9 B n WONING AANGEKOCHTP Nieuwe showroom bij PROVAK Ceelen 1- Juf Lydia Meijer is 'uitgewoeld' haute peinture I1I\ANI1SIVIA 'Upgrading' APV in Soest wegens vele wijzigingen Gemeente vervangt verouderde rden riolering in het voorjaar 'oor ogen Aanpassing woonhuis voor opvang ouders toegestaan Couturier Frans Molenaar stelt verfcollectie samen TTL Schravemade Soest is nu 'CE-certificeerd' PAGINA WOENSDAG 25 OKTOBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 9 Hoveniersbedrijf DEBOSRAND Voor al uw tuinonderhoud en aanlegwerkzaamheden Hoveniersbedrijf De Bosrand Het Soester Tuincentrum De BOSRAND Wieksloterweg 37, Soest - Tel. 035 - 601 67 76 Bestuurlijke ophouding geen item I k onthaal eel 'ctn uw keuze. 5 jaar koning. De Persoonlijke Planner 035 - 625 78 88 Afscheid van De Woelwaters na bijna 30 jaar Open Ochtend voor Vrouwen in Credo Idijzonol "Haute Peinture" interieurverven Europees keurmerk medische hulpmiddelen las; van Topform. Keus ;noeg voor liefhebbers, verbaar in hoge en lage /oering en diverse leder- orten. Prijs va. f 1190.- 'Camarilla' van Leolux. /erbaar in leder, stof of in eheel houten uitvoering. k zonder armleuningen te rkrijgen. Prijs va. f 850,- Wieksloterweg 37 3763 LJ Soest Telefoon 035 - 601 67 76 inish en wax uitgevoerde :elblad (90 cm breed) is te )als afgebeeld f 2.930,- .450,-). inieke Topform eetkamer- f995,- De gemeente Soest heeft de APV (Algemene Plaatselijke Verorde ning) geactualiseerd en heeft, van wege het grote aantal wijzigingen, besloten om deze opnieuw vast te stellen. Het voorstel om de bepaling omtrent bestuurlijke ophouding niet in de APV op te nemen, is vori ge week door het College van B. W. goedgekeurd. Half november rdt de vernieuwde verordening orgelegd aan de gemeenteraad. In 1994 is de APV voor het laatst in zijn geheel gewijzigd, waarbij Soest aanslui- _ting zocht bij de modelverordening van de Vereniging van Nederlandse Ge- rmeenten (VNG). Sindsdien is de veror- Sterling meerdere keren op onderdelen bijgesteld, maar op veel punten zijn ver- eteringen of aanpassingen niet doorge voerd. Vandaar dat de gemeente de VPV nu opnieuw helemaal heeft geac- ualiseerd, waarbij bekeken is of afwij kingen van de modelverordening wen- elijk zijn. Die afwijkingen hebben voor- ai betrekking op de nummering van ar- kelen en op specifiek Soester artikelen, die tussen de modelbepalingen opgeno- nen zijn als a- en b-nummers. Op één punt wijkt de nieuwe APV van Soest echter in belangrijke mate af van de modelbepaling van de VNG, te we iten de bepaling omtrent bestuurlijke op- r houding. Soest heeft ervoor gekozen I deze bepaling niet in de APV op te ne- I men. Als argument daarvoor draagt de I gemeente aan dat er zich de afgelopen f vijftien jaar in Soest geen situaties heb- ben voorgedaan die aanleiding vormden voor de uitoefening van de bevoegdheid j tot bestuurlijke ophouding. De gemeen te voorziet, op basis van ervaringen uit j het verleden, in de nabije toekomst ook geen problemen, zoals massale ordever storingen. Voor onvoorziene situaties staan bovendien de noodbevoegdheden uit de gemeentewet ter beschikking. Speelhal De bepaling over speelautomaten, die vroeger in een aparte verordening was geregeld, wordt ook in de nieuwe APV opgenomen. Net als in het verleden mogen horecagelegenheden maximaal twee automaten plaatsen. Dat geldt ook voor zogenoemde hoogdrempelige ho recagelegenheden als cafés en restau rants. Verder blijft de gemeente bij haar standpunt dat de exploitatie van een speelhal op het grondgebied van Soest niet is toegestaan. De vijf aanvragen voor het vestigen van een speelhal de afgelopen twee jaar zijn allemaal afge wezen, ondanks het argument van de aanvragers dat het gokken onder profes sioneel toezicht zou staan. Soest koos voor het verbod in verband met het ri sico op