WZ'49 ligt keurig op schema na zege -r een CV3 50 Moeizame zege heren MHC Soest Soest laat remise in slotfase glippen Red Stars kan Juventus niet stoppen Stam/SoYoCo overleeft onbevangenheid Dinto ~)EBÉE laardij b.v. w makelaar ïr zorgen. PAGINA 1! WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT ■onieten: Soesters nemen vroeg in tweede helft afstand van Woudenberg PAGINA 19 Oerkende VERHUIZERS VOETBAL tat NYM nvmi NVM slaardij o.g Ploeg laat zeventien straf corners onbenut in thuisduel Kramer volgt Van de Pol op als voorzitter Sportkopij: uiterlijk maandag tot 15.30 uur! SKIËN Slalomwedstrijd op de skibaan van Soesterberg Uitblinkersrol doelman Sennefniet voldoende voor punt VOETBAL zondag Damesteam houdt lang stand tegen koploper Quick Runners BASKETBAL Dagschotels Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet HOCKEY 15 -601 61 51 Volleyballers behalen derde overwinning in promotieklasse VOLLEYBAL 0,- kk./€ 179.243,- dviseur 'v' akdekkersbedrijf s- en waterleiding >d- en zinkwerk jken- en badsanitair kbedekking euwaanleg en nische installaties. Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projektverhuizingen ffBtl GMTIS\ 1(06-022.31.9 f '"mm i'1' Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29 3762 EA Soest Tel: gratis 06-022 31 91 WZ'49 ligt keurig op schema in de tweede klasse. De ploeg van Steef van de Oosterkamp speelde aan de Remweg bij vlagen leuk combina tievoetbal tegen Woudenberg, de nummer negen op de ranglijst. De groenwitten namen in de tweede helft na een 1-1-ruststand afstand: 5-2. De Soesters behielden daar mee de ongeslagen status in thuis duels en poetsten het verlies bij Roda'46 overtuigend weg. Tussen de 48510 en 515,0 minuut scoorde de thuisploeg drie keer en zat daardoor gelijk in een zetel. De productieve fase was niet alleen de verdienste van de for matie, ook Woudenberg hielp een hand je door knullig te verdedigen. WZ'49 kreeg alle ruimte om de vijfde zege in het nog prille seizoen te bewerkstelligen. De Soesters kunnen momenteel samen met Desto en Valleivogels de ongenaak bare koploper Zuidvogels volgen. Met vijftien punten uit zeven wedstrijden bedraagt het verschil met de ploeg uit Huizen zes punten. Over twee weken staat het topduel WZ'49-Zuidvogels op het programma. Daarvoor gaan de groenwitten op bezoek in Naarden, bij NSC, die in de middenmoot bivakkeert. Enige kanttekening bij de goede presta ties van de Soesters is dat ze in uitwed strijden niet bijster gelukkig zijn. In de drie duels op vreemde bodem wisten ze slechts één keer de punten mee naar huis te nemen. Hoevelaken werd met 2- 6 verslagen. De andere wedstrijden bij Valleivogels en Roda'46 gingen respec tievelijk met 4-0 en 1-0 verloren. Vooral de nederlaag bij de opponent uit Leus den kwam hard aan in het Soester kamp. Roda'46 vertoeft onderin in de tweede klasse en heeft door de zege op WZ'49 slechts drie punten bijeen ver gaard. Herstel De kater in Leusden werd anderhalve week geleden enigszins weggespoeld door een 4-2-zege op Hierden in het bekertoernooi. De wedstrijd tegen Wou denberg moest het definitieve herstel van de groenwitten opleveren. Daar slaagde de ploeg zaterdagmiddag daad werkelijk in, alhoewel het lang duurde voordat ze Woudenberg op de knieën kreeg. WZ'49 miste in de eerste helft een tiental kansen. Zelfs de mooiste konden niet benut worden. Zo veroverde Ri- chard Rademaker de bal op het mid denveld en omspeelde twee