desbetreffende wethouders om mijn klachten en wensen enigszins tegemoet te komen. Koos, voor mij ben je grandioos! Mevr. M.J. van Egdom 80 PARKEERPLAATSEN! os -- O voor topkwaliteit kleurenfoto's g 1 uur fotoservice Z de beste kwaliteit £4 JJj foto/dia/neg. op CD-rom JJJ kwaliteitsprints van digitale Z bestanden (ook via E-mail) fotoretouche en bewerkingen O Bj (b.v. storende delen wegwerken) O ui J NU: Plein van Zuid 32/34-Soest Tel. 035-601 3109 Fax 035-602 7269 Q www.willemvanoosten.nl m 0 s Slagwerkgroep, leerlingenorkest en har monieorkest: heel PVO heeft weer hard gewerkt en gerepeteerd om ook dit jaar weer een klinkend concert te presente ren. De muziekvereniging nodigt daar om graag iedereen uit voor dit jaarlijks terugkerend PVO-concert op zaterdag 28 oktober om 20.00 uur in de zaal van het Griftland College aan de Noorder- weg. In een vlot tempo krijgt jmen te horen het majestueuze geluid van het harmo nieorkest en de vrolijke noten van het leerlingenorkest onder leiding van Peter Rieken, alsmede de roffels van de tam boers en het strakke ritme van de slag werkers onder leiding van Martin Oos- terdijk. Kortom, het belooft ook dit jaar weer een afwisselende en muzikale happe ning te worden. De toegang is gratis. DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN H£ITEGELTAPIJT. tegei-tapijt nü ook in hoogpolig en zuiver scheerwol. Kom naar onze 600 m1 tegeltapijt- ï.f- toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z'n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100.000 tapijttegels in voorraad. NIEUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm Komende zondag (29 oktober) wordt om 09.30 uur in de Petrus en Pauluskerk een Eucharistieviering met gilde-eer gehouden. Aanlei ding is het vertrek van zo'n 170 pel grims vanuit Soest en Baarn naar Rome. Zij worden uitgeleide ge daan. Celebrant is pastor H. v.d. Schepop, die zelf ook aan deze pel grimage zal deelnemen. De gezangen, waaronder de mis gecom poneerd door G. v.d. Schepop, zullen worden verzorgd door het parochieel zangkoor onder leiding van dirigent/ organist Henk de Ruig. Ook het tam boer-, hoornblazer-, schutter- en vendel korps zal een bijdrage aan deze viering leveren. Daarbij zullen enkele leden van het gildekorps, die ook in Rome tijdens enkele vieringen de plechtigheden met hun muziek zullen opluisteren, een spe ciale inbreng hebben. De thema van de viering, die in het te ken staat van het Jubeljaar 2000, is: "Zie dat je meegaat". Naast de deelne mers aan de Romereis zijn alle andere belangstellenden welkom. Aan het eind van de viering zal pastor H. v.d. Sche pop een reisgebed uitspreken. De pelgrimage naar Rome wordt geor ganiseerd naar aanleiding van de uitno diging van de Paus om in het Jubeljaar 2000 als pelgrim naar Rome te komen. Dit was voor de Nederlandse bisschop pen aanleiding een Nederlandse Dag te organiseren op de feestdag van Sint Willibrord, dinsdag 7 november. Via de Stichting Pelgrimage (verantwoordelijk voor de organisatie van deze pelgrims reis waarvan de deelnemers uit Soest en Baarn deel uitmaken), reizen meer dan 1100 personen. Totaal worden zo'n 2000 pelgrims op 7 november in Rome verwacht. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 16 oktober t/m 19 oktober. GEBOREN: Mare Jeroen, zoon van J.H.H. Zevering en H.J.C. van Buuren. - Rick, zoon van B. van der Poel en S. Genot. - Flora Sophia Maria, dochter van W.J.M. van Veen en S.G.M. Buijs. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Jan-Marcel van Amerongen en Adria- na Elberse. - Marco Flux en Doesjka Elisabeth Jaspers. OVERLEDEN: Lodewijk Rudolf Heinrich de Vos, wed. van S. Schallies. De volgende gegevens zijn ons verstrekt door de gemeente Baarn: GEBOREN: Vera Nicole, dochter van O. Ortlep en R. Paulussen. - Elise Marie Anna, dochter H.D.G.M. van Mierlo en M.J.C. Kortekaas. - Rick Darwin, zoon van D. Bijleveld en J.C.J. Wagenaar. - Lodewijk Leendert Adriaan, zoon van R.A. de Jongh en G. Karremans. - Maria Cornelia, dochter van J. de Graaf en A. Heinen. - Maria Willemina, dochter van M. de Jong en G. Ruizend- aal. - Elise Simone, dochter van J. Ko ning en F.T.I. Broer. - Lenny Matthias, zoon van R. Visser en P.H. van de Grift. - Justin Leöne, zoon van R.M. Harden- berg en W.C. de Ruijter. - Mattheüs Gijsbert Christian, zoon van W. van Beijnum en C.W. van der Ende. - Enzo, zoon van A.J. Kalis en S. van Woudenberg. - Channah Naomi, doch ter van R.G. Gleijm en N.M.H. Nieu- wenhuis. - Stef Simon Theodoor, zoon van L.C. W. Herder en J.A. Kok. - Mar- tinus Bente, zoon van M.J.A. Haase en P. Braat. - Heieen Elisabeth, dochter van A.N.H. Koch en E. de Boorder. - Tim-Jan Ronald, zoon van E.R. Beu- ving en M.J. Elders. - Sven Vïdar, zoon van R.M.H. Veltman en J.K. Vermeu len. - Kasper, zoon van H. van Veen- endaal en B. Hoogsteyns. - Rogier Adriaan Comelis, zoon van R.J. Schoonenberg en J.W.H. Hilhorst. - Melissa Michelle, dochter van A. Schip per en A. van Roest. - Suat, zoon van S. Ulusoy en G. Bozkurt. - Hetty Jani- ne Daphne, dochter van W. Nagel en E. Dixon. - Peter Maron, zoon van H.M. Schaap en M.R.M. Koelewijn. - Wesley, zoon van H. Mink en E. Beekhuis. - Bart Johannes, zoon van G.J.H. van den Hoeven en M.H.M. Siebers. - Cornelis Collin, zoon van EJ. Ruizendaal en A. A. Heek. - Wei Jie, zoon van X Hu. - Eren, zoon van M. Qimen en H. ta rnen. - Julia Beau, dochter van H. Ouderdorp en T.R Poelstra. - Amber Alice, dochter van E.C. Dijkkamp en A.M. Beekhuis. - Seyyid Nur, zoon van M. Karatekin en F. Karatekin. - Eefje Floor en Kim Anne, dochter van K.G. Roubos en N.P. Wegerif. - Omar, zoon van A.H.M. Aly en D.J. Coljee. - Tom, zoon van A.J.C. van Doorn en N. de Jong. - Rick, zoon van D. Koops en A. Gaemers. - Paulus Gregorius Maria, zoon van B.G.P. Averdijk en I.M. van Koppen. - Marnix Fabrice, zoon van M. Siemerink en S.M. Duk. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Op donderdag 2 november start de cur sus "Wat is filosofie?" bij de Volksuni versiteit. Het is een cursus waarvoor geen speciale voorkennis nodig is, wel het vermogen je over dingen te kunnen verwonderen. De beste manier om de filosofie te benaderen is misschien het stellen van een paar filosofische vragen, zoals: Waaruit is alles ontstaan? Wie ben ik? Waarom kan ik denken? De geschiedenis van de filosofie laat zien dat elke filosoof deze vragen op zijn eigen manier probeert te beant woorden. De opzet van deze cursus is een reis te maken door de westerse fi losofie en de gedachten van grote filo sofen als Plato, Descartes, Schopenhau- er en Hannah Ahrendt te leren kennen. En met elkaar te filosoferen over het besprokene aan de hand van een kleine tekst of een voorbeeld dat deelnemers zelf kunnen aandragen. De cursus bestaat uit acht lessen van anderhalf uur. Start van de cursus don derdag 2 november om 20.30 uur. De cursusprijs is 110,- (inclusief een rea der van 10,-). Stress de baas! Stress kan allerlei oorzaken hebben en iedereen heeft er wel eens last van. De ene keer heeft het meer invloed op ons functioneren dan de andere keer. Soms lijkt het er op dat deze tijd en onze hui dige levensstijl ons geen plaats meer bieden voor rust en ontspanning. Wij negeren de natuurlijke alarmfunctie van ons