gokverslaving. De meeste veranderingen in de APV 2000 zijn van juridisch-technische aard, maar toch zijn er enkele wijzigingen die verdergaan. Zo is de afvalstoffenrege ling vernieuwd en zijn er nieuwe artike len opgenomen met betrekking tot over last van (brom)fietsen, uitrijden van meststoffen en asverstrooiing. Boven dien zijn een aantal bepalingen over horecabedrijven uit de modelverorde ning overgenomen. Daarin is een ver gunningplicht voor alle (ook de alcohol vrije) horecagelegenheden geregeld. De vergunningplicht voor de "droge hore ca" werd voorheen in een aparte veror dening geregeld. Nieuw is ook dat in de APV eisen worden gesteld aan de ex ploitant en beheerder, evenals aan de horecaruimte zelf. i In het voorjaar worden de riolerin- J gen in de Schaepmanstraat en de I Troelstrastraat vervangen en ver- groot. Dat hebben B. en W. beslo ten na een foto-inspectie die on- langs is uitgevoerd. De riolen date- [ren uit 1950 en vertonen ernstige I beschadigingen, scheuren en hoek- t verdraaiingen. De lekkages en gaten lin de weg die daardoor ontstaan I kunnen leiden tot verkeersgevaarlij- I ke situaties. I Ook voor het regenwater zullen maat- I regelen genomen worden. Zoals in de iHartweg en de Koninginnelaan al ge lbeurt, zal het regenwater dat van de straat komt via infiltratie-units naar de bodem worden afgevoerd. Daardoor komt er geen schoon regenwater meer in de riolen terecht en wordt de verdro ging van de bodem bestreden. De kosten van de totale werkzaamhe den zijn begroot op 762000 gulden en de voorbereidingskosten op 72000 gul den. Onder de voorbereidingskosten valt ook het grondonderzoek dat uitge voerd moet worden om de infiltratiemo gelijkheid van de bodem vast te stellen. De riolering in de wijk 't Hart is onlangs door maatregelen nog verbeterd, maar moet ook vervangen worden door rio len met grotere diameters. De vervan ging Van de rioleringen start in het voor jaar. Dan is dit hét moment om uw finan ciële situatie opnieuw grondig te be zien. Met het belastingplan 2001dat I januari aanstaande ingaat, worden er een groot aantal wijzigingen door gevoerd t.a.v. de fiscale behandeling van vermogensvorming en de eigen woning. Het aankoopmoment van een nieuwe woning is cruciaal gewor den m.b.t. uw financiële plannen voor de toekomst. Vandaar dat een opti maal financieel advies juist op dit mo ment van groot belang is. De adviseurs van De Persoonlijke Planner houden zich dagelijks bezig met financiële planning waarbij opti maal wordt ingespeeld op de nieuwe regels van het belastingplan 2001 Zij maken voor u een financieel plan. Vermogensvorming en flexibiliteit t.a.v. uw (woon)lasten zijn hierbij de uitgangspunten. Ook indien u op zoek bent naar een nieuwe woning of voor een "finan ciële check-up" zijn wij u graag van dienst met het maken van een finan cieel plan. Uw financiële partner Bel voor een vrijblijvende afspraak Emmastraat 43 op ons kantoor in Hilversum. U kunt bij ons ook in de avonduren en op zaterdag terecht. Ons telefoonnummer is: 1213 AK Hilversum Telefoon: 035 - 625 78 88 1 Fax: 035 - 625 78 89 info@depersoonlijkeplanner.nl m w O PROVAK Ceelen aan de Soester- bergsestraat heeft sinds kort een nieuwe collectie hang- en sluitwerk onder de naam Intersteel. Dat was voor eigenaar Cor Ceelen reden ge noeg om te besluiten tot verbou wing van de showroom. Ook is de collectie geheel herzien. De verbou wing is vorige week voltooid, net op tijd voor het uitbrengen van de PROVAK-brochure "sierbeslag" die deze week huis-aan-huis wordt verspreid. Volgens Cor Ceelen, sinds twee jaar ei genaar van PROVAK in Soest, is het "niet geheel toevallig" dat de vernieuw de showroom net op tijd af is. "Bij het kiezen van de afleveringsdatum van de brochure hebben we natuurlijk rekening gehouden met de vorderingen van de verbouwing. Het