SUBARU Slootlessen IVN weer een succes aruóKocK expert (g) schoemaker Wildschut Optiek izen... laardij! F)'& 'Letteren a la carte' in Cenakel met dichter Willem Jan Otten N^7 BOX- SPRING Wolf Black Spiral 03 specialist in AU Wheel Drive A WD Gebr. van der Pouw Kraan bv jER^pl/l/lNKEL HARTJE-ZUID - ZUIDPROMENADE 14 Cursus startende ondernemers Startpunt eigen bedrijf Café-dammen nu van start bij Willem I Bedienen is zien Zondag 12 november WOENSDAG 1 NOVEMBER 2000 SOESTER COURANT PAGINA 7 Werkgroep is dringend toe aan versterking itoor open - 15.00 uur t a p u rnmmm Jeugdtheater: 'Grootgrutters' ;y~ :JW— Hans Dorrestijn met 'Recital' FNV helpt bij belastingaangifte emm lo" feliciteert um Nota Dvember 2000. iet dit jubileum. DE MOOISTE COLLECTIE Iemand verrassen (KÖPPÊÜNGSjj r A Middelwijkstraat 40-42, Soest Automobielbedrijf Tel. 035 - 601 42 89 - Fax 035 - 602 34 31 SyStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 J Basic White SOEST TEL. (035) 602 22 12 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 609 58 21 Burg. Grothestraat 9, Soest. Telefoon 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Op donderdag 16 november organiseert de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland in samenwerking met Werk plan adviesgroep de bijeenkomst On dernemerskwaliteiten. De onderwerpen die aan de orde komen zijn onder ande re de houding en vaardigheden die een ondernemer nodig heeft en de persoon lijke ondernemerskwaliteiten die cursis ten kunnen ontwikkelen. Ook worden de aspecten waaraan cursisten nog moe ten werken onder de loep genomen. De docent van Werkplan Adviesgroep geeft tijdens deze informatieve bijeenkomst advies en uitvoerig antwoord op vragen. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en de kosten zijn 50 gulden per persoon. De cursus vindt plaats aan de Printer- weg 6 te Amersfoort. Vooraf aanmel den is noodzakelijk. Voor meer infor matie tel. 033-4535700 of 033- 4535750. Op woensdag 15 november wordt in het gebouw van de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland in Amersfoort een themabijeenkomst gehouden voor star tende ondernemers onder de naam 'Startpunt eigen bedrijf. De bijeen komst is een eerste oriëntatie op het ondernemerschap. De deelnemers krij gen overzichtelijke en algemene infor matie over de verschillende stappen die leiden tot de start van een bedrijf. De docenten van de Kamer van Koophan del behandelen onder andere de kans van slagen van een bedrijf, de begroting van de omzet, kosten en winst en de benodigde diploma's en vergunningen. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en de kosten zijn 50 gulden per persoon. De bijeenkomst vindt plaats aan de Printerweg 6 in Amersfoort. Vooraf aanmelden is noodzakelijk. Voor meer informatie tel. 033 4535700. Vanavond gaat het "café-dammen" weer van start en dat alweer voor de achtste keer. De wedstrijden worden gehouden in het damcafé Willem I (Ko- ninginnelaan), in samenwerking met de heren Hans Schuurman en Adrie But- zelaar, beiden van de damclub DVSB. De deelnemers zijn al volop in training en dat moet ook wel, omdat vanavond al een heuse damwedstrijd plaatsvindt tussen cafés Willem I en de Stadsher berg uit Amersfoort. De eerste confron tatie, die plaatsvond in Amersfoort, werd nipt gewonnen door de Amers- foorters. Het is aan Willem Dorrestein om revanche te nemen en de wisselbe ker in Soest te houden. Omdat de Amersfoorters twee damleden mee brengen zullen ook de beide organisa toren van DVSB, Schuurman en Butze- laar, meedoen. Het