man. Oog in oog met de doelman van Wouden berg schoot hij over. Nog geen minuut later was het de beurt aan Marcel van Essen. De aanvaller, terug in de basis, raakte de onderkant van de lat. In de 26fle minuut trof WZ'49 opnieuw het aluminium. Jordie Brouwer haalde verwoestend uit met zijn gevreesde lin kerbeen. De mogelijkheden regen in deze fase aaneen. Maar telkens stond de Woudenberg-doelman op de goede plek. Ronald de Rooij en André Jansen schoten met scherp, maar de sluitpost wilde nog niet capituleren. Dat deed hij pas na ruim een half uur door een gelukkig doelpunt van Hidde Reitsma. De linkermiddenvelder pro beerde Marcel van Essen te bereiken. Tot zijn eigen verbazing verdween de bal via de handen van de doelman in het doel: 1-0. Marcel van Essen verschijnt namens VVZ'49 gevaarlijk voor het doel van Woudenberg. De Soesters hadden geen kind aan de tegenstander en wonnen zeer gemakkelijk: 5-2. Foto: Aldo Allessie WZ'49 kon er niet lang van genieten. Nauwelijks twee minuten later stond het alweer gelijk. Keeper Michiel Kok, eer ste keus Mark Brouwer was niet be schikbaar, was kansloos na een inzet van de spits van Woudenberg. Het was de eerste keer dat de bezoekers in de buurt van Kok opdoken. Vlak voor rust raakte Woudenberg zelfs de buitenkant van de paal. WZ'49 was even van slag en mocht van geluk spreken dat de tegen stander niet ging rusten met een voor sprong. Goedkoop De thuisploeg had weinig tijd nodig om het duel in haar voordeel te beslissen. Voor de tweede maal scoorden de groenwitten na een goedkope actie. Rademaker schoot via de rug van een Woudenberg-verdediger in het doel: 2- 1. Van Essen noteerde de 3-1 na een slordige verwerking van de doelman. De aanvaller bedacht zich geen moment en knalde op de rand van het strafschop gebied feilloos binnen. Van Essen nam ook de vierde treffer voor zijn rekening. Gert van de Munt en Rademaker verzorgden de voorberei ding, het eindstation was Van Essen. WZ'49 nam door de comfortabele tus senstand gas terug en drong slechts spo radisch aan. Het geïrriteerde Wouden berg werd evenwel van het kastje naar de muur gestuurd. Gijs Schaap vijzelde zijn doelpuntentotaal op door de 5-1 te maken na een pass van Van de Munt. In het slotkwartier mocht Woudenberg een tweede doelpunt produceren. Marcel Kramer wordt de nieuwe voorzitter van WZ'49. Kramer is al enige jaren verbonden aan de club aan de Eemweg en was voor zijn be noeming afdelingshoofd voor de jeugd. In het dagelijks leven is de Soester adviseur bij de Rabobank. Hij volgt Henk van de Pol op die vijf jaar de voorzittershamer in handen had. yan de Pol over zijn vertrek. "Volgens mij is de tijd gekomen om afscheid te nemen van het pluche. Een beslissing die niet makkelijk was, maar in mijn ogen toch moest gebeuren." De belangrijkste reden voor zijn ver trek is de opvatting dat "een voorzit ter net als een trainer maar een aan tal jaren aan het roer moet staan. Nieuw bloed betekent een nieuwe kijk op zaken en het aantippen van andere accenten", aldus Van de Pol. Sportkopij (wedstrijdverslagen etc.) dient normaliter vóór maandagmor gen 10.00 uur te worden ingeleverd bij de sportredactie. Lukt dat echt niet, dan is er (in overleg) tot uiter lijk maandagmiddag 15.30 uur - maar geen minuut later! - gelegen heid kopij in te sturen. De sportre dactie is tijdelijk alleen op maandag tot dat tijdstip te bereiken. Alle ko pij die daarna nog binnenkomt wordt helaas pas