lichaam dat dan gaat protesteren. Allerlei klachten manifesteren zich: griep, nek- en schouderverkrampingen, slaapstoornissen, hoofdpijn enz. Het is belangrijk serieus te gaan luisteren naar wat ons lichaam ons aangeeft. In deze cursus leert u stress te herkennen en er mee om te gaan door middel van bij voorbeeld het trainen van uw innerlijke kracht en ontspanningsoefeningen. De cursus bestaat uit vijf lessen van drie uur. Start van de cursus donderdag 23 november om 19.00 uur. De cursusprijs is 155,-. Informatie en inschrijving: Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035 6022195, e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Tijdens de herfstvakantie, 23 t/m 27 oktober, is het kantoor gesloten. Amivedi Telefoon 601 34 87, bgg 06-5196 38 73 VERMIST: Witte kater, half-langharig, pluimstaart, witte halsband+kokertje, jong, Heems kerklaan (Baarn). Rode kater, witte bef, 4 x sokjes, klein, Simonsveen (Eemnes), komt uit Hilver sum. Zwarte poes, wit masker, bef, poten, op witte buik zwarte ronde vlek, klein van stuk, Zwanenweide (Baarn). Cyperse poes, witte borst, mooie vacht, grote schuwe poes, 10 jr., Wieksloter- weg wz. (Soest), kan op weg zijn naar Parklaan (Soest). Zwarte poes, witte kin, hals, streepje voorhoofd, voor sokjes, achter laarsjes, getat., Sparrenlaan (Baarn), komt uit Amersfoort. Licht-zalmrode poes, witte vlekjes, Hei deweg (Soest). Zwarte poes, witte buik, dek zwart-wit gevlekt, linkeroog in zwart, binnenkat, Oosterstraat (Baarn). GEVONDEN: Reu, kruising Bouvier, hoogte Bearded Collie, donker, langharig, lichter aan poten, nieuwe halsband, Vedelaarpad (Soest). Zwart kater, schuw, jong, Gruttostraat (Baarn). Donker-cyperse kater, getat., klein, vol wassen, Amersfoortstestraat (Soester berg). Zwart-witte kater, jong volwassen, jachthaven (Baarn). Blauw met witte kater, jong volwassen, jachthaven (Baarn). Rood-cyperse kater, jong volwassen, jachthaven (Baarn). Zwarte poes, witte snorharen, vrij dik, jong, Gruttostraat (Baarn) Zawrt met witte poes, jong volwassen, jachthaven (Baarn). Donker-cyperse poes, beige-grijs ge vlekt en gestreept, kale plekken op rug, Smitsweg (Soest). Konijn, wit met zwarte vlekken, hupt rond Drakenburgweg (Baarn). Papegaai, blauw met rood, vrij groot, Heuvelweg (Soest). Parkieten (2), hoek Dalweg - Konings weg (Soest). Komende zaterdag (28 oktober) organi seert Amnesty International-Soest weer een boekenmarkt. De opzet is enigszins gewijzigd. De markt wordt gehouden in de Montessorischool, Steenhoffstraat 26, aanvang 10.00 uur. Op de dagen die daaraan voorafgaan (in de herfstvakan tie) kan men boeken brengen van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Wie daartoe niet in staat is kan bel len met de nummers 6031448 en 6019826. Dan worden de boeken thuis opgehaald. Op zaterdag 18 november organiseert de Wijkvereniging "Overhees" een kla verjasmarathon in De Klarinet, Klarinet 39. Alle klaverjassers van 16 jaar en ouder zijn welkom. Tussendoor is er gelegenheid de benen te strekken en een hapje te eten. Voor de winnaar is er een videorecorder als hoofdprijs. Verder zijn er mooie prijzen, zowel bij het klaverjas sen als bij de loterij. Aanvang 11.00 uur, einde 23.00 uur. De zaal is open om 10.15 uur. (Uiterlijk om 10.45 uur aanwezig zijn i.v.m. indeling tafels.) Er wordt Amsterdams gekaart. Kosten: 11,00 per persoon. Leden/ donateurs van de wijkvereniging Over hees betalen f 8,50. Inschrijving vooraf is telefonisch mogelijk bij Koos Frans, tel. 6033244. A De Soester Kring Secretariaat: i£L J!; Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 De Soester Kring