Of Voor speciale prijzen! De klant is koning bij Nota, en wordt dus vorstelijk onthaald MUcUm- gpf De maat is lol j§*p t BV VING Kamer van Koophandel organiseert startersdag Huis@zekf.rhf.iD mnmc m/v Open Hof nte ial over liljoen s W#RTMANN Soest besteedt extra geld aan verhoging fietscomfort PAGINA 10 i/OENSDAG 1 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 11 iC OPEN nwaren. baarn rijdag an 10.00 tot lure, keuring en oorwaarden jn linsdag 0.00 uur. Luykje VERKOOPMEDEWERKER MAATSTAF VOOR VAKWERK IJZERWAREN-GEREEDSCHAPPEN Vervolg op succes van vorig jaar Brilcentrum viert vijfentwintigjarig jubileum De komende weken kunt u profiteren van een aantal leuke, EXTRA AANBIEDINGEN! Zó maar, omdat het herfst is. VOOR DAMES: Zuiver wollen blazer van 'Hucke'. In de kleuren marine, midden-grijs, robijn en camel Bijpassende rok, zodat u zelf een mantelpak samenstelt VOOR HEREN: Zuiver wollen één- of tweerij blazer van 'Stylemaster'. Uiteraard in marine nü van 398,- voor 318,- Zuiver wollen één- of tweerij kostuums*. In de kleuren marine of antraciet nü van 598,- voor 478,- Bijpassend vest nü voor 129,- Extra pantalon*, marine of antraciet nü voor 189,- Zeer bijzonder: als de maat van uw pantalon anders is dan die van uw colbert, dan is dat geen enkel probleem! Graag tot ziens in Soest of Baarn! Monique en Emile Wortmann en medewerkers a» O c i§ U vindt ons ook op internet: www.wortmannmode.nl 'Multivocaal Nota Bene' van Apollo Mateloos Mobiel VONDELLAAN 22 SOEST SOEST VEENBESSTRAAT 386 Vraagprijs: Hfl. 280.000,= k.k. VAN GOYENLAAN 78 SOEST Vraagprijs: Hfl. 319.000,= k.k. Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035-602 9061, fax 035-6029085 Bel ook voor een vrijblijvend hypotheekadvies! >grip dat daarom i producten voor 1id en warmte van it u verder... anitair Meubels n behang Deuren Ijzerwaren Tuin ouwmaterialen lo.oo -17.00 uur t Baarn tel 035 548 6111 109.00 tot 18.00 uur n 09.00 tot 21.00 uur team: ik met gezellige collega's I PROVAK is een snelgroeiende, toonaangevende detailhandel in ijzerwaren en gereedschappen met op dit moment 21 vak-speciaalzaken in Nederland. PROVAK CEELEN in Soest zoekt op korte termijn een enthousiaste erdag 9 november (19.00- r) en vrijdag 10 november .00 uur en 19.00-20.00 uur) nlügers klaar om de spullen in te nemen. Wie zaken heeft die ajn voor de grabbelton, dan eer dan welkom! Kan men de ;t zelf brengen, dan kunnen ze I worden: even bellen met Jan el. 6025034. ;t ons bij de kinderen. Sinter- in het land en stuurt een de- ar de Open Hof stuurt op de fotograaf zal aanwezig zijn om net een knecht van Sint op de ;tten. Op vrijdagavond, van 20.00 uur, mogen kinderen :n komen zetten! Verder is er elton voor de kinderen en een oor jong en oud. Drhof is het bazarcafé, waar e met koek of cake kan nutti- i kop heerlijke soep! Voor de ek zijn er oliebollen te koop. n van te voren besteld worden ;ker wil zijn dat ze niet net op ellingen via de telefoonnum- i de bazarcommissie: Rik iker (6090550), Matty Ringel- 11317), Nel van der Haven Alice van Halsema rste instantie vast op een be- uim 1 miljoen gulden. Na ver net de boekwaarden van het zoals geregistreerd bij de ge- 5 dit bedrag op verzoek van ijzigd en vastgesteld op ruim n gulden. Overigens heeft het gedrag na de overname al gro- ls voorschot aan de gemeen- om de overname door het onder meer vier veegmachi- izamelvoertuigen, drie vracht en kolkenzuiger en enkele >egen en strooiwagens. Na af- /an de restant-boekwaarden aterieel blijft voor de gemeen- Jrag over van bijna 224.000 et College van B. W. heeft lit bedrag aan te wenden voor Itelijke) afboeking van ande- itelijke investeringen voor de e afdeling Reiniging en Ver enken valt aan cocons en ver- opslagcontainers. Voor deze fulltime baan is interesse in de Doe-Het-Zelf branche en/of techniek gewenst. Onze gedachte gaat daarbij uit naar iemand die een technisch en/of commerciële opleiding heeft gehad, eventueel