in de volgende editie ver werkt, voor zo ver dan nog enigszins actueel. Op zaterdag 4 november wordt op de skibaan van Ski- en Snowboard- club Soesterberg namens de Neder landse Ski Vereniging de eerste be langrijke slalomwedstrijd van het seizoen georganiseerd. Het gaat om een nationale puntenwedstrijd waaraan skiërs uit het hele land zul len deelnemen om hun punten te verzamelen voor het klassement van het seizoen 2000-2001. Aanvang is 15.00 uur. Binnenkort zal een gedeelte van de baan in Soesterberg bekleed worden met een revolutionair ski-tapijt uit de Verenigde Staten. De vereniging zal daarmee de tweede baan zijn in Europa die dit ta pijt gebruikt. Het betreft een van spe ciaal materiaal vervaardigd hoogpolig tapijt wat het gevoel van skiën in de echte sneeuw heel erg dicht benadert. Otto Zoetelief en zoon Stephan, tevens hoofdtrainer van de skivereniging, heb ben in de afgelopen periode dit tapijl uitgebreid getest in Engeland en ze zijr zeer enthousiast over het materiaal. Doelman Wessel Sennef moet zich het ongelukkigst van het stel heb ben gevoeld. Met een paar fraaie reddingen hield hij SO Soest in de wedstrijd tegen Argon. De tijd ebde weg en verdienstelijk gelijkspel lag in het verschiet Tot het beslissende moment aanbrak toen Roel Dekker vlak voor tijd in een mêlee van spe lers de 1-0 binnenschopte. De overwinning van Argon was zeer verdiend. Al in de eerste helft had het al ruim afstand kunnen nemen van de Soesters die in aanvallend opzicht hevig teleurstelden. Soest kwam niet verder dan een aantal afstandsschoten. Toch bleken die pogingen wel gevaarlijk. Jeroen van Veenendaal probeerde het vlak voor rust, maar zag doelman Maar ten Spanjerberg de inzet over het doel tikken. In de tweede helft raakte Christiaan Brons via een pegel op de lat. Daarmee was het offensieve verhaal van de be zoekers wel verteld. De blauwhemden beperkten zich vaker tot verdedigen en hadden alle geluk dat de Mijdrechters wel heel erg slordig omgingen met de kansen. Zo schoot spits Enrique Zschuschen de bal in het zijnet en vond Roy van de Meije Sennef op zijn weg. De laatste mogelijkheid voor de pauze was op nieuw voor Zschuschen. Het was wel een 'honderdprocentje'. Oog in oog met de uitblinkende Sennef schoot hij slap in. Ongewijzigd De verhoudingen bleven ook in het tweede bedrijf ongewijzigd. Argon viel aan en Soest groef zich weer in. De combinaties van de Mijdrechters strand den echter vroegtijdig in de defensie van de bezoekers. Het was Soest die als eer ste dicht in de buurt van de openings treffer kwam, toen Brons hard uithaal de. Vervolgens verijdelde Soester verdedi ger Michel Everts een doelpunt van Bas Willemse door diens inzet van de doel lijn te halen. Het slotoffensief van Ar gon werd heviger en een doelpunt hing in de lucht. Zschuschen miste een dot van een kans door voor open doel in het zijnet te schieten. Toen het duel in een bloedeloze 0-0 leek te eindigen, sloeg Argon alsnog toe. Er onstond een scrimmage voor het doel van Sennef die in eerste instantie heer en meester over de situatie was, maar bij een schot van Dekker toch de gang naar het net moest maken. In Mijdrecht ontvingen drie Soesters een gele kaart. Peter Schrumph, Brons en Sennef werden in het boekje opgeschre ven. De stand in de hoofdklasse: 1. SW/ SMC 8-18, 2. Baronie 8-18, 3. Elinkwijk 7-13,4. AFC'34 7-13, 5. Ar gon 8-13, 6. ADO'20 8-13, 7. UVS 7- 11, 8. Soest 8-10, 9. Hollandia 