houdt iedere eerste en derde woensdag van de maand (behal ve in juni, juli en augustus) om half tien 's ochtends een bijeenkomst in de zaal van de Nederlandse Protestantenbond. Woensdagmorgen 1 november spreekt Marianne van Beek uit Hilversum over cacao, in vervolg op haar chocoladele zing van vorig jaar. Op 15 november is er een lezing over Fatrasie, middeleeuw se Franse waanzinspoëzie, door de heer Koblens uit Soest. Eit Algra houdt op 6 december een lezing met dia's over "Twee Heiligen in de Toverlantaarn". De ingang is op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan en de entree is, inclusief kopje koffie, vijf gulden. Voor meer informatie tel. 6017001. Verkoop Verhuur Reparatie van gereedschappen en machines voor devakmanendedoe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 6019589 Woensdag 25 oktober GEREFORMEERDE GEMEENTE Mavo Soest, Koningsweg 15.00 en 19.30 ds. W. Visscher Zaterdag 28 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 pr. J. Kodden, woord/communieviering; samenzang Zondag 29 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09.30 pr. H. v.d. Schepop, gildeviering; mannenkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11.00 pr. J. Kodden, woord/communieviering; samenzang H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11.00 pr. W. Veldhuis, eucharistieviering; SBK Joanneskerk, Willaertstraat 51 09.30 pr. J. Kodden, woord/communieviering; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 voorganger onbekend De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. G.H. Olsman Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. J.C. Greive HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. R. van Kooten 17.00 kand. M. Maas, Putten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 student P.L.D. Visser GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. R. Timmerman, Hoogland; H.A. 17.00 ds. H. Hidding, Bunschoten- West; H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Mavo Soest, Koningsweg 09.30 leesdienst 15.30 ds. J.W. Verweij VRIJZ. GELOOFSGEMEENSCHAP NPB afd. SOEST Rembrandtlaan 20 10.15 dr. L. Berk, Bilthoven EVANGELIEGEMEENTE Julianakerk, Julianalaan 19 15.30 M. Rotman CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Harpert Tromp LEVEND-GELOOFGEMEENTE 'DE HONINGRAAT' EHBO-gebouw, Parallelweg 7A 10.00 Jan de Haan JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Thcresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. W. van Waesbergen, Baarn NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. M. Janssens M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 drs. C. Geraets LEGER DES HEILS Acacialaan 6 10.00 lts. Steging Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.00 viering in oud-katholieke kerk ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.30 goddelijke liturgie NIEUW APOSTOLISCHE KERK Utrechtseweg 73-1 Zondag 10.00 uur; woensdag 20.00 uur Woensdag 1 november HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 14.30 en 19.30 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 15.00 en 19.30 ds. H.C. Mijnders, Zwolle GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 19.30 ds. P. Groenenberg, Ermelo "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Maartje van Denderen Ronald v.d. Breemer Zaterdag 28 oktober en zondag 29 oktober HUISARTS (groep A) Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: D.W. van Kranenburg, Klarinet 37, tel. 6026675. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kra nenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. HUISARTS (groep B) Zaterdag 08.00 - zondag 08.00 uur: M.M. de Haan, Lange Brinkweg 63A, tel. 6090424. Zondag 08.00 - maandag 08.00 uur: E.J. Oudshoorn, Lange Brinkweg 63A, tel. 6090423. Groep B: Von Bartheld, De Haan, V.d. Geest/Verberne/Weusten ('De Linde'), Hui- tema, Oudshoorn, Overbeek, Smits-Schaf fels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 6012487. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J.P. Kesler, Van Lijndenlaan 22, tel. 6016728. DIERENARTS (Gezelschapsdieren) Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: G. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, tel. 5422111. DIERENAMBULANCE Dierenambulance Amersfoort e.o., 24 uur per dag bereikbaar, 06-54337407. De wijkvereniging "Overhees" organi seert op woensdagmiddag 1 november in ontmoetingscentum De Klarinet, Klarinet 39, een kindermiddag die om 14.00 uur begint. De toegang is voor alle kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kosten voor kinderen van leden/donateurs f 2,50; alle andere kinderen betalen f 5,00. De Zonnebloem afdeling Soest organi seert op vrijdag 27 oktober een verkoop van welfarewerk gemaakt door bewo ners van Mariënburg, Molenschot en Honsbergen tijdens de wekelijkse hand werkbijeenkomsten. Verkocht worden o.a. knuffelbeesten, kussens, truien, ta felkleden en schortjes. Ook is er een loterij met veel mooie prijzen. De opbrengst van de verkoop en van de loterij is bestemd voor de aanschaf van nieuw handwerkmateriaal, zodat de af deling ook volgend jaar weer in staat zal zijn om mensen in de verzorgingshuizen een aangename tijdsbesteding aan te bieden. De verkoop vindt plaats in de koffiezaal van zorgcentrum Mariënburg, Burg. Grothestraat 80, van 10.00 tot 15.00 stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Er zijn een aantal uitspraken met be trekking tot onze aarde die de moeite van het overpeinzen waard zijn. - we behandelen de aarde alsof we er nog een in reserve hebben; - wat er ook op aarde speelt, laten het vooral de kinderen zijn; - we moeten de toekomst op aarde niet voorspellen, maar mogelijk maken; - we hebben de aarde niet geërfd van onze ouders, maar geleend voor onze kinderen; - onze aarde heeft genoeg voor ieders behoefte, maar niet genoeg voor ie ders hebzucht; - de aarde heeft geen nooduitgang; - als mensen bij het zien van de armoe de op aarde ontroerd worden vinden ze eerder hun zakdoek dan hun por temonnee. De Wereldwinkel is op de volgende tij den geopend: maandag 13.00 - 17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 09.30 - 17.00 uur. Het Soester Byzantijns Kleinkoor zal op zondag 29 oktober onder leiding van Frans Wertwijn medewerking verlenen aan de eucharistieviering in de kerk van de Heilige Familie aan de Sint Willibror dusstraat in Soest-Zuid. Pastor W. Veld huis is celebrant en de dienst begint om 11.00 uur. Het Soester Byzantijns Kleinkoor is een liturgisch koor dat zich bezig houdt met de Russische kerkmuziek. Het doel van het koor is om op aanvraag medewer king te verlenen aan kerkdiensten van alle kerkelijke richtingen. Het ensemble bestaat momenteel uit acht geschoolde amateur vocalisten en wil uitbreiden tot veertien zangers en zangeressen. Het koor is op zoek naar sopranen, alten, bassen en tenoren die achter de doel stelling van het koor staan, zangervaring hebben en bereid zijn om zangles te ne men. Het SBK repeteert elke donder dagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur in de kapel van de zusters van het Sint Josef convent aan de Barchman Wuy- tierslaan, tegenover het Amersfoortse Dierenpark. Voor meer informatie tel. 6021598.

Soester Courant | 2000 | | pagina 19