resultaat staat er en de reacties waren al tijdens de bouwwerk zaamheden zeer positief', aldus Ceelen. Intersteel heeft sinds kort voordeurbe- slag dat is goedgekeurd voor gebruik ten behoeve van het politiekeurmerk Veilig Wonen. Het aanbrengen van inbraak preventieve materialen is één, maar het oog wil ook wat, dus het gebruik van fraai materiaal is twee! Het assortiment van Intersteel bestaat uitsluitend uit roestvrijstalen (RVS) producten, zoals deurkrukken en -schilden, raamboom- pjes, sleutelrozetten enzovoort. "Voor elke deur en elk slot hebben we RVS- producten in huis. Het voordeel van roestvrij staal ten opzichte van andere materialen is de geringe bewerkelijk heid. Er zijn geen laklagen aangebracht die na verloop van tijd beschadigen of dof raken", licht Ceelen toe. Specialist Dat PROVAK specialist is op dit gebied merk je niet alleen aan de ruime collec tie beveiligingsproducten, maar ook aan het enthousiasme van de eigenaar zelf. "Hoewel veel klanten zelf alles willen en De vernieuwde showroom van PRO VAK Ceelen met aan de wand de nieu we collectie hang- en sluitwerk. kunnen monteren, merken we de laat ste jaren dat velen het liever aan onze winkel uitbesteden. Voor ons is dat op zich ook prettig, omdat we dan foutie ve bestellingen kunnen voorkomen. Bovendien kunnen we dan beter mee denken met de klant", aldus Cor Cee len. In de showroom, achter in de ijzerwa ren- en gereedschappenwinkel, treft de klant een duidelijk overzicht aan van wat verkrijgbaar is in de verschillende materiaalsoorten. Porselein, hout, mes sing, smeedijzer; voor elk type woning is een exclusieve toepassing mogelijk. Verder is in vrijwel alle materiaalsoorten een bijpassende garderobe, deurbel, raamsluiting of meubelbeslag, zoals knopjes en greepjes, te vinden. Met een groot feest hebben kinde ren en ouders van De Woelwaters, de peuterspeelzaal aan de Beet- zlaan, vorige week hoofdpeuterleid- ster Lydia Meijer uitgewuifd. Zij heeft een punt gezet achter een loopbaan van bijna dertig jaar, waarin ze honderden kinderen heeft voorgelezen, verschoond en op het potje gezet, en duizenden zandtaartjes heeft gemaakt, neuzen gepoetst en tranen gedroogd. De Woelwaters begonnen - overigens nog zonder die naam - meer dan een kwart eeuw terug in een zaaltje van de Julianakerk, waar 's avonds de kerkgan gers weer moesten vergaderen. Dat be tekende dat alle speelspullen in kisten moesten worden opgeborgen. Een jaar later verhuisden de peuters naar het duivenzaaltje aan de Nachtegaalweg, waar heel veel ruimte was om te fietsen en te rennen. Na zes jaar verliet PVO het gebouwtje aan de Beetzlaan en von den de Woelwaters daar onderdak, tot op de dag van vandaag. Lydia Meijer heeft die hele periode lang aan het roer gestaan en vele honderden peuters op schoot gehad, die dikwijls inmiddels zélf kinderen hebben die naar de speelzaal gaan. Haar afscheid kun je dan ook best omschrijven als het einde van een tijd perk. "Kinderen zijn spontaan en direct," laat ze weten in een interview in de specia le Woelwaters-krant ter gelegenheid van haar afscheid. "Op deze leeftijd zit er nog helemaal geen rottigheid bij. In Juf Lydia temidden van "haar" sprui ten. Het College van B. W. heeft geen probleem met de herbouw van een woonhuis aan de Birkstraat door een Soester die zijn moeder een goed onderdak wil bieden. On danks ambtelijke bezwaren en een negatief ambtelijk advies besloot het College toch medewerking te verlenen aan het bouwverzoek. Vol gens wethouder Bart Krol gaat het om een "perfect voorbeeld van een rugzakwoning". Reden van het verzoek tot herbouw van de woning was dat het woonhuis vol gens de Soester niet meer voldeed aan de eisen van deze tijd. Omdat het om een agrarisch bedrijf gaat, is de bouw van een tweede dienstwoning volgens de planvoorschriften alleen toegestaan, als de doelmatige voortzetting van het agrarische bedrijf zo'n tweede woning duurzaam noodzakelijk maakt. Aange zien de behoefte aan een extra woning, gelet op de leeftijd van de moeder, slechts van tijdelijke aard is, werd een negatief ambtelijk advies gegeven. Bo vendien overschreed de Soester in zijn bouwplan de maximaal toegestane in houd (600 kubieke meter) van de dienstwoning, een reden temeer voor het negatieve advies. Toch heeft het College van B. W. dit advies vorige week naast zich neerge legd en de Soester in principe toestem ming gegeven zijn huis aan de Birkstraat te herbouwen. "Dit is een perfect voor beeld van een zogenoemde rugzakwo ning. De ouderen blijven zo bij de jon gere generatie wonen, geïntegreerd on der één dak zonder een splitsing van de woning. Dat moet mogelijk zijn", zo verklaart wethouder Bart Krol het Col- legebesluit. Schuur Jaren geleden kreeg een andere Soester van de gemeente toestemming zijn schuur te verbouwen tot een bejaarden woning om zijn vader te huisvesten. De gemeente stelde hieraan wel de voor waarde dat de verleende vrijstelling al leen gold, zolang de vader ook daadwer kelijk verbleef in de woning aan de Kerkdwarsstraat. De zoon beroept zich nu op een ander artikel van de WRO (Wet Ruimtelijke Ordening) dan het artikel op grond waarvan de gemeente de vrijstelling verleend heeft. Daaruit concludeert de Soester dat de woning permanent kan worden bewoond. Het College heeft vorige week echter beslo ten vast te houden aan de voorwaarde die in de bouwvergunning is opgeno men ten aanzien van de bewoning van de voormalige schuur. Daar mag de va der dus blijven wonen, maar bij zijn ver trek mag er geen andere bewoner in trekken. deze periode maken ze een enorme ont wikkeling door." Ze heeft het altijd leuk gevonden om ze daarbij te volgen en te begeleiden. Ze is ook altijd zeer over tuigd geweest van het nut van de speel zalen, bijvoorbeeld voor het signaleren van eventuele problemen bij de kinde ren en voor het ontwikkelen van hun taal en hun "sociaal gevoel". Dat ze nog een poosje in de politiek heeft gezeten (gemeenteraadslid voor de PvdA) zegt overigens wel iets over haar éigen so ciaal gevoel. "Als de kinderen er maar plezier aan beleven" is altijd haar richtsnoer ge weest. Op de vraag of ze zelf nooit tu reluurs is geworden van de drukte en het lawaai antwoordt ze: "Ik heb geleerd selectief te luisteren. Daardoor hoor ik het lawaai niet meer, maar ik ben ont zettend getraind op andere geluiden. Als ik ergens gesmoord gehuil hoor, vlieg ik erop af." En ze geeft toe dat ze ook wel eens moe werd. "Als het vrij dag is heb ik het echt wel gehad. Dan denk ik: het zal mijn leeftijd wel zijn. Maar als ik er met jongere collega's over praat hoor ik dat ze soms al om negen uur op bed liggen. Dat is een hele ge ruststelling..." In dezelfde krant spreekt zé ook de laat ste groep peuters toe, die onder haar hoede is geweest. "Ik zal jullie missen, want jullie zijn een lief volkje, spontaan en aanhankelijk, maar ja - jullie kunnen ook veel rommel maken en heel veel lawaai produceren en daar kan je niet meer zo goed tegen als je oud wordt. Dus ga ik nu genieten van hobby's, kin deren, kleinkinderen, vrije tijd en rust." Op donderdag 16 november wordt de volgende Open Ochtend georganiseerd. Als gastspreekster is deze keer Heieen Bénard uitgenodigd. Zij hoopt te spre ken over het thema: "In de put of bij de bron". De zang wordt verzorgd door zanggroep "Mozaïek". De bijeenkomst wordt gehouden in "Credo",' Juliana- laan 19. Aanvang 09.15 uur; einde ca. 11.15 uur. Vanaf 8.45 uur staat koffie of thee klaar. Er is een boekentafel en kinderoppas. De toegang is vrij (collecte). Informatie: tel. 6031033 of 6021809. De smaakvolle verfcollectie voor uw interieur van Frans Molenaar is verkrijgbaar