7-8,10. Omniworld 7-7,11. Hilversum 8-7, 12. KBV 7-6,13. Nieuwenhoorn 8-5 en 14. TONEGIDO 8-3. De basketbalheren van Red Stars hebben zaterdagavond in Beuken dal hun meerdere moeten erkennen in Juventus. De ploeg van Hans de Rond kreeg geen vat op het spel van de Schiedammers die naar eigen zeggen de beste wedstrijd van het seizoen speelden: 75-94. Bij rust stonden de Soesters al met vijf tien punten (35-50) achter. Dat kwam door een overdonderende beginfase van Juventus die elke poging door de bas ket zag belanden. Voor Red Stars in de gaten kreeg dat het duel daadwerkelijk begonnen was, stond het al 0-12. De thuisploeg deed wel wat terug door het gat te verkleinen naar drie punten, maar dat bleek achteraf de enige fase te zijn waarin Red Stars potten kon bre ken. Daarvoor was het niveauverschil te groot. Groter dan anderhalve maand geleden toen de Soesters Juventus ook al ontmoetten. In september verloor de formatie van De Rond het bekerduel in de eerste ronde tegen de Schiedammers met 48-58. Toen miste Juventus hun forward die afgelopen zaterdag de basketballers voor onnoemelijke problemen stelden. De speler was onder het bord te slim voor de Soesters. In de beginfase moest center Manfred Dikkers de gevaarlijke Schiedammer uitschakelen, maar daar slaagde hij evenwel niet in. Jan van Maanen nam de taak over en deed dat beduidend beter, hoewel ook hij de spe ler van Juventus van het scoren niet wist te weerhouden. Daar kwam bij dat de Schiedammers een hoog percentage haalden uit de schotpogingen. In de eerste helft scho ten zij zesmaal een driepunter raak en in het tweede bedrijf nog drie keer. "Ju ventus had zijn avond", zei De Rond die redelijk tevreden was over het ver toonde spel van zijn ploeg. Ze speelde naar haar mogelijkheden en had in Gui- do La Rose veruit de beste man. La Rose was zaterdag goed voor 28 punten. Jan van Maanen scoorde 11 punten, Manfred Dikkers en Dennis van Wijk 10 punten. Frank van de Wal had slechts acht punten achter zijn naam. De Soes ter had al snel in de eerste helft drie per soonlijke fouten gemaakt. Daar kwamen na rust nog eens twee fouten bij, waar door de basketballer vroegtijdig naar de kant moest. Aankomend weekeinde gaat de ploeg op jacht naar de tweede zege in de eer ste rayonklasse. In Amersfoort wacht Crackerjacks die vorig jaar twee keer van de ploeg van De Rond verloor. De Amersfoorters wonnen tot nog toe ook een wedstrijd en deden dat in het duel met Niels Stensen. Hoewel de Red Stars licht favoriet zijn, is de opponent niet zo zwak dat de punten al in de zak zitten. Dames Het damesteam wacht nog altijd op de eerste punten in de eerste klasse van de kern Utrecht. De meiden van coach Michel van Drie moesten op bezoek bij koploper Quick Runners. In Huizen verloren de Soesters met 66-40 (29-18). De nederlaag was van tevoren ingecal culeerd, toch was Van Drie ontevreden over het ruime verschil. Na een slechte beginfase, waarin de thuisploeg vlot uit liep naar een 19-4-voorsprong, kwamen de Soesters steeds beter in de wedstrijd te zitten. Acht minuten in de tweede helft stond het 38-32 in het voordeel van Quick Runners. Vanaf dat moment sloeg de vermoeidheid toe in het Soes ter kamp en gaven de individuele kwa liteiten van de ploeg uit Huizen de door slag. De volgende opponent van Red Stars is Argon. De Mijdrechtse ploeg staat on deraan in deze klasse. De kans op de eerste zege van het seizoen lijkt groot. woensdag Pasta met