aangevuld met praktijkervaring. Binnen de PROVAK formule kunt u een interne gerichte opleiding genieten. Heeft u serieuze plannen of interesse om ons enthousiaste team te versterken, schrijf dan een korte sollicitatiebrief naar PROVAK Ceelen t.a.v. de heer J. Ceelen, Postbus 23, 3760 AL Soest of bel 035 - 602 69 00. De Kamer van Koophandel Gooi en Eemland organiseert op zater dag 11 november, evenals vorig jaar, een startersdag in de vestiging in Amersfoort. Op deze dag krijgen tartende ondernemers de gelegen- leid met verschillende adviseurs over hun plannen te praten, infor matie in te winnen en interessante workshops bij te wonen. De ING Bank Amersfoort en Libertel Busi ness Point zijn dit jaar de samen werkingspartners. Vorig jaar bezochten ruim 500 geïnte resseerden de succesvolle eerste star tersdag van de Kamer van Koophandel Gooi en Eemland. Blijkbaar voldoen de opzet en het doel van deze dag - de starter helpen met de voorbereiding op het ondernemerschap - aan een vraag. In de regio Gooi en Eemland is het on dernemerschap populair; maandelijks starten zo'n 300 mensen een eigen be drijf. Ondanks de plannen en toekomst verwachtingen moeten veel onderne mers echter na enkele jaren afhaken. De praktijk leert dat een goed voorbereide ondernemer een grotere kans van slagen heeft. De startersdag helpt daarbij. Infomarkt Op de infomarkt kunnen startende on dernemers met vragen en ideeën terecht bij de verschillende aanwezige organisa ties, waaronder de belastingdienst, een accountants- en advocatenkantoor en diverse ondernemersverenigingen. Be halve een bezoek aan de stands is het ook mogelijk een persoonlijk gesprek te voeren met een medewerker van boven genoemde organisaties tijdens de spreekuren. Intekenen voor de spreek uren kan op de startersdag zelf, maar het is raadzaam er tijdig bij te zijn, want de belangstelling was vorig jaar enorm. Workshops Ook is het mogelijk op de startersdag om in te schrijven voor een drietal in teressante workshops. Tijdens de workshop Rijk worden of niet vertelt Rob Schippers van Bateliers BV over marktonderzoek en het bepalen van de daadwerkelijke vraag naar een product. Verder wordt aandacht besteed aan de (actieve) wij ze waarop een ondernemer zichzelf en zijn product of dienst kan presenteren naar potentiële klanten toe. De workshop In Business? Samen met de ING Bank! behandelt de uitwerking van een ondernemersplan en de waar dering hiervan door een bank. Tot slot geeft Libertel Business Point in een workshop uitleg over de vele toepassin gen van mobiele datacommunicatie voor nu en in de toekomst. Aan de orde komen SMS, fax, e-mail en WAP. De startersdag wordt gehouden op 11 no vember tussen 10.30 en 16.00 uur aan de Printerweg 6 in Amersfoort. Voor meer informatie: tel. 035-6721212 of 033-4535700. "Als een klant hier met een goed gevoel de deur uitgaat, zijn wij tevre den. Het betekent dat wij zijn pro bleem hebben opgelost. Daar stel len wij een eer in. Met mensen wer ken, dat is het leukste van dit vak - én de technische kant ervan natuur lijk." Voor Hans en Margriet Nota van het Brilcentrum aan de Van Weedestraat staat de klant altijd centraal. Dat geldt uiteraard voor de meeste ondernemers wel, maar bij de Nota's merk je dat ze het echt menen. Als het begrip klant vriendelijkheid nog niet bestond zouden zij het ongetwijfeld hebben uitgevonden. En dat is in al die vijfentwintig jaar dat het Brilcentrum nu bestaat niet veran derd. Volgens Hans en Margriet is dat een kwestie van aanvoelen. "Sfeer scheppen doe je niet alleen met een kopje koffie, want dat kun je overal wel krijgen. Het gaat erom hoe je mensen tegemoet treedt, ze adviseert en ze in derdaad met een 'goed gevoel' weer uit de winkel laat vertrekken." Op maandag 6 november bestaat de "brillenwinkel" officieel een kwart eeuw. Het wordt geen groots feest met hoempamuziek en wilde taferelen voor de deur, want de Nota's zijn daar niet zó dol op, maar