belooft een span nende avond te worden. De wedstrijd begint om 20.00 uur. In een wereld waar complexiteit vaak wordt verward met vooruitgang komt nu de BeoVision 1. Een gemakkelijk te gebruiken televisie met eersteklas beeld, uitstekende geluidsweergave en een baanbrekend bedieningsprincipe met veel bedieningsgemak. Voor dit bedieningsgemak is de rechtopstaande en met slechts een paar toetsen uitgevoerde Beo1 afstandsbediening ontworpen. Deze afstandsbediening is gemakkelijk en snel te gebruiken. Alle functies worden met de duim bediend via eenvoudige en logische in-beeld menu's. BANG OLUFSEN Cat Eye Red Spiral Vanaf 80,- per paar in onze regio :>k dagelijks welkom ur en elke zaterdag - 14,00 uur lieuwe internetsite: nakelaardij.nl )RMATIE EN OMGEVING el. 60194 53 In samenwerking met de Stichting Literaire Activiteiten (SLAS) orga niseert de Stichting Cenakel Cul tuur op zondagmiddag 12 novem ber van 12 tot 3 uur een literaire lunch ("Letteren a la Carte") met de dichter Willem Jan Otten. De lunch, een geheel nieuw initiatief van bei de stichtingen, vindt plaats in de prachtig verbouwde kapel van het voormalige klooster in Soesterberg. Tussen de gangen door van voorge recht, hoofdgerecht en koffie met patisserie interviewt Jan Visser de gastdichter, die oude en nieuwe ge dichten leest. Willem Jan Otten 1951 schreef ver scheidene poëziebundels, toneelstukken, essays, romans en recensies voor Vrij Nederland en NRC Handelsblad. Vorig jaar bekeerde hij zich tot het katholie ke geloof. Een paar maanden na zijn doop in 1999 ontving hij de Constantijn Huygensprijs voor zijn gehele oeuvre. "Geloof en poëzie zitten dicht bij elkaar in mijn hoofd. Wat ik meemaak als gel- over levert, als het geen gebed oplevert, poëzie op," aldus Willem Jan Otten, die met de schrijfster Vonne van der Meer en hun twee kinderen in Naarden woont. Het menu van "Letteren a la carte" (f 45,00 per persoon) is vrijblijvend op te vragen bij Peter Ensdorff, tel. 0346- Veel cabrjetliefhebbers zullen verheugd zijn dat Dorresijn hun weer "trakteert" op een nieuw programma. Ook dit sei zoen zal hij, v/t detcm vergezeld van een pianist, op het podium staan met een theaterprogramma vol liederen, verha len en poëzie. Met zijn vertrouwde, rau we stem zal Dorrestijn wel eens vertel len hoe de wereld in elkaar steekt. De pianist in "Recital", de nieuwe voorstel ling, is Martin van Dijk. Hij was de af gelopen drie jaar werkzaam als muzikaal leider van Purper. De try-out is te zien op donderdag 9 november, 20.15 uur, in het Theater van Cultureel Centrum C-drie. Toegang: f 25,00 f 22,50 (CJP/Pas65). Hans Dorrestijn. Foto: Sanne Peper 332518 (Cenakel). Er zijn maar 60 plaatsen beschikbaar, dus tijdig reserve ren is aan te bevelen! WAS IEL STEITNER Si AA P T UOÏO LANGE tt ft l N KW E G 3 8 Soest, Lo.REMU-Tel.:035-6019600 Hij wist toen nog niet dat in de stallen van Blom ook veel te zien is en de boer zelf, spontaan, een boerderijles zou ge ven, met voor ieder kind een slok ver se melk zo uit de koe. In de herfst worden jaarlijks op dezelf de manier herfstwandelingen georgani seerd in De Zoom. Dan gaan de leden van de Scholenwerkgroep met de kinde ren het bos in om te zien hoe de natuur zich klaarmaakt voor de winter. Hoofd schotel zijn dan de paddestoelen, maar we zoeken ook kleine beestjes en na tuurlijk dennenappels. Stoppen? De Scholenwerkgroep kan heel goed nieuwe leden gebruiken. Door verloop Noodgedwongen stoppen is daarbij een optie en dat zou heel jammer zijn. Men sen die wel zouden willen