1 'Maatjesproject' zoekt op nieuwe stek in Soest meer vrijwilligers 'Er zijn geen taboes in onze strips' ^Dogterom Regenpak en chamnasne voor knotters mm FACE SETTING! NIEUW! FACE SETTING Zaterdag reünie op 25-jarig Griftland College Klassiek concert Lions Club voor gehandicapte kinderen Rechter verbiedt contact tussen moeder en zoon Bij mensen met psychiatrische achtergrond •ï^M -JJ\J Soesters acteren in komische film Zaterdag in St. Aegtenkapel FOKKE SUKKE HEBBEN AlTIJPWAT de bestede tekkerste Service bij Schoemaker Telefoon 035 60 29133 TEGELTAPIJT PIET VAN HEUGTEN Meditatie bij Spirit Muziek in Utrecht Bromfietser rijdt tegen fietser aan Advies: Kom op de fiets! Jean-Marc van Tol stelt Fokke Sukke tentoon in Artishock CDA-vrouwen naar C-drie en bieb PAGINA 5 SOESTER COURANT WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 Vrijwillig Natuurbeheer Soest start jubileumseizoen Commotie tijdens kort geding Controles ETENEN nstuitleen Soest heeft weer een de collectie "leenkunst" in huis. itronen tot een nieuwe orde De resultaten zijn gevarieerde e, kleurige, soms humoris- ak dromerige of beangstigen- len waarbij het formaat een ;e rol speelt. Een goed gelukt aetekent voor haar een samen- het hoofd en hart, van vak- en intuïtie, van flair en be- eid. Een balans tussen binnen wereld. tijden Kunstuitleen Soest: 'm vrijdag 11.00 tot 20.00 uur 11.00-15.00 uur. Inlichtingen: ipers, tel. 6095811. leling Communicatie Voor mensen met een psychiatri sche achtergrond is het allemaal nog een graadje moeilijker dan voor "gewone" mensen. Contacten ma ken, een sociaal netwerk opbou wen, naar een buurthuis of een ver eniging gaan - dat gaat niet zo mak kelijk. Vandaar dat Jacqueline van Poppel, coördinator van de stich ting Stimulans (o.a. in Amersfoort, Baarn en Soest) en de grote motor van het "Maatjesproject", driftig op zoek is naar meer vrijwilligers. Jacqueline koppelt die vrijwilligers aan de mensen die zich voor het Maatjes- project hebben aangemeld. Dat zijn doorgaans mensen die al dan niet lang durig opgenomen zijn geweest in een psychiatrisch ziekenhuis, maar inmid dels zelfstandig wonen. Ze moeten hun draai in de maatschappij weer vinden en ontmoeten daarbij vaak hoge drempels. Begeleiding van een vrijwilliger kan daarbij dus heel goed werken. Ook in Soest is het project, dat in 1997 in Amersfoort begon, werkzaam. Jac queline startte er vorig jaar mee en heeft hier intussen twee geslaagde koppelin gen tot stand gebracht. Ze wil dat aan tal graag uitbreiden, want er is inmiddels een behoorlijke wachtlijst van mensen in Soest - zes in totaal - die graag een "maatje" willen leren kennen. Het is immers niet zo simpel om in je eentje de "wereld" in te stappen als je daar een poosje uit bent geweest, en dan geeft zo'n maatje een beetje "houvast"... Ze gaan samen op stap, samen winkelen, samen naar een cursus - al die dingen die niemand graag alleen doet. Eén dagdeel De "koppeling" duurt in principe een jaar, zegt Jacqueline. De bedoeling is dat het koppel elkaar één dagdeel per twee weken - een ochtend, middag of avond - gezelschap biedt. Na dat jaar wordt bekeken of ze op die voet ook doorgaan of niet. "Als 't klikt duurt het vaak langer dan een ja&r," aldus Jacque line. "Mensen krijgen een band, ze be leven er plezier aan en willen dan meestal niet stoppen. Soms ontstaan er op die manier hechte vriendschappen," zegt ze vanuit haar ervaring. Het is voor ex-psychiatrische patiënten ongelooflijk belangrijk om uit hun socia le isolement te komen, benadrukt ze, en weer te "integreren" in de maatschap pij. "Maar wat voorop staat is vooral een stukje levensvreugde, zeg maar: de kwaliteit van het bestaan. Voor de ejJK meesten is het iets waar ze echt naar uitkijken - een stukje fietsen, samen naar de film, dingen die voor anderen altijd zo vanzelfsprekend zijn. Ook het (weer) zelf gastheer/vrouw kunnen zijn is heel erg stimulerend." 