ze gaan het die (mid)dag wel gezellig maken voor de klanten. "Een gezellig inloophuis", zo noemen ze het. Koffie en wat lekkers, dat zit er dus wel in. Ze steken hun energie liever in een aardige actie voor de klanten - zoals de "kastelenactie waarmee ze elke veertien dagen een klant die de jubi leumslagzin afmaakt een weekend naar een aangenaam onderkomen sturen. "De klant is koning, en hij wordt dus vorstelijk onthaald," is het motto, dat al die jaren ook de lijfspreuk van de No ta's is geweest. Een eigen zaak Vijfentwintig jaar geleden streken de geboren Fries - zijn vader was al opti cien in Leeuwarden maar verhuisde la ter naar Leiden, Lisse en Aalsmeer - en het meisje uit de Bollenstreek samen in Soest neer. Dat het Soest werd was min of meer toeval: er was hier alle ruimte om een nieuwe brillenspeciaalzaak op te bouwen. Hans beschikte over alle vak diploma's, Margriet had haar "midden- nü van 299,- voor 239,- nü van 199,-voor 159,- X CU 03 NI CLJ pd CD OP c EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Burgemeester Grothestraat 7, 3761 Cl Soestdijk. (035) 601 4488 Laanstraat 65, 3743 BB Baarn. (035) 541 5418 <D O stand", en een eigen zaak - dat leek hun beiden het mooiste wat er is. En dat vinden ze nog steeds. Dat Margriet - met haar onmiskenbare "femalë touch" - ook wel eens een schroefje vastdraait is voor sommige klanten overigens nog steeds een verrassing. Ze werken nog steeds samen - alle da gen. Dat Hans de meeste tijd door brengt in de "catacomben" (de werk plaats in het souterrain), terwijl Margriet zich "boven" (in de winkel) vooral be zighoudt met de verkoop is misschien het geheim. "We kibbelen wel eens, maar ruzie hebben we nooit. Ons huwe lijk is er wel tegen bestand, kennelijk." Volgens Hans is Margriet zelfs "het bloemetje in de zaak". Ze zijn overigens al lang niet meer met z'n tweetjes. Col lega-opticien Frans en dochter Janneke draaien volop mee in het team, al heeft Janneke een andere carrière voor ogen. Sommige klanten kennen eigenlijk al leen Margriet. "Dan moet ik wel eens vragen wie ze geholpen heeft: die met de baard (Hans) of met de staart (Frans)." Vakmanschap De werkplaats in het souterrain verte genwoordigt nog een uniek stukje vak manschap. Hans en Frans zijn in zeke re zin nog "ouderwetse" opticiens en brillenmakers: ze kunnen eigenlijLalles zelf, al komen de glazen tegenwoordig geslepen en al van de fabrikanten. Het betekent dat ze een individuele klant optimaal van dienst kunnen zijn, en snel. Een bril is tegenwoordig wel een alge meen geaccepteerd verschijnsel, maar wie "er aan moet" vindt dat meestal niet zo leuk. Voor velen zijn contactlen zen daarom een uitkomst en de ontwik keling daarvan heeft in foe afgelopen 25 jaar een hoge vlucht genomen. "Toen we begonnen had je eigenlijk alleen nog harde lenzen," aldus Hans. Maar ook op brillengebied heeft de techniek niet stil gestaan. Er zijn bijvoorbeeld tallo ze materialen bijgekomen. "Vroeger had je alleen glas, nu heb je tientallen kunst stoffen beschikbaar, die allemaal weer een aparte behandeling vragen. Je moet dus goed weten waar je over praat en welk product voor de specifieke klant het beste is." Op dat gebied blijft Hans extra "scherp", omdat hij nauw betrokken is bij de vakopleiding voor opticiens. Hij zit al jaren in de examencommissie, doorkruist op gezette tijden het land en is bij de opleidingen in Amersfoort, Zwolle, Roermond en Rotterdam "kind V.l.n.r. Hans, Janneke, Frans en Mar griet van het "zilveren"Brilcentrum. Foto: Aldo Allessie aan huis" en tekent al 15 jaar alle diplo ma's. Hij heeft dus veel contact met de buitenwereld en houdt de vinger aan de pols bij de ontwikkelingen in het onder wijs én de beroepspraktijk. "Ik zit er met m'n neus bovenop." Betrokkenheid Hans en Margriet Nota zijn overigens zeker géén "vakidioten", zoals ook blijkt uit hun grote betrokkenheid bij het winkelgebeuren in Soest in het alge meen en de Van