meedoen, denken vaak 'dat is niets voor mij want ik weet er niets van'. Dat hoeft helemaal geen belemmering te zijn, want er wordt altijd vooraf gekeken wat zich in het bos of de sloot bevindt. Men weet snel vol doende om de kinderen een leerzame en leuke les aan te bieden. Wie interes se heeft kan contact opnemen met José Bijman, Koninginnelaan 128, tel. 6015145. Woensdag 8 november Merel van Gaaien en Huug van Tienho ven zijn al jaren werkzaam in het jeugd theater bij verschillende gezelschappen. Merel speelde o.a. bij Theater Terra en bij mimetheatergroep Unieke Zaken, terwijl Huug als acteur bij theatergroep Burrp en muziektheatergroep De Kift te zien was. "Grootgrutters" is de eerste productie die Merel en Huug samen maken. Geert en Greet, twee eenvoudige inpak kers, solliciteren naar een baantje op de spiksplinternieuwe Internetshopafdeling van een grote supermarkt. Hun taak lijkt eenvoudig: het inpakken en opsturen van boodschappen die klanten via Inter net bestellen. Maar na langdurig zoeken naar de juiste deurknop en een fikse ruzie met de sprekende computer blijkt de digitale supermarkt niet helemaal wat ze verwacht hadden... Ze zullen moeten kiezen tussen de echte en de virtuele werkelijkheid. "Grootgrutters" is een vrolijke voorstel ling met veel beeld, waarin het alledaag se absurd lijkt in het gevecht rnet de technologie. Een "live" familievoorstel ling over een virtueel kruideniersbedrijf. De voorstelling is te zien op woensdag 8 november, 14.00 uur, in het theater van Cultureel Centrum C-drie. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Toegang: f 7,50 f 6,00 (strippenkaart); f 10,00 (vol wassenen). Huug van Tienhoven en Merel van Gaaien. Foto: Lex Griekspoor. Donderdag 9 november Willem Jan Otten. Foto: B. Nienhuis. Ook dit jaar kunnen FNV-leden weer gebruik maken van de belastingservice van de vakbond. De FNV helpt haar leden gratis bij het invullen van het voorlopig aangiftebiljet voor het nieuwe belastingsysteem. De afdeling Amers foort van de FNV organiseert daarvoor meerdere inloopavonden. In Soester berg is er op 6 november een inloop avond in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein. Voor Soest zijn de avonden gepland op 7 en 14 november in De Rank aan de Soesterbergsestraat 18 en in Amersfoort op 6, 14 en 20 novem ber in de Amershof. Tbssen 19.00 en 22.00 uur kunnen leden daar terecht met vragen over hun belastingaangifte. Tenslotte wordt in de Amershof op 11 december een algemene informatie avond gehouden voor alle leden in de regio Amersfoort. Maandag 6 november 'Somberman's actie' Hoewel "Somberman's actie" op bui tenlandse festivals met veel waardering en prijzen werd ontvangen, heeft de film in Nederland niet het succes gehad dat hij verdiende. Hoe onterecht dat is, kunt u zien in het filmhuis. "Somberman's actie" is een vrije bewerking van Rem- co Camperts Boekenweekgeschenk uit 1985. Het leven van Herman Broekman is getekend door pech. Voormalig kraker, ex-dichter en werkeloze-in-spe Broek man, vroeger opererend onder het pseu doniem Somberman, tracht zijn depres sie te keren door een drastische duik in het criminele circuit, maar ook hier lijkt een succesvolle loopbaan niet voor hem weggelegd. Regisseur Casper Verbrugge vertelt zijn en Camperts verhaal knap, geestig en gedetailleerd, geholpen door een ijzer- sterke cast met louter uitblinkers. Het resultaat is een goed gemaakte en sterk gespeelde Nederlandse film om trots op te zijn. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 9,00; CJP/65+ f 7,00. Reserveren: van maan dag t/m vrijdag 9.00-13.00 uur, tel. 6019577 JOHOUoiriJ 0N6IL0II I SOLLICITATIEBRIEF schril- f ven? bestel de 8-delige tip- - kaart. Voor maar f 25,- heb ie hem al in huis. Bel naar 035- 6017089. Krol WITGOED Service. Rep van alle merken, rep. onder - garantie, 6 dagen in de week. Tel. 035 - 602 49 61 06 - 53554472. Gemshoorn 35 3766 EK Soest Klavier-Barneveld "Meesters in het oude Ambacht". Revi sie/restauratie van uw PIANO/VLEUGEL. 0342- 414344. Voor D.M.C. BORDUUR GAREN is uw adres Van Huissteden, Van Weedestraat 221. Ook voor een groot as sortiment scharen. Maak zelf uw ARMBAND met veiligheidspelden en kraaltjes. Van Huissteden, Van Weedestraat 221, Soest Heeft u oude afgedragen KLEDING? Schenk het dan aan Stichting Kleding- inzameling Depot Soest, Molenstraat 112, Soest. Even tueel afhalen is mogelijk. Tel.: 035 - 6021841 tussen 19.00 - 19.30 uur BIJ WASIEL STEITNER De Scholenwerkgroep van het IVN Eemland heeft ook dit jaar weer slootlessen gegeven aan leerlingen van basisscholen in Soest. De lessen werden verzorgd in de periode van 30 mei tot 8 juni. De werkgroep is overigens dringend op zoek naar versterking. Elk jaar worden alle basisscholen in Soest uitgenodigd voor deze lessen. Ze komen dan per auto of op de fiets naar de sloot langs de A.P. Hilhorstweg, waar ze worden opgewacht door vrijwil ligers van de Scholenwerkgroep van het IVN. Die staan voor ze klaar met em mers, bakken, loeppotjes en vooral schepnetten. De kinderen gaan in groepjes van zes tot acht kinderen en thousiast aan het vissen. Met de bege leiders kijken ze dan naar de oogst en op zoekkaarten worden de namen van de beestjes opgezocht. Rugzwemmertjes of bootsmannetjes zijn er altijd wel bij. Het wordt pas interessant als er grote griezels als waterschorpioenen en vooral bloedzuigers bij zitten. Ook dikkopjes en stekelbaarsjes doen het goed bij de kinderen. Het is een leuke en leerzame les. Toen op een middag een hevig onweer los barstte en de leerlingen een goed heen komen moesten vinden bij de boerderij van Cees Blom, verzuchtte de leraar: 'daar gaat mijn leukste les van het jaar' en te weinig aanwas dreigt de werk groep zo klein te worden dat ze het niet meer aankan. De leden zijn dan ook aan het overleggen hoe het verder moet. Niet zo moeilijk; een kwestie van even nadenken. Maar waar vind je iets origineels, prak tisch, iets zinvols? Grote kans dat in de Wereldwinkel, achter op het parkeerter rein aan de Steenhoffstraat, iets te vin den is. Afgezien dat daar "een wereld aan mo gelijkheden" voor u open gaat is het ook zo dat u bij het kopen van een pro duct de kleine producent in één van de ontwikkelingslanden steunt. Het zijn stuk voor stuk artikelen van kwaliteit en er is bovendien een goede (eerlijke) prijs voor betaald. Deze eerlijke handel is tevens een effec tieve vorm van ontwikkelingssamenwer king. Met uw aankopen in de Wereld winkel levert u daar een directe bijdra ge aan. In Nederland proberen 400 Wereldwinkels een ruim en breed assor timent uit de ontwikkelingslanden aan te bieden. Mocht bij het speelgoed, de sieraden, tassen, glaswerk of andere kunstnijver- heidsproducten net niet datgene aanwe zig zijn wat u voor haar of hem had wil len kopen, dan geeft een Wereldwinkel cadeaubon uitkomst. Met zoveel win kels waar u daarmee terechtkunt is dat zeker een waardevol cadeau en de ontvang(ster) maakt gelijk kennis met die "wereld aan mogelijkheden". Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur. Tel. 035-6017536.

Soester Courant | 2000 | | pagina 7