'Blanco' Jacqueline - van huis uit sociaal-psy chiatrisch verpleegkundige, die o.a. ja renlang op Zon Schild heeft gewerkt - benadrukt overigens dat het psychia trisch verleden van de deelnemers aan het project helemaal niet op de voor grond staat. "Het gaat om de mensen, niet om hun ziekte. Je doet een appèl op hun gezonde kant." Het contact wordt dan ook zo "blanco" mogelijk aange gaan, al komen de achtergronden na tuurlijk wel ter sprake. "Sommige din gen kunnen natuurlijk belangrijk zijn om te weten." De vrijwilligers krijgen - naast een onkostenvergoeding - ook intensieve begeleiding. Er is regelmatig contact met Jacqueline en bovendien zijn er allerlei trainingsmogelijkheden en themabijeenkomsten. Een vrijwilliger wordt dus niet zomaar aan z'n lot over gelaten. Jacqueline is wat je noemt de "spin in het web" van het Maatjesproject, als klinkt dat misschien wat onvriendelijk. Ze gaat in elk geval geregeld op huisbe zoek, onderhoudt ook telefonisch con- Jacqueline van Poppel. tact en houdt de lijnen open met o.a. de gemeente en verzekeraar Anova, die het project grotendeels financiert. Ze is heel erg blij met het onderdak dat ze sinds kort geniet in het Rode Kruis-kantoor aan de Valeriaanstraat 2B. Ze houdt daar sinds kort elke veertien dagen op donderdagmiddag (van de oneven we ken) een soort "spreekuur", waar zowel de deelnemers als de vrijwilligers haar kunnen bereiken. En natuurlijk: ook nieuwe vrijwilligers - op wie ze haar hoop gevestigd heeft - ontvangt ze daar graag! Telefonisch is ze er te bereiken op nummer 6012321 (eventueel inspreken op de voicemail). Open huis Op donderdag 9 november houdt Jac queline er "open huis", van 14.00 tot 16.00 uur. Het wordt een "infomiddag" voor alle belangstellenden en iedereen kan er vrijblijvend binnenlopen. "Er is een grote behoefte aan dit werk," on derstreept ze nog eens. "En bovendien: het is gewoon heel erg leuk! Je bouwt contact op met mensen die misschien een beetje anders zijn, en dat is heel waardevol. Het verrijkt je leven, dat vind ik echt. Het is niet altijd makkelijk, maar wel héél bijzonder...!" VA. iJi**-:>• Zo mooi kan de herfst zijn! Deze week in de aanbieding: Bolchrysant 'Tom Pearce' - een prachtige roodbruine - 5 95 t per bos en bij elke bos gratis eikenblad! Zuidpromenade 9-11 3768 EM Soest Tel. 035-6016877 Fax 035-6029221 Een gemengd gezelschap van zeventien Soesters speelt mee in de komische film "Seur Robin of Lockhorst", een ander half uur durende parodie op het beken de verhaal van Robin Hood. De film gaat morgenavond in première in Party centrum 't Hoogh Landt in Hoogland. De première is uitsluitend bedoeld voor medewerkers en sponsors van de film. Belangstellenden kunnen de film zien op vrijdagavond, zondagmiddag of zon dagavond. Een kaartje kost 12,50 en is te verkrijgen in Hoogland bij boekhan del Bruna of café-bar De Kolkrijst aan de Zevenhuizenstraat. Voor meer infor matie: tel. 033-4330653. De film toont het leven van de anti-held Seur Robin die leefde rond 1350. In het verhaal worden elementen uit de mo derne tijd op wonderbaarlijke wijze ver taald naar de middeleeuwen in Hoog land. De