gehakt en spinazie donderdag Biefstuk Wellington met pommes kroket en broccoli weekend Vleesspies met patat en sla maandag Zuurkoolschotel met rookworst dinsdag Chili Con Carne met rijst en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De heren van MHC Soest hebben ook hun zevende wedstrijd in de derde klasse in winst omgezet. Aan de Koningsweg viel de uiteindelijke uitslag (2-1) tegen opponent Flevo land niet mee. De withemden lieten maar liefst zeventien strafcorners onbenut. En dat was zeer opvallend, omdat de Soesters vaak scoren uit de corner. De cijfers vielen ook bij coach Matias Slagt een beetje tegen. "Er had meer ingeze ten. Maar ja, dit soort wedstrijden moet je ook winnen." Slagt had, ondanks de improductiviteit, echter weinig aan te merken op zijn ploeg. Het uitgedokterde concept liep naar behoren. De creatieve thuisploeg kwam al in de vijfde minuut op voor sprong door een goal van Justin van der Born. Ondanks het overwicht kon MHC niet doordrukken en moest zelfs de gelijk maker toestaan. Flevoland scoorde wel uit een strafcomer. De winnende treffer werd in de tweede helft gemaakt. Rein Jansen was de ge vierde man bij de Soesters. Daarna was apotheken, assurantiën. De voorbereidingstijd voor de uit wedstrijden van de volleybalsters van Stam/SoVoCo worden na zater dag ruimer gepland. Drukte en files op de weg noopte het damesteam tot snel omkleden in de Noord-Hol landse sporthal. Het had echter geen effect op de ploeg die tegen het laaggeklasseerde Dejo/Dinto de winst naar zich toe trok: 2-3 (25-22, 16-25,20-25,25-20 en 7-15). avenwoning verdeeld over twee met garagebox en groot dakter- ing is als volgt: eigen entree met Ie verdieping, 2 slaapkamers met vaste wastafel, toilet, ir, royale woonkamer met open hte keuken. 2e verdieping: voor- :v-ketel opstelling en een grote Aanvaarding in overleg. 135 - 60113 04 het wachten op de definitieve beslissing, maar de derde treffer bleef uit. Het herenteam kijkt alvast een aantal weken vooruit. Op 19 november ont vangt de ploeg Amersfoort dat tweede staat. Bij winst nemen de Soesters al een klein voorschot op het kampioenschap in de derde klasse. Dames De dames zijn zondag tegen hun eerste thuisnederlaag opgelopen. Opponent Vianen was net iets te sterk voor de for matie van coach Peter Weisscher: 1-2. MHC blijft daardoor in de middenmoot staan, op gepaste afstand van Leusden en Vianen. Met negen punten uit zeven duels wordt het voor de dames nog een hels karwei om een rol van betekenis te spelen in de tweede klasse. Soest en Vianen konden beiden niet imponeren. De Soesters lieten het initia tief over aan Vianen en gokten op de counter. Via zo'n uitbraak kwam MHC op voorsprong. Jeske Kapitein bereikte Nathalie Corsmit, 1-0. De bezoekende ploeg deed vrijwel direct wat terug en benutte de gelijkmaker. Na de thee speelde MHC beduidend beter, maar ze kon de gelijke stand niet vasthouden. Keepster Annika Tibbe was kansloos na een lob van Vianen. Een speler van MHC Soest protesteert bij de scheidsrechter na een handeling van een Flevoland-speler. De thuisploeg won zeer moeizaam aan de Koningsweg. Foto: Aldo Allessie "Ik moet toch iets te zeuren hebben", zei een tevreden coach Gert Veldhuizen na thuiskomst. Om maar aan te geven dat hij zeer content is met zijn ploeg die nu al veertien punten heeft verzameld uit vier duels. Er is sprake van een feest stemming bij de volleybalsters en dat mag ook volgens