Weedestraat in het bij zonder. Hans was jarenlang voorzitter van de Winkelkring en bestuurslid van "de Soester Ondernemer", die later is opgegaan in de Federatie MKB, de koe pel van alle Soester winkeliersverenigin gen. Uit dien hoofde is hij dikwijls be trokken geweest bij de onderhandelin gen met het gemeentebestuur over het winkelbeleid. Hij stond ook altijd voor aan bij allerlei belangrijke manifestaties, zoals de roemruchte winkelbeurzen en het 950-jarig bestaan van Soest. In hun schaarse vrije tijd zitten de No ta's trouwens ook niet stil. Margriet is vooral actief in het kerkewerk, tuiniert graag en leest wat af (vooral spirituele boeken spreken haar aan), terwijl Hans zich de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een echte computerfreak en daarmee o.a. zelf programma's heeft ontwikkeld, bijvoorbeeld voor de klantenregistratie. Het Brilcentrum bestaat 25 jaar, en aan stoppen denken de Nota's nog lang niet. Ze voelen zich in Soest ook helemaal thuis en willen er nooit meer weg. Ze zijn nog altijd enthousiast over het dorp - "in elk geval over de mensen die er wonen" - en zijn in al die jaren ook geheel en al "versoesterd". "Of wij ons Sóesters voelen? Absoluut! En hele maal!" Het Soester Mannenkoor Apollo viert het jubileum van Brilcentrum Nota ook een beetje mee. Dat heeft alles te maken met de "stille steun" en de warme belangstelling die het echtpaar Hans en Margriet Nota het koor al jaren biedt. Als aardigheidje gaan hierbij dan ook de goede wen sen van het koor: een "Multivocaal Nota Bene", zogezegd. Mikivna Mikitno- Mikitno MikLtno Mikim& Miki*n& waar kl^rén kiezen kinderwerk is JÊFj.1 VAN WEEDESTRAAT 61 SOEST Mikitno Mikitruo Mikima Mikimo Miki*no Mikimo De gemeente Soest heeft een budget van 50.000 gulden beschikbaar voor de uitvoering van het Gemeen telijk Duurzaamheidsplan. Het gaat om extra geld dat bedoeld is voor nieuw beleid of intensivering van bestaand beleid. Het College van B. W. heeft vorige week besloten dit geld grotendeels te besteden aan de verhoging van het fietscomfort. De rest van het geld gaat naar de pu bliekscampagne "Mateloos Mo biel". Bij de begrotingsbehandeling van vorig jaar besloot de gemeenteraad het bud get van een halve ton toe te kennen aan de post "samenwerking landelijk ge biedIn augustus besloot de raad ech ter deze bestemming te schrappen, om dat hieraan voor de gemeente geen ex terne kosten waren verbonden. Daarop stelde de raadscommissie SOW/Milieu in september voor het geld te besteden aan verbetering van de fietsbereikbaar- heid. Het College van B. W. heeft nu - gehoor gevend aan een ambtelijk advies - besloten het geld op te delen. Voor het verbeteren van de fietsbereikbaarheid is dit en volgend jaar een bedrag van 35.000 gulden beschikbaar. Daarbij wordt benadrukt dat het geld is bestemd voor de verhoging van het fietscomfort. Dat hoopt de gemeente te bewerkstel ligen door het wegwerken van goten en hobbels bij aansluitingen van fietspaden. B. W. wil de overige 15.000 gulden toevoegen aan het werkbudget voor de publiekscampagne "Mateloos Mobiel". Met dit project wil de gemeente Sóes ters wijzen op vervoersalternatieven voor de auto, zonder over te gaan tot "autootje pesten". De kosten voor het uitbrengen van een wervende vervoers- katem bij de gemeentegids zijn gedekt. Voor de flankerende publiekscampagne, bedoeld om Soesters te verleiden wat vaker op de fiets te stappen of de bus te nemen, dreigde echter te weinig geld over te blijven. Volgens de gemeente staat de fiets, als alternatief voor de auto binnen Soest, centraal in de campagne "Mateloos Mobiel". Vandaar dat zij de toewijzing van 15.000 gulden aan dit project recht vaardigt als "een investering in leefbaar heid en duurzaamheid". Te koop In Soest-Zuid gelegen compleet gemoderni seerde, onder architec tuur gebouwde, vrij staande woning met vrijstaande garage. Bouwjaar 1973. Indeling: Entree, hal, meterkast modem toi let, nieuwe keuken met div. inbouw app. (1997), ruime L-vormi- ge woonkamer met massief houten vloer en open haard. 