Soesters zijn te bewonderen in een scène van ongeveer tien minuten, waarin zij een groep Kelten spelen die het leger van "Robin Hood" moet ver slaan. Ruim 150 vrijwilligers hebben vier jaar lang hard gewerkt om de film tot stand te brengen. Zij schreven het script, vervaardigden de middeleeuwse kleding, maakten en monteerden de filmopnames en namen de rol van ac teur op zich. Voor in uw favorieten: www.vanwijkmakelaarSinl Bezoek onze afdeling Speciale partijen. Altijd 100.000 tapijttegels in voorraad. NIEUW: tegeltapijt met bitumen rug reeds vanaf 3,75 per tegel 50x50 cm REIP. GELEUNSE VAN TOL HUIDVERZORGING BANKETBAKKERIJ Soesterbergsestraat 53, Soest Telèfoon 035-6012050 i)AI meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren-tv, tele foon of I.S.D.N. defect? wasauto maat stuk; koelkast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Uniek in Nederland, nu ook bij Huidverzorging Alfred de Lange. Een unieke, revolutionaire, biologische methode om uw rimpels snel voorgoed te laten verdwijnen (zonder inspuitingen). Door pijnloze stimulatie van het rimpeigebied wordt jong bindweefsel aangespoord tot het ontwikkelen van collageen en elastische vezels, waardoor iedere rimpel als het ware wordt opgevuld. Face Setting! Niet alleen uniek, maar ook al na één behandeling zichtbaar resultaat. ALFRED DE LANGE Kerkstraat 13 3764- CR Soest DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HU TEGELTAPIJT. tegel-tapijt nü ook in hoogpolig en zuiver scheerwol. Kom naar onze m1 tegeltapijt- toonzalen. UITSLUITEND verkrijgbaar bij z'n tapijtfabriek te RENSWOUDE Utrechtseweg 4,Tel.: 0318-57 12 25 Vanavond (1 november) organiseert "Spirit" bij Arkadi, F.C. Kuijperstraat 24, een openbare bijeenkomst over me ditatie met de Soester paragnost Ronald Groenensteijn. Aanvang 20.00 uur. In formatie: tel. 6021962. Entree: 7,50. Zaterdag 4 november, Domkerk: "Ein Deutsches Requiem" van Johannes Brahms, door Christine Jansen (s praan), Evert Jan Nagtegaal (bas) en koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Een 50-jarige bromfietser uit Hoogland reed vorige week woensdagochtend omstreeks negen uur tegen een fietser op de kruising van de Soesterberg- sestraat met de Dennenweg en Van Weerden Poelmanweg. Zowel de 44-ja- rige fietser uit Soest als de bromfietser raakten licht gewond. De ambulance kwam ter plaatse, maar hoefde geen van beiden mee te nemen naar het zieken- .huis. v Op zaterdag 4 november zal er in het kader van het 25-jarig bestaan van het Griftland College een grote reünie plaatsvinden. Ruim 700 reü nisten hebben zich reeds ingeschre ven. Wie zich nog niet heeft ingeschreven maar toch graag aanwezig wil zijn kan zich op zaterdag 4 november bij de in gang melden. Daar zijn de toegangs kaarten a f 35,00 (inclusief jubileum boek) verkrijgbaar. De volgende infor matie is voor hen van belang. Om de toeloop enigszins te kanaliseren is geko zen voor een gefaseerde binnenkomst: Examenjaren: Binnenkomst 1980-1986; 10.30-11.00 uur; 1987-1994; 11.00-11.30 uur; 1995-2000; 11.30-12.00 uur. Wat je vooral niet moet doen is met de auto naar school komen. De parkeer ruimte bij en rond de school is veel te klein om de te verwachten grote toeloop te kunnen verwerken. Kom je uit Soest of Baarn, neem dan de fiets. Kom je van elders, reis dan via het NS-Station van Baarn of Soestdijk, want daarvandaan rijdt elk half uur een speciale pendelbus. De vertrektijden sluiten aan op de bin nenkomende treinen uit de richtingen Amersfoort, Hilversum en Utrecht. Vanaf station