Veldhuizen. Zeker na de moeizame winst in Warmenhuizen. "Het was een emotionele dag voor ons. De spanning bleek enorm", aldus Veld huizen. Het verwachtingspatroon van zijn eigen ploeg is hoog. Daar gaat Stam/SoVoCo nog niet helemaal goed mee om. Veld huizen vindt dat niet zo erg, want dat is inherent aan een jonge ploeg. Zaterdag kwamen de volleybalsters moeilijk in het ritme zoals dat in de ei gen Bunt wel spoedig gebeurt. Dat moet veranderen, stelt de Veenendaler, hoe wel hij niet al te zwaar tilt aan de onsta biliteit in uitwedstrijden. "Dat is gewoon verklaarbaar." Het was tegen Dinto een kwestie van overleven en knokken voor elk punt. En dat deed de ploeg naar behoren. Veld huizen startte met Leonie van der Horn in de basis. De spelverdeelster, die en kele weken geleden een knieblessure had opgelopen en weer fit was, had het zwaar in dit duel. Deze krachtmeting kwam voor haar eigenlijk iets te vroeg en al snel moest zij plaats maken voor Monique Wismeijer. "De vaste patronen ontbraken. Dat is logisch, omdat Leonie een tijd is weggeweest. Als het even niet loopt, is de spelverdeelster vaak de dupe", becommentarieerde de coach zijn keuze om Wismeijer in te brengen. Ook zij mocht de borst nat maken, want de toeschouwers hadden het op haar voorzien. Wismeijer speelde vorig jaar nog bij de ploeg uit Warmhuizen en elke actie bracht een reactie van het on sportieve publiek teweeg. In de laatste set onderstreepte Stam/ SoVoCo het kwaliteitsverschil. Met 7-15 trokken de Soesters aan het langste eind. Suzanne van de Heuvel had met vier goede blokkeringen een belangrijk aandeel in de setwinst. "Het zal dit sei zoen vaker gebeuren dat wij de vijfde set pakken. Conditioneel is de ploeg heel erg sterk", meende Veldhuizen. Zaterdag moet Stam/SoVoCo het op nemen tegen Lycurgus. Dan zullen de volleybalsters uit een ander vaatje moe ten tappen, want deze opponent is een kandidaat voor de bovenste drie plaat sen. Deze week is iedereen weer be schikbaar. De Veenendaalse coach kan eindelijk met een voltallige selectie gaan trainen. Dat zal dan voor het eerst zijn, want de ploeg werd de afgelopen maan den voortdurend geplaagd door ziektes en blessures. Heren Het herenteam van Stam/SoVoCo heeft de derde zege in de promotieklasse bin nengehaald. In de Bunt klopten de Soesters Völlkei 4 met 3-1 (25-27, 27- 25, 25-6 en 25-17). De ploeg kende slechts anderhalve set moeite met de Amersfoorters. De jon ge volleyballers waren in deze fase niet opgewassen tegen het verbale gedrag van de opponent. Toen de tweede set alsnog gewonnen werd, was het ijs ge- De heren van Stam/So VoCo behaal den zaterdagmiddag in de Bunt alweer de derde zege van het seizoen. De volley ballers zetten het Amersfoortse Vollkei met 3-1 simpel opzij. Foto: Aldo Allessie broken. Dat kwam vooral in de derde set in de cijfers tot uitdrukking. Mede door negen directe servicepunten van Richard van Rouwendaal werd deze set met 25-6 gewonnen. In het rallypoint- systeem een ongekende score. In de vierde set moest Roy van de Broek met rood naar de kant. De mid denaanvaller was het oneens met twee beslissingen van de scheidsrechter. Coach Juijan van Slooten had geen middenaanvaller meer tot zijn beschik king en koos voor een alternatief door buitenaanvaller Sander van Ginkel in het midden te laten spelen. Stam/SoVo Co bleef zeer geconcentreerd en haalde nok de vierde set vlot naar zich toe.

Soester Courant | 2000 | | pagina 19