bij Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl Sinds kort bestaat "Haute Peintu re", een collectie interieurverven die is samengesteld door Nederlands meest succesvolle couturier, Frans Molenaar. Een verfcollectie met al lure, ontwikkeld door Wijzonol. Topkwaliteit materialen, strakke belijning met subtiele details, tijd loos en tegelijkertijd uitgesproken door een gedurfd kleurgebruik. Dat kenmerkt de ontwerpen van Frans Molenaar. Design in mode en nu dus ook in interieur. "Mode en interieur vertonen veel over eenkomsten", verklaart Frans Molenaar zijn toetreding tot de woningdecoratie- markt. "Beide hebben te maken met li- festyle. Met trends, karakter, smaak en emoties. Kleding is één manier om te laten zien wie je bent en waar je voor staat. Het interieur is een andere. Kleur gebruik is daarin een belangrijk element. De collectie Haute Peinture is een weer spiegeling van mijn gedachten en opvat tingen over kleur in het interieur. Individueel Net als bijj het ontwerpen van zijn mo decollecties heeft Frans Molenaar ook bij het samenstellen van de Haute Pein- ture-collectie een duidelijk profiel van zijn klant voor ogen. "Mensen die we ten wat ze mooi vinden en al hebben ontdekt waar ze zich goed bij voelen. Dus niet de groep die achter alle hypes aanrent, maar mensen die kiezen voor een meer individuele, tijdloze stijl met een duidelijke kwaliteitsuitstraling. Daarom ben ik ook erg te spreken over de samenwerking met Wijzonol. Deze verfproducent heeft een kwaliteitsima go waar ik zonder aarzeling mijn naam aan verbind. Want of het nu om kleding gaat of om verf, ik werk uitsluitend met materialen van topkwaliteit en daar staat Wijzonol in dit geval garant voor. Harmonie Haute Peinture omvat zeven verschillen de kleurpaletten met aansprekende na men als "les grises" (de grijzen), "les jaunes" (de gelen), "les blancs" (de wit ten) enzovoort. Voor het houtwerk is er een lakverf met een fraaie zijdeglans in vijf tinten per kleurlijn. Voor wanden en plafonds is er een matte muurverf in twee harmoniërende tinten per palet. Beide producten zijn te verdunnen met water en bevatten geen of nauwelijks oplosmiddelen. Ze zijn sneldrogend en geurarm en bovendien is de lakverf extra kras- en stootvast. Haute Peintu re is verkrijgbaar bij de betere verfwin- kel. Voor meer informatie: Brandsma Behang en Verf, Soesterbergsestraat 52, Soest. SS5SSSb&Ö5§ E XCLUSIEVE Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Tandtechnisch laboratorium Schra vemade, gevestigd aan de Toren straat 13 in Soest, is sinds afgelopen vrijdagmiddag in het trotse bezit van het CE-certificaat voor medi sche hulpmiddelen, naar maat ge maakt. Het "bewijs" werd aan direc teur Peter Schravemade overhan digd door directeur Luc Faes van Akwamed International uit België. Ieder tandtechnisch laboratorium moet in het bezit zijn van het wettelijk voor geschreven certificaat, maar zo ver is het nog lang niet. Van de ca. 300 laborato ria in Nederland is Schravemade num mer 12 die het begeerde document heeft binnengehaald en de enige in de wijde omtrek van Soest. Daar kwam heel wat De heren Peter Schravemade (l.) en Luc Faes. voor kijken, want vooral de administra tieve kant van de CE-regeling (CE staat voor "Conformité Européenne") is zeer uitgebreid en ingewikkeld. Naast het tandtechnisch laboratorium is Re-Implant de bedrijfsnaam op hetzelf de adres en onder dezelfde directie, waar implantaten worden vervaardigd. Het werk van Re-lmplant is evenmin simpel. Met een speciale laserfraisma- chine worden getrokken tanden of kie zen "gekopieerd" in titan en daarna te ruggeplaatst in de kaak. Daarvoor zijn weer andere ingewikkelde richtlijnen geldig. Vandaar dat Peter Schravemade vrijdag zelfs twéé certificaten in ont vangst kon nemen.

Soester Courant | 2000 | | pagina 9