Soestdijk vertrekt de bus om 9.40 uur, 10.10 uur en verder elk half uur tot 11.40 uur. Na 14.00 uur rijdt de pendelbus terug naar de stations en geeft aapsluiting op de vertrekkende treinen. Nadere informatie is te vinden op de website van het Griftland: www.griftland.nl. Ook dit najaar organiseert de Lionsclub Soestdijk weer traditie getrouw een klassiek concert met vooraanstaande musici. Evenals de voorgaande succesvolle concerten vindt het concert op zaterdagavond 4 november plaats in de sfeervolle 15e eeuwse St. Aegtenkapel in Amersfoort. De afgelopen jaren is de belangstelling voor het jaarlijks Lionsconcert steeds verder toegenomen door de hoge waar dering van de bezoekers voor de kwa liteit van de uitvoering en sfeervolle ambiance van de kapel waarin dit plaats- vindt. Op het programma staan deze keer werken van Haydn, Schu- mann, Berlioz, Beethoven en Brahms, die uitgevoerd worden door een selec tie van gerespecteerde musici uit diver se vooraanstaande orkesten. Na afloop "Ik zie de opening van de tentoon stelling van Fokke Sukke op 4 no vember als een klein feestje. Ik ben de laatste tijd erg druk, omdat de strip zo populair is geworden en de expositie in Artishock is een prima gelegenheid om aan mijn familie en vrienden te laten zien hoe de car toons tot stand komen." De Soester striptekenaar Jean-Marc van Tol lacht tevreden. De studentikoze één-plaatjestrips Fokke Sukke gaan als zoete broodjes over de toonbank en Jean-Marc lijkt er geen genoeg van te krijgen om nieuwe grappen voor de stripfiguurtjes te verzinnen. Die grappen verzint hij samen met John Reid en Bastiaan Geleijnse, twee oude vrienden van de studentenvereniging waarvan hij tijdens zijn studietijd lid was. Van Tol creëerde Fokke Sukke, een eend en een kanarie met petjes en blote piemeltjes, in 1993 toen het be ruchte Amsterdamse studentenweek blad Propria Cures het drietal vroeg om een cartoon te maken voor haar kerst- special. De strips bestaan uit een simpel plaatje waarin Fokke Sukke te zien zijn en een begeleidend zinnetje dat be schrijft wat ze doen. De eerste Fokke Sukke-cartoon wilde Propria Cures niet publiceren, omdat de redactie van het blad het niet leuk genoeg vond. Kort na de afwijzing door Propria Cures werd de strip ontdekt door uitgever Jaco Groot van de Harmonie. Hij nodigde de gees telijke vaders van het duo uit en heeft inmiddels vier Fokke Sukke boekjes uitgegeven. Geen taboes De naam van de strip is afgeleid van de woorden fokken en sukken, dat studen tikoos is voor pesten of treiteren. De on derwerpen van de cartoons variëren van kak tot Kosovo. "Er zijn geen taboes in onze cartoons. We willen overal grappen over maken. Het gaat ons ër vooral om dat wij het leuk vinden." De cartoons waren in het begin vooral populair on der studenten in Amsterdam, maar de avonturen van de vogeltjes zijn inmid dels succesvol bij een divers publiek en ook al beroemd in Vlaanderen. De strip verschijnt in verschillende studenten blaadjes zoals Propria Cures, en ande re bladen zoals de VPRO-gids en het NRC-Handelsblad. Jean-Marc wilde van kind af aan al striptekenaar worden. Als 16-jarige leer ling van het Baarnsch Lyceum sloot hij zich aan bij een tekengroepje dat oefen de in Artishock. Al snel mocht hij strips voor het blad van Achtgoed Wooncon- sulenten (domus de huismus) en de Nationale woningraad tekenen. Jean- Marc: "Sinds ik een potlood kan vast houden teken ik en sinds ik kan lezen, lees ik strips. Op de lagere en middel bare school koesterde ik de droom om