1 e verd. overloop, 3 ruime si. kamers, schitterende badkamer met ligbad en douche (met stoomcabine/sauna werking), 2e toilet en dubbele wastafel. 2e verd. overloop, 2 si, kamers, dubbele bergkast Bijzonderheden: Voll. geïsoleerd, perceelopp. 223 m!, vrijliggende ach tertuin op zuiden. Vrijst. stenen garage ca. 22 m! incl. cv-installatie (Radson 1994) en speciale 200 liter boiler (1997). Bezichtiging zeer de moeite waard vanwege perfecte afwerking en inrichting. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: Hfl. 799.000,= k.k. Comfortabel ruim 4 kamer apparte ment, v.v. lift, rustig gelegen met vrij uitzicht. Celegen op de zesde en bovenste verdieping, indeling: Entree, meterkast, ruime bergkast, aparte keuken (american kitchen), toilei met wastafeltje, badkamer met ligbad, v.w., aansluitingen wasmachine en droger, woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers. Balkon aan achterzijde. Bijzonderheden: Verwarming en warmwatervoorziening d.m.v. combi ketel (1999) servicekosten 320,= per maand, entree met intercomin stallatie. Berging is aanwezig in de onderbouw. Het gehele appartement is in prima staat, oppervlakte onge veer 115m'. Gunstig gelegen ten opzichte van winkels en openbaar vervoer. Aanvaarding: In overleg. Vraagprijs Hfl. 348.000,= k.k. VAN GOYENLAAN 104 SOEST Aantr. en prettig gele gen 3-kamer (voorh. 4) appartement op 1e woonlaag met vrij uit zicht aan woonkamer zijde en balkon op ZW. Indeling: Entree, hal, meterkast, douche (mo dern met m.v. en ther mostaatkraan), door getrokken ruime woon-eetkamer, keu ken (afzuigkap gaskookstel) met aparte bijkeuken met ruimte voor wasma chine/droger. Balkon v.v. zonnescherm, toegankelijk vanuit slaapkamer en woonkamer en op het zuidwesten gelegen. Bijzonderheden: Verwarming d.m.v. blokverwarming, warmwatervoorziening d.m.v. huurboiler, gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing (voorzijde kunststof koz.), opp. ca. 80m2, berging in onderbouw, servicekosten 300,- p. mnd. incl. voorschot c.v. Ligging, moderne afwerking en ruimte maken dit appartement bijzonder aantrekkelijk. Aanvaarding in overleg. Op 4' verdieping gelegen zeer goed onderhouden (recentelijk opgeknapt) 3 kamer appartement (voorheen 4) met vrij uitzicht aan achterzijde. Aan de gale rijkant heeft u een mooi'uitzicht op het polderlandschap Baarn/Eemnes. Het pand is uit het bouwjaar 1960 en heeft een berging in de onderbouw. Het bal kon is op het zuidwesten gelegen. Indeling: Entree, toilet voorzien van ven- tilatieraam, tussen/tochtdeur, hal, MK (3 gr. nacht/dag stroom aardlekschake- laar), toilet, woonkamer, dichte stan- daardaard keuken voorzien van plavui- zenvloer, badkamer met douche v.v, aansl. wasm. en droger, 2 slaapkamers. Bijzonderheden: De woonkamer en slaapkamers zijn voorzien van laminaatvloer. De woning is gedeeltelijk v.v. dubbele beglazing. Servicekst. 305,- per maand inclusief voorschot c.v. Oplevering: mei 2001 Vraagprijs: Hfl. 282.500,= k.k. NIEUW IN DE VERKOOP (nog geen foto beschikbaar) De Akkeren 23, Soest. Gunstig op 2' etage (totaal 6) gelegen, 3 kamer apparte ment (voorheen 4) uit het bouwjaar 1960 met berging in de onderbouw en bal kon op het -uidwesten. Indeling: Entree, hal met vaste berg/schuifkastenwand, MK (9 gr. Aardleksch.), toilet, v.v. wastafel, hal/garderobekast, ruime woonka mer, dichte keuken (standaard), badkamer met douche v.v. aansl. wasm. en dro ger, 2 slaapkamers. Bijzonderheden: gehele woning v.v, mechanische ventilatie (3 standen), ruim voldoende kast/bergruimte, Huurboiler (80L). Volledig voorzien van Novilon in parketprint. De woning is v.v. dubbele beglazing. Gunstig gelegen t.o.v. winkels en openbaar vervoer. Servicekst 298,- per maand. Aanvaarding: in overleg. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN

Soester Courant | 2000 | | pagina 11