striptekenaar te worden, maar op de kunstacademie in Utrecht werd mij die droom hardhandig afgepakt. Strips wa ren daar uit den boze. Toen ik later Ne derlands ging studeren in Amsterdam leerde ik Bastiaan en John kennen van ons gezamenlijke dispuut HEBE. Sa men kregen we het idee om een strip album te maken. Bastiaan en John schreven toen al veel sketches en lied jes voor het studentencabaret in Am sterdam. Van dat album - de titel luid de "Heibel in Hong-Kong" - is uitein delijk weinig terechtgekomen, maar een spin-off leidde tot Fokke Sukke." Hippe vogels De eend en de kanarie worden steeds populairder. Van de muismatten die op de 'Fokke Sukke Webzijde' (www.foksuk.nll te koop worden aange boden, werden zijn er al 1200 verkocht. Inmiddels zijn er mokken, t-shirtjes, as bakken en nog veel meer spullen van de hippe vogels te koop. Naast Fokke Sukke tekent Jean-Marc strips voor di verse bladen en tijdschriften. Zijn strip 'Tulle' verschijnt bijvoorbeeld in het blad "Van Huis Uit", dat verspreid wordt onder huurders die lid zijn van woningbouwverenigingen. Op de tentoonstelling in Artishock, die op zondag 5, zaterdag 11 en zaterdag 18 november van 14.00 tot 17.00 uur open is voor bezoekers, worden de originele tekeningen van Fokke Sukke tentoongesteld. Zater dag 4 november vindt om 21.00 uur de opening van de expositie plaats. De mu zikale omlijsting wordt die dag verzorgd door jazzformatie Perron 5b met een gastoptreden van Joop van Tol (vader van Jean-Marc). De opening zal een feestje in intieme sfeer worden. Jean- Marc: "Ik kon een uitnodiging van Ar tishock niet weigeren, omdat het strip- tekenen daar voor mij begonnen is. De opening is bedoeld voor mensen uit, mijn naaste omgeving, mensen uit Soest en omgeving, waarin ik ben opge groeid." van het concert bestaat er de gelegen heid om, met een drankje en een hap je, nog even na te praten met de musici en de aanwezigen. Ook dit jaar hopen de Lions dat alle stoelen weer zullen worden bezet want de opbrengst gaat naar een project voor de "Blauwe Vogel", een dagcentrum voor meervoudig gehandicapte kinderen in Soest. Ieder jaar verzorgen de leden van de Lionsclub een dagje uit voor deze kinderen naar de Manege zonder Drempels in Bennekom. Deze manege is speciaal uitgerust om meervoudig ge handicapte kinderen in de gelegenheid te stellen op een aangepaste manier pony te rijden. Het concert begint op 4 november om 20.00 uur. Kaarten a 30,00 zijn ver krijgbaar bij het kantoor van ABN- AMRO aan de Soesterbergsestraat of bij Willem van Oosten Fotoservice, Plein van Zuid.-Ook aan de zaal zullen nog een aantal kaarten beschikbaar zijn. Het CDA-vrouwenberaad Soest organi seert op woensdag 8 november een rondleiding in cultureel centrum C-drie en de openbare bibliotheek aan de Wil- laertstraat. De deelneemsters worden daar om 09.30 uur aan de receptie op gewacht. Ze krijgen in de bibliotheek eerst een introductie en een rondleiding van bibliothecaris Gerrit Oskam. Daar na bekijken ze met Eveline Paalvast, hoofd cultuur, C-drie. Belangstellenden zijn welkom. rberg zijn komen wonen, zijn p dinsdag 14 november in het Vanaf 19.30 uur is men van ;aan op zaken die op dit mo- emeentebestuur wil daarnaast ten zijn opgevallen, legere gemeente geregeld was. luis begrepen. Op die manier itelijk apparaat, gelijkheden als Internet en Te- De Utrechtse kort-geding-rechter mevr. A. Quick-Schuijt had het niet makkelijk tijdens de zitting van af gelopen woensdag. Zij had haar handen vol aan een conflict tussen een Soester moeder en zoon. Uit eindelijk kwam zij met een Salo- monsoordeel; een contactverbod voor beide partijen. Twee weken geleden al had de moeder óm een straatverbod gevraagd tegen haar inmiddels 31-jarige zoon. De man, die verslaafd is aan hard-drugs, zou zijn moeder terroriseren. Hij zou haar steeds opzoeken en haar geld afpersen. Maar de zoon, die in tegenstelling tot zijn moeder op die zitting verscheen, ont kende die beschuldigingen. Hij vertelde de rechter dat zijn moeder ook vaak contact met hem zocht als zij hem een poosje niet had gezien. Bovendien zou hij haar nooit hebben gedwongen om geld aan hem te geven, maar zou zij dat uit zichzelf aan hem geven. Daarop be sloot de rechter dat zij de vrouw zelf wilde spreken. Woensdag waren zowel de zoon als de moeder aanwezig. De vrouw bleef bij haar beschuldigingen jegens haar zoon. "Ik heb mijn huis beveiligd als een fort en ik durf soms de straat niet op uit angst voor hem," vertelde zij de rechter. Zij stelde dat ze inderdaad wel eens geld gaf, maar dat zou ook alleen uit angst zijn. Maar advocaat mr. A. de Leon, die na mens de zoon optrad, overhandigde de rechter een lijst waarop stond hoe vaak moeder en zoon elkaar zouden hebben ontmoet, vanaf de vorige zitting. Dat zou bijna dagelijks zijn geweest en zijn cliënt zou even zo vaak geld van zijn moeder hebben gekregen. De zoon bleef erbij dat deze ontmoetingen soms ook op initiatief van zijn moeder plaats vonden en dat zij hem vrijwillig geld gaf. "Zo houdt zij de verslaving van mijn cliënt in stand, vond De Leon. De rechter wees erop dat de ouders van verslaafde kinderen wel vaker "ambiva lent" gedrag vertoonden. Zij vroeg de moeder of die misschien iets zou voelen voor professionele hulp. Maar de vrouw ontkende dat zij onduidelijk was en voelde niets voor hulpverlening. "Dan zou ik in therapie moeten, omdat hij verslaafd is," stelde zij. Ondertussen liet het meegekomen pu bliek, kennissen en familieleden van de twee partijen, zich ook niet onbetuigd. De problemen bleken een tweespalt in de familie te hebben veroorzaakt. De rechter moest een aantal keren ingrijpen omdat het publiek zich met de zaak be moeide en elkaar in de haren vloog. Na alle commotie bleek de rechter uit eindelijk, op aangeven van raadsman De Leon, tot een vrij simpele oplossing te komen. Zij stelde voor om zowel de zoon als de moeder een contactverbod jegens de ander op te leggen. Daar ble ken beide partijen zich ook in te kunnen vinden. Het enige waarover de rechter nog langer na wilde denken, was of zij het contactverbod voor de zoon ook gepaard zou laten gaan met een zoge naamde "lijfsdwang". Dat houdt in dat hij, als hij zich niet aan het verbod houdt, kan worden opgepakt door de politie. Raadsvrouwe G. Dorhout-Tiel- ken had daar namens de moeder om verzocht, omdat dat volgens haar de enige manier is om ervoor te zorgen dal de zoon zich werkelijk aan het verbod houdt. De rechter doet uitspraak op S november. Frans ter Maten zaagt de eerste tak af; de werkgroep kijkt of hij het wel goed doet. In de veranderde tijd past het invoeren van de arbowetgeving. Om je tegen de claimcultuur te wapenen dien je te kun nen aantonen hoe veilig je aan het werk bent. Nadat de wet was aangenomen, realiseerde men zich dat dit ook voor vrijwilligers geldt! Na stevige onderhan delingen is er een acceptabel werkdocu ment op papier gezet. Elke vrijwilliger krijgt een handzaam boekje met de kernpunten erin. Hij overhandigde het eerste exemplaar aan het trouwste vrou welijk lid van de werkgroep. Dankzij een bijdrage van de Postcodeloterij had hij voor iedereen een regenpak met logo van landschapsbeheer Utrecht. Het mie- zerde gelukkig nog een beetje- De eerste tak ging er vervolgens vlot af en Frans bleef de hele morgen meewer ken. Zo'n 25 wilgen werden geknot. Tijdens de koffie kwam hij zelfs nog met twee flessen champagne opdraven! Of dat kan, volgens de Arbowet? Feestelijk was het in elk geval wel en zo hoort dat bij een jubileum. Vrijdagmiddag controleerde de politie tussen drie en vier uur op het juiste ge bruik van de parkeerschijf op de Van Weedestraat. Er werden in totaal twaalf bekeuringen uitgeschreven. Tussen 10.00 en 12.00 uur vond er een snel heidscontrole plaats op de Vredehof straat. Hier werden 1340 automobilisten gecontroleerd en zullen 160 bestuurders een bekeuring ontvangen voor het over schrijden van de toegestane snelheid van 50 kilometer per uur. De maxi mumsnelheid was 98 kilometer per uur. ;unningverlening door de bur- van artikel 5.2.4 van de APV n een Sinterklaasmarkt op 25 Van Weedestraat. rsmalling om te beoordelen of iptreden. In een later stadium vogen worden een Gumatec- gen. an de heer Habekotté onge- /oorzover daaraan niet is tege- ie verlenen van vrijstelling van >plan de gevraagde bouwver- len. rm bijgaande concepten. ige I van het RW-90 een par- Rooystraat en de inrit naast iet de even huisnummers. >ij het college van burgemeester naking. Het bezwaar dient te J0, 3760 CA Soest, gen 7.1 en 7.2 (bijzondere be- van toepassing. ng worden gevraagd, als er tij- p het bezwaarschrift kan wor- van de rechtbank te Utrecht, turlijk persoon of 450,- voor is van toepassing. door! De goede gewoonte om een be kende Soester de eerste tak te laten af zagen werd dit keer onderbroken door iemand "van buiten": Frans ter Maten, directeur Landschapsbeheer Utrecht. Van deze overkoepelende organisatie voor provinciale werkgroepen krijgt de werkgroep VNS de nodige ondersteu ning in de vorm van motorzaagcursus- sen, projectbegeleiding, contacten met boeren e.d. Ter Maten blikte ook nog even terug voor hij de handen uit de mouwen stak. Hij had uitgezocht dat er in Utrecht slechts twee knotgroepen zijn die nog wat eerder van start gingen. Hij onder streepte het belang van de samenwer king met boeren en andere landeigena ren. Eerst keek men toch wat vreemd aan tegen die "geitenwollen sokken" (meestal met baard) maar er zijn prima contacten gegroeid. iet RW-90, op het Kerkplein emene invalidenparkeerplaats; >ijlage I van het RW-90 een :rekend vanaf de Dolderseweg elegen van camping "Boslust". 'ijlage I van het RW-90 een ad vanaf de Soesterbergsestraat rein van camping "het Nest". od tot stilstaan* zoals bedoeld it stilstaan in stellen ter hoogte 20 meter aan de zijde van de Afgelopen zaterdag 28 oktober was het een beetje feest aan de Peter van den Breemerweg nr.13. Bij rundvee- manager Leo van Dijk startte het 25e winterseizoen van de voormali ge knotgroep "Bijltjesdag". De Oud-Ankeveener houdt van een aangekleed landschap en zet regel matig wilgenstekken langs zijn land. Zelf snoeit hij ook wel, maar om de vier jaar helpt de werkgroep hem een handje. Om 09.15 uur heette de coördinator Ben Hoekstra iedereen van harte wel kom. Hij memoreerde hoe Chris Uiter- wijk in oktober 1975 met een groepje "liefhebbers" de wilgen van hun door achterstallig onderhoud veel te zware pruiken was gaan ontdoen. En na een kwart eeuw gaat dat nog elke winter Ie in artikel 26 van het Besluit snd, dat zij besloten hebben